Peter Sagan wereldkampioen!

Peter Sagan wereldkampioen!

Jammer voor Greg Van Avermaet (alweer), maar wie kan er nu iets op tegen hebben dat Peter Sagan (bovenstaande foto Jean-Pierre Verstraete; onderstaande foto Erik Westerlinck) wereldkampioen is geworden in Richmond? (Alhoewel, als hij doorgaat met het Slovaakse standpunt over de vluchtelingencrisis te verdedigen, dan zullen de “politiek correcten” zich binnenkort wel tegen hem keren…)
Lees verder “Peter Sagan wereldkampioen!”

Ronde van Italië

Ronde van Italië

2018
1.Tom Dumoulin Sunweb-Giant Nederland
2.Domenico Pozzovivo Bahrein-Merida Italië
3.Miguel Angel Lopez Astana Colombië
4.Patrick Konrad Bora-Hansgrohe Oostenrijk
5.Chris Froome Sky-21st Century Fox Groot-Brittannië
6.Sam Oomen Sunweb-Giant Nederland
7.George Bennet Lotto.nl-Jumbo Nieuw-Zeeland
8.Peio Bilbao Astana Spanje
9.Davide Formolo Bora-Hansgrohe Italië
10.Richard Carapaz Movistar Ecuador
11.Sergio Henao Sky-21st Century Fox Colombië
12.Alexandre Geniez Ag2r-La Mondiale Frankrijk
13.Jose Goncalves Katusha-Alpecin Portugal
14.Wout Poels Sky-21st Century Fox Nederland
15.Carlos Alberto Betancur Movistar Colombië
16.Rohan Dennis BMC-Tag Heuer Australië
17.Michael Woods Education First-Drapac Canada
18.Robert Gesink Lotto.nl-Jumbo Nederland
19.Mikel Nieve Mitchelton-Scott Spanje
20.Gianluca Brambilla Trek-Segafredo Italië

2017
1.Tom Dumoulin Sunweb-Giant Nederland
2.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië
3.Thibaut Pinot FDJ-Lapierre Frankrijk
4.Ilnur Zakarin Katusha-Alpecin Rusland
5.Nairo Quintana Movistar Colombië
6.Bob Jungels Quick Step Floors Luxemburg
7.Vincenzo Nibali Bahrein-Merida Italië
8.Adam Yates Orica-Scott Groot-Brittannië
9.Bauke Mollema Trek-Segafredo Nederland
10.Davide Formolo Cannondale-Drapac Italië
11.Jan Polanc UAE-Fly Emirates Slovenië
12.Patrick Konrad Bora-Hansgrohe Oostenrijk
13.Maxime Monfort Lotto-Soudal België
14.Dario Cataldo Astana Italië
15.Sebastien Reichenbach FDJ-Lapierre Zwitserland
16.Andrey Amador Movistar Costa Rica
17.Mikel Landa Sky-21st Century Fox Spanje
18.Jan Hirt CCC-Sprandi Tsjechië
19.Tejay Van Garderen BMC-Tag Heuer U.S.A.
20.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
2016
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje
2.Vincenzo Nibali Astana Italië
3.Steven Kruijswijk Lotto.nl-Jumbo Nederland
4.Rafal Majka Tinkoff Polen
5.Bob Jungels Etixx-Quick Step Luxemburg
6.Esteban Chaves Orica-GreenEdge Colombië
7.Andrey Amador Movistar Costa Rica
8.Rigoberto Uran Cannondale Colombië
9.Jakob Fuglsang Astana Denemarken
10.Kanstantsin Siutsou Dimension Data Wit-Rusland
11.Darwin Atapuma BMC Racing Colombië
12.Giovanni Visconti Movistar Italië
13.Sebastian Henao Sky-21st Century Fox Colombië
14.Matteo Montaguti Ag2r-La Mondiale Italië
15.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
16.Maxime Monfort Lotto-Soudal België
17.Stefano Pirazzi Bardiani-CSF Italië
18.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië
19.Andre Fernando Cardoso Cannondale Portugal
20.Michele Scarponi Astana Italië

