Van Toneelstudio ’50 naar het Arcatheater en terug naar af

65 Luce Premer en Dré Poppe (Geiteneiland)Vandaag is het 65 jaar geleden dat door Dré Poppe (op de foto samen met Luce Premer in “Het geiteneiland”) en enkele anderen van de Gentse Koninklijke Toneelschool Toneelstudio ’50 werd gesticht. Op 14/11/1951 werd hun eerste stuk opgevoerd, namelijk “Polukrates” van Herwig Hensen. Walter Eysselinck schreef een manifest (“ons hoofddoel is EXPERIMENTEREN”) en men speelde zowat overal: turnzalen, tentoonstellingsruimten, garages… Later namen ze de naam Arca over van het café in de Hoogpoort, waar ze in 1955 onderdak vonden in de kelder. Hieronder volgt een zo volledig mogelijk overzicht van alle producties, eerst van Toneelstudio ’50, later van het Arcatheater (“progressief” gespeld als “arcateater”, zonder hoofdletter en zonder “h”), telkens met de premièredatum. Helemaal onderaan staan de bronnen waarop ik me hiervoor heb gebaseerd. In mijn ogen zijn deze bronnen onweerlegbaar, maar wie meent me desondanks toch op een fout te kunnen betrappen, wordt vriendelijk uitgenodigd dit zeker niet na te laten!

04/03/1953 “Een avond Engels toneel” (“Dromenfabrikant” door Olifant Down, het derde bedrijf van “Candida” door G.B.Shaw en het tweede bedrijf van “Cocktailparty” door T.S.Eliot)
26/04/1954 “Klacht tegen onbekende” (Georges Neveux)
04/12/1954 “Christoffel Marlowe” (Achilles Mussche)
06/02/1955 “Lanseloet van Denemarken” (Michel van Vlaenderen)
30/07/1955 “Het teken van tegenspraak” (Basiel De Craene)
24/09/1955 tweede Gentse literaire beurs in de opera (“Christoffel Marlowe” van Achilles Mussche, “De Geliefden” van Hugo Claus en “Het eiland en de dageraad” van Walter Eysselinck)
18/11/1955 “De strop” (Patrick Hamilton) voor het eerst in de Arcakelder
23/12/1955 “Opgejaagde mensen” (Arthur Adamov)
20/01/1956 twee eenakters (“Handen voor morgen” van Luis Francisco Rebello en “Prelude tot de cel” van Georges Arnaud)
02/03/1956 “Liefde en zwarte kunst” (John van Druten)
13/04/1956 “Het geiteneiland” (Ugo Betti)
28/09/1956 “Ook kelders hebben tralies” (William Russell)
09/11/1956 een humoristisch avondje (“Het deftige vrouwtje van Ephese” van Paul Morand en “Oh! Ah!” van Louis-Ernest Grenet-Dancourt)
21/12/1956 “De stenen hebben een ziel” (Tone Brulin)
01/02/1957 “De kat in de frambozenstruik” (Walter Eysselinck) en “De eeuwige echtgenoot” (Fjodor Dostojevski)
22/03/1957 “Papavers in de poppenkast” (Paul Berkenman)
03/05/1957 herneming “Klacht tegen onbekende” (Georges Neveux)
20/09/1957 “Familieproces” (Diego Fabbri)
