De geschiedenis van het Nederlands Toneel Gent

65 Luce Premer en Dré Poppe (Geiteneiland)“Het verhaal van het NTG begint in 1965 met de oprichting van een beroepsgezelschap voor theater onder leiding van Dré Poppe. Bazuingeschal weerklonk op het balkon van de KNS en toen het doek opging veerde het publiek spontaan recht en gaf een overweldigend applaus voor de allereerste voorstelling: Maria Stuart van Schiller.”
Zo begint het overzicht van 36 jaar NTG in wat tevens de laatste jaarbrochure van het NTG was. Want op het einde van dat seizoen verdween het Nederlands Toneel Gent en verwelkomden wij dus het Publiekstheater, oorspronkelijk opgezet als een groot conglomeraat van alle Gentse beroepsgezelschappen, uiteindelijk beperkt gebleven tot een samengaan met Arca, een ander legendarisch Gents theater dat dus eveneens tot verdwijnen was gedoemd.
Het cynische is wel dat de cirkel daarmee rond was. Dré Poppe (op de foto samen met Luce Premer in de Arca-productie “Het geiteneiland”) was weliswaar sedert 1961 werkzaam op de BRT, maar als oprichter van Toneelstudio ’50 had hij ook aan de wieg gestaan van dat fameuze Arcatheater. En het was precies de intentie om Arca als een tweede plateau in het NTG in te schakelen die Poppe in conflict bracht met de Raad van Beheer van het NTG, meer bepaald met voorzitter Bert Willems.

1965-1966

1. Mary Stuart (van Friedrich von Schiller, regie Georges Vitaly)

2. Het Hemelbed (van Jan de Hartog, regie Edward Deleu)

3. Trijntje Cornelis (van Constantijn Huygens, regie Frans Roggen)

4. De Gevangenen van Altona (van Jean-Paul Sartre, regie André Reybaz)

5. Tractor Dimitri (tekst en regie van Tone Brulin)

6. Zondag in New York (van Norman Krasna, regie Jacques Sereys)

7. Een zomer smeult tot as (van Tennessee Williams, regie Dré Poppe)

8. Elck wat wils (van William Shakespeare, regie Dom. De Gruyter)

9. Het systeem Fabrizzi (van Albert Husson, regie Frans Roggen)

10. Hedda Gabler (van Henrik Ibsen, regie Walter Eysselinck)

11. 110 in de schaduw (musical van H. Schmidt en T. Jones, regie Eddy Verbruggen)

