Vijf jaar geleden: Peter Sagan wereldkampioen in Richmond

Vijf jaar geleden: Peter Sagan wereldkampioen in Richmond

Jammer voor Greg Van Avermaet (alweer), maar wie kan er nu iets op tegen hebben dat Peter Sagan (bovenstaande foto Jean-Pierre Verstraete; onderstaande foto Erik Westerlinck) wereldkampioen is geworden in Richmond? (Alhoewel, als hij doorgaat met het Slovaakse standpunt over de vluchtelingencrisis te verdedigen, dan zullen de “politiek correcten” zich binnenkort wel tegen hem keren…)

Lees verder “Vijf jaar geleden: Peter Sagan wereldkampioen in Richmond”

Giro delle Regioni

Giro delle Regioni

2006
1 Francesco Gavazzi Unidelta Italië
2 Matthew Lloyd A.I.S. Australië
3 Muradjan Khalmuratov Lucchini Oezbekistan
4 Anton Reshetnikov Nat.selectie Rusland
5 Maurizio Girardini G.S.Zalf Italië
6 Alexandr Filippov G.S.Lupi Rusland
7 Davide Malacarne G.S.Zalf Italië
8 Simone Stortoni Lucchini Italië
9 Emanuele Fornasiero Marchiol Italië
10 Gregory Da Ros Marchiol Italië
11 Zoltan Remak P-Nivo Slovakije
12 Alessio Ziliani Lucchini Italië
13 Roberto Richeze Oleodinamica Panni Argentinië
14 Andrey Solomennikov Nat.selectie Rusland
15 Daniel Oss G.S.Zalf Italië
16 Adam Pierzga La Pomme Polen
17 Peter Kusztor P-Nivo Hongarije
18 Massimiliano Turco Trevigiani Italië
19 Yauhen Sobal G.S.Lupi Witrusland
20 Giordano Montanari San Marco Italië

2005
1 Luigi Sestili Palazzago Italië
2 Romans Kreuziger G.S.Plzen Tsjechië
3 Eduardo Gonzalo Ramirez Barcelona Spanje
4 Peter Velits Konica Slovakije
5 Andrey Kunitski Palazzago Witrusland
6 Robert Gesink Lowik Nederland
7 Pieter Jacobs Amuzza België
8 Michael Muck Bianchi BRD
9 Zdenek Stybar Fidea Tsjechië
10 Simon Clarke Jayco Australië
11 Jean-Marc Marino Crédit Agricole Frankrijk
12 Jaroslaw Dabrowski Pacific Polen
13 Markus Eibegger Arboe Oostenrijk
14 Riccardo Ricco Grassi Italië
15 Anton Sintsov Moscow City Rusland
16 Tony Martin Kostritzer BRD
17 Vitaly Kondrut Donesk Oekraïne
18 Alexandr Dyachenko Capec Kazakstan
19 Rui Filipe Gomes Sa Barbot Portugal
20 Pavel Kalinin Moscow City Rusland
2004
1 Domenico Pozzovivo G.S.Zalf Italië
2 Marco Marzano Pagnoncelli Italië
3 Alessandro Bertuola Brugnotto Italië
4 Andriy Grivko Finauto Oekraïne
5 Maxim Belkov Zoccorinese Rusland
6 Giovanni Visconti De Nardi Italië
7 Wojciech Dybel Pacific Polen
8 Vincenzo Nibali Mastromarco Italië
9 Martin Mares P.S.K. Tsjechië
10 Dainius Kairelis Faresin Litouwen
11 Paolo Bailetti Pagnoncelli Italië
12 Branislau Samoilau Palazzago Witrusland
13 Jonas Olsson Bianchi Zweden
14 Peter Dawson United Water Australië
15 Grega Bole Sava Kranj Slovenië
16 Marcus Burghardt Wiesenhof BRD
17 Julian Marcuz Crédit Agricole Frankrijk
18 Martin Velits Dukla Trencin Slovakije
19 Peter Velits Dukla Trencin Slovakije
20 Amael Moinard Jean Floch Frankrijk
2003
1 Martin Osman Birmingham GBr
2 Dainius Kairelis Faresin Litouwen
3 Davide Frattini Alessio Italië
4 Andris Reiss Pagnoncelli Letland
5 Denis Bondarenko Pinzolo Rusland
6 Giuseppe Muraglia Pinzolo Italië
7 Joseba Albizu Lizaso A.S.C. Spanje
8 Scott Davis United Water Australië
9 Paolo Bailetti Pagnoncelli Italië
10 Marco Marzano Pagnoncelli Italië
11 Francesco Casagrande Lampre Italië
12 Daniele Masolino Parolin Italië
13 Oscar Serrano Alonso A.S.C. Spanje
14 Denys Kostyuk Nikolaev Oekraïne
15 Kristjan Fajt Sava Slovenië
16 Alessandro Bertuola Veneta Cucine Italië
17 Danilo Di Luca Saeco Italië
18 Aaron Kemps United Water Australië
19 Daniele Colli G.S.Zalf Italië
20 Riccardo Ricco Raimondi Italië
2002
1.Giuseppe Muraglia
2.Joseba Albizu
3.Scott Davis
4.Dainius Kairelis
5.Franco Pellizotti
6.Daniele Masolino
7.Filippo Baldo
8.Davide Frattini
9.Paolo Bailetti
10.Oscar Serrano
11.Daniele Masolino
12.Andrei Teteriuk
13.Renzo Mazzoleni
14.Alessandro Bertuola
15.Marco Marzano
16.Domenico Pozzovivo
17.Andris Reiss
18.Denis Bondarenko
19.Raffaele Ferrara
20.Tadej Valjavec
2001
1.Alexandre Kolobnev Pellegrino Rusland
2.Denis Bondarenko Ragnoli Rusland
3.Oscar Pereiro Porta da Ravessa Spanje
4.Viktor Repinski Nat.selectie Witrusland
5.Ryan Cox Team Cologne Zuid-Afrika
6.David Sussemilch Dukla Praha Tsj.Rep.
7.John Gadret V.C.Roubaix Frankrijk
8.Christophe Stevens Groeninge Belgium
9.David Rusch Mephisto Zwitserland
10.Garen Bloch Kinekor Zuid-Afrika
11.Charles Dionne Seven Up Canada
12.Fabian Wegmann Sossenheim Duitsland
13.Dayle Cheatley Southland Nieuw-Zeeland
14.Placido Valdez Nat.selectie Filipijnen
15.Heiko Szonn Peugeot Berlin Duitsland
16.Ricardo Costa Porta da Ravessa Portugal
17.Bernardo Luzon Nat.selectie Filipijnen
18.Matthew Gilbert Southland Nieuw-Zeeland
19.Ricardo Felgueiras Porta da Ravessa Portugal
20.Jiri Chrobak Dukla Praha Tsj.Rep.
2000
1.Raffaele Ferrara
2.Angelo Lopeboselli
3.Franco Pellizotti
4.Renzo Mazzoleni
5.Davide Frattini
6.Oscar Serrano
7.Andris Reiss
8.Giuseppe Muraglia
9.Joseba Albizu
10.Denis Bondarenko
11.Paolo Marchesin
12.Scott Davis
13.Dainius Kairelis
14.Filippo Baldo
15.Oscar Mason
16.Paolo Bailetti
17.Daniele Masolino
18.Marco Marzano
19.Alessandro Bertuola
20.Danilo Di Luca
1999
1.Tadej Valjavec
2.Angelo Lopeboselli
3.Massimo Cigana
4.Paolo Marchesin
5.Raffaele Ferrara
6.Franco Pellizotti
7.Oscar Serrano
8.Renzo Mazzoleni
9.Davide Frattini
10.Andris Reiss
11.Oscar Mason
12.Denis Bondarenko
13.Giuseppe Muraglia
14.Joseba Albizu
15.Scott Davis
16.Dainius Kairelis
17.Paolo Bailetti
18.Daniele Masolino
19.Marco Marzano
20.Alessandro Bertuola
1998
1 Emanuele Negrini Baggioni Italië
2 Danilo Di Luca RecordCucine Italië
3 Massimo Cigana BresciaLat Italië
4 Massimiliano Martella Toscana Italië
5 Raffaele Luongo Sintofarm Italië
6 Alessandro Romio Emilia Italië
7 Domenico Romano Veneto Italië
8 Denis Lunghi Colpack Italië
9 Pietro Caucchioli San Pellegrino Italië
10 Daniele Galli San Pellegrino Italië
11 Marco Madrucci Grassi Italië
12 Fortunato Baliani Bedogni Italië
13 Davy Daniels Eddy Merckx België
14 Paolo Bossoni Sintofarm Italië
15 Paolo Tiralongo Vellutex Italië
16 Kurt-Asle Arvesen G.S.Zalf Noorwegen
17 Massimiliano Martini Bedogni Italië
18 Federico Morini Toscana Italië
19 Fabio Bulgarelli Sintofarm Italië
20 Christian Sambi Emilia Italië
1997
1.Oscar Mason
2.Giuseppe Guerini
3.Massimo Cigana
4.Oscar Serrano
5.Paolo Marchesin
6.Fernando Fernandez
7.Danilo Di Luca
8.Paolo Tiralongo
9.Tadej Valjavec
10.Angelo Lopeboselli
11.Raffaele Ferrara
12.Franco Pellizotti
13.Daniele Masolino
14.Renzo Mazzoleni
15.Davide Frattini
16.Alessandro Bertuola
17.Ruslan Ivanov
18.Marco Marzano
19.Giuseppe Muraglia
20.Joseba Albizu
1996
1.Oscar Mason
2.Filippo Baldo
3.Giuseppe Guerini
4.Ruslan Ivanov
5.Fernando Fernandez
6.Danilo Di Luca
7.Massimo Cigana
8.Paolo Tiralongo
9.Marco Milesi
10.Tadej Valjavec
11.Angelo Lopeboselli
12.Paolo Marchesin
13.Daniele Masolino
14.Oscar Serrano
15.Franco Pellizotti
16.Renzo Mazzoleni
17.Davide Frattini
18.Andris Reiss
19.Denis Bondarenko
20.Giuseppe Muraglia


