Peter Sagan wereldkampioen!

Peter Sagan wereldkampioen!

Jammer voor Greg Van Avermaet (alweer), maar wie kan er nu iets op tegen hebben dat Peter Sagan (bovenstaande foto Jean-Pierre Verstraete; onderstaande foto Erik Westerlinck) wereldkampioen is geworden in Richmond? (Alhoewel, als hij doorgaat met het Slovaakse standpunt over de vluchtelingencrisis te verdedigen, dan zullen de “politiek correcten” zich binnenkort wel tegen hem keren…)
Lees verder “Peter Sagan wereldkampioen!”

Tien jaar geleden: “Tommeke, Tommeke, wat doe je nu?”

86 tom boonenHet is vandaag tien jaar geleden dat Tom Boonen wereldkampioen werd in Madrid. Het deed Michel Wuyts uitroepen: “Tommeke, Tommeke, wat doe je nu?” Maar Rodrigo Beenkens deed het op de RTBf nog straffer. Die riep namelijk Philippe Gilbert tot wereldkampioen uit (*). Ik geloof dat dit de laatste keer is geweest dat Beenkens nog een wielerwedstrijd van rechtstreekse commentaar heeft voorzien…
Persoonlijk denk ik overigens niet dat Tom in staat is om dit kunststukje dit weekend nog eens te herhalen in Richmond. Maar hij mag mij altijd verbazen natuurlijk.

(*) Maar verder zijn de Walen niet chauvinistisch, hoor…

Mark Cavendish wordt dertig…

01 bert de wildemanNa Chris Froome gisteren, is het vandaag aan Mark Cavendish om zijn dertigste verjaardag te vieren. Op bovenstaande foto zien we hem liggen na zijn val in de eerste rit van de Tour van vorig jaar. De Brit had zijn schouder ontwricht en zou niet meer starten in de tweede rit. Persoonlijk was ik daar toen niet rouwig om, want Cavendish heeft al meerdere keren zware valpartijen veroorzaakt met zijn keiringedrag. Als ik in de wedstrijdjury had gezeten had ik hem trouwens uitgesloten, ook al zou hij na zijn val toch verder gekund hebben. Wellicht onder druk van de ploegleiding heeft de Brit toen wel een verklaring afgelegd over het incident: “Het was mijn fout. Ik wil me persoonlijk verontschuldigen bij Simon Gerrans van zodra ik de kans krijg. Ik probeerde een opening te creëren die er niet was. Ik wilde winnen vandaag. Ik voelde me heel sterk en zat in een goeie positie om de sprint aan te gaan dankzij de inspanningen van mijn team. Sorry aan alle fans die op straat zijn gekomen om te supporteren. Het was echt ongelooflijk.” (Sporza)
Lees verder “Mark Cavendish wordt dertig…”

Wereldkampioenschap op de weg voor eliterenners (voorheen: beroepsrenners)

Wereldkampioenschap op de weg voor eliterenners (voorheen: beroepsrenners)

2017
1.Michael Matthews Australië
2.Greg Van Avermaet België
3.Peter Sagan Slovakije
4.Alexander Kristoff Noorwegen
5.Matteo Trentin Italië
6.Michael Albasini Zwitserland
7.Michal Kwiatkowski Polen
8.Fernando Gaviria Colombië
9.Alexey Lutsenko Kazakstan
10.Tony Gallopin Frankrijk
11.Zdenek Stybar Tsjechië
12.Ben Swift Groot-Brittannië
13.Rui Alberto Faria Da Costa Portugal
14.Philippe Gilbert België
15.Julian Alaphilippe Frankrijk
16.Soren Kragh Andersen Denemarken
17.Vasili Kiryienka Wit-Rusland
18.Tom Dumoulin Nederland
19.Ilnur Zakarin Rusland
20.Michael Valgren Andersen Denemarken