1966-1967

12. Koning Oedipus (van Sophocles, regie Frans Roggen)

13. De ratel (van Charles Dyer, regie Dré Poppe)

14. Becket of de eer Gods (van Jean Anouihl, regie Kris Betz)

15. Laatste Studiejaar (van José André Lacour, regie Robert Maes)

16. Wanneer trouw je met mijn vrouw (van J.B. Luc en J.P. Conty, regie Dré Poppe)

17. Boeing-Boeing (van Marc Camoletti, regie Anton Peters en Nand Buyl)

18. De Thuiskomst (van Harold Pinter, regie Jef Demedts)

19. Mijnheer Puntila en zijn knecht Matti (van Bertolt Brecht, regie Paul Anrieu)

20. Van de brandkast in de hangkast (van Michel André, regie Lode Verstraete)

21. Heksenjacht (van Arthur Miller, regie Walter Eysselinck)

22. De Vertraagde Film (van Herman Teirlinck, regie Frans Roggen)

1967-1968

23. De Horens van de Haan (van Fernand Crommelynck, regie Paul Anrieu)

24. De Huisbewaarder (van Harold Pinter, regie Marcel De Stoop)

25. De rechter van Zalamea (van Calderon de la Barca, regie Dom. De Gruyter)

26. De Geur van Bloemen (van James Saunders, regie Marcel De Stoop)

27. Wacht tot het donker is (van Frederic Knott, regie Willy Vandermeulen)

28. Andermans kop (van Marcel Aymé, regie Edward Deleu)

29. De Drie Zusters (van Anton Tsjechov, regie Walter Eysselinck)

30. De Feeks wordt getemd (van William Shakespeare, regie Kris Betz)

31. Dood van twee Dames (van Georges van Vrekhem, regie Marcel De Stoop)

32. Genousia (van René de Obaldia, regie Cas Baas)

33. Het kind van de rekening (van Georges Feydeau, regie Paul Anrieu)

1968-1969

34. Don Juan of de Liefde voor de Geometrie (van Max Frisch, regie André Reybaz)

35. De wijze kater (van Herman Heijermans, regie Marcel De Stoop)

36. De nacht van de moordenaars (van José Triana, regie Jef Demedts)

37. Hamlet (van William Shakespeare, regie Kris Betz)

38. Een dag uit de dood van Piet Snot (van Peter Nichols, regie Marcel De Stoop)

39. Cassandra (van Walter Eysselinck, regie Paul Anrieu)

40. Addio Venezia (van Louis Velle, regie Anton Peters)

41. De Repetitie of de Liefde gestraft (van Jean Anouilh, regie Frans Roggen)

42. De Alchemist (van Ben Jonson, regie Cas Baas)

1969-1970

43. Zeer geleerde dames (van Molière, regie Marcel De Stoop)

44. Polyester Polka (van Dimitri Frenkel Frank, regie Eddy Verbruggen)

45. De Jongens (van Mart Crowley, regie Jef Demedts)

46. Smalle weg naar het diepe Noorden (van Edward Bond, regie Jo Gevers)

47. Hoe Mijnheer Mockinpott van zijn lijden werd verlost (van Peter Weiss, regie Eddy Verbruggen)

48. Het kleine Mahagonny (van Bertolt Brecht, regie Eddy Verbruggen)

49. Een Leeuw in de Winter (van James Goldman, regie Jo Gevers)

50. De Rosenbergs mogen niet sterven (van Alain Decaux, regie Jef Demedts)

51. De Man, het Beest en de Deugd (van Luigi Pirandello, regie Marcel De Stoop)

52. Ach du kleines Wernerlein (tekst en regie van Tone Brulin, workshop ism Proka)

53. De Menninas (van Robert Seijffer, regie Franz Marijnen, workshop ism Proka)

1970-1971

54. Don Carlos infant van Spanje (van Friedrich von Schiller, regie Marcel De Stoop)

55. Nor-in-nor-uit (van Frank Norman, regie Jef Demedts)

56. NTG vermoordt Pianiste (van Paul Pörtner, regie Anton Peters)

57. Cher Antoine, of de Liefde gemist (van Jean Anouihl, regie Werner Kopers)

58. Dat verhaal van jou (van John Hopkins, regie Marcel De Stoop)

59. Pro Patria (van Eddy Asselbergs, regie Hugo van den Berghe)

60. Alles voor de tuin (van Edward Albee, regie Frantisek, Stepanek)

61. Bie-in, bie-in (van Paul Berkenman en Romain Deconinck, regie Marcel De Stoop)

(42. herneming De Alchemist)

(36. herneming De nacht van de moordenaars)

1971-1972

62. De Spaanse Brabander (van Bredero, regie Anton Peters)

63. Vergeet-mij-nietjeslaan (van Peter Nichols, regie Kees Van Iersel)

64. Gemengd Dubbel (van Walter Kous, regie Ivonne Lex)

65. High Infidelity (van Jack Popplewell, regie Nand Buyl)

66.Een poppenhuis (van Henrik Ibsen, regie Walter Eysselinck)

67. ’t Gesticht (van Jaap van de Merwe, regie Jaak Vissenaken)

68. Maak Madame niet wakker (van Jean Anouihl, regie Werner Kopers)

69. Vroeger (van Harold Pinter, regie Jef Demedts)

70. Driekoningenavond (van Cyriel Buysse, regie Hugo van den Berghe)

1972-1973

71. De Kersentuin (van Anton Tsjechov, regie Jef Demedts)

72. Kwintet (van Knop, De Prins, Berkenman, Vilsen, Van Hoeck, regie Lode Verstraete)

73. Bomma (tekst en regie Eddy Asselbergs)

74. De paradijsvogels (van Gaston Martens, regie Jef Demedts)

75. Interieur (van Hugo Claus, regie Jean-Pierre De Decker)

76. Een vlo in het oor (van Georges Feydeau, regie Cyriel van Gent)

77. Butley (van Simon Gray, regie Harry Kümel)

(70. Herneming Driekoningenavond)