1995
1.Marino Alonso Nat.selectie Spanje
2.Roberto Sgambelluri MG-Boys Italië
3.Oscar Mason Grassi Italië
4.Fernando Fernandez Magan Nat.selectie Spanje
5.Marco Fincato Veneto Italië
6.Ruslan Ivanov Nat.selectie Moldavië
7.Danilo Di Luca San Marco Italië
8.Massimo Cigana MG-Boys Italië
9.Paolo Tiralongo Vellutex Italië
10.Tadej Valjavec Nat.selectie Slovenië
11.Angelo Lopeboselli Brescia Italië
12.Paolo Marchesin Marche Italië
13.Raffaele Ferrara G.S.Zalf Italië
14.Dario Frigo Piemonte Italië
15.Paolo Bossoni Sintofarm Italië
16.Ivan Basso G.S.Zalf Italië
17.Luca Paolini Grassi Italië
18.Salvatore Commesso MG-Boys Italië
19.Ruggero Marzoli Colpack Italië
20.Fabio Sacchi Colpack Italië


1994
1.Andrei Teteriuk
2.Oscar Serrano
3.Fernando Fernandez
4.Giuseppe Di Grande
5.Daniele Sgnaolin
6.Marco Fincato
7.Vincenzo Galati
8.Roberto Sgambelluri
9.Filippo Baldo
10.Oscar Mason
11.Ruslan Ivanov
12.Dimitri Konyshev
13.Fabiano Fontanelli
14.Joseba Albizu
15.Massimo Cigana
16.Franco Pellizotti
17.Wladimir Belli
18.Paolo Tiralongo
19.Tadej Valjavec
20.Giuseppe Muraglia
1993
1.Andrei Teteriuk
2.Leonardo Piepoli
3.Vincenzo Galati
4.Oscar Serrano
5.Renato Borghi
6.Francesco Secchiari
7.Giuseppe Di Grande
8.Daniele Sgnaolin
9.Marco Fincato
10.Roberto Sgambelluri
11.Filippo Baldo
12.Oscar Mason
13.Ruslan Ivanov
14.Danilo Di Luca
15.Massimo Cigana
16.Paolo Tiralongo
17.Tadej Valjavec
18.Angelo Lopeboselli
19.Paolo Marchesin
20.Stefano Zanini
1992
1 Marco Pantani G.S.Coppi Italië
2 Vincenzo Galati G.S.Domus Italië
3 Andrea Noe Mecair Italië
4 Davide Rebellin MG-Boys Italië
5 Roberto Petito G.S.Lazio Italië
6 Andy Lebsanft Nat.selectie Duitsland
7 Alexander Chefer Nat.selectie GOS
8 Walter Bonca Nat.selectie Slovenië
9 Stephane Galbois Nat.selectie Frankrijk
10 Uwe Peschel Nat.selectie Duitsland
11 Gilberto Simoni G.S.Prodet Italië
12 Marco Milesi G.S.Domus Italië
13 Michele Poser Trevigiani Italië
14 Giuseppe Guerini G.S.Domus Italië
15 Wladimir Belli G.S.Domus Italië
16 Francesco Secchiari G.S.Domus Italië
17 Paolo Lanfranchi G.S.Zalf Italië
18 Leonardo Piepoli G.S.Prodet Italië
19 Stefano Garzelli Corsico Italië
20 Nicola Loda MG-Boys Italië
1991

1 Davide Rebellin MG-Boys Italië
2 Daniele Nardello Pagnoncelli Italië
3 Francesco Casagrande Vellutex Italië
4 Jose Lamy Etupes Frankrijk
5 Nicola Miceli Lombardia Italië
6 Danny Alaerts Nat.selectie België
7 Lennie Kristensen Nat.selectie Denemarken
8 Srecko Glivar Nat.selectie Joegoslavië
9 Jose Jaime Gonzalez Pico Postobon Colombia
10 Georg Totschnig Tyrolia Oostenrijk
11 Walter Bonca Nat.selectie Joegoslavië
12 Michele Bartoli Bottegone Italië
13 Wladimir Belli G.S.Domus Italië
14 Marco Serpellini G.S.Zalf Italië
15 Gilberto Simoni G.S.Car Italië
16 Giovanni Lombardi Caneva Italië
17 Filippo Simeoni Lombardia Italië
18 Marco Fincato Veneto Italië
19 Eichi Sakamoto Nat.selectie Japan
20 Gianluca Tonetti Olmet Italië


