Giro delle Regioni

Giro delle Regioni

2006
1 Francesco Gavazzi Unidelta Italië
2 Matthew Lloyd A.I.S. Australië
3 Muradjan Khalmuratov Lucchini Oezbekistan
4 Anton Reshetnikov Nat.selectie Rusland
5 Maurizio Girardini G.S.Zalf Italië
6 Alexandr Filippov G.S.Lupi Rusland
7 Davide Malacarne G.S.Zalf Italië
8 Simone Stortoni Lucchini Italië
9 Emanuele Fornasiero Marchiol Italië
10 Gregory Da Ros Marchiol Italië
11 Zoltan Remak P-Nivo Slovakije
12 Alessio Ziliani Lucchini Italië
13 Roberto Richeze Oleodinamica Panni Argentinië
14 Andrey Solomennikov Nat.selectie Rusland
15 Daniel Oss G.S.Zalf Italië
16 Adam Pierzga La Pomme Polen
17 Peter Kusztor P-Nivo Hongarije
18 Massimiliano Turco Trevigiani Italië
19 Yauhen Sobal G.S.Lupi Witrusland
20 Giordano Montanari San Marco Italië

2005
1 Luigi Sestili Palazzago Italië
2 Romans Kreuziger G.S.Plzen Tsjechië
3 Eduardo Gonzalo Ramirez Barcelona Spanje
4 Peter Velits Konica Slovakije
5 Andrey Kunitski Palazzago Witrusland
6 Robert Gesink Lowik Nederland
7 Pieter Jacobs Amuzza België
8 Michael Muck Bianchi BRD
9 Zdenek Stybar Fidea Tsjechië
10 Simon Clarke Jayco Australië
11 Jean-Marc Marino Crédit Agricole Frankrijk
12 Jaroslaw Dabrowski Pacific Polen
13 Markus Eibegger Arboe Oostenrijk
14 Riccardo Ricco Grassi Italië
15 Anton Sintsov Moscow City Rusland
16 Tony Martin Kostritzer BRD
17 Vitaly Kondrut Donesk Oekraïne
18 Alexandr Dyachenko Capec Kazakstan
19 Rui Filipe Gomes Sa Barbot Portugal
20 Pavel Kalinin Moscow City Rusland
2004
1 Domenico Pozzovivo G.S.Zalf Italië
2 Marco Marzano Pagnoncelli Italië
3 Alessandro Bertuola Brugnotto Italië
4 Andriy Grivko Finauto Oekraïne
5 Maxim Belkov Zoccorinese Rusland
6 Giovanni Visconti De Nardi Italië
7 Wojciech Dybel Pacific Polen
8 Vincenzo Nibali Mastromarco Italië
9 Martin Mares P.S.K. Tsjechië
10 Dainius Kairelis Faresin Litouwen
11 Paolo Bailetti Pagnoncelli Italië
12 Branislau Samoilau Palazzago Witrusland
13 Jonas Olsson Bianchi Zweden
14 Peter Dawson United Water Australië
15 Grega Bole Sava Kranj Slovenië
16 Marcus Burghardt Wiesenhof BRD
17 Julian Marcuz Crédit Agricole Frankrijk
18 Martin Velits Dukla Trencin Slovakije
19 Peter Velits Dukla Trencin Slovakije
20 Amael Moinard Jean Floch Frankrijk
2003
1 Martin Osman Birmingham GBr
2 Dainius Kairelis Faresin Litouwen
3 Davide Frattini Alessio Italië
4 Andris Reiss Pagnoncelli Letland
5 Denis Bondarenko Pinzolo Rusland
6 Giuseppe Muraglia Pinzolo Italië
7 Joseba Albizu Lizaso A.S.C. Spanje
8 Scott Davis United Water Australië
9 Paolo Bailetti Pagnoncelli Italië
10 Marco Marzano Pagnoncelli Italië
11 Francesco Casagrande Lampre Italië
12 Daniele Masolino Parolin Italië
13 Oscar Serrano Alonso A.S.C. Spanje
14 Denys Kostyuk Nikolaev Oekraïne
15 Kristjan Fajt Sava Slovenië
16 Alessandro Bertuola Veneta Cucine Italië
17 Danilo Di Luca Saeco Italië
18 Aaron Kemps United Water Australië
19 Daniele Colli G.S.Zalf Italië
20 Riccardo Ricco Raimondi Italië
2002
1.Giuseppe Muraglia
2.Joseba Albizu
3.Scott Davis
4.Dainius Kairelis
5.Franco Pellizotti
6.Daniele Masolino
7.Filippo Baldo
8.Davide Frattini
9.Paolo Bailetti
10.Oscar Serrano
11.Daniele Masolino
12.Andrei Teteriuk
13.Renzo Mazzoleni
14.Alessandro Bertuola
15.Marco Marzano
16.Domenico Pozzovivo
17.Andris Reiss
18.Denis Bondarenko
19.Raffaele Ferrara
20.Tadej Valjavec
2001
1.Alexandre Kolobnev Pellegrino Rusland
2.Denis Bondarenko Ragnoli Rusland
3.Oscar Pereiro Porta da Ravessa Spanje
4.Viktor Repinski Nat.selectie Witrusland
5.Ryan Cox Team Cologne Zuid-Afrika
6.David Sussemilch Dukla Praha Tsj.Rep.
7.John Gadret V.C.Roubaix Frankrijk
8.Christophe Stevens Groeninge Belgium
9.David Rusch Mephisto Zwitserland
10.Garen Bloch Kinekor Zuid-Afrika
11.Charles Dionne Seven Up Canada
12.Fabian Wegmann Sossenheim Duitsland
13.Dayle Cheatley Southland Nieuw-Zeeland
14.Placido Valdez Nat.selectie Filipijnen
15.Heiko Szonn Peugeot Berlin Duitsland
16.Ricardo Costa Porta da Ravessa Portugal
17.Bernardo Luzon Nat.selectie Filipijnen
18.Matthew Gilbert Southland Nieuw-Zeeland
19.Ricardo Felgueiras Porta da Ravessa Portugal
20.Jiri Chrobak Dukla Praha Tsj.Rep.
2000
1.Raffaele Ferrara
2.Angelo Lopeboselli
3.Franco Pellizotti
4.Renzo Mazzoleni
5.Davide Frattini
6.Oscar Serrano
7.Andris Reiss
8.Giuseppe Muraglia
9.Joseba Albizu
10.Denis Bondarenko
11.Paolo Marchesin
12.Scott Davis
13.Dainius Kairelis
14.Filippo Baldo
15.Oscar Mason
16.Paolo Bailetti
17.Daniele Masolino
18.Marco Marzano
19.Alessandro Bertuola
20.Danilo Di Luca
1999
1.Tadej Valjavec
2.Angelo Lopeboselli
3.Massimo Cigana
4.Paolo Marchesin
5.Raffaele Ferrara
6.Franco Pellizotti
7.Oscar Serrano
8.Renzo Mazzoleni
9.Davide Frattini
10.Andris Reiss
11.Oscar Mason
12.Denis Bondarenko
13.Giuseppe Muraglia
14.Joseba Albizu
15.Scott Davis
16.Dainius Kairelis
17.Paolo Bailetti
18.Daniele Masolino
19.Marco Marzano
20.Alessandro Bertuola
1998
1 Emanuele Negrini Baggioni Italië
2 Danilo Di Luca RecordCucine Italië
3 Massimo Cigana BresciaLat Italië
4 Massimiliano Martella Toscana Italië
5 Raffaele Luongo Sintofarm Italië
6 Alessandro Romio Emilia Italië
7 Domenico Romano Veneto Italië
8 Denis Lunghi Colpack Italië
9 Pietro Caucchioli San Pellegrino Italië
10 Daniele Galli San Pellegrino Italië
11 Marco Madrucci Grassi Italië
12 Fortunato Baliani Bedogni Italië
13 Davy Daniels Eddy Merckx België
14 Paolo Bossoni Sintofarm Italië
15 Paolo Tiralongo Vellutex Italië
16 Kurt-Asle Arvesen G.S.Zalf Noorwegen
17 Massimiliano Martini Bedogni Italië
18 Federico Morini Toscana Italië
19 Fabio Bulgarelli Sintofarm Italië
20 Christian Sambi Emilia Italië
1997
1.Oscar Mason
2.Giuseppe Guerini
3.Massimo Cigana
4.Oscar Serrano
5.Paolo Marchesin
6.Fernando Fernandez
7.Danilo Di Luca
8.Paolo Tiralongo
9.Tadej Valjavec
10.Angelo Lopeboselli
11.Raffaele Ferrara
12.Franco Pellizotti
13.Daniele Masolino
14.Renzo Mazzoleni
15.Davide Frattini
16.Alessandro Bertuola
17.Ruslan Ivanov
18.Marco Marzano
19.Giuseppe Muraglia
20.Joseba Albizu
1996
1.Oscar Mason
2.Filippo Baldo
3.Giuseppe Guerini
4.Ruslan Ivanov
5.Fernando Fernandez
6.Danilo Di Luca
7.Massimo Cigana
8.Paolo Tiralongo
9.Marco Milesi
10.Tadej Valjavec
11.Angelo Lopeboselli
12.Paolo Marchesin
13.Daniele Masolino
14.Oscar Serrano
15.Franco Pellizotti
16.Renzo Mazzoleni
17.Davide Frattini
18.Andris Reiss
19.Denis Bondarenko
20.Giuseppe Muraglia