2016
1.Peter Sagan Slovakije
2.Edvald Boasson Hagen Noorwegen
3.Michael Matthews Australië 
4.Alexander Kristoff Noorwegen
5.Giacomo Nizzolo Italië
6.Tom Boonen België
7.Greg Van Avermaet België
8.Mark Cavendisch Groot-Brittannië
9.Niki Terpstra Nederland
10.Jurgen Roelandts België
11.Jacopo Guarnieri Italië
12.Natnael Berhane Eritrea
13.Elia Viviani Italië
14.Tom Leezer Nederland
15.Adam Blythe Groot-Brittannië
16.Oliver Naesen België
17.Jasper Stuyven België
18.Daniele Bennati Italië
19.Matthew Hayman Australië
20.Ryan Roth Canada
2015
1.Peter Sagan Slovakije
2.Alejandro Valverde Spanje
3.Alexander Kristoff Noorwegen
4.Tony Gallopin Frankrijk
5.Michael Matthews Australië
6.Rui Alberto Faria Da Costa Portugal
7.Tom Dumoulin Nederland
8.Philippe Gilbert België
9.Michal Kwiatkowski Polen
10.Niki Terpstra Nederland
11.Ramunas Navardauskas Litouwen
12.Rein Taaramae Estland
13.Edvald Boasson Hagen Noorwegen
14.Nelson Oliveira Portugal
15.Giacomo Nizzolo Italië
16.Greg Van Avermaet België
17.Tanel Kangert Estland
18.Andrey Amador Costa Rica
19.Nacer Bouhanni Frankrijk
20.Brent Bookwalter U.S.A.
2014
1.Alejandro Valverde Spanje
2.Greg Van Avermaet België
3.Tony Gallopin Frankrijk
4.Alexander Kristoff Noorwegen
5.Philippe Gilbert België
6.Michal Kwiatkowski Polen
7.John Degenkolb Duitsland
8.Simon Gerrans Australië
9.Fabian Cancellara Zwitserland
10.Michael Matthews Australië
11.Bauke Mollema Nederland
12.Ramunas Navardauskas Litouwen
13.Warren Barguil Frankrijk
14.Tom Dumoulin Nederland
15.Rui Alberto Faria Da Costa Portugal
16.Daryl Impey Zuid-Afrika
17.Edvald Boasson Hagen Noorwegen
18.Rigoberto Uran Colombië
19.Nicolas Roche Ierland
20.Ben Swift Groot-Brittannië
2013
1.Alejandro Valverde Spanje
2.Peter Sagan Slovakije
3.Joaquin Rodriguez Spanje
4.Vincenzo Nibali Italië
5.Philippe Gilbert België
6.Rui Alberto Faria Da Costa Portugal
7.Bauke Mollema Nederland
8.Fabian Cancellara Zwitserland
9.Maxim Iglinskiy Kazakstan
10.Daniel Moreno Spanje
11.Sergio Henao Colombië
12.Andry Grivko Ukraine
13.Filippo Pozzato Italië
14.Edvald Boasson Hagen Noorwegen
15.Michele Scarponi Italië
16.Greg Van Avermaet België
17.Jakob Fuglsang Denemarken
18.Pieter Weening Nederland
19.Arthur Vichot Frankrijk
20.Simon Geschke Duitsland
2012
1.Alejandro Valverde Spanje
2.Edvald Boasson Hagen Noorwegen
3.Philippe Gilbert België
4.Sergio Henao Colombië
5.Thomas Voeckler Frankrijk
6.Rui Alberto Faria Da Costa Portugal
7.Tom Boonen België
8.Peter Sagan Slovakije
9.Oscar Freire Spanje
10.John Degenkolb Duitsland
11.Lars Boom Nederland
12.Frederik Kessiakoff Zweden
13.Lars Peter Nordhaug Noorwegen
14.Daniel Moreno Spanje
15.Greg Van Avermaet België
16.Simon Gerrans Australië
17.Vincenzo Nibali Italië
18.Rigoberto Uran Colombië
19.Bjorn Leukemans België
20.Fabian Wegmann Duitsland
2011
1.Andre Greipel Duitsland
2.Fabian Cancellara Zwitserland
3.Jurgen Roelandts België
4.Edvald Boasson Hagen Noorwegen
5.Borut Bozic Slovenië
6.Tyler Farrar U.S.A.
7.Peter Sagan Slovakije
8.Romain Feillu Frankrijk
9.Mark Cavendish Groot-Brittannië
10.Daniele Bennati Italië
11.Philippe Gilbert België
12.Oscar Freire Spanje
13.Grega Bole Slovenië
14.Rui Alberto Costa Portugal
15.Matthew Goss Australië
16.Manuel Antonio Cardoso Portugal
17.Jakob Fuglsang Denemarken
18.Lars Boom Nederland
19.Denis Galimzyanov Rusland
20.Yauheni Hutarovich Wit-Rusland
2010
1.Thor Hushovd Noorwegen
2.Greg Van Avermaet België
3.Filippo Pozzato Italië
4.Oscar Freire Spanje
5.Alexander Kolobnev Rusland
6.Matti Breschel Denemarken
7.Grega Bole Slovenië
8.Fabian Wegmann Duitsland
9.Allan Davis Australië
10.Koos Moerenhout Nederland
11.Philippe Gilbert België
12.Cadel Evans Australië
13.Frank Schleck Luxemburg
14.Bjorn Leukemans België
15.Paul Martens Duitsland
16.Niki Terpstra Nederland
17.Christian Knees Duitsland
18.Yoann Offredo Frankrijk
19.Janez Brajkovic Slovenië
20.Chris Anker Sorensen Denemarken
2009
1.Cadel Evans Australië
2.Samuel Sanchez Spanje
3.Philippe Gilbert België
4.Alejandro Valverde Spanje
5.Damiano Cunego Italië
6.Joaquin Rodriguez Spanje
7.Matti Breschel Denemarken
8.Johnny Hoogerland Nederland
9.Alexander Kolobnev Rusland
10.Fabian Cancellara Zwitserland
11.Ivan Basso Italië
12.Sergei Ivanov Rusland
13.Simon Gerrans Australië
14.Filippo Pozzato Italië
15.Karsten Kroon Nederland
16.Fabian Wegmann Duitsland
17.Sylvain Chavanel Frankrijk
18.Leonardo Duque Colombië
19.Oscar Freire Spanje
20.Chris Anker Sorensen Denemarken
2008
1.Damiano Cunego Italië
2.Davide Rebellin Italië
3.Joaquin Rodriguez Spanje
4.Alessandro Ballan Italië
5.Fabian Wegmann Duitsland
6.Robert Gesink Nederland
7.Matti Breschel Denemarken
8.Philippe Gilbert België
9.Nick Nuyens België
10.Greg Van Avermaet België
11.Jerome Pineau Frankrijk
12.Chris Anker Sorensen Denemarken
13.Samuel Sanchez Spanje
14.Vladimir Karpets Rusland
15.Christian Pfannberger Oostenrijk
16.Thomas Lovkvist Zweden
17.Erik Zabel Duitsland
18.Paolo Bettini Italië
19.Rubens Bertogliati Zwitserland
20.Vladimir Miholjevic Kroatië
2007
1.Paolo Bettini Italië
2.Cadel Evans Australië
3.Frank Schleck Luxemburg
4.Davide Rebellin Italië
5.Martin Elmiger Zwitserland
6.Samuel Sanchez Spanje
7.Oscar Freire Spanje
8.Philippe Gilbert Belgium
9.Michael Boogerd Nederland
10.Erik Zabel Duitsland
11.Thor Hushovd Noorwegen
12.Stefan Schumacher Duitsland
13.Fabian Wegmann Duitsland
14.Thomas Dekker Nederland
15.Bjorn Leukemans België
16.Alexander Usov Wit-Rusland
17.Gustav Erik LarssonZweden
18.Pierrick Fedrigo Frankrijk
19.Rene Mandri Estland
20.Leonardo Duque Colombië
2006
1.Alejandro Valverde Spanje
2.Erik Zabel Duitsland
3.Paolo Bettini Italië
4.Tom Boonen België
5.Vladimir Goussev Rusland
6.Samuel Sanchez Spanje
7.Bernhard Eisel Oostenrijk
8.Robbie McEwen Australia
9.Kurt Asle Arvesen Noorwegen
10.Karsten Kroon Nederland
11.Stuart O`Grady Australië
12.Aleksander Botcharov Rusland
13.Andrey Kashechkin Kazakstan
14.Stefan Schumacher Duitsland
15.Martin Elmiger Zwitserland
16.Anthony Geslin Frankrijk
17.Frank Schleck Luxemburg
18.Michael Boogerd Nederland
19.Uros Murn Slovenië
20.Alexandr Kolobnev Rusland
2005
1.Tom Boonen Belgium
2.Alejandro Valverde Spanje
3.Marcus Ljunqvist Zweden
4.Anthony Geslin Frankrijk
5.Steffen Wesemann Duitsland
6.Andreas Klier Duitsland
7.Paolo Bettini Italia
8.Thomas Dekker Nederland
9.Martin Elmiger Zwitserland
10.Laurent Brochard Frankrijk
11.Constantino Zaballa Spanje
12.Michael Boogerd Nederland
13.Alexander Vinokourov Kazakstan
14.Denis Menchov Rusland
15.Marcos Serrano Spanje
16.Mario Aerts Belgium
17.Erik Zabel Duitsland
18.Nick Nuyens Belgium
19.Robbie McEwen Australia
20.Bjorn Leukemans Belgium
2004
1.Erik Zabel Duitsland
2.Oscar Freire Spanje
3.Stuart O`Grady Australia
4.Alejandro Valverde Spanje
5.Francisco Mancebo Spanje
6.Ivan Basso Italia
7.Damiano Cunego Italia
8.Danilo Hondo Duitsland
9.Marcos Serrano Spanje
10.Alexander Vinokourov Kazakstan
11.Luca Paolini Italia
12.Steffen Wesemann Duitsland
13.Michael Boogerd Nederland
14.Frank Schleck Luxemburg
15.Luis Perez Spanje
16.Allan Davis Australia
17.Martin Elmiger Zwitserland
18.Peter Van Petegem Belgium
19.Michael Rasmussen Denemarken
20.Matthias Kessler Duitsland
2003
1.Igor Astarloa Spanje
2.Paolo Bettini Italia
3.Luca Paolini Italia
4.Michael Boogerd Nederland
5.Erik Zabel Duitsland
6.Alejandro Valverde Spanje
7.Oscar Freire Spanje
8.Martin Elmiger Zwitserland
9.Peter Van Petegem Belgium
10.Patrick Sinkewitz Duitsland
11.Tom Boonen Belgium
12.Giovanni Lombardi Italia
13.Laurent Brochard Frankrijk
14.Beat Zberg Zwitserland
15.Bernhard Eisel Oostenrijk
16.Fred Rodriguez U.S.A.
17.Kim Kirchen Luxemburg
18.Cedric Vasseur Frankrijk
19.Gerrit Glomser Oostenrijk
20.Guido Trenti U.S.A.
2002
1.Kurt‑Asle Arvesen Noorwegen
2.Fred Rodriguez U.S.A.
3.Bart Voskamp Nederland
4.Gianluca Bortolami Italia
5.Jans Koerts Nederland
6.Paolo Bettini Italia
7.Uros Murn Slovenia
8.Tom Steels Belgium
9.Allan Johansen Denemarken
10.Baden Cooke Australia
11.Robbie McEwen Australia
12.Yaroslav Popovych Oekraïne
13.Rubens Bertogliati Zwitserland
14.Marcus Ljunqvist Zweden
15.Luca Scinto Italia
16.Vladimir Karpets Rusland
17.Michael Skelde Denemarken
18.Sven Teutenberg Duitsland
19.Zbigniew Piatek Polen
20.Mario Cipollini Italia
2001
1.Paolo Bettini Italia
2.Erik Dekker Nederland
3.Erik Zabel Duitsland
4.Andrej Hauptman Slovenia
5.Michele Bartoli Italia
6.Beat Zberg Zwitserland
7.Jan Ullrich Duitsland
8.Giuliano Figueras Italia
9.Paolo Lanfranchi Italia
10.Dave Bruylandts Belgium
11.Aleksander Botcharov Rusland
12.Guennadi Mikhailov Rusland
13.Mario Aerts Belgium
14.Niki Aebersold Zwitserland
15.Piotr Wadecki Polen
16.Oscar Freire Spanje
17.Andrei Tchmil Belgium
18.Santiago Botero Colombia
19.Levy Leipheimer U.S.A.
20.Tomas Konecny Tsjechië
2000
1.Raimundas Vainsteins Letland
2.Oscar Freire Spanje
3.Paolo Bettini Italië
4.Zbigniew Spruch Polen
5.Francesco Casagrande Italië
6.Michael Boogerd Nederland
7.Oscar Camenzind Zwitserland
8.Michele Bartoli Italië
9.Axel Merckx België
10.Andrei Tchmil België
11.Nico Mattan België
12.Gorazd Stangelj Slovenia
13.Davide Rebellin Italië
14.Raimundas Rumsas Litouwen
15.Bo Hamburger Denemarken
16.Mauro Gianetti Zwitserland
17.Jose Luis Rubiera Spanje
18.Manuel Beltran Spanje
19.Chris Peers België
20.Gianni Faresin Italië
1999
1.Marcus Zberg Zwitserland
2.Oscar Camenzind Zwitserland
3.Jean Cyrille Robin Frankrijk
4.Frank Vandenbroucke België
5.Jan Ullrich Duitsland
6.Daniele Nardello Italië
7.Johan Museeuw België
8.Michael Boogerd Nederland
9.Rolf Sorensen Denemarken
10.Andrea Tafi Italië
11.Pavel Tonkov Rusland
12.Maarten Den Bakker Nederland
13.Beat Zberg Zwitserland
14.Marco Velo Italië
15.Dimitri Konyshev Rusland
16.Francesco Casagrande Italië
17.Raimundas Vainsteins Letland
18.Gianni Faresin Italië
19.Marco Serpellini Italië
20.Oscar Freire Spanje
1998
1.Michele Bartoli Italië
2.Michael Boogerd Nederland
3.Peter Van Petegem België
4.Andrea Tafi Italië
5.Oscar Camenzind Zwitserland
6.Emmanuel Magnien Frankrijk
7.Udo Bolts Duitsland
8.Lance Armstrong U.S.A.
9.Lauri Aus Estland
10.Andrei Zintchenko Rusland
11.Martin Hvastija Slovenië
12.Jaan Kirsipuu Estland
13.Jacky Durand Frankrijk
14.Maarten Den Bakker Nederland
15.Mario Aerts België
16.Sergei Ivanov Rusland
17.Serhiy Gontchar Oekraine
18.Rolf Aldag Duitsland
19.Marc Wauters België
20.Niki Aebersold Zwitserland
1997
1.Bo Hamburger Denemarken
2.Laurent Dufaux Zwitserland
3.Udo Bolts Duitsland
4.Johan Museeuw België
5.Laurent Brochard Frankrijk
6.Laurent Jalabert Frankrijk
7.Michele Bartoli Italië
8.Francesco Casagrande Italië
9.Davide Rebellin Italië
10.Mauro Gianetti Zwitserland
11.Andrei Tchmil Ukraine
12.Andrea Tafi Italië
13.Henk Vogels Australië
14.Cedric Vasseur Frankrijk
15.Leon Van Bon Nederland
16.Jo Planckaert België
17.Aart Vierhouten Nederland
18.Lars Michaelsen Denemarken
19.Wilfried Peeters België
20.Oscar Camenzind Zwitserland
1996
1.Michele Bartoli Italië
2.Richard Virenque Frankrijk
3.Johan Museeuw België
4.Laurent Jalabert Frankrijk
5.Toni Rominger Zwitserland
6.Davide Rebellin Italië
7.Bjarne Riis Denemarken
8.Mauro Gianetti Zwitserland
9.Andrea Tafi Italië
10.Axel Merckx België
11.Laurent Dufaux Zwitserland
12.Andrea Ferrigato Italië
13.Fernando Escartin Spanje
14.Luc Leblanc Frankrijk
15.Gianni Faresin Italië
16.Pascal Herve Frankrijk
17.Laurent Brochard Frankrijk
18.Francesco Casagrande Italië
19.Gianni Bugno Italië
20.Claudio Chiappucci Italië
1995
1.Miguel Indurain Spanje
2.Richard Virenque Frankrijk
3.Mauro Gianetti Zwitserland
4.Rolf Sorensen Denemarken
5.Abraham Olano Spanje
6.Marco Pantani Italië
7.Francesco Casagrande Italië
8.Dimitri Konyshev Rusland
9.Felice Puttini Zwitserland
10.Fernando Escartin Spanje
11.Pascal Richard Zwitserland
12.Jose Maria Jimenez Spanje
13.Paolo Lanfranchi Italië
14.Oscar Pellicioli Italië
15.Zenon Jaskula Polen
16.Oliveiro Rincon Colombië
17.Miguel Arroyo Mexico
18.Andy Hampsten U.S.A.
19.Jose Jaime Gonzalez Pico Colombië
20.Israel Ochoa Colombië
1994
1.Richard Virenque Frankrijk
2.Dimitri Konyshev Rusland
3.Erik Dekker Nederland
4.Massimo Ghirotto Italië
5.Luc Leblanc Frankrijk
6.Laudelino Cubino Spanje
7.Rolf Sörensen Denemarken
8.Claudio Chiappucci Italië
9.Bjarne Riis Denemarken
10.Lance Armstrong V.S.A.
11.Felice Puttini Zwitserland
12.Laurent Dufaux Zwitserland
13.Erik Breukink Nederland
14.Giorgio Furlan Italië
15.Davide Cassani Italië
16.Armand De Las Cuevas Frankrijk
17.Laurent Madouas Frankrijk
18.Udo Bölts Duitsland
19.Maurizio Fondriest Italië
20.Bruno Cenghialta Italië
1993
1 Johan Bruyneel O.N.C.E. België
2 Rolf Sorensen Carrera Denemarken
3 Andreas Kappes Mecair BRD
4 Philippe Louviot O.N.C.E. Frankrijk
5 Silvio Martinello Mercatone Italië
6 Bjarne Riis Ariostea Denemarken
7 Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk
8 Beat Zberg Carrera Zwitserland
9 Etienne De Wilde Telekom België
10 Pascal Richard Ariostea Zwitserland
11 Jesper Skibby T.V.M. Denemarken
12 Lance Armstrong Motorola VSA
13 Maurizio Fondriest Lampre Italië
14 Vjatsjeslav Ekimov Histor Rusland
15 Dimitri Konyshev Jolly Rusland
16 Johan Museeuw GB-MG België
17 Felice Puttini Naessens Zwitserland
18 Gerard Rue Banesto Frankrijk
19 Pascal Lino Festina Frankrijk
20 Olaf Ludwig Telekom BRD
1992
1 Charly Mottet R.M.O. Frankrijk
2 Laurent Fignon Gatorade Frankrijk
3 Claudio Chiappucci Carrera Italië
4 Steven Rooks Buckler Nederland
5 Luc Leblanc Castorama Frankrijk
6 Stephen Roche Carrera Ierland
7 Miguel Indurain Banesto Spanje
8 Gianni Bugno Gatorade Italië
9 Johan Bruyneel O.N.C.E. België
10 Zbigniew Spruch Lampre Polen
11 Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk
12 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken
13 Toni Rominger Clas Zwitserland
14 Luc Roosen Tulip België
15 Gerard Rue Castorama Frankrijk
16 Dimitri Konyshev T.V.M. Rusland
17 Pedro Delgado Banesto Spanje
18 Beat Zberg Helvetia Zwitserland
19 Jan Nevens Lotto België
20 Federico Echave Clas Spanje
1991
1.Gianni Bugno Italië
2.Maurizio Fondriest Italië
3.Miguel Indurain Spanje
4.Laurent Fignon Frankrijk
5.Kai Hundertmark Duitsland
6.Steven Rooks Nederland
7.Rudy Dhaenens België
8.Franco Ballerini Italië
9.Dirk De Wolf België
10.Bjarne Riis Denemarken
11.Gérard Rué Frankrijk
12.Pjotr Ugrumov U.S.S.R.
13.Stephen Hodge Australië
14.Alvaro Mejia Colombia
15.Federico Echave Spanje
16.Claudio Chiappucci Italië
17.Marc Madiot Frankrijk
18.Charly Mottet Frankrijk
19.Luc Leblanc Frankrijk
20.Brian Holm Denemarken
1990
1.Maurizio Fondriest Italië
2.Johnny Weltz Denemarken
3.Claude Criquielion België
4.Dirk De Wolf België
5.Rudy Dhaenens België
6.Gianni Bugno Italië
7.Greg Lemond Verenigde Staten
8.Sean Kelly Ierland
9.Pjotr Ugrumov U.S.S.R.
10.Marino Lejaretta Spanje
11.Laurent Jalabert Frankrijk
12.Dimitri Konyshev U.S.S.R.
13.Andrei Tchmil U.S.S.R.
14.Steve Bauer Canada
15.Martial Gayant Frankrijk
16.Joachim Halupczok Polen
17.Pello Ruiz Cabestany Spanje
18.Sylwester Szturnoga Polen
19.Marek Kulas Polen
20.Marco Vitali Italië
1989
1.Maurizio Fondriest Italië
2.Steve Bauer Canada
3.Toni Rominger Zwitserland
4.Dimitri Konyshev U.S.S.R.
5.Claude Criquielion België
6.Greg Lemond Verenigde Staten
7.Luc Suykerbuyck Nederland
8.Sean Kelly Ierland
9.Marino Lejaretta Spanje
10.Gianni Bugno Italië
11.Oleg Jarotsjenko U.S.S.R.
12.Federico Echave Spanje
13.Hartmut Bölts Duitse Bondsrepubliek
14.Pedro Delgado Spanje
15.Andrew Hampsten Verenigde Staten
16.Steven Rooks Nederland
17.Andreas Kappes Duitse Bondsrepubliek
18.Alvaro Pino Spanje
19.Pjotr Ugrumov U.S.S.R.
20.Martin Earley Ierland
1988
1.Maurizio Fondriest Italië
2.Martial Gayant Frankrijk
3.Januusz Kuum Noorwegen
4.Thomas Wegmüller Zwitserland
5.Adri Van Der Poel Nederland
6.Eddy Planckaert België
7.Sean Kelly Ierland
8.Claude Criquielion België
9.Rolf Sörensen Denemarken
10.Acacio Da Silva Portugal
11.Steven Rooks Nederland
12.Ronan Pensec Frankrijk
13.Fernando Carvalho Portugal
14.Phil Anderson Australië
15.Dag‑Otto Lauritzen Noorwegen
16.Gianni Bugno Italië
17.Hartmut Bölts B.R.D.
18.Andreas Kappes B.R.D.
19.Eric Maechler Zwitserland
20.Gert‑Jan Theunisse Nederland
1987
1.Raul Alcala Mexico
2.Gerhard Zadrobilek Oostenrijk
3.Jean-François Bernard Frankrijk
4.Claude Criquielion België
5.Stephen Roche Ierland
6.Andy Hampsten Verenigde Staten
7.Luciano Loro Italië
8.Steven Rooks Nederland
9.Steve Bauer Canada
10.Marino Lejaretta Spanje
11.Erik Breukink Nederland
12.Marc Sergeant België
13.Ron Kiefel Verenigde Staten
14.Eric Vanderaerden België
15.Peter Stevenhaagen Nederland
16.Moreno Argentin Italië
17.Alfonso Gutierrez Spanje
18.Juan Fernandez Spanje
19.Sean Kelly Ierland
20.Teun Van Vliet Nederland
1986
1.Moreno Argentin Sammontana Italië
2 Sean Kelly Kas Ierland
3 Phil Anderson Panasonic Australië
4 Greg Lemond La Vie Claire VSA
5 Claude Criquielion Hitachi België
6 Charly Mottet Systeme U Frankrijk
7 Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
8 Juan Fernandez Martin Zor Spanje
9 Marc Sergeant Lotto België
10 Alfonso Gutierrez Teka Spanje
11 Jesper Worre Santini Denemarken
12 Ludo Peeters Kwantum België
13 Michael Wilson Ecoflam Australië
14 Federico Echave Teka Spanje
15 Pello Ruiz Cabestany Seat Spanje
16 Jesus Blanco Vilar Teka Spanje
17 Nico Verhoeven Skala Nederland
18 Guido Bontempi Carrera Italië
19 Joop Zoetemelk Kwantum Nederland
20 Philippe Van Den Branden Hitachi België
1985
1.Francisco Rodriguez Colombia
2.Marc Madiot Frankrijk
3.Alvaro Pino Spanje
4.Charly Mottet Frankrijk
5.Celestino Prieto Spanje
6.Greg Lemond Verenigde Staten
7.Moreno Argentin Italië
8.Jorg Müller Zwitserland
9.Acacio da Silva Portugal
10.Rolf Gölz B.R.D.
11.Claude Criquielion België
12.Steve Bauer Canada
13.Pedro Delgado Spanje
14.Juan Fernandez Spanje
15.Eduardo Chozas Spanje
16.Francesco Moser Italië
17.José Luis Navarro Spanje
18.Urs Zimmermann Zwitserland
19.Claudio Corti Italië
20.Charly Bérard Frankrijk
1984
1.Claude Criquielion België
2.Robert Millar Groot-Brittannië
3.Joop Zoetemelk Nederland
4.Claudio Corti Italië
5.Moreno Argentin Italië
6.Niki Rüttiman Zwitserland
7.Steve Bauer Canada
8.Francisco Rodriguez Colombia
9.Greg Lemond Verenigde Staten
10.Hubert Seiz Zwitserland
11.Bernard Bourreau Frankrijk
12.Eric Caritoux Frankrijk
13.Silvano Contini Italië
14.Raimund Dietzen Duitse Bondsrepubliek
15.Acacio da Silva Portugal
16.Palmiro Masciarelli Italië
17.Harald Maier Oostenrijk
18.Federico Echave Spanje
19.Bernardo Alfonsel Spanje
20.Marino Lejaretta Spanje
1983
1.Stephen Roche Ierland
2.Pierre Le Bigaut Frankrijk
3.Jonathan Boyer V.S.A.
4.Laurent Fignon Frankrijk
5.Claude Criquielion Belgium
6.Sean Kelly Ierland
7.Adri van der Poel Nederland
8.Giuseppe Saronni Italia
9.Fons De Wolf Belgium
10.Luciano Loro Italia
11.Greg Lemond V.S.A.
12.Robert Millar Gr.Brit.
13.Clyde Sefton Australia
14.Bernard Vallet Frankrijk
15.Stefan Mutter Zwitserland
16.Phil Anderson Australia
17.Klaus Peter Thaler B.R.D.
18.Marcel Tinazzi Frankrijk
19.Sven Ake Nilsson Zweden
20.Siegfried Hekimi Zwitserland
1982
1 Raimund Dietzen Teka BRD
2 Dieter Thurau Hoonved BRD
3 Pascal Simon Peugeot Frankrijk
4 Jonathan Boyer Sem VSA
5 Wayne Hildred Clemenso Australië
6 Marc Madiot Renault Frankrijk
7 Sean Kelly Sem Ierland
8 Joop Zoetemelk Coop Nederland
9 Laurent Fignon Renault Frankrijk
10 Marino Lejaretta Teka Spanje
11 Mario Beccia Hoonved Italië
12 Uli Muller Bonanza Zwitserland
13 Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
14 Greg Lemond Renault VSA
15 Johan Van Der Velde Raleigh Nederland
16 Willi Lienhard Almobau Zwitserland
17 Pascal Poisson Renault Frankrijk
18 Uwe Bolten Clemenso BRD
19 Michel Pollentier Marc België
20 Juan Fernandez Martin Kelme Spanje
1981
1 Giuseppe Saronni Gis Italië
2 Bernard Hinault Renault Frankrijk
3 Gilbert Duclos-Lassalle Peugeot Frankrijk
4 Francesco Moser Famcucine Italië
5 Bruno Wolfer Bianchi Zwitserland
6 Joop Zoetemelk Raleigh Nederland
7 Fons De Wolf Vermeer-Thijs België
8 Marino Lejaretta Teka Spanje
9 Freddy Maertens Boule d’Or België
10 Gianbattista Baronchelli Bianchi Italië
11 Palmiro Masciarelli Famcucine Italië
12 Robert Millar Peugeot GBr
13 Johan Van Der Velde Raleigh Nederland
14 Stefan Mutter Cilo Zwitserland
15 Ismael Lejaretta Teka Spanje
16 Serge Beucherie Sem Frankrijk
17 Gregor Braun Famcucine BRD
18 Daniel Gisiger Cilo Zwitserland
19 Sean Kelly Splendor Ierland
20 Roger De Vlaeminck Daf Trucks België
1980
1 Bernard Hinault Renault Frankrijk
2 Patrick Perret Peugeot Frankrijk
3 Pierre Raym. Villemiane Renault Frankrijk
4 Gianbattista Baronchelli Bianchi Italië
5 Roger De Vlaeminck Boule d’Or België
6 Robert Alban La Redoute Frankrijk
7 Juan Fernandez Martin Zor Spanje
8 Wladimiro Panizza Gis Italië
9 Hennie Kuiper Peugeot Nederland
10 Silvano Contini Bianchi Italië
11 Lucien Van Impe Marc België
12 Sven Ake Nilsson Miko Zweden
13 Bernard Becaas Renault Frankrijk
14 Jonathan Boyer Puch VSA
15 Jacques Osmont Boston Frankrijk
16 Bert Pronk Raleigh Nederland
17 Marino Lejaretta Teka Spanje
18 Giovanni Battaglin Inoxpran Italië
19 Paul Wellens Raleigh België
20 Jean-Rene Bernaudeau Renault Frankrijk
1979
1 Giovanni Battaglin Inoxpran Italië
2 Jean-Rene Bernaudeau Renault Frankrijk
3 Roger De Vlaeminck Gis België
4 Jose Luis Viejo Teka Spanje
5 Andre Chalmel Renault Frankrijk
6 Knud Knudsen Bianchi Noorwegen
7 Giuseppe Saronni Scic Italië
8 Jan Raas Raleigh Nederland
9 Dieter Thurau IJsboerke BRD
10 Henk Lubberding Raleigh Nederland
11 Sean Kelly Splendor Ierland
12 Bruno Wolfer Zonca Zwitserland
13 Klaus Peter Thaler Raleigh BRD
14 Gregor Braun Peugeot BRD
15 Gerrie Knetemann Raleigh Nederland
16 Bernard Vallet Miko Frankrijk
17 Joop Zoetemelk Miko Nederland
18 Jean Chassang Renault Frankrijk
19 Michel Pollentier Splendor België
20 Hennie Kuiper Peugeot Nederland
1978
1.Hennie Kuiper Nederland
2.Bernard Hinault Frankrijk
3.Gerhard Schönbacher Oostenrijk
4.Gerrie Knetemann Nederland
5.Francesco Moser Italië
6.Jorgen Marcussen Denemarken
7.Herman Van Springel België
8.Giuseppe Saronni Italië
9.Joop Zoetemelk Nederland
10.Valerio Lualdi Italië
11.André Dierickx België
12.Dieter Thurau B.R.D.
13.Freddy Maertens België
14.Roger De Vlaeminck België
15.Fedor den Hertog Nederland
16.Ferdi Van den Haute België
17.Klaus-Peter Thaler B.R.D.
18.Jan Raas Nederland
19.Sid Barras G.B.
20.Bernard Thevenet Frankrijk
1977
1.Hennie Kuiper Nederland
2.Joseph Fuchs Zwitserland
3.Francesco Moser Italië
4.Bernard Hinault Frankrijk
5.Dieter Thurau B.R.D.
6.Franco Bitossi Italië
7.Domingo Perurena Spanje
8.André Chalmel Frankrijk
9.Jacques Esclassan Frankrijk
10.Giuseppe Saronni Italië
11.Walter Godefroot België
12.Felice Gimondi Italië
13.Julian Andiano Spanje
14.Bert Pronk Nederland
15.Sven Ake Nilsson Zweden
16.Bernt Johansson Zweden
17.Miguel Maria Lasa Spanje
18.Sean Kelly Ierland
19.Jesus Esperanza Spanje
20.Francesco Galdos Spanje
1976
1.Freddy Maertens België
2.Francesco Moser Italië
3.Constantino Conti Italië
4.Joop Zoetemelk Nederland
5.Eddy Merckx België
6.Bernard Hinault Frankrijk
7.Felice Gimondi Italië
8.Jan Raas Nederland
9.Donald Allan Australië
10.Hennie Kuiper Nederland
11.Mike Neel V.S.A.
12.Miguel Maria Lasa Spanje
13.Guy Sibille Frankrijk
14.Domingo Perurena Spanje
15.Frans Verbeeck België
16.Patrick Béon Frankrijk
17.Bruno Wolfer Zwitserland
18.Jorgen Marcussen Denemarken
19.Javier Elorriaga Spanje
20.Walter Godefroot België
1975
1.Bernard Thevenet Frankrijk
2.Maurice Le Guilloux Frankrijk
3.Raymond Poulidor Frankrijk
4.Hennie Kuiper Nederland
5.Roger De Vlaeminck België
6.Jean-Pierre Danguillaume Frankrijk
7.Pedro Torres Spanje
8.Eddy Merckx België
9.Joop Zoetemelk Nederland
10.Giacinto Santambrogio Italië
11.Régis Ovion Frankrijk
12.Lucien Van Impe België
13.Gerrie Knetemann Nederland
14.Francesco Moser Italië
15.Andres Oliva Spanje
16.Frans Verbeeck België
17.Roland Salm Zwitserland
18.Bernard Bourreau Frankrijk
19.Felice Gimondi Italië
20.Roberto Poggiali Italië
1974
1.Giacinto Santambrogio Italië
2.Raymond Poulidor Frankrijk
3.Bernard Thevenet Frankrijk
4.Eddy Merckx België
5.Mariano Martinez Frankrijk
6.Herman Van Springel België
7.Joop Zoetemelk Nederland
8.Francesco Moser Italië
9.Domingo Perurena Spanje
10.Andres Oliva Spanje
11.Giovanni Battaglin Italië
12.Martin Rodriguez Colombia
13.Joseph Fuchs Zwitserland
14.Fabrizio Fabbri Italië
15.Tino Tabak Nederland
16.Gerben Karstens Nederland
17.Roland Salm Zwitserland
18.Gösta Pettersson Zweden
19.Jürgen Tschan Duitsland
20.Franco Bitossi Italië
1973
1.Roger De Vlaeminck België
2.Eddy Merckx België
3.Felice Gimondi Italië
4.Raymond Poulidor Frankrijk
5.Charly Grosskost Frankrijk
6.Frans Verbeeck België
7.Andres Gandarias Spanje
8.Jan Janssen Nederland
9.Herman Van Springel België
10.Joop Zoetemelk Nederland
11.Antonio Martos Spanje
12.Ole Ritter Denemarken
13.Walter Godefroot België
14.Freddy Maertens België
15.Lucien Aimar Frankrijk
16.Luis Ocana Spanje
17.Georges Pintens België
18.Gösta Petterson Zweden
19.José Manuel Fuente Spanje
20.Bernard Thevenet Frankrijk
1972
1.Joop Zoetemelk Nederland
2.Franco Bitossi Italië
3.Marino Basso Italië
4.Cyrille Guimard Frankrijk
5.Winfried Peffgen Duitsland
6.Eddy Merckx België
7.Michele Dancelli Italië
8.Leif Mortensen Denemarken
9.Frans Verbeeck België
10.Jean-Pierre Danguillaume Frankrijk
11.Felice Gimondi Italië