1990
1.Andrea Tafi Mapei-GB
2.Gianni Bugno MG-Technogym
3.Paolo Lanfranchi Brescialat-Fago
4.Francesco Frattini Gewiss-Ballan
5.Fabrizio Bontempi Brescialat-Fago
6.Denis Zanette Aki-Gipiemme
7.Gianni Faresin Lampre-Panaria
8.Stefano Cattai ZG Mobili-Selle Italia
9.Andrea Ferrigato ZG Mobili-Selle Italia
10.Angelo Lecchi Brescialat-Fago
11.Mariano Piccoli Brescialat-Fago
12.Marco Pantani Carrera-Tassoni
13.Gilberto Simoni Aki-Gipiemme
14.Maurizio Fondriest Lampre-Panaria
15.Alberto Elli MG-Technogym
16.Rodolfo Massi Refin-Cantina Tollo
17.Claudio Chiappucci Carrera-Tassoni
18.Davide Rebellin MG-Technogym
19.Massimo Podenzana Brescialat-Fago
20.Luca Gelfi Brescialat-Fago
1989
1.Massimo Podenzana Navigare
2.Michele Bartoli Mercatone
3.Giuseppe Locchi Colnago
4.Gianni Faresin Lampre
5.Angelo Citracca Navigare
6.Corrado Herin Sintesi
7.Franco Ballerini Mapei
8.Michele Coppolillo Navigare
9.Marco Zen Lampre
10.Giovanni Fidanza Polti
11.Eros Poli Mercatone
12.Stefano Casagrande Mercatone
13.Gianluca Bortolami Mapei
14.Mario Scirea Polti
15.Mauro Santaromita ZG-Mobili
16.Marco Pantani Carrera
17.Gianni Bugno Polti
18.Davide Cassani GB/MG Boys
19.Paolo Botarelli Jolly Club
20.Marco Giovanetti Mapei/Clas
1988
1 Enrico Zaina GS Carrera Italië
2 Dimitri Konyshev Nat.selectie Sovjetunie
3 Vladimir Pulnikov Nat.selectie Sovjetunie
4 Pjotr Ugrumov Nat.selectie Sovjetunie
5 Andrea Tafi Toscana Italië
6 Sergio Carcano Passerini Italië
7 Sergei Uslamine Nat.selectie Sovjetunie
8 Maik Landsmann Nat.selectie DDR
9 Roberto Pelliconi Mobiexport Italië
10 Davide Brotini Toscana Italië
11 Aidan Harrison Nat.selectie Ierland
12 Andrea Ferrigato Veneto Italië
13 Paolo Lanfranchi G.S.Remac Italië
14 Sergio Barbero Piemonte Italië
15 Mario Cipollini Fanini Italië
15 Stefano Faustini Lombardia Italië
17 Fabrizio Bontempi Lombardia Italië
18 Lance Ravenhill Nat.selectie Gr.Brit.
19 Anders Jarl Nat.selectie Zweden
20 Maximilian Sciandri G.S.Benotto Italië
1987
1.Gianni Bugno Gatorade
2.Alberto Volpi Gatorade
3.Maurizio Fondriest Panasonic
4.Andrea Tafi Carrera
5.Roberto Gusmeroli MG-GB
6.Flavio Vanzella MG-GB
7.Bruno Leali Mercatone Uno
8.Stefano Giraldi Amore & Vita
9.Marco Giovanetti Gatorade
10.Dario Mariuzo Ariostea
11.Enrico Galleshi Mercatone Uno
12.Edoardo Rocchi MG-GB
13.Luigi Furlan Helvetia
14.Franco Chiochioli MG-GB
15.Luigi Botteon Lampre
16.Fabrizio Settembrini Italbonifica
17.Fabrizio Bontempi Lampre
18.Franco Cavallini Amore & Vita
19.Marco Zen Panasonic
20.Roberto Conti Ariostea
1986
1 Maurizio Fondriest G.S.Zalf Italië
2 Jiri Skoda Nat.selectie Tsjechoslovakije
3 Valeri Malasjenkov Nat.selectie U.S.S.R.
4 Eduardo Alonso Gonzalez Nat.selectie Cuba
5 Edoardo Rocchi Umbria Italië
6 Patrick Van Passel Nat.selectie Nederland
7 Srecko Glivar Nat.selectie Joegoslavië
8 Marco Zen G.S.Zalf Italië
9 Ernst Christl Nat.selectie BRD
10 Tomas Kirsipuu Nat.selectie U.S.S.R.
11 Alberto Elli Bresciaplast Italië
12 Gianni Faresin G.S.Zalf Italië
13 Massimo Podenzana G.S.Tiglio Italië
14 Michele Moro Veneto Italië
15 Mario Cipollini Fanini Italië
16 Stefano Bianchini Bresciaplast Italië
17 Roberto Gusmeroli Lombardia Italië
18 Eros Poli Passerini Italië
19 Gianluca Pierobon Biancorosso Italië
20 Ole Silseth Nat.selectie Noorwegen
1985
1.Marco Giovanetti SEUR
2.Stefano Allocchio Italbonifica
3.Bruno Leali Carrera
4.Gianni Bugno Château d’Ax
5.Maurizio Fondriest Del Tongo
6.Moreno Argentin Ariostea
7.Flavio Giupponi Malvor
8.Stefano Zanatta Château d’Ax
9.Roberto Pagnin Malvor
10.Andrea Chiurato Amore & Vita
11.Marco Lietti Malvor
12.Luigi Furlan Helvetia
13.Giuseppe Saronni Diana
14.Gianluca Bortolami Diana
15.Pierino Gavazzi Amore & Vita
16.Maurizio Piovani Diana
17.Adriano Baffi Ariostea
18.Marco Salighari Ariostea
19.Valerio Tebaldi Château d’Ax
20.Fabio Roscioli Del Tongo
1984
1.Marco Giovanetti Seur
2.Claudio Savini Benotto
3.Giuseppe Manenti Jolly
4.Gianni Bugno Château D’Ax
5.Salvatore Cavallaro Seur
6.Moreno Argentin Bianchi
7.Edoardo Rocchi Selca
8.Bruno Cenghialta Ariostea
9.Franco Chioccioli Del Tongo
10.Stefano Allocchio Malvor
11.Gianbatista Baronchelli Albacucine
12.Maurizio Piovani Malvor
13.Maurizio Fondriest Del Tongo
14.Marco Lietti Malvor
15.Franco Vona Château d’Ax
16.Flavio Giupponi Malvor
17.Stefano Tomassini Albacucine
18.Fabiano Fontanelli Selca
19.Stefano Della Santa Albacucine
20.Giorgio Furlan Malvor
1983
1.Maurizio Fondriest Alfa Lum
2.Giuseppe Saronni Del Tongo
3.Palmiro Masciarelli Gis
4.Francesco Moser Château D’Ax
5.Paolo Rosola Bianchi
6.Valerio Piva Ariostea
7.Gianni Bugno Château D’Ax
8.Ottavio Dazzan Selca
9.Mario Beccia Malvor
10.Luciano Loro Del Tongo
11.Roberto Pagnin Bianchi
12.Moreno Argentin Bianchi
13.Mario Noris Atala
14.Francesco Cesarini Ariostea
15.Giovanni Mantovani Atala
16.Orlando Maini Alfa Lum
17.Federico Longo Alfa Lum
18.Franco Ballerini Del Tongo
19.Federico Nespoli Gis
20.Alessandro Pozzi Château D’Ax
1982
1.Sergio Santamaria Ariostea
2.Marco Vitali Atala
3.Alfio Vandi Ariostea
4.Mario Beccia Remac
5.Francesco Moser Brianzoli
6.Maurizio Vandelli Ariostea
7.Pierino Gavazzi Remac
8.Roberto Conti Selca
9.Palmiro Masciarelli Gis
10.Gianni Bugno Atala
11.Maurizio Fondriest Ecoflam
12.Moreno Argentin Bianchi
13.Vittorio Algeri Brianzoli
14.Stefano Allocchio Brianzoli
15.Vito Di Tano Guerciotti
16.Walter Dalgal Sigma
17.Giuseppe Dal Grande Selle Italia
18.Alberto Elli Remac
19.Roberto Ceruti Del Tongo
20.Bruno Leali Carrera
1981
1.Roberto Pagnin Malvor
2.Vittorio Algeri Vini Ricordi
3.Gianbattista Baronchelli Supermercati
4.Roberto Calovi Gis
5.Moreno Argentin Sammontana
6.Mario Beccia Malvor
7.Giovanni Zola Supermercati
8.Palmiro Masciarelli Gis
9.Bruno Vicino Malvor
10.Marcello Bergamo Carrera
11.Giuseppe Passuello Atala
12.Claudio Corti Supermercati
13.Roberto Visentini Carrera
14.Massimo Ghirotto Carrera
15.Ennio Salvador Gis
16.Filippo Piersanti Ecoflam
17.Marino Amadori Ecoflam
18.Enio Vanotti Gis
19.Alessandro Paganessi Sammontana
20.Claudio Savini Vini Ricordi
1980