1973-1974

78. Yerma (van Federico Garcia Lorca, regie Franz Marijnen)

79. Het jaar van de Cup (van Jason Miller, regie Jef Demedts)

80. De misantroop of de zwartgallige minnaar (van Molière, regie Jo Dua)

81. Jij en hij, ik en zij (van Noel Coward, regie Werner Kopers)

82. De Aannemer (van David Storey, regie Jean-Pierre De Decker)

83. De Driestuiversopera (van Bertolt Brecht)

84.Het recht van de sterkste (van Cyriel Buysse)

85. Don Quichot op de bruiloft van Kamacho (van Pieter Langendijk, regie Kees Van Iersel)

1974-1975

86. Richard II (van William Shakespeare)

87. De dans van de reiger (van Hugo Claus, regie Dré Poppe)

88. De ploeg en de sterren (van Sean O’Casey)

89. Help mij, help mij uit de nood of de jager schiet mij dood (van Neil Simon, regie Kris Betz)

90. Cabaret (musical van Joe Masteroff, regie John Allison)

91. Mirandolina (van Carlo Goldoni, regie Jo Dua)

92. Dit leven, jouw leven (van William Saroyan, regie Walter Eysselinck en Jo Delvaux)

93. Mariken van Niemeghen (hertaling van Bert Decorte, regie Frans Roggen)

94. De stad waar de Prins een Kind is (van Henry de Montherlant, regie Dré Poppe)

1975-1976

95. De revisor (van Nicolaj V. Gogol, regie Radu Penciulescu)

96. Equus (van Peter Shaffer)

97. Keerpunt (van Françoise Dorin, regie Werner Kopers)

98. Hot L Baltimore (van Lanford Wilson, regie Roger Simon)

99. De Arrestatie (van Jean Anouihl, regie Jef Demedts)

100. Kat op een heet zinken dak (van Tennessee Williams, regie Walter Eysselinck)

101. Eva Bonheur (van Herman Heijermans, regie Hugo van den Berghe)

102. Mijnheer gaat op jacht (van Georges Feydeau, regie Cyriel van Gent)

1976-1977

103. Dag schat, tot… volgend jaar! (van Bernard Slade, regie Werner Kopers)

104. Joanna of de triomf van de demokratie (van Luc Vilsen, regie Raf Reymen)

105. De beverpels (van Gerhart Hauptmann, regie Hugo van den Berghe)

106. Amo, amas, amat, op het forum is het wat (van Paul Berkenman)

107. De nacht der Tribaden (van Per Olov Enquist, regie Jean-Pierre De Decker)

108. De ontstuitbare opkomst van Arturo Ui (van Bertolt Brecht, regie Paul Anrieu)

109. De tuinkabouter (van Francis Scott Fitzgerald, regie Dré Poppe)

110. Te bed of niet te bed (van Ben Travers, regie Cyriel van Gent)

1977-1978

111. Cyaankali (van Friedrich Wolf, regie Charles Dierick)

112. Het gezin van Paemel (van Cyriel Buysse, regie Hugo van den Berghe)

113. Knock of de triomf van de Geneeskunde (van Jules Romains, regie Cyriel van Gent)

114. Het Proces (van Peter Weiss, regie Walter Tillemans)

115. Niet te bereiken (van Simon Gray, regie Jean-Pierre De Decker)

116. Het koffertje (van Carl Sternheim, regie Raf Reymen)

117. Wie is bang voor Virginia Woolf? (van Edward Albee, regie Jo Gevers)

(107. herneming De nacht der Tribaden)

(103. herneming Dag Schat, tot .. volgend jaar)

1978-1979

118. De goede mens van Sezuan (van Bertolt Brecht, regie Walter Tillemans)

119. Sacco en Vanzetti (van Mino Roli en Luciano Vincenzoni, regie Hugo van den Berghe)

120. Emigranten (van Slawomir Mrozek, regie Jean-Pierre De Decker)

121. Escuriaal (van Michel de Ghelderode, regie Jan De Vos)

122. Kabaal in Chioggia (van Carlo Goldoni, regie Walter Moeremans)

123. Chez Nous (van Peter Nichols, regie Jean-Pierre De Decker)

124. Agnes Bernauer (van Franz Xaver Kroetz, regie Hugo van den Berghe)

125. De laatsten (van Maxim Gorki, regie Jean-Pierre De Decker)

126. De slons (van Neil Simon, regie Walter Moeremans)

(117. herneming Wie is bang voor Virginia Woolf?)