2015
1.Alberto Contador Tinkoff-Saxo Spanje
2.Fabio Aru Astana Italië
3.Mikel Landa Astana Spanje
4.Damiano Caruso BMC Racing Italië
5.Steven Kruijswijk Lotto.nl-Jumbo Nederland
6.Yuri Trofimov Katusha Rusland
7.Andrey Amador Movistar Costa Rica
8.Leopold Konig Sky-21st Century Fox Tsjechië
9.Jurgen Van Den Broeck Lotto-Soudal België
10.Ryder Hesjedal Cannondale-Garmin Canada
11.Rigoberto Uran Etixx-Quick Step Colombië
12.Maxime Monfort Lotto-Soudal België
13.Darwin Atapuma BMC Racing Colombië
14.Amael Moinard BMC Racing Frankrijk
15.Giovanni Visconti Movistar Italië
16.Tanel Kangert Astana Estland
17.Alexander Geniez FDJ-Lapierre Frankrijk
18.Paolo Tiralongo Astana Italië
19.Mikel Nieve Sky-21st Century Fox Spanje
20.Carlos Alberto Betancur Ag2r-La Mondiale Colombië
2014
1.Nairo Quintana Movistar Colombië
2.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië
3.Rigoberto Uran Omega Pharma-Quick Step Colombië
4.Wilco Kelderman Belkin Nederland
5.Pierre Rolland Europcar Frankrijk
6.Cadel Evans BMC Racing Australië
7.Rafal Majka Tinkoff-Saxo Polen
8.Fabio Aru Astana Italië
9.Robert Kiserlovski Trek Factory Racing Croatië
10.Ryder Hesjedal Garmin-Sharp Canada
11.Franco Pellizotti Androni Giocattoli Italië
12.Maxime Monfort Lotto-Belisol België
13.Alexis Vuillermoz Ag2r-La Mondiale Frankrijk
14.Alexandre Geniez FDJ.fr Frankrijk
15.Ivan Basso Cannondale Italië
16.Andre Fernando Cardoso Garmin-Sharp Portugal
17.Matteo Rabottini Neri Sottoli-Yellow Fluo Italië
18.Damiano Cunego Lampre-Merida Italië
19.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
20.Wouter Poels Omega Pharma-Quick Step Nederland
2013
1.Vincenzo Nibali Astana Italië
2.Rigoberto Uran Sky-Rapha Colombië
3.Cadel Evans BMC Racing Australië
4.Michele Scarponi Lampre-Merida Italië
5.Carlos Alberto Betancur Ag2r-La Mondiale Colombië
6.Przemyslaw Niemec Lampre-Merida Polen
7.Mauro Santambrogio Vini Fantini-Selle Italia Italië
8.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje
9.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië
10.Benat Intxausti Movistar Spanje
11.Sergio Henao Sky-Rapha Colombië
12.Wilco Kelderman Blanco-Giant Nederland
13.Tanel Kangert Astana Estland
14.Yuri Trofimov Katusha Rusland
15.Robert Kiserlovski Radioshack-Leopard Croatië
16.Franco Pellizotti Androni Giocattoli Italië
17.Rafal Majka Saxo-Tinkoff Polen
18.Egoi Martinez Euskaltel-Euskadi Spanje
19.Damiano Caruso Cannondale Italië
20.Francis Mourey FDJ-La Pierre Frankrijk
2012
1.Joaquin Rodriguez Katusha Spanje
2.Ryder Hesjedal Garmin-Barracuda Canada
3.Damiano Cunego Lampre-ISD Italië
4.Michele Scarponi Lampre-ISD Italië
5.Domenico Pozzovivo Colnago-CSF Inox Italië
6.Sergio Henao Team Sky Colombië
7.Dario Cataldo Omega Pharma-Quick Step Italië
8.Rigoberto Uran Team Sky Colombië
9.Roman Kreuziger Astana Tsjechië
10.Gianluca Brambilla Colnago-CSF Inox Italië
11.Ivan Basso Liquigas-Cannondale Italië
12.Thomas De Gendt Vacansoleil-DCM België
13.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
14.John Gadret Ag2r-La Mondiale Frankrijk
15.Daniel Moreno Katusha Spanje
16.Mikel Nieve Euskaltel-Euskadi Spanje
17.Sergio Pardilla Movistar Spanje
18.Damiano Caruso Liquigas-Cannondale Italië
19.Sylvester Szmyd Liquigas-Cannondale Polen
20.Diego Ulissi Lampre-ISD Italië
2011
1.Alberto Contador Saxo Bank-Sungard Spanje
2.Michele Scarponi Lampre-ISD Italië
3.Joaquin Rodriguez Katusha Spanje
4.Vincenzo Nibali Liquigas-Cannondale Italië
5.Roman Kreuziger Astana Tsjechië
6.Kanstantsin Sivtsov HTC-Highroad Wit-Rusland
7.John Gadret Ag2r-La Mondiale Frankrijk
8.Jose Rujano Androni Giocattoli Venezuela
9.Denis Menchov Geox-TMC Rusland
10.Dario Cataldo Quick Step Italië
11.Christophe Le Mevel Garmin-Cervelo Frankrijk
12.David Arroyo Movistar Spanje
13.Steven Kruijswijk Rabobank Nederland
14.Mikel Nieve Euskaltel-Euskadi Spanje
15.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
16.Thomas Lovkvist Team Sky Zweden
17.Tiago Machado Radioshack Portugal
18.Igor Anton Euskaltel-Euskadi Spanje
19.Matteo Carrara Vacansoleil-DCM Italië
20.Paolo Tiralongo Astana Italië
2010
1.Cadel Evans BMC Racing Australië
2.Aleksander Vinokourov Astana Kazakstan
3.Vincenzo Nibali Liquigas-Doimo Italië
4.David Arroyo Caisse D`Epargne Spanje
5.Richie Porte Saxo Bank Australië
6.Michele Scarponi Androni Giocattoli Italië
7.Marco Pinotti HTC-Columbia Italië
8.Damiano Cunego Lampre-Farnese Vini Italië
9.Ivan Basso Liquigas-Doimo Italië
10.Robert Kiserlovski Liquigas-Doimo Croatië
11.Vladimir Karpets Katusha Rusland
12.Linus Gerdemann Milram Duitsland
13.John Gadret Ag2r-La Mondiale Frankrijk
14.Carlos Sastre Cervelo Spanje
15.Bauke Mollema Rabobank Nederland
16.Dario David Cioni Team Sky Italië
17.Francis De Greef Omega Pharma-Lotto België
18.Alexander Efimkin Ag2r-La Mondiale Rusland
19.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
20.Thomas Voeckler Bbox-Bouygues Telecom Frankrijk
2009
1.Danilo Di Luca LPR Brakes-Farnese Vini Italië
2.Franco Pellizotti Liquigas-Doimo Italië
3.Ivan Basso Liquigas-Doimo Italië
4.Denis Menchov Rabobank Rusland
5.Michael Rogers Columbia-High Road Australië
6.Carlos Sastre Cervelo Spanje
7.Levy Leipheimer Astana U.S.A.
8.Kanstantsin Sivtsov Columbia-High Road Wit-Rusland
9.Stefano Garzelli Acqua&Sapone-Mokambo Italië
10.Yaroslav Popovych Astana Oekraine
11.Tadej Valjavec Ag2r-La Mondiale Slovenië
12.David Arroyo Caisse D`Epargne Spanje
13.Marzio Bruseghin Lampre-NGC Italië
14.Kevin Seeldrayers Quick Step België
15.Damiano Cunego Lampre-NGC Italië
16.Jose Rodolfo Serpa PVC Diquigiovanni Colombië
17.Lars Ytting Bak Saxo Bank Denemarken
18.Lance Armstrong Astana U.S.A.
19.Thomas Lovkvist Columbia-High Road Zweden
20.Janez Brajkovic Astana Slovenië
2008
1.Franco Pellizotti Liquigas Italië
2.Alberto Contador Astana Spanje
3.Ricardo Ricco Saunier Duval-Scott Italië
4.Danilo Di Luca LPR Brakes Italië
5.Emanuele Sella CSF Group-Navigare Italië
6.Denis Menchov Rabobank Rusland
7.Vincenzo Nibali Liquigas Italië
8.Jurgen Van Den Broeck Silence-Lotto België
9.Joaquin Rodriguez Caisse D`Epargne Spanje
10.Marzio Bruseghin Lampre-NGC Italië
11.Gustav Erik Larsson Team CSC Zweden
12.Gilberto Simoni PVC Diquigiovanni Italië
13.Paolo Savoldelli LPR Brakes Italië
14.Levy Leipheimer Astana U.S.A.
15.Paolo Bettini Quickstep Italië
16.Fortunato Baliani CSF Group-Navigare Italië
17.Matthew Lloyd Silence-Lotto Australië
18.Domenico Pozzovivo CSF Group-Navigare Italië
19.Nicki Sorensen Team CSC Denemarken
20.Vladimir Miholjevic Liquigas Kroatië
2007
1.Danilo Di Luca Liquigas Italië
2.Damiano Cunego Lampre-Fondital Italië
3.Andy Schleck Team CSC Luxemburg
4.Ricardo Ricco Saunier Duval-Prodir Italië
5.Evgueny Petrov Tinkoff Credit System Rusland
6.Franco Pellizotti Liquigas Italië
7.Gilberto Simoni Saunier Duval-Prodir Italië
8.Paolo Savoldelli Astana Italië
9.David Arroyo Caisse D`Epargne Spanje
10.Stefano Garzelli Aqua&Sapone-Mokambo Italia
11.Francisco Vila Lampre-Fondital Spanje
12.Marzio Bruseghin Lampre-Fondital Italië
13.Emanuele Sella Panaria-Navigare Italia
14.Eddy Mazzoleni Astana Italia
15.Mario Aerts Predictor-Lotto België
16.Vincenzo Nibali Liquigas Italië
17.Leonardo Piepoli Saunier Duval-Prodir Italia
18.Marco Pinotti T-Mobile Italia
19.Ivan Parra Cofidis Colombië
20.Andrei Mizourov Astana Kazakstan
2006
1.Ivan Basso Team CSC Italië
2.Enrique Gutierrez Phonak Spanje
3.Paolo Savoldelli Discovery Channel Italië
4.Damiano Cunego Lampre-Fondital Italia
5.Gilberto Simoni Saunier Duval-Prodir Italië
6.Juan Manuel Garate Quickstep-Innergetic Spanje
7.Franco Pellizotti Liquigas-Bianchi Italië
8.Sandy Casar Francaise des Jeux Frankrijk
9.Francisco Vila Lampre-Fondital Spanje
10.Giampaolo Caruso Liberty Seguros-Wurth Italië
11.Jose Luis Rubiera Discovery Channel Spanje
12.Victor Hugo Pena Phonak Colombië
13.Francisco Perez Caisse D`Epargne-Balears Spanje
14.Ivan Gutierrez Palacios Caisse D`Epargne-Balears Spanje
15.Sylvester Szmyd Lampre-Fondital Italia
16.Leonardo Piepoli Saunier Duval-Prodir Italia
17.Wim Van Huffel Davitamon-Lotto België
18.Sergio Ghisalberti Team Milram Italië
19.Luca Mazzanti Panaria-Navigare Italië
20.Emanuele Sella Panaria-Navigare Italië
2005
1.Paolo Savoldelli Discovery Channel Italia
2.Danilo Di Luca Liquigas-Bianchi Italia
3.Emanuele Sella Panaria-Navigare Italia
4.Juan Manuel Garate Saunier Duval Spanje
5.Serhiy Honchar Domina Vacanze Ukraine
6.Jose Rujano Colombia-Selle Italia Venezuela
7.Gilberto Simoni Lampre-Caffita Italia
8.David Dario Cioni Liquigas-Bianchi Italia
9.Marzio Bruseghin Fassa Bortolo Italia
10.Wim Van Huffel Davitamon-Lotto Belgium
11.Damiano Cunego Lampre-Cafitta Italia
12.Tadej Valjavec Phonak Slovenia
13.Daniel Atienza Cofidis Spanje
14.Markus Fothen Gerolsteiner Duitsland
15.Ivan Basso Team CSC Italia
16.Pietro Caucchioli Credit Agricole Italia
17.Vladimir Karpets Illes Balears-Epargne Rusland
18.Samuel Sanchez Euskatel-Euskadi Spanje
19.Patrice Halgand Credit Agricole Frankrijk
20.Ivan Parra Colombia-Selle Italia Colombia
2004
1.Yaroslav Popovych Landbouwkrediet‑Colnago Oekraine
2.Serhiy Honchar De Nardi Oekraine
3.Damiano Cunego Saeco Italia
4.Stefano Garzelli Vini Caldirola‑Nobili Italia
5.Franco Pellizotti Alessio‑Bianchi Italia
6.Gilberto Simoni Saeco Italia
7.Bradley McGee Fdjeux.Com Australia
8.Juan Manuel Garate Lampre Spanje
9.David Dario Cioni Fassa Bortolo Italia
10.Wladimir Belli Lampre Italia
11.Tadej Valjavec Phonak Slovenia
12.Eddy Mazzoleni Saeco Italia
13.Christophe Brandt Lotto‑Domo Belgium
14.Andrea Noe Alessio‑Bianchi Italia
15.Francisco Vila Lampre Spanje
16.Vladimir Miholjevic Alessio‑Bianchi Croatia
17.Gerhard Trampusch Aqua&Sapone‑Mokambo Oostenrijk
18.Emanuele Sella Panaria‑Margres Italia
19.Ruben Lobato Saunier Duval‑Prodir Spanje
20.Cristian Moreni Alessio‑Bianchi Italia
2003
1.Gilberto Simoni Saeco Italia
2.Andrea Noe Alessio Italia
3.Raimundas Rumsas Lampre Litouwen
4.Yaroslav Popovych Landbouwkrediet‑Colnago Ukraine
5.Stefano Garzelli Vini Caldirola‑Sidermec Italia
6.Serhiy Honchar De Nardi‑Colpack Ukraine
7.Franco Pellizotti Alessio Italia
8.Eddy Mazzoleni Vini Caldirola‑Sidermec Italia
9.Dario Frigo Fassa Bortolo Italia
10.Michele Scarponi Domina Vacanze‑Elitron Italia
11.Gianni Faresin Gerolsteiner Italia
12.Wladimir Belli Lampre Italia
13.Georg Totschnig Gerolsteiner Oostenrijk
14.Marco Pantani Mercatone Uno‑Scanavino Italia
15.Freddy Gonzalez Colombia‑Selle Italia Colombia
16.Kim Kirchen Fassa Bortolo Luxemburg
17.Sandy Casar Fdjeux.Com Frankrijk
18.Constantino Zaballa Kelme‑Costa Blanca Spanje
19.Massimo Codol Mercatone Uno‑Scanavino Italia
20.Scott Sunderland Fakta‑Pata Chips Australia
2002
1.Aitor Gonzalez Jimenez Kelme‑Costa Blanca Spanje
2.Dario Frigo Tacconi Sport Italia
3.Paolo Savoldelli Index‑Alexia Italia
4.Rik Verbrugghe Lotto‑Adecco Belgium
5.Cadel Evans Mapei‑Quick Step Australia
6.Fernando Escartin Team Coast Spanje
7.Juan‑Manuel Garate Lampre‑Daikin Spanje
8.Georg Totschnig Gerolsteiner Oostenrijk
9.Tyler Hamilton CSC‑Tiscali V.S.A.
10.Oscar Pereiro Phonak Spanje
11.Franco Pellizotti Alessio Italia
12.Pavel Tonkov Lampre‑Daikin Rusland
13.Andrea Noe Mapei‑Quick Step Italia
14.Eddy Mazzoleni Tacconi Sport Italia
15.Michael Boogerd Rabobank Nederland
16.Ivan Gotti Alessio Italia
17.Pietro Caucchioli Alessio Italia
18.Serhiy Honchar Fassa Bortolo Oekraine
19.Julio‑Alberto Perez‑Cuapio Ceramiche Panaria Mexico
20.Michele Scarponi Aqua & Sapone Italia
2001
1.Abraham Olano Once‑Wurth Spanje
2.Gilberto Simoni Lampre‑Daikin Italia
3.Jose Azevedo Once‑Wurth Portugal
4.Unai Osa iBanesto.Com Spanje
5.Andrea Noe Mapei‑Quick Step Italia
6.Marco Velo Mercatone Uno‑Stream TV Italia
7.Serhiy Honchar Liquigas‑Pata Oekraine
8.Giuliano Figueras Panaria‑Fiordo Italia
9.Paolo Savoldelli Saeco Italia
10.Peter Luttenberger Tacconi‑Vini Caldirola Oostenrijk
11.Pietro Caucchioli Alessio Italia
12.Ivan Gotti Alessio Italia
13.Hernan Buenahora Selle Italia‑Pacific Colombia
14.Matthias Kessler Deutsche Telekom Duitsland
15.Carlos Alberto Contreras Selle Italia‑Pacific Colombia
16.Cesar Solaun iBanesto.Com Spanje
17.Marzio Bruseghin iBanesto.Com Italia
18.Gianni Faresin Liquigas‑Pata Italia
19.Massimiliano Gentili Cantina Tollo Italia
20.Aleksander Shefer Alessio Kazakstan
2000
1.Stefano Garzelli Mercatone Uno-Albacom Italië
2.Francesco Casagrande Vini Caldirola Italië
3.Jose Luis Rubiera Kelme-Costa Blanca Spanje
4.Wladimir Belli Fassa Bortolo Italië
5.Andrea Noe Mapei-Quickstep Italië
6.Pavel Tonkov Mapei-Quickstep Rusland
7.Gilberto Simoni Lampre-Daikin Italië
8.Jan Hruska Vitalicio Seguros Tsjech.Rep.
9.Dario Frigo Fassa Bortolo Italië
10.Victor Hugo Pena Vitalicio Seguros Colombië
11.Serhiy Gontchar Liquigas-Pata Oekraine
12.Axel Merckx Mapei-Quickstep België
13.Dariusz Baranowski Banesto Polen
14.Paolo Lanfranchi Mapei-Quickstep Italië
15.Francisco Mancebo Banesto Spanje
16.Leonardo Piepoli Banesto Italië
17.Hernan Buenahora Nectar-Selle Italia Colombië
18.Santiago Blanco Vitalicio Seguros Spanje
19.Paolo Savoldelli Saeco-Valli&Valli Italië
20.Chann McRae Mapei-Quickstep U.S.A.
1999
1.Paolo Savoldelli Saeco-Cannondale Italië
2.Laurent Jalabert ONCE-Deutsche Bank Frankrijk
3.Ivan Gotti Polti Italië
4.Daniel Clavero Vitalicio Seguros Spanje
5.Serhiy Gontchar Vini Caldirola-Sidermec Oekraine
6.Roberto Heras Kelme-Costa Blanca Spanje
7.Oscar Camenzind Lampre-Daikin Zwitserland
8.Oscar Sevilla Kelme-Costa Blanca Spanje
9.Gilberto Simoni Ballan-Alessio Italië
10.Niklas Axelsson Navigare-Gaerne Zweden
11.Andrei Zintchenko Vitalicio Seguros Rusland
12.Roberto Sgambelluri Cantina Tollo-Alexia Italië
13.Richard Virenque Polti Frankrijk
14.Peter Luttenberger ONCE-Deutsche Bank Oostenrijk
15.Pavel Padrnos Lampre-Daikin Tsjechië
16.Daniele De Paoli Amica Chips-Almeria Italië
17.Giuseppe Di Grande Mapei-Quick Step Italië
18.Andrea Noe Mapei-Quick Step Italië
19.Andrei Teteriuk Liquigas-Pata Kazakstan
20.Gabriele Missaglia Lampre-Daikin Italië
1998
1.Marco Pantani Mercatone Uno-Bianchi Italië
2.Pavel Tonkov Mapei-Bricobi Rusland
3.Oscar Camenzind Mapei-Bricobi Zwitserland
4.Paolo Savoldelli Saeco-Cannondale Italië
5.Gianni Faresin Mapei-Bricobi Italië
6.Giuseppe Guerini Polti Italië
7.Andrea Noe Asics-CGA Italië
8.Daniel Clavero Vitalicio Seguros Spanje
9.Alex Zulle Festina-Lotus Zwitserland
10.Paolo Bettini Asics-CGA Italië
11.Roberto Sgambelluri Brescialat-Liquigas Italië
12.Serhiy Gontchar Cantina Tollo-Alexia Ukraine
13.Marco Velo Mercatone Uno-Bianchi Italië
14.Jose Luis Rubiera Kelme-Costa Blanca Spanje
15.Stefano Garzelli Mercatone Uno-Bianchi Italië
16.Paolo Lanfranchi Mapei-Bricobi Italië
17.Vladislav Bobrik Riso Scotti-MG Rusland
18.Wladimir Belli Festina-Lotus Italië
19.Davide Rebellin Polti Italië
20.Jose Jaime Gonzalez Pico Kelme-Costa Blanca Colombië
1997
1.Pavel Tonkov Mapei-GB Rusland
2.Ivan Gotti Saeco-Estro Italië
3.Giuseppe Guerini Polti Italië
4.Giuseppe Di Grande Mapei-GB Italië
5.Paolo Savoldelli Roslotto-ZG Mobili Italië
6.Stefano Garzelli Mercatone Uno-Wega Italië
7.Andrea Noe Asics-CGA Italië
8.Wladimir Belli Brescialat-Oyster Italië
9.Nicola Miceli Aki-Safi Italië
10.Serhiy Gontchar Aki-Safi Ukraine
11.Marcos Serrano Kelme-Costa Blanca Spanje
12.Dario Frigo Saeco-Estro Italië
13.Felix Garcia Casas Festina-Lotus Spanje
14.Jose Luis Rubiera Kelme-Costa Blanca Spanje
15.Jose Jaime Gonzalez Pico Kelme-Costa Blanca Colombië
16.Evgeni Berzin Batik-Del Monte Rusland
17.Axel Merckx Polti België
18.Alberto Volpi Batik-Del Monte Italië
19.Roberto Petito Saeco-Estro Italië
20.Massimiliano Gentili Cantina Tollo-Carrier Italië
1996
1.Abraham Olano Mapei-GB Spanje
2.Davide Rebellin Polti Italië
3.Enrico Zaina Carrera-Longoni Italië
4.Piotr Ugrumov Roslotto-ZG Mobili Letland
5.Stefano Faustini Aki-Gipiemme-Safi Italië
6.Beat Zberg Carrera-Longoni Zwitserland
7.Evgeni Berzin Gewiss-Playbus Rusland
8.Pavel Tonkov Panaria-Vinavil Rusland
9.Jean Cyrille Robin Festina-Lotus Frankrijk
10.Ivan Gotti Gewiss-Playbus Italië
11.Zenon Jaskula Brescialat-Verynet Polen
12.Bruno Cenghialta Gewiss-Playbus Italië
13.Felix Garcia Casas Festina-Lotus Spanje
14.Aleksander Shefer Scrigno-Blue Storm Kazakstan
15.Gianni Faresin Panaria-Vinavil Italië
16.Joona Laukka Festina-Lotus Finland
17.Alexander Gontchenkov Roslotto-ZG Mobili Ukraine
18.Gianni Bugno MG-Technogym Italië
19.Vladimir Poulnikov TVM-Farm Frites Ukraine
20.Giuseppe Guerini Polti Italië
1995
1.Evgeny Berzin Gewiss-Ballan Rusland
2.Claudio Chiappucci Carrera-Tassoni Italië
3.Tony Rominger Mapei-GB Zwitserland
4.Enrico Zaina Carrera-Tassoni Italië
5.Heinz Imboden Refin-Cantina Tollo Zwitserland
6.Francesco Casagrande Mercatone Uno-Saeco Italië
7.Piotr Ugrumov Gewiss-Ballan Letland
8.Pascal Richard MG-Technogym Zwitserland
9.Bruno Cenghialta Gewiss-Ballan Italië
10.Paolo Lanfranchi Brescialat-Fago Italië
11.Mariano Piccoli Brescialat-Fago Italië
12.Stefano Cattai ZG Mobili-Selle Italia Italië
13.Oliveiro Rincon ONCE Colombië
14.Davide Rebellin MG-Technogym Italië
15.Pavel Tonkov Lampre-Panaria Rusland
16.Georg Totschnig Polti-Granarolo Oostenrijk
17.Francesco Frattini Gewiss-Ballan Italië