12.Wladimiro Panizza Italië
13.Roger De Vlaeminck België
14.Karl-Heinz Muddemann Duitsland
15.Domingo Perurena Spanje
16.Santiago Lazcano Spanje
17.Raymond Riotte Frankrijk
18.Barry Hoban Engeland
19.Michel Périn Frankrijk
20.Roland Berland Frankrijk
1971
1.Eddy Merckx België
2.Roger De Vlaeminck België
3.Danny Horton G.B.
4.Reg Barnett G.B.
5.Harry Jansen Nederland
6.Felice Gimondi Italië
7.Cyrille Guimard Frankrijk
8.Giancarlo Polidori Italië
9.Georges Pintens België
10.Leif Mortensen Denemarken
11.Michele Dancelli Italië
12.Frans Verbeeck België
13.Ole Ritter Denemarken
14.Roger Swerts België
15.Augustin Tamames Spanje
16.Tomas Petterson Zweden
17.Bernard Thevenet Frankrijk
18.William Bilsland G.B.
19.Jean-Pierre Genet Frankrijk
20.Franco Bitossi Italië
1970
1.Franco Bitossi Italië
2.Jean-Pierre Monseré België
3.Leif Mortensen Denemarken
4.Felice Gimondi Italië
5.Leslie West Gr.Brit.
6.Charly Rouxel Frankrijk
7.Rini Wagtmans Nederland
8.Alain Vasseur Frankrijk
9.Walter Godefroot België
10.Frans Verbeeck België
11.Gerard Vianen Nederland
12.Roger De Vlaeminck België
13.Rolf Wolfshol B.R.D.
14.Jan Krekels Nederland
15.Cyrille Guimard Frankrijk
16.Harm Ottenbros Nederland
17.Rudi Altig B.R.D.
18.Jan Janssen Nederland
19.Marino Basso Italië
20.Michele Dancelli Italië
1969
1 Michele Dancelli Pepsi Cola Italië
2 Rik Van Looy Willem II België
3 Joaquim Agostinho Frimatic Portugal
4 Jaak Frijters Mann Nederland
5 Harm Ottenbros Willem II Nederland
6 Julien Stevens Smiths België
7 Guido Reybroeck Faema België
8 Roger Swerts Faema België
9 Davide Boifava Molteni Italië
10 Jan Harings Caballero Nederland
11 Winfried Boelke Peugeot BRD
12 Jose Catieau Sonolor Frankrijk
13 Enrico Paolini Scic Italië
14 Gerben Karstens Peugeot Nederland
15 Gianni Motta Molteni Italië
16 Rolf Wolfshol Bic BRD
17 Evert Dolman Willem II Nederland
18 Bernard Guyot Sonolor Frankrijk
19 Roger De Vlaeminck Flandria België
20 Gregorio San Miguel Kas Spanje
1968
1 Gianni Motta Molteni Italië
2 Herman Van Springel Mann België
3 Raymond Poulidor Mercier Frankrijk
4 Vittorio Adorni Faema Italië
5 Franco Bitossi Filotex Italië
6 Eddy Merckx Faema België
7 Michele Dancelli Vittadello Italië
8 Felice Gimondi Salvarani Italië
9 Lucien Aimar Bic Frankrijk
10 Vito Taccone Germanvox Italië
11 Jean Jourden Frimatic Frankrijk
12 Jacques Anquetil Bic Frankrijk
13 Rik Van Looy Willem II België
14 Rudi Altig Salvarani BRD
15 Karl-Heinz Kunde Batavus BRD
16 Joaquim Agostinho Sporting Lisboa Portugal
17 Johnny Schleck Pelforth Luxemburg
18 Harry Steevens Willem II Nederland
19 Louis Pfenniger Tigra Zwitserland
20 Robert Hagmann Frimatic Zwitserland
1967
1.Gianni Motta Italië
2.Eddy Merckx België
3.Jan Janssen Nederland
4.Ramon Saez Spanje
5.André Foucher Frankrijk
6.Manuel José Lasa Spanje
7.Daniël Van Rijckeghem België
8.Michele Dancelli Italië
9.Jos Boons België
10.Robert Hagmann Zwitserland
11.Peter Post Nederland
12.Rolf Wolfshol B.R.D.
13.Marino Basso Italië
14.Rudi Altig B.R.D.
15.Gerben Karstens Nederland
16.Harry Steevens Nederland
17.Raymond Riotte Frankrijk
18.Paul Lemeteyer Frankrijk
19.Jan Harings Nederland
20.José Lopez-Rodriguez Spanje
1966
1.Gianni Motta Italië
2.Guido Reybrouck België
3.Rudi Altig B.R.D.
4.Jacques Anquetil Frankrijk
5.Raymond Poulidor Frankrijk
6.Jean-Claude Theillière Frankrijk
7.Jean Stablinski Frankrijk
8.Italo Zilioli Italië
9.Jo De Roo Nederland
10.Lucien Aimar Frankrijk
11.Martin Vandenbossche België
12.Felice Gimondi Italië
13.Eddy Merckx België
14.Flaviano Vicentini Italië
15.Michele Dancelli Italië
16.Seamus Elliott Ierland
17.Winfried Bölke B.R.D.
18.Jos Huysmans België
19.Georges Groussard Frankrijk
20.Cees Haast Nederland
1965
1.Tom Simpson Gr.Brit.
2.Rudi Altig B.R.D.
3.Roger Swerts België
4.Arie Den Hartog Nederland
5.Peter Post Nederland
6.Karl-Heinz Kunde B.R.D.
7.Luis Otano Spanje
8.André Zimmermann Frankrijk
9.René Bingelli Zwitserland
10.Franco Balmanion Italië
11.Francesco Gabica Spanje
12.Jean Stablinski Frankrijk
13.Antonio Gomez del Moral Spanje
14.Bruno Mealli Italië
15.Sebastian Elorza Spanje
16.Ward Sels België
17.Valentin Uriona Spanje
18.Italo Zilioli Italië
19.Fernando Manzaneque Spanje
20.Bernard Vandekerkhove België
1964
1.Luis Otano Spanje
2.Adriano Durante Italië
3.Jan Janssen Nederland
4.Vittorio Adorni Italië
5.Raymond Poulidor Frankrijk
6.Tom Simpson Gr.Brit.
7.Italo Zilioli Italië
8.Jo De Haan Nederland
9.Jacques Anquetil Frankrijk
10.Fernando Manzaneque Spanje
11.Jean Stablinski Frankrijk
12.Franco Cribiori Italië
13.Benoni Beheyt België
14.Ward Sels België
15.Horst Oldenburg B.R.D.
16.Michael Wright Gr.Brit.
17.Hans Junkermann B.R.D.
18.Peter Post Nederland
19.Rudi Altig B.R.D.
20.Seamus Elliot Ierland
1963
1.Raymond Poulidor Frankrijk
2.Benoni Beheyt België
3.Rik Van Looy België
4.Jan Janssen Nederland
5.Jacques Anquetil Frankrijk
6.Jo De Haan Nederland
7.Rolf Maurer Zwitserland
8.André Darrigade Frankrijk
9.Jean Stablinski Frankrijk
10.Jef Planckaert België
11.Hans Junkermann B.R.D.
12.Louis Proost België
13.Armand Desmet België
14.Angelino Soler Spanje
15.Franco Cribiori Italië
16.Mino Bariviera Italië
17.Seamus Elliot Ierland
18.Klaus Bugdahl B.R.D.
19.Gilbert Desmet België
20.Sigi Renz B.R.D.
1962
1.Luis Otano Spanje
2.Arnaldo Pambianco Italië
3.Jean Stablinski Frankrijk
4.Jos Hoevenaers België
6.Guido Carlesi Italië
7.Rolf Wolfshol Duitsland
8.Huib Zilverberg Nederland
9.Sigi Renz Duitsland
10.Henri Anglade Frankrijk
11.Horst Oldenburg Duitsland
12.Franco Cibriori Italië
13.Piet Rentmeester Nederland
14.Antonio Suarez Spanje
15.Bas Maliepaard Nederland
16.Jacques Anquetil Frankrijk
17.Raymond Poulidor Frankrijk
18.André Darrigade Frankrijk
19.Hans Junkermann Duitsland
20.Kurt Gimmi Zwitserland
1961
1.Raymond Poulidor Frankrijk
2.Ercole Baldini Italië
3.Rik Van Looy België
4.Nino Defilippis Italië
5.José Bernardez Spanje
6.Jo De Roo Nederland
7.Jean Stablinski Frankrijk
8.Jef Planckaert België
9.Gastone Nencini Italië
10.Tom Simpson Gr.Brit.
11.Hans Junkermann Duitsland
12.Irnerio Massignan Italië
13.Piet Rentmeester Nederland
14.Palle Lykke Denemarken
15.Angelo Conterno Italië
16.Jacques Anquetil Frankrijk
17.Mies Stolker Nederland
18.Federico Bahamontes Spanje
19.Diego Ronchini Italië
20.Frans De Mulder België
1960
1.Raymond Poulidor Frankrijk
2.Irnerio Massignan Italië
3.Pino Cerami België
4.Rik Van Looy België
5.André Darrigade Frankrijk
6.Antonio Suarez Spanje
7.Hans Junkermann B.R.D.
8.Charly Gaul Luxemburg
9.Piet Damen Nederland
10.Jacques Anquetil Frankrijk
11.Brian Robinson Gr.Brit.
12.Jef Planckaert België
13.Nino Defilippis Italië
14.Raymond Mastrotto Frankrijk
15.Graziano Battistini Italië
16.Jean Stablinski Frankrijk
17.Frans De Mulder België
18.Jan Adriaenssens België
19.Piet Rentmeester Nederland
20.Henri Anglade Frankrijk
1959
1.Antonio Suarez Spanje
2.Diego Ronchini Italië
3.André Darrigade Frankrijk
4.Friedhelm Fischerkeller Duitsland
5.Michele Gismondi Italië
6.Noël Foré België
7.Tom Simpson Gr.Brit.
8.Albert Geldermans Nederland
9.Coen Niesten Nederland
10.Jacques Anquetil Frankrijk
11.Angelo Conterno Italië
12.Frans Schoubben België
13.Hans Junkermann Duitsland
14.Tadeusz Wierucki Polen
15.Roger Hassenforder Frankrijk
16.Ronald Murray Australië
17.Michel Dejouhannet Frankrijk
18.Jo De Haan Nederland
19.Gilbert De Smet België
20.Piet Damen Nederland
1958
1.Miel Van Cauter België
2.Rik Van Looy België
3.Louison Bobet Frankrijk
4.Seamus Elliott Ierland
5.Jef Planckaert België
6.Wim Van Est Nederland
7.Max Schellenberg Zwitserland
8.Jacques Anquetil Frankrijk
9.Jos Hoevenaers België
10.Leopold Rosseel België
11.Guido Carlesi Italië
12.Federico Bahamontes Spanje
13.Karel Clerckx België
14.Rik Van Steenbergen België
15.Heinz Traxel Zwitserland
16.Brian Haskell G.B.
17.Erwin Schweizer Zwitserland
18.Gastone Nencini Italië
19.Willy Schroeders België
20.Jean-Claude Skerl Frankrijk
1957
1.Rik Van Looy België
2.Rik Van Steenbergen België
3.Louison Bobet Frankrijk
4.André Darrigade Frankrijk
5.Wim Van Est Nederland
6.Ercole Baldini Italië
7.Fred De Bruyne België
8.Jacques Anquetil Frankrijk
9.Leon Van Daele België
10.Wout Wagtmans Nederland
11.Henrik Andresen Denemarken
12.Julien Schepens België
13.Marcel Ernzer Luxemburg
14.Marcel Janssens België
15.Leo Van Der Pluym Nederland
16.Gastone Nencini Italië
17.Charly Gaul Luxemburg
18.Antonio Ferraz Spanje
19.Germain De Rijcke België
20.Franz Reitz B.R.D.
1956
1.Louison Bobet Frankrijk
2.Rik Van Looy België
3.Stan Ockers België
4.Germain De Rijcke België
5.Rik Van Steenbergen België
6.Gerrit Schulte Nederland
7.Fred De Bruyne België
8.Gerrit Voorting Nederland
9.Jacques Dupont Frankrijk
10.Gastone Nencini Italië
11.André Darrigade Frankrijk
12.Daan De Groot Nederland
13.André Vlayen België
14.Fiorenzo Magni Italië
15.Seamus Elliot Ierland
16.Fausto Coppi Italië
17.Bernard Gauthier Frankrijk
18.Pierino Baffi Italië
19.Miguel Poblet Spanje
20.Dave Bedwell Gr.Brit.
1955
1.Louison Bobet Frankrijk
2.Gastone Nencini Italië
3.Miguel Poblet Spanje
4.Stan Ockers België
5.Jean Brankart België
6.Germain De Rijcke België
7.Raphael Geminiani Frankrijk
8.Jean-Pierre Schmitz Luxemburg
9.Ferdi Kübler Zwitserland
10.André Darrigade Frankrijk
11.Jean Robic Frankrijk
12.Ludwig Hörmann Duitsland
13.Marcel Janssens België
14.Hugo Koblet Zwitserland
15.Jacques Anquetil Frankrijk
16.Pasquale Fornara Italië
17.Fausto Coppi Italië
18.Bruno Monti Italië
19.Ribeiro Da Silva Portugal
20.Antonin Rolland Frankrijk
1954
1.Louison Bobet Frankrijk
2.André Darrigade Frankrijk
3.Jean Robic Frankrijk
4.Ferdi Kübler Zwitserland
5.Ludwig Hörmann Duitsland
6.Gerrit Voorting Nederland
7.Stan Ockers België
8.Wout Wagtmans Nederland
9.Fritz Schär Zwitserland
10.Charly Gaul Luxemburg
11.Michele Gismondi Italië
12.Fausto Coppi Italië
13.Jacques Anquetil Frankrijk
14.Robert Varnajo Frankrijk
15.Jean Forestier Frankrijk
16.Fred De Bruyne België
17.Pasquale Fornara Italië
18.Andrea Carrea Italië
19.Valentin Petry Duitsland
20.Briek Schotte België
1953
1.Louison Bobet Frankrijk
2.André Darrigade Frankrijk
3.Ferdi Kübler Zwitserland
4.Ludwig Hörmann Duitsland
5.Gerrit Voorting Nederland
6.Stan Ockers België
7.Wout Wagtmans Nederland
8.Adolphe Deledda Frankrijk
9.Valentin Petry Duitsland
10.Briek Schotte België
11.Germain Derijcke België
12.Raphael Geminiani Frankrijk
13.Fausto Coppi Italië
14.Michele Gismondi Italië
15.Nino Defilippis Italië
16.Charly Gaul Luxemburg
17.Fiorenzo Magni Italië
18.Marcel Ernzer Luxemburg
19.Jesus Lorono Spanje
20.Martin Van Geneugden België
1952
1.Gino Bartali Italië
2.Fausto Coppi Italië
3.Fiorenzo Magni Italië
4.Godfried Weilenmann Zwitserland
5.Hugo Koblet Zwitserland
6.Louison Bobet Frankrijk
7.Serafino Biagioni Italië
8.Raphael Geminiani Frankrijk
9.Stan Ockers België
10.Jean Robic Frankrijk
11.Ferdi Kübler Zwitserland
12.Ward Van Ende België
13.Rik Van Steenbergen België
14.Wim Van Est Nederland
15.Gerrit Voorting Nederland
16.Jean Dotto Frankrijk
17.Antonin Rolland Frankrijk
18.André Darrigade Frankrijk
19.Jan Adriaenssens België
20.Gilbert Bauvin Frankrijk
1951
1.Gino Bartali Italië
2.Fausto Coppi Italië
3.Fiorenzo Magni Italië
4.Ferdi Kübler Zwitserland
5.Louison Bobet Frankrijk
6.Hugo Koblet Zwitserland
7.Antonio Bevilacqua Italië
8.Serafino Biagioni Italië
9.Pierre Cogan Frankrijk
10.Franco Franchi Italië
11.Pasquale Fornara Italië
12.Stan Ockers België
13.Umberto Drei Italië
14.Jean Robic Frankrijk
15.Georges Aeschlimann Zwitserland
16.Vincenzo Rossello Italië
17.Giancarlo Astrua Italië
18.Godfried Weilenmann Zwitserland
19.Alfredo Martini Italië
20.Giuseppe Minardi Italië
1950
1.François Mahé Frankrijk
2.René Desmet België
3.Fiorenzo Magni Italië
4.Livio Isotti Italië
5.Isidoor Derijcke België
6.Joseph Pagotto Frankrijk
7.Norbert Esnault Frankrijk
8.Gino Bartali Italië
9.André Labeylie Frankrijk
10.Briek Schotte België
11.Theo Middelkamp Nederland
12.Ferdi Kübler Zwitserland
13.Maurice Neyt België
14.Gerrit Schulte Nederland
15.Charles Gregorini Frankrijk
16.Louison Bobet Frankrijk
17.Albert Ramon België
18.Stan Ockers België
19.Jean-Marie Cieleska Frankrijk
20.Joseph Mirando Frankrijk
1949
1.Fiorenzo Magni Italië
2.Gino Bartali Italië
3.Gaston Dupuy Frankrijk
4.Fritz Schär Zwitserland
5.Andrea Carrea Italië
6.Gerrit Voorting Nederland
7.Roger Walkowiak Frankrijk
8.Roger Creton Frankrijk
9.Camille Cleramboscq Frankrijk
10.Roger Dequesne Frankrijk
11.Joseph Morvan Frankrijk
12.Karel Van Dormael België
13.Jean Erussard Frankrijk
14.Rik Van Steenbergen België
15.Ferdi Kübler Zwitserland
16.Alexandre Sowa Polen
17.Jacques Renaud Frankrijk
18.Fausto Coppi Italië
19.Briek Schotte België
20.Gerrit Schulte Nederland
1948
1.Fiorenzo Magni Italië
2.Gino Bartali Italië
3.Gaston Dupuy Frankrijk
4.Fritz Schär Zwitserland
5.Jean Erussard Frankrijk
6.Marcel Dussault Frankrijk
7.Luciano Pezzi Italië
8.Giancarlo Astrua Italië
9.Abdelkader Zaaf Algerije
10.Günther Pankoke Duitsland
11.Bernardo Capo Spanje
12.Angelo Collinelli Frankrijk
13.Marcel Hendrickx België
14.Manolo Rodriguez Spanje
15.Vincenzo Rossello Italië
16.Dominique Torelli Frankrijk
17.Senen Mesa Spanje
18.Marius Bonnet Frankrijk
19.Briek Schotte België
20.Apo Lazarides Frankrijk
1947
1.Fiorenzo Magni Italië
2.Gino Bartali Italië
3.Vincenzo Rossello Italië
4.Marius Bonnet Frankrijk
5.Ernest Allemeersch België
6.Roger De Cock België
7.Henri Bonnet Frankrijk
8.Alphonse Antoine Frankrijk
9.Roland Chappuis Frankrijk
10.Maurice Quentin Frankrijk
11.Jean Breuer België
12.Theo Middelkamp Nederland
13.Briek Schotte België
14.Albert Sercu België
15.Sjef Jansen Nederland
16.Tino Ausenda Italië
17.Lucien Matthijs België
18.René Barrère Frankrijk
19.Edouard Fachleitner Frankrijk
20.Gaston Grimbert Frankrijk
1946
1.Fiorenzo Magni Italië
2.Gino Bartali Italië
3.Vincenzo Rossello Italië
4.Roger De Cock België
5.Maurice Quentin Frankrijk
6.Briek Schotte België
7.Lucien Matthijs België
8.Albert Dolhats Frankrijk
9.Philippe Martineau Frankrijk
10.Georges Aeschlimann Zwitserland
11.Gottfried Weilenmann Zwitserland
12.Georges Meunier Frankrijk
13.Antonin Rolland Frankrijk
14.Ferdi Kübler Zwitserland
15.Edouard Muller Frankrijk
16.Charles Joly Frankrijk
17.Louison Bobet Frankrijk
18.Robert Lang Zwitserland
19.Manuel Huguet Frankrijk
20.Angelo Menon Italië
1945
1 Gino Bartali Italië
2 Bernardo Capo Blomer Spanje
3 Vincenzo Rossello Italië
4 Fiorenzo Magni Italië
5 Fritz Schaer Zwitserland
6 Roger De Cock België
7 Maurice Quentin Frankrijk
8 Jean Kirchen Luxemburg
9 Gerrit Voorting Nederland
10 Briek Schotte België
11 Emile Idee Frankrijk
12 Lucien Matthijs België
13 Albert Dolhats Frankrijk
14 Gottfried Weilenmann Zwitserland
15 Vittorio Rossello Italië
16 Philippe Martineau Frankrijk
17 Ferdi Kubler Zwitserland
18 Georges Aeschlimann Zwitserland
19 Bob Maitland Gr.Brit.
20 Georges Meunier Frankrijk
1944
1 Henri Aubry Frankrijk
2 Ernst Stettler Zwitserland
3 Gerard Van Beek Nederland
4 Willy Hutmacher Zwitserland
5 Umberto Drei Italië
6 Nils Johansson Zweden
7 Oscar Plattner Zwitserland
8 Luciano Maggini Italië
9 Jean Baldassari Frankrijk
10 Alfio Ferrari Italië
11 Louis Caput Frankrijk
12 Silvio Pedroni Italië
13 Fausto Coppi Italië
14 Fritz Schaer Zwitserland
15 Olle Wanlund Zweden
16 Gerrit Schulte Nederland
17 Urbain Caffi Frankrijk
18 Karl Kittsteiner Duitsland
19 Severino Canavesi Italië
20 Archibald Clark Gr.Brit.
1943
1 Svend Emborg Denemarken
2 Hans Knecht Zwitserland
3 Josef Wagner Zwitserland
4 Henri Aubry Frankrijk
5 Ernst Stettler Zwitserland
6 Gerard Van Beek Nederland
7 Willy Hutmacher Zwitserland
8 Umberto Drei Italië
9 Sven Johansson Zweden
10 Oscar Plattner Zwitserland
11 Aldo Ronconi Italië
12 Luciano Maggini Italië
13 Vito Ortelli Italië
14 Jean Baldassari Frankrijk
15 Hans Sommer Zwitserland
16 Alfio Ferrari Italië
17 Julian Berrendero Spanje
18 Theo Middelkamp Nederland
19 Mario Ricci Italië
20 Joseph Bintner Luxemburg
1942
1 Hans Knecht Zwitserland
2 Svend Emborg Denemarken
3 Adolfo Leoni Italië
4 Frederyk Sorensen Denemarken
5 Joop Demmenie Nederland
6 Josef Wagner Zwitserland
7 Henri Aubry Frankrijk
8 Ernst Stettler Zwitserland
9 Gerard Van Beek Nederland
10 Willy Hutmacher Zwitserland
11 Fausto Coppi Italië
12 Silvio Pedroni Italië
13 Ernest Naf Zwitserland
14 Severino Canavesi Italië
15 Ferdi Kubler Zwitserland
16 Nils Johansson Zweden
17 Emile Idee Frankrijk
18 Julian Berrendero Spanje
19 Karl Kittsteiner Duitsland
20 Joseph Bintener Luxemburg
1941
1 Edgar Buchwalder Zwitserland
2 Gottlieb Weber Zwitserland
3 Fritz Scheller Duitsland
4 Robert Charpentier Frankrijk
5 Hans Knecht Zwitserland
6 Guy Lapebie Frankrijk
7 Erich Nievergelt Zweden
8 Adolfo Leoni Italië
9 Robert Dorgebray Frankrijk
10 Auguste Garrebeek België
11 Armand Putzeys België
12 Frans Van Der Motten België
13 Juul Lowagie België
14 Georg Stach Duitsland
15 Frederyk Sorensen Denemarken
16 Joop Demmenie Nederland
17 Rene Vietto Frankrijk
18 Antonio Sancho Spanje
19 Louis Motke Nederland
20 Erich Bautz Duitsland
1940
1 Edgar Buchwalder Zwitserland
2 Ivo Mancini Italië
3 Robert Charpentier Frankrijk
4 Pierino Favalli Italië
5 Gottlieb Weber Zwitserland
6 Fritz Scheller Duitsland
7 Guy Lapebie Frankrijk
8 Erich Nievergelt Zweden
9 Robert Dorgebray Frankrijk
10 Auguste Garrebeek België
11 Armand Putzeys België
12 Marcel Kint België
13 Frans Van Der Motten België
14 Juul Lowagie België
15 Rene Le Greves Frankrijk
16 Adolfo Leoni Italië
17 Petrus Van Theemsche België
18 Frederyk Sorensen Denemarken
19 Louis Motke Nederland
20 Gino Bartali Italië
1939
1 Edgar Buchwalder Zwitserland
2 Andre Deforge Frankrijk
3 Kees Pellenaars Nederland
4 Willi Grundahl Denemarken
5 Ivo Mancini Italië
6 Robert Charpentier Frankrijk
7 Pierino Favalli Italië
8 Gottlieb Weber Zwitserland
9 Fritz Scheller Duitsland
10 Guy Lapebie Frankrijk
11 Erich Nievergelt Zwitserland
12 Robert Dorgebray Frankrijk
13 Karel Kaers België
14 Raymond Louviot Frankrijk
15 Auguste Garrebeek België
16 Armand Putzeys België
17 Hans Gilgen Zwitserland
18 Marcel Kint België
19 Walter Loeber Duitsland
20 Frans Van Der Motten België
1938
1.Paul Egli Zwitserland
2.Kurt Stettler Zwitserland
3.Paul-Emile André België
4.Kees Pellenaars Nederland
5.André Deforge Frankrijk
6.Werner Grundahl Denemarken
7.Ivo Mancini Italië
8.Robert Charpentier Frankrijk
9.Pierino Favalli Italië
10.Edgar Buchwalder Zwitserland
11.Gottlieb Weber Zwitserland
12.Fritz Scheller Duitsland
13.Guy Lapébie Frankrijk
14.Ernest Nievergelt Zwitserland
15.Roger Dorgebray Frankrijk
16.André Garrebeek België
17.André Putzeys België
18.Frans Van der Motten België
19.Jef Lowagie België
20.Adolfo Leoni Italië
1937
1 Edgar Buchwalder Olympia Zwitserland
2 Guy Lapebie Mercier Frankrijk
3 Paul Egli Colin Zwitserland
4 Robert Charpentier Alcyon Frankrijk
5 Gottlieb Weber Colin Zwitserland
6 Werner Grundahl Hansen France Sport Denemarken
7 Ernest Nievergelt Express Zwitserland
8 Antonin Magne France Sport Frankrijk
9 Aldo Bini Bianchi Italië
10 Georges Speicher Alcyon Frankrijk
11 Gustaaf Danneels Alcyon België
12 Aad Van Amsterdam O.K. Nederland
13 Giuseppe Olmo Bianchi Italië
14 Eloi Meulenberg Alcyon België
15 Emil Kijewski Wanderer Duitsland
16 Kees Pellenaars Magneet Nederland
17 Giulio Rossi Alcyon Italië
18 Jean Majerus Ruche Luxemburg
19 Andre Deforge Mercier Frankrijk
20 Michel D’Hooghe Van Hauwaert België
1936
1 Werner Grundahl Hansen Denemarken
2 Paul Egli Zwitserland
3 Kees Pellenaars Nederland
4 Giuseppe Olmo Italië
5 Andre Deforge Frankrijk
6 Arsene Mersch Luxemburg
7 Antonin Magne Frankrijk
8 Aldo Bini Italië
9 Theo Middelkamp Nederland
10 Ward Vissers België
11 Ivo Mancini Italië
12 Gino Bartali Italië
13 Anton Van Schendel Nederland
14 Pierino Favalli Italië
15 Kurt Stettler Zwitserland
16 Georg Umbenhauer Duitsland
17 Luciano Montero Hernandez Spanje
18 Paul-Emile Andre België
19 Gustaaf Danneels België
20 Georges Speicher Frankrijk
1935
1.Henry Hansen Denemarken
2.G.Olmo Italië
3.P.Chocque Frankrijk
4.G.Martano Italië
5.Paul Egli Zwitserland
6.J.Lowagie België
7.Attilio Pavesi Italië
8.Guglielmo Segato Italië
9.Bernard Britz Zwitserland
10.K.Stettler Zwitserland
11.P.André België
12.Kees Pellenaars Nederland
13.A.Deforge Frankrijk
14.W.Grundahl Denemarken
15.Ivo Mancini Italië
16.Robert Charpentier Frankrijk
17.P.Favalli Italië
18.Edgar Buchwalder Zwitserland
19.Gottlieb Weber Zwitserland
20.Fritz Scheller Duitsland
1934
1.G.Martano Italië
2.Eugenio Gestri Italië
3.Leo Nielsen Denemarken
4.Henry Hansen Denemarken
5.G.Olmo Italië
6.P.Chocque Frankrijk
7.Paul Egli Zwitserland
8.J.Lowagie België
9.Attilio Pavesi Italië
10.Guglielmo Segato Italië
11.Bernard Britz Zwitserland
12.K.Stettler Zwitserland
13.P.André België
14.Kees Pellenaars Nederland
15.A.Deforge Frankrijk
16.W.Grundahl Denemarken
17.Ivo Mancini Italië
18.Robert Charpentier Frankrijk
19.Joe Buckley Australië
20.Edgar Buchwalder Zwitserland
1933
1.P.Bertolazzo Italië
2.R.Bertoni Italië
3.Rudolf Risch Duitsland
4.G.Martano Italië
5.Eugenio Gestri Italië
6.Leo Nielsen Denemarken
7.Henry Hansen Denemarken
8.G.Olmo Italië
9.P.Chocque Frankrijk
10.Paul Egli Zwitserland
11.J.Lowagie België
12.Attilio Pavesi Italië
13.Guglielmo Segato Italië
14.Bernard Britz Zwitserland
15.K.Stettler Zwitserland
16.P.André België
17.Kees Pellenaars Nederland
18.A.Deforge Frankrijk
19.W.Grundahl Denemarken
20.Ivo Mancini Italië
1932
1.Allegro Grandi Italië
2.Michele Mara Italië
3.Jean Aerts België
4.Henry Hansen Denemarken
5.Frank Southall Gr.Brit.
6.Gösta Carlsson Zweden
7.Leo Nielsen Denemarken
8.O.Jörgensen Denemarken
9.P.Bertolazzo Italië
10.R.Bertoni Italië
11.Rudolf Risch Duitsland
12.G.Martano Italië
13.Eugenio Gestri Italië
14.G.Olmo Italië
15.P.Chocque Frankrijk
16.Paul Egli Zwitserland
17.J.Lowagie België
18.Attilio Pavesi Italië
19.Guglielmo Segato Italië
20.Bernard Britz Zwitserland
1931
1 Max Bulla Oscar Egg Oostenrijk
2 Eugenio Gestri Legnano Italië
3 Erich Metze Opel Duitsland
4 Learco Guerra Maino Italië
5 Ferdinand Le Drogo Dilecta Frankrijk
6 Alfredo Binda Legnano Italië
7 Cesar Bogaert De Mol Nederland
8 Albert Buchi Oscar Egg Zwitserland
9 Giuseppe Martano Frejus Italië
10 Fabio Battesini Maino Italië
11 Jean-Pierre Muller Alcyon Luxemburg
12 Gaston Rebry Alcyon België
13 Pietro Bertolazzo Alcyon Italië
14 Jules Van Hevel Ravat België
15 Maurice De Waele M.Dewaele België
16 Ludwig Geyer Opel Duitsland
17 Albert Blattmann Diamant Zwitserland
18 Oskar Thierbach Opel Duitsland
19 Armand Blanchonnet L.Clement Frankrijk
20 Osvald Falck Hermansen Phaenomen Denemarken
1930
1 Roger Bisseron La Française Frankrijk
2 Fred Hamerlinck La Nordiste België
3 Kurt Stoepel Diamant Duitsland
4 Allegro Grandi Bianchi Italië
5 Jean-Pierre Muller Alcyon Luxemburg
6 Hermann Buse Opel Duitsland
7 Alfredo Binda Legnano Italië
8 Octave Dayen Oscar Egg Frankrijk
9 Learco Guerra Maino Italië
10 Oskar Thierbach Brennabor Duitsland
11 Georges Ronsse La Française België
12 Auguste Garrebeek La Nordiste België
13 Ricardo Montero Hernandez Real Union Spanje
14 Jan Van Der Heiden R.I.H. Nederland
15 Mariano Canardo Orbea Spanje
16 Charles Pelissier Dilecta Frankrijk
17 Max Bulla Durkopp Oostenrijk
18 Jef Lowagie La Nordiste België
19 Andre Leducq Alcyon Frankrijk
20 Georges Antenen Oscar Egg Zwitserland
1929
1 Jean Aerts Elvish België
2 Domenico Piemontesi Bianchi Italië
3 Nicolas Frantz Alcyon Luxemburg
4 Georges Ronsse Automoto België
5 Ferdinand Le Drogo Dilecta Frankrijk
6 Alfredo Binda Legnano Italië
7 Jos Dervaes Genial België
8 Leonido Frascarelli Ideor Italië
9 Heiri Suter Genial Zwitserland
10 Marcel Bidot La Française Frankrijk
11 Max Bulla Opel Oostenrijk
12 Andre Leducq Alcyon Frankrijk
13 Jean Bidot La Française Frankrijk
14 Jef Wauters La Nordiste België
15 Rudolf Wolke Mifa Duitsland
16 Ernst Hofer La Perle Zwitserland
17 Ernest Meier Genial Zwitserland
18 Joep Franssen R.I.H. Nederland
19 Bram Polak Opel Nederland
20 Rik Hoevenaers Van Hauwaert België
1928
1 Andre Leducq Alcyon Frankrijk
2 Bruno Wolke Mifa Duitsland
3 Georges Wambst Wolber Frankrijk
4 Ferdinand Le Drogo Dilecta Frankrijk
5 Heiri Suter Dilecta Zwitserland
6 Gaetano Belloni Wolsit Italië
7 Georges Ronsse Automoto België
8 Georges Antenen Aliprandi Zwitserland
9 Jules Van Hevel Ravat België
10 Albert Blattmann Diamant Zwitserland
11 Paul Wuillemin Aliprandi Zwitserland
12 August Brandes Mifa Duitsland
13 Costante Girardengo Maino Italië
14 Alfredo Binda Legnano Italië
15 Herbert Nebe Diamant Duitsland
16 Jos Dervaes Labor België
17 Walter Cap Opel Oostenrijk
18 Max Bulla Opel Oostenrijk
19 Otto Cap Opel Oostenrijk
20 Armand Blanchonnet L.Clement Frankrijk
1927
1 Gerard De Baets Opel België
2 Alfredo Binda Legnano Italië
3 Costante Girardengo Wolsit Italië
4 Domenico Piemontesi Bianchi Italië
5 Gaetano Belloni Opel Italië
6 Albert Blattmann Diamant Zwitserland
7 Herbert Nebe Diamant Duitsland
8 Felix Manthey Mifa Duitsland
9 Georges Ronsse Automoto België
10 Walter Cap Opel Oostenrijk
11 Otto Cap Opel Oostenrijk
12 Joep Franssen R.I.H. Nederland
13 Georges Wambst Automoto Frankrijk
14 Georges Antenen Mifa Zwitserland
15 Achille Souchard Automoto Frankrijk
16 Rene Vermandel Opel België
17 Felix Sellier César Sellier België
18 Max Bulla Opel Oostenrijk
19 Kastor Notter Mifa Zwitserland
20 Josef Remold Opel Duitsland