1.Moreno Argentin Bianchi Sammontana
2.Giovanni Bottoia Brianzoli
3.Stefano Giuliani Gis
4.Vittorio Algeri Vini Ricordi
5.Giuseppe Petito Ariostea
6.Pierino Gavazzi Atala
7.Ezio Moroni Atala
8.Riccardo Magrini Vini Ricordi
9.Leonarde Natale Gis
10.Claudio Corti Brianzoli
11.Palmiro Masciarelli Gis
12.Luciano Loro Del Tongo
13.Fabrizio Verza Bianchi Sammontana
14.Gibi Baroncheli Brianzoli
15.Silvano Contini Ariostea
16.Giuseppe Saronni Del Tongo
17.Emanuelle Bombini Del Tongo
18.Pierangelo Bincoletto Vini Ricordi
19.Mario Beccia Malvor
20.Paolo Rosola Bianchi Sammontana
1979
1.Moreno Argentin Sammontana
2.Giuseppe Petito Alfa Lum
3.Dante Morandi Atala
4.Franco Chioccioli Murella
5.Emanuele Bombini Del Tongo
6.Palmiro Masciarelli Gis
7.Giuseppe Saronni Del Tongo
8.Luciano Rabottini Metauro Mobili
9.Pierino Gavazzi Atala
10.Vittorio Algeri Metauro Mobili
11.Gibi Baronchelli Murella
12.Roberto Ceruti Del Tongo
13.Miro Panizza Atala
14.Francesco Moser Gis
15.Salvatore Maccali Alfa Lum
16.Ennio Salvador Gis
17.Claudio Corti Sammontana
18.Mario Beccia Malvor
19.Giovanni Mantovani Malvor
20.Alessandro Paganessi Sammontana
1978
1.Alessandro Paganessi Bianchi
2.Moreno Argentin Sammontana
3.Giambattista Baronchelli Del Tongo
4.Francesco Moser Gis
5.Wladimiro Panizza Atala
6.Mario Beccia Malvor
7.Roberto Ceruti Del Tongo
8.Giuseppe Saronni Del Tongo
9.Giovanni Battaglin Inoxpran
10.Pierino Gavazzi Atala
11.Fiorenzo Aliverti Alfa Lum
12.Glauco Santoni Inoxpran
13.Bruno Leali Inoxpran
14.Fabrizio Verza Gis
15.Marco Groppo Metauromobili
16.Giocondo Dalla Rizza Wilier
17.Emanuele Bombini Malvor
18.Giuseppe Petito Alfa Lum
19.Palmiro Masciarelli Gis
20.Gabriele Landoni Benotto
1977
1.Francesco Moser Famcucine
2.Giuseppe Saronni Del Tongo
3.Wladimiro Panizza Gis
4.Giambattista Baronchelli Bianchi
5.Mario Beccia Hoonved
6.Palmiro Masciarelli Famcucine
7.Pierino Gavazzi Atala
8.Alfio Vandi Metauro
9.Pierangelo Bincoletto Metauro
10.Claudio Torelli Sammontana
11.Vittorio Algeri Metauro
12.Roberto Ceruti Del Tongo
13.Alessandro Pozzi Bianchi
14.Mario Noris Atala
15.Ennio Salvador Gis
16.Riccardo Magrini Metauro
17.Giuseppe Petito Gis
18.Giuseppe Martinelli Alfa Lum
19.Giovanni Mantovani Famcucine
20.Luciano Rabottini Metauro
1976
1.Francesco Moser Famcucine
2.Giuseppe Saronni Gis
3.Leonarde Natale Gis
4.Pierino Gavazzi Magniflex
5.Giancarlo Casiraghi Atala
6.Mario Beccia Hoonved
7.Gian-Battista Baronchelli Bianchi
8.Wladimiro Panizza Atala
9.Alfredo Chinetti Inoxpran
10.Flavio Zappi Metauro
11.Giovanni Mantovanni Famcucine
12.Corrado Donadio Benotto
13.Leonardo Bevilaqua Hoonved
14.Alfio Vandi Magniflex
15.Pierangelo Bincoletto Metauro
16.Vittorio Algeri Metauro
17.Roberto Cerutti Gis
18.Mario Noris Atala
19.Riccardo Magrini Metauro
20.Luciano Rabottini Metauro
1975
1.Flavio Miozzi Gis
2.Ennio Vanotti Bianchi-Piaggio
3.Amilcare Sgalbazzi Bianchi-Piaggio
4.Leonardo Mazzantini Sanson
5.Giovanni Battaglin Inoxpran
6.Gibi Baronchelli Bianchi-Piaggio
7.Roberto Visentini San Giacomo
8.Giuseppe Martinelli San Giacomo
9.Valerio Lualdi Inoxpran
10.Silvano Contini Bianchi-Piaggio
11.Carmelo Barone Sanson
12.Mario Beccia Hoonved
13.Maurizio Bertini San Giacomo
14.Giuseppe Passuello Gis
15.Wladimiro Panizza Gis
16.Francesco Moser Sanson
17.Bruno Vicino Inoxpran
18.Simone Fraccaro Sanson
19.Giuseppe Saronni Gis
20.Giovanni Mantovani Hoonved
1974
1.Giovanni Battaglin Inoxpran
2.Francesco Moser Sanson
3.Claudio Bortolotto Sanson
4.Constantino Conti Zonca
5.Carmelo Barone Gis
6.Roberto Visentini C.B.M.
7.Silvano Contini Bianchi
8.Pierino Gavazzi Zonca
9.Osvaldo Bettoni Scic
10.Giuseppe Martinelli San Giacomo
11.Wladimiro Panizza Sanson
12.Marino Amadori Frontini
13.Claudio Corti Zonca
14.Alessandro Pozzi Bianchi
15.Mario Beccia Hoonved
16.Giuseppe Saronni Scic
17.Salvatore Maccali Bianchi
18.Valerio Lualdi Bianchi
19.Alfredo Chinetti Scic
20.Simone Fraccaro Sanson
1973
1 Francesco Moser Sanson
2 Pierino Gavazzi Zonca
3 Vittorio Algeri Intercontinentale
4 Alfio Vandi Magniflex
5 Wladimiro Panizza Vibor
6 Giuseppe Saronni Scic
7 Giovanni Battaglin Fiorella
8 Angelo Tosoni Mecap
9 Giancarlo Bellini Zonca
10 Alvaro Crespi Mecap
11 Claudio Corti Zonca
12 Felice Gimondi Bianchi
13 Carmelo Barone Fiorella
14 Corrado Donadio Vibor
15 Gabriele Landoni Gis
16 Armando Lora Magniflex
17 Alfredo Chinetti Selle Royal
18 Giuseppe Martinelli Magniflex
19 Piero Spinelli Zonca
20 Simone Fraccaro Sanson
1972
1.Felice Gimondi Bianchi
2.Giancarlo Bellini Brooklyn
3.Carmelo Barone Fiorella
4.Bruno Vicino G.B.C.
5.Alessio Antonini Jolly
6.Walter Dalgal Carlos
7.Luigi Casteletti Bianchi
8.Giovanni Cavalcanti Bianchi
9.Giordano Turrini Brooklyn
10.Celestino Vercelli Brooklyn
11.Alessandro Cardelli Fiorella
12.Giovanni Battaglin Jolly
13.Roberto Ceruti G.B.C.
14.Giovanni Mantovani Brooklyn
15.Serge Parsani Bianchi
16.Giacinto Santambrogio Bianchi
17.Carlo Zoni Brooklyn
18.Alfredo Chinetti Jolly
19.Pierino Gavazzi Jolly
20.Vittorio Algeri G.B.C.
1971
1 Francesco Moser Filotex
2 Wladimiro Panizza Scic
3 Franco Bitossi Zonca
4 Fausto Bertoglio Jolly
5 Felice Gimondi Bianchi
6 Dorino Vanzo G.B.C.
7 Alfio Vandi Magniflex
8 Valerio Lualdi Brooklyn
9 Pierino Gavazzi Jolly
10 Constantino Conti Magniflex
11 Claudio Bortolotto Sanson
12 Renato Laghi Zonca
13 Aldo Donadello Sanson
14 Alfredo Chinetti Jolly
15 Carlo Zoni Brooklyn
16 Giancarlo Polidori G.B.C.
17 Italo Zilioli Furzi
18 Pasquale Pugliese Zonca
19 Renato Marchetti Sanson
20 Marcello Bergamo Jolly
1970
1.Giancarlo Bellini Brooklyn
2.Franco Bitossi Zonca
3.Francesco Moser Sanson
4.Wladimiro Panizza Scic
5.Alfio Vandi Magniflex
6.Valerio Lualdi Brooklyn
7.Dorino Vanzo G.B.C.
8.Fausto Bertoglio Jolly
9.Tino Conti Magniflex
10.Renato Laghi Zonca
11.Aldo Donadello Sanson
12.Alfredo Chinetti Jolly
13.Carlo Zoni Brooklyn
14.Pierino Gavazzi Jolly
15.Giancarlo Polidori G.B.C.
16.Italo Zilioli Furzi
17.Pasquale Pugliese Zonca
18.Renato Marchetti Sanson
19.Marcello Bergamo Jolly
20.Donato Giuliani Jolly
1969