18.Vladislav Bobrik Gewiss-Ballan Rusland
19.Alberto Elli MG-Technogym Italië
20.Jose Maria Jimenez Banesto Spanje
1994
1.Marco Pantani Carrera Italië
2.Evgeny Berzin Gewiss Rusland
3.Gianni Bugno Polti Italië
4.Pavel Tonkov Lampre Rusland
5.Pascal Richard GB-MG boys Zwitserland
6.Armand De Las Cuevas Castorama Frankrijk
7.Claudio Chiappucci Carrera Italië
8.Nelson Rodriguez ZG-Mobili Colombië
9.Vladimir Pulnikov Carrera Oekraïne
10.Miguel Indurain Banesto Spanje
11.Andy Hampsten Motorola V.S.A.
12.Maximilian Sciandri GB-MG boys Italië
13.Davide Rebellin GB-MG boys Italië
14.Franco Ballerini Mapei Italië
15.Roberto Conti Lampre Italië
16.Rolf Sörensen GB-MG boys Denemarken
17.Wladimir Belli Lampre Italië
18.Stefano Della Santa Mapei Italië
19.Michel Dernies Motorola België
20.Erwin Nijboer Banesto Nederland
1993
1.Miguel Indurain Banesto Spanje
2.Stephen Roche Carrera Ierland
3.Claudio Chiappucci Carrera Italië
4.Maurizio Fondriest Lampre Italië
5.Pjotr Ugrumov Mecair G.O.S.
6.Moreno Argentin Mecair Italië
7.Zenon Jaskula GB-MG Polen
8.Pavel Tonkov Lampre G.O.S.
9.Vladimir Pulnikov Carrera G.O.S.
10.Giorgio Furlan Ariostea Italië
11.Massimiliano Lelli Ariostea Italië
12.Dimitri Konyshev Jolly Club 88 G.O.S.
13.Gianni Bugno Gatorade Italië
14.Gérard Rué Banesto Frankrijk
15.Andy Hampsten Motorola V.S.A.
16.Heinz Imboden Mecair Zwitserland
17.Luc Leblanc Castorama Frankrijk
18.Andrei Tchmil GB-MG G.O.S.
19.Laurent Desbiens Castorama Frankrijk
20.Uwe Ampler Telekom Duitsland
1992
1.Marco Giovanetti Gatorade Italië
2.Roberto Conti Ariostea Italië
3.Franco Vona GB/MG Boys Italië
4.Andy Hampsten Motorola V.S.A.
5.Flavio Giupponi Mercatone Italië
6.Franco Chioccioli GB/MG Boys Italië
7.Thierry Claveyrolat “Z” Frankrijk
8.Laurent Fignon Gatorade Frankrijk
9.Luis Herrera Ryalcao Colombia
10.Miguel Indurain Banesto Spanje
11.Uwe Ampler Telekom Duitsland
12.Bruno Cornillet “Z” Frankrijk
13.Alvaro Mejia Ryalcao Colombia
14.Zenon Jaskula GB/MG Boys Polen
15.Flavio Vanzella GB/MG Boys Italië
16.Fabio Roscioli Carrera Italië
17.Pavel Tonkov Lampre G.O.S.
18.Greg Lemond “Z” V.S.A.
19.Moreno Argentin Ariostea Italië
20.Brian Walton Motorola Canada
1991
1.Marco Giovanetti Gatorade Italië
2.Silvio Martinello Gis Italië
3.Acacio Da Silva Festina Portugal
4.Greg Lemond “Z” V.S.A.
5.Franco Chioccioli Del Tongo Italië
6.Fabio Bordonali Gis Italië
7.Claudio Chiappucci Carrera Italië
8.Gianni Bugno Gatorade Italië
9.Eric Boyer “Z” Frankrijk
10.Massimiliano Lelli Ariostea Italië
11.Zenon Jaskula Del Tongo Polen
12.Leonardo Sierra Selle Italia Venezuela
13.Vladimir Pulnikov Carrera Sovjet-Unie
14.Roberto Conti Ariostea Italië
15.Jean-François Bernard Banesto Frankrijk
16.Rolf Sörensen Ariostea Denemarken
17.Fabian Fuchs Banesto Zwitserland
18.Pedro Delgado Banesto Spanje
19.Franco Ballerini Del Tongo Italië
20.Raimondi Vairetti Selle Italia Italië
1990
1.Marco Giovanetti SEUR Italië
2.Maurizio Fondriest Del Tongo Italië
3.Charly Mottet R.M.O. Frankrijk
4.Zenon Jaskula Diana Polen
5.Gertjan Theunisse Panasonic Nederland
6.Franco Chioccioli Del Tongo Italië
7.Lech Piasecki Diana Polen
8.Joachim Halupczok Diana Polen
9.Alvaro Pino SEUR Spanje
10.Assiat Saitov Alfa Lum USSR
11.Pascal Lino R.M.O. Frankrijk
12.Armand De Las Cuevas Banesto Frankrijk
13.Giuseppe Saronni Diana Italië
14.Dominique Arnaud Banesto Frankrijk
15.Vassily Zhdanov Alfa Lum USSR
16.John Talen Panasonic Nederland
17.Claudio Chiappucci Carrera Italië
18.Christophe Manin R.M.O. Frankrijk
19.Flavio Giupponi Carrera Italië
20.Phil Anderson T.V.M. Australië
1989
1 Remig Stumpf Toshiba BRD
2 Stephan Joho Ariostea Zwitserland
3 Moreno Argentin Gewiss Italië
4 Alfred Achermann Domex Zwitserland
5 Gianni Bugno Chateau d’Ax Italië
6 Jesper Worre Cafe de Colombia Denemarken
7 Dirk De Wolf P.D.M. België
8 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken
9 Laurent Biondi Fagor Frankrijk
10 Antonio Agudelo Cafe de Colombia Colombia
11 Etienne De Wilde Histor België
12 Massimo Podenzana Atala Italië
13 Andrea Michelucci Polli Italië
14 Michel Cornelissen Panasonic Nederland
15 Jose Maria Palacin Puertas Mavisa Spanje
16 Massimiliano Lelli Atala Italië
17 Gilles Mas Puertas Mavisa Frankrijk
18 Jesper Skibby T.V.M. Denemarken
19 Davide Brotini Polli Italië
20 Jesus Montoya Teka Spanje
1988
1.Rolf Sörensen Ariostea Denemarken
2.Andy Hampsten 7-Eleven V.S.A.
3.Omar Hernandez Reynolds Colombia
4.Erik Breukink Panasonic Nederland
5.Lech Piasecki Del Tongo Polen
6.Stéphane Joho Ariostea Zwitserland
7.Guido Bontempi Carrera Italië
8.Urs Freuler Panasonic Zwitserland
9.Johan Vandervelde Gis Nederland
10.Urs Zimmermann Carrera Zwitserland
11.Roberto Pagnin Bianchi Italië
12.Daniel Gisiger Isotonic Zwitserland
13.Maurizio Fondriest Alfa Lum Italië
14.Pedro Delgado Reynolds Spanje
15.Roberto Visentini Carrera Italië
16.Erich Maechler Carrera Zwitserland
17.Moreno Argentin Bianchi Italië
18.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
19.Raul Alcala 7-Eleven Mexico
20.Palmiro Masciarelli Gis Italië
1987
1.Stephen Roche Carrera Ierland
2.Johan Vandervelde Gis Nederland
3.Stéphane Guay Reynolds Frankrijk
4.Erik Breukink Panasonic Nederland
5.Flavio Giupponi Del Tongo Italië
6.Lech Piasecki Del Tongo Polen
7.Maurizio Fondriest Ecoflam Italië
8.Christian Jourdan Toshiba Frankrijk
9.Marino Lejaretta Seat Spanje
10.Leo Schönenberger Fibok Zwitserland
11.Moreno Argentin Bianchi Italië
12.Roberto Ceruti Del Tongo Italië
13.Steve Bauer Toshiba Canada
14.Palmiro Masciarelli Gis Italië
15.Roberto Pagnin Bianchi Italië
16.Camillo Passera Ecoflam Italië
17.Paolo Rosola Bianchi Italië
18.Robert Millar Panasonic Gr.Brit.
19.Dominique Gaigne Toshiba Frankrijk
20.Tullio Cortinovis Bianchi Italië
1986
1.Jesper Worre Santini Denemarken
2.Marco Giovanetti Gis Italië
3.Silvano Contini Gis Italië
4.Alfio Vandi Ariostea Italië
5.Michael Wilson Ecoflam Australië
6.Mario Beccia Malvor Italië
7.Francesco Moser Supermercati Italië
8.Alessandro Paganessi Bianchi Italië
9.Alessandro Pozzi Gis Italië
10.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
11.Renato Piccolo Malvor Italië
12.Roberto Visentini Carrera Italië
13.Greg Lemond La Vie Claire V.S.A.
14.Dag Erik Pedersen Ariostea Noorwegen
15.Tommi Prim Bianchi Zweden
16.Marino Amadori Ecoflam Italië
17.Claudio Corti Supermercati Italië
18.Franco Chiocchioli Ecoflam Italië
19.Niki Rüttiman La Vie Claire Zwitserland
20.Acacio da Silva Malvor Portugal
1985
1.Francesco Moser Gis Italië
2.Johan van der Velde Vini Ricordi Nederland
3.Greg Lemond La Vie Claire V.S.A.
4.Bernard Hinault La Vie Claire Frankrijk
5.Franco Chioccioli Maggi Mobili Italië
6.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
7.Gibi Baronchelli Brianzoli Italië
8.Michael Wilson Alpilatte Australië
9.Marino Lejaretta Alpilatte Spanje
10.Silvano Contini Ariostea Italië
11.Tommi Prim Bianchi Zweden
12.Emmanuele Bombini Del Tongo Italië
13.Andy Hampsten 7-Eleven V.S.A.
14.Alberto Volpi Bianchi Italië
15.Marco Giovanetti Ariostea Italië
16.Frank Hoste Del Tongo België
17.Wladimiro Panizza Ariostea Italië
18.Christian Jourdan La Vie Claire Frankrijk
19.Luciano Loro Del Tongo Italië
20.Marino Amadori Alpilatte Italië
1984
1.Francesco Moser Gis Italië
2.Czeslaw Lang Carrera Polen
3.Rudy Matthijs Splendor België
4.Guy Gallopin Skil Frankrijk
5.Gregor Braun La Redoute B.R.D.
6.Wladimiro Panizza Atala Italië
7.Tommi Prim Bianchi Zweden
8.Carmelo Barone Ariostea Italië
9.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
10.Johan Vandervelde Metauromobili Nederland
11.Acacio da Silva Malvor Portugal
12.Graham Jones Système U G.B.
13.Jonathan Boyer Brianzoli V.S.A.
14.Stefan Mutter Cilo Zwitserland
15.Giovanni Battaglin Carrera Italië
16.Daniël Willems Murella België
17.Henk Lubberding Panasonic Nederland
18.Moreno Argentin Sammontana Italië
19.Alessandro Pozzi Bianchi Italië
20.Marc Gomez La Vie Claire Frankrijk
1983
1.Giambattista Baronchelli Sammontana Italië
2.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
3.Faustino Ruperez Zor Spanje
4.Wladimiro Panizza Atala Italië
5.Alberto Fernandez Zor Spanje
6.Marino Lejaretta Alfa Lum Spanje
7.Roberto Visentini Inoxpran Italië
8.Mario Beccia Malvor Italië
9.Jostein Wilmann Eorotex Noorwegen
10.Tommi Prim Bianchi Zweden
11.Dieter Thurau Del Tongo B.R.D.
12.Lucien Van Impe Metauro België
13.Fabrizio Verza Gis Italië
14.Eduardo Chozas Zor Spanje
15.Jean-René Bernaudeau Wolber Frankrijk
16.Giovanni Battaglin Inoxpran Italië
17.Stefan Mutter Eorotex Zwitserland
18.Francesco Moser Gis Italië
19.Fons De Wolf Bianchi België
20.Pierino Gavazzi Atala Italië
1982
1.Francesco Moser Famcucine Italië
2.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
3.Silvano Contini Bianchi Italië
4.Tommi Prim Bianchi Zweden
5.Giambattista Baronchelli Bianchi Italië
6.Bernard Hinault Renault Frankrijk
7.Urs Freuler Atala Zwitserland
8.Pierino Gavazzi Atala Italië
9.Giovanni Mantovani Famcucine Italië
10.Mario Beccia Hoonved Italië
11.Paolo Rosola Atala Italië
12.Bernard Becaas Renault Frankrijk
13.Wladimiro Panizza Atala Italië
14.Guido Bontempi Inoxpran Italië
15.Silvestro Milani Hoonved Italië
16.Michael Wilson Alfa Lum Australië
17.Eddy Schepers Dromedario België
18.Alfio Vandi Metauro Italië
19.Alain Vigneron Renault Frankrijk
20.Jean-Marie Grezet Cilo Zwitserland
1981
1.Francesco Moser Famcucine Italië
2.Knud Knudsen Bianchi Noorwegen
3.Serge Parsani Bianchi Italië
4.Gregor Braun Famcucine B.R.D.
5.Giovanni Battaglin Inoxpran Italië
6.Luciano Borgognoni Magniflex Italië
7.Salvatore Maccali Magniflex Italië
8.Pedro Munoz Zor Spanje
9.Jorgen Marcussen Inoxpran Denemarken
10.Pierino Gavazzi Magniflex Italië
11.Mario Beccia Hoonved Italië
12.Tommi Prim Bianchi Zweden
13.Roberto Visentini Sammontana Italië
14.Eduardo Chozas Zor Spanje
15.Giuseppe Saronni Gis Italië
16.Moreno Argentin Sammontana Italië
17.Wladimiro Panizza Atala Italië
18.Battista Baronchelli Bianchi Italië
19.Silvano Contini Bianchi Italië
20.Walter Passuello Gis Italië
1980
1.Bernard Hinault Renault Frankrijk
2.Alfio Vandi Famcucine Italië
3.Giuseppe Saronni Gis Italië
4.Piero Onesti Gis Italië
5.Dorino Vanzo Selle Royal Italië
6.Pierino Gavazzi Magniflex Italië
7.Gregor Braun Sanson B.R.D.
8.Roberto Calovi Gis Italië
9.Tommi Prim Bianchi Zweden
10.Gibi Baronchelli Bianchi Italië
11.Franco Foresti Selle Royal Italië
12.Wladimiro Panizza Gis Italië
13.Giovanni Battaglin Inoxpran Italië
14.Luciano Donati San Giacomo Italië
15.Alessandro Cardelli Selle Royal Italië
16.Mario Beccia Hoonved Italië
17.Attilio Rota Sanson Italië
18.Roberto Visentini San Giacomo Italië
19.Marcello Osler Sanson Italië
20.Francesco Moser Sanson Italië
1979
1.Giuseppe Saronni Scic Italië
2.Francesco Moser Sanson Italië
3.Mario Beccia Sanson Italië
4.Silvano Contini Bianchi Italië
5.Bernard Hinault Renault Frankrijk
6.Antonio Lualdi Gis Italië
7.Roger De Vlaeminck Gis België
8.Marino Amadori Hoonved Italië
9.Jean-Luc Vandenbroucke Peugeot België
10.Ronald De Witte Sanson België
11.Giovanni Battaglin Jollyceramica Italië
12.Alessandro Pozzi Bianchi Italië
13.Bruno Wolfer Bianchi Zwitserland
14.Hennie Kuiper Peugeot Nederland
15.Daniël Willems IJsboerke België
16.Ludo Peeters IJsboerke België
17.Bernt Johansson Fiorella Zweden
18.Palmiro Masciarelli Sanson Italië
19.Gabriele Landoni Gis Italië
20.Alfio Vandi Magniflex Italië
1978
1.Francesco Moser Sanson Italië
2.Bernard Hinault Renault Frankrijk
3.Joop Zoetemelk Miko Nederland
4.Gibi Baronchelli Scic Italië
5.Bernt Johansson Fiorella Italië
6.Wladimiro Panizza Scic Italië
7.Gerrie Knetemann Raleigh Nederland
8.Jan Raas Raleigh Nederland
9.Hennie Kuiper Raleigh Nederland
10.Roger De Vlaeminck Sanson België
11.Michel Pollentier Flandria België
12.Jos Bruyère C&A België
13.Freddy Maertens Flandria België
14.Paul Wellens Raleigh België
15.Johan De Muynck Bianchi België
16.Herman Van Springel Marc België
17.Yves Hézard Peugeot Frankrijk
18.Mariano Martinez Jobo Frankrijk
19.Jean-René Bernaudeau Renault Frankrijk
20.Jean-Pierre Danguillaume Peugeot Frankrijk
1977
1.Francesco Moser Sanson Italië
2.Wladimiro Panizza Scic Italië
3.Gibi Baronchelli Scic Italië
4.Alfio Vandi Magniflex Italië
5.Ronald Dewitte Brooklyn België
6.Claudio Bortolotto Sanson Italië
7.Felice Gimondi Bianchi Italië
8.Remo Rocchia Vibor Italië
9.Giancarlo Bellini Brooklyn Italië
10.Walter Riccomi Scic Italië
11.José Luis Viejo Kas Spanje
12.Miguel Maria Lasa Teka Spanje
13.Mario Beccia Sanson Italië
14.Wilmo Francioni Magniflex Italië
15.Simone Fraccaro Jollyceramica Italië
16.Vittorio Algeri G.B.C. Italië
17.Gonzalo Aja Teka Spanje
18.Amilcare Sgalbazzi Jollyceramica Italië
19.Giovanni Battaglin Jollyceramica Italië
20.Giuseppe Perletto Magniflex Italië
1976
1.Giancarlo Bellini Brooklyn Italië
2.Andres Oliva Kas Spanje
3.Francesco Moser Sanson Italië
4.Felice Gimondi Bianchi Italië
5.Johan De Muynck Brooklyn België
6.Fausto Bertoglio Jollyceramica Italië
7.Gibi Baronchelli Scic Italië
8.Wladimiro Panizza Scic Italië
9.Alfio Vandi Magniflex Italië
10.Eddy Merckx Molteni België
11.Walter Riccomi Scic Italië
12.Juan Pujol Kas Spanje
13.Roberto Poggiali Sanson Italië
14.Joseph Bruyère Molteni België
15.Fabrizio Fabbri Bianchi Italië
16.Julian Andiano Teka Spanje
17.Tony Houbrechts Bianchi België
18.Italo Zilioli Furzi Italië
19.Fernando Mendes Teka Portugal
20.Ronald De Witte Brooklyn België
1975
1.Fabrizio Fabbri Bianchi Italië
2.Fausto Bertoglio Jollyceramica Italië
3.Davide Boifava Furzi Italië
4.Marcello Bergamo Jollyceramica Italië
5.Wladimiro Panizza Brooklyn Italië
6.Valerio Lualdi Brooklyn Italië
7.Francisco Galdos Kas Spanje
8.Felice Gimondi Bianchi Italië
9.Gibi Baronchelli Scic Italië
10.Roger De Vlaeminck Brooklyn België
11.Giuseppe Perletto Magniflex Italië
12.Walter Riccomi Scic Italië
13.Constantino Conti Furzi Italië
14.Donato Giuliani Jollyceramica Italië
15.Miguel Maria Lasa Kas Spanje
16.Pasquale Pugliese Zonca Italië
17.Enrico Guadrini Zonca Italië
18.Roland Salm Zonca Zwitserland
19.Andres Oliva Kas Spanje
20.Giacinto Santambrogio Bianchi Italië
1974
1.Eddy Merckx Molteni België
2.Gibi Baronchelli Scic Italië
3.Felice Gimondi Bianchi Italië
4.Constantino Conti Scic Italië
5.José Manuel Fuente Kas Spanje
6.Giovanni Battaglin Jollyceramica Italië
7.Francesco Moser Filotex Italië
8.Vicente Lopez-Carril Kas Spanje
9.Franco Bitossi Filotex Italië
10.Gösta Petterson Ferretti Zweden
11.Marino Basso Bianchi Italië
12.Patrick Sercu Brooklyn België
13.Rik Van Linden Rokado België
14.Tullio Rossi Magniflex Italië
15.Enrico Paolini Scic Italië
16.Leif Mortensen Bic Denemarken
17.Arturo Pecchielan Dreher Italië
18.Martin Rodriguez Bianchi Colombia
19.Enrico Maggioni Jollyceramica Italië
20.Pierino Gavazzi Jollyceramica Italië
1973
1.Wladimiro Panizza G.B.C. Italië
2.Felice Gimondi Bianchi Italië
3.Giovanni Battaglin Jolly Italië
4.Gösta Petterson Scic Zweden
5.Franco Bitossi Sammontana Italië
6.Eddy Merckx Molteni België
7.Roberto Poggiali Sammontana Italië
8.José Pesarrodona Kas Spanje
9.Santiago Lazcano Kas Spanje
10.Maurizio Gambarotto Dreher Italië
11.Franco Ongarato Dreher Italië
12.Ole Ritter Bianchi Denemarken
13.Giovanni Cavalcanti Bianchi Italië
14.José Manuel Fuente Kas Spanje
15.Francesco Galdos Kas Spanje
16.Gianni Motta Zonca Italië
17.Roger De Vlaeminck Brooklyn België
18.Hennie Kuiper Rokado Nederland
19.Luis Zubero Kas Spanje
20.Gonzalo Aja Kas Spanje
1972
1.Roger De Vlaeminck Dreher België
2.Eddy Merckx Molteni België
3.Arnaldo Caverzasi Filotex Italië
4.Giuseppe Perletto Zonca Italië
5.Miguel Maria Lasa Kas Spanje
6.Joseph Fuchs Filotex Zwitserland
7.Felice Gimondi Salvarani Italië
8.Marcello Bergamo Filotex Italië
9.Wladimiro Panizza Zonca Italië
10.Franco Bitossi Filotex Italië
11.José Manuel Fuente Kas Spanje
12.Gianni Motta Ferretti Italië
13.Silvano Ravagli G.B.C. Italië
14.Michele Dancelli Scic Italië
15.Roger Swerts Molteni België
16.Ole Ritter Dreher Denemarken
17.Vicente Lopez Carril Kas Spanje
18.Francesco Galdos Kas Spanje
19.Gösta Petterson Ferretti Zweden
20.Enrico Paolini Scic Italië
1971
1.Felice Gimondi Bianchi Italië
2.Michel Pollentier Flandria België
3.Eddy Merckx Molteni België
4.Miguel Maria Lasa Kas Spanje
5.Roger De Vlaeminck Brooklyn België
6.Herman Van Springel Rokado België
7.Marcello Bergamo Filotex Italië
8.André Dierickx Flandria België
9.Francesco Moser Filotex Italië
10.Régis Ovion Peugeot Frankrijk
11.Frans Verbeeck Watney België
12.Martin Rodriguez Bianchi Colombia
13.Franco Bitossi Sammontana Italië
14.Italo Zilioli Dreher Italië
15.Gösta Petterson Scic Zweden
16.Enrico Paolini Scic Italië
17.Davide Boifava Magniflex Italië
18.Pietro Guerra Bianchi Italië
19.Phil Bayton Raleigh G.B.
20.Enrico Maggioni Jollyceramica Italië
1970
1 Eddy Merckx Faemino België
2 Felice Gimondi Salvarani Italië
3 Franco Bitossi Filotex Italië
4 Gosta Pettersson Ferretti Zweden
5 Martin Van Den Bossche Molteni België
6 Michele Dancelli Molteni Italië
7 Ole Ritter Germanvox Denemarken
8 Italo Zilioli Faemino Italië
9 Miguel Maria Lasa La Casera Spanje
10 Vittorio Adorni Scic Italië