29/10/1957 “De les” en “De kale zangeres” (allebei van Eugène Ionesco)
10/12/1957 “De kleurloze” (Frans Sierens)
21/01/1958 “Look back in anger” (John Osborne)
04/03/1958 “Yerma” (Federico Garcia Lorca)
08/04/1958 “Kent u de melkweg?” (Karl Wittlinger)
06/05/1958 “Een Bertolt Brechtavond” (Jean-Marie Serreau)
27/05/1958 “De koningin en de rebellen” (Ugo Betti)
21/10/1958 “Beau sang” (Jules Roy)
25/11/1958 “Tee drinken” (Jan Christiaens)
13/01/1959 “De stoelen” (Eugène Ionesco)
17/02/1959 “Bareelwachters” (creatie van drie eenakters: “Legspel met de dood” van Jos Van Daele, “Het staat in de krant” van Roger Van der Velden en “De beestentrein” van Jan Christiaens)
31/03/1959 twee eenakters: “Een ruiter reed naar zee” (John Millington Synge) en “De geweren van moeder Carrar” (Bertolt Brecht)
19/05/1959 “Het huwelijk van mijnheer Mississippi” (Friedrich Dürrenmatt)
23/06/1959 “Bareelwachters II” (“De sneltrein stopt hier niet” van Jaak Vermeulen, “Sporen” van Pieter De Prins en “Treinen rijden er overal” van Jan Ceuleers)
27/10/1959 “Wachten op Godot” (Samuel Beckett)
15/12/1959 “Ritueel voor een blinde” (Georges van Vrekhem)
16/02/1960 “Drie klaphoeden” (Miguel Mihura)
19/04/1960 “Korczak en de kinderen” (Erwin Sylvanus)
03/06/1960 “Bloemen op beton” (Paul Berkenman)
25/10/1960 “Fin de partie” (Samuel Beckett)
06/12/1960 “Tijd voor kakao” (Wolfgang Hildesheimer)
24/01/1961 “Zeekreeften” (Fred Denger)
17/03/1961 “De steen” (Georges van Vrekhem), gastvoorstellingen door het Nederlands Kamertoneel uit Antwerpen
14/04/1961 “De eitjes” en “School voor schrijvers” (Eugène Ionesco)
26/05/1961 “Exit (sortie de l’acteur)” (Michel De Ghelderode)
10/10/1961 twee eenakters: “Het verhaal van de dierentuin” (Edward Albee) en “De bocht” (Tankred Dorst)
21/11/1961 “Blaffen tegen de maan” (Dimitri Frenkel Frank)
19/01/1962 “De dode kant van het park” (John Mortimer)
27/02/1962 “De politie” (Slawomir Mrozek)
17/04/1962 “Solodroom” (Georges van Vrekhem) m.m.v. Nand Baert
25/05/1962 “Lady Godiva” (Jean Canolle)
16/10/1962 “Het glapioneffekt” (Jacques Audiberti)
20/11/1962 “Het huilen verleren ze niet” (Frits Danckaert)
15/01/1963 “Vier divertissementjes” (René de Obaldia) met Nolle Versyp (die tevens voor het decor zorgde) en voor het eerst ook Jo De Meyere
26/02/1963 “Het misverstand” (Albert Camus)
16/04/1963 “De Cocktailparty” (T.S.Eliot)
04/06/1963 “Mag ik meespelen?” (Marcel Achard) gastvoorstellingen door Toneel Vandaag (directie: Rudi van Vlaenderen) ter vervanging van het oorspronkelijk geplande… “Boeing Boeing” (Marc Camoletti)!