1979-1980

127. Lieve Hemel (van Franz Xaver Kroetz, regie Jean-Pierre De Decker)

128. Burger Edelman (van Molière, regie Rafaël Rodriguez)

129. Nr.129: Spoken (nov.1979) (van Henrik Ibsen, regie Ulrich Greiff)

130. Bedrog (van Harold Pinter, regie Jef Demedts)

131. Priester Daens (22/12/1979) (van Frans Redant en Walter Moeremans, regie Walter Moeremans)

132. De Meeuw (van Anton Tsjechov, regie Jean-Pierre De Decker)

133. Rashomon (van Michael Kanin, regie Jo Gevers)

134. Schreber (van M.Meyer/G.Rijnders, regie Achiel Van Malderen)

135. Wij betalen niet (van Dario Fo, regie Arturo Corso)

136. Bruiloft (van Elias Canetti, regie Jean-Pierre De Decker)

1980-1981

137. Dodendans (van August Strindberg, regie Hugo van den Berghe)

138. Midzomernachtsdroom (van William Shakespeare, regie Jean-Pierre De Decker)

139. De Advertentie (van Natalia Ginzburg, regie Jef Demedts)

140. Nekrassov (van Jean-Paul Sartre, regie Achiel Van Malderen)

141. Het Spaarvarken (van Eugène Labiche, regie Walter Moeremans)

142. Verkeerd (van Martin Sherman, regie Jean-Pierre De Decker)

143. Woyzeck (van Georg Büchner, regie Ulrich Greiff)

144. De Rechtvaardigen (van Albert Camus, regie Senne Rouffaer)

145. De Vossejacht (van Hugo Claus, regie Jean-Pierre De Decker)

146. Pantagleize (van Michel de Ghelderode, regie Bernard De Coster)

1981-1982

147. Antigone (van Sofokles, regie Jean-Pierre De Decker)

148. De geschiedenis van de Soldaat (van Charles Ferdinand Ramuz, regie Arturo Corso)

149. Maat voor Maat (van William Shakespeare, regie Jean-Pierre De Decker)

150. Fin de Carrière (van Thomas Bernhard, regie Hugo van den Berghe)

151. Ik voel me als een boom (van NTG-collectief, regie Arnold Willems)

152. De toevallige dood van een anarchist (van Dario Fo, regie Arturo Corso)

153. Breek ze ! (van Nigel Williams, regie Jef Demedts)

154. Het haar van de hond (van Hugo Claus, regie Jean-Pierre De Decker)

155. Charcuterie Fine (van Tilly, regie Achiel Van Malderen)

1982-1983

156. Klassevijand (van Nigel Williams, regie Lucas Borkel)

157. Lysistrata (van Aristofanes, regie Stavros Doufexis)

158.Belgische Cirque Belge (van Walter Moeremans en Frans Redant, regie Walter Moeremans)