11 Roberto Poggiali Salvarani Italië
12 Franco Balmamion Salvarani Italië
13 Enrico Maggioni Ferretti Italië
14 Silvano Schiavon Salvarani Italië
15 Vito Taccone Cosatto Italië
16 Attilio Rota Dreher Italië
17 Ugo Colombo Filotex Italië
18 Enrico Paolini Scic Italië
19 Giovanni Cavalcanti Salvarani Italië
20 Aldo Moser G.B.C. Italië
1969
1.Franco Bitossi Filotex Italië
2.Herman Van Springel Mann België
3.Eddy Merckx Faema België
4.Jan Janssen Pelforth Nederland
5.Michele Dancelli Pepsi Cola Italië
6.Martin Van Den Bossche Faema België
7.Italo Zilioli Filotex Italië
8.Gianni Motta Molteni Italië
9.Felice Gimondi Salvarani Italië
10.Edward Weckx Goldor België
11.Jean-Louis Bodin Frimatic Frankrijk
12.Wilfried David Flandria België
13.Rolf Maurer Zimba Zwitserland
14.Tony Houbrechts Flandria België
15.Jos Van Der Vleuten Peugeot Nederland
16.Jo De Roo Willem II Nederland
17.Ole Ritter Germanvox Denemarken
18.Marcel Maes Willem II België
19.André Bayssière Peugeot Frankrijk
20.Adriano Durante Max Meyer Italië
1968
1.Vittorio Adorni Faema Italië
2.Eddy Merckx Faema België
3.Felice Gimondi Salvarani Italië
4.Herman Van Springel Mann België
5.Gianni Motta Molteni Italië
6.Jacques Anquetil Bic Frankrijk
7.Franco Balmanion Molteni Italië
8.Franco Bitossi Filotex Italië
9.Ferdinand Bracke Peugeot België
10.Eddy Schutz Molteni Luxemburg
11.Rudi Altig Molteni B.R.D.
12.Marino Basso Molteni Italië
13.Italo Zilioli Filotex Italië
14.Roger Pingeon Peugeot Frankrijk
15.Charly Grosskost Bic Frankrijk
16.Ole Ritter Germanvox Denemarken
17.Walter Godefroot Flandria België
18.Daniël Van Rijckeghem Mann België
19.Hans Junkermann Batavus B.R.D.
20.Serge Bolley Bic Frankrijk
1967
1.Eddy Merckx Peugeot België
2.Felice Gimondi Salvarani Italië
3.Vittorio Adorni Salamini Italië
4.Rudi Altig Molteni B.R.D.
5.José Perez-Frances Kas Spanje
6.Jacques Anquetil Bic Frankrijk
7.Silvano Schiavon Vittadello Italië
8.Franco Balmanion Molteni Italië
9.Gianni Motta Molteni Italië
10.Dino Zandegu Salvarani Italië
11.Michele Dancelli Vittadello Italië
12.Italo Zilioli Salvarani Italië
13.Willy Planckaert Romeo België
14.Aurelio Gonzalez Kas Spanje
15.Claudio Michelotto Max Meyer Italië
16.Ferdinand Bracke Peugeot België
17.Francesco Gabica Kas Spanje
18.Eusebio Velez Kas Spanje
19.Marcello Mugnaini Filotex Italië
20.Wladimiro Panizza Vittadello Italië
1966
1.Marino Fontana Mainetti Italië
2.Arnaldo Pambianco Salvarani Italië
3.Franco Balmanion Sanson Italië
4.Imerio Massignan Bianchi Italië
5.Julio Jimenez Ford Spanje
6.Gianni Motta Molteni Italië
7.Jean Graczyk Ford Frankrijk
8.Italo Zilioli Sanson Italië
9.Jacques Anquetil Ford Frankrijk
10.Felice Gimondi Salvarani Italië
11.Vittorio Adorni Salvarani Italië
12.Franco Bitossi Filotex Italië
13.Vito Taccone Vittadello Italië
14.Rolf Maurer Filotex Zwitserland
15.Dino Zandegu Bianchi Italië
16.Jos Huysmans Mann België
17.Silvano Schiavon Legnano Italië
18.Rudi Altig Molteni Duitsland
19.Antonio Bailetti Bianchi Italië
20.Marcello Mugnaini Filotex Italië
1965
1 Vittorio Adorni Salvarani Italië
2 Italo Zilioli Sanson Italië
3 Felice Gimondi Salvarani Italië
4 Franco Balmamion Sanson Italië
5 Vito Taccone Salvarani Italië
6 Franco Bitossi Filotex Italië
7 Roberto Poggiali Ignis Italië
8 Imerio Massignan Ignis Italië
9 Guido De Rosso Molteni Italië
10 Marcello Mugnaini Maino Italië
11 Bruno Mealli Bianchi Italië
12 Renzo Fontona Ignis Italië
13 Michele Dancelli Molteni Italië
14 Silvano Schiavon Legnano Italië
15 Albano Negro Bianchi Italië
16 Luciano Sambi Legnano Italië
17 Frans Brandts Romeo België
18 Graziano Battistini Vittadello Italië
19 Giancarlo Ferretti Legnano Italië
20 Arnaldo Pambianco Salvarani Italië
1964
1.Guido De Rosso Molteni Italië
2.Jacques Anquetil St.Raphael Frankrijk
3.Franco Bitossi Springoil Italië
4.Italo Zilioli Carpano Italië
5.Antonio Gomez del Moral Kas Spanje
6.Vittorio Adorni Salvarani Italië
7.Gianni Motta Molteni Italië
8.Franco Balmanion Cynar Italië
9.Willi Altig St.Raphael B.R.D.
10.Cees Lute St.Raphael Nederland
11.Bruno Mealli Cynar Italië
12.Nino Defilippis I.B.A.C. Italië
13.Giorgio Zancanaro Philco Italië
14.Rolf Maurer Cynar Zwitserland
15.Walter Boucquet Romeo België
16.Rafaele Marcoli Legnano Italië
17.Pietro Zoppas C.I.T.E. Italië
18.Marcello Mugnaini Lygie Italië
19.Angelino Soler I.B.A.C. Spanje
20.Vendramino Bariviera Carpano Italië
1963
1 Vittorio Adorni Cynar Italië
2 Guido De Rosso Molteni Italië
3 Franco Balmamion Carpano Italië
4 Giorgio Zancanaro San Pellegrino Italië
5 Vito Taccone Lygie Italië
6 Diego Ronchini Salvarani Italië
7 Bruno Mealli Cynar Italië
8 Imerio Massignan Legnano Italië
9 Guido Carlesi Molteni Italië
10 Graziano Battistini I.B.A.C. Italië
11 Ernesto Bono San Pellegrino Italië
12 Carlo Brugnami Gazzola Italië
13 Renzo Fontona I.B.A.C. Italië
14 Franco Cribiori Gazzola Italië
15 Arnaldo Pambianco Salvarani Italië
16 Angelo Conterno Carpano Italië
17 Vittorio Casati Legnano Italië
18 Jaime Alomar C.I.T.E. Spanje
19 Italo Zilioli Carpano Italië
20 Luigi Maserati Gazzola Italië
1962
1 Nino Defilippis Carpano Italië
2 Guido Carlesi Philco Italië
3 Antonio Suarez Vasquez Ghigi Spanje
4 Vito Taccone Atala Italië
5 Imerio Massignan Legnano Italië
6 Franco Balmamion Carpano Italië
7 Graziano Battistini Legnano Italië
8 Carlo Brugnami Philco Italië
9 Vittorio Adorni Philco Italië
10 Jose Perez Frances Ferrys Spanje
11 Ercole Baldini Ignis Italië
12 Armand De Smet Faema België
13 Angelino Soler Ghigi Spanje
14 Gastone Nencini Ignis Italië
15 Huib Zilverberg Faema Nederland
16 Guido De Rosso Molteni Italië
17 Giuseppe Fallarini Molteni Italië
18 Aldo Moser San Pellegrino Italië
19 Bruno Martinato Gazzola Italië
20 Angelo Conterno Carpano Italië
1961
1.John Van Tongerloo Faema België
2.Rik Van Looy Faema België
3.Antonio Suarez Faema Spanje
4.Willy Schroeders Faema België
5.Arnaldo Pambianco Fides Italië
6.Guido Carlesi Philco Italië
7.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
8.Renato Giusti Philco Italië
9.Charly Gaul Gazzola Luxemburg
10.Nino Defilippis Carpano Italië
11.Hans Junkermann Condor Duitsland
12.Carlo Brugnami Philco Italië
13.Vito Taccone Atala Italië
14.Graziano Battistini Legnano Italië
15.Gabriel Mas Faema Spanje
16.Adriano Zamboni Philco Italië
17.Imerio Massignan Legnano Italië
18.Franco Balmamion Carpano Italië
19.Miguel Poblet Ignis Spanje
20.Angelo Conterno Carpano Italië
1960
1.Gastone Nencini Carpano Italië
2.Guido Carlesi Philco Italië
3.Charly Gaul E.M.I. Luxemburg
4.Rik Van Looy Faema België
5.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
6.Miguel Poblet Ignis Spanje
7.Giuseppe Sartore Carpano Italië
8.Irnerio Massignan Legnano Italië
9.Diego Ronchini Ghigi Italië
10.Jos Hoevenaers Ghigi België
11.Arnaldo Pambianco Legnano Italië
12.Edouard Delberghe Helyett Frankrijk
13.Rino Benedetti Ghigi Italië
14.Adriano Zamboni Torpado Italië
15.Hilaire Couvreur Helyett België
16.Agostino Coletto Carpano Italië
17.Hans Junkermann Torpado Duitsland
18.Jan Adriaenssens Carpano België
19.Graziano Battistini Legnano Italië
20.Carlo Brugnami Philco Italië
1959
1.Gastone Nencini Carpano Italië
2.Miguel Poblet Ignis Spanje
3.Charly Gaul E.M.I. Luxemburg
4.Rik Van Looy Faema België
5.Guido Carlesi Molteni Italië
6.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
7.Ercole Baldini Ignis Italië
8.Irnerio Massignan Legnano Italië
9.Graziano Battistini Legnano Italië
10.Nino Defilippis Carpano Italië
11.Diego Ronchini Ghigi Italië
12.Hans Junkermann Condor Duitsland
13.Adriano Zamboni Torpado Italië
14.Angelo Conterno Carpano Italië
15.Hilaire Couvreur Faema België
16.Ernesto Bono Legnano Italië
17.Alfredo Sabbadin Atala Italië
18.Alessandro Fantini Atala Italië
19.Rino Benedetti Ghigi Italië
20.Pasquale Fornara E.M.I. Italië
1958
1.Ercole Baldini Legnano Italië
2.Wim Van Est Locomotief Nederland
3.Fausto Coppi Coppi Italië
4.Aldo Moser Cali Broni Italië
5.Louison Bobet Mercier Frankrijk
6.Fred De Bruyne Carpano België
7.Rik Van Looy Faema België
8.Charly Gaul Faema Luxemburg
9.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
10.Rik Van Steenbergen Elvé België
11.Bernard Gauthier Mercier Frankrijk
12.Rolf Graf Allegro Zwitserland
13.Raymond Impanis Peugeot België
14.Leon Van Daele Faema België
15.Angelo Conterno Carpano Italië
16.André Darrigade Helyett Frankrijk
17.Jef Planckaert Carpano België
18.Raphaël Geminiani Geminiani Frankrijk
19.Jean Forestier Essor Frankrijk
20.Albert Bouvet Mercier Frankrijk
1957
1.Charly Gaul Faema Luxemburg
2.Fiorenzo Magni Leo Italië
3.Rolf Graf Condor Zwitserland
4.Rik Van Looy Faema België
5.Agostino Coletto Legnano Italië
6.Aldo Moser Leo Italië
7.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
8.Alessandro Fantini Atala Italië
9.Stan Ockers Peugeot België
10.Rik Luyten Faema België
11.André Darrigade Helyett Frankrijk
12.Jean Brankart Elvé België
13.Fausto Coppi Bianchi Italië
14.Gilbert De Smet Faema België
15.René Strehler Faema Zwitserland
16.Jan Adriaenssens Peugeot België
17.Seamus Elliot Helyett Ierland
18.Bruno Monti Atala Italië
19.Giorgio Albani Legnano Italië
20.Raymond Impanis Elvé België
1956
1.Cleto Maule Torpado Italië
2.Aldo Moser Leo Italië
3.Bruno Monti Atala Italië
4.Charly Gaul Faema Luxemburg
5.Fiorenzo Magni Nivea Italië
6.Giorgio Albani Legnano Italië
7.Alessandro Fantini Atala Italië
8.Arrigo Padovan Atala Italië
9.Agostino Coletto Legnano Italië
10.Guido De Santi Bianchi Italië
11.Mario Baroni Nivea Italië
12.Waldemaro Bartolozzi Legnano Italië
13.Pierino Baffi Leo Italië
14.Edgard Sorgeloos Mercier België
15.Miguel Poblet Faema Spanje
16.Jean Brankart Geminiani België
17.Hilaire Couvreur Carpano België
18.Pietro Giudici Fréjus Italië
19.Rino Benedetti Ignis Italië
20.Vito Favero Atala Italië
1955
1.Fausto Coppi Bianchi Italië
2.Pasquale Fornara Cilo Italië
3.Hugo Koblet La Perle Zwitserland
4.Gino Bartali Legnano Italië
5.Loretto Petrucci Bianchi Italië
6.Wim Van Est Garin Nederland
7.Fiorenzo Magni Ganna Italië
8.Stan Ockers Elvé België
9.Angelo Conterno Legnano Italië
10.Jacques Anquetil La Perle Frankrijk
11.Michele Gismondi Bianchi Italië
12.Gerrit Peters Garin Nederland
13.Nino De Filippis Legnano Italië
14.Bruno Landi Atala Italië
15.Donato Zampini Ganna Italië
16.Fernando Terruzzi Ganna Italië
17.Jean Gueguen Mercier Frankrijk
18.Ettore Milano Bianchi Italië
19.Henri Van Kerckhove Mercier België
20.Luciano Pezzi Bianchi Italië
1954
1.Gino Bartali Bartali Italië
2.Agostino Coletto Fréjus Italië
3.Fausto Coppi Bianchi Italië
4.Hugo Koblet Cilo Zwitserland
5.Carlo Clerici Cilo Zwitserland
6.Antonio Bevilacqua Doniselli Italië
7.Giuseppe Minardi Legnano Italië
8.Fiorenzo Magni Nivea Italië
9.Nino Assirelli Arbos Italië
10.Giancarlo Astrua Atala Italië
11.Wim Van Est Locomotief Nederland
12.Gerrit Voorting Locomotief Nederland
13.Pasquale Fornara Bottecchia Italië
14.Rik Van Steenbergen Girardengo België
15.Fritz Schär Cilo Zwitserland
16.Angelo Conterno Fréjus Italië
17.Loretto Petrucci Atala Italië
18.Giorgio Albani Legnano Italië
19.Bernardo Ruiz Faema Spanje
20.Wout Wagtmans Locomotief Nederland
1953
1.Fausto Coppi Bianchi Italië
2.Hugo Koblet La Perle Zwitserland
3.Wim Van Est Garin Nederland
4.Franco Franchi Ganna-Ursus Italië
5.Francesco Bianchi Carpano Italië
6.Pasquale Fornara Cilo Italië
7.Gino Bartali Bartali Italië
8.Fiorenzo Magni Ganna-Ursus Italië
9.Renato Moresco Carpano Italië
10.Angelo Conterno Carpano Italië
11.Gerrit Peters Garin Nederland
12.Loretto Petrucci Bianchi Italië
13.Michele Gismondi Carpano Italië
14.Donato Zampini Ganna-Ursus Italië
15.Bruno Landi Atala Italië
16.Jean Gueguen Mercier Frankrijk
17.Fernando Terruzzi Ganna-Ursus Italië
18.Jacques Anquetil La Perle Frankrijk
19.Ettore Milano Bianchi Italië
20.Luciano Pezzi Atala Italië
1952
1.Fiorenzo Magni Taurea Italië
2.Fausto Coppi Bianchi Italië
3.Gino Bartali Bartali-Benotto Italië
4.Rik Van Steenbergen Mercier België
5.Fritz Schär Allegro Zwitserland
6.Silvano Maggini Taurea Italië
7.Antonio Logli Bartali-Benotto Italië
8.Alfredo Martini Taurea Italië
9.Alfredo Pasotti Legnano Italië
10.Antonio Bevilacqua Bartali-Benotto Italië
11.Luciano Pezzi Bianchi Italië
12.Vincenzo Rossello Cilo Italië
13.Giancarlo Astrua Legnano Italië
14.Serafino Biagioni Taurea Italië
15.Guido De Santi Taurea Italië
16.Ferdi Kübler Allegro Zwitserland
17.Luigi Casola Bartali-Benotto Italië
18.Louison Bobet Stella Frankrijk
19.Andrea Carrea Bianchi Italië
20.Silvio Pedroni Legnano Italië
1951
1.Louison Bobet Stella Frankrijk
2.Fausto Coppi Bianchi Italië
3.Rik Van Steenbergen Mercier België
4.Ferdi Kübler Tebag Zwitserland
5.Giancarlo Astrua Legnano Italië
6.Antonio Bevilacqua Benotto Italië
7.Umberto Drei Fréjus Italië
8.Fiorenzo Magni Nivea Italië
9.Hugo Koblet La Perle Zwitserland
10.Luciano Frosini Taurea Italië
11.Adolfo Leoni Taurea Italië
12.Luciano Maggini Bottecchia Italië
13.Serafino Biagioni Ganna Italië
14.Giuseppe Minardi Legnano Italië
15.Giovanni Corrieri Nivea Italië
16.Luigi Casola Benotto Italië
17.Angelo Menon Taurea Italië
18.Pietro Giudici Taurea Italië
19.Guido De Santi Bottecchia Italië
20.Rodolfo Falzoni Taurea Italië
1950
1 Ferdi Kubler Frejus Zwitserland
2 Silvio Pedroni Frejus Italië
3 Hugo Koblet Guerra Zwitserland
4 Fiorenzo Magni Wilier Italië
5 Luciano Maggini Taurea Italië
6 Fritz Schaer Arbos Zwitserland
7 Gino Bartali Bartali Italië
8 Alfredo Martini Taurea Italië
9 Pietro Giudici Cimatti Italië
10 Luciano Pezzi Atala Italië
11 Giancarlo Astrua Taurea Italië
12 Giulio Bresci Bottecchia Italië
13 Pasquale Fornara Legnano Italië
14 Donato Zampini Ganna Italië
15 Antonio Bevilacqua Wilier Italië
16 Nello Lauredi Helyett Frankrijk
17 Armando Barducci Frejus Italië
18 Ezio Cecchi Cimatti Italië
19 Aldo Ronconi Benotto Italië
20 Mario Vicini Viscontea Italië 1949
1 Giancarlo Astrua Benotto Italië
2 Luciano Maggini Wilier Italië
3 Gino Bartali Bartali Italië
4 Silvio Pedroni Frejus Italië
5 Alfredo Martini Wilier Italië
6 Giulio Bresci Wilier Italië
7 Fritz Schaer Stucchi Zwitserland
8 Fausto Coppi Bianchi Italië
9 Luciano Pezzi Arbos Italië
10 Adolfo Leoni Legnano Italië
11 Antonio Bevilacqua Atala Italië
12 Pasquale Fornara Legnano Italië
13 Serafino Biagioni Viscontea Italië
14 Giordano Cottur Wilier Italië
15 Nedo Logli Arbos Italië
16 Mario Fazio Bottecchia Italië
17 Ezio Cecchi Cimatti Italië
18 Settimo Simonini Frejus Italië
19 Franco Franchi Frejus Italië
20 Jean Goldschmit Fiorelli Luxemburg
1948
1 Gino Bartali Legnano Italië
2 Giulio Bresci Wilier Italië
3 Alfredo Martini Wilier Italië
4 Giordano Cottur Wilier Italië
5 Ezio Cecchi Cimatti Italië
6 Fiorenzo Magni Wilier Italië
7 Serafino Biagioni Viani Cral Italië
8 Vito Ortelli Atala Italië
9 Nedo Logli Arbos Italië
10 Primo Volpi Arbos Italië
11 Angelo Brignole Arbos Italië
12 Angelo Menon Benotto Italië
13 Alfredo Pasotti Benotto Italië
14 Virgilio Salimbeni Legnano Italië
15 Aldo Ronconi Bianchi Italië
16 Settimo Simonini Viani Cral Italië
17 Egidio Feruglio Wilier Italië
18 Vittorio Magni Viani Cral Italië
19 Vincenzo Rossello Legnano Italië
20 Tino Ausenda Viani Cral Italië
1947
1 Gino Bartali Legnano Italië
2 Giulio Bresci Welter Italië
3 Ezio Cecchi Welter Italië
4 Alfredo Martini Welter Italië
5 Fiorenzo Magni Viscontea Italië
6 Vito Ortelli Benotto Italië
7 Fausto Coppi Bianchi Italië
8 Angelo Menon Lygie Italië
9 Serafino Biagioni Benotto Italië
10 Sylveer Maes Olmo België
11 Mario Vicini Bianchi Italië
12 Salvatore Crippa Lygie Italië
13 Giovanni Corrieri Viscontea Italië
14 Giovanni De Stefanis Viscontea Italië
15 Vittorio Magni Welter Italië
16 Bruno Pasquini Legnano Italië
17 Angelo Brignole Arbos Italië
18 Renzo Zanazzi Legnano Italië
19 Guido Lelli Wally Italië
20 Severino Canavesi Arbos Italië
1946
1 Gino Bartali Legnano Italië
2 Fausto Coppi Bianchi Italië
3 Giulio Bresci Welter Italië
4 Vito Ortelli Benotto Italië
5 Alfredo Martini Welter Italië
6 Salvatore Crippa Campari Italië
7 Serafino Biagioni Gioventu Italië
8 Aldo Ronconi Benotto Italië
9 Bruno Pasquini Milan Italië
10 Giordano Cottur Wilier Italië
11 Primo Volpi Bustese Italië
12 Aldo Baito Bustese Italië
13 Giovanni De Stefanis Bianchi Italië
14 Enzo Coppini Gioventu Italië
15 Diego Marabelli Campari Italië
16 Augusto Introzzi Azzini Italië
17 Antonio Bevilacqua Wilier Italië
18 Giannino Piccolroaz Wilier Italië
19 Secondo Barisone Bianchi Italië
20 Marcello Spadolini C.S.I. Italië
1945
1 Gino Bartali Legnano Italië
2 Salvatore Crippa Campari Italië
3 Fausto Coppi Bianchi Italië
4 Giulio Bresci Welter Italië
5 Vito Ortelli Benotto Italië
6 Secondo Barisone Bianchi Italië
7 Alfredo Martini Welter Italië
8 Jean Marchi Marseille Frankrijk
9 Primo Volpi Bustese Italië
10 Michele Motta Welter Italië
11 Mario Fazio Viscontea Italië
12 Adolfo Leoni Bianchi Italië
13 Giovanni Corrieri Viscontea Italië
14 Serafino Biagioni Dulux Italië
15 Aldo Ronconi Benotto Italië
16 Bruno Pasquini Milan Italië
17 Giordano Cottur Wilier Italië
18 Mario Ricco Legnano Italië
19 Gelsomino Locatelli Bergamasca Italië
20 Carlo Rebella Olmo Italië