1995
1.Marino Alonso Nat.selectie Spanje
2.Roberto Sgambelluri MG-Boys Italië
3.Oscar Mason Grassi Italië
4.Fernando Fernandez Magan Nat.selectie Spanje
5.Marco Fincato Veneto Italië
6.Ruslan Ivanov Nat.selectie Moldavië
7.Danilo Di Luca San Marco Italië
8.Massimo Cigana MG-Boys Italië
9.Paolo Tiralongo Vellutex Italië
10.Tadej Valjavec Nat.selectie Slovenië
11.Angelo Lopeboselli Brescia Italië
12.Paolo Marchesin Marche Italië
13.Raffaele Ferrara G.S.Zalf Italië
14.Dario Frigo Piemonte Italië
15.Paolo Bossoni Sintofarm Italië
16.Ivan Basso G.S.Zalf Italië
17.Luca Paolini Grassi Italië
18.Salvatore Commesso MG-Boys Italië
19.Ruggero Marzoli Colpack Italië
20.Fabio Sacchi Colpack Italië


1994
1.Andrei Teteriuk
2.Oscar Serrano
3.Fernando Fernandez
4.Giuseppe Di Grande
5.Daniele Sgnaolin
6.Marco Fincato
7.Vincenzo Galati
8.Roberto Sgambelluri
9.Filippo Baldo
10.Oscar Mason
11.Ruslan Ivanov
12.Dimitri Konyshev
13.Fabiano Fontanelli
14.Joseba Albizu
15.Massimo Cigana
16.Franco Pellizotti
17.Wladimir Belli
18.Paolo Tiralongo
19.Tadej Valjavec
20.Giuseppe Muraglia
1993
1.Andrei Teteriuk
2.Leonardo Piepoli
3.Vincenzo Galati
4.Oscar Serrano
5.Renato Borghi
6.Francesco Secchiari
7.Giuseppe Di Grande
8.Daniele Sgnaolin
9.Marco Fincato
10.Roberto Sgambelluri
11.Filippo Baldo
12.Oscar Mason
13.Ruslan Ivanov
14.Danilo Di Luca
15.Massimo Cigana
16.Paolo Tiralongo
17.Tadej Valjavec
18.Angelo Lopeboselli
19.Paolo Marchesin
20.Stefano Zanini
1992
1 Marco Pantani G.S.Coppi Italië
2 Vincenzo Galati G.S.Domus Italië
3 Andrea Noe Mecair Italië
4 Davide Rebellin MG-Boys Italië
5 Roberto Petito G.S.Lazio Italië
6 Andy Lebsanft Nat.selectie Duitsland
7 Alexander Chefer Nat.selectie GOS
8 Walter Bonca Nat.selectie Slovenië
9 Stephane Galbois Nat.selectie Frankrijk
10 Uwe Peschel Nat.selectie Duitsland
11 Gilberto Simoni G.S.Prodet Italië
12 Marco Milesi G.S.Domus Italië
13 Michele Poser Trevigiani Italië
14 Giuseppe Guerini G.S.Domus Italië
15 Wladimir Belli G.S.Domus Italië
16 Francesco Secchiari G.S.Domus Italië
17 Paolo Lanfranchi G.S.Zalf Italië
18 Leonardo Piepoli G.S.Prodet Italië
19 Stefano Garzelli Corsico Italië
20 Nicola Loda MG-Boys Italië
1991

1 Davide Rebellin MG-Boys Italië
2 Daniele Nardello Pagnoncelli Italië
3 Francesco Casagrande Vellutex Italië
4 Jose Lamy Etupes Frankrijk
5 Nicola Miceli Lombardia Italië
6 Danny Alaerts Nat.selectie België
7 Lennie Kristensen Nat.selectie Denemarken
8 Srecko Glivar Nat.selectie Joegoslavië
9 Jose Jaime Gonzalez Pico Postobon Colombia
10 Georg Totschnig Tyrolia Oostenrijk
11 Walter Bonca Nat.selectie Joegoslavië
12 Michele Bartoli Bottegone Italië
13 Wladimir Belli G.S.Domus Italië
14 Marco Serpellini G.S.Zalf Italië
15 Gilberto Simoni G.S.Car Italië
16 Giovanni Lombardi Caneva Italië
17 Filippo Simeoni Lombardia Italië
18 Marco Fincato Veneto Italië
19 Eichi Sakamoto Nat.selectie Japan
20 Gianluca Tonetti Olmet Italië