159. Concert à la carte (van Franz Xaver Kroetz, regie Achiel Van Malderen)

160. Noch Vis noch Vlees (van Franz Xaver Kroetz, regie Jean-Pierre De Decker)

161. Justitiepaleis (van Théâtre National de Strasbourg, regie Hugo van den Berghe en Walter Moeremans)

162. Dertiende Nacht (van Howard Brenton, regie Achiel Van Malderen)

163. Hamlet (van Hugo Claus naar William Shakespeare, regie Arturo Corso)

164. Veel leven om Niets (van William Shakespeare, regie Jean-Pierre De Decker)

1983-1984

165. De Ingebeelde Zieke (van Molière, regie Jean-Pierre De Decker en Achiel Van Malderen)

166. Hamlet (van Hugo Claus naar William Shakespeare, remake, regie Hugo Claus, Walter Moeremans en Frans Redant)

167. Rondedans (van Arthur Schnitzler, regie Achiel Van Malderen)

168. Madame Warrens Broodwinning (van George Bernard Shaw, regie Hugo van den Berghe)

169. Oom Wanja (van Anton Tsjechov, regie Jean-Pierre De Decker)

170. Dantons Dood (van Georg Büchner, regie Ulrich Greiff)

171. Thuis (van Hugo Claus, regie Walter Moeremans)

172. De Kunst van de Komedie (van Eduardo de Filippo, regie Jean-Pierre De Decker)

1984-1985

173. De Koning Sterft (van Eugene Ionesco, regie Franz Marijnen)

174. Liefde, lust en Horens (van Thomas-Simon Gueullette, regie Jean-Louis Benôit)

175. Vrouwen van Troje (van Euripides, regie Stavros Doufexis)

176. Door de Liefde verrast (van Marivaux, regie Herman Gilis)

177. Blindeman (van Hugo Claus, regie Hugo Claus)

178. De vader (van August Strindberg, regie Ulrich Greiff)

179. De Chinese muur (van Max Frisch, regie Walter Moeremans)

1985-1986

180. De Tartuffe (van Molière, regie Hugo van den Berghe)

181. Bouwmeester Solness (van Henrik Ibsen, regie Herman Gilis)

182. Peter Pan (musical van Blaute en De Vuyst, naar J. M. Barrie, regie Jean-Pierre De Decker)

(173. Herneming De Koning Sterft)

183. Demonen (van Lars Norén, regie Herman Gilis)

184. Princes Maleine (van Maurice Maeterlinck, regie Jonas Jurasos)

(157. Herneming Lysistrata)

185. Een oogje op Amélie (van Georges Feydeau, regie Jean-Pierre De Decker en Herman Gillis)

1986-1987

186. Lijmen en het Been (van Willem Elsschot, regie Walter Moeremans)

(173. Herneming De Koning sterft)

187. De Reisgids (van Botho Strauss, regie Jean-Pierre De Decker)

(182 Herneming Peter Pan)

188. Koning Lear (van William Shakespeare, regie Franz Marijnen)

189. Claire (musical van Manfred Karge en Stanley Walden, regie Christian Elbing)

190. Station Service (van Gildas Bourdet, regie Jos Verbist)

191. Ubu Koning (van Alfred Jarry, regie Jean-Pierre De Decker)

1987-1988

(190. Herneming Station Service)

192. Menuet (van Louis Paul Boon, regie Eddy Vereycken)

193. De Golven van de Liefde en de Zee (van Franz Grillparzer, regie Ulrich Greiff)

194. De Vrek (van Molière, regie Dirk Tanghe)

195. Pygmalion (van George Bernard Shaw, regie Lars Rudolfsson)

196. Pinokkio (van Carlo Collodi, regie Luc Perceval)

197. De Miraculeuze Come-Back van Mea L. Loman (van Vleugel en Vorstenbosch, regie Hugo van den Berghe)

(188. Herneming Koning Lear)

198. De Liefdesgeschiedenis van de eeuw (van Märta Tikkanen, regie Agneta Elers-Jarleman)

199. Gewoonweg ingewikkeld (van Thomas Bernhard, regie Horst Mentzel)

200. Medea (van Euripides, regie Dirk Tanghe)

201. De Harige aap (van Eugene O’Neill, regie Eddy Vereycken)

1988-1989

(194. Herneming De Vrek)

202. De vervolging en de moord op Jean Paul Marat (van Peter Weiss, regie Ulrich Greiff)

203. Triptiek van het Weerzien (van Botho Strauss, regie Mette Bouhuÿs)

(196. Herneming Pinokkio)

204. Rosalie Niemand (van Jan de Vuyst naar Elisabeth Marain, regie Hugo van den Berghe)

205. Drie mannen en een paard (van John C. Holm en George Abbott, regie Ken Stott)

206. De dood van een handelsreiziger (van Arthur Miller, regie Dirk Tanghe)

207. Eendagswezens (van Lars Norén, regie Guy Joosten)

208. Driekoningenavond of wat u maar wilt (van William Shakespeare, regie Eddy Vereycken)

1989-1990

(204. Herneming Rosalie Niemand)

209. De Drie Zusters (van Anton Tsjechov, regie Alexander Lang)

210. Trends (van Doug Lucie, regie Jef Demedts)

211. Kristus wordt weer gekruisigd (Jan De Vuyst naar Nikos Kazandzakis, regie Dirk Tanghe)

212. Vaders en Zonen (van Brian Friel naar Toergenjev, regie Nick Hamm

213. Poesjkin Miniaturen: De Stenen Gast / Mozart en Salieri (naar Alexandr Poesjkin, regie Gero Troike)

214. Elektra (van Sofokles, regie Dirk Tanghe)

215. Bij de Varkens (van Athol Fugard, regie Eddy Vereycken)

216. De Indringer (van Alan Ayckbourn, regie Robbe de Hert)

217. Geestige Geesten (van Noel Coward, regie Marc Didden)

1990-1991

(204. Herneming Rosalie Niemand)

