75 jaar geleden: Jean Bogaerts wint de eerste Omloop van Vlaanderen (daarna Omloop Het Volk, nu Omloop Het Nieuwsblad)

75 jaar geleden: Jean Bogaerts wint de eerste Omloop van Vlaanderen (daarna Omloop Het Volk, nu Omloop Het Nieuwsblad)

Op 25 maart 1945 won Jean Bogaerts de eerste Omloop van Vlaanderen. De wedstrijd werd georganiseerd door de Vlaamse krant Het Volk als tegenhanger van de Ronde van Vlaanderen die door concurrent Het Nieuwsblad werd georganiseerd. Omdat de naam “Omloop van Vlaanderen” teveel zou lijken op die van de Ronde van Vlaanderen werd de wedstrijd in 1947 omgedoopt in Omloop Het Volk. Dagblad Het Volk werd in 2008 overgenomen door Het Nieuwsblad en daarom veranderde de naam andermaal. De wedstrijd werd lange tijd ook Gent-Gent genoemd. En in de begintijd klopte dat ook: men vertrok in Gent en men kwam er ook aan in het Kuipke. Vanaf 1950 werd de Omloop selectiever door de hellingen in de Vlaamse Ardennen. De benaming Gent-Gent zou nog een tijdje meegaan ook al vertrok men van 1957 tot 1959 uit Wevelgem en al lag de aankomstplaats tussen 1997 en 2007 in Lokeren en vanaf 2019 in Meerbeke (Ninove). Hieronder de uitslagen uit onze “Fantasy League”.

Lees verder “75 jaar geleden: Jean Bogaerts wint de eerste Omloop van Vlaanderen (daarna Omloop Het Volk, nu Omloop Het Nieuwsblad)”

Veldrit in Bogense

Veldrit in Bogense

2017
1.Mathieu Van Der Poel Nederland
2.Wout Van Aert België
3.Lars Van Der Haar Nederland
4.Toon Aerts België
5.Laurens Sweeck België
6.Quinten Hermans België
7.Kevin Pauwels België
8.Michael Vanthourenhout België
9.Corne Van Kessel Nederland
10.Tim Merlier België
11.Vincent Baestaens België
12.Michael Boros Tsjechië
13.Daan Soete België
14.Jens Adams België
15.Gianni Vermeersch België
16.Dieter Vanthourenhout België
17.Tom Meeusen België
18.Jim Aernouts België
19.Marcel Meisen Duitsland
20.Mathieu Boulo Frankrijk

Veldrit in Iowa

Veldrit in Iowa

2017
1.Laurens Sweeck België
2.Mathieu Van Der Poel Nederland
3.Quinten Hermans België
4.Lars Van Der Haar Nederland
5.Kevin Pauwels België
6.Michael Vanthourenhout België
7.Gianni Vermeersch België
8.Toon Aerts België
9.Michael Boros Tsjechië
10.Jens Adams België
11.Daan Soete België
12.Corne Van Kessel Nederland
13.Wout Van Aert België
14.Jim Aernouts België
15.Marcel Meisen Duitsland
16.Rob Peeters België
17.Kerry Werner U.S.A.
18.Dieter Vanthourenhout België
19.Stephen Hyde U.S.A.
20.Tim Merlier België

Kampioenschap van Zuid-Afrika

Kampioenschap van Zuid-Afrika

2003
1.Ruohan Cronje HAV-Carpets
2.Greg Minnaar Global
3.Julius Cobbet Queen’s
4.Pieter De Vos Wadeville
5.Izak Mare Queen’s
6.Henry Phillips Queen’s
7.David George Barloworld
8.Aldon Baker z/c
9.Tiaan Kannemeyer Barloworld
10.Jorge Faria Panda
11.Willie Van Zijl City Cycles
12.Luke Vreyenhoek Wadeville
13.Billy Haasbroek Wadeville
14.Christo Botma Development
15.Jeremy Maartens H.S.B.C.
16.Joe Visser HAV-Carpets
17.Robbie Dale z/c
18.Malcolm Lange H.S.B.C.
19.Jacques Le Roux Barloworld
20.Rodney Green H.S.B.C.
Lees verder “Kampioenschap van Zuid-Afrika”

Ronde van Uruguay

Ronde van Uruguay

2003
1.Hernan Cline Alas Rojas Argentina
2.Miguel Direna Villa Teresa Uruguay
3.Hector Morales Fenix Uruguay
4.Juan Sosa Penarol Uruguay
5.Luis Alberto Martinez San Antonio Uruguay
6.Walter Perez Nat.selectie Uruguay
7.Carlos Silva Cruz del Sur Uruguay
8.Gregorio Bare Nat.selectie Uruguay
9.Alen Reyes Alas Rojas Uruguay
10.Alejandro Acton Alas Rojas Argentina
11.Matias Medici Fenix Argentina
12.Jorge Libonatti Fenix Uruguay
13.Javier Gomez Nacional Argentina
14.Daniel Fuentes Cruz del Sur Cuba
15.Richard Mascaranas Alas Rojas Uruguay
16.Mario Sasso Cruz del Sur Uruguay
17.Nestor Pia Alas Rojas Uruguay
18.Leonardo Marquez Nat.selectie Uruguay
19.Gustavo Figueredo Penarol Uruguay
20.Richard Cabral Nat.selectie Uruguay

Lees verder “Ronde van Uruguay”

Ronde van Slovakije

Ronde van Slovakije

2005
1.Milan Kruzic z/c
2.Martin Kostka z/c
3.Marian Zovcak z/c
4.Martin Riska Podbrezova
5.Peter Simora z/c
6.Branislav Stejskal Trencin
7.Robert Nagy Mapei
8.Ladislav Berger Schwalbe
9.Lubomir Glovinjak Podbrezova
10.Roman Bronis Podbrezova
11.Jan Valach Podbrezova
12.Marian Hecl Montegrappa
13.Tomas Cernicka z/c
14.Radovan Husar Podbrezova
15.Miroslav Kovacik z/c
16.Ondrej Slobodnik Podbrezova
17.Peter Polakovic z/c
18.Martin Cerepan Podbrezova
19.Pavol Medved Podbrezova
20.Miroslav Keliar Podbrezova

Lees verder “Ronde van Slovakije”

Ronde van Moldavië

Ronde van Moldavië

2002
1.Alexandru Sabalin Elite z/c
2.Igor Pugaci Saeco
3.Leonid Baciu Elite z/c
4.Alexandru Pugaci Insubrico
5.Dimitri Bondari Elite z/c
6.Alexei Nazarenko Elite z/c
7.Dimitri Chudakov Elite z/c
8.Andrei Onisim Elite z/c
9.Valery Zayts Elite z/c
10.Igor Moscalev Elite z/c
11.Rouslan Ivanov Amica Chips
12.Igor Bogatyrev Lada
13.Victor Beiu Elite z/c
14.Igor Bonciukov Elite z/c
15.Ion Cretu Elite z/c
16.Georghe Grajdieru Elite z/c
17.Serge Morosov Lada
18.Artiom Sarajev Elite z/c
19.Alexander Sartassov Lada
20.Alexandru Trifan Elite z/c
Lees verder “Ronde van Moldavië”