1.Lorenzo Alaimo Frisol
2.Francesco Moser Sanson
3.Fausto Bertoglio Jollyceramica
4.Felice Gimondi Bianchi
5.Giorgio Favaro Furzi
6.Giuseppe Rodella Furzi
7.Giambattista Baronchelli Scic
8.Sigfrido Fontanelli Sanson
9.Enrico Paolini Scic
10.Giancarlo Bellini Brooklyn
11.Benedito Bonacina Furzi
12.Valerio Lualdi Brooklyn
13.Alfredo Chinetti Furzi
14.Giuseppe Perletto Magniflex
15.Giacinto Santambrogio Bianchi
16.Constantino Conti Furzi
17.Giancarlo Tartoni Furzi
18.Stefano Scorza Furzi
19.Mario Lanzafame Furzi
20.Claudio Bortolotto Sanson
1968
1.Felice Gimondi Bianchi
2.Francesco Moser Filotex
3.Franco Bitossi Sammontana
4.Italo Zilioli Dreher
5.Wladimiro Panizza G.B.C.
6.Gianbattista Baronchelli Scic
7.Pietro Gambarotto Jollyceramica
8.Giacinto Santambrogio Bianchi
9.Renato Marchetti Filotex
10.Enrico Paolini Scic
11.Walter Riccomi Sammontana
12.Pierino Gavazzi Jollyceramica
13.Gianni Fusar Imperatore G.B.C.
14.Giovanni Battaglin Jollyceramica
15.Marcello Bergamo Filotex
16.Marino Basso Bianchi
17.Giancarlo Bellini Molteni
18.Franco Ongarato Dreher
19.Michele Dancelli Scic
20.Ugo Colombo Filotex
1967
1.Enrico Paolini Scic
2.Felice Gimondi Bianchi
3.Marino Basso Bianchi
4.Fabrizio Fabbri Sammontana
5.Giancarlo Bellini Brooklyn
6.Mario Landini Dreher
7.Emanuele Bergamo Filotex
8.Silvano Schiavon Magniflex
9.Alessio Antonini Jollyceramica
10.Luigi Casteletti Bianchi
11.Fausto Bertoglio Brooklyn
12.Mario Lanzafame Dreher
13.Marcello Bergamo Filotex
14.Mauro Vannucchi Magniflex
15.Pietro Dallai Sammontana
16.Giorgio Cavalcanti Bianchi
17.Luigi Borghetti Brooklyn
18.Enrico Maggioni Dreher
19.Arnoldo Caverzasi Filotex
20.Pietro Di Caterina Sammontana
1966
1.Giovanni Battaglin Jollyceramica
2.Enrico Paolini Scic
3.Marcello Bergamo Filotex
4.Italo Zilioli Dreher
5.Franco Bitossi Sammontana
6.Fabrizio Fabbri Magniflex
7.Roberto Poggiali Sammontana
8.Alessio Antonini Jollyceramica
9.Enrico Maggioni Jollyceramica
10.Ottavio Crepaldi Brooklyn
11.Giancarlo Bellini Brooklyn
12.Alberto Della Torre Filotex
13.Arturo Pecchielan Dreher
14.Giovanni Cavalcanti Bianchi
15.Wladimiro Panizza G.B.C.
16.Roberto Sorlini G.B.C.
17.Franco Ongarato Dreher
18.Francesco Moser Filotex
19.Marino Basso Bianchi
20.Walter Riccomi Sammontana
1965
1.Felice Gimondi Salvarani
2.Franco Bitossi Filotex
3.Giovanni Cavalcanti Filotex
4.Wladimiro Panizza Cosatto
5.Ugo Colombo Filotex
6.Enrico Paolini Scic
7.Giacinto Santambrogio Molteni
8.Michele Dancelli Scic
9.Pierfranco Vianelli Dreher
10.Romano Tumellero Molteni
11.Fabrizio Fabbri Cosatto
12.Renato Laghi Filotex
13.Italo Zilioli Ferretti
14.Arnaldo Caverzasi Filotex
15.Marino Basso Molteni
16.Roberto Ballini Ferretti
17.Franco Balmanion Scic
18.Luciano Armani Scic
19.Alberto Della Torre Filotex
20.Mauro Simonetti Ferretti
1964
1.Franco Bitossi Filotex
2.Felice Gimondi Salvarani
3.Enrico Paolini Scic
4.Constantino Conti Scic
5.Romano Tumellero Ferretti
6.Angelo Bassini Germanvox
7.Marino Basso Molteni
8.Giancarlo Polidori Scic
9.Italo Zilioli Faemino
10.Gianni Motta Salvarani
11.Aldo Moser G.B.C.
12.Renato Laghi Sagit
13.Michele Dancelli Molteni
14.Sergio Toffoletto G.B.C.
15.Donato Giuliani Filotex
16.Mauro Simonetti Ferretti
17.Lucillo Lievore Zonca
18.Carlo Rancati G.B.C.
19.Adriano Durante Scic
20.Bruno Lana Germanvox
1963
1.Gianni Motta Sanson
2.Michele Dancelli Molteni
3.Felice Gimondi Salvarani
4.Franco Bitossi Filotex
5.Vittorio Adorni Scic
6.Guido De Rosso Faema
7.Wladimiro Panizza Salvarani
8.Italo Zilioli Filotex
9.Ambrogio Portalupi Scic
10.Fabrizio Fabbri Filotex
11.Ugo Colombo Filotex
12.Marcello Mugnaini Filotex
13.Lorenzo Bosisio Max Meyer
14.Roberto Ballini G.B.C.
15.Francesco Desaymonet Faema
16.Attilio Rota Sanson
17.Enrico Paolini Scic
18.Angelo Corti Gris 2000
19.Vito Taccone Germanvox
20.Franco Balmamion Salvarani
1962
1.Franco Bitossi Filotex
2.Vittorio Adorni Faema
3.Felice Gimondi Salvarani
4.Michele Dancelli Pepsi Cola
5.Gianni Motta Molteni
6.Italo Zilioli Filotex
7.Franco Balmanion Molteni
8.Marino Basso Molteni
9.Adriano Durante Max Meyer
10.Attilio Benfatto Kelvinator
11.Ugo Colombo Filotex
12.Giancarlo Ferretti Salvarani
13.Renato Laghi Germanvox
14.Ercole Gualazzini Max Meyer
15.Luciano Armani Faema
16.Giuseppe Milioli Germanvox
17.Aldo Moser Pepsi Cola
18.Luciano Dalla Bona Salvarani
19.Lino Farisato Faema
20.Emilio Casalini Faema
1961
1.Gianni Motta Molteni
2.Felice Gimondi Salvarani
3.Vittorio Adorni Salamini
4.Graziano Battistini Vittadello
5.Franco Bitossi Filotex
6.Marino Basso Mainetti
7.Imerio Massignan Salamini
8.Franco Balmanion Molteni
9.Flaviano Vicentini Salvarani
10.Giuseppe Fezzardi Molteni
11.Ambrogio Portalupi Vittadello
12.Wladimiro Panizza Vittadello
13.Dino Zandegu Salvarani
14.Mario Anni Molteni
15.Michele Dancelli Vittadello
16.Italo Zilioli Salvarani
17.Guido De Rosso Vittadello
18.Franco Bodrero Molteni
19.Battista Monti Germanvox
20.Vito Taccone Germanvox
1960
1.Marino Fontana Mainetti
2.Arnaldo Pambianco Salvarani
3.Felice Gimondi Salvarani
4.Vittorio Adorni Salamini
5.Franco Balmanion Sanson
6.Imerio Massignan Bianchi
7.Gianni Motta Molteni
8.Roberto Poggiali Salvarani
9.Silvano Schiavon Vittadello
10.Italo Zilioli Sanson
11.Luigi Sambi Salvarani
12.Dino Zandegu Salvarani
13.Michele Dancelli Vittadello
14.Franco Bitossi Filotex
15.Vito Taccone Vittadello
16.Rafaele Marcoli Legnano
17.Claudio Michelotto Max Meyer
18.Antonio Bailetti Bianchi
19.Marcello Mugnaini Filotex
20.Wladimiro Panizza Vittadello
1959
1.Vittorio Adorni Salvarani
2.Gianni Motta Molteni
3.Renzo Baldan I.B.A.C.
4.Guido De Rosso Molteni
5.Giacomo Fornoni Ignis
6.Carmine Preziosi Pelforth
7.Gastone Nencini Springoil
8.Ercole Baldini Ignis
9.Italo Zilioli Carpano
10.Franco Cribiori Gazzola
11.Franco Balmanion Cynar
12.Sante Ranucci C.I.T.E.
13.Antonio Bailetti Carpano
14.Michele Dancelli Molteni
15.Diego Ronchini Cynar
16.Adriano Durante Salvarani
17.Marcello Mugnaini Springoil
18.Alcesto Cerato Molteni
19.Angelo Conterno Carpano
20.Aldo Moser Springoil