218. De gecroonde Leersse (van Michiel de Swaen, regie Hugo van den Berghe)

219. Jungleboek (van Jan de Vuyst naar Rudyard Kipling, regie Dirk Tanghe)

220. Blankenberge (van Tom Lanoye, regie Senne Rouffaer)

221. Jozef in Egypte (van Joost van den Vondel, regie Karst Woudstra)

222. Het gezin van Paemel (van Cyriel Buysse, regie Dirk Tanghe)

223. Richard Everzwijn (van Hugo Claus, regie Eddy Vereycken)

1991-1992

224. Bij Jules en Alice (van Tom Lanoye, regie Eddy Vereycken)

225. Dokter De Vuyst (musical van Bart Peeters en Jan Leyers, regie Jan Verbist)

226. Misdaad en straf (van Dostojevski, regie Blanka Heirman, Els Magerman, Frans Redant en Pjeroo Roobjee)

227. Georges Dandin (van Molière, regie Marcel Delval)

(221. Herneming Jungleboek + TV film)

228. De naakten kleden (van Pirandello, ism KVS-Brussel, regie Senne Rouffaer)

229. Mario ga eens opendoen er werd gebeld (van Kamagurka, regie Sam Bogaerts)

1992-1993

230. De dienstlift (van Harold Pinter, regie Sam Bogaerts)

231. De verrijzenis van de fameuze Monseigneur Hamlet (van Pjeroo Roobjee, regie Jan Decleir)

232. Wachten op Godot (van Samuel Beckett, regie Sam Bogaerts)

233. Van de brug af gezien (van Arthur Miller, ism KNS-Antwerpen, regie Jo Dua)

234. De repetitie (van Jean Anouilh, regie Hugo Claus)

235. Onpaardans (van Ed Vanderweyden, ism KVS-Brussel, regie Mark Willems)

236. De Discrete Charme van de Bourgeoisie (van Luis Bunuel en J.C. Carrière, regie Jean-Pierre De Decker)

1993-1994

237. Onder de torens (van Hugo Claus, regie Sam Bogaerts)

238. Tailleur pour Dames (van Georges Feydeau, regie Jean-Pierre De Decker)

239. Duifke Klok (van Karst Woudstra, regie Jan Devos)

240. Nathan de wijze (van G.E.Lessing, regie Eddy Vereycken)

241. Tante Euthanasie gaat achteruit (van Kamagurka, regie Sam Bogaerts)

242. Het Salon (diverse presentaties in de Minnemeers, olv Sam Bogaerts)

1994-1995

243. Onweer in de tropen (van Tom Lanoye, regie Sam Bogaerts)

244. Een ideale echtgenoot (van Oscar Wilde, regie Sam Bogaerts)

245. Orgie (van Pier Paolo Pasolini, regie Sam Bogaerts)

246. Suiker (van Hugo Claus)

247. Schijn bedriegt (van Thomas Bernhard, regie Jan Devos)

248. Grote Kinderen (van Jean Cocteau, regie Jean-Pierre De Decker)

249. Anatomie Titus (van Heiner Müller, regie Sam Bogaerts)

250. Het Salon II (diverse presentaties in de Minnemeers, olv Sam Bogaerts)

1995-1996

251. De Presidentes (van Werner Schwab, regie Hugo van den Berghe)

252. Verhalen uit het Weense Woud (van Odön von Horváth, regie Jaak Van de Velde)

253. Gisteren (van Harold Pinter, regie Jean-Claude Berutti)

254. Het Wijde Land (van Arthur Schnitzler, regie Guy Van Sande)

255. De Amerikaanse Droom/Vanachter (van E. Albee/S. Shepard, regie Guy Cassiers)

(250. Herneming Grote Kinderen)

256. Escalatie Ordinair (van Werner Schwab, regie Johan Dehollander)

257. Het Salon III (Gruis, tekst en regie Eric de Volder)

1996-1997

258. Steunpilaren van de maatschappij (van Henrik Ibsen)

259. Het oneindige verhaal (van Michael Ende, regie Niek Kortekaas)

260. De rand van het verstand (van Sam Shepard, regie Victor Löw)

261. De Caracal (van Judith Herzberg, regie Hugo van den Berghe)

262. Casanova’s thuisreis (van Hugo Matthyssen naar Arthur Schnitzler, regie Ignace Cornelissen)

263. Het Dispuut van Valladolid (van J. C. Carrière, regie Victor Meuwissen)

264. Professor Bernhardi (van Arthur Schnitzler, regie Jean-Claude Berutti)

1997-1998 (directie Jean Pierre De Decker)