Lees verder “Ronde van Italië”

Wereldkampioenschap op de weg voor eliterenners (voorheen: beroepsrenners)

Wereldkampioenschap op de weg voor eliterenners (voorheen: beroepsrenners)

2017
1.Michael Matthews Australië
2.Greg Van Avermaet België
3.Peter Sagan Slovakije
4.Alexander Kristoff Noorwegen
5.Matteo Trentin Italië
6.Michael Albasini Zwitserland
7.Michal Kwiatkowski Polen
8.Fernando Gaviria Colombië
9.Alexey Lutsenko Kazakstan
10.Tony Gallopin Frankrijk
11.Zdenek Stybar Tsjechië
12.Ben Swift Groot-Brittannië
13.Rui Alberto Faria Da Costa Portugal
14.Philippe Gilbert België
15.Julian Alaphilippe Frankrijk
16.Soren Kragh Andersen Denemarken
17.Vasili Kiryienka Wit-Rusland
18.Tom Dumoulin Nederland
19.Ilnur Zakarin Rusland
20.Michael Valgren Andersen Denemarken

Lees verder “Wereldkampioenschap op de weg voor eliterenners (voorheen: beroepsrenners)”

Ronde van Zwitserland

Ronde van Zwitserland

2018
1.Jakob Fuglsang Astana Denemarken
2.Enric Mas Quick Step Floors Spanje
3.Richie Porte BMC-Tag Heuer Australië
4.Sam Oomen Sunweb-Giant Nederland
5.Diego Ulissi UAE-Emirates Italië
6.Nairo Quintana Movistar Spanje
7.Bauke Mollema Trek-Segafredo Nederland
8.Simon Spilak Katusha-Alpecin Slovenië
9.Steven Kruijswijk Lotto.nl-Jumbo Nederland
10.Jon Izaguirre Bahrain-Merida Spanje
11.Jack Haig Mitchelton-Scott Australië
12.Tanel Kangert Astana Estland
13.Mikel Landa Movistar Spanje
14.Mathias Frank Ag2r-La Mondiale Zwitserland
15.Bjorg Lambrecht Lotto-Soudal België
16.Tom Jelte Slagter Dimension Data Nederland
17.Jesper Hansen Astana Denemarken
18.Cyriel Gautier Ag2r-La Mondiale Frankrijk
19.Greg Van Avermaet BMC-Tag Heuer België
20.Gregor Muhlberger Bora-Hansgrohe Oostenrijk

Lees verder “Ronde van Zwitserland”

Waalse Pijl

Waalse Pijl

2018
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje
2.Julian Alaphilippe Quick Step Floors Frankrijk
3.Michael Matthews Sunweb-Giant Australië
4.Tim Wellens Lotto-Soudal België
5.Roman Kreuziger Mitchelton-Scott Tsjechië
6.Bauke Mollema Trek-Segafredo Nederland
7.Patrick Konrad Bora-Hansgrohe Oostenrijk
8.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk
9.Sergio Henao Sky-21 st Century Fox Colombië
10.Alexis Vuillermoz Ag2r-La Mondiale Frankrijk
11.Diego Ulissi UAE-Emirates Italië
12.Rudy Molard Groupama-FDJ Frankrijk
13.Rui Alberto Faria Da Costa UAE-Emirates Portugal
14.Jakob Fuglsang Astana Denemarken
15.Robert Gesink Lotto.nl-Jumbo Nederland
16.Philippe Gilbert Quick Step Floors België
17.Jay McCarthy Bora-Hansgrohe Australië
18.Pieter Serry Quick Step Floors België
19.Dylan Teuns BMC-Tag Heuer België
20.Jelle Vanendert Lotto-Soudal België