Lees verder “Wereldkampioenschap op de weg voor eliterenners (voorheen: beroepsrenners)”

Kampioenschap van België

Kampioenschap van België

2016
1.Greg Van Avermaet BMC Racing
2.Jan Bakelants Ag2r-La Mondiale
3.Jurgen Roelandts Lotto-Soudal
4.Tim Wellens Lotto-Soudal
5.Pieter Serry Etixx-Quick Step
6.Philippe Gilbert BMC Racing
7.Laurens De Vreese Astana
8.Dylan Teuns BMC Racing
9.Wout Van Aert Crelan-Vastgoedservice
10.Sander Armee Lotto-Soudal
11.Timothy Dupont Verandas Willems
12.Yves Lampaert Etixx-Quick Step
13.Floris De Tier Topsport Vlaanderen-Baloise
14.Jens Keukeleire Orica-GreenEdge
15.Maarten Wijnants Lotto.nl-Jumbo
16.Gijs Van Hoecke Topsport Vlaanderen-Baloise
17.Serge Pauwels Dimension Data
18.Preben Van Hecke Topsport Vlaanderen-Baloise
19.Oliver Naesen IAM Cycling
20.Ben Hermans BMC Racing

2015
1.Greg Van Avermaet BMC Racing
2.Jurgen Roelandts Lotto-Soudal
3.Preben Van Hecke Topsport Vlaanderen-Baloise
4.Tiesj Benoot Lotto-Soudal
5.Tom Van Asbroeck Lotto.nl-Jumbo
6.Edward Theuns Topsport Vlaanderen-Baloise
7.Oliver Naesen Topsport Vlaanderen-Baloise
8.Jens Debusschere Lotto-Soudal
9.Tom Boonen Etixx-Quick Step
10.Kris Boeckmans Lotto-Soudal
11.Bjorn Leukemans Wanty-Groupe Gobert
12.Ben Hermans BMC Racing
13.Zico Waeytens Giant-Alpecin
14.Sep Vanmarcke Lotto.nl-Jumbo
15.Laurens De Vreese Astana
16.Tim Declercq Topsport Vlaanderen-Baloise
17.Jan Bakelants Ag2r-La Mondiale
18.Nicolas Maes Etixx-Quick Step
19.Jelle Wallays Topsport Vlaanderen-Baloise
20.Gianni Meersman Etixx-Quick Step
2014
1.Tom Boonen Omega Pharma-Quick Step
2.Jasper Stuyven Trek Factory Racing
3.Jens Debusschere Lotto-Belisol
4.Greg Van Avermaet BMC Racing
5.Yves Lampaert Topsport Vlaanderen-Baloise
6.Jurgen Roelandts Lotto-Belisol
7.Jens Keukeleire Orica-GreenEdge
8.Michael Van Stayen Topsport Vlaanderen-Baloise
9.Maxime Vantomme Roubaix-Lille Metropole
10.Kris Boeckmans Lotto-Belisol
11.Sep Vanmarcke Belkin
12.Tom Van Asbroeck Topsport Vlaanderen-Baloise
13.Gert Steegmans Omega Pharma-Quick Step
14.Kenny Dehaes Lotto-Belisol
15.Nicolas Maes Omega Pharma-Quick Step
16.Baptiste Planckaert Roubaix-Lille Metropole
17.Stig Broeckx Lotto-Belisol
18.Gianni Meersman Omega Pharma-Quick Step
19.Jelle Wallays Topsport Vlaanderen-Baloise
20.Stijn Steels Topsport Vlaanderen-Baloise
2013
1.Gianni Meersman Omega Pharma-Quick Step
2.Philippe Gilbert BMC Racing
3.Bjorn Leukemans Vacansoleil-DCM
4.Greg Van Avermaet BMC Racing
5.Sep Vanmarcke Blanco-Giant
6.Maxime Vantomme Crelan-Euphony
7.Stijn Devolder Radioshack-Leopard
8.Jurgen Van Den Broeck Lotto-Belisol
9.Serge Pauwels Omega Pharma-Quick Step
10.Laurens De Vreese Topsport Vlaanderen-Baloise
11.Jan Bakelants Radioshack-Leopard
12.Guillaume Van Keirsbulck Omega Pharma-Quick Step
13.Kevin Seeldrayers Astana
14.Gaetan Bille Lotto-Belisol
15.Thomas De Gendt Vacansoleil-DCM
16.Kevin Pauwels Sunweb-Napoleon Games
17.Thomas Degand Accent Jobs-Wanty
18.Tom Boonen Omega Pharma-Quick Step
19.Kristof Goddaert Ag2r-La Mondiale
20.Pieter Jacobs Topsport Vlaanderen-Mercator
2012
1.Tom Boonen Omega Pharma-Quick Step
2.Jan Bakelants Radioshack-Nissan
3.Kristof Goddaert Ag2r-La Mondiale
4.Pieter Jacobs Topsport Vlaanderen-Mercator
5.Kris Boeckmans Vacansoleil-DCM
6.Julien Vermote Omega Pharma-Quick Step
7.Tom Van Asbroeck Topsport Vlaanderen-Mercator
8.Maxime Vantomme Katusha
9.Jens Keukeleire Orica-GreenEdge
10.Michael Van Stayen Topsport Vlaanderen-Mercator
11.Gert Steegmans Omega Pharma-Quick Step
12.Baptiste Planckaert Landbouwkrediet-Euphony
13.Nico Sijmens Cofidis
14.Laurens De Vreese Topsport Vlaanderen-Mercator
15.Kevin Ista Accent Jobs-Willems Veranda
16.Bert De Backer Argos-Shimano
17.Sven Vandousselaere Topsport Vlaanderen-Mercator
18.Greg Van Avermaet BMC Racing
19.Davy Commeyne Landbouwkrediet-Euphony
20.Sebastien Delfosse Landbouwkrediet-Euphony
2011
1.Philippe Gilbert Omega Pharma-Lotto
2.Stijn Devolder Vacansoleil-DCM
3.Gianni Meersman Francaise des Jeux
4.Tom Boonen Quick Step
5.Pieter Vanspeybroeck Topsport Vlaanderen-Mercator
6.Romain Zingle Cofidis
7.Jelle Wallays Topsport Vlaanderen-Mercator
8.Jan Bakelants Omega Pharma-Lotto
9.Dries Devenyns Quick Step
10.Kenny De Haes Omega Pharma-Lotto
11.Laurens De Vreese Topsport Vlaanderen-Mercator
12.Frederik Veuchelen Vacansoleil-DCM
13.Andy Cappelle Quick Step
14.Guillaume Van Keirsbulck Quick Step
15.Stijn Neirynck Topsport Vlaanderen-Mercator
16.Steven Caethoven Verandas Willems-Accent
17.Greg Van Avermaet BMC Racing
18.Kristof Goddaert Ag2r-La Mondiale
19.Geert Verheyen Landbouwkrediet
20.Pieter Jacobs Topsport Vlaanderen-Mercator
2010
1.Philippe Gilbert Omega Pharma-Lotto
2.Greg Van Avermaet Omega Pharma-Lotto
3.Stijn Devolder Quick Step
4.Maxime Monfort HTC-Columbia
5.Jurgen Roelandts Omega Pharma-Lotto
6.Bjorn Leukemans Vacansoleil
7.Nick Nuyens Rabobank
8.Maarten Wijnants Quick Step
9.Dries Devenyns Quick Step
10.Johan Van Summeren Garmin-Transitions
11.Jurgen Van Den Broeck Omega Pharma-Lotto
12.Kristof Vandewalle Topsport Vlaanderen-Mercator
13.Christophe Brandt Omega Pharma-Lotto
14.Bert De Waele Landbouwkrediet
15.Andy Cappelle Verandas Willems
16.Serge Pauwels Team Sky
17.Sander Armee Topsport Vlaanderen-Mercator
18.Gert Dockx HTC-Columbia
19.Nico Sijmens Cofidis
20.Nicolas Maes Quick Step
2009
1.Philippe Gilbert Silence-Lotto
2.Tom Boonen Quick Step
3.Greg Van Avermaet Silence-Lotto
4.Nick Nuyens Rabobank
5.Bjorn Leukemans Vacansoleil
6.Jelle Vanendert Silence-Lotto
7.Ben Hermans Topsport Vlaanderen-Mercator
8.Maxime Monfort Columbia-HTC
9.Frederik Willems Liquigas-Doimo
10.Kristof Goddaert Topsport Vlaanderen-Mercator
11.Johan Van Summeren Silence-Lotto
12.Stijn Devolder Quick Step
13.Maarten Wijnants Quick Step
14.Nico Sijmens Cofidis
15.Serge Pauwels Cervelo
16.Pieter Vanspeybroeck Topsport Vlaanderen-Mercator
17.Bert Scheirlinckx Landbouwkrediet-Colnago
18.Stijn Vandenbergh Katusha
19.Geert Verheyen Landbouwkrediet-Colnago
20.Nicolas Maes Topsport Vlaanderen-Mercator
2008
1.Jurgen Roelandts Silence-Lotto
2.Greg Van Avermaet Silence-Lotto
3.Tom Boonen Quick Step
4.Kurt Hovelynck Topsport Vlaanderen
5.Nico Eeckhout Topsport Vlaanderen
6.Staf Scheirlinckx Cofidis
7.James Vanlandschoot Mitsubishi-Jartazzi
8.Gert Steegmans Quick Step
9.Igor Abakoumov Mitsubishi-Jartazzi
10.Benny De Schrooder An Post-Sean Kelly
11.Kevin Neirynck Landbouwkrediet-Tonisteiner
12.Gil Suray Cycle Collstrop
13.Koen Barbe Topsport Vlaanderen
14.Philippe Gilbert Francaise des Jeux
15.Sven Renders Topsport Vlaanderen
16.Sebastien Rosseler Quick Step
17.Stijn Devolder Quick Step
18.Frederik Willems Liquigas
19.Olivier Kaisen Silence-Lotto
20.Preben Van Hecke Topsport Vlaanderen
2007
1.Philippe Gilbert Francaise des Jeux
2.Tom Boonen Quick Step-Innergetic
3.Stijn Devolder Discovery Channel
4.Bjorn Leukemans Predictor-Lotto
5.Bert De Waele Landbouwkrediet-Tonisteiner
6.Nick Nuyens Cofidis
7.Gorik Gardeyn Unibet.Com
8.Preben Van Hecke Predictor-Lotto
9.Johan Coenen Chocolade Jacques-Vlaanderen
10.Maarten Wijnants Quick Step-Innergetic
11.Staf Scheirlinckx Cofidis
12.Dominique Cornu Predictor-Lotto
13.Axel Merckx T-Mobile
14.Leif Hoste Predictor-Lotto
15.Peter Van Petegem Quick Step-Innergetic
16.Stefan Caethoven Chocolade Jacques-Vlaanderen
17.Greg Van Avermaet Predictor-Lotto
18.Serge Pauwels Chocolade Jacques-Vlaanderen
19.Christophe Brandt Predictor-Lotto
20.Dries Devenyns Predictor-Lotto
2006
1.Tom Boonen Quick Step-Innergetic
2.Philippe Gilbert Francaise des Jeux
3.Leif Hoste Discovery Channel
4.Johan Van Summeren Davitamon-Lotto
5.Nico Eeckhout Chocolade Jacques-Vlaanderen
6.Kevin Van Impe Quick Step-Innergetic
7.Wouter Wijlandt Quick Step-Innergetic
8.Frederic Amorison Landbouwkrediet-Colnago
9.Wouter Van Mechelen Chocolade Jacques-Vlaanderen
10.Kurt Hovelynck Chocolade Jacques-Vlaanderen
11.Maarten Wijnants Chocolade Jacques-Vlaanderen
12.Jurgen Van Loocke Landbouwkrediet-Colnago
13.Sjef De Wilde Landbouwkrediet-Colnago
14.Jens Renders Chocolade Jacques-Vlaanderen
15.Sven Renders Landbouwkrediet-Colnago
16.Igor Abakoumov Jartazi-7Mobile
17.Gorik Gardeyn Unibet.Com
18.Pieter Ghyllebert Chocolade Jacques-Vlaanderen
19.Frederik Veuchelen Chocolade Jacques-Vlaanderen
20.Nick Ingels Davitamon-Lotto
2005
1.Serge Baguet Davitamon-Lotto
2.Nick Nuyens Quick Step-Innergetic
3.Stijn Devolder Discovery Channel
4.Bjorn Leukemans Davitamon-Lotto
5.Christophe Brandt Davitamon-Lotto
6.Wim Van Huffel Davitamon-Lotto
7.Johan Coenen Mr.Bookmaker-SportsTech
8.Erwin Thijs Mr.Bookmaker-SportsTech
9.Nico Sijmens Landbouwkrediet-Colnago
10.Steven Kleynen Chocolade Jacques-T Interim
11.Staf Scheirlinckx Cofidis
12.Johan Van Summeren Davitamon-Lotto
13.Gorik Gardeyn Mr.Bookmaker-SportsTech
14.Mario Aerts Davitamon-Lotto
15.Roy Sentjens Rabobank
16.Stefan Caethoven Chocolade Jacques-T Interim
17.Nico Mattan Davitamon-Lotto
18.Marc Wauters Rabobank
19.Koen Barbe Chocolade Jacques-T Interim
20.Bart Dockx Davitamon-Lotto
2004
1.Geert Verheyen Jacques-Wincor Nixdorf
2.Philippe Gilbert FDJeux.com
3.Nico Mattan Relax-Bodysol
4.Gert Steegmans Lotto-Domo
5.Geert Omloop Mr.Bookmaker-Palmans
6.Wilfried Cretskens Quick Step-Davitamon
7.Bert De Waele Landbouwkrediet-Colnago
8.Leif Hoste Lotto-Domo
9.Tom Steels Landbouwkrediet-Colnago
10.Wouter Van Mechelen Vlaanderen-T Interim
11.Johan Coenen Mr.Bookmaker-Palmans
12.Kevin Hulsmans Quick Step-Davitamon
13.Jo Planckaert Mr.Bookmaker-Palmans
14.Christophe Brandt Lotto-Domo
15.Pieter Mertens Vlaanderen-T Interim
16.Christoph Roodhooft Mr.Bookmaker-Palmans
17.Johan Verstrepen Landbouwkrediet-Colnago
18.Preben Van Hecke Relax-Bodysol
19.Paul Van Hyfte Vlaanderen-T Interim
20.Sven Vanthourenhout Quick Step-Davitamon
2003
1.Jurgen Van Goolen Quick Step-Davitamon
2.Geert Omloop Palmans-Collstrop
3.James Vanlandschoot Vlaanderen-T interim
4.Serge Baguet Lotto-Domo
5.Paul Van Hyfte Team CSC
6.Kurt Van De Wouwer Quick Step-Davitamon
7.Philippe Gilbert FDJeux.com
8.Tom Steels Landbouwkrediet-Colnago
9.Thierry De Groote Palmans-Collstrop
10.Michel Van Haecke Palmans-Collstrop
11.Nico Mattan Cofidis
12.Gert Vanderaerden Palmans-Collstrop
13.Hans De Clercq Lotto-Domo
14.Axel Merckx Lotto-Domo
15.Geert Verheyen Marlux-Wincor Nixdorf
16.Leif Hoste Lotto-Domo
17.Christophe Brandt Lotto-Domo
18.Bert De Waele Landbouwkrediet-Colnago
19.Manu L`Hoir Marlux-Wincor Nixdorf
20.Jurgen Van De Walle Vlaanderen-T interim
2002
1.Ludovic Capelle Ag2r-Prevoyance
2.Axel Merckx Domo-Farm Frites
3.Tom Steels Mapei-Quick Step
4.Nico Mattan Cofidis
5.Hans De Clercq Lotto-Adecco
6.Peter Van Peteghem Lotto-Adecco
7.Ludo Dierckxsens Lampre-Daikin
8.Serge Baguet Lotto-Adecco
9.Geert Omloop Palmans-Collstrop
10.Gert Vanderaerden Palmans-Collstrop
11.Jo Planckaert Cofidis
12.Gorik Gardeyn Lotto-Adecco
13.Paul Van Hyfte CSC-Tiscali
14.Kurt Van De Wouwer Lotto-Adecco
15.Bjorn Leukemans Palmans-Collstrop
16.Jurgen Van Goolen Domo-Farm Frites
17.Marc Wauters Rabobank
18.Wilfried Cretskens Domo-Farm Frites
19.Bert Roessems Palmans-Collstrop
20.Bert De Waele Landbouwkrediet-Colnago
2001
1.Fabien De Waele Lotto-Adecco
2.Serge Baguet Lotto-Adecco
3.Johan Verstrepen Lampre-Daikin
4.Nico Mattan Cofidis
5.Dave Bruylandts Domo-Farm Frites
6.Axel Merckx Domo-Farm Frites
7.Steve Vermaut Lotto-Adecco
8.Paul Van Hyfte Lotto-Adecco
9.Marc Wauters Rabobank
10.Michel Van Haecke Landbouwkrediet-Colnago
11.Andrei Tchmil Lotto-Adecco
12.Ludovic Capelle Ag2r-Prevoyance
13.Bjorn Leukemans Vlaanderen-T-Interim
14.Eric De Clercq Collstrop-Palmans
15.Bert De Waele Landbouwkrediet-Colnago
16.Bart Heireweg Ville de Charleroi-Newsystems
17.Chris Peers Cofidis
18.Geert Omloop Collstrop-Palmans
19.Tom Stremersch Vlaanderen-T-Interim
20.Kristof Trouve Collstrop-Palmans
2000
1.Axel Merckx Mapei-Quick Step
2.Rik Verbrugghe Lotto-Adecco
3.Johan Museeuw Mapei-Quick Step
4.Peter Van Petegem Farm Frites
5.Mario Aerts Lotto-Adecco
6.Wilfried Peeters Mapei-Quick Step
7.Tom Steels Mapei-Quick Step
8.Marc Wauters Rabobank
9.Hendrik Van Dijck Palmans-Ideal
10.Thierry Marichal Lotto-Adecco
11.Kurt Van De Wouwer Lotto-Adecco
12.Dave Bruylandts Palmans-Ideal
13.Hans De Clercq Palmans-Ideal
14.Nico Eeckhout Palmans-Ideal
15.Wim Feys Palmans-Ideal
16.Erwin Thijs Vlaanderen 2002-Eddy Merckx
17.Jo Planckaert Cofidis
18.Philip Vereecke Ville De Charleroi-Newsystems
19.Karel Vereecke Vlaanderen 2002-Eddy Merckx
20.Frank Vandenbroucke Cofidis
1999
1.Ludo Dierckxsens Lampre-Daikin
2.Axel Merckx Mapei-Quick Step
3.Michel Van Haecke Tonissteiner-Colnago
4.Geert Verheyen Lotto-Mobistar
5.Geert Van Bondt TVM-Farm Frites
6.Rik Verbrugghe Lotto-Mobistar
7.Dave Bruylandts Palmans-Ideal
8.Steve Vermaut Vlaanderen 2002-Eddy Merckx
9.Davy Daniels Vlaanderen 2002-Eddy Merckx
10.Glenn D`Hollander Vlaanderen 2002-Eddy Merckx
11.Tom Stremersch Vlaanderen 2002-Eddy Merckx
12.Tony Bracke Collstrop-De Federale
13.Erwin Thijs Team Cologne
14.Wilfried Cretskens Vlaanderen 2002-Eddy Merckx
15.Tom Desmet Collstrop-De Federale
16.Kris Gerits Vlaanderen 2002-Eddy Merckx
17.Eric De Clercq Collstrop-De Federale
18.Hans De Clercq Palmans-Ideal
19.Bart Leysen Mapei-Quick Step
20.Kristof Trouvé Vlaanderen 2002-Eddy Merckx
1998
1.Peter Van Petegem TVM-Farm Frites
2.Tom Steels Mapei-Bricobi
3.Carlo Bomans Palmans-Ideal
4.Andrei Tchmil Lotto-Mobistar
5.Hendrik Van Dijck TVM-Farm Frites
6.Jo Planckaert Lotto-Mobistar
7.Hans De Clercq Palmans-Ideal
8.Marc Streel Casino
9.Christophe Detilloux Lotto-Mobistar
10.Peter Wuyts Vlaanderen 2002-Eddy Merckx
11.Nico Mattan Mapei-Bricobi
12.Marc Wauters Rabobank
13.Chris Peers Lotto-Mobistar
14.Frank Vandenbroucke Mapei-Bricobi
15.Axel Merckx Polti
16.Wim Feys Lotto-Mobistar
17.Ludo Dierckxsens Lotto-Mobistar
18.Paul Van Hyfte Lotto-Mobistar
19.Geert Van Bondt TVM-Farm Frites
20.Wim Omloop Spar-RDM

Ronde van Vlaanderen

Ronde van Vlaanderen

2018
1.Philippe Gilbert Quick Step Floors België
2.Peter Sagan Bora-Hansgrohe Slovakije
3.Greg Van Avermaet BMC-Tag Heuer België
4.Jasper Stuyven Trek-Segafredo België
5.Tiesj Benoot Lotto-Soudal België
6.Michael Valgren Andersen Astana Denemarken
7.Zdenek Stybar Quick Step Floors Tsjechië
8.Oliver Naesen Ag2r-La Mondiale België
9.Niki Terpstra Quick Step Floors Nederland
10.Arnaud Demare Groupama-FDJ Frankrijk
11.Sep Vanmarcke Education First-Drapac België
12.Wout Van Aert Verandas Willems-Crelan België
13.Magnus Cort Nielsen Astana Denemarken
14.Aleksander Kristoff UAE-Emirates Noorwegen
15.Edvald Boasson Hagen Dimension Data Noorwegen
16.Gianni Moscon Sky-21st Century Fox Italië
17.Sonny Colbrelli Bahrain-Merida Italië
18.Mads Pedersen Trek-Segafredo Denemarken
19.Michal Kwiatkowski Sky-21st Century Fox Polen
20.Jurgen Roelandts BMC-Tag Heuer België