1990
1.Andrea Tafi Mapei-GB
2.Gianni Bugno MG-Technogym
3.Paolo Lanfranchi Brescialat-Fago
4.Francesco Frattini Gewiss-Ballan
5.Fabrizio Bontempi Brescialat-Fago
6.Denis Zanette Aki-Gipiemme
7.Gianni Faresin Lampre-Panaria
8.Stefano Cattai ZG Mobili-Selle Italia
9.Andrea Ferrigato ZG Mobili-Selle Italia
10.Angelo Lecchi Brescialat-Fago
11.Mariano Piccoli Brescialat-Fago
12.Marco Pantani Carrera-Tassoni
13.Gilberto Simoni Aki-Gipiemme
14.Maurizio Fondriest Lampre-Panaria
15.Alberto Elli MG-Technogym
16.Rodolfo Massi Refin-Cantina Tollo
17.Claudio Chiappucci Carrera-Tassoni
18.Davide Rebellin MG-Technogym
19.Massimo Podenzana Brescialat-Fago
20.Luca Gelfi Brescialat-Fago
1989
1.Massimo Podenzana Navigare
2.Michele Bartoli Mercatone
3.Giuseppe Locchi Colnago
4.Gianni Faresin Lampre
5.Angelo Citracca Navigare
6.Corrado Herin Sintesi
7.Franco Ballerini Mapei
8.Michele Coppolillo Navigare
9.Marco Zen Lampre
10.Giovanni Fidanza Polti
11.Eros Poli Mercatone
12.Stefano Casagrande Mercatone
13.Gianluca Bortolami Mapei
14.Mario Scirea Polti
15.Mauro Santaromita ZG-Mobili
16.Marco Pantani Carrera
17.Gianni Bugno Polti
18.Davide Cassani GB/MG Boys
19.Paolo Botarelli Jolly Club
20.Marco Giovanetti Mapei/Clas
1988
1 Enrico Zaina GS Carrera Italië
2 Dimitri Konyshev Nat.selectie Sovjetunie
3 Vladimir Pulnikov Nat.selectie Sovjetunie
4 Pjotr Ugrumov Nat.selectie Sovjetunie
5 Andrea Tafi Toscana Italië
6 Sergio Carcano Passerini Italië
7 Sergei Uslamine Nat.selectie Sovjetunie
8 Maik Landsmann Nat.selectie DDR
9 Roberto Pelliconi Mobiexport Italië
10 Davide Brotini Toscana Italië
11 Aidan Harrison Nat.selectie Ierland
12 Andrea Ferrigato Veneto Italië
13 Paolo Lanfranchi G.S.Remac Italië
14 Sergio Barbero Piemonte Italië
15 Mario Cipollini Fanini Italië
15 Stefano Faustini Lombardia Italië
17 Fabrizio Bontempi Lombardia Italië
18 Lance Ravenhill Nat.selectie Gr.Brit.
19 Anders Jarl Nat.selectie Zweden
20 Maximilian Sciandri G.S.Benotto Italië
1987
1.Gianni Bugno Gatorade
2.Alberto Volpi Gatorade
3.Maurizio Fondriest Panasonic
4.Andrea Tafi Carrera
5.Roberto Gusmeroli MG-GB
6.Flavio Vanzella MG-GB
7.Bruno Leali Mercatone Uno
8.Stefano Giraldi Amore & Vita
9.Marco Giovanetti Gatorade
10.Dario Mariuzo Ariostea
11.Enrico Galleshi Mercatone Uno
12.Edoardo Rocchi MG-GB
13.Luigi Furlan Helvetia
14.Franco Chiochioli MG-GB
15.Luigi Botteon Lampre
16.Fabrizio Settembrini Italbonifica
17.Fabrizio Bontempi Lampre
18.Franco Cavallini Amore & Vita
19.Marco Zen Panasonic
20.Roberto Conti Ariostea
1986
1 Maurizio Fondriest G.S.Zalf Italië
2 Jiri Skoda Nat.selectie Tsjechoslovakije
3 Valeri Malasjenkov Nat.selectie U.S.S.R.
4 Eduardo Alonso Gonzalez Nat.selectie Cuba
5 Edoardo Rocchi Umbria Italië
6 Patrick Van Passel Nat.selectie Nederland
7 Srecko Glivar Nat.selectie Joegoslavië
8 Marco Zen G.S.Zalf Italië
9 Ernst Christl Nat.selectie BRD
10 Tomas Kirsipuu Nat.selectie U.S.S.R.
11 Alberto Elli Bresciaplast Italië
12 Gianni Faresin G.S.Zalf Italië
13 Massimo Podenzana G.S.Tiglio Italië
14 Michele Moro Veneto Italië
15 Mario Cipollini Fanini Italië
16 Stefano Bianchini Bresciaplast Italië
17 Roberto Gusmeroli Lombardia Italië
18 Eros Poli Passerini Italië
19 Gianluca Pierobon Biancorosso Italië
20 Ole Silseth Nat.selectie Noorwegen
1985
1.Marco Giovanetti SEUR
2.Stefano Allocchio Italbonifica
3.Bruno Leali Carrera
4.Gianni Bugno Château d’Ax
5.Maurizio Fondriest Del Tongo
6.Moreno Argentin Ariostea
7.Flavio Giupponi Malvor
8.Stefano Zanatta Château d’Ax
9.Roberto Pagnin Malvor
10.Andrea Chiurato Amore & Vita
11.Marco Lietti Malvor
12.Luigi Furlan Helvetia
13.Giuseppe Saronni Diana
14.Gianluca Bortolami Diana
15.Pierino Gavazzi Amore & Vita
16.Maurizio Piovani Diana
17.Adriano Baffi Ariostea
18.Marco Salighari Ariostea
19.Valerio Tebaldi Château d’Ax
20.Fabio Roscioli Del Tongo
1984
1.Marco Giovanetti Seur
2.Claudio Savini Benotto
3.Giuseppe Manenti Jolly
4.Gianni Bugno Château D’Ax
5.Salvatore Cavallaro Seur
6.Moreno Argentin Bianchi
7.Edoardo Rocchi Selca
8.Bruno Cenghialta Ariostea
9.Franco Chioccioli Del Tongo
10.Stefano Allocchio Malvor
11.Gianbatista Baronchelli Albacucine
12.Maurizio Piovani Malvor
13.Maurizio Fondriest Del Tongo
14.Marco Lietti Malvor
15.Franco Vona Château d’Ax
16.Flavio Giupponi Malvor
17.Stefano Tomassini Albacucine
18.Fabiano Fontanelli Selca
19.Stefano Della Santa Albacucine
20.Giorgio Furlan Malvor
1983
1.Maurizio Fondriest Alfa Lum
2.Giuseppe Saronni Del Tongo
3.Palmiro Masciarelli Gis
4.Francesco Moser Château D’Ax
5.Paolo Rosola Bianchi
6.Valerio Piva Ariostea
7.Gianni Bugno Château D’Ax
8.Ottavio Dazzan Selca
9.Mario Beccia Malvor
10.Luciano Loro Del Tongo
11.Roberto Pagnin Bianchi
12.Moreno Argentin Bianchi
13.Mario Noris Atala
14.Francesco Cesarini Ariostea
15.Giovanni Mantovani Atala
16.Orlando Maini Alfa Lum
17.Federico Longo Alfa Lum
18.Franco Ballerini Del Tongo
19.Federico Nespoli Gis
20.Alessandro Pozzi Château D’Ax
1982
1.Sergio Santamaria Ariostea
2.Marco Vitali Atala
3.Alfio Vandi Ariostea
4.Mario Beccia Remac
5.Francesco Moser Brianzoli
6.Maurizio Vandelli Ariostea
7.Pierino Gavazzi Remac
8.Roberto Conti Selca
9.Palmiro Masciarelli Gis
10.Gianni Bugno Atala
11.Maurizio Fondriest Ecoflam
12.Moreno Argentin Bianchi
13.Vittorio Algeri Brianzoli
14.Stefano Allocchio Brianzoli
15.Vito Di Tano Guerciotti
16.Walter Dalgal Sigma
17.Giuseppe Dal Grande Selle Italia
18.Alberto Elli Remac
19.Roberto Ceruti Del Tongo
20.Bruno Leali Carrera
1981
1.Roberto Pagnin Malvor
2.Vittorio Algeri Vini Ricordi
3.Gianbattista Baronchelli Supermercati
4.Roberto Calovi Gis
5.Moreno Argentin Sammontana
6.Mario Beccia Malvor
7.Giovanni Zola Supermercati
8.Palmiro Masciarelli Gis
9.Bruno Vicino Malvor
10.Marcello Bergamo Carrera
11.Giuseppe Passuello Atala
12.Claudio Corti Supermercati
13.Roberto Visentini Carrera
14.Massimo Ghirotto Carrera
15.Ennio Salvador Gis
16.Filippo Piersanti Ecoflam
17.Marino Amadori Ecoflam
18.Enio Vanotti Gis
19.Alessandro Paganessi Sammontana
20.Claudio Savini Vini Ricordi
1980
1.Moreno Argentin Bianchi Sammontana
2.Giovanni Bottoia Brianzoli
3.Stefano Giuliani Gis
4.Vittorio Algeri Vini Ricordi
5.Giuseppe Petito Ariostea
6.Pierino Gavazzi Atala
7.Ezio Moroni Atala
8.Riccardo Magrini Vini Ricordi
9.Leonarde Natale Gis
10.Claudio Corti Brianzoli
11.Palmiro Masciarelli Gis
12.Luciano Loro Del Tongo
13.Fabrizio Verza Bianchi Sammontana
14.Gibi Baroncheli Brianzoli
15.Silvano Contini Ariostea
16.Giuseppe Saronni Del Tongo
17.Emanuelle Bombini Del Tongo
18.Pierangelo Bincoletto Vini Ricordi
19.Mario Beccia Malvor
20.Paolo Rosola Bianchi Sammontana
1979
1.Moreno Argentin Sammontana
2.Giuseppe Petito Alfa Lum
3.Dante Morandi Atala
4.Franco Chioccioli Murella
5.Emanuele Bombini Del Tongo
6.Palmiro Masciarelli Gis
7.Giuseppe Saronni Del Tongo
8.Luciano Rabottini Metauro Mobili
9.Pierino Gavazzi Atala
10.Vittorio Algeri Metauro Mobili
11.Gibi Baronchelli Murella
12.Roberto Ceruti Del Tongo
13.Miro Panizza Atala
14.Francesco Moser Gis
15.Salvatore Maccali Alfa Lum
16.Ennio Salvador Gis
17.Claudio Corti Sammontana
18.Mario Beccia Malvor
19.Giovanni Mantovani Malvor
20.Alessandro Paganessi Sammontana
1978
1.Alessandro Paganessi Bianchi
2.Moreno Argentin Sammontana
3.Giambattista Baronchelli Del Tongo
4.Francesco Moser Gis
5.Wladimiro Panizza Atala
6.Mario Beccia Malvor
7.Roberto Ceruti Del Tongo
8.Giuseppe Saronni Del Tongo
9.Giovanni Battaglin Inoxpran
10.Pierino Gavazzi Atala
11.Fiorenzo Aliverti Alfa Lum
12.Glauco Santoni Inoxpran
13.Bruno Leali Inoxpran
14.Fabrizio Verza Gis
15.Marco Groppo Metauromobili
16.Giocondo Dalla Rizza Wilier
17.Emanuele Bombini Malvor
18.Giuseppe Petito Alfa Lum
19.Palmiro Masciarelli Gis
20.Gabriele Landoni Benotto
1977
1.Francesco Moser Famcucine
2.Giuseppe Saronni Del Tongo
3.Wladimiro Panizza Gis
4.Giambattista Baronchelli Bianchi
5.Mario Beccia Hoonved
6.Palmiro Masciarelli Famcucine
7.Pierino Gavazzi Atala
8.Alfio Vandi Metauro
9.Pierangelo Bincoletto Metauro
10.Claudio Torelli Sammontana
11.Vittorio Algeri Metauro
12.Roberto Ceruti Del Tongo
13.Alessandro Pozzi Bianchi
14.Mario Noris Atala
15.Ennio Salvador Gis
16.Riccardo Magrini Metauro
17.Giuseppe Petito Gis
18.Giuseppe Martinelli Alfa Lum
19.Giovanni Mantovani Famcucine
20.Luciano Rabottini Metauro
1976
1.Francesco Moser Famcucine
2.Giuseppe Saronni Gis
3.Leonarde Natale Gis
4.Pierino Gavazzi Magniflex
5.Giancarlo Casiraghi Atala
6.Mario Beccia Hoonved
7.Gian-Battista Baronchelli Bianchi
8.Wladimiro Panizza Atala
9.Alfredo Chinetti Inoxpran
10.Flavio Zappi Metauro
11.Giovanni Mantovanni Famcucine
12.Corrado Donadio Benotto
13.Leonardo Bevilaqua Hoonved
14.Alfio Vandi Magniflex
15.Pierangelo Bincoletto Metauro
16.Vittorio Algeri Metauro
17.Roberto Cerutti Gis
18.Mario Noris Atala
19.Riccardo Magrini Metauro
20.Luciano Rabottini Metauro
1975
1.Flavio Miozzi Gis
2.Ennio Vanotti Bianchi-Piaggio
3.Amilcare Sgalbazzi Bianchi-Piaggio
4.Leonardo Mazzantini Sanson
5.Giovanni Battaglin Inoxpran
6.Gibi Baronchelli Bianchi-Piaggio
7.Roberto Visentini San Giacomo