15/10/1963 “Asmodée” (François Mauriac)
19/11/1963 twee eenakters: “Het dienluik” (Harold Pinter) en “Picnic op het slagveld” (Fernando Arrabal)
07/01/1964 “Schmürz” (Boris Vian)
28/02/1964 “Tchin tchin” (François Billetdoux)
05/05/1964 “Privaat voor oren” en “Publiek voor ogen” (Peter Shaffer)
09/06/1964 “Rij je mee naar Abendsee?” (Felix Lützkendorf)
20/10/1964 “Een kluizenaar stierf” (James Saunders)
24/11/1964 “Pas op dat je geen woord zegt” (Dimitri Frenkel Frank)
12/01/1965 “Dodendans” (August Strindberg)
26/02/1965 “Siegfried in Stalingrad” (Luigi Candoni)
30/03/1965 “Dagboek van een gek” (Nikolai Gogol)
18/05/1965 “Een mal meisje” (Marcel Achard)
12/10/1965 “Je weet niet hoe” (Luigi Pirandello)
23/11/1965 “De kwadratuur van de cirkel” (Valentin Katajev)
04/01/1966 “De Pro Deo-zaak” (John Mortimer)
01/03/1966 “De huisbewaarder” (Harold Pinter)
15/04/1966 “De kleine meneer Nagel” (Hermann Moers)
26/04/1966 “De tijger” en “De typisten” (Murray Schisgal), première in de Brugse Korrekelder
01 Ad Hoeymans in Godot is gekomen08/11/1966 “Godot is gekomen” (Miodrag Bulatovic, op de foto Ad Hoeymans)
29/11/1966 “Saldo mortale” (Dimitri Frenkel Frank)
10/01/1967 “Antigone” (Jean Anouilh)
14/02/1967 herneming van “Het huwelijk van mijnheer Mississippi” (Friedrich Dürrenmatt), deze keer in een regie van Frans Roggen i.p.v. Dré Poppe
04/04/1967 “La Pendola” (Aldo Nicolaj)
30/05/1967 “De ekster op de galg” (Herman Teirlinck)
05/02/1967 Vlaamse kabaretgroep Brustukadorusch met teksten van Bert Verhoye
26/09/1967 “Kriskras door de liefde”, kleinkunstprogramma samengesteld en geregisseerd door Jaak Vermeulen
25/10/1967 “De vier seizoenen” (Arnold Wesker) gastvoorstelling van het Mechels Miniatuurtheater in een regie van Franz Marijnen
30/01/1968 “Home free” en “The madness of Lady Bright” (Lanford Wilson) met Joël Hanssens als regie-assistent
08/02/1968 “Ogen van krijt” (Tone Brulin) met Jo Decaluwe voor het eerst als regisseur
19/02/1968 “De man met de snor” (Manuel van Loggem)
05/03/1968 “Het lied van de andere mensen” (Paul Berkenman)
16/04/1968 “De kleine Malcolm en zijn strijd tegen de eunuchen” (David Halliwell)
02/10/1968 “Het grote doen” (Fernando Arrabal)
22/11/1968 “Jenseits” (Walter Hasenclever) gastvoorstelling van het Brussels Kamertoneel in een regie van Senne Rouffaer
(Zonder premièredatum) “Onder hoge bescherming” (Jean Genet) met o.a. Luk De Bruyne en Frans Redant
04/03/1969 “Philoktetes” (Heiner Müller)
29/04/1969 “Kaspar” (Peter Handke) in een regie van Jean-Pierre De Decker met o.a. Bob De Moor en Jaak van de Velde
14/10/1969 “Kosmika” (Jan Decorte)
16/12/1969 “Dag Jan – veel liefs uit Oostenrijk” (Peter Handke)
03/03/1970 “Magic afternoon” (Wolfgang Bauer)
21/04/1970 Eerste Festival van de Kamertheaters
19/05/1970 “La Turista” (Sam Shepard)
29/09/1970 “Krapp’s laatste band” en “Woorden en muziek” (Samuel Beckett) met Mark De Smet op cello