2017
1.Greg Van Avermaet BMC-Tag Heuer België
2.Philippe Gilbert Quick Step Floors België
3.Aleksander Kristoff Katusha Noorwegen
4.John Degenkolb Trek-Segafredo Duitsland
5.Niki Terpstra Quick Step Floors Nederland
6.Sacha Modolo UAE-Fly Emirates Italië
7.Sonny Colbrelli Bahrain-Merida Italië
8.Luke Durbridge Orica-Scott Australië
9.Michael Valgren Andersen Astana Denemarken
10.Matteo Trentin Quick Step Floors Italië
11.Gianni Moscon Sky-21st Century Fox Italië
12.Dylan Van Baarle Cannondale-Drapac Nederland
13.Fabio Felline Trek-Segafredo Italië
14.Tony Gallopin Lotto-Soudal Frankrijk
15.Scott Thwaites Dimension Data Groot-Brittannië
16.Oliver Naesen Ag2r-La Mondiale België
17.Edvald Boasson Hagen Dimension Data Noorwegen
18.Alberto Bettiol Cannondale-Drapac Italië
19.Peter Sagan Bora-Hansgrohe Slovakije
20.Magnus Cort Nielsen Orica-Scott Denemarken
2016
1.Peter Sagan Tinkoff Slovakije
2.Aleksander Kristoff Katusha Noorwegen
3.Fabian Cancellara Trek Factory Racing Zwitserland
4.Sep Vanmarcke Lotto.nl-Jumbo België
5.Zdenek Stybar Etixx-Quick Step Tsjechië
6.Luke Rowe Sky-21st Century Fox Groot-Brittannië
7.Lars Boom Astana Nederland
8.Geraint Thomas Sky-21st Century Fox Groot-Brittannië
9.Dylan Van Baarle Cannondale Nederland
10.Tom Boonen Etixx-Quick Step België
11.Stijn Vandenbergh Etixx-Quick Step België
12.Niki Terpstra Etixx-Quick Step Nederland
13.Jurgen Roelandts Lotto-Soudal België
14.Daniel Oss BMC Racing Italië
15.Scott Thwaites Bora-Argon 18 Groot-Brittannië
16.Edvald Boasson Hagen Dimension Data Noorwegen
17.Laurens De Vreese Astana België
18.Jakob Fuglsang Astana Denemarken
19.Michal Kwiatkowski Etixx-Quick Step Polen
20.Michael Morkov Katusha Denemarken
2015
1.Aleksander Kristoff Katusha Noorwegen
2.Peter Sagan Tinkoff-Saxo Slovakije
3.Greg Van Avermaet BMC Racing België
4.Niki Terpstra Etixx-Quick Step Nederland
5.Jurgen Roelandts Lotto-Soudal België
6.John Degenkolb Giant-Alpecin Duitsland
7.Zdenek Stybar Etixx-Quick Step Tsjechië
8.Geraint Thomas Sky-21st Century Fox Groot-Brittannië
9.Daniel Oss BMC Racing Italië
10.Andre Greipel Lotto-Soudal Duitsland
11.Filippo Pozzato Lampre-Merida Italië
12.Tiesj Benoot Lotto-Soudal België
13.Marco Marcato Wanty-Groupe Gobert Italië
14.Jens Debusschere Lotto-Soudal België
15.Marcus Burghardt BMC Racing Duitsland
16.Yves Lampaert Etixx-Quick Step België
17.Yoann Offredo FDJ-Lapierre Frankrijk
18.Lars Boom Astana Nederland
19.Heinrich Haussler IAM Cycling Australië
20.Jean Pierre Drucker BMC Racing Luxemburg
2014
1.Fabian Cancellara Trek Factory Racing Zwitserland
2.Aleksander Kristoff Katusha Noorwegen
3.Greg Van Avermaet BMC Racing België
4.Tom Boonen Omega Pharma-Quick Step België
5.Niki Terpstra Omega Pharma-Quick Step Nederland
6.Sep Vanmarcke Belkin België
7.Sebastiaan Langeveld Garmin-Sharp Nederland
8.John Degenkolb Giant-Shimano Duitsland
9.Stijn Vandenbergh Omega Pharma-Quick Step België
10.Geraint Thomas Sky-21st Century Fox Groot-Brittannië
11.Peter Sagan Cannondale Slovakije
12.Zdenek Stybar Omega Pharma-Quick Step Tsjechië
13.Sylvain Chavanel IAM Cycling Frankrijk
14.Edvald Boasson Hagen Sky-21st Century Fox Noorwegen
15.Tony Gallopin Lotto-Belisol Frankrijk
16.Yoann Offredo FDJ.fr Frankrijk
17.Dries Devenyns Giant-Shimano België
18.Loyd Mondory Ag2r-La Mondiale Frankrijk
19.Oscar Gatto Cannondale Italië
20.Filippo Pozzato Lampre-Merida Italië
2013
1.Peter Sagan Cannondale Slovakije
2.Aleksander Kristoff Katusha Noorwegen
3.Heinrich Haussler IAM cycling Australië
4.Greg Van Avermaet BMC Racing België
5.Fabian Cancellara Radioshack-Leopard Zwitserland
6.Sebastien Turgot Europcar Frankrijk
7.Jurgen Roelandts Lotto-Belisol België
8.Sylvain Chavanel Omega Pharma-Quick Step Frankrijk
9.Oscar Gatto Vini Fantini-Selle Italia Italië
10.Sebastiaan Langeveld Orica-GreenEdge Nederland
11.Yoann Offredo FDJ-La Pierre Frankrijk
12.Edvald Boasson Hagen Sky-Rapha Noorwegen
13.Stijn Vandenbergh Omega Pharma-Quick Step België
14.Luca Paolini Katusha Italië
15.Mathieu Ladagnous FDJ-La Pierre Frankrijk
16.John Degenkolb Argos-Shimano Duitsland
17.Arnaud Demare FDJ-La Pierre Frankrijk
18.Jerome Vincent Europcar Frankrijk
19.Matti Breschel Saxo-Tinkoff Denemarken
20.Daniel Oss BMC Racing Italië
2012
1.Tom Boonen Omega Pharma-Quick Step België
2.Peter Sagan Liquigas-Cannondale Slovakijë
3.Alessandro Ballan BMC Racing Italië
4.Filippo Pozzato Farnese Vini-Selle Italia Italië
5.Matti Breschel Rabobank Denemarken
6.Oscar Freire Katusha Spanje
7.Luca Paolini Katusha Italië
8.Greg Van Avermaet BMC Racing België
9.Sylvain Chavanel Omega Pharma-Quick Step Frankrijk
10.Niki Terpstra Omega Pharma-Quick Step Nederland
11.Edvald Boasson Hagen Team Sky Noorwegen
12.Xavier Florencio Katusha Spanje
13.Bjorn Leukemans Vacansoleil-DCM België
14.Mathieu Ladagnous FDJ-Big Mat Frankrijk
15.Tony Gallopin Radioshack-Nissan Frankrijk
16.Elia Favilli Farnese Vini-Selle Italia Italië
17.Marco Marcato Vacansoleil-DCM Italië
18.Heinrich Haussler Garmin-Barracuda Australië
19.Sebastien Turgot Europcar Frankrijk
20.Maarten Wijnants Rabobank België
2011
1.Fabian Cancellara Leopard-Trek Zwitserland
2.Tom Boonen Quick Step België
3.Sylvain Chavanel Quick Step Frankrijk
4.Philippe Gilbert Omega Pharma-Lotto België
5.George Hincapie BMC Racing U.S.A.
6.Alessandro Ballan BMC Racing Italië
7.Juan Antonio Flecha Team Sky Spanje
8.Tyler Farrar Garmin-Cervelo U.S.A.
9.Dominique Rollin Francaise des Jeux Canada
10.Bernhard Eisel HTC-Highroad Oostenrijk
11.Jose Joaquin Rojas Movistar Spanje
12.Lloyd Mondory Ag2r-La Mondiale Frankrijk
13.Leonardo Duque Cofidis Colombië
14.Greg Van Avermaet BMC Racing België
15.Nick Nuyens Saxo Bank-Sungard België
16.Sebastian Langeveld Rabobank Nederland
17.Matteo Tosatto Saxo Bank-Sungard Italië
18.Thomas Voeckler Europcar Frankrijk
19.Geraint Thomas Team Sky Groot-Brittannië
20.Bjorn Leukemans Vacansoleil-DCM België
2010
1.Tom Boonen Quick Step België
2.Philippe Gilbert Omega Pharma-Lotto België
3.Tyler Farrar Garmin-Transitions U.S.A.
4.Maxim Iglinskiy Astana Kazakstan
5.Fabian Cancellara Saxo Bank Zwitserland
6.George Hincapie BMC Racing U.S.A.
7.William Bonnet Bbox-Bouygues Telecom Frankrijk
8.Matti Breschel Saxo Bank Denemarken
9.Lloyd Mondory Ag2r-La Mondiale Frankrijk
10.Johnny Hoogerland Vacansoleil Nederland
11.Bernhard Eisel HTC-Columbia Oostenrijk
12.Marcus Burghardt BMC Racing Duitsland
13.Bjorn Leukemans Vacansoleil België
14.Sylvain Chavanel Quick Step Frankrijk
15.Sebastiaan Langeveld Rabobank Nederland
16.Marcel Sieberg HTC-Columbia Duitsland
17.Daniel Oss Liquigas-Doimo Italië
18.Stijn Vandenbergh Katusha België
19.Danilo Hondo Lampre-Farnese Vini Duitsland
20.Sebastien Hinault Ag2r-La Mondiale Frankrijk
2009
1.Heinrich Haussler Cervelo Duitsland
2.Filippo Pozzato Katusha Italië
3.Philippe Gilbert Silence-Lotto België
4.Martin Elmiger Ag2r-La Mondiale Zwitserland
5.Stijn Devolder Quick Step België
6.Marcus Burghardt Columbia-High Road Duitsland
7.Johnny Hoogerland Vacansoleil Nederland
8.Nick Nuyens Rabobank België
9.Karsten Kroon Saxo Bank Nederland
10.Bjorn Leukemans Vacansoleil België
11.Tom Boonen Quick Step België
12.Frederik Willems Liquigas België
13.Roy Sentjens Silence-Lotto België
14.Andreas Klier Cervelo Duitsland
15.Martijn Maaskant Garmin-Slipstream Nederland
16.Sergei Ivanov Katusha Rusland
17.Juan Antonio Flecha Rabobank Spanje
18.Assan Bazayev Astana Kazakstan
19.Alexandre Pichot Bbox-Bouygues Telecom Frankrijk
20.Roger Hammond Cervelo Groot-Brittannië
2008
1.Nick Nuyens Cofidis België
2.Filippo Pozzato Liquigas Italië
3.Alessandro Ballan Lampre-Fondital Italië
4.Kurt Asle Arvesen Team CSC Noorwegen
5.Georg Hincapie High Road U.S.A.
6.Juan Antonio Flecha Rabobank Spanje
7.Philippe Gilbert Francaise des Jeux België
8.Greg Van Avermaet Silence-Lotto België
9.Simon Spilak Lampre Slovenië
10.Tom Boonen Quickstep België
11.Sebastiaan Langeveld Rabobank Nederland
12.Stijn Devolder Quickstep België
13.Fabian Cancellara Team CSC Zwitserland
14.Martin Elmiger Ag2r-La Mondiale Zwitserland
15.Leif Hoste Silence-Lotto België
16.Bernhard Eisel High Road Oostenrijk
17.Thor Hushovd Credit Agricole Noorwegen
18.Sylvain Chavanel Cofidis Frankrijk
19.Allan Johansen Team CSC Denemarken
20.Niki Terpstra Team Milram Nederland
2007
1.Luca Paolini Liquigas Italië
2.Thomas Vaitkus Discovery Channel Litouwen
3.Vladimir Goussev Discovery Channel Rusland
4.Nick Nuyens Cofidis België
5.Stuart O`Grady Team CSC Australië
6.Tom Boonen Quickstep-Innergetic België
7.Filippo Pozzato Liquigas Italië
8.Alessandro Ballan Lampre-Fondital Italië
9.Gregory Rast Astana Zwitserland
10.Daniele Bennati Lampre-Fondital Italië
11.Cristian Moreni Cofidis Italië
12.Jesus Del Nero Saunier Duval-Prodir Spanje
13.Philippe Gilbert Francaise des Jeux België
14.Paolo Bettini Quickstep-Innergetic Italië
15.Michael Boogerd Rabobank Nederland
16.Staf Scheirlinckx Cofidis België
17.Marcus Burghardt T-Mobile Duitsland
18.Arnaud Coyot Unibet.Com Frankrijk
19.Karsten Kroon Team CSC Nederland
20.Gorik Gardeyn Unibet.Com België
2006
1.Tom Boonen Quickstep-Innergetic Belgium
2.Alessandro Ballan Lampre-Fondital Italia
3.Georg Hincapie Discovery Channel U.S.A.
4.Andreas Klier T-Mobile Duitsland
5.Erik Zabel Team Milram Duitsland
6.Fabian Cancellara Team CSC Zwitserland
7.Thor Hushovd Credit Agricole Noorwegen
8.Filippo Pozzato Quickstep-Innergetic Italia
9.Bernhard Eisel Francaise des Jeux Oostenrijk
10.Kurt Asle Arvesen Team CSC Noorwegen
11.David Kopp Gerolsteiner Duitsland
12.Leif Hoste Discovery Channel Belgium
13.Erik Dekker Rabobank Nederland
14.Paolo Bettini Quickstep-Innergetic Italia
15.Anthony Geslin Bouygues Telecom Frankrijk
16.Juan Antonio Flecha Rabobank Spanje
17.Marcus Zberg Gerolsteiner Zwitserland
18.Karsten Kroon Team CSC Nederland
19.Vladimir Goussev Discovery Channel Rusland
20.Frederic Guesdon Francaise des Jeux Frankrijk
2005
1.Tom Boonen Quick Step Belgium
2.Andreas Klier T-Mobile Duitsland
3.Erik Zabel T-Mobile Duitsland
4.Leon Van Bon Davitamon-Lotto Nederland
5.Vladimir Goussev Team CSC Rusland
6.Alessandro Ballan Lampre-Caffita Italia
7.Georg Hincapie Discovery Channel U.S.A.
8.Roberto Petito Fassa Bortolo Italia
9.Bernhard Eisel Francaise Des Jeux Oostenrijk
10.Stuart O`Grady Cofidis Australia
11.Mirko Celestino Domina Vacanze Italia
12.Nico Mattan Davitamon-Lotto Belgium
13.Erik Dekker Rabobank Nederland
14.Nick Nuyens Quick Step Belgium
15.Frederic Guesdon Francaise Des Jeux Frankrijk
16.Karsten Kroon Rabobank Nederland
17.Rolf Aldag T-Mobile Duitsland
18.Constantin Zaballa Saunier Duval Spanje
19.Peter Van Petegem Davitamon-Lotto Belgium
20.Bert De Waele Landbouwkrediet-Colnago Belgium
2004
1.Steffen Wesemann T Mobile Duitsland
2.Andreas Klier T Mobile Duitsland
3.Paolo Bettini Quick Step Davitamon Italia
4.Rolf Aldag T Mobile Duitsland
5.George Hincapie US Postal Berry Floor U.S.A.
6.Erik Dekker Rabobank Nederland
7.Laurent Brochard Ag2r Prevoyance Frankrijk
8.Dave Bruylandts Jacques Wincor Nixdorf Belgium
9.Leon Van Bon Lotto Domo Nederland
10.Peter Van Petegem Lotto Domo Belgium
11.Michael Boogerd Rabobank Nederland
12.Juan Antonio Flecha Fassa Bortolo Spanje
13.Oscar Freire Rabobank Spanje
14.Danilo Hondo Gerolsteiner Duitsland
15.Tom Boonen Quick Step Davitamon Belgium
16.Jaan Kirsipuu Ag2r Prevoyance Estland
17.Mirko Celestino Saeco Italia
18.Martin Elmiger Phonak Zwitserland
19.Luca Paolini Quick Step Davitamon Italia
20.Roger Hammond Mr.Bookmaker Palmans Gr. Brit.
2003
1.Stuart O`Grady Credit Agricole Australia
2.Sergei Ivanov Fassa Bortolo Rusland
3.Fabio Baldato Alessio Italia
4.Dario Pieri Saeco Italia
5.Bernhard Eisel Fdjeux.Com Oostenrijk
6.Oscar Freire Rabobank Spanje
7.Luca Paolini Quick Step‑Davitamon Italia
8.Fabio Sacchi Saeco Italia
9.Eric Zabel Deutsche Telekom Duitsland
10.Michael Boogerd Rabobank Nederland
11.Guido Trenti Fassa Bortolo U.S.A.
12.Viatcheslav Ekimov US‑Postal‑Berry Floor Rusland
13.Juan Antonio Flecha iBanesto.Com Spanje
14.Nico Mattan Cofidis Belgium
15.Romans Vainsteins Vini Caldirola‑Sidermec Letland
16.Martin Elmiger Phonak Zwitserland
17.Baden Cooke Fdjeux.Com Australia
18.Frank Vandenbroucke Quick Step‑Davitamon Belgium
19.Enrico Cassani Alessio Italia
20.Peter Van Petegem Lotto‑Domo Belgium
2002
1.Peter Van Petegem Lotto-Adecco België
2.Georg Hincapie US Postal Service U.S.A.
3.Daniele Nardello Mapei-Quick Step Italië
4.Mario Cipollini Acqua & Sapone Italië
5.Gabriele Missaglia Lampre-Daikin Italië
6.Erik Zabel Deutsche Telekom Duitsland
7.Jo Planckaert Cofidis België
8.Andrej Hauptmann Tacconi-Vini Caldirola Slovenië
9.Lars Michaelsen Team Coast Denemarken
10.Johan Museeuw Domo-Farm Frites België
11.Paolo Bettini Mapei-Quick Step Italië
12.Fred Rodriguez Domo-Fram Frites U.S.A.
13.Peter Wrolich Gerolsteiner Oostenrijk
14.Nico Mattan Cofidis België
15.Tom Boonen US Postal Service België
16.Andrea Tafi Mapei-Quick Step Italië
17.Marco Serpellini Lampre-Daikin Italië
18.Mirko Celestino Saeco-Longoni Italië
19.Marcus Zberg Rabobank Zwitserland
20.Robert Hunter Mapei-Quick Step Zuid-Afrika
2001
1.Erik Dekker Rabobank Nederland
2.Rolf Sorensen CSC World Online Denemarken
3.Andrei Tchmile Lotto Adecco Belgium
4.Gianluca Bortolami Tacconi Vini Caldirola Italia
5.Romans Vainsteins Domo Farm Frites Letland
6.Nico Mattan Cofidis Belgium
7.Michele Bartoli Mapei Quick Step Italia
8.Gabriele Balducci Tacconi Vini Caldirola Italia
9.Georg Hincapie US Postal U.S.A.
10.Christian Vandevelde US Postal U.S.A.
11.Guido Trenti Cantina Tollo U.S.A.
12.Daniele Nardello Mapei Quick Step Italia
13.Marcus Zberg Rabobank Zwitserland
14.Paolo Bettini Mapei Quick Step Italia
15.Denis Zanette Liquigas Pata Italia
16.Maximilaan Sciandri Lampre Daikin Gr.Brit.
17.Jo Planckaert Cofidis Belgium
18.Marco Serpellini Lampre Daikin Italia
19.Roberto Petito Fassa Bortolo Italia
20.Chris Peers Cofidis Belgium
2000
1.Romans Vainsteins Vini Caldirola Letland
2.Andrei Tchmile Lotto-Adecco België
3.Erik Zabel Deutsche Telekom Duitsland
4.Peter Van Petegem Farm Frites België
5.Marcus Zberg Rabobank Zwitserland
6.Zbigniew Spruch Lampre-Daikin Polen
7.Tristan Hoffman Memory Card-Jack&Jones Nederland
8.Rolf Sorensen Rabobank Denemarken
9.Fabio Baldato Fassa Bortolo Italië
10.Viatcheslav Ekimov US Postal Rusland
11.Dimitri Konychev Fassa Bortolo Rusland
12.Fabio Sacchi Polti Italië
13.Andreas Klier Farm Frites Duitsland
14.Chris Peers Cofidis België
15.Oscar Camenzind Lampre-Daikin Zwitserland
16.Georg Hincapie US Postal U.S.A.
17.Marc Wauters Rabobank België
18.Frederic Guesdon La Francaise des Jeux Frankrijk
19.Christophe Mengin La Francaise des Jeux Frankrijk
20.Wilfried Peeters Mapei-Quickstep België
1999
1.Frank Vandenbroucke Cofidis België
2.Peter Van Petegem TVM-Farm Frites België
3.Marcus Zberg Rabobank Zwitserland
4.Andrei Tchmile Lotto-Mobistar België
5.Michele Bartoli Mapei-Quick Step Italië
6.Zbigniew Spruch Lampre-Daikin Polen
7.Lars Michaelsen La Francaise des Jeux Frankrijk
8.Tristan Hoffman TVM-Farm Frites Nederland
9.Johan Museeuw Mapei-Quick Step België
10.Maximilian Sciandri La Francaise des Jeux Groot-Brittannië
11.Chris Peers Lotto-Mobistar België
12.Rolf Sorensen Rabobank Denemarken
13.Maarten Den Bakker Rabobank Nederland
14.Romans Vainsteins Vini Caldirola-Sidermec Letland
15.Erik Zabel Deutsche Telekom Duitsland
16.Marc Wauters Rabobank België
17.Georg Hincapie US Postal Service U.S.A.
18.Leon Van Bon Rabobank Nederland
19.Peter Farazijn Cofidis België
20.Ludo Dierckxsens Lampre-Daikin België
1998
1.Andrei Tchmil Lotto-Mobistar België
2.Emmanuel Magnien La Francaise des Jeux Frankrijk
3.Michele Bartoli Asics-CGA Italië
4.Viatcheslav Ekimov US Postal Service Rusland
5.Johan Museeuw Mapei-Bricobi België
6.Peter Van Petegem TVM-Farm Frites België
7.Gianluca Bortolami Festina-Lotus Italië
8.Stefano Zanini Mapei-Bricobi Italië
9.Franco Ballerini Mapei-Bricobi Italië
10.Wilfried Peeters Mapei-Bricobi België
11.Rolf Sorensen Rabobank Denemarken
12.Gabriele Colombo Ballan Italië
13.Georg Hincapie US Postal Service U.S.A.
14.Mirko Celestino Polti Italië
15.Germano Pierdomenico Cantina Tollo-Alexia Italië
16.Maarten Den Bakker Rabobank Nederland
17.Fabrizio Guidi Polti Italië
18.Servais Knaven TVM-Farm Frites Nederland
19.Stuart O`Grady Gan Australië
20.Christophe Capelle Cofidis Frankrijk
1997
1.Rolf Sorensen Rabobank Denemarken
2.Andrei Tchmil Lotto-Mobistar Ukraine
3.Davide Casarotto Scrigno-Gaerne Italië
4.Peter Van Petegem TVM-Farm Frites België
5.Michele Bartoli MG-Technogym Italië
6.Maximiliaan Sciandri La Francaise des Jeux Italië
7.Franco Ballerini Mapei-GB Italië
8.Johan Museeuw Mapei-GB België
9.Jo Planckaert Lotto-Mobistar België
10.Viatcheslav Ekimov US Postal Service Rusland
11.Leon Van Bon Rabobank Nederland
12.Frederic Moncassin Gan Frankrijk
13.Claudio Chiappucci Asics-CGA Italië
14.Wilfried Peeters Mapei-GB België
15.Rolf Aldag Deutsche Telekom Duitsland
16.Henk Vogels Gan Australië
17.Dimitri Konyshev Roslotto-ZG Mobili Rusland
18.Rolf Jaermann Casino Zwitserland
19.Marc Wauters Lotto-Mobistar België
20.Johan Capiot TVM-Farm Frites België
1996
1.Johan Museeuw Mapei-GB België
2.Andrei Tchmil Lotto-Isoglass Ukraine
3.Viatcheslav Ekimov Rabobank Rusland
4.Laurent Brochard Festina-Lotus Frankrijk
5.Alexnader Gontchenkov Roslotto-ZG Mobili Ukraine
6.Gianluca Pianegonda Polti Italië
7.Fabio Baldato MG-Technogym Italië
8.Gabriele Colombo Gewiss-Playbus Italië
9.Peter Van Petegem TVM-Farm Frites België
10.Michele Bartoli MG-Technogym Italië
11.Maximilian Sciandri Motorola Italië
12.Rolf Sorensen Rabobank Denemarken
13.Erik Zabel Deutsche Telekom Duitsland