8.Giuseppe Martinelli San Giacomo
9.Valerio Lualdi Inoxpran
10.Silvano Contini Bianchi-Piaggio
11.Carmelo Barone Sanson
12.Mario Beccia Hoonved
13.Maurizio Bertini San Giacomo
14.Giuseppe Passuello Gis
15.Wladimiro Panizza Gis
16.Francesco Moser Sanson
17.Bruno Vicino Inoxpran
18.Simone Fraccaro Sanson
19.Giuseppe Saronni Gis
20.Giovanni Mantovani Hoonved
1974
1.Giovanni Battaglin Inoxpran
2.Francesco Moser Sanson
3.Claudio Bortolotto Sanson
4.Constantino Conti Zonca
5.Carmelo Barone Gis
6.Roberto Visentini C.B.M.
7.Silvano Contini Bianchi
8.Pierino Gavazzi Zonca
9.Osvaldo Bettoni Scic
10.Giuseppe Martinelli San Giacomo
11.Wladimiro Panizza Sanson
12.Marino Amadori Frontini
13.Claudio Corti Zonca
14.Alessandro Pozzi Bianchi
15.Mario Beccia Hoonved
16.Giuseppe Saronni Scic
17.Salvatore Maccali Bianchi
18.Valerio Lualdi Bianchi
19.Alfredo Chinetti Scic
20.Simone Fraccaro Sanson
1973
1 Francesco Moser Sanson
2 Pierino Gavazzi Zonca
3 Vittorio Algeri Intercontinentale
4 Alfio Vandi Magniflex
5 Wladimiro Panizza Vibor
6 Giuseppe Saronni Scic
7 Giovanni Battaglin Fiorella
8 Angelo Tosoni Mecap
9 Giancarlo Bellini Zonca
10 Alvaro Crespi Mecap
11 Claudio Corti Zonca
12 Felice Gimondi Bianchi
13 Carmelo Barone Fiorella
14 Corrado Donadio Vibor
15 Gabriele Landoni Gis
16 Armando Lora Magniflex
17 Alfredo Chinetti Selle Royal
18 Giuseppe Martinelli Magniflex
19 Piero Spinelli Zonca
20 Simone Fraccaro Sanson
1972
1.Felice Gimondi Bianchi
2.Giancarlo Bellini Brooklyn
3.Carmelo Barone Fiorella
4.Bruno Vicino G.B.C.
5.Alessio Antonini Jolly
6.Walter Dalgal Carlos
7.Luigi Casteletti Bianchi
8.Giovanni Cavalcanti Bianchi
9.Giordano Turrini Brooklyn
10.Celestino Vercelli Brooklyn
11.Alessandro Cardelli Fiorella
12.Giovanni Battaglin Jolly
13.Roberto Ceruti G.B.C.
14.Giovanni Mantovani Brooklyn
15.Serge Parsani Bianchi
16.Giacinto Santambrogio Bianchi
17.Carlo Zoni Brooklyn
18.Alfredo Chinetti Jolly
19.Pierino Gavazzi Jolly
20.Vittorio Algeri G.B.C.
1971
1 Francesco Moser Filotex
2 Wladimiro Panizza Scic
3 Franco Bitossi Zonca
4 Fausto Bertoglio Jolly
5 Felice Gimondi Bianchi
6 Dorino Vanzo G.B.C.
7 Alfio Vandi Magniflex
8 Valerio Lualdi Brooklyn
9 Pierino Gavazzi Jolly
10 Constantino Conti Magniflex
11 Claudio Bortolotto Sanson
12 Renato Laghi Zonca
13 Aldo Donadello Sanson
14 Alfredo Chinetti Jolly
15 Carlo Zoni Brooklyn
16 Giancarlo Polidori G.B.C.
17 Italo Zilioli Furzi
18 Pasquale Pugliese Zonca
19 Renato Marchetti Sanson
20 Marcello Bergamo Jolly
1970
1.Giancarlo Bellini Brooklyn
2.Franco Bitossi Zonca
3.Francesco Moser Sanson
4.Wladimiro Panizza Scic
5.Alfio Vandi Magniflex
6.Valerio Lualdi Brooklyn
7.Dorino Vanzo G.B.C.
8.Fausto Bertoglio Jolly
9.Tino Conti Magniflex
10.Renato Laghi Zonca
11.Aldo Donadello Sanson
12.Alfredo Chinetti Jolly
13.Carlo Zoni Brooklyn
14.Pierino Gavazzi Jolly
15.Giancarlo Polidori G.B.C.
16.Italo Zilioli Furzi
17.Pasquale Pugliese Zonca
18.Renato Marchetti Sanson
19.Marcello Bergamo Jolly
20.Donato Giuliani Jolly
1969
1.Lorenzo Alaimo Frisol
2.Francesco Moser Sanson
3.Fausto Bertoglio Jollyceramica
4.Felice Gimondi Bianchi
5.Giorgio Favaro Furzi
6.Giuseppe Rodella Furzi
7.Giambattista Baronchelli Scic
8.Sigfrido Fontanelli Sanson
9.Enrico Paolini Scic
10.Giancarlo Bellini Brooklyn
11.Benedito Bonacina Furzi
12.Valerio Lualdi Brooklyn
13.Alfredo Chinetti Furzi
14.Giuseppe Perletto Magniflex
15.Giacinto Santambrogio Bianchi
16.Constantino Conti Furzi
17.Giancarlo Tartoni Furzi
18.Stefano Scorza Furzi
19.Mario Lanzafame Furzi
20.Claudio Bortolotto Sanson
1968
1.Felice Gimondi Bianchi
2.Francesco Moser Filotex
3.Franco Bitossi Sammontana
4.Italo Zilioli Dreher
5.Wladimiro Panizza G.B.C.
6.Gianbattista Baronchelli Scic
7.Pietro Gambarotto Jollyceramica
8.Giacinto Santambrogio Bianchi
9.Renato Marchetti Filotex
10.Enrico Paolini Scic
11.Walter Riccomi Sammontana
12.Pierino Gavazzi Jollyceramica
13.Gianni Fusar Imperatore G.B.C.
14.Giovanni Battaglin Jollyceramica
15.Marcello Bergamo Filotex
16.Marino Basso Bianchi
17.Giancarlo Bellini Molteni
18.Franco Ongarato Dreher
19.Michele Dancelli Scic
20.Ugo Colombo Filotex
1967
1.Enrico Paolini Scic
2.Felice Gimondi Bianchi
3.Marino Basso Bianchi
4.Fabrizio Fabbri Sammontana
5.Giancarlo Bellini Brooklyn
6.Mario Landini Dreher
7.Emanuele Bergamo Filotex
8.Silvano Schiavon Magniflex
9.Alessio Antonini Jollyceramica
10.Luigi Casteletti Bianchi
11.Fausto Bertoglio Brooklyn
12.Mario Lanzafame Dreher
13.Marcello Bergamo Filotex
14.Mauro Vannucchi Magniflex
15.Pietro Dallai Sammontana
16.Giorgio Cavalcanti Bianchi
17.Luigi Borghetti Brooklyn
18.Enrico Maggioni Dreher
19.Arnoldo Caverzasi Filotex
20.Pietro Di Caterina Sammontana
1966
1.Giovanni Battaglin Jollyceramica
2.Enrico Paolini Scic
3.Marcello Bergamo Filotex
4.Italo Zilioli Dreher
5.Franco Bitossi Sammontana
6.Fabrizio Fabbri Magniflex
7.Roberto Poggiali Sammontana
8.Alessio Antonini Jollyceramica
9.Enrico Maggioni Jollyceramica
10.Ottavio Crepaldi Brooklyn
11.Giancarlo Bellini Brooklyn
12.Alberto Della Torre Filotex
13.Arturo Pecchielan Dreher
14.Giovanni Cavalcanti Bianchi
15.Wladimiro Panizza G.B.C.
16.Roberto Sorlini G.B.C.
17.Franco Ongarato Dreher
18.Francesco Moser Filotex
19.Marino Basso Bianchi
20.Walter Riccomi Sammontana
1965
1.Felice Gimondi Salvarani
2.Franco Bitossi Filotex
3.Giovanni Cavalcanti Filotex
4.Wladimiro Panizza Cosatto
5.Ugo Colombo Filotex
6.Enrico Paolini Scic
7.Giacinto Santambrogio Molteni
8.Michele Dancelli Scic
9.Pierfranco Vianelli Dreher
10.Romano Tumellero Molteni
11.Fabrizio Fabbri Cosatto
12.Renato Laghi Filotex
13.Italo Zilioli Ferretti
14.Arnaldo Caverzasi Filotex
15.Marino Basso Molteni
16.Roberto Ballini Ferretti
17.Franco Balmanion Scic
18.Luciano Armani Scic
19.Alberto Della Torre Filotex
20.Mauro Simonetti Ferretti
1964
1.Franco Bitossi Filotex
2.Felice Gimondi Salvarani
3.Enrico Paolini Scic
4.Constantino Conti Scic
5.Romano Tumellero Ferretti
6.Angelo Bassini Germanvox
7.Marino Basso Molteni
8.Giancarlo Polidori Scic
9.Italo Zilioli Faemino
10.Gianni Motta Salvarani
11.Aldo Moser G.B.C.
12.Renato Laghi Sagit
13.Michele Dancelli Molteni
14.Sergio Toffoletto G.B.C.
15.Donato Giuliani Filotex
16.Mauro Simonetti Ferretti
17.Lucillo Lievore Zonca
18.Carlo Rancati G.B.C.
19.Adriano Durante Scic
20.Bruno Lana Germanvox
1963
1.Gianni Motta Sanson
2.Michele Dancelli Molteni
3.Felice Gimondi Salvarani
4.Franco Bitossi Filotex
5.Vittorio Adorni Scic
6.Guido De Rosso Faema
7.Wladimiro Panizza Salvarani
8.Italo Zilioli Filotex
9.Ambrogio Portalupi Scic
10.Fabrizio Fabbri Filotex
11.Ugo Colombo Filotex
12.Marcello Mugnaini Filotex
13.Lorenzo Bosisio Max Meyer
14.Roberto Ballini G.B.C.
15.Francesco Desaymonet Faema
16.Attilio Rota Sanson
17.Enrico Paolini Scic
18.Angelo Corti Gris 2000
19.Vito Taccone Germanvox
20.Franco Balmamion Salvarani
1962
1.Franco Bitossi Filotex
2.Vittorio Adorni Faema
3.Felice Gimondi Salvarani
4.Michele Dancelli Pepsi Cola
5.Gianni Motta Molteni
6.Italo Zilioli Filotex
7.Franco Balmanion Molteni
8.Marino Basso Molteni
9.Adriano Durante Max Meyer
10.Attilio Benfatto Kelvinator
11.Ugo Colombo Filotex
12.Giancarlo Ferretti Salvarani
13.Renato Laghi Germanvox
14.Ercole Gualazzini Max Meyer
15.Luciano Armani Faema
16.Giuseppe Milioli Germanvox
17.Aldo Moser Pepsi Cola
18.Luciano Dalla Bona Salvarani
19.Lino Farisato Faema
20.Emilio Casalini Faema
1961
1.Gianni Motta Molteni
2.Felice Gimondi Salvarani
3.Vittorio Adorni Salamini
4.Graziano Battistini Vittadello
5.Franco Bitossi Filotex
6.Marino Basso Mainetti
7.Imerio Massignan Salamini
8.Franco Balmanion Molteni
9.Flaviano Vicentini Salvarani
10.Giuseppe Fezzardi Molteni
11.Ambrogio Portalupi Vittadello
12.Wladimiro Panizza Vittadello
13.Dino Zandegu Salvarani
14.Mario Anni Molteni
15.Michele Dancelli Vittadello
16.Italo Zilioli Salvarani
17.Guido De Rosso Vittadello
18.Franco Bodrero Molteni
19.Battista Monti Germanvox
20.Vito Taccone Germanvox
1960
1.Marino Fontana Mainetti
2.Arnaldo Pambianco Salvarani
3.Felice Gimondi Salvarani
4.Vittorio Adorni Salamini
5.Franco Balmanion Sanson
6.Imerio Massignan Bianchi
7.Gianni Motta Molteni
8.Roberto Poggiali Salvarani
9.Silvano Schiavon Vittadello
10.Italo Zilioli Sanson
11.Luigi Sambi Salvarani
12.Dino Zandegu Salvarani
13.Michele Dancelli Vittadello
14.Franco Bitossi Filotex
15.Vito Taccone Vittadello
16.Rafaele Marcoli Legnano
17.Claudio Michelotto Max Meyer
18.Antonio Bailetti Bianchi
19.Marcello Mugnaini Filotex
20.Wladimiro Panizza Vittadello
1959
1.Vittorio Adorni Salvarani
2.Gianni Motta Molteni
3.Renzo Baldan I.B.A.C.
4.Guido De Rosso Molteni
5.Giacomo Fornoni Ignis
6.Carmine Preziosi Pelforth
7.Gastone Nencini Springoil
8.Ercole Baldini Ignis
9.Italo Zilioli Carpano
10.Franco Cribiori Gazzola
11.Franco Balmanion Cynar
12.Sante Ranucci C.I.T.E.
13.Antonio Bailetti Carpano
14.Michele Dancelli Molteni
15.Diego Ronchini Cynar
16.Adriano Durante Salvarani
17.Marcello Mugnaini Springoil
18.Alcesto Cerato Molteni
19.Angelo Conterno Carpano
20.Aldo Moser Springoil