20/11/1970 “Pil” (Israel Horovitz)
05/01/1971 “Ulysses” (Paul Burge)
09/02/1971 Tweede Festival van de Kamertheaters
12/03/1971 “Sprekenjulliedromenjullie” of “De rit over het bodenmeer” (Peter Handke)
28/09/1971 “De krekelput” (Ward Ruyslinck) vanaf dit seizoen werd het secretariaat waargenomen door Mia Pauwels
16/11/1971 “Koning Ubu” (Alfed Jarry)
04/01/1972 Derde Festival van de Kamertheaters
08/02/1972 “De overtocht van de Niagara” (Alfonso Alegria)
26/03/1972 “Het spel van de Spaanse monnik Ambrosio” (Jan Decorte)
Zonder premièredatum “De architect en de keizer van Assyrië” (Fernando Arrabal)
10/10/1972 “Anna Lusa” (David Mowat)
24/11/1972 “Of ergens op schieten tot het kapot is” (Helmut Walbert) met Daan Hugaert
05/01/1973 Vierde Festival van de Kamertheaters
10/01/1973 “Net voor de laatste avondpauze”, kabaretprogramma van Luk Vandriessche met Kate’s Kennel (waarbij Jean Blaute)
31/03/1973 “Robrecht de Vrome” (Chris Yperman)
01/06/1973 “Sursum corda” (Heinz Polzer)
27/11/1973 “Thuiswerk” (Franz Xaver Kroetz) met Erna Palsterman
15/01/1974 “De blauwe uniformen” (Lucienne Stassaert)
26/02/1974 “Baas boven baas” (Peter Handke)
22/03/1974 “Klein’ Anna zat op ene steen” (Hank Kwestroo) in een regie van Achiel van Malderen
16/04/1974 “Alice in wonderland” (Luk De Bruyne)
28/05/1974 “Middelpracht en eeuwse praal” (Heinz Polzer en Ivo De Wijs)
11/02/1975 “De stad waar de prins een kind is” (Henry de Montherlant), gebracht in de KNS in een regie van Dré Poppe n.a.v. de 25ste verjaardag (bij de kleinere rollen was ook Stefan De Ruyck te zien, dit toen nog op de middelbare school zat)
25/03/1975 “Blommes hof” (Franz Xaver Kroetz)
13/05/1975 “De dwazen sterven uit” (Peter Handke)
21/06/1975 “De bittere tranen van Petra von Kant” (Rainer Werner Fassbinder) met Griet De Bock in de titelrol
30/10/1975 “Het liefdesconcilie” (Oskar Panizza)
15/01/1976 “De zoon van Sursum Corda” (Heinz Polzer)
21/02/1976 “Klauw” (Howard Barker) in een regie van Winnie Enghien, de latere “vader” van de VRT-soap “Thuis”
22/04/1976 “Een leeuw in Vlaanderen” (Jo Gevers)
12/06/1976 “Abraham en Samuel” (Victor Haïm)
Gentse Feesten 1976 “Alcazar” van Erik De Volder en Lukas De Bruycker
27/09/1976 “Baal” (Bertolt Brecht) in de Zwarte Zaal omdat de Arcakelder werd afgebroken
16/10/1976 opening van de nieuwe schouwburg aan de Sint-Widostraat met “Baal”
Zonder premièredatum “Apologie van Socrates” door Julien Schoenaerts
04/12/1976 “A Christmas Carol” (Charles Dickens)
Januari 1977 herneming “Alcazar” als benefiet voor de verhuis van Arca (De Bruycker is vervangen door Jan De Bruyne)
10/03/1977 “Het souper” (Rudy Geldhof) een productie van Theater Malpertuis
06/03/1977 “Vreemd kind in je straat” (Eva Bal) aanloop tot de oprichting van het Speeltheater
22/03/1977 “Wanneer heb je mijn moeder voor het laatst gezien?” (Christopher Hampton)
10/05/1977 “Bremer Freiheit” (Rainer Werner Fassbinder)