Lees verder “Giro delle Regioni”

Maurizio Fondriest wordt 55…

Maurizio Fondriest wordt 55…

Vandaag viert de Italiaanse wielrenner Maurizio Fondriest zijn 55ste verjaardag. In 1988 heb ik nog in de wagen van organisator Herman Schueremans achter hem gereden in de afsluitende tijdrit van de eerste Torhout-Werchter Classic (de vernieuwde Ronde van België) die hij trouwens op zijn naam zou schrijven. Maar helaas heb ik daar geen foto van. De twee volgende jaren heeft mijn zoon Roddy hem wel twee keer kunnen fotograferen bij de start van Gent-Wevelgem, dat zijn dan ook de twee foto’s die ik hierbij heb afgedrukt. (Bovenstaande foto is van YouTube)

Lees verder “Maurizio Fondriest wordt 55…”

Herman Schueremans wordt 65…

Herman Schueremans wordt 65…

Morgen wordt Herman Schueremans 65 jaar. Ik heb vaak met hem te maken gehad. Eerst als PR-mannetje van WEA. Toen hij daar wegging omdat de organisatie van Torhout-Werchter te veel tijd opslorpte, heeft hij me zelfs nog eens gepolst of ik zijn job niet wou overnemen (ter gelegenheid van het interview met The Doors). Daarna heb ik hem natuurlijk een aantal keren ontmoet en gesproken naar aanleiding van dat dubbelfestival. Zo leerde ik hem ook kennen als een gepassioneerd wielerliefhebber. Hieronder volgt dan ook een telefonisch interview uit 1985, toen hij besloten had een wielerploeg te sponsoren. Later veranderde hij het geweer van schouder en organiseerde hij de Ronde van België, die onder zijn leiding de naam Torhout-Werchter-Classic meekreeg. Hier zat ik met hem in de wagen achter Maurizio Fondriest toen die naar de overwinning snelde. Weer enkele jaren later zat Schueremans in een panel op het Feest van de Rode Vaan samen met o.a. José De Cauwer om over de toekomst van het wielrennen te discussiëren. In 1980 had hij trouwens reeds eerder deel uitgemaakt van een panel op ons Feest (zie foto) maar toen ging het over de toekomst van de Belgische platenindustrie. In de jaren negentig tenslotte kwam Herman Schueremans in het parlement terecht (voor de VLD) en alhoewel hij daar volgens critici (te) vaak afwezig was, ben ik hem toch ook daar weer tegen het lijf gelopen, toen ik voor de SP de debatten over het statuut van de artiest volgde.