Lees verder “Giro delle Regioni”

Twintig jaar geleden: Lance Armstrong wint zijn eerste Tour

Twintig jaar geleden: Lance Armstrong wint zijn eerste Tour

Vandaag is het precies twintig jaar geleden dat Lance Armstrong zijn eerste Tour won (foto YouTube). Later zouden er nog zes volgen, zoals iedereen wel weet, en nog later zouden ze hem alle zeven afgenomen worden omwille van georganiseerd dopinggebruik.

 Classement général :
 1. Lance Armstrong

2. Alex Zülle  à 7’37”
3. Fernando Escartin  à 10’26”
4. Laurent Dufaux  à 14’43”
5. Angel Casero  à 15’11”
6. Abraham Olano  à 16’47”
7. Daniele Nardello  à 17’02”
8. Richard Virenque  à 17’28”
9. Wladimir Belli  à 17’37”
10. Andrea Peron  à 23’10”

Marco Pantani (1970-2004)

Marco Pantani (1970-2004)

Morgen zal het al vijftien jaar geleden zijn dat de Italiaanse wielrenner Marco Pantani dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in Rimini, nadat hij niet was komen opdagen bij het diner. Verschillende media speculeerden over zelfdoding middels verdovende middelen. Na autopsie bleek een hartstilstand de doodsoorzaak. Latere persberichten gaven, volgens het persagentschap Ansa, een overdosis cocaïne als doodsoorzaak. Op 2 augustus 2014 meldde de krant Gazzetta dello Sport dat het onderzoek naar de dood van Pantani heropend werd. In 2015 kwamen de onderzoeksresultaten van toxicoloog Franco Tagliaro naar buiten. De Italiaanse professor kwam tot de conclusie dat hij is gestorven aan een cocktail van cocaïne en antidepressiva. Maar voor wie toch in een “conspiracy theory” wil geloven: op 14 maart 2016 werd in een nieuw onderzoek beweerd dat Pantani de Giro van 1999 niet mocht winnen, omdat de camorra te veel gokgeld zou verliezen. Hierop werden zijn bloedstalen vervalst volgens het onderzoek en verdween hij dus op de laatste dag uit de Giro.

Marco Pantani begon in 1992 met professioneel wielrennen, eerst bij de ploeg Carrera, later bij Mercatone Uno. Als wielrenner was Pantani een echte klimmer, die de beslissing tijdens beklimmingen probeerde te forceren. Door zijn korte lichaamslengte, kale schedel en grote oren had hij de bijnaam Il Elefantino (Het Olifantje). Om begrijpelijke redenen hield Pantani niet van die bijnaam. Zijn voorkeur ging uit naar Il Pirata (de piraat).
In zijn debuutjaar 1992 won hij met overmacht de Baby Giro. In 1994 volgde de doorbraak in het profpeloton. Pantani won overtuigend twee zware Dolomieten-ritten in de Giro en werd tweede in het eindklassement. In de Tour van datzelfde jaar kon Pantani geen rit winnen, maar zorgde wel voor spektakel in de bergen. In Parijs eindigde Pantani als derde.
In 1995 kon Pantani zijn tweede plaats in de Giro niet verdedigen. Door een aanrijding tijdens een training moest hij aan de kant blijven. De Tour kon Pantani wel rijden. In de voorbereiding op de Tour toonde Pantani al goede benen door een bergrit in de Ronde van Zwitserland te winnen. De Tour verliep voor Pantani succesvol met twee spectaculaire overwinningen in de bergen, een rit naar Alpe d’Huez en de rit naar Guzet Neige. In het klassement kon hij niet meespelen en werd uiteindelijk dertiende. Op het WK in Colombia eindigde Pantani in een spannende wedstrijd als derde.
Later dit jaar kwam hij hard ten val in de wedstrijd Milaan-Turijn. Na een lange revalidatie begon Pantani in 1997 weer met wielrennen, en in dat jaar won hij twee etappes in de Ronde van Frankrijk, waaronder de etappe naar Alpe d’Huez, die hij in een recordtijd beklom (37’35”).
In 1998 won hij met overmacht zowel de Ronde van Frankrijk als de Ronde van Italië met in beide rondes twee etappezeges. Voor de Tour was het de eerste Italiaanse overwinning in meer dan dertig jaar.
Na zijn grote successen in 1998 ging het snel bergafwaarts met zijn carrière. In 1999 raakte hij betrokken bij een dopingschandaal. Twee dagen voor het einde van de Ronde van Italië werd Pantani, die op dat moment het klassement aanvoerde en onbedreigd op zijn tweede overwinning in successie leek af te stevenen, uit de koers genomen vanwege een te hoog hematocriet-gehalte. Zoals gezegd wordt er gesuggereerd dat er “foul play” in het spel was, maar het dient wel gezegd dat Pantani ook op andere momenten in opspraak is gekomen. In de jaren die volgden was Pantani niet meer in staat om, zoals hij dit vroeger kon, voor zijn vak te leven. Hij raakte in een depressie en verdween uit de ogen van het publiek. Een ontroerend moment was nog toen de Vlaamse charmezanger Guido Belcanto hem dankzij één van de werken van Rob Van Oudenhoven ging opzoeken om hem een huldelied te zingen op muziek van “Ti amo” van Umberto Tozzi (foto YouTube; tekst grotendeels Wikipedia).