265. Midzomernachtsdroom (van William Shakespeare, regie Niek Kortekaas)

266. Strelingen (van Sergi Belbel, regie Guy Van Sande)

(260. Herneming Het oneindige verhaal)

267. Het Onderzoek (van Peter Weiss, regie Eddy Vereycken)

268. Torch Song Trilogy (van Harvey Fierstein, regie Jean-Pierre De Decker)

269. A Clockwork Orange (van Anthony Burgess, regie Niek Kortekaas)

270. Masterclass (van Terrence McNally, regie Jean-Pierre De Decker)

271. Drama’s uit het courante leven (van Pierre Cami, regie Stany Crets)

272. Voorjaarsontwaken (van Frank Wedekind, regie Guy Van Sande)

1998-1999

(266. Herneming Midzomernachtsdroom, Gentse Feesten)

(268. Herneming Masterclass)

273. Het Bal (van naar Le théâtre du Campagnol en Ettore Scola; regie Guy Van Sande)

274. Peter Pan, de musical van Blaute en De Vuyst naar J.M. Barrie, regie Jean-Pierre De Decker)

275. Closer (van Patrick Marber, regie Niek Kortekaas)

276. Eindelijk Afgelopen (van Peter Turrini, regieadvies Guy Van Sande)

277. La Strada (van Federico Fellini & Tullio Pinelli, regie Niek Kortekaas)

278. Dahlia’s en Gladiolen (van Guy Van Sande, regie Mimi Dewilde)

279. Les Liaisons Dangereuses (van Christopher Hampton naar Choderclos de Laclos, regie Niek Kortekaas)

280. Titanic (van Alain Pringels, regie Jean-Pierre De Decker)

281. Stilleven, muzikale monoloog (van en door Brecht Callewaert)

1999-2000

282. Hoog tijd (van Tom Cole, regie Jean-Pierre De Decker)

283. Macbeth (van William Shakespeare, regie Guy Van Sande)

284. Het bloed (van Sergi Belbel, regie Niek Kortekaas)

(275. Herneming Peter Pan, de musical)

(276. Herneming Closer)

285. De reis naar Lourdes (tekst en regie Guy Van Sande)

286. Fun (van James Bosley, regie Mimi De Wilde)

287. Kat op een heet zinken dak (van Tennessee Williams, regie Guy Van Sande en Alain Pringels)

288. Dansen op mijn graf (van Aidan Chambers, regie Jan Steen)

(268. Herneming Masterclass)

2000-2001

289. Peepshow in de Alpen (van Markus Köbeli, regie Frans Van der Aa)

290. Schone Familie (van Agnes Jaoui et Jean-Pierre Bacri, regie Jean-Pierre De Decker)

291. K (van Alain Pringels naar Kafka, regie Alain Pringels)

(288. Herneming Kat op een heet zinken dak)

292. God van morgen (naar de Sade, regie Brecht Callewaert)

293. Leonce en Lena (van Georg Büchner, regie Domien Van Der Meiren)

294. Othello (van William Shakespeare, regie Alain Pringels)

295. Celibaat (van Tom Lanoye naar Walschap, coproductie met de Mol, regie Domien Van Der Meiren)

296. The Rocky Horror Show (van Richard O’Brien, regie Stany Crets)

Referentie
Ronny De Schepper, Zesde lustrumboek van het NTG, Het Laatste Nieuws 28 december 1995

4 gedachtes over “De geschiedenis van het Nederlands Toneel Gent

  1. Bestaat er enige informatie of beeldmateriaal over het stuk Het Haar van de Hond van Hugo Claus dat in 1982 werd opgevoerd in een regie van Jean-Pierre De Decker?

    Vriendelijk dank

    Filip SCHOTTE

    Liked by 1 persoon

    1. Sorry dat ik zo laattijdig antwoord. Ik vond namelijk dat deze vraag zich tot “eender wie” richtte. Maar bij nader inzien vind ik het beleefder dat ik als schrijver van de blog toch ook rechtstreeks antwoord. Al is dat antwoord helaas “ik weet het niet”.

      Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Google+ photo

Je reageert onder je Google+ account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.