2017
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje
2.Sergio Henao Sky-21st Century Fox Colombië
3.Michael Albasini Orica-Scott Zwitserland
4.Michael Kwiatkowski Sky-21st Century Fox Polen
5.Daniel Martin Quick Step Floors Ierland
6.Warren Barguil Sunweb-Giant Frankrijk
7.Diego Ulissi UAE-Fly Emirates Italië
8.Jon Izaguirre Bahrain-Merida Spanje
9.Rudy Molard FDJ-Lapierre Frankrijk
10.Robert Gesink Lotto.nl-Jumbo Nederland
11.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk
12.Michael Woods Cannondale-Drapac Canada
13.Tim Wellens Lotto-Soudal België
14.Jay McCarthy Bora-Hansgrohe Australië
15.Dylan Teuns BMC-Tag Heuer België
16.Patrick Konrad Bora-Hansgrohe Oostenrijk
17.Jakob Fuglsang Astana Denemarken
18.Rigoberto Uran Cannondale-Drapac Colombië
19.Rafl Majka Bora-Hansgrohe Polen
20.Tom Jelte Slagter Cannondale-Drapac Nederland
2016
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje
2.Samuel Sanchez BMC Racing Spanje
3.Enrico Gasparotto Wanty-Groupe Gobert Italië
4.Diego Ulissi Lampre-Merida Italië
5.Wouter Poels Sky-21st Century Fox Nederland
6.Warren Barguil Giant-Alpecin Frankrijk
7.Rui Alberto Faria Da Costa Lampre-Merida Portugal
8.Roman Kreuziger Tinkoff-Saxo Tsjechië
9.Julian Alaphilippe Etixx-Quick Step Frankrijk
10.Wilco Kelderman Lotto.nl-Jumbo Nederland
11.Robert Gesink Lotto.nl-Jumbo Nederland
12.Michael Woods Cannondale Canada
13.Arnold Jeannesson Cofidis Frankrijk
14.Diego Rosa Astana Italië
15.Jelle Vanendert Lotto-Soudal België
16.Jan Bakelants Ag2r-La Mondiale België
17.Michael Matthews Orica-GreenEdge Australië
18.Daniel Martin Etixx-Quick Step Ierland
19.Floris De Tier Vlaanderen-Baloise België
20.Serge Pauwels Dimension Data België
2015
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje
2.Joaquin Rodriguez Katusha Spanje
3.Daniel Moreno Katusha Spanje
4.Jakob Fuglsang Astana Denemarken
5.Sergio Henao Sky-21st Century Fox Colombië
6.Roman Kreuziger Tinkoff-Saxo Tsjechië
7.Rinaldo Nocentini Ag2r-La Mondiale Italië
8.Wilco Kelderman Lotto.nl-Jumbo Nederland
9.Alexis Vuillermoz Ag2r-La Mondiale Frankrijk
10.Julian Alaphilippe Etixx-Quick Step Frankrijk
11.Michele Scarponi Astana Italië
12.Vincenzo Nibali Astana Italië
13.Bauke Mollema Trek Factory Racing Nederland
14.Ben Hermans BMC Racing België
15.Tom Jelte Slagter Cannondale-Garmin Nederland
16.Enrico Gasparotto Wanty-Groupe Gobert Italië
17.Fabio Felline Trek Factory Racing Italië
18.Rui Alberto Faria Da Costa Lampre-Merida Portugal
19.Jonathan Hivert Bretagne-Seche Environment Frankrijk
20.Warren Barguil Giant-Alpecin Frankrijk
2014
1.Michal Kwiatkowski Omega Pharma-Quick Step Polen
2.Alejandro Valverde Movistar Spanje
3.Bauke Mollema Belkin Nederland
4.Roman Kreuziger Tinkoff-Saxo Tsjechië
5.Tom Jelte Slagter Garmin-Sharp Nederland
6.Philippe Gilbert BMC Racing België
7.Daniel Moreno Katusha Spanje
8.Vincenzo Nibali Astana Italië
9.Jelle Vanendert Lotto-Belisol België
10.Paul Martens Belkin Duitsland
11.Diego Ulissi Lampre-Merida Italië
12.Jakob Fuglsang Astana Denemarken
13.Wouter Poels Omega Pharma-Quick Step Nederland
14.Tom Dumoulin Giant-Shimano Nederland
15.Gorka Izaguirre Movistar Spanje
16.Julian Arredondo Trek Factory Racing Colombië
17.Daniel Martin Garmin-Sharp Ierland
18.Lars Petter Nordhaug Belkin Noorwegen
19.Warren Barguil Giant-Shimano Frankrijk
20.Simon Clarke Orica-GreenEdge Australië
2013
1.Sergio Henao Sky-Rapha Colombië
2.Michal Kwiatkowski Omega Pharma-Quick Step Polen
3.Joaquin Rodriguez Katusha Spanje
4.Alejandro Valverde Movistar Spanje
5.Bauke Mollema Blanco-Giant Nederland
6.Peter Sagan Cannondale Slovakije
7.Igor Anton Euskaltel-Euskadi Spanje
8.Carlos Betancur Ag2r-La Mondiale Colombië
9.Philippe Gilbert BMC Racing België
10.Daniel Moreno Katusha Spanje
11.Roman Kreuziger Saxo-Tinkoff Tsjechië
12.Tony Gallopin Radioshack-Leopard Frankrijk
13.Daniel Martin Garmin-Sharp Ierland
14.Rigoberto Uran Sky-Rapha Colombië
15.Diego Ulissi Lampre-Merida Italië
16.Paul Martens Blanco-Giant Duitsland
17.Enrico Gasparotto Astana Italië
18.Damiano Cunego Lampre-Merida Italië
19.Arthur Vichot FDJ.fr Frankrijk
20.Giampaolo Caruso Katusha Italië
2012
1.Joaquin Rodriguez Katusha Spanje
2.Philippe Gilbert BMC Racing België
3.Daniel Martin Garmin-Barracuda Ierland
4.Vincenzo Nibali Liquigas-Cannondale Italië
5.Bauke Mollema Rabobank Nederland
6.Rinaldo Nocentini Ag2r-La Mondiale Italië
7.Robert Kiserlovski Astana Kroatië
8.Diego Ulissi Lampre-ISD Italië
9.Sergio Henao Sky-IG Markets Colombië
10.Jurgen Van Den Broeck Lotto-Belisol België
11.Jelle Vanendert Lotto-Belisol België
12.Michael Albasini Orica-GreenEdge Zwitserland
13.Rui A.Faria Da Costa Movistar Portugal
14.Paul Martens Rabobank Duitsland
15.Frank Schleck Radioshack-Nissan Luxemburg
16.Daniel Moreno Katusha Spanje
17.Robert Gesink Rabobank Nederland
18.Ryder Hesjedal Garmin-Barracuda Canada
19.Fabian Wegmann Garmin-Barracuda Duitsland
20.Maxime Monfort Radioshack-Nissan België
2011
1.Philippe Gilbert Omega Pharma-Lotto België
2.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje
3.Joaquin Rodriguez Katusha Spanje
4.Alexander Vinokourov Astana Kazakstan
5.Frank Schleck Leopard-Trek Luxemburg
6.Daniel Moreno Katusha Spanje
7.Paul Martens Rabobank Duitsland
8.Robert Gesink Rabobank Nederland
9.Ryder Hesjedal Garmin-Cervelo Canada
10.Jelle Vanendert Omega Pharma-Lotto België
11.Greg Van Avermaet BMC Racing België
12.Ben Hermans Radioshack België
13.Jurgen Van Den Broeck Omega Pharma-Lotto België
14.Remy Di Gregorio Astana Frankrijk
15.Simon Gerrans Team Sky Australië
16.Rigoberto Uran Team Sky Colombië
17.Alberto Contador Saxo Bank-Sungard Spanje
18.Michael Albasini HTC-Highroad Zwitserland
19.Bert De Waele Landbouwkrediet België
20.Chris Anker Sorensen Saxo Bank-Sungard Denemarken
2010
1.Cadel Evans BMC Racing Australië
2.Philippe Gilbert Omega Pharma-Lotto België
3.Joaquin Rodriguez Katusha Spanje
4.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne Spanje
5.Chris Horner Radioshack U.S.A.
6.Ryder Hesjedal Garmin-Transitions Canada
7.Damiano Cunego Lampre-Farnese Vini Italië
8.Vincenzo Nibali Liquigas-Doimo Italië
9.Robert Gesink Rabobank Nederland
10.Bert De Waele Landbouwkrediet België
11.Francesco Gavazzi Lampre-Farnese Vini Italië
12.Xavier Florencio Cervelo Spanje
13.Jurgen Van Den Broeck Omega Pharma-Lotto België
14.Alberto Contador Astana Spanje
15.Andy Schleck Saxo Bank Luxemburg
16.Sebastien Minard Cofidis Frankrijk
17.Nicolas Roche Ag2r-La Mondiale Ierland
18.Thomas Lovkvist HTC-Columbia Zweden
19.Haimar Zubeldia Radioshack Spanje
20.Thomas Voeckler Bbox-Bouygues Telecom Frankrijk
2009
1.Davide Rebellin PVC Diquigiovanni Italië
2.Damiano Cunego Lampre-NGC Italië
3.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje
4.Cadel Evans Silence-Lotto Australië
5.Thomas Lovkvist Columbia-High Road Zweden
6.Rinaldo Nocentini Ag2r-La Mondiale Italië
7.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne Spanje
8.Sergei Ivanov Katusha Rusland
9.Andy Schleck Saxo Bank Luxemburg
10.Simon Gerrans Cervelo Australië
11.Fabian Wegmann Milram Duitsland
12.Bert De Waele Landbouwkrediet België
13.Chris Anker Sorensen Saxo Bank Denemarken
14.Ryder Hesjedal Garmin-Slipstream Canada
15.Alexander Kolobnev Saxo Bank Rusland
16.Michael Albasini Columbia-High Road Zwitserland
17.Michele Scarponi PVC Diquigiovanni Italië
18.Matteo Carrara Vacansoleil Italië
19.Maxim Iglinskiy Astana Kazakstan
20.Joaquin Rodriguez Caisse D`Epargne Spanje
2008
1.Damiano Cunego Lampre Italië
2.Davide Rebellin Gerolsteiner Italië
3.Robert Gesink Rabobank Nederland
4.Joaquin Rodriguez Caisse D`Epargne Spanje
5.Thomas Dekker Rabobank Nederland
6.Kim Kirchen High Road Luxemburg
7.Aitor Galdos Euskaltel-Euskadi Spanje
8.Mikel Astarloza Euskaltel-Euskadi Spanje
9.Jerome Pineau Bouygues Telecom Frankrijk
10.Stefan Schumacher Gerolsteiner Duitsland
11.Benoit Vaugrenard Francaise des Jeux Frankrijk
12.Michael Albasini Liquigas Zwitserland
13.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne Spanje
14.Bert De Waele Landbouwkrediet België
15.Christian Knees Gerolsteiner Duitsland
16.Cadel Evans Silence-Lotto Australië
17.Fabian Wegmann Gerolsteiner Duitsland
18.Luca Mazzanti Tinkoff Italië
19.Christian Pfannberger Barloworld Oostenrijk
20.Matthew Lloyd Silence-Lotto Australië
2007
1.Davide Rebellin Gerolsteiner Italië
2.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne Spanje
3.Frank Schleck Team CSC Luxemburg
4.Ricardo Ricco Saunier Duval-Prodir Spanje
5.Oscar Freire Rabobank Spanje
6.Rinaldo Nocentini Ag2r-prevoyance Italië
7.Massimiliano Mori Saunier Duval-Prodir Italië
8.Danilo Di Luca Liquigas-Bianchi Italië
9.Tadej Valjavec Lampre-Fondital Italië
10.Philippe Gilbert Française des Jeux Frankrijk
11.Matthias Kessler Astana Duitsland
12.Fabian Wegmann Gerolsteiner Duitsland
13.Jerome Pineau Bouygues Telecom Frankrijk
14.Francisco Vila Lampre-Fondital Spanje
15.Bram Tankink Quickstep-Innergetic Nederland
16.Xavier Florencio Bouygues Telecom Spanje
17.Karsten Kroon Team CSC Nederland
18.Samuel Sanchez Euskatel-Euskadi Spanje
19.Cadel Evans Predictor-Lotto Australië
20.Bert De Waele Landbouwkrediet België
2006
1.Samuel Sanchez Euskatel-Euskadi Spanje
2.Frank Schleck Team CSC Luxemburg
3.Karsten Kroon Team CSC Nederland
4.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne-Balears Spanje
5.Paolo Bettini Quickstep-Innergetic Italië
6.Fabian Wegmann Gerolsteiner Duitsland
7.Patrick Sinkewitz T-Mobile Duitsland
8.Sergei Ivanov T-Mobile Rusland
9.David Etxebarria Liberty Seguros-Wurth Spanje
10.Igor Astarloa Barloworld Spanje
11.Chris Horner Davitamon-Lotto V.S.A.
12.Matthias Kessler T-Mobile Duitsland
13.Philippe Gilbert Francaise des Jeux Frankrijk
14.Thomas Voeckler Bouygues Telecom Frankrijk
15.Jurgen Van Den Broeck Discovery Channel België
16.Maxim Iglinskiy Team Milram Kazakstan
17.Leonardo Bertagnoli Cofidis Italië
18.Stefano Garzelli Liquigas-Bianchi Italië
19.Giuliano Figueras Lampre-Fondital Italië
20.Eddy Mazzoleni T-Mobile Italië
2005
1.Danilo Di Luca Liquigas-Bianchi Italia
2.Oscar Freire Rabobank Spanje
3.Davide Rebellin Gerolsteiner Italia
4.Kim Kirchen Fassa Bortolo Luxemburg
5.Angel Vicioso Liberty Seguros Spanje
6.Oscar Pereiro Phonak Spanje
7.David Etxebarria Liberty Seguros Spanje
8.Alexander Vinokourov T-Mobile Kazakstan
9.Matthias Kessler T-Mobile Duitsland
10.Mirco Celestino Domina Vacanze Italia
11.Laurent Brochard Bouygues Telecom Frankrijk
12.Manuele Mori Saunier Duval-Prodir Italia
13.Erik Dekker Rabobank Nederland
14.Kurt Asle Arvesen Team CSC Noorwegen
15.Joaquin Rodriguez Saunier Duval-Prodir Spanje
16.Patrick Sinkewitz Quickstep Duitsland
17.Axel Merckx Davitamon-Lotto Belgium
18.Frank Schleck Team CSC Luxemburg
19.Aitor Osa Illes Balears Spanje
20.Cadel Evans Davitamon-Lotto Australia
2004
1.Franco Pellizotti Alessio Italia
2.Davide Rebellin Gerolsteiner Italia
3.Danilo Di Luca Saeco Italia
4.Matthias Kessler T-Mobile Duitsland
5.Alexander Vinokourov T-Mobile Kazakstan
6.Andreas Klöden T-Mobile Duitsland
7.Marcos Serrano Liberty Seguros Spanje
8.Markus Zberg Gerolsteiner Zwitserland
9.Manuel Beltran US-Postal Spanje
10.Samuel Sanchez Euskaltel Spanje
11.Fabian Wegmann Gerolsteiner Duitsland
12.Nicki Sorensen C.S.C. Denemarken
13.Rik Verbrugghe Lotto-Domo Belgium
14.Andrea Noe Alessio Italia
15.Patrick Sinkewitz Quickstep Duitsland
16.Serge Baguet Lotto-Domo Belgium
17.Inigo Landaluze Euskaltel Spanje
18.Floyd Landis US-Postal V.S.A.
19.Giampaolo Caruso Liberty Seguros Italia
20.Jose Azevedo US-Postal Portugal
2003
1.Iban Mayo Euskaltel Spanje
2.Igor Astarloa Saeco Spanje
3.Aitor Osa Banesto Spanje
4.Alexander Chefer Saeco Kazakstan
5.Unai Etxebarria Euskaltel Venezuela
6.Oscar Mason Sidermec Italia
7.Samuel Sanchez Euskaltel Spanje
8.Cristian Moreni Alessio Italia
9.Denis Lunghi Alessio Italia
10.Angel Castresana O.N.C.E. Spanje
11.Eddy Mazzoleni Sidermec Italia
12.Danilo Di Luca Saeco Italia
13.Michael Boogerd Rabobank Nederland
14.Javier Pascual Banesto Spanje
15.Patrick Sinkewitz Quickstep Duitsland
16.Andrea Noe Alessio Italia
17.Frank Vandenbroucke Quickstep Belgium
18.Walter Beneteau Brioches Frankrijk
19.Didier Rous Brioches Frankrijk
20.Beat Zberg Rabobank Zwitserland
2002
1.Matthias Kessler Telekom Duitsland
2.Michele Bartoli Fassa Bortolo Italia
3.David Etxebarria Euskaltel Spanje
4.Fabio Sacchi Saeco Italia
5.Igor Astarloa Saeco Spanje
6.Francesco Casagrande Fassa Bortolo Italia
7.José Azevedo O.N.C.E. Portugal
8.Danilo Di Luca Saeco Italia
9.Nicola Loda Fassa Bortolo Italia
10.Davide Rebellin Gerolsteiner Italia
11.Unai Etxebarria Euskaltel Venezuela
12.Torsten Schmidt Gerolsteiner Duitsland
13.Axel Merckx Domo Farm Frites Belgium
14.Marcos Serrano O.N.C.E. Spanje
15.Michael Boogerd Rabobank Nederland
16.Ivan Basso Fassa Bortolo Italia
17.Roberto Petito Fassa Bortolo Italia
18.Jorg Jaksche O.N.C.E. Duitsland
19.Geert Verheyen Rabobank Belgium
20.Peter Farazijn Cofidis Belgium
2001
1.Roel Paulissen Lotto België
2.Gaizka Lejaretta O.N.C.E. Spanje
3.Michel Vanhaecke Landbouwkrediet België
4.Marco Velo Mercatone Uno Italië
5.Gianluca Bortolami Tacconi Sport Italië
6.Mikel Pradera O.N.C.E. Spanje
7.Nicola Loda Fassa Bortolo Italië
8.Andrea Tafi Mapei-Quickstep Italië
9.Roberto Petito Fassa Bortolo Italië
10.Matteo Tosatto Fassa Bortolo Italië
11.Fabio Baldato Fassa Bortolo Italië
12.Franco Ballerini Mapei-Quickstep Italië
13.Fabiano Fontanelli Mercatone Uno Italië
14.Bart Leysen Mapei-Quickstep België
15.David Arroyo O.N.C.E. Spanje
16.Cesar Solaun Ibanesto.com Spanje
17.Gerben Löwik Rabobank Nederland
18.Francesco Casagrande Fassa Bortolo Italië
19.Steven De Jongh Rabobank Nederland
20.Matthew Hayman Rabobank Nederland
2000
1.Peter Farazijn Cofidis België
2.Giuseppe Di Grande Festina Italië
3.Oscar Camenzind Lampre Zwitserland
4.Rik Verbrugghe Lotto België
5.Mario Aerts Lotto België
6.Marco Velo Mercatone Uno Italië
7.Rolf Huser Festina Zwitserland
8.Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk
9.David Etxebarria O.N.C.E. Spanje
10.Dario Frigo Fassa Bortolo Italië
11.Axel Merckx Mapei Quickstep België
12.Andrea Ferrigato Fassa Bortolo Italië
13.Serge Baguet Lotto België
14.Michael Boogerd Rabobank Nederland
15.Oscar Mason Mercatone Uno Italië
16.Massimiliano Lelli Cofidis Italië
17.Paolo Bettini Mapei Quickstep Italië
18.Rinaldo Nocentini Mapei Quickstep Italië
19.Geert Verheyen Lotto België
20.Gianmaria Ortenzi Mercatone Uno Italië
1999
1.Gianmaria Ortenzi Mercatone Uno Italië
2.Francisco Mancebo Banesto Spanje
3.Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk
4.Abraham Olano O.N.C.E. Spanje
5.Paolo Savoldelli Saeco Italië
6.Andrei Kivilev Festina Kazakstan
7.Alvaro Gonzalez de Galdeano Vitalicio Spanje
8.Michele Bartoli Mapei Quickstep Italië
9.Maarten den Bakker Rabobank Nederland
10.Mario Aerts Lotto België
11.Michael Boogerd Rabobank Nederland
12.Kurt Van de Wouwer Lotto België
13.Udo Bölts Telekom Duitsland
14.Marco Velo Mercatone Uno Italië
15.Koos Moerenhout Rabobank Nederland
16.Gianni Faresin Mapei Quickstep Italië
17.Aitor Osa Banesto Spanje
18.Axel Merckx Mapei Quickstep België
19.Jens Heppner Telekom Duitsland
20.Francesco Secchiari Saeco Italië
1998
1 Bo Hamburger Casino Denemarken
2 Michele Bartoli Asics Italië
3 Laurent Roux T.V.M. Frankrijk
4 Francesco Casagrande Cofidis Italië
5 Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk
6 Mauro Gianetti Francaise Zwitserland
7 Alberto Elli Casino Italië
8 Luc Leblanc Polti Frankrijk
9 Frank Van Den Broucke MapeiBrico België
10 Roberto Petito Saeco Italië
11 Andrea Ferrigato Vitalicio Italië
12 Michael Boogerd Rabobank Nederland
13 Pascal Herve Festina Frankrijk
14 Rodolfo Massi Casino Italië
15 Andrea Noe Asics Italië
16 Maarten Den Bakker Rabobank Nederland
17 Laurent Dufaux Festina Zwitserland
18 Dario Frigo Saeco Italië
19 Rik Verbrugghe Lotto België
20 Gilles Bouvard Casino Frankrijk
1997
1.Marco Pantani Mercatone Uno Italië
2.Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk
3.Michele Bartoli MG-Technogym Italië
4.Luc Leblanc Polti Frankrijk
5.Alex Zülle O.N.C.E. Zwitserland
6.Richard Virenque Festina Frankrijk
7.Benoit Salmon Lotto Frankrijk
8.Andrea Noe Asics Italië
9.Pascal Hervé Festina Frankrijk
10.Michael Boogerd Rabobank Nederland
11.Maarten Den Bakker T.V.M. Nederland
12.Beat Zberg Mercatone Uno Zwitserland
13.Mauro Gianetti Française Des Jeux Zwitserland
14.Marcelino Garcia O.N.C.E. Spanje
15.Davide Rebellin Française Des Jeux Italië
16.Erik Breukink Rabobank Nederland
17.Johan Bruyneel Rabobank België
18.Sergei Ivanov T.V.M. Rusland
19.Laurent Madouas Lotto Frankrijk
20.Fabio Roscioli Asics Italië
1996
1.Maurizio Fondriest Roslotto Italië
2.Pascal Hervé Festina Frankrijk
3.Lance Armstrong Motorola V.S.A.