14.Marco Serpellini Panaria-Vinavil Italië
15.Rolf Jaermann MG-Technogym Zwitserland
16.Maurizio Fondriest Roslotto-ZG Mobili Italië
17.Lance Armstrong Motorola U.S.A.
18.Carlo Bomans Mapei-GB België
19.Beat Zberg Carrera-Longoni Zwitserland
20.Gabriele Missaglia San Marco Group-Fago Italië
1995
1.Andrei Tchmil Lotto-Isoglass Rusland
2.Fabio Baldato MG-Technogym Italië
3.Johan Museeuw Mapei-GB België
4.Viatcheslav Ekimov Novell Rusland
5.Maximilian Sciandri MG-Technogym Groot-Brittannië
6.Maurizio Fondriest Lampre-Panaria Italië
7.Michele Bartoli Mercatone Uno Italië
8.Stefano Zanini Gewiss-Ballan Italië
9.Claudio Chiappucci Carrera-Tassoni Italië
10.Jesper Skibby TVM-Gazelle Nederland
11.Franco Ballerini Mapei-GB Italië
12.Gianluca Bortolami Mapei-GB Italië
13.Giovanni Lombardi Polti Italië
14.Rolf Sorensen MG-Technogym Denemarken
15.Mario Cipollini Mercatone Uno Italië
16.Maarten Den Bakker TVM-Gazelle Nederland
17.Fabrizio Bontempi Brescialat-Fago Italië
18.Gianluca Pianegonda Polti Italië
19.Hendrik Redant TVM-Gazelle België
20.Giovanni Fidanza Polti Italië
1994
1.Andrei Tchmil Lotto-Caloi Rusland
2.Fabio Baldato GB-MG Maglificio Italië
3.Gianni Bugno Polti Italië
4.Johan Museeuw GB-MG Maglificio België
5.Franco Ballerini Mapei-Clas Italië
6.Dimitri Konyshev Jolly-Cage Rusland
7.Jesper Skibby TVM-Bison Kit Denemarken
8.Zbigniew Spruch Lampre-Panaria Polen
9.Djamolidine Abdoujaparov Polti Oezbekistan
10.Johan Capiot TVM-Bison Kit België
11.Laurent Jalabert ONCE Frankrijk
12.Guido Bontempi Gewiss-Ballan Italië
13.Edwig Van Hooydonck Wordperfect België
14.Erik Zabel Telekom Duitsland
15.Andrea Peron Polti Italië
16.François Simon Castorama Frankrijk
17.Angelo Citracca Navigare-Blue Storm Italië
18.Marc Sergeant Novemail-Histor België
19.Andrea Kappes Trident-Schick Duitsland
20.Mario De Clercq Lotto-Caloi België
1993
1.Fabian Jeker Castorama Zwitserland
2.Marco Artunghi Carrera Italië
3.Nico Verhoeven Histor Nederland
4.Dario Bottaro Mecair Italië
5.Edwig Van Hooydonck Word-Perfect België
6.Maurizio Fondriest Lampre Italië
7.Frans Maassen Word-Perfect Nederland
8.Olaf Ludwig Telekom Duitsland
9.Jacky Durand Castorama Frankrijk
10.Johan Museeuw GB-MG België
11.Viatcheslav Ekimov Histor Rusland
12.Maximilian Sciandri Motorola Italië
13.Marc Sergeant Histor België
14.Jelle Nijdam Word-Perfect Nederland
15.Franco Ballerini GB-MG Italië
16.Gilles Delion Castorama Frankrijk
17.Eric Vanderaerden Word-Perfect België
18.Jan Schur Motorola Duitsland
19.Johan Capiot T.V.M. België
20.Andrei Tchmil GB-MG Moldavië
1992
1.Maurizio Fondriest Panasonic Italië
2.Frans Maassen Buckler Nederland
3.Marc Madiot Telekom Frankrijk
4.Thomas Wegmüller Festina Zwitserland
5.Dirk De Wolf Gatorade België
6.Jacky Durand Castorama Frankrijk
7.Giuseppe Petito Mercatone Uno Italië
8.Franco Ballerini GB-MG Italië
9.Stephen Hodge O.N.C.E. Australië
10.Edwig Van Hooydonck Buckler België
11.François Simon Castorama Franrkijk
12.Jelle Nijdam Buckler Nederland
13.Phil Anderson Motorola Australië
14.Jesper Skibby T.V.M. Denemarken
15.Adriano Baffi Ariostea Italië
16.Uwe Raab P.D.M. Duitsland
17.Viatcheslav Ekimov Panasonic G.O.S.
18.Rudy Dhaenens Panasonic België
19.Johan Museeuw Lotto België
20.Marc Sergeant Panasonic België
1991
1.Peter De Clercq Lotto België
2.Nico Verhoeven P.D.M. Nederland
3.Edwig Van Hooydonck Buckler België
4.Erik Vanderaerden Buckler België
5.Marc Sergeant Panasonic België
6.Rolf Sörensen Ariostea Denemarken
7.Rolf Gölz Ariostea Duitsland
8.Johan Museeuw Lotto België
9.François Lemarchand Z-Peugeot Frankrijk
10.Dimitri Konyshev T.V.M. U.S.S.R.
11.Laurent Jalabert Toshiba Frankrijk
12.Maurizio Fondriest Panasonic Italië
13.Dirk De Wolf Tonton Tapis België
14.Jesper Skibby T.V.M. Denemarken
15.Frans Maassen Buckler Nederland
16.Marc Madiot R.M.O. Frankrijk
17.Martial Gayant Toshiba Frankrijk
18.Gilbert Duclos-Lassalle Z-Peugeot Frankrijk
19.Sammie Moreels Lotto België
20.John Talen P.D.M. Nederland
1990
1.Maurizio Fondriest Del Tongo Italië
2.Moreno Argentin Ariostea Italië
3.Rudy Dhaenens P.D.M. België
4.Carlo Bomans Weinmann België
5.Gilles Delion Helvetia Frankrijk
6.John Talen P.D.M. Nederland
7.Jan Schur Château D’Ax D.D.R.
8.Niki Rüttimann Helvetia Zwitserland
9.Claude Criquielion Lotto België
10.Marc Sergeant Panasonic België
11.Jean-Claude Colotti R.M.O. Frankrijk
12.Phil Anderson T.V.M. Australië
13.Franco Ballerini Del Tongo Italië
14.Gilbert Duclos-Lassalle Z-Peugeot Frankrijk
15.Gianni Bugno Château D’Ax Italië
16.Jelle Nijdam Buckler Nederland
17.Guido Bontempi Carrera Italië
18.Marc Madiot Toshiba Frankrijk
19.Marc Van Orsouw Panasonic Nederland
20.Andreas Kappes Toshiba B.R.D.
1989
1.Rolf Sörensen Ariostea Denemarken
2.Claude Criquielion Hitachi België
3.Dag Otto Lauritzen 7-Eleven Noorwegen
4.Maurizio Fondriest Del Tongo Italië
5.Wilfried Peeters Histor België
6.Paul Haghedoorn Histor België
7.Valerio Piva Ariostea Italië
8.Etienne De Wilde Histor België
9.Mathieu Hermans Caja Rural Nederland
10.Moreno Argentin Bianchi Italië
11.Benny Van Brabant Zahor België
12.Gianni Bugno Château d’Ax Italië
13.Roque De La Cruz Caja Rural Spanje
14.Enrique Alonso Zahor Spanje
15.Frank Pirard Histor Nederland
16.Javier Garciandi Caja Rural Spanje
17.Luc De Smet Boccaccio België
18.Ennio Salvador Bianchi Italië
19.Willem Wijnant Histor België
20.Bruno Cenghialta Ariostea Italië
1988
1.Sean Kelly Kas Ierland
2.Marc Sergeant Hitachi België
3.Fons De Wolf A.D.R. België
4.Philippe Vandenbranden Hitachi België
5.Eddy Planckaert A.D.R. België
6.Guido Van Calster Kas België
7.Adri van der Poel P.D.M. Nederland
8.Andreas Kappes Toshiba B.R.D.
9.Claude Criquielion Hitachi België
10.Jos Lieckens Hitachi België
11.Etienne De Wilde Sigma België
12.Laurent Fignon Système U Frankrijk
13.Ronny Van Holen A.D.R. België
14.Steven Rooks P.D.M. Nederland
15.Edwig Van Hooydonck Superconfex België
16.Charly Mottet Système U Frankrijk
17.Rudy Dhaenens P.D.M. België
18.Gert-Jan Theunisse P.D.M. Nederland
19.Michel Dernies Lotto België
20.Paul Haghedoorn Sigma België
1987
1.Greg Lemond Toshiba V.S.A.
2.Rolf Gölz Superconfex B.R.D.
3.Ronan Pensec “Z” Frankrijk
4.Claude Criquielion Hitachi België
5.Gilbert Duclos-Lassalle “Z” Frankrijk
6.Adri van der Poel P.D.M. Nederland
7.Peter Stevenhaagen P.D.M. Nederland
8.Nico Verhoeven Superconfex Nederland
9.Phil Anderson Panasonic Australië
10.Sean Kelly Kas Ierland
11.Jérôme Simon “Z” Frankrijk
12.Eric Vanderaerden Panasonic België
13.Steve Bauer Toshiba Canada
14.Marc Sergeant Lotto België
15.Roland Leclerc Seat Frankrijk
16.Gregor Braun A.D.R. Duitsland
17.Steven Rooks P.D.M. Nederland
18.Philippe Louviot “Z” Frankrijk
19.Ludo Peeters Superconfex België
20.Frans Maassen Superconfex Nederland
1986
1.Joop Zoetemelk Kwantum Nederland
2.Steven Rooks P.D.M. Nederland
3.Bernard Hinault La Vie Claire Frankrijk
4.Sean Kelly Kas Ierland
5.Pascal Simon Peugeot Frankrijk
6.Charly Mottet Système U Frankrijk
7.Gerrie Kneteman P.D.M. Nederland
8.Guy Gallopin Kas Frankrijk
9.Jos Haex Hitachi België
10.Adri van der Poel Kwantum Italië
11.Andy Hampsten La Vie Claire V.S.A.
12.Paul Verschuere Fagor België
13.Stephen Roche Carrera Ierland
14.Michel Dernies Lotto België
15.Jörgen Pedersen Carrera Denemarken
16.Marc Madiot Système U Frankrijk
17.Philippe Vandenbranden Hitachi België
18.Steve Bauer La Vie Claire Canada
19.Roger Ilegems Lotto België
20.Ronny Van Holen Lotto België
1985
1.Bernard Hinault La Vie Claire Frankrijk
2.Dag Otto Lauritzen Peugeot Noorwegen
3.Claude Criquielion Hitachi België
4.Hennie Kuiper Verandalux Nederland
5.Phil Anderson Panasonic Australië
6.Eric Vanderaerden Panasonic België
7.Sean Kelly Skil Ierland
8.Walter Planckaert Panasonic België
9.Noël Segers Tönissteiner België
10.Allan Peiper Peugeot Australië
11.Nico Verhoeven Skala Nederland
12.Jef Lieckens Lotto België
13.Greg Lemond La Vie Claire V.S.A.
14.Willem Wijnant Tönissteiner België
15.Jean-Marie Wampers Hitachi België
16.Eddy Planckaert Panasonic België
17.Rudy Rogiers Hitachi België
18.Rudy Dhaenens Hitachi België
19.Luc Colijn Safir België
20.Ludo De Keulenaer Panasonic België
1984
1.Rudy Dhaenens Splendor België
2.Eddy Schepers Dromedario België
3.René Martens Teka België
4.Greg Lemond Renault V.S.A.
5.Alain Bondue La Redoute Frankrijk
6.Patrick Versluys Splendor België
7.Sean Kelly Skil Ierland
8.Marc Sergeant Europdecor België
9.Yvon Bertin Dormilon Frankrijk
10.Alfonso Guttierez Teka Spanje
11.Lucien Van Impe Metauromobili België
12.Francis Castaing Peugeot Frankrijk
13.Erik Vanderaerden Panasonic België
14.Guido Van Calster Del Tongo België
15.Sergio Santimaria Del Tongo Italië
16.Gerard Veldscholten Panasonic Nederland
17.Jacques Michaud Coop Frankrijk
18.Jacques Hanegraaf Kwantumhallen Nederland
19.Charly Mottet Renault Frankrijk
20.Jean-Marie Wampers Splendor België
1983
1 Roman Hermann Bianchi Liechtenstein
2 Jan Raas Raleigh Nederland
3 Gilbert Duclos-Lassalle Peugeot Frankrijk
4 Marc Sergeant Europdecor België
5 Phil Anderson Peugeot Australië
6 Ludo Peeters Raleigh België
7 Johan Van Der Velde Raleigh Nederland
8 Luc Colijn Fangio België
9 Ferdi Van Den Haute La Redoute België
10 Jan Bogaert Europdecor België
11 Guy Nulens Aernoudt België
12 Paul Haghedoorn Splendor België
13 Michel Pollentier Safir België
14 Leo Van Vliet Raleigh Nederland
15 Adri Van Houwelingen Raleigh Nederland
16 Hennie Kuiper Aernoudt Nederland
17 Tommi Prim Bianchi Zweden
18 Johan Lammerts Raleigh Nederland
19 Rudy Pevenage Del Tongo België
20 Etienne De Wilde La Redoute België
1982
1.Philippe Van Den Brande Splendor België
2.Gerry Verlinden Boule D’Or België
3.Palmiro Masciarelli Famcucine Italië
4.Johan Van Der Velde Raleigh Nederland
5.Rudy Pevenage Capri-Sonne België
6.Patrick Versluys Splendor België
7.Marc Sergeant Europ Decor België
8.René Martens Daf Trucks België
9.Eddy Planckaert Splendor België
10.Michel Pollentier Safir België
11.Jan Bogaert Europ Decor België
12.Jos Lammertinck Alarmsystemen Nederland
13.Jan Raas Raleigh Nederland
14.Paul Haghedoorn Capri-Sonne België
15.Gody Schmutz Cilo Zwitserland
16.Hennie Kuiper Daf Trucks Nederland
17.Fons De Wolf Vermeer Thijs België
18.Stefan Mutter Puch Zwitserland
19.Klaus-Peter Thaler Puch B.R.D.
20.Sean Kelly Sem Ierland
1981
1.Roger De Vlaeminck Daf-Trucks België
2.Herman Van Springel Safir België
3.Jos Jacobs Capri Sonne België
4.Willy Teirlinck Boston België
5.Fons De Wolf Vermeer Thijs België
6.Sean Kelly Splendor Ierland
7.Benny Schepmans Safir België
8.Hennie Kuiper Daf-Trucks Nederland
9.Jan Raas Raleigh Nederland
10.Jacques Bossis Peugeot Frankrijk
11.Jean-Luc Vandenbroucke La Redoute België
12.Stefan Mutter Cilo Zwitserland
13.Daniel Willems Capri Sonne België
14.Ferdi Van Den Haute La Redoute België
15.Adri Van Der Poel Daf-Trucks Nederland
16.Pierino Gavazzi Magniflex Italië
17.Rudy Mathijs Boule D’Or België
18.Gilbert Duclos-Lasalle Peugeot Frankrijk
19.Patrick Perret Peugeot Frankrijk
20.Philippe Van Den Brande Boston België
1980
1.Bernard Hinault Renault Frankrijk
2.Marc De Meyer IJsboerke België
3.Gery Verlinden IJsboerke België
4.Roger De Vlaeminck Boule D’or België
5.José De Cauwer Peugeot België
6.Jan Raas Raleigh Nederland
7.Ferdi Van Den Haute La Redoute België
8.Régis Ovion Puch Frankrijk
9.Hans Langerijs Daf Trucks Nederland
10.Alan Van Heerden Peugeot Zuid-Afrika
11.Ludo Peeters IJsboerke België
12.Cees Priem Raleigh Nederland
13.Gilbert Duclos-Lasale Peugeot Frankrijk
14.Hennie Kuiper Peugeot Nederland
15.Michel Pollentier Splendor België
16.Willem Peeters Safir België
17.Francesco Moser Sanson Italië
18.Giuseppe Saronni Gis Italië
19.Joop Zoetemelk Raleigh Nederland
20.Johan Van Der Velde Raleigh Nederland
1979
1.Michel Pollentier Splendor België
2.Carmelo Barone Sanson Italië
3.Jan Raas Raleigh Nederland
4.Daniël Willems IJsboerke België
5.Marc Renier Kas België
6.Piet Van Katwijk Raleigh Nederland
7.Jos Schipper Marc Nederland
8.Walter Godefroot IJsboerke België
9.Hennie Kuiper Peugeot Nederland
10.Philippe Vandenbrande Safir België
11.Francesco Moser Sanson Italië
12.Roger De Vlaeminck Boule d’Or België
13.Guy Sibille Peugeot Frankrijk
14.Willem Peeters Safir België
15.Henk Lubberding Raleigh Nederland
16.Benny Schepmans Safir België
17.Fons Van Katwijk Marc Nederland
18.Jan Aling Marc Nederland
19.Walter Dalgal Splendor Italië
20.Frans Van Looy Kas België
1978
1.Michel Pollentier Flandria België
2.Herman Vanderslagmolen Sanson België
3.Walter Godefroot IJsboerke België
4.Gregor Braun Peugeot B.R.D.
5.Jos Jacobs IJsboerke België
6.Jean-Luc Vandenbroucke Peugeot België
7.Herman Van Springel Marc België
8.Francesco Moser Sanson Italië
9.Freddy Maertens Flandria België
10.Walter Planckaert C & A België
11.Ferdi Vandenhaute Marc België
12.Roger De Vlaeminck Sanson België
13.Bernard Hinault Renault Frankrijk
14.Guido Van Calster C & A België
15.Joop Zoetemelk Miko Nederland
16.Hennie Kuiper Raleigh Nederland
17.Yves Hézard Peugeot Frankrijk
18.Hubert Mathis Miko Frankrijk
19.Ronan De Meyer Marc België
20.Marcel Laurens C & A België
1977
1.Michel Pollentier Flandria België
2.Renato Marchetti Sanson Italië
3.Sigfrido Fontanelli Sanson Italië
4.Eric Loder Flandria Zwitserland
5.Marc De Meyer Flandria België
6.Roger De Vlaeminck Brooklyn België
7.André Romero Frisol Frankrijk
8.Walter Godefroot IJsboerke België
9.Jan Raas Frisol Nederland
10.Francesco Moser Sanson Italië
11.Frans Verbeeck IJsboerke België
12.Willy Planckaert Maes Pils België
13.Dieter Thurau Raleigh B.R.D.
14.Hennie Kuiper Raleigh Nederland
15.Willy Teirlinck Gitane België
16.Luc Leman IJsboerke België
17.Rik Van Linden Bianchi België
18.Guido Van Sweevelt IJsboerke België
19.Eric Jacques Maes Pils België
20.Piet Van Katwijk Raleigh Nederland
1976
1.Francesco Moser Sanson Italië
2.Roger De Vlaeminck Brooklyn België
3.Roberto Poggiali Sanson Italië
4.Walter Planckaert Maes Pils België
5.Marc De Meyer Flandria België
6.Freddy Maertens Flandria België
7.Dirk Baert Carlos België
8.Willy Teirlinck Gitane België
9.Eric Leman Splendor België
10.Walter Godefroot IJsboerke België
11.Frans Verbeeck IJsboerke België
12.André Dierickx Maes Pils België
13.Jan Raas Raleigh Nederland
14.René Pijnen Raleigh Nederland
15.Lucien Van Impe Gitane België
16.Eddy Merckx Molteni België
17.Patrick Sercu Brooklyn België
18.Johan De Muynck Brooklyn België
19.Dave Lloyd Raleigh Gr.Brit.
20.Ronald De Witte Brooklyn België
1975
1.Roger De Vlaeminck Brooklyn België
2.Eddy Merckx Molteni België
3.André Dierickx Rokado België
4.Marc De Meyer Flandria België
5.Francesco Moser Filotex Italië
6.Felice Gimondi Salvarani Italië
7.Johan De Muynck Flandria België
8.Walter Godefroot Peugeot België
9.Eric Leman Flandria België
10.Barry Hoban Mercier Gr.Brit.
11.Roger Rosiers Bic België
12.Richard Buckaki Hertekamp Nederland
13.Herman Van Springel Rokado België
14.Freddy Maertens Flandria België
15.Raymond Poulidor Gan Frankrijk
16.Leif Mortensen Bic Denemarken
17.Joop Zoetemelk Gan Nederland
18.Roger Swerts Molteni België
19.Dieter Thurau Raleigh B.R.D.
20.Ole Ritter Sanson Denemarken
1974
1.Gerrie Kneteman Raleigh Nederland
2.Walter Planckaert Watney België
3.Walter Godefroot IJsboerke België
4.Eddy Merckx Molteni België
5.Freddy Maertens Flandria België
6.Joseph Bruyère Molteni België
7.Roger Swerts Molteni België
8.Roy Schuiten Lejeune Nederland
9.Frans Verbeeck IJsboerke België
10.Cees Bal Molteni Nederland
11.Cees Priem Frisol Nederland
12.Piet Van Katwijk Raleigh Nederland
13.Marc Lievens Molteni België
14.Wilfried Wezemael Frisol België
15.Willy Vanneste Frisol België
16.Régis Ovion Peugeot Frankrijk
17.J.-P.Danguillaume Peugeot Frankrijk
18.Raymond Poulidor Gan Frankrijk
19.Engelbert Opdebeeck IJsboerke België
20.Henk Prinsen Frisol Nederland
1973
1.Roger Rosiers Bic België
2.Joop Zoetemelk Gitane Nederland
3.Hennie Kuiper Rokado Nederland
4.Eddy Merckx Molteni België
5.Freddy Maertens Flandria België
6.Frans Verbeeck Watney België
7.Herman Van Springel Rokado België
8.Albert Van Vlierberghe Rokado België
9.Ronald De Witte Flandria België
10.Walter Godefroot Flandria België
11.Santiago Lazcano Kas Spanje
12.Georges Pintens Rokado België
13.Noël Van Clooster Flandria België
14.Marc Lievens Molteni België
15.Staf Van Roosbroeck Rokado België
16.Tony Houbrechts Rokado België
17.Jos Schoeters Peugeot België
18.Ludo Van Stayen Watney België
19.Jos Huysmans Molteni België
20.José Catieau Bic Frankrijk
1972
1.Ward Sels Goldor België
2.Eddy Merckx Molteni België
3.Roger Swerts Molteni België
4.Joop Zoetemelk Flandria Nederland
5.Herman Van Springel Molteni België
6.André Dierickx Flandria België
7.Eric Leman Bic België
8.Willy De Geest Magniflex België
9.Johan De Muynck Flandria België
10.Roger Rosiers Bic België
11.Alain Santy Bic Frankrijk
12.Willy Planckaert Goldor België
13.Yves Hézard Sonolor Frankrijk
14.Felice Gimondi Salvarani Italië
15.Jan Janssen Flandria Nederland
16.Cyrille Guimard Gan Frankrijk
17.Ronald De Witte Peugeot België
18.Evert Dolman Flandria Nederland
19.Jean-Pierre Genet Gan Frankrijk
20.Ward Janssens Magniflex België
1971
1 Evert Dolman Flandria Nederland
2 Frans Kerremans Hertekamp België
3 Cyrille Guimard Fagor Frankrijk
4 Georges Van Coningsloo Molteni België
5 Roger De Vlaeminck Flandria België
6 Frans Mintjens Molteni België
7 Jan Janssen Bic Nederland
8 Jan Krekels Goudsmit Nederland
9 Jean Jourden Peugeot Frankrijk
10 Johan De Muynck Flandria België
11 Jos Spruyt Molteni België
12 Yves Hezard Sonolor Frankrijk
13 Tony Houbrechts Salvarani België
14 Ole Ritter Germanvox Denemarken