Zaterdag wordt het nieuwe Vlaamse wielerseizoen op gang geschoten met, hoe kan het ook anders, Gent-Gent. Steeds minder mensen liggen daar echter van wakker, maar toch is er nu in de duisternis van de Vlaamse wielrennerij een lichtje verschenen, zoiets als een aansteker in Vorst-Nationaal. Voor het eerst wordt een wielerploeg immers gesponsord door een rockfestival (Torhout-Werchter) en dat houdt meteen in dat we hier met een nieuwe houding tegenover de wielersport te maken krijgen. We vroegen Herman Schueremans, het brein achter T-W naar het hoe en het waarom.
Herman Schueremans : Omdat T-W een vzw is die, ondanks een redelijke toegangsprijs voor een goed programma, toch nog winst maakt, hebben we twee jaar geleden gezegd : laten we eens iets doen in de film. Dan hebben we « Brussels by night » gesponsord omdat we een lans wilden breken voor een film die nu eens niet rond een mesthoop en een hooizolder draaide, maar tegelijk hadden we gezegd dat dit eenmalig was omdat we telkens iets anders wilden doen. Zo hadden we dit jaar eerst aan het sponsoren van een toneelgroep gedacht, maar uiteindelijk hebben we de voorkeur gegeven aan de sport, wat toch ook een vorm van cultuur is. En dan opteerden we meer bepaald voor een niet-elitaire sport waarin het de laatste tijd niet zo goed gaat, het wielrennen dus. Vooral omdat er daar iemand rondloopt, namelijk Ward Wouters, een notoir socialist trouwens, die deze kwalen van het wielrennen wil genezen, o.m. door jonge mensen volgens de goede manier op te leiden. Dat houdt in : geen kermiskoersen, goede begeleiding, actie tegen doping… Wij doen dat echter niet om meer volk te hebben of zo.
— En daarom ook dat voorstel om « No nukes » op de truien te zetten ?
H.S.:
Inderdaad, het was ons toch om het even. Wij wilden gewoon iets doen met jonge gasten en daarom zeiden we : laten we het plezant houden en met een stunt uitpakken. Maar in de praktijk werd snel duidelijk dat bepaalde organisatoren daar niet zo mee opgezet waren en dan moet je toch opletten dat je de ploeg op die manier niet onthoofdt. Maar het feit dat we dat nu zo hebben verteld is eigenlijk ook reeds een goede reclame en dat in een wereldje dat traditioneel nogal « klassiek » denkt.
— Bij de film van Didden heb je gesteld : we doen dat maar één keer. Betekent dit voor de wielerploeg : we doen dat maar één jaar ?
H.S. :
Er is overeengekomen dat we ons eerst gaan verloven en dat we dan gaan trouwen. De verlovingstijd is één jaar en net als alle moderne huwelijken mikken we daarna nog op twee jaar. Maar of er überhaupt getrouwd wordt, dat wordt beslist in augustus. Dat zal dan gebaseerd zijn op het al dan niet geslaagd zijn van het opzet en op de financiële mogelijkheden van T-W.
— En dat “geslaagd zijn” moet dat uitgedrukt worden in overwinningen of wat ?
H.S. :
Neenee, de verwachtingen zijn dat onze renners zich op een sportieve manier zoveel mogelijk tonen in belangrijke wedstrijden. Het is belangrijker eervol te verliezen dan een overwinning te kopen, daarvoor is bij ons overigens geen budget aanwezig.
— Jullie schijnen ook reeds zeker te zijn zijn van een deelname aan de Tour.
H.S. :
We zijn toch tenminste even valabel als de andere ingeschreven Belgische ploegen (Dries en Lotto, red.) op uitzondering van Splendor dan. Tenslotte heeft onze ploeg vorig jaar in het rondewerk en met name in Levitan-organisaties als de Dauphiné Libéré en de Ronde van de Toekomst een goed figuur geslagen.
— En verder hangt het ook af van T-W ’85 zelf, zeg je, maar dat wordt welhaast zeker weer een voltreffer. Tussen ons gezegd en gezwegen, staan er al namen op papier ?
H.S. :
Op dit moment is nog geen enkel contract getekend, maar als alles goed zit, zullen we dit jaar eindelijk The Pretenders kunnen programmeren, die reeds tweemaal om zeer valabele redenen zijn weggebleven (namelijk dood en nieuw leven) en ook Paul Young zou dit jaar definitief zijn. Ik maak me sterk dat ik nog twee andere toppers vind, zodanig dat we vier sterke namen hebben die goeie muziek brengen en toch veel volk trekken. En dan nog drie of vier groepen voor « puristen », hé.
En natuurlijk wint Benny Van Brabant twee ritten in de Tour op die dagen om het succes volledig te maken.
Uiteindelijk zou het niet Benny Van Brabant die voor de ritoverwinningen zou zorgen, maar wel Ludwig Wijnants, die daardoor een vriend voor het leven zou worden van Herman…
Zelf namen we in 1988 nogmaals de telefoon ter hand want…
Van 9 tot en met 14 augustus heeft de eerste Torhout-Werchter Classic plaats. Een première en toch ook weer niet, want het betreft hier een heruitgave van de aloude Ronde Van België. Aangezien deze rittenkoers de laatste jaren een beetje aan het slabakken was, gebruiken de huidige organisatoren, te weten Herman Schueremans van de Torhout-Werchter popconcerten en Aimé Van Hecke van het Nieuwsblad, deze term niet graag. Eigenlijk is de nieuwe organisatie gewoon daarop geënt omdat er dáárvoor wel een plaatsje op de internationale wielerkalender voorzien was en voor een totaal nieuwe organisatie niet.
Herman Schueremans:
Ik heb altijd graag met de fiets gereden. Ik vind het een keiharde sport, waar je een correct karakter kan in kweken. Maar de idee van een eigen wielerwedstrijd is er eigenlijk gekomen via de sticker van Kamagurka « Torhout-Werchter? Geef mij maar Gent-Wevelgem! » die een generatieconflict aantoonde. Aangezien Torhout-Werchter bij jonge mensen wellicht zelfs nog beter klinkt dan Milaan-San Remo of Parijs-Roubaix, vonden we dat we de interesse van de jeugd best opnieuw konden aanzwengelen door een wielerwedstrijd te organiseren tussen onze twee festivalsteden. Daarbij opteerden we van bij de aanvang voor een hoog niveau, het mag zeker geen kermiskoers zijn. Maar daarnaast brengen we bij de start- en aankomstplaatsen ook optredens van rockgroepen zoals Dr.Feelgood, Raymond van het Groenewoud, Arno Hintjens of The Skyblasters omdat dit de jeugd nu eenmaal aanspreekt. Bij Amerikaanse en Engelse rockartiesten is cycling naast rafting (à la Deliverance met een vlot een stroom afvaren) overigens zeer populair, lenk maar aan Peter Gabriel, Elvis Costello of Eric Clapton, en zo hopen we bij de jeugd opnieuw interesse te kweken voor het wielrennen. Dat doen we ook via het element « mode ». Voor de leiderstruien hebben we Walter van Beirendonck, één van de « Antwerpse zes », aangezocht. Dat zijn dan motieven van dierenvellen geworden: een luipaard voor het algemeen klassement, een giraf voor het puntenklassement (voor wie zijn hoofd het eerst over de meet kan steken), een berggeit uiteraard voor het bergklassement, een slangenvel voor de knelpunten (want daarvoor moet je « sneaky » zijn) en een tijger voor de beste jongere. Verder zullen er in de reclamekaravaan ook mensen uit de non-profit sector meerijden, ik denk daarbij op de eerste plaats aan Artsen Zonder Grenzen en Amnesty International. Kortom, we willen vooral het vooroordeel uit de weg ruimen dat wielrennen iets minderwaardigs is. En via die hernieuwde belangstelling hopen we dan ook dat er meer jongeren aan wielrennen gaan doen, zodat de Belgische wielersport misschien aan een heropstanding toe is. Tenslotte is er veel meer kans dat er een Eddy Merckx opduikt, als men tienduizend jongeren heeft die het wielrennen beoefenen dan als het er maar een paar zijn.
— Ik dacht dat het probleem in België niet zozeer de kwantiteit dan wel de kwaliteit was. Dat onze jonge renners niet genoeg karaktersterkte aan de dag konden leggen…
H.S.:
Dat is wel juist, maar als men het hier in België over kwantiteit heeft, dan gaat het voornamelijk over het aantal wedstrijden, want het aantal jonge beoefenaars neemt wel degelijk elk jaar af, hoor. Ik denk dat er op dit moment vele talentvolle jongeren zijn die misprijzend op dat wielrennen neerkijken en liever een andere sport beoefenen. Dat willen wij veranderen. Vandaar ook dat wij er geen kermiskoers willen van maken. Neem nu de koninginnenrit, Torhout-Werchter dus of wat dacht je. Die start in de Vlaamse Ardennen, genoegzaam bekend uit Gent-Gent en de Ronde van Vlaanderen. In het Pajottenland doen we de Alsemberg aan, zoals in de finale van Parijs-Brussel. En dan gaat het tweemaal over de kasseien van Wakkerzeel, samen 16km, bijna een Parijs-Roubaix waardig, over een totale afstand van 250km. Dat is wat anders dan een ritje van 38km in de Tour de France, hé!
— Over de Tour gesproken, gezien juist al die lovenswaardige opties moet je wel erg ongelukkig zijn met de gang van zaken in « la grande boucle » ?
H.S.:
Dat is uiteraard een zeer spijtige zaak, maar daar kunnen wij nu eenmaal niets aan doen en het kan ook niet van aard zijn om een dergelijk evenement als het onze daarom te schrappen. Maar verder, wat kan ik daarover zeggen ? Delgado noch Theunisse zullen bij ons aan de start zijn en we zijn daar zeker niet rouwig om. Voor mij hoeft er overigens geen grote naam te winnen, al zijn wij natuurlijk wel fier dat naast de grote namen uit België en Nederland ook de ploegen van Fondriest en Bugno aan de start zullen zijn. Ik hoop echter gewoon dat de beste wint en dat ervoor geknokt wordt. Dat is ook de inhoud van een brief die de renners voor de start zullen krijgen. Daarnaast krijgen ze ook nog een CD van Michael Jackson.
Als ze dan maar niet « bad » worden