10/09/1977 “De Bungalow – A Resounding Tinkle” (N.F.Simpson) coproductie met het Brugse Theater 19 (met o.a. Katrien Devos)
15/09/1977 “Nachtasiel” (Maxim Gorki)
03/12/1977 “The Beggar’s Opera” (John Gay, in een bewerking van Rainer Werner Fassbinder met Mackie Messer, rol gespeeld door Jo Decaluwe, als “pinball wizard“)
17/02/1978 “Pour Delphine” (Chris Yperman)
21/03/1978 “Doe het licht eens aan” (Eva Bal i.s.m. de workshop van de Beursschouwburg van Brussel met o.a. Luk Dekoninck)
20/05/1978 “Dra Dra” (Wolf Biermann)
01/09/1978 nieuwe montering van “Kaspar” (Peter Handke), deze keer in een regie van Walter Tillemans en met Julien Schoenaerts in de titelrol
30/09/1978 “Joseph in Egypten” (Joost van den Vondel)
18/01/1979 “De vos” (D.H.Lawrence)
26/04/1979 “Oidipoes” (Johan Boonen)
22/09/1979 “Ophelia, een bespiegeling” (Achiel Van Malderen)
17/11/1979 “Eindspel” (Samuel Beckett)
12/01/1980 “De huisbewaarder” (Harold Pinter)
16/03/1980 “De training van de kampioen voor de koers” (Michel Deutsch) eerste regie in Arca van Pol Dehert
18/09/1980 “Het leven is een droom” (Calderon de la Barca)
25/09/1980 “Gesprek ten huize Stein” (Peter Hacks)
02/10/1980 “De kleine prins” (Antoine de Saint-Exupéry)
08/01/1981 “Iphigenia in Tauris” (https://ronnydeschepper.wordpress.com/2010/01/21/het-faust-thema-in-de-literatuur-en-de-muziek/)
12/09/1981 “Het Lam Gods” (François Beukelaers)
15/09/1981 “De wereldverbeteraar” (Thomas Bernhard)
09/01/1982 “De Trojaanse vrouwen” (Euripides, Jean-Paul Sartre, Achiel Van Malderen)
20/03/1982 “De Bokkerijders” (Eddy Vereycken) ook in het kasteel van Laarne
Persconferentie 82-83
21/08/1982 “Woyzeck” (Georg Büchner)
15/10/1982 herneming van “Eindspel” (Samuel Beckett)
13/11/1982 “De opdracht” (Heiner Müller)
17/01/1983 “Clavigo” (https://ronnydeschepper.wordpress.com/2010/01/21/het-faust-thema-in-de-literatuur-en-de-muziek/)
09/04/1983 “De idioot en de dood” (Hugo von Hofmannsthal) in het Museum voor Schone Kunsten
13/05/1983 “De raadsheeren van Nevele” (Cyriel Buysse)
08/09/1983 nieuwe montering van “Wachten op Godot” (Samuel Beckett)
22/10/1983 “Leonce en Lena” (Georg Büchner)
26/11/1983 “Damiaan” (Aldyth Morris)
13/01/1984 “Starkadd” (Alfred Hegenscheidt)
21/04/1984 “Zes personages op zoek naar een auteur” (Luigi Pirandello)
06/09/1984 “Schijn bedriegt” (Thomas Bernhard)
17/09/1984 “De verzoeking” (Hugo Claus)
24/09/1984 “Les mystères de l’amour” (Roger Vitrac)
15/10/1984 “Krapps laatste band” en “Katastrofe” (Samuel Beckett)
15/11/1984 “Na ’84” (Achilles Gautier)
16/01/1985 “King P., een koningsdrama” (Marc Holthof en Lukas De Vos)
18/04/1985 “Oidipus in Kolonos” (Hugo Claus) in de Sint-Baafsabdij
27/04/1985 “Nora, een poppenhuis” (Henrik Ibsen)
06/09/1985 “Het Hemelbed” (Jan de Hartog)
15/11/1985 “Het huis van Bernarda Alba” (Federico Garcia Lorca)
16/01/1986 “Genoveva” (Arne Sierens en Johan Desmet)
10/02/1986 “Waanzinnen” (André Baillon) productie van het Brialmonttheater in de Baudelozaal van het Bijlokemuseum