15 Frans Maes Goldor België
16 Jean-Pierre Berckmans Magniflex België
17 Frans Verbeeck Watney België
18 Noel Van Clooster Hertekamp België
19 Walter Godefroot Peugeot België
20 Jos Schoeters Goldor België
1970
1.Eddy Merckx Faema België
2.Roger De Vlaeminck Flandria België
3.Walter Godefroot Salvarani België
4.Willy Vekemans Goldor België
5.Felice Gimondi Salvarani Italië
6.Herman Van Springel Molteni België
7.Jan Janssen Bic Nederland
8.Raymond Poulidor Fagor Frankrijk
9.Rini Wagtmans Molteni Nederland
10.Eric Leman Flandria België
11.Raymond Delisle Peugeot Frankrijk
12.Georges Pintens Magniflex België
13.Eric De Vlaeminck Flandria België
14.Bernard Guyot Sonolor Frankrijk
15.Mariano Martinez Hoover Frankrijk
16.Jean Dumont Peugeot Frankrijk
17.Charly Grosskost Bic Frankrijk
18.Barry Hoban Sonolor Engeland
19.Tony Houbrechts Salvarani België
20.André Poppe Magniflex België
1969
1.Willy Vekemans Goldor België
2.Guido Reybroeck Faema België
3.Jos Huysmans Mann België
4.Roger Cooreman Mann België
5.Eddy Merckx Faema België
6.Eric Leman Flandria België
7.Georges Pintens Mann België
8.Roger Rosiers Mann België
9.Gerard Vianen Caballero Nederland
10.Valeer Van Sweevelt Faema België
11.Jaak Frijters Mann Nederland
12.Alain Vasseur Bic Frankrijk
13.Roger Swerts Faema België
14.Harm Ottenbros Willem II Nederland
15.Jan Van Der Horst Caballero Nederland
16.Arie Den Hartog Caballero Nederland
17.Georges Vandenberghe Faema België
18.Cees Zoontjes Caballero Nederland
19.Hugo Hellemans Mann België
20.Wim Schepers Caballero Nederland
1968
1.Désiré Letort Peugeot Frankrijk
2.Vittorio Adorni Faema Italië
3.Walter Godefroot Flandria België
4.Rudi Altig Molteni B.R.D.
5.Jan Janssen Pelforth Nederland
6.Eddy Merckx Faema België
7.Giancarlo Polidori Pepsi Cola Italië
8.Daniël Van Rijckeghem Mann België
9.Roger Rosiers Mann België
10.Gianni Motta Molteni Italië
11.Roberto Ballini Max Meyer Italië
12.Jo De Roo Willem II Nederland
13.Bernard Vandekerkhove Pelforth België
14.Giampierro Macchi Molteni Italië
15.Giorgio Destro G.B.C. Italië
16.Franco Bodrero Molteni Italië
17.Adriano Durante Max Meyer Italië
18.Alberto Della Torre Filotex Italië
19.Pietro Campagnari Molteni Italië
20.Ludo Van Dromme Flandria België
1967
1 Noel Foré Goldor België
2 Johan De Roo Willem II Nederland
3 Dino Zandegu Salvarani Italië
4 Eddy Merckx Peugeot België
5 Felice Gimondi Salvarani Italië
6 Barry Hoban Mercier GBr
7 Willy Monty Pelforth België
8 Tuur De Cabooter Groene Leeuw België
9 Guido Reybroeck Smiths België
10 Herman Van Springel Mann België
11 Jan Janssen Pelforth Nederland
12 Gerben Karstens Televizier Nederland
13 Willy Planckaert Smiths België
14 Georges Van Den Berghe Smiths België
15 Martin Van Den Bossche Smiths België
16 Adriano Durante Salvarani Italië
17 Roger Swerts Mercier België
18 Walter Godefroot Flandria België
19 Gustaaf De Smet Groene Leeuw België
20 Jos Spruyt Mercier België
1966
1.Jo De Roo Televizier Nederland
2.Noël De Pauw Solo België
3.Willy Vekemans Goldor België
4.Frans Melckenbeeck Mercier België
5.Tuur De Cabooter Solo België
6.Jos Spruyt Mercier België
7.Martin Van den Bogaert Libertas België
8.Walter Godefroot Wiel’s België
9.Eddy Merckx Peugeot België
10.Jos Van Der Vleuten Televizier Nederland
11.Ward Sels Bic België
12.Jean-Baptist Claes Wiel’s België
13.Jos Huysmans Mann België
14.Jos Spruyt Mercier België
15.Willy Planckaert Smiths België
16.Jan Janssen Pelforth Nederland
16.Victor Nuelandt Pull Novy België
18.Frans Brandts Smiths België
19.Willy In’t Ven Mann België
20.Willy Bocklant Pull Novy België
1965
1.Roberto Poggiali Salvarani Italië
2.Felice Gimondi Salvarani Italië
3.Tom Simpson Peugeot Gr.Brit.
4.Michele Dancelli Molteni Italië
5.Lucien Aimar Ford Frankrijk
6.Rudi Altig Molteni B.R.D.
7.Raymond Poulidor Mercier Frankrijk
8.Jan Janssen Pelforth Nederland
9.Peter Post Mann Nederland
10.Gilbert Desmet Wiel’s België
11.André Noyelle Mann België
12.Vito Taccone Salvarani Italië
13.Freddy Nijs Libertas België
14.Bas Maliepaard Televizier Nederland
15.François Mahé Pelforth Frankrijk
16.Hans Junkermann Wiel’s B.R.D.
17.Carmine Preziosi Pelforth Italië
18.Roger Verheyden Lamot België
19.Jean-Claude Theillière Ford Frankrijk
20.Ludo Van Dromme Flandria België
1964
1.Vittorio Adorni Salvarani Italië
2.Georges Van Coningsloo Peugeot België
3.Willy Bocklandt Romeo België
4.Martin Van Den Bossche Wiel’s België
5.Jef Planckaert Romeo België
6.Dirk Enthoven St.Raphael Nederland
7.Michael Wright Wiel’s Gr.Brit.
8.Fons Hermans Mann België
9.Rik Van Steenbergen Solo België
10.Willy Monty Pelforth België
11.Gustaaf Desmet Wiel’s België
12.Bernard Vandekerkhove Solo België
13.Romain Vanwijnsberghe Romeo België
14.Jean Forestier Peugeot Frankrijk
15.Theo Mertens Peugeot België
16.Pietro Partesotti Lygie Italië
17.Tom Simpson Peugeot Gr.Brit.
18.Raymond Poulidor Mercier Frankrijk
19.Ward Sels Solo België
20.Gilbert Desmet Wiel’s België
1963
1.Rik Van Looy G.B.C. België
2.Raymond Poulidor Mercier Frankrijk
3.Jan Janssen Pelforth België
4.Miel Daems Peugeot België
5.Marcel Janssens Solo België
6.Armand Desmet Faema België
7.Peter Post Mann Nederland
8.Tom Simpson Peugeot Gr.Brit.
9.Tuur De Cabooter Solo België
10.Jef Planckaert Faema België
11.Rolf Wolfshol Peugeot B.R.D.
12.Noël Foré Faema België
13.Benoni Beheyt Wiel’s België
14.Robert Cazala Mercier Frankrijk
15.Gustaaf Desmet Wiel’s België
16.Michel Van Aerde Solo België
17.Martin Van Geneugden G.B.C. België
18.Theo Nijs Mann België
19.André Delort Mercier Frankrijk
20.Henri De Wolf Solo België
1962
1 Raymond Impanis Faema België
2 Rik Van Looy Faema België
3 Michel Van Aerde Carpano België
4 Norbert Kerkhove Mann België
5 Noel Fore Faema België
6 Tom Simpson Gitane GBr
7 Mies Stolker St.Raphael Nederland
8 Jo De Haan Gitane Nederland
9 Jef Planckaert Faema België
10 Willy Vannitsen Wiel’s België
11 Edgard Sorgeloos Faema België
12 Jos Wouters Solo België
13 Jean-Baptist Claes Wiel’s België
14 Henri De Wolf Gitane België
15 Marcel Janssens St.Raphael België
16 Jos Hoevenaers Philco België
17 Robert De Middeleir Wiel’s België
18 Ludo Janssens Solo België
19 Marcel Seynaeve Wiel’s België
20 Armand De Smet Faema België
1961
1 Tom Simpson St.Raphael GBr
2 Emiel Daems Philco België
3 Nino Defilippis Carpano Italië
4 Tuur De Cabooter Gr.Leeuw België
5 Jo De Haan St.Raphael Nederland
6 Mies Stolker Helyett Nederland
7 Camille Le Menn Peugeot Frankrijk
8 Jean Graczyk Helyett Frankrijk
9 Martin Van Geneugden Carpano België
10 Frans Schoubben Peugeot België
11 Henri De Wolf Alcyon België
12 Johan De Roo Helyett Nederland
13 Noel Fore Gr.Leeuw België
14 Gilbert De Smet Carpano België
15 Lode Troonbeeckx Mann België
16 Coen Niesten Alcyon Nederland
17 Raymond Poulidor Mercier Frankrijk
18 Ivo Molenaers Carpano België
19 Frans Aerenhouts Mercier België
20 Gustaaf Van Vaerenbergh Alcyon België
1960
1.Tuur De Cabooter Groene Leeuw België
2.Jean Graczyk Helyett Frankrijk
3.Rik Van Looy Faema België
4.Ritten De Wolf Leroux België
5.Frans De Mulder Groene Leeuw België
6.Pierre Ruby Peugeot Frankrijk
7.Raymond Impanis Faema België
8.Frans Schoubben Peugeot België
9.Fons Hermans Mann België
10.Hans Junkermann Torpedo Duitsland
11.Tom Simpson St.Raphael Gr.Brit.
12.Nino Defilippis Carpano Italië
13.Jo De Haan St.Raphael Nederland
14.Mies Stolker St.Raphael Nederland
15.Silvano Ciampi Philco Italië
16.Camille Le Menn Peugeot Frankrijk
17.Nello Velucchi Philco Italië
18.Rolf Graf Philco Zwitserland
19.Heinz Graf Philco Zwitserland
20.Norbert Kerkhove Wiel’s België
1959
1 Rik Van Looy Faema België
2 Fred De Bruyne Carpano België
3 Frans Schoubben Peugeot België
4 Jos Hoevenaers Faema België
5 Gilbert De Smet Faema België
6 Tuur De Cabooter Gr.Leeuw België
7 Jaap Kersten Magneet Nederland
8 Seamus Elliott Helyett Ierland
9 Edgard Sorgeloos Faema België
10 Jean-Claude Annaert St.Raphael Frankrijk
11 Norbert Van Tieghem Flandria België
12 Henri De Nijs Gr.Leeuw België
13 Jos Bosmans Gr.Leeuw België
14 Petrus Oellibrandt Flandria België
15 Piet De Jongh Magneet Nederland
16 Gustaaf Van Vaerenbergh Libertas België
17 Willy Vannitsen Ghigi België
18 Eddy Pauwels Flandria België
19 Raymond Impanis Faema België
20 Oswald De Clercq Gr.Leeuw België
1958
1.Miel Van Cauter Elvé België
2.Rik Van Looy Faema België
3.Seamus Elliott Helyett Ierland
4.Martin Van Geneugden Carpano België
5.Noël Foré Groene Leeuw België
6.Jef Planckaert Carpano België
7.Briek Schotte Libertas België
8.Jos Hoevenaers Faema België
9.Rik Van Steenbergen Elvé België
10.Roger Walkowiak Peugeot Frankrijk
11.Gastone Nencini Leo Italië
12.Guido Carlesi Leo Italië
13.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
14.Max Schellenberg Mondia Zwitserland
15.Piet Haan Eroba Nederland
16.Jean-Claude Skerl Essor Frankrijk
17.Brian Haskell Viking G.B.
18.Heinz Traxel Tigra Zwitserland
19.Wim Van Est Lokomotief Nederland
20.Leopold Rosseel Elvé België
1957
1.Germain De Rijcke Faema België
2.Sante Ranucci Torpado Italië
3.Jef Planckaert Carpano België
4.Louison Bobet Bobet Frankrijk
5.Frans Schoubben Elvé België
6.Marcel Buys Libertas België
7.Martin Van Geneugden Elvé België
8.Jan Zagers Libertas België
9.Ernest Heyvaert Carpano België
10.Marcel Ernzer Faema Luxemburg
11.Staf Smeets Eroba Nederland
12.Gérard Saint Geminiani Frankrijk
13.Ruggiero Miserocchi Torpado Italië
14.Jean Borcy Splendor België
15.Jozef Lahaye Eroba Nederland
16.Henri Guldemont Bertin België
17.Stanislas Jonjic Torpado Joegoslavië
18.Brian Robinson Geminiani G.B.
19.Eddy Pauwels Libertas België
20.Gerard Keulers Eroba Nederland
1956
1.Rik Van Steenbergen Peugeot België
2.Stan Ockers Peugeot België
3.Rik Van Looy Faema België
4.Fred De Bruyne Mercier België
5.Germain De Rijcke Faema België
6.Jean Forestier Follis Frankrijk
7.René Vlayen Elvé België
8.André Rosseel Elvé België
9.Leon Van Daele Faema België
10.Roger Verplaetse Faema België
11.Lucien Matthijs Groene Leeuw België
12.Jos Schils Faema België
13.Antonio Maspes Ignis Italië
14.Nest Sterckx Elvé België
15.Pino Cerami Peugeot Italië
16.Fiorenzo Magni Leo Italië
17.Raymond Impanis Elvé België
18.Richard Van Genechten Elve België
19.Jan Zagers Libertas België
20.Karel Clerckx Libertas België
1955
1.Louison Bobet Bobet Frankrijk
2.Hugo Koblet Cilo Zwitserland
3.Stan Ockers Elvé België
4.Fausto Coppi Bianchi Italië
5.Germain De Rijcke Alcyon België
6.Raymond Impanis Elvé België
7.Rik Van Steenbergen Elvé België
8.Jean Forestier Follis Frankrijk
9.Jean Brankart Elvé België
10.Gilbert Scodeller Geminiani Frankrijk
11.René Strehler Cilo Zwitserland
12.Marcel Hendrickx Elvé België
13.Fiorenzo Magni Leo Italië
14.Karel De Baere Libertas België
15.Gastone Nencini Leo Italië
16.Nest Sterckx Elvé België
17.Pasquale Fornara Leo Italië
18.Marcel Ernzer Alcyon Luxemburg
19.Aldo Moser Leo Italië
20.Antonio Gelabert Faema Spanje
1954
1 Raymond Impanis Garin België
2 Germain De Rijcke Alcyon België
3 Marcel Rijckaert Mercier België
4 Alex Close Peugeot België
5 Roger De Cock Bertin België
6 Louison Bobet Stella Frankrijk
7 Marcel De Mulder Terrot België
8 Jos Schils Touring België
9 André Rosseel Elvé België
10 Boudewijn De Vos Gr.Leeuw België
11 Briek Schotte Alcyon België
12 Stan Ockers Peugeot België
13 Rik Van Steenbergen Mercier België
14 Fred De Bruyne Mercier België
15 François Mahé Dilecta Frankrijk
16 Alfons Van Den Branden Libertas België
17 Marcel Hendrickx Peugeot België
18 Valere Ollivier Bertin België
19 Alfredo Martini Atala Italië
20 Jan Storms Dilecta België
1953
1.Nest Sterckx Peugeot België
2.Jean Bogaerts Libertas België
3.Raphael Geminiani Metropole Frankrijk
4.Karel De Baere Mercier België
5.Roger De Corte Gr.Leeuw België
6.Lionel Van Brabant Bertin België
7.Maurice Mollin Bertin België
8.Fritz Schär La Perle Zwitserland
9.Marcel Rijckaert Peugeot België
10.Raymond Impanis Alcyon België
11.Aloïs De Hertog Alcyon België
12.Georges Maelbrancke Bertin België
13.Jean De Valck Libertas België
14.Briek Schotte Alcyon België
15.Theo Mertens Peugeot België
16.Fernand Buyl Alcyon België
17.Wout Wagtmans Lokomotief Nederland
18.André Declerck Bertin België
19.Germain De Rijcke Alcyon België
20.Wim Van Est Lokomotief Nederland
1952
1.Fausto Coppi Bianchi Italië
2.Ferdi Kübler Urago Zwitserland
3.Rik Van Steenbergen Mercier België
4.Désiré Keteleer Garin België
5.Louison Bobet Stella Frankrijk
6.André Mahé Le Grevès Frankrijk
7.Jacques Dupont Ant.Magne Frankrijk
8.Maurice Blomme Bertin België
9.Briek Schotte Alcyon België
10.Robert Varnajo Gitane Frankrijk
11.Antonin Rolland Stella Frankrijk
12.Roger De Cock Bertin België
13.Raymond Impanis Alcyon België
14.Loretto Petrucci Bianchi Italië
15.Donato Zampini Ganna Italië
16.Valère De Vos Splendor België
17.Stan Ockers Elvé België
18.André De Clerck Groene Leeuw België
19.Bernard Gauthier Mercier Frankrijk
20.André Dolhats Le Grevès Frankrijk
1951
1.Fiorenzo Magni Ganna Italië
2.Attilio Redolfi Leducq Frankrijk
3.Karel De Baere Mercier België
4.Bernard Gauthier Mercier Frankrijk
5.Rik Van Steenbergen Mercier België
6.Loretto Petrucci Bianchi Italië
7.Jean Bogaerts Dossche België
8.André Pieters Dossche België
9.Jean Baldassari Le Grevès Frankrijk
10.Valère Ollivier Bertin België
11.Raymond Impanis Alcyon België
12.Serse Coppi Bianchi Italië
13.Prosper Depredomme Garin België
14.André De Clerck Bertin België
15.Germain De Rijcke Alcyon België
16.Gerard Buyl Dossche België
17.Lionel Van Brabant Bertin België
18.Marcel Kint Mercier België
19.Albert Ramon Garin België
20.Pierre Scalbi Leducq Frankrijk
1950
1 Fiorenzo Magni Wilier Italië
2 Valere Ollivier Bertin België
3 Briek Schotte Alcyon België
4 Louis Caput Olympia Frankrijk
5 Maurice Diot A.Magne Frankrijk
6 Andre Maelbrancke Starnord België
7 Eugene Van Roosbroeck Alcyon België
8 Roger Gyselinck Rochet België
9 Basile Wambeke Thompson België
10 Cesar Marcelak Archambaud Frankrijk
11 Julien Van Dijcke Arliguie België
12 Arseen Rijckaert Dossche België
13 Jos Van Staeyen Bury België
14 Marcel De Mulder Gr.Leeuw België
15 Maurice Blomme Bertin België
16 Marcel De Neve Garin België
17 Wim Van Est Garin Nederland
18 Rik Van Steenbergen Mercier België
19 Georges Vermeersch Terrot België
20 Georges Jobé Automoto België
1949
1 Fiorenzo Magni Wilier Italië
2 Valere Ollivier Bertin België
3 Briek Schotte Alcyon België
4 Louis Caput Olympia Frankrijk
5 Maurice Diot A.Magne Frankrijk
6 Nest Sterckx Alcyon België
7 Jos Van Staeyen Bury België
8 Raymond Impanis Alcyon België
9 Basile Wambeke Arliguie België
10 Andre De Clerck Bertin België
11 Lode Anthonis Erka België
12 Maurice De Simpelaere Alcyon België
13 Martin Van Den Broek Rochet België
14 Achiel Buysse Thompson België
15 Andre Pieters Arliguie België
16 Albert Ramon Bertin België
17 Maurice Mollin Mercier België
18 Desire Stadsbader Arliguie België
19 Frans Gielen Peugeot België
20 Alphonse De Vreese Peugeot Frankrijk
1948
1 Briek Schotte Alcyon België
2 Raymond Impanis Alcyon België
3 Albert Ramon B.Faure België
4 Marcel Rijckaert Mercier België
5 Gerard Buyl Carrara België
6 Cor Bakker L’Express Nederland
7 Maurice De Wannemaecker Gr.Leeuw België
8 Camille Beeckman Thompson België
9 Maurice Diot A.Magne Frankrijk
10 Arie Vooren L’Express Nederland
11 Rik Renders Garin België
12 George Claes Thompson België
13 Michel Remue Alcyon België
14 Julien Janssens Alcyon België
15 Emiel Faignaert Dilecta België
16 Gaston De Wachter Bertin België
17 Louis Brusselmans Mercier België
18 Giuseppe Cerami Peugeot Italië
19 Achiel Buysse Thompson België
20 Robert Minnaert Plume Sport België
1947
1 Camille Beeckman Thompson België
2 Marcel Rijckaert Lapebie België
3 Rik Renders Garin België
4 Raymond Impanis Alcyon België
5 Emiel Faignaert Gr.Leeuw België
6 George Claes Rochet België
7 Roger De Smet Alcyon België
8 Louis Thietard Metropole Frankrijk
9 Raymond De Smet Alcyon België
10 Kleber Piot Metropole Frankrijk
11 Odiel Van Den Meerschaut Garin België
12 Julien Van Dijcke Arliguie België
13 Frans Rijckers L’Express België
14 Sylveer Maes Mercier België
15 Desire Stadsbader Arbos België
16 Arthur Mommerency Pelissier België
17 Jan Engels Alcyon België
18 Julien Janssens L’Express België
19 Jean-Baptiste Delille Rochet Frankrijk
20 Albert Bruylandt Plume Sport België
1946
1 Camille Beeckman Thompson België
2 Louis Thiétard Métropole Frankrijk
3 Georges Claes Rochet België
4 Rik Van Steenbergen Mercier België
5 Briek Schotte Alcyon België
6 Albert Sercu Dilecta België
7 Sylvain Grysolle Rochet België
8 Michel Remue Gr.Leeuw België
9 Marcel Kint Mercier België
10 Maurice Clautier Thompson België
11 Lucien Vlaemynck Alcyon België
12 Achiel Buysse Dilecta België
13 Eugene Kiewit O.K. België
14 Urbain Caffi Alcyon Frankrijk
15 Huub Sijen Centauro Nederland
16 Roger De Smet Thompson België
17 Victor Jacobs Starnord België
18 Rene Oreel Bertin België
19 Marcel Boumon Rochet België
20 Albert Dubuisson Rochet België
1945
1 Sylvain Grysolle Rochet België
2 Albert Sercu Dilecta België
3 Jef Moerenhout Rochet België
4 Martin Van Den Broeck Origan België
5 Arthur Mommerency Pelissier België
6 Ward Van Dijck Roberty België
7 Eugene Jacobs Mertens België
8 Odiel Van Den Meerschaut Gr.Leeuw België
9 Robert Van Eenaeme Metropole België
10 Emiel Faignaert Gr.Leeuw België
11 Camille Beeckman Thompson België
12 Louis Thietard Metropole Frankrijk
13 George Claes Rochet België
14 Rik Van Steenbergen Mercier België
15 Briek Schotte Alcyon België
16 Michel Remue Gr.Leeuw België
17 Marcel Kint Mercier België
18 Maurice Clautier Thompson België
19 Lucien Vlaemynck Alcyon België
20 Achiel Buysse Dilecta België