Lees verder “Marco Pantani (1970-2004)”

Twintig jaar geleden: Jan Ullrich wint als eerste (en tot nu toe) enige Duitser de Tour

Twintig jaar geleden: Jan Ullrich wint als eerste (en tot nu toe) enige Duitser de Tour

Het is vandaag al twintig jaar geleden dat Jan Ullrich als eerste (en tot nu toe) enige Duitser de Tour heeft gewonnen. Tweede werd Richard Virenque, die tevens de bolletjestrui in de wacht sleepte, en derde Marco Pantani. Ullrichs ploegmaat Erik Zabel veroverde de groene trui.
Lees verder “Twintig jaar geleden: Jan Ullrich wint als eerste (en tot nu toe) enige Duitser de Tour”

Ronde van Italië

Ronde van Italië

2018
1.Tom Dumoulin Sunweb-Giant Nederland
2.Domenico Pozzovivo Bahrein-Merida Italië
3.Miguel Angel Lopez Astana Colombië
4.Patrick Konrad Bora-Hansgrohe Oostenrijk
5.Chris Froome Sky-21st Century Fox Groot-Brittannië
6.Sam Oomen Sunweb-Giant Nederland
7.George Bennet Lotto.nl-Jumbo Nieuw-Zeeland
8.Peio Bilbao Astana Spanje
9.Davide Formolo Bora-Hansgrohe Italië
10.Richard Carapaz Movistar Ecuador
11.Sergio Henao Sky-21st Century Fox Colombië
12.Alexandre Geniez Ag2r-La Mondiale Frankrijk
13.Jose Goncalves Katusha-Alpecin Portugal
14.Wout Poels Sky-21st Century Fox Nederland
15.Carlos Alberto Betancur Movistar Colombië
16.Rohan Dennis BMC-Tag Heuer Australië
17.Michael Woods Education First-Drapac Canada
18.Robert Gesink Lotto.nl-Jumbo Nederland
19.Mikel Nieve Mitchelton-Scott Spanje
20.Gianluca Brambilla Trek-Segafredo Italië

2017
1.Tom Dumoulin Sunweb-Giant Nederland
2.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië
3.Thibaut Pinot FDJ-Lapierre Frankrijk
4.Ilnur Zakarin Katusha-Alpecin Rusland
5.Nairo Quintana Movistar Colombië
6.Bob Jungels Quick Step Floors Luxemburg
7.Vincenzo Nibali Bahrein-Merida Italië
8.Adam Yates Orica-Scott Groot-Brittannië
9.Bauke Mollema Trek-Segafredo Nederland
10.Davide Formolo Cannondale-Drapac Italië
11.Jan Polanc UAE-Fly Emirates Slovenië
12.Patrick Konrad Bora-Hansgrohe Oostenrijk
13.Maxime Monfort Lotto-Soudal België
14.Dario Cataldo Astana Italië
15.Sebastien Reichenbach FDJ-Lapierre Zwitserland
16.Andrey Amador Movistar Costa Rica
17.Mikel Landa Sky-21st Century Fox Spanje
18.Jan Hirt CCC-Sprandi Tsjechië
19.Tejay Van Garderen BMC-Tag Heuer U.S.A.
20.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
2016
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje
2.Vincenzo Nibali Astana Italië
3.Steven Kruijswijk Lotto.nl-Jumbo Nederland
4.Rafal Majka Tinkoff Polen
5.Bob Jungels Etixx-Quick Step Luxemburg
6.Esteban Chaves Orica-GreenEdge Colombië
7.Andrey Amador Movistar Costa Rica
8.Rigoberto Uran Cannondale Colombië
9.Jakob Fuglsang Astana Denemarken
10.Kanstantsin Siutsou Dimension Data Wit-Rusland
11.Darwin Atapuma BMC Racing Colombië
12.Giovanni Visconti Movistar Italië
13.Sebastian Henao Sky-21st Century Fox Colombië
14.Matteo Montaguti Ag2r-La Mondiale Italië
15.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
16.Maxime Monfort Lotto-Soudal België
17.Stefano Pirazzi Bardiani-CSF Italië
18.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië
19.Andre Fernando Cardoso Cannondale Portugal
20.Michele Scarponi Astana Italië