86 Alpenrozentango25/04/1986 “Alpenrozentango” (Hansjörg Schneider)
11/09/1986 “Het café” (Rainer Werner Fassbinder) eerste regie van Jappe Claes in de Baudelokapel
18/09/1986 “De biechtvaders” (Vincenzo di Mattia) in het Van Crombrugghegenootschap
18/09/1986 “Lange dagreis naar de nacht” (Eugene O’Neill)
08/11/1986 “Is de duivel een vrouw?” (Karl Schönherr)
15/11/1986 “Don Juan” (Molière)
24/11/1986 “Casanova” (Pjeroo Roobjee en Steef Verwee)
30/04/1987 “Meeuwen” (Daniel Besnehard)
Zonder premièredatum “Van Gogh door Vincent” (soloproductie van Jo Decaluwe)
11/09/1987 “Pas de deux” (Hugo Claus)
12/09/1987 “Het gebroed onder de maan” (Gildas Bourdet)
19/11/1987 “De broek” (Carl Sternheim)
05/12/1987 “Ritter-Dene-Voss” (Thomas Bernhard) Korrekelder-productie
31/12/1987 Drie verhalen van Roald Dahl door Frank Degruyter
08/01/1988 “Regarde les femmes passer” (Yves Raymond) productie van het Noordelijk Theater
30/01/1988 “Over de dorpen” (Peter Handke) in zaal Roeland
26/02/1988 “Als het ware toevallig een vrouw, Elisabeth” (Dario Fo) productie van de Internationale Nieuwe Scène
16/04/1988 “Hotel Bellevue” (Ödön von Horvath)
17/07/1988 “Mensen” (poëzieprogramma)
17/09/1988 herneming van “Nachtasiel” (Maxim Gorki) in een nieuwe regie van Jos Verbist
13/10/1988 “Château Migraine” (Hugo Claus)
30/11/1988 “Huwelijk Spel” (Edward Albee)
17/12/1988 “Prettige feesten” (Alan Ayckbourn)
06/04/1989 “Platonov” (Anton Tsjechov)
Zonder premièredatum “Britannicus” (Jean Racine) Korrekelder-productie
02/09/1989 “Droomnovelle” (Arthur Schnitzler)
23/09/1989 “De tijd en de kamer” (Botho Strauss)
28/11/1989 “Typen”(Cyriel Buysse)
02/12/1989 “Geliefd monster” (Javier Tomeo)
02/12/1989 “De theatermaker” (Thomas Bernhard)
04/01/1990 “Bos van mijn kindsheid” (Roger Vitrac)
17/03/1990 “Emilia Galotti” (G.E.Lessing)
07/09/1990 “De Coburger” (Mark De Bie)
11/10/1990 “Duizend rozen” (Gustav Ernst)
02/11/1990 “Shirley Valentine” (Willy Russell)
21/12/1990 “Krankheit der Jugend” (Ferdinand Bruckner)
09/03/1991 “Liefdeskomedie” (Marivaux)
30/03/1991 “Derniers détails” (Gildas Bourdet)
28/04/1991 “De Caracal” (Judith Herzberg)
24/08/1991 herneming van “Look back in anger” (John Osborne) in een nieuwe regie van Annelies Lafleur
14/09/1991 “The homecoming” (Harold Pinter)
26/09/1991 “Batailles” (Roland Topor)
21/11/1991 “Die Zimmerschlacht” (Martin Walser)
18/01/1992 “The woods” (David Mamet)
17/04/1992 “Meningen van een clown” (Heinrich Böll)
23/04/1992 “Prins Karel, graaf van Vlaanderen” (Rudy Geldhof)
30/04/1992 “Weisman en Roodgezicht” (George Tabori)
07/07/1992 “Triomf van de dood” (Chris Vanneste)
22/08/1992 “Een jaar zonder zomer” (Cathérine Anne)
22/10/1992 “Zeven deuren” (Botho Strauss)
28/11/1992 “Te voet” (Slawomir Mrozek)
21/01/1993 “Het geloof” (Oswald Versyp) in het Lakenmetershuis
13/03/1993 “Mannenzaken” (Franz Xaver Kroetz)