Lees verder “Ronde van Vlaanderen”

Milaan-Sanremo

Milaan-Sanremo

2018
1.Arnaud Demare Groupama-FDJ Frankrijk
2.Peter Sagan Bora-Hansgrohe Slovakije
3.Caleb Ewan Mitchelton-Scott Australië
4.Sonny Colbrelli Bahrein-Merida Italië
5.Magnus Cort Nielsen Astana Denemarken
6.Vincenzo Nibali Bahrein-Merida Italië
7.Michael Kwiatkowski Sky-21st Century Fox Polen
8.Alexander Kristoff UAE-Emirates Noorwegen
9.Jasper Stuyven Trek-Segafredo België
10.Sacha Modolo Education First-Drapac Italië
11.Jurgen Roelandts BMC-Tag Heuer België
12.Christophe Laporte Cofidis Frankrijk
13.Elia Viviani Quick Step Floors Italië
14.Greg Van Avermaet BMC-Tag Heuer België
15.Nathan Haas Katusha-Alpecin Australië
16.Daryl Impey Mitchelton-Scott Zuid-Afrika
17.Mathej Mohoric Bahrein-Merida Slovenië
18.Jens Debusschere Lotto-Soudal België
19.Luis Leon Sanchez Astana Spanje
20.Damiano Caruso BMC-Tag Heuer Italië
Lees verder “Milaan-Sanremo”