4.Richard Virenque Festina Frankrijk
5.Bruno Cenghialta Gewiss Italië
6.Maarten Den Bakker T.V.M. Nederland
7.Pascal Richard MG-Technogym Zwitserland
8.Stefano Della Santa Mapei-GB Italië
9.Mauro Gianetti Polti Zwitserland
10.Laurent Roux T.V.M. Frankrijk
11.Didier Rous Gan Frankrijk
12.Michele Coppollilo MG-Technogym Italië
13.Gabriele Colombo Gewiss Italië
14.Enrico Zaina Carrera Italië
15.Bo Hamburger T.V.M. Denemarken
16.Laurent Brochard Festina Frankrijk
17.Francesco Frattini Gewiss Italië
18.Laurent Madouas Motorola Frankrijk
19.Jean-Cyrille Robin Festina Frankrijk
20.Luc Leblanc Polti Frankrijk
1995
1.Dainis Ozols Novell Letland
2.Maurizio Fondriest Lampre Italië
3.Dimitri Konyshev Aki-Gipiemme Rusland
4.Francesco Frattini Gewiss Italië
5.Mauro Gianetti Polti Zwitserland
6.Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk
7.Angel Edo Kelme Spanje
8.Evgeny Berzin Gewiss Rusland
9.José Rodriguez Garcia Kelme Spanje
10.Stéphane Heulot Banesto Frankrijk
11.Davide Rebellin MG-Latexco Italië
12.Roland Meier T.V.M. Zwitserland
13.Alex Zülle O.N.C.E. Zwitserland
14.José Maria Jimenez Banesto Spanje
15.Julio Cesar Ortegon Kelme Colombia
16.Steven Rooks T.V.M. Nederland
17.Maarten den Bakker T.V.M. Nederland
18.Peter Meinert T.V.M. Denemarken
19.Alberto Elli MG-Latexco Italië
20.Gianni Bugno MG-Latexco Italië
1994
1.Giorgio Furlan Gewiss Italië
2.Evgeny Berzin Gewiss Rusland
3.Gianni Bugno Polti Italië
4.Claudio Chiappucci Carrera Italië
5.Stefano Della Santa Mapei Italië
6.Davide Cassani GB-MG boys Italië
7.Moreno Argentin Gewiss Italië
8.Bruno Cornillet Histor Frankrijk
9.Ronan Pensec Histor Frankrijk
10.Rolf Aldag Telekom Duitsland
11.Francesco Casagrande Mercatone Uno Italië
12.Franco Ballerini Mapei Italië
13.Eric Van Lancker Word Perfect België
14.Lance Armstrong Motorola V.S.A.
15.Marco Giovanetti Mapei Italië
16.Franco Vona GB-MG boys Italië
17.Michael Boogerd Word Perfect Nederland
18.Rolf Sörensen GB-MG boys Denemarken
19.Raul Alcala Motorola Mexico
20.Viatcheslav Ekimov Word Perfect Rusland
1993
1.Maurizio Fondriest Lampre Italië
2.Gérard Rué Banesto Frankrijk
3.Erik Breukink ONCE Nederland
4.Claudio Chiappucci Carrera Italië
5.Laurent Dufaux ONCE Zwitserland
6.Stéphane Heulot Banesto Frankrijk
7.Rolf Sörensen Carrera Denemarken
8.Gert-Jan Theunisse T.V.M. Nederland
9.Serge Baguet Lotto België
10.Andrea Chiurato Gatorade Italië
11.Marco Zen Lampre Italië
12.Stephen Roche Carrera Ierland
13.Maarten Den Bakker T.V.M. Nederland
14.Michele Bartoli Mercatone Uno Italië
15.Ramon Gonzalez Arrieta Festina Spanje
16.Miguel Indurain Banesto Spanje
17.Roberto Petito Mercatone Uno Italië
18.Abelardo Rondon Gatorade Colombia
19.Steven Rooks Festina Nederland
20.Frank Vandenabeele Lotto België
1992
1.Alex Zülle O.N.C.E. Zwitserland
2.Pedro Delgado Banesto Spanje
3.Viatcheslav Ekimov Panasonic G.O.S.
4.Jean-François Bernard Banesto Frankrijk
5.Atle Kvalsvoll Z-Lemond Noorwegen
6.Michel Dernies Motorola België
7.Steven Rooks Buckler Nederland
8.Gert-Jan Theunisse T.V.M. Nederland
9.Stephen Roche Carrera Ierland
10.Gérard Rué Castorama Frankrijk
11.Giorgio Furlan Ariostea Italië
12.Moreno Argentin Ariostea Italië
13.Davide Cassani Ariostea Italië
14.Rolf Sörensen Ariostea Denemarken
15.Jérôme Simon Z-Lemond Frankrijk
16.Eddy Bouwmans Panasonic Nederland
17.Maurizio Fondriest Panasonic Italië
18.Armand De Las Cuevas Banesto Frankrijk
19.Dimitri Konyshev T.V.M. G.O.S.
20.Herminio Diaz Zabala O.N.C.E. Spanje
1991
1.Eric Van Lancker Panasonic België
2.Jesus Rodriguez-Magro Banesto Spanje
3.Claudio Chiappucci Carrera Italië
4.Atle Kvalsvoll “Z” Noorwegen
5.Claude Criquielion Lotto België
6.Stephen Roche Tonton Tapis Ierland
7.Patrick Robeet Buckler Nederland
8.Hartmut Bölts Telekom Duitsland
9.Fabrice Philipot Banesto Frankrijk
10.Moreno Argentin Ariostea Italië
11.Enrico Zaina Carrera Italië
12.Giorgio Furlan Ariostea Italië
13.Eric De Clercq La William België
14.Jean-François Bernard Banesto Frankrijk
15.Johan Bruyneel Lotto België
16.Marek Kulas La William Polen
17.Atle Pedersen Tonton Tapis Noorwegen
18.Rolf Gölz Ariostea Duitsland
19.Maurizio Fondriest Panasonic Italië
20.Jérôme Simon “Z” Frankrijk
1990
1.Raul Alcala P.D.M. Mexico
2.Stephen Roche Histor Ierland
3.Gert-Jan Theunisse Panasonic Nederland
4.Jean-Claude Leclercq Helvetia Frankrijk
5.Ron Kiefel 7-Eleven V.S.A.
6.Viatcheslav Ekimov Panasonic Sovjet-Unie
7.Claude Criquielion Lotto België
8.Pedro Delgado Banesto Spanje
9.Erik Breukink P.D.M. Nederland
10.Moreno Argentin Ariostea Italië
11.Miguel Indurain Banesto Spanje
12.Johan Bruyneel Lotto België
13.Steven Rooks Panasonic Nederland
14.Gerard Veldscholten Helvetia Nederland
15.Laurent Biondi Histor Frankrijk
16.Robert Millar Z-Peugeot Groot-Brittannië
17.Davide Cassani Ariostea Italië
18.Maarten Den Bakker P.D.M. Nederland
19.Dominique Arnaud Banesto Frankrijk
20.Jérôme Simon Z-Peugeot Frankrijk
1989
1.Claude Criquielion Hitachi België
2.Andy Hampsten 7-Eleven V.S.A.
3.Moreno Argentin Bianchi Italië
4.Inaki Gaston Kelme Spanje
5.Jesus Cruz-Martin O.N.C.E. Spanje
6.Fabio Parra Kelme Colombia
7.Dimitri Konyshev Alfa Lum U.S.S.R.
8.Sammy Moreels Lotto België
9.Andreas Kappes Toshiba B.R.D.
10.Thomas Wegmüller Domex Zwitserland
11.Rolf Sörensen Ariostea Denemarken
12.Rolf Järmann Frank Zwitserland
13.Ron Kiefel 7-Eleven V.S.A.
14.Claudio Chiappucci Carrera Italië
15.Jesper Skibby T.V.M. Denemarken
16.Stephen Roche Fagor Ierland
17.Jean-Claude Leclercq Helvetia Frankrijk
18.Raul Alcala P.D.M. Mexico
19.Ronan Pensec “Z” Frankrijk
20.Charly Mottet R.M.O. Frankrijk
1988
1.Stephane Joho Ariostea Zwitserland
2.Yvon Madiot Toshiba Frankrijk
3.Moreno Argentin Gewiss Italia
4.Pedro Delgado Reynolds Spanje
5.Marc Madiot Toshiba Frankrijk
6.Rolf Sorensen Ariostea Denemarken
7.Jesus Rodriguez Magro Reynolds Spanje
8.John Talen Panasonic Nederland
9.Andreas Kappes Toshiba BRD
10.Rolf Golz Superconfex BRD
11.Brian Holm Roland Denemarken
12.Patrick Verschueren Roland Belgium
13.Claude Criquielion Hitachi Belgium
14.Steven Rooks P.D.M. Nederland
15.Pascal Simon Systeme U Frankrijk
16.Charly Mottet Systeme U Frankrijk
17.Bruno Bruyere Hitachi Belgium
18.Edwig Van Hooydonck Superconfex Belgium
19.Patrick Jacobs Hitachi Belgium
20.Herman Frison Roland Belgium
1987
1.Claude Criquielion Hitachi België
2.Charly Mottet Système U Frankrijk
3.Robert Millar Panasonic Gr.Brit.
4.Martial Gayant Système U Frankrijk
5.Jesper Skibby Roland Denemarken
6.Jean-Claude Leclercq Toshiba Frankrijk
7.Rolf Gölz Superconfex B.R.D.
8.Luc Roosen Superconfex België
9.Pascal Simon “Z” Frankrijk
10.Stephen Roche Carrera Ierland
11.Dag Otto Lauritzen 7-Eleven Noorwegen
12.Eric Boyer Système U Frankrijk
13.Yvon Madiot Système U Frankrijk
14.Alex Stieda 7-Eleven Canada
15.Paul Watson A.N.C. Gr.Brit.
16.Frans Maassen Superconfex Nederland
17.Andreas Kappes Toshiba B.R.D.
18.Eddy Planckaert Panasonic België
19.Phil Anderson Panasonic Australië
20.Shane Sutton A.N.C. Australië
1986
1.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
2.Dag Otto Lauritzen Peugeot Noorwegen
3.Steven Rooks P.D.M. Nederland
4.Jean-François Bernard La Vie Claire Frankrijk
5.Pascal Simon Peugeot Frankrijk
6.Joop Zoetemelk Kwantum Nederland
7.Rolf Gölz Del Tongo B.R.D.
8.Dirk De Mol Fangio België
9.Eddy Planckaert Panasonic België
10.Claude Criquielion Hitachi België
11.Etienne De Wilde Hitachi België
12.Gertjan Theunisse Panasonic Nederland
13.Charly Mottet Système U Frankrijk
14.Michel Bibollet Fagor Frankrijk
15.Laurent Fignon Système U Frankrijk
16.Kim Andersen La Vie Claire Denemarken
17.Eric Van Lancker Panasonic België
18.Jos Haex Hitachi België
19.Greg Lemond La Vie Claire V.S.A.
20.Steve Bauer La Vie Claire Canada
1985
1.Claude Criquielion Hitachi België
2.Laurent Fignon Renault Frankrijk
3.Rolf Gölz Del Tongo B.R.D.
4.Pascal Poisson Renault Frankrijk
5.Moreno Argentin Bianchi Italië
6.Acacio da Silva Malvor Portugal
7.Fabio Parra Café Colombia
8.Sean Kelly Skil Ierland
9.Paolo Rosola Sammontana Italië
10.Alan Peiper Peugeot Australië
11.Jean-René Bernaudeau Fagor Frankrijk
12.Dominique Lecrocq Peugeot Frankrijk
13.Yvon Madiot Renault Frankrijk
14.Emanuele Bombini Del Tongo Italië
15.Jörg Müller Skil Zwitserland
16.Mario Beccia Malvor Italië
17.Sean Yates Peugeot G.B.
18.Jelle Nijdam Kwantumhallen Nederland
19.Jean-Marie Wampers Hitachi België
20.Paul Verschuere Fagor België
1984
1.Stefan Morjean Lotto België
2.Sean Kelly Skil Ierland
3.Ad Wijnands Kwantumhallen Nederland
4.Jonathan Boyer Brianzoli V.S.A.
5.Jan Wijnants Lotto België
6.Paul Verschuere Europdecor België
7.Steven Rooks Panasonic Nederland
8.Acacio da Silva Malvor Portugal
9.Roberto Ceruti Del Tongo Italië
10.Martin Ramirez Système U Colombia
11.Charly Mottet Renault Frankrijk
12.Marc Madiot Renault Frankrijk
13.Pedro Delgado Reynolds Spanje
14.Christian Jourdan La Vie Claire Frankrijk
15.Sean Yates Peugeot G.B.
16.Yvon Madiot Renault Frankrijk
17.Emanuele Bombini Del Tongo Italië
18.Gertjan Theunisse Panasonic Nederland
19.Mario Beccia Malvor Italië
20.Eddy Planckaert Panasonic België
1983
1.Kim Andersen Coop Denemarken
2.Sean Kelly Sem Ierland
3.Bernard Hinault Renault Frankrijk
4.Eddy Schepers Perlav België
5.Hubert Seiz Cilo Zwitserland
6.Joop Zoetemelk Coop Nederland
7.René Bittinger Sem Frankrijk
8.Bernard Vallet La Redoute Frankrijk
9.Michel Pollentier Safir België
10.Johan Lammerts Raleigh Nederland
11.Ad Wijnands Raleigh Nederland
12.Greg Lemond Renault V.S.A.
13.Jonathan Boyer Sem V.S.A.
14.Etienne Vanderhelst Perlav België
15.Dietrich Thurau Del Tongo B.R.D.
16.Jef Lieckens Safir België
17.Guido Van Calster Del Tongo België
18.Fons De Wolf Bianchi België
19.Valerio Piva Bianchi Italië
20.Robert Alban La Redoute Frankrijk
1982
1.Bernard Hinault Renault Frankrijk
2.Claude Criquielion Splendor België
3.Sean Kelly Sem Ierland
4.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
5.Hans Langerijs Daf-Trucks Nederland
6.Daniel Willems Boule d’Or België
7.Jean-René Bernaudeau Peugeot Frankrijk
8.Mario Beccia Hoonved Italië
9.Alfons De Wolf Vermeer-Thijs België
10.Phil Anderson Peugeot Australië
11.Jostein Wilmann Capri Sonne Noorwegen
12.Paul Haghedoorn Capri Sonne België
13.Ad Wijnands Raleigh Nederalnd
14.Hennie Kuiper Daf-Trucks Nederland
15.Johan Van Der Velde Raleigh Nederland
16.Silvano Contini Bianchi Italië
17.Hubert Seiz Cilo Zwitserland
18.Pascal Jules Renault Frankrijk
19.J.-L. Van Den Broucke La Redoute België
20.Jean-Marie Grezet Cilo Zwitserland
1981
1.Herman Van Springel Safir België
2.Bernard Hinault Renault Frankrijk
3.Eddy Schepers Daf-Trucks Nederland
4.Jos Jacobs Capri Sonne België
5.Claude Criquielion Splendor België
6.Jean-René Bernaudeau Peugeot Frankrijk
7.Willy Teirlinck Boston België
8.Ronny Van Holen Safir België
9.Daniel Willems Capri Sonne België
10.Adri Van Der Poel Daf-Trucks Nederland
11.Phil Anderson Peugeot Australië
12.Guido Van Calster Splendor België
13.Sean Kelly Splendor Ierland
14.Stefan Mutter Cilo Zwitserland
15.Rudi Pevenage Capri Sonne België
16.Johan Van Der Velde Raleigh Nederland
17.Giuseppe Saronni Gis Italië
18.Ad Wijnands Raleigh Nederland
19.Theo De Rooy Capri Sonne Nederland
20.Hans Langerijs Daf-Trucks Nederland
1980
1.Gilb.Duclos-Lassalle Peugeot Frankrijk
2.Giuseppe Saronni Gis Italië
3.Fons De Wolf Boule d’Or België
4.Hennie Kuiper Peugeot Nederland
5.Francesco Moser Sanson Italië
6.Sven Ake Nilsson Miko Zweden
7.Bernard Hinault Renault Frankrijk
8.Joop Zoetemelk Raleigh Nederland
9.Gibi Baronchelli Bianchi Italië
10.Joaquim Agostinho Puch Portugal
11.Raymond Martin Miko Frankrijk
12.Johan Vandervelde Raleigh Nederland
13.Wladimiro Panizza Gis Italië
14.Herman Van Springel Safir België
15.Johan De Muynck Splendor België
16.Jean-Luc Vandenbroucke La Redoute België
17.Sean Kelly Splendor Ierland
18.Tommi Prim Bianchi Zweden
19.Jan Raas Raleigh Nederland
20.Daniël Willems IJsboerke België
1979
1.Bernard Hinault Renault Frankrijk
2.Freddy Maertens Flandria België
3.Giuseppe Saronni Gis Italië
4.Ronald De Witte Sanson België
5.Bernt Johansson Magniflex Zweden
6.Yves Hézard Peugeot Frankrijk
7.Christian Seznec Miko Frankrijk
8.Willy Teirlinck Renault België
9.Marc De Meyer Flandria België
10.Fons De Wolf Lano België
11.Frits Pirard Miko Nederland
12.Marc Renier Kas België
13.Michel Laurent Peugeot Frankrijk
14.Joop Zoetemelk Miko Nederland
15.Roger De Vlaeminck Gis België
16.René Bittinger Flandria Frankrijk
17.Jean-Luc Vandenbroucke Peugeot België
18.Sven Ake Nilsson Miko Zweden
19.Claude Criquielion Kas België
20.René Martens Flandria België
1978
1 Joop Zoetemelk Miko Nederland
2 Dieter Thurau IJsboerke BRD
3 Ferdi Van Den Haute Marc België
4 Herman Van Springel Marc België
5 Ludo Peeters IJsboerke België
6 Gregor Braun Peugeot BRD
7 Ferdinand Bracke Old Lord België
8 Michel Laurent Peugeot Frankrijk
9 Andre Dierickx IJsboerke België
10 Eric Jacques Zoppas België
11 Sven Ake Nilsson Miko Zweden
12 Walter Godefroot IJsboerke België
13 Jean-Luc Van Den Broucke Peugeot België
14 Ludo Delcroix IJsboerke België
15 Hennie Kuiper Raleigh Nederland
16 Gianbattista Baronchelli Scic Italië
17 Rene Martens C & A België
18 Gerrie Knetemann Raleigh Nederland
19 Christian Seznec Miko Frankrijk
20 Michel Pollentier Flandria België
1977
1 Francesco Moser Sanson Italië
2 Roger De Vlaeminck Brooklyn België
3 Michel Pollentier Flandria België
4 Frans Verbeeck IJsboerke België
5 Giuseppe Saronni Scic Italië
6 Regis Ovion Peugeot Frankrijk
7 Herman Van Springel IJsboerke België
8 Gerrie Knetemann Raleigh Nederland
9 Walter Godefroot IJsboerke België
10 Hennie Kuiper Raleigh Nederland
11 Walter Planckaert Maes Pils België
12 Renato Marchetti Sanson Italië
13 Dieter Thurau Raleigh BRD
14 Raymond Poulidor Miko Frankrijk
15 Ronald De Witte Brooklyn België
16 Alfio Vandi Magniflex Italië
17 Andre Dierickx Maes Pils België
18 Joseph Fuchs Sanson Zwitserland
19 Roberto Ceruti G.B.C. Italië
20 Patrick Beon Peugeot Frankrijk
1976
1 Freddy Maertens Flandria België
2 Frans Verbeeck IJsboerke België
3 Dieter Thurau Raleigh BRD
4 Eddy Merckx Molteni België
5 Joop Zoetemelk Gan Nederland
6 Herman Van Springel Flandria België
7 Raymond Poulidor Gan Frankrijk
8 Andre Dierickx Maes Pils België
9 Walter Godefroot IJsboerke België
10 Regis Ovion Peugeot Frankrijk
11 Engelbert Opdebeeck Watney België
12 Lucien Van Impe Gitane België
13 Ludo Peeters IJsboerke België
14 Hennie Kuiper Raleigh Nederland
15 Eric Jacques Ebo België
16 Willy Teirlinck Gitane België
17 Ferdi Van Den Haute Ebo België
18 Ludo Delcroix Molteni België
19 Ferdinand Bracke Lejeune België
20 Patrick Perret Miko Frankrijk
1975
1 Norbert Dedeckere Flandria België
2 Freddy Maertens Flandria België
3 Frans Verbeeck Watney België
4 Eddy Merckx Molteni België
5 Roger De Vlaeminck Brooklyn België
6 Andre Dierickx Rokado België
7 Jean-Pierre Danguillaume Peugeot Frankrijk
8 Gerrie Knetemann Gan Nederland
9 Marc De Block Hertekamp België
10 Walter Planckaert Watney België
11 Ferdinand Bracke Raleigh België
12 Joop Zoetemelk Gan Nederland
13 Walter Godefroot Flandria België
14 Gerben Karstens Raleigh Nederland
15 Benny Schepmans Gero België
16 Marc De Meyer Flandria België
17 Hennie Kuiper Frisol Nederland
18 Ronald De Witte Flandria België
19 Roger Rosiers Molteni België
20 Herman Beyssens Molteni België
1974
1 Roger De Vlaeminck Brooklyn België
2 Frans Verbeeck Watney België
3 Freddy Maertens Flandria België
4 Andre Dierickx Flandria België
5 Raymond Poulidor Gan Frankrijk
6 Eric Leman MIC-Ludo België
7 Franco Bitossi Scic Italië
8 Walter Planckaert Watney België
9 Alain Santy Gan Frankrijk
10 Herman Van Springel MIC-Ludo België
11 Miguel Maria Lasa Kas Spanje
12 Lucien Van Impe Sonolor België
13 Roberto Poggiali Filotex Italië
14 Michel Perin Gan Frankrijk
15 Roger Swerts IJsboerke België
16 Willy De Geest Rokado België
17 Georges Pintens MIC-Ludo België
18 Vic Van Schil Molteni België
19 Jos Huysmans Molteni België
20 Hennie Kuiper Rokado Nederland
1973
1.Michel Pollentier Flandria België
2.Joop Zoetemelk Gitane Nederland
3.Jean-Claude Meunier Peugeot Frankrijk
4.Eddy Merckx Molteni België
5.Guy Sibille Peugeot Frankrijk
6.Bernard Thevenet Peugeot Frankrijk
7.Luis Ocana Bic Spanje
8.Jean-Pierre Danguillaume Peugeot Frankrijk
9.Rik Van Linden Rokado België
10.Jean-Jacques Fussien Bic Frankrijk
11.Roger De Vlaeminck Brooklyn België
12.Raymond Poulidor Gan Frankrijk
13.Frans Verbeeck Watney België
14.Eric Leman Peugeot België
15.Jacky Mourioux Gan Frankrijk
16.Louis Verreydt IJsboerke België
17.Bernard Croyet Gan Frankrijk
18.Joseph Bruyère Molteni België
19.Walter Godefroot Flandria België
20.Dirk Baert Pull Novy België
1972
1 Eddy Merckx Molteni België
2 Herman Van Springel Molteni België
3 Joop Zoetemelk Flandria Nederland