02/04/1993 “De meisjeskamer” (Geertrui Daem) in de Tinnenpot
05/05/1993 “Malina” (Ingeborg Bachman)
14/08/1993 “Brieven niet over liefde” (Viktor Sjklowski)
18/09/1993 “Drek” (Robert Schneider)
02/10/1993 “Sinte Vrouw” (Jo Decaluwe)
05/10/1993 “De eenzamen” (Samuel Beckett)
01/11/1993 “Heilige koeien” (Oliver Czeslik)
28/01/1994 “Lust” (Geert De Rodder)
02/04/1994 “De keten der vernederingen” (Botho Strauss) in het Pand
20/05/1994 “En nu.. revue” in de Backstage
13/08/1994 “Vandaag geen Hamlet” (Rainer Lewandowski) in de Bonbonnière
03/09/1994 “Uitvaren” (Pascal De Duve)
23/09/1994 “Maanlicht” (Harold Pinter)
29/11/1994 herneming van “Meningen van een clown” (Heinrich Böll) in een nieuwe regie van Jan Steen en Frans Van der Aa
14/01/1995 “Het evenwicht” (Botho Strauss)
09/09/1995 “Molly Sweeney” (Brian Friel)
16/09/1995 “Het Gigli-concert” (Tom Murphy)
02/12/1995 “Harry’s Christmas” (Steven Berkoff)
03/02/1996 “Doodgeestig” (Terry Johnson)
13/04/1996 “Het schilderij” (Viktor Slavkin)
Zonder premièredatum “Woensdag op zolder”
29/08/1996 “Vriend van verdienste” (Thomas Roosenboom)
08/11/1996 “Mierenzeik” (Steven Berkoff)
11/01/1997 “Weg met de stad, weg met het huwelijk” (Juvenalis)
08/03/1997 “Komt u hier dikwijls?” (Paul Jacobs)
10/05/1997 “Hysteria” (Terry Johnson)
04/09/1997 “Broken glass” (Arthur Miller)
15/11/1997 “Hier” (Michael Frayn)
10/01/1998 “Rijksdag” (Hugo Van Laere)
17/01/1998 “Dikzak” (Henri Béraud)
12/03/1998 “Partij kiezen” (Ronald Harwood)
09/05/1998 “Judith” (Howard Barker)
29/08/1998 “Sister my sister” (Nancy Meckler)
19/09/1998 “De Parochiezaal. Een reis door 90 jaar Vlaams toneel in 90 minuten” (Hugo Van Laere)
06/11/1998 “The fall of the house of Usher” (Steven Berkoff naar Edgar Allan Poe)
02/01/1999 “La musica II” (Marguerite Duras)
24/02/1999 “Keizer Karel Komiek” (Michel de Ghelderode)
03/04/1999 “Blauwe dozen” (Line Knutzon)
09/09/1999 “Cabaret” (Oswald Versyp)
11/11/1999 “Vrij huwelijk” (Dario Fo)
20/01/2000 “Dinges” (David Blomquist)
15/04/2000 “Dacteurs” (Peter Perceval)
02/09/2000 “Don Juan komt terug uit de oorlog” (Ödön von Horvath)
25/09/2000 “U bent mijn moeder” (Joop Admiraal)
04/11/2000 “Boks” (Richard Crowe & Richard Zajdlic)
11/11/2000 “Eclips” (Joyce Carol Oates)
09/02/2001 “God van Morgen” (Brecht Callewaert)
15/03/2001 “Fool for love” (Sam Shepard)
27/03/2001 “Me Jane” (An Nelissen)
05/05/2001 “Am Ziel” (Thomas Bernhard)

Ronny De Schepper
(Met dank aan Jo Decaluwe en Achiel Van Malderen)

Bronnen
Rik Lanckrock, Toneelstudio ’50 en arcateater, Gent, 1976.
Jo De Vos, Theater als zoektocht, 15 jaar Arca 1975-1990, 1990.
Jo De Vos, Een huis met vele kamers, Arca 1990-2001, 2001.
Kathelijne Vandermeersch (red.), Jo Decaluwe, 65 jaar – 40 jaar, speler en ondernemer, 2007.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Google+ photo

Je reageert onder je Google+ account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.