Lees verder “Herman Schueremans wordt 65…”

Ronde van Spanje

Ronde van Spanje

2018
1.Simon Yates Mitchelton-Scott Groot-Brittannië
2.Alejandro Valverde Movistar Spanje
3.Steven Kruijswijk Lotto.nl-Jumbo Nederland
4.Miguel Angel Lopez Astana Colombië
5.Rigoberto Uran Education First Colombië
6. Nairo Quintana Movistar Colombië
7.Jon Izaguirre Bahrein-Merida Spanje
8.Thibaut Pinot Groupama-FDJ Frankrijk
9.Enric Mas Quickstep Floors Spanje
10.Emanuel Buchmann Bora-Hansgrohe Duitsland
11.Tony Gallopin Ag2r-La Mondiale Frankrijk
12.Rafal Majka Bora-Hansgrohe Polen
13.Rudy Molard Groupama-FDJ Frankrijk
14.Wilco Kelderman Sunweb-Giant Nederland
15.Gianluca Brambilla Trek-Segafredo Italië
16.David De La Cruz Team Sky Spanje
17.Richard Carapaz Movistar Ecuador
18.Jack Haig Mitchelton-Scott Australië
19.Mikel Bizkarra Euskadi-Murias Spanje
20.Ilnur Zakarin Katusha-Alpecin Rusland

Lees verder “Ronde van Spanje”

Ronse 1988: alweer herrie

25 ronse 1988Vandaag is het 25 jaar geleden dat Maurizio Fondriest in Ronse wereldkampioen werd bij de beroepsrenners op de weg. Maar meer dan over de overwinning van Fondriest (*) werd er vooral gesproken over het incident tussen de Canadees Steve Bauer en de “lokale” held Claude Criquielion. Bauer bracht Criquielion ten val en zo verloor deze een mogelijke tweede wereldtitel (**). Criquielion maakte er een rechtszaak van die jarenlang aansleepte en uiteindelijk op niks zou uitdraaien. Maar daarmee had Ronse 25 jaar na Beheyt-Van Looy (***) weer een rel veroorzaakt! (****)
Lees verder “Ronse 1988: alweer herrie”

FICP-klassement

FICP-klassement

2018
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje 1237p.
2.Greg Van Avermaet BMC-Tag Heuer België 1233p.
3.Peter Sagan Bora-Hansgrohe Slovakije 1214p.
4.Julian Alaphilippe Quick Step Floors Frankrijk 1127p.
5.Tom Dumoulin Sunweb-Giant Nederland 1085p.
6.Domenico Pozzovivo Bahrain-Merida Italië 950p.
7.Jon Izaguirre Bahrein-Merida Spanje 947p.
8.Bauke Mollema Trek Factory Racing Nederland 921p.
9.Michael Valgren Andersen Astana Denemarken 861p.
10.Michal Kwiatkowski Sky-21st Century Fox Polen 854p.
11.Sam Oomen Sunweb-Giant Nederland 831p.
12.Jakob Fuglsang Astana Denemarken 812p.
13.Thibaut Pinot Groupama-FDJ Frankrijk 800p.
14.Dylan Teuns BMC-Tag Heuer België 777p.
15.Philippe Gilbert Quick Step Floors België 774p.
16.Vincenzo Nibali Bahrain-Merida Italië 774p.
17.Alexander Kristoff Katusha-Alpecin Noorwegen 764p.
18.Romain Bardet AG2R-La Mondiale Frankrijk 763p.
19.Jasper Stuyven Trek Factory Racing België 763p.
20.George Bennet Lotto-Jumbo Nieuw-Zeeland 756p.

Lees verder “FICP-klassement”

Ronde van Lombardije

Ronde van Lombardije

2018
1.Thibaut Pinot Groupama-FDJ Frankrijk
2.Jon Izaguirre Bahrein-Merida Spanje
3.Dylan Teuns BMC-Tag Heuer België
4.Domenico Pozzovivo Bahrein-Merida Italië
5.Vincenzo Nibali Bahrein-Merida Italië
6.Tim Wellens Lotto-Soudal België
7.Alejandro Valverde Movistar Spanje
8.George Bennet Lotto-Jumbo Nieuw-Zeeland
9.Rigoberto Uran Education First-Drapac Colombia
10.Michael Woods Education First-Drapac Canada
11.Rafal Majka Bora-Hansgrohe Polen
12.Mikel Nieve Mitchelton-Scott Spanje
13.Jakob Fuglsang Astana Denemarken
14.Patrick Konrad Bora-Hansgrohe Oostenrijk
15.Primoz Roglic Lotto-Jumbo Slovenië
16.Tiesj Benoot Lotto-Soudal België
17.Daniel Martin UAE-Fly Emirates Ierland
18.Davide Formolo Bora-Hansgrohe Italië
19.Sam Oomen Sunweb-Giant Nederland
20.Adam Yates Mitchelton-Scott Groot-Brittannië

Lees verder “Ronde van Lombardije”