4 Bernard Thevenet Peugeot Frankrijk
5 Wim Schepers Rokado Nederland
6 Roger Swerts Molteni België
7 Georges Pintens Magniflex België
8 Raymond Delisle Peugeot Frankrijk
9 Leif Mortensen Bic Denemarken
10 Gilbert Bellone Rokado Frankrijk
11 Vic Van Schil Molteni België
12 Robert Bouloux Peugeot Frankrijk
13 Barry Hoban Gan GBr
14 Alain Santy Bic Frankrijk
15 Lucien Aimar Rokado Frankrijk
16 Jos Spruyt Molteni België
17 Willy Van Neste Flandria België
18 Ward Janssens Magniflex België
19 Joaquim Agostinho Magniflex Portugal
20 Willy Van Malderghem Watney België
1971
1.Evert Dolman Flandria Nederland
2.Frans Kerremans Magniflex België
3.Cyrille Guimard Fagor Frankrijk
4.Georges Van Coningsloo Watney België
5.Frans Mintjens Faemino België
6.Jan Janssen Flandria Nederland
7.Jan Krekels Caballero Nederland
8.Jean Jourden Peugeot Frankrijk
9.Johan De Muynck Flandria België
10.Jos Spruyt Faemino België
11.Yves Hézard Sonolor Frankrijk
12.Jo De Roo Willem II Nederland
13.Bernard Vandekerkhove Pelforth België
14.Giampierro Macchi Molteni Italië
15.Giorgio Destro G.B.C. Italië
16.Franco Bodrero Molteni Italië
17.Adriano Durante Max Meyer Italië
18.Alberto Della Torre Filotex Italië
19.Pietro Campagnari Molteni Italië
20.Ludo Van Dromme Flandria België
1970
1.Eddy Merckx Faema België
2.Roger De Vlaeminck Flandria België
3.Walter Godefroot Salvarani België
4.Willy Vekemans Goldor België
5.Felice Gimondi Salvarani Italië
6.Herman Van Springel Molteni België
7.Jan Janssen Bic Nederland
8.Raymond Poulidor Fagor Frankrijk
9.Rini Wagtmans Molteni Nederland
10.Eric Leman Flandria België
11.Raymond Delisle Peugeot Frankrijk
12.Georges Pintens Magniflex België
13.Eric De Vlaeminck Flandria België
14.Bernard Guyot Sonolor Frankrijk
15.Mariano Martinez Hoover Frankrijk
16.Jean Dumont Peugeot Frankrijk
17.Charly Grosskost Bic Frankrijk
18.Barry Hoban Sonolor Engeland
19.Tony Houbrechts Salvarani België
20.André Poppe Magniflex België
1969
1.Eddy Merckx Faema België
2.Eric Leman Flandria België
3.Roger Cooreman Mann België
4.Jos Huysmans Mann België
5.Jos De Schoenmaecker Mann België
6.Roger Swerts Faema België
7.Wim Schepers Caballero Nederland
8.Willy Vekemans Goldor België
9.Barry Hoban Mercier Gr.Brit.
10.Vic Van Schil Faema België
11.Guido Reybroeck Faema België
12.Arie Den Hartog Caballero Nederland
13.Georges Pintens Mann België
14.Felice Gimondi Salvarani Italië
15.Jaak Frijters Mann Nederland
16.Roger Rosiers Mann België
17.Frans Verbeeck Okay België
18.Gerard Vianen Caballero Nederland
19.Etienne Antheunis Faema België
20.Valeer Van Sweevelt Faema België
1968
1.Remo Stefanoni Max Meyer Italië
2.Theo Verschueren Goldor België
3.Marinus Van Ginniken Bazuin Nederland
4.Rik Van Looy Willem II België
5.Felice Gimondi Salvarani Italië
6.Luigi Sgarbozza Max Meyer Italië
7.José Samyn Pelforth Frankrijk
8.Jan Janssen Pelforth Nederland
9.Roland Van De Rijse Smiths België
10.Jos Huysmans Mann België
11.Jos Timmermans Willem II België
12.Vic Van Schil Faema België
13.Remi Van Vreckom Pull Novy België
14.Herman Van Loo Willem II België
15.Herman Van Springel Mann België
16.Ole Ritter Germanvox Denemarken
17.Walter Godefroot Flandria België
18.Willy Van Neste Mann België
19.Jean-Claude Theillière Bic Frankrijk
20.Ludo Van Dromme Flandria België
1967
1.Eddy Merckx Peugeot België
2.Peter Post Willem II Nederland
3.Jan Janssen Bic Nederland
4.Willy Bocklant Pull Novy België
5.Rudi Altig St.Raphael B.R.D.
6.Felice Gimondi Salvarani Italië
7.Luigi Sgarbozza Max Meyer Italië
8.José Samyn Pelforth Frankrijk
9.Roland Van De Rijse Smiths België
10.Jos Huysmans Mann België
11.Jos Timmermans Willem II België
12.Vic Van Schil Faema België
13.Remi Van Vreckom Pull Novy België
14.Herman Van Loo Willem II België
15.Herman Van Springel Mann België
16.Ole Ritter Germanvox Denemarken
17.Walter Godefroot Flandria België
18.Willy Van Neste Mann België
19.Jean-Claude Theillière Bic Frankrijk
20.Ludo Van Dromme Flandria België
1966
1.Jacques Anquetil Ford Frankrijk
2.Jos Spruyt Mercier België
3.Jean-Pierre Genet Mercier Frankrijk
4.Johnny Schleck Pelforth Luxemburg
5.Vittorio Adorni Salvarani Italië
6.Rudi Altig Salvarani B.R.D.
7.Ferdinand Bracke Peugeot België
8.Eddy Merckx Peugeot België
9.Noël Van Clooster Romeo België
10.Italo Zilioli Salvarani Italië
11.Jean-Pierre Wuillemin Bic Frankrijk
12.Jean-Marie Leblanc Pelforth Frankrijk
13.Emile Bodart Pelforth België
14.Frans Brands Romeo België
15.André Desvages Peugeot Frankrijk
16.Vic Denson Bic G.B.
17.Mario Vanughi Salvarani Italië
18.Willy Vanneste Mann België
19.Roger Milliot Pelforth Frankrijk
20.Jean Dumont Peugeot Frankrijk
1965
1.Roberto Poggiali Salvarani Italië
2.Felice Gimondi Salvarani Italië
3.Tom Simpson Peugeot Gr.Brit.
4.Michele Dancelli Molteni Italië
5.Lucien Aimar Ford Frankrijk
6.Rudi Altig Molteni B.R.D.
7.Raymond Poulidor Mercier Frankrijk
8.Jan Janssen Pelforth Nederland
9.Peter Post Mann Nederland
10.Gilbert Desmet Wiel’s België
11.André Noyelle Mann België
12.Vito Taccone Salvarani Italië
13.Freddy Nijs Libertas België
14.Bas Maliepaard Televizier Nederland
15.François Mahé Pelforth Frankrijk
16.Hans Junkermann Wiel’s B.R.D.
17.Carmine Preziosi Pelforth Italië
18.Roger Verheyden Lamot België
19.Jean-Claude Theillière Ford Frankrijk
20.Ludo Van Dromme Flandria België
1964
1.Vittorio Adorni Salvarani Italië
2.Georges Van Coningsloo Peugeot België
3.Willy Bocklandt Romeo België
4.Martin Van Den Bossche Wiel’s België
5.Jef Planckaert Romeo België
6.Dirk Enthoven St.Raphael Nederland
7.Michael Wright Wiel’s Gr.Brit.
8.Fons Hermans Mann België
9.Rik Van Steenbergen Solo België
10.Willy Monty Pelforth België
11.Gustaaf Desmet Wiel’s België
12.Bernard Vandekerkhove Solo België
13.Romain Vanwijnsberghe Romeo België
14.Jean Forestier Peugeot Frankrijk
15.Theo Mertens Peugeot België
16.Pietro Partesotti Lygie Italië
17.Tom Simpson Peugeot Gr.Brit.
18.Raymond Poulidor Mercier Frankrijk
19.Ward Sels Solo België
20.Gilbert Desmet Wiel’s België
1963
1.Frans Melckenbeeck Mercier België
2.Pino Cerami Peugeot België
3.Vittorio Adorni Salvarani Italië
4.Rik Van Looy Faema België
5.Seamus Elliot St.Raphael Ierland
6.Jef Planckaert Faema België
7.Rolf Wolfshol Gitane B.R.D.
8.Claude Colette St.Raphael Frankrijk
9.Jos Wouters Solo België
10.Gérard Thiélin Gitane Frankrijk
11.Noël Foré Faema België
12.Frans Schoubben Peugeot België
13.Norbert Kerkhove Faema België
14.Marcel Rohrbach Peugeot Frankrijk
15.Piet Damen Libertas Nederland
16.Daniël Doom Wiel’s België
17.Piet Rentmeester Gitane Nederland
18.Romain Van Wijnsberge Faema België
19.John Van Tongerloo Faema België
20.Laurent Christiaens Libertas België
1962
1.Henri De Wolf Gitane België
2.Jos Schils Mercier België
3.Gérard Thiélin Gitane Frankrijk
4.Bernard Beaufrère Bertin Frankrijk
5.Jean Forestier Gitane Frankrijk
6.Raymond Huguet Bertin Frankrijk
7.John Van Tongerloo Faema België
8.Frans Aerenhouts Mercier België
9.Hugo Scrayen Solo België
10.Huib Zilverberg Faema Nederland
11.Pino Cerami Peugeot België
12.Hans Junkermann Wiel’s Duitsland
13.Alcide Cerato Barratti Italië
14.Armand Desmet Faema België
15.Martin Van Geneugden Barratti België
16.Rolf Wolfshol Gitane B.R.D.
17.Jo De Haan Gitane Nederland
18.Piet Van Est Faema Nederland
19.Albert Van D’Huynslager Solo België
20.Bas Maliepaard Gitane Nederland
1961
1.Gustaaf Desmet Gr.Leeuw België
2.Tuur De Cabooter Gr.Leeuw België
3.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
4.Frans Aerenhouts Mercier België
5.Louis Proost Faema België
6.Frans Brandts Wiel’s België
7.Willy Vannitsen Carpano België
8.Jean Graczyk Helyett Frankrijk
9.Maurice Meuleman Wiel’s België
10.Willy Vandenberghen Mercier België
11.Armand Desmet Faema België
12.Marcel Ongenae Wiel’s België
13.Francesco Miele Pelforth Italië
14.Frans Demulder Gr.Leeuw België
15.Eddy Pauwels Mann België
16.Edgard Sorgeloos Faema België
17.Fernand Delort Mercier Frankrijk
18.Edouard Delberghe Helyett Frankrijk
19.Jo Groussard Alcyon Frankrijk
20.Elio Geruzzi Alcyon Frankrijk
1960
1.Pino Cerami Peugeot België
2.Pierre Beuffeuil Mercier Frankrijk
3.Stanny Goossens Solo België
4.Frans Aerenhouts Mercier België
5.Louis Proost Faema België
6.Frans Brandts Wiel’s België
7.Willy Vannitsen Carpano België
8.Rik Van Looy Faema België
9.René Van Der Veken Solo België
10.Miel Daems Philco België
11.Armand Desmet Faema België
12.Marcel Ongenae Wiel’s België
13.Francesco Miele Pelforth Italië
14.Frans Demulder Gr.Leeuw België
15.Eddy Pauwels Mann België
16.Edgard Sorgeloos Faema België
17.Fernand Delort Mercier Frankrijk
18.Edouard Delberghe Helyett Frankrijk
19.Jo Groussard Alcyon Frankrijk
20.Elio Geruzzi Alcyon Frankrijk
1959
1.Miel Van Cauter Elvé België
2.Rik Van Looy Faema België
3.Louison Bobet Bobet Frankrijk
4.Marino Morettini Bianchi Italië
5.Seamus Elliott Helyett Ierland
6.Jef Planckaert Carpano België
7.Wim Van Est Lokomotief Nederland
8.Briek Schotte Libertas België
9.Roger Walkowiak Peugeot Frankrijk
10.Gastone Nencini Leo Italië
11.Rik Van Steenbergen Elvé België
12.Guido Carlesi Leo Italië
13.Jos Hoevenaers Faema België
14.Max Schellenberg Mondia Zwitserland
15.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
16.Piet Haan Eroba Nederland
17.Brian Robinson Geminiani G.B.
18.Noé Conti Bianchi Italië
19.Jean-Claude Skerl Essor Frankrijk
20.Erwin Schweizer Cilo Zwitserland
1958
1 Jef Planckaert Carpano België
2 Rik Van Steenbergen Peugeot België
3 Rik Van Looy Faema België
4 Petrus Oellibrandt Libertas België
5 Raymond Impanis Peugeot België
6 Max Schellenberg Mondia Zwitserland
7 Miel Van Cauter Elvé België
8 Pierre Everaert Geminiani Frankrijk
9 Fred De Bruyne Carpano België
10 Willy Vannitsen Ghigi België
11 Ercole Baldini Legnano Italië
12 Maurice Meuleman Elvé België
13 Briek Schotte Libertas België
14 Ivo Molenaers Gr.Leeuw België
15 Charly Gaul Faema Luxemburg
16 Jos Hoevenaers Faema België
17 Noel Fore Gr.Leeuw België
18 Jozef Lahaye Eroba Nederland
19 Hilaire Couvreur Faema België
20 Mario Bertolo Peugeot Frankrijk
1957
1.Germain De Rijcke Faema België
2.Sante Ranucci Torpado Italië
3.Jef Planckaert Carpano België
4.Louison Bobet Bobet Frankrijk
5.Frans Schoubben Elvé België
6.Marcel Buys Libertas België
7.Martin Van Geneugden Elvé België
8.Jan Zagers Libertas België
9.Ernest Heyvaert Carpano België
10.Marcel Ernzer Faema Luxemburg
11.Staf Smeets Eroba Nederland
12.Gérard Saint Geminiani Frankrijk
13.Ruggiero Miserocchi Torpado Italië
14.Jean Borcy Splendor België
15.Jozef Lahaye Eroba Nederland
16.Henri Guldemont Bertin België
17.Stanislas Jonjic Torpado Joegoslavië
18.Brian Robinson Geminiani G.B.
19.Eddy Pauwels Libertas België
20.Gerard Keulers Eroba Nederland
1956
1 Jean Brankart Peugeot-Elvé België
2 Fred De Bruyne Mercier België
3 Rik Van Looy Faema België
4 Andre Vlayen Peugeot-Elvé België
5 Knud Lynge Imholz Denemarken
6 Jean Forestier Follis Frankrijk
7 Richard Van Genechten Peugeot-Elvé België
8 Stan Ockers Peugeot-Elvé België
9 Pino Cerami Peugeot-Elvé België
10 Alex Close Peugeot-Elvé België
11 Jose Denoyette Groene Leeuw België
12 Pierre Brun Helyett Frankrijk
13 Desire Keteleer Faema België
14 Jean Vliegen Libertas België
15 Wim Van Est Locomotief Nederland
16 Willy Truye Mercier België
17 Marcel De Mulder Groene Leeuw België
18 Francis Kemplaire Peugeot-Elvé België
19 Alfons Van Den Branden Libertas België
20 Jan Zagers Libertas België
1955
1.Louison Bobet Bobet Frankrijk
2.Hugo Koblet Cilo Zwitserland
3.Stan Ockers Elvé België
4.Fausto Coppi Bianchi Italië
5.Germain De Rijcke Alcyon België
6.Raymond Impanis Elvé België
7.Rik Van Steenbergen Elvé België
8.Jean Forestier Follis Frankrijk
9.Jean Brankart Elvé België
10.Gilbert Scodeller Geminiani Frankrijk
11.René Strehler Cilo Zwitserland
12.Marcel Hendrickx Elvé België
13.Fiorenzo Magni Leo Italië
14.Karel De Baere Libertas België
15.Gastone Nencini Leo Italië
16.Nest Sterckx Elvé België
17.Pasquale Fornara Leo Italië
18.Marcel Ernzer Alcyon Luxemburg
19.Aldo Moser Leo Italië
20.Antonio Gelabert Faema Spanje
1954
1.Raymond Impanis Alcyon België
2.Fred De Bruyne Mercier België
3.Rik Van Steenbergen Peugeot België
4.Germain De Rijcke Alcyon België
5.Jean Forestier Follis Frankrijk
6.Fausto Coppi Bianchi Italië
7.Donato Piazza Bianchi Italië
8.Stan Ockers Peugeot België
9.Marcel Rijckaert Peugeot België
10.Wout Wagtmans Lokomotief Nederland
11.Louison Bobet Stella Frankrijk
12.Robert Varnajo Gitane Frankrijk
13.Antonin Rolland Stella Frankrijk
14.Roger De Cock Bertin België
15.Loretto Petrucci Bianchi Italië
16.Donato Zampini Ganna Italië
17.Valère De Vos Splendor België
18.André De Clerck Groene Leeuw België
19.Bernard Gauthier Mercier Frankrijk
20.André Dolhats Le Grevès Frankrijk
1953
1.Nest Sterckx Peugeot België
2.Jean Bogaerts Libertas België
3.Raphael Geminiani Metropole Frankrijk
4.Karel De Baere Mercier België
5.Roger De Corte Gr.Leeuw België
6.Lionel Van Brabant Bertin België
7.Maurice Mollin Bertin België
8.Fritz Schär La Perle Zwitserland
9.Marcel Rijckaert Peugeot België
10.Raymond Impanis Alcyon België
11.Aloïs De Hertog Alcyon België
12.Georges Maelbrancke Bertin België
13.Jean De Valck Libertas België
14.Briek Schotte Alcyon België
15.Theo Mertens Peugeot België
16.Fernand Buyl Alcyon België
17.Wout Wagtmans Lokomotief Nederland
18.André Declerck Bertin België
19.Germain De Rijcke Alcyon België
20.Wim Van Est Lokomotief Nederland
1952
1.Stan Ockers Peugeot België
2.Godfried Weilenmann Fréjus Zwitserland
3.Pierre Barbotin Stella Frankrijk
4.Louison Bobet Stella Frankrijk
5.Ferdi Kübler Tebag Zwitserland
6.Raymond Impanis Alcyon België
7.Jean Robic Automoto Frankrijk
8.Désiré Keteleer Garin België
9.Ward Van Ende Peugeot België
10.Gerrit Voorting Locomotief Nederland
11.Alex Close Terrot België
12.Maurice Quentin Gitane Frankrijk
13.Jean-Marie Cieleska Gitane Frankrijk
14.André De Clerck Bertin België
15.Briek Schotte Alcyon België
16.André Rosseel Terrot België
17.Roger De Cock Bertin België
18.Bernard Gauthier Mercier Frankrijk
19.Robert Varnajo Gitane Frankrijk
20.Jos Schils Garin België
1951
1.Ferdi Kübler Tebag Zwitserland
2.Virgilio Salimbeni Bartali Italië
3.Jean Robic Automoto Frankrijk
4.Gino Bartali Bartali Italië
5.Jean Brun Peugeot Zwitserland
6.Louison Bobet Stella Frankrijk
7.Antonio Logli Bartali Italië
8.André Rosseel Terrot België
9.Marcel Kint Mercier België
10.Bernard Gauthier Mercier Frankrijk
11.Fiorenzo Magni Ganna Italië
12.Raymond Impanis Alcyon België
13.Pino Cerami Peugeot België
14.Lionel Van Brabant Bertin België
15.Rik Van Steenbergen Mercier België
16.Marcel Rijckaert Peugeot België
17.Attilio Lambertini Bartali Italië
18.Aloïs Van Steenkiste Peugeot België
19.Marcel Verschueren Peugeot België
20.Ward Van Ende Peugeot België
1950
1 Raymond Impanis Alcyon België
2 Lionel Van Brabant Mercier België
3 Fausto Coppi Bianchi Italië
4 Jan Storms Terrot België
5 Marcel De Mulder Gr.Leeuw België
6 Maurice Blomme Bertin België
7 Rene Walschot Dilecta België
8 Ward Van Ende Peugeot België
9 Jos Verhaert Mercier België
10 Jean Breuer Automoto België
11 Omer Braeckeveldt Terrot België
12 Fermo Camellini Elvish Frankrijk
13 Cesar Marcelak Archambaud Frankrijk
14 Galliano Pividori Automoto Italië
15 Ettore Milano Bianchi Italië
16 Elias Walckiers Allegro België
17 Andrea Carrea Bianchi Italië
18 Marcel Verschueren Peugeot België
19 Rizzardo Masutti Carabin Italie
20 Henk De Hoog Carrara Nederland
1949
1 Fausto Coppi Bianchi Italië
2 Marcel De Mulder Gr.Leeuw België
3 Jos Verhaert Mercier België
4 Rik Van Steenbergen Mercier België
5 Edward Peeters Garin België
6 Giuseppe Cerami Peugeot Italië
7 Roger Ghyselinck Rochet België
8 Louis Caput Olympia Frankrijk
9 Maurice Mollin Mercier België
10 Louison Bobet Stella Frankrijk
11 Emile Idee Peugeot Frankrijk
12 Raymond Lucas Thomann Frankrijk
13 Roger Chupin A.Magne Frankrijk
14 Albert Anciaux Peugeot België
15 Jean Bolly Peugeot België
16 Norbert Callens Mercier België
17 Albert Anutchin Ruche Sovjetunie
18 Flander Janssens V.Hauwaert België
19 Serse Coppi Bianchi Italië
20 Marcel Kint Mercier België
1948
1 Maurice Mollin Mercier België
2 Giuseppe Cerami Peugeot Italië
3 Fermo Camellini Riva Sport Italië
4 Briek Schotte Alcyon België
5 Camille Beeckman Thompson België
6 Lucien Lauk Metropole Frankrijk
7 Dolf Verschueren Mercier België
8 Achiel Buysse Thompson België
9 Gerard Buyl Dossche België
10 Albert Ramon B.Faure België
11 Desire Stadsbader Arliguie België
12 Marcel Dupont Rochet België
13 Robert Minnaert Plume Sport België
14 Sylveer Maes Mercier België
15 Frans Rijckers L’Express België
16 Hilaire Couvreur Arliguie België
17 Maurice De Wannemaecker Gr.Leeuw België
18 Adolphe Biarent Rochet België
19 Jean Kirchen Rochet Luxemburg
20 Florent Rondele Alcyon België

Lees verder “Waalse Pijl”