2015
1.Alberto Contador Tinkoff-Saxo Spanje
2.Fabio Aru Astana Italië
3.Mikel Landa Astana Spanje
4.Damiano Caruso BMC Racing Italië
5.Steven Kruijswijk Lotto.nl-Jumbo Nederland
6.Yuri Trofimov Katusha Rusland
7.Andrey Amador Movistar Costa Rica
8.Leopold Konig Sky-21st Century Fox Tsjechië
9.Jurgen Van Den Broeck Lotto-Soudal België
10.Ryder Hesjedal Cannondale-Garmin Canada
11.Rigoberto Uran Etixx-Quick Step Colombië
12.Maxime Monfort Lotto-Soudal België
13.Darwin Atapuma BMC Racing Colombië
14.Amael Moinard BMC Racing Frankrijk
15.Giovanni Visconti Movistar Italië
16.Tanel Kangert Astana Estland
17.Alexander Geniez FDJ-Lapierre Frankrijk
18.Paolo Tiralongo Astana Italië
19.Mikel Nieve Sky-21st Century Fox Spanje
20.Carlos Alberto Betancur Ag2r-La Mondiale Colombië
2014
1.Nairo Quintana Movistar Colombië
2.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië
3.Rigoberto Uran Omega Pharma-Quick Step Colombië
4.Wilco Kelderman Belkin Nederland
5.Pierre Rolland Europcar Frankrijk
6.Cadel Evans BMC Racing Australië
7.Rafal Majka Tinkoff-Saxo Polen
8.Fabio Aru Astana Italië
9.Robert Kiserlovski Trek Factory Racing Croatië
10.Ryder Hesjedal Garmin-Sharp Canada
11.Franco Pellizotti Androni Giocattoli Italië
12.Maxime Monfort Lotto-Belisol België
13.Alexis Vuillermoz Ag2r-La Mondiale Frankrijk
14.Alexandre Geniez FDJ.fr Frankrijk
15.Ivan Basso Cannondale Italië
16.Andre Fernando Cardoso Garmin-Sharp Portugal
17.Matteo Rabottini Neri Sottoli-Yellow Fluo Italië
18.Damiano Cunego Lampre-Merida Italië
19.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
20.Wouter Poels Omega Pharma-Quick Step Nederland
2013
1.Vincenzo Nibali Astana Italië
2.Rigoberto Uran Sky-Rapha Colombië
3.Cadel Evans BMC Racing Australië
4.Michele Scarponi Lampre-Merida Italië
5.Carlos Alberto Betancur Ag2r-La Mondiale Colombië
6.Przemyslaw Niemec Lampre-Merida Polen
7.Mauro Santambrogio Vini Fantini-Selle Italia Italië
8.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje
9.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië
10.Benat Intxausti Movistar Spanje
11.Sergio Henao Sky-Rapha Colombië
12.Wilco Kelderman Blanco-Giant Nederland
13.Tanel Kangert Astana Estland
14.Yuri Trofimov Katusha Rusland
15.Robert Kiserlovski Radioshack-Leopard Croatië
16.Franco Pellizotti Androni Giocattoli Italië
17.Rafal Majka Saxo-Tinkoff Polen
18.Egoi Martinez Euskaltel-Euskadi Spanje
19.Damiano Caruso Cannondale Italië
20.Francis Mourey FDJ-La Pierre Frankrijk
2012
1.Joaquin Rodriguez Katusha Spanje
2.Ryder Hesjedal Garmin-Barracuda Canada
3.Damiano Cunego Lampre-ISD Italië
4.Michele Scarponi Lampre-ISD Italië
5.Domenico Pozzovivo Colnago-CSF Inox Italië
6.Sergio Henao Team Sky Colombië
7.Dario Cataldo Omega Pharma-Quick Step Italië
8.Rigoberto Uran Team Sky Colombië
9.Roman Kreuziger Astana Tsjechië
10.Gianluca Brambilla Colnago-CSF Inox Italië
11.Ivan Basso Liquigas-Cannondale Italië
12.Thomas De Gendt Vacansoleil-DCM België
13.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
14.John Gadret Ag2r-La Mondiale Frankrijk
15.Daniel Moreno Katusha Spanje
16.Mikel Nieve Euskaltel-Euskadi Spanje
17.Sergio Pardilla Movistar Spanje
18.Damiano Caruso Liquigas-Cannondale Italië
19.Sylvester Szmyd Liquigas-Cannondale Polen
20.Diego Ulissi Lampre-ISD Italië
2011
1.Alberto Contador Saxo Bank-Sungard Spanje
2.Michele Scarponi Lampre-ISD Italië
3.Joaquin Rodriguez Katusha Spanje
4.Vincenzo Nibali Liquigas-Cannondale Italië
5.Roman Kreuziger Astana Tsjechië
6.Kanstantsin Sivtsov HTC-Highroad Wit-Rusland
7.John Gadret Ag2r-La Mondiale Frankrijk
8.Jose Rujano Androni Giocattoli Venezuela
9.Denis Menchov Geox-TMC Rusland
10.Dario Cataldo Quick Step Italië
11.Christophe Le Mevel Garmin-Cervelo Frankrijk
12.David Arroyo Movistar Spanje
13.Steven Kruijswijk Rabobank Nederland
14.Mikel Nieve Euskaltel-Euskadi Spanje
15.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
16.Thomas Lovkvist Team Sky Zweden
17.Tiago Machado Radioshack Portugal
18.Igor Anton Euskaltel-Euskadi Spanje
19.Matteo Carrara Vacansoleil-DCM Italië
20.Paolo Tiralongo Astana Italië
2010
1.Cadel Evans BMC Racing Australië
2.Aleksander Vinokourov Astana Kazakstan
3.Vincenzo Nibali Liquigas-Doimo Italië
4.David Arroyo Caisse D`Epargne Spanje
5.Richie Porte Saxo Bank Australië
6.Michele Scarponi Androni Giocattoli Italië
7.Marco Pinotti HTC-Columbia Italië
8.Damiano Cunego Lampre-Farnese Vini Italië
9.Ivan Basso Liquigas-Doimo Italië
10.Robert Kiserlovski Liquigas-Doimo Croatië
11.Vladimir Karpets Katusha Rusland
12.Linus Gerdemann Milram Duitsland
13.John Gadret Ag2r-La Mondiale Frankrijk
14.Carlos Sastre Cervelo Spanje
15.Bauke Mollema Rabobank Nederland
16.Dario David Cioni Team Sky Italië
17.Francis De Greef Omega Pharma-Lotto België
18.Alexander Efimkin Ag2r-La Mondiale Rusland
19.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
20.Thomas Voeckler Bbox-Bouygues Telecom Frankrijk
2009
1.Danilo Di Luca LPR Brakes-Farnese Vini Italië
2.Franco Pellizotti Liquigas-Doimo Italië
3.Ivan Basso Liquigas-Doimo Italië
4.Denis Menchov Rabobank Rusland
5.Michael Rogers Columbia-High Road Australië
6.Carlos Sastre Cervelo Spanje
7.Levy Leipheimer Astana U.S.A.
8.Kanstantsin Sivtsov Columbia-High Road Wit-Rusland
9.Stefano Garzelli Acqua&Sapone-Mokambo Italië
10.Yaroslav Popovych Astana Oekraine
11.Tadej Valjavec Ag2r-La Mondiale Slovenië
12.David Arroyo Caisse D`Epargne Spanje
13.Marzio Bruseghin Lampre-NGC Italië
14.Kevin Seeldrayers Quick Step België
15.Damiano Cunego Lampre-NGC Italië
16.Jose Rodolfo Serpa PVC Diquigiovanni Colombië
17.Lars Ytting Bak Saxo Bank Denemarken
18.Lance Armstrong Astana U.S.A.
19.Thomas Lovkvist Columbia-High Road Zweden
20.Janez Brajkovic Astana Slovenië
2008
1.Franco Pellizotti Liquigas Italië
2.Alberto Contador Astana Spanje
3.Ricardo Ricco Saunier Duval-Scott Italië
4.Danilo Di Luca LPR Brakes Italië
5.Emanuele Sella CSF Group-Navigare Italië
6.Denis Menchov Rabobank Rusland
7.Vincenzo Nibali Liquigas Italië
8.Jurgen Van Den Broeck Silence-Lotto België
9.Joaquin Rodriguez Caisse D`Epargne Spanje
10.Marzio Bruseghin Lampre-NGC Italië
11.Gustav Erik Larsson Team CSC Zweden
12.Gilberto Simoni PVC Diquigiovanni Italië
13.Paolo Savoldelli LPR Brakes Italië
14.Levy Leipheimer Astana U.S.A.
15.Paolo Bettini Quickstep Italië
16.Fortunato Baliani CSF Group-Navigare Italië
17.Matthew Lloyd Silence-Lotto Australië
18.Domenico Pozzovivo CSF Group-Navigare Italië
19.Nicki Sorensen Team CSC Denemarken
20.Vladimir Miholjevic Liquigas Kroatië
2007
1.Danilo Di Luca Liquigas Italië
2.Damiano Cunego Lampre-Fondital Italië
3.Andy Schleck Team CSC Luxemburg
4.Ricardo Ricco Saunier Duval-Prodir Italië
5.Evgueny Petrov Tinkoff Credit System Rusland
6.Franco Pellizotti Liquigas Italië
7.Gilberto Simoni Saunier Duval-Prodir Italië
8.Paolo Savoldelli Astana Italië
9.David Arroyo Caisse D`Epargne Spanje
10.Stefano Garzelli Aqua&Sapone-Mokambo Italia
11.Francisco Vila Lampre-Fondital Spanje
12.Marzio Bruseghin Lampre-Fondital Italië
13.Emanuele Sella Panaria-Navigare Italia
14.Eddy Mazzoleni Astana Italia
15.Mario Aerts Predictor-Lotto België
16.Vincenzo Nibali Liquigas Italië
17.Leonardo Piepoli Saunier Duval-Prodir Italia
18.Marco Pinotti T-Mobile Italia
19.Ivan Parra Cofidis Colombië
20.Andrei Mizourov Astana Kazakstan
2006
1.Ivan Basso Team CSC Italië
2.Enrique Gutierrez Phonak Spanje
3.Paolo Savoldelli Discovery Channel Italië
4.Damiano Cunego Lampre-Fondital Italia
5.Gilberto Simoni Saunier Duval-Prodir Italië
6.Juan Manuel Garate Quickstep-Innergetic Spanje
7.Franco Pellizotti Liquigas-Bianchi Italië
8.Sandy Casar Francaise des Jeux Frankrijk
9.Francisco Vila Lampre-Fondital Spanje
10.Giampaolo Caruso Liberty Seguros-Wurth Italië
11.Jose Luis Rubiera Discovery Channel Spanje
12.Victor Hugo Pena Phonak Colombië
13.Francisco Perez Caisse D`Epargne-Balears Spanje
14.Ivan Gutierrez Palacios Caisse D`Epargne-Balears Spanje
15.Sylvester Szmyd Lampre-Fondital Italia
16.Leonardo Piepoli Saunier Duval-Prodir Italia
17.Wim Van Huffel Davitamon-Lotto België
18.Sergio Ghisalberti Team Milram Italië
19.Luca Mazzanti Panaria-Navigare Italië
20.Emanuele Sella Panaria-Navigare Italië
2005
1.Paolo Savoldelli Discovery Channel Italia
2.Danilo Di Luca Liquigas-Bianchi Italia
3.Emanuele Sella Panaria-Navigare Italia
4.Juan Manuel Garate Saunier Duval Spanje
5.Serhiy Honchar Domina Vacanze Ukraine
6.Jose Rujano Colombia-Selle Italia Venezuela
7.Gilberto Simoni Lampre-Caffita Italia
8.David Dario Cioni Liquigas-Bianchi Italia
9.Marzio Bruseghin Fassa Bortolo Italia
10.Wim Van Huffel Davitamon-Lotto Belgium
11.Damiano Cunego Lampre-Cafitta Italia
12.Tadej Valjavec Phonak Slovenia
13.Daniel Atienza Cofidis Spanje
14.Markus Fothen Gerolsteiner Duitsland
15.Ivan Basso Team CSC Italia
16.Pietro Caucchioli Credit Agricole Italia
17.Vladimir Karpets Illes Balears-Epargne Rusland
18.Samuel Sanchez Euskatel-Euskadi Spanje
19.Patrice Halgand Credit Agricole Frankrijk
20.Ivan Parra Colombia-Selle Italia Colombia
2004
1.Yaroslav Popovych Landbouwkrediet‑Colnago Oekraine
2.Serhiy Honchar De Nardi Oekraine
3.Damiano Cunego Saeco Italia
4.Stefano Garzelli Vini Caldirola‑Nobili Italia
5.Franco Pellizotti Alessio‑Bianchi Italia
6.Gilberto Simoni Saeco Italia
7.Bradley McGee Fdjeux.Com Australia
8.Juan Manuel Garate Lampre Spanje
9.David Dario Cioni Fassa Bortolo Italia
10.Wladimir Belli Lampre Italia
11.Tadej Valjavec Phonak Slovenia
12.Eddy Mazzoleni Saeco Italia
13.Christophe Brandt Lotto‑Domo Belgium
14.Andrea Noe Alessio‑Bianchi Italia
15.Francisco Vila Lampre Spanje
16.Vladimir Miholjevic Alessio‑Bianchi Croatia
17.Gerhard Trampusch Aqua&Sapone‑Mokambo Oostenrijk
18.Emanuele Sella Panaria‑Margres Italia
19.Ruben Lobato Saunier Duval‑Prodir Spanje
20.Cristian Moreni Alessio‑Bianchi Italia
2003
1.Gilberto Simoni Saeco Italia
2.Andrea Noe Alessio Italia
3.Raimundas Rumsas Lampre Litouwen
4.Yaroslav Popovych Landbouwkrediet‑Colnago Ukraine
5.Stefano Garzelli Vini Caldirola‑Sidermec Italia
6.Serhiy Honchar De Nardi‑Colpack Ukraine
7.Franco Pellizotti Alessio Italia
8.Eddy Mazzoleni Vini Caldirola‑Sidermec Italia
9.Dario Frigo Fassa Bortolo Italia
10.Michele Scarponi Domina Vacanze‑Elitron Italia
11.Gianni Faresin Gerolsteiner Italia
12.Wladimir Belli Lampre Italia
13.Georg Totschnig Gerolsteiner Oostenrijk
14.Marco Pantani Mercatone Uno‑Scanavino Italia
15.Freddy Gonzalez Colombia‑Selle Italia Colombia
16.Kim Kirchen Fassa Bortolo Luxemburg
17.Sandy Casar Fdjeux.Com Frankrijk
18.Constantino Zaballa Kelme‑Costa Blanca Spanje
19.Massimo Codol Mercatone Uno‑Scanavino Italia
20.Scott Sunderland Fakta‑Pata Chips Australia
2002
1.Aitor Gonzalez Jimenez Kelme‑Costa Blanca Spanje
2.Dario Frigo Tacconi Sport Italia
3.Paolo Savoldelli Index‑Alexia Italia
4.Rik Verbrugghe Lotto‑Adecco Belgium
5.Cadel Evans Mapei‑Quick Step Australia
6.Fernando Escartin Team Coast Spanje
7.Juan‑Manuel Garate Lampre‑Daikin Spanje
8.Georg Totschnig Gerolsteiner Oostenrijk
9.Tyler Hamilton CSC‑Tiscali V.S.A.
10.Oscar Pereiro Phonak Spanje
11.Franco Pellizotti Alessio Italia
12.Pavel Tonkov Lampre‑Daikin Rusland
13.Andrea Noe Mapei‑Quick Step Italia
14.Eddy Mazzoleni Tacconi Sport Italia
15.Michael Boogerd Rabobank Nederland
16.Ivan Gotti Alessio Italia
17.Pietro Caucchioli Alessio Italia
18.Serhiy Honchar Fassa Bortolo Oekraine
19.Julio‑Alberto Perez‑Cuapio Ceramiche Panaria Mexico
20.Michele Scarponi Aqua & Sapone Italia
2001
1.Abraham Olano Once‑Wurth Spanje
2.Gilberto Simoni Lampre‑Daikin Italia
3.Jose Azevedo Once‑Wurth Portugal
4.Unai Osa iBanesto.Com Spanje
5.Andrea Noe Mapei‑Quick Step Italia
6.Marco Velo Mercatone Uno‑Stream TV Italia
7.Serhiy Honchar Liquigas‑Pata Oekraine
8.Giuliano Figueras Panaria‑Fiordo Italia
9.Paolo Savoldelli Saeco Italia
10.Peter Luttenberger Tacconi‑Vini Caldirola Oostenrijk
11.Pietro Caucchioli Alessio Italia
12.Ivan Gotti Alessio Italia
13.Hernan Buenahora Selle Italia‑Pacific Colombia
14.Matthias Kessler Deutsche Telekom Duitsland
15.Carlos Alberto Contreras Selle Italia‑Pacific Colombia
16.Cesar Solaun iBanesto.Com Spanje
17.Marzio Bruseghin iBanesto.Com Italia
18.Gianni Faresin Liquigas‑Pata Italia
19.Massimiliano Gentili Cantina Tollo Italia
20.Aleksander Shefer Alessio Kazakstan
2000
1.Stefano Garzelli Mercatone Uno-Albacom Italië
2.Francesco Casagrande Vini Caldirola Italië
3.Jose Luis Rubiera Kelme-Costa Blanca Spanje
4.Wladimir Belli Fassa Bortolo Italië
5.Andrea Noe Mapei-Quickstep Italië
6.Pavel Tonkov Mapei-Quickstep Rusland
7.Gilberto Simoni Lampre-Daikin Italië
8.Jan Hruska Vitalicio Seguros Tsjech.Rep.
9.Dario Frigo Fassa Bortolo Italië
10.Victor Hugo Pena Vitalicio Seguros Colombië
11.Serhiy Gontchar Liquigas-Pata Oekraine
12.Axel Merckx Mapei-Quickstep België
13.Dariusz Baranowski Banesto Polen
14.Paolo Lanfranchi Mapei-Quickstep Italië
15.Francisco Mancebo Banesto Spanje
16.Leonardo Piepoli Banesto Italië
17.Hernan Buenahora Nectar-Selle Italia Colombië
18.Santiago Blanco Vitalicio Seguros Spanje
19.Paolo Savoldelli Saeco-Valli&Valli Italië
20.Chann McRae Mapei-Quickstep U.S.A.
1999
1.Paolo Savoldelli Saeco-Cannondale Italië
2.Laurent Jalabert ONCE-Deutsche Bank Frankrijk
3.Ivan Gotti Polti Italië
4.Daniel Clavero Vitalicio Seguros Spanje
5.Serhiy Gontchar Vini Caldirola-Sidermec Oekraine
6.Roberto Heras Kelme-Costa Blanca Spanje
7.Oscar Camenzind Lampre-Daikin Zwitserland
8.Oscar Sevilla Kelme-Costa Blanca Spanje
9.Gilberto Simoni Ballan-Alessio Italië
10.Niklas Axelsson Navigare-Gaerne Zweden
11.Andrei Zintchenko Vitalicio Seguros Rusland
12.Roberto Sgambelluri Cantina Tollo-Alexia Italië
13.Richard Virenque Polti Frankrijk
14.Peter Luttenberger ONCE-Deutsche Bank Oostenrijk
15.Pavel Padrnos Lampre-Daikin Tsjechië
16.Daniele De Paoli Amica Chips-Almeria Italië
17.Giuseppe Di Grande Mapei-Quick Step Italië
18.Andrea Noe Mapei-Quick Step Italië
19.Andrei Teteriuk Liquigas-Pata Kazakstan
20.Gabriele Missaglia Lampre-Daikin Italië
1998
1.Marco Pantani Mercatone Uno-Bianchi Italië
2.Pavel Tonkov Mapei-Bricobi Rusland
3.Oscar Camenzind Mapei-Bricobi Zwitserland
4.Paolo Savoldelli Saeco-Cannondale Italië
5.Gianni Faresin Mapei-Bricobi Italië
6.Giuseppe Guerini Polti Italië
7.Andrea Noe Asics-CGA Italië
8.Daniel Clavero Vitalicio Seguros Spanje
9.Alex Zulle Festina-Lotus Zwitserland
10.Paolo Bettini Asics-CGA Italië
11.Roberto Sgambelluri Brescialat-Liquigas Italië
12.Serhiy Gontchar Cantina Tollo-Alexia Ukraine
13.Marco Velo Mercatone Uno-Bianchi Italië
14.Jose Luis Rubiera Kelme-Costa Blanca Spanje
15.Stefano Garzelli Mercatone Uno-Bianchi Italië
16.Paolo Lanfranchi Mapei-Bricobi Italië
17.Vladislav Bobrik Riso Scotti-MG Rusland
18.Wladimir Belli Festina-Lotus Italië
19.Davide Rebellin Polti Italië
20.Jose Jaime Gonzalez Pico Kelme-Costa Blanca Colombië
1997
1.Pavel Tonkov Mapei-GB Rusland
2.Ivan Gotti Saeco-Estro Italië
3.Giuseppe Guerini Polti Italië
4.Giuseppe Di Grande Mapei-GB Italië
5.Paolo Savoldelli Roslotto-ZG Mobili Italië
6.Stefano Garzelli Mercatone Uno-Wega Italië
7.Andrea Noe Asics-CGA Italië
8.Wladimir Belli Brescialat-Oyster Italië
9.Nicola Miceli Aki-Safi Italië
10.Serhiy Gontchar Aki-Safi Ukraine
11.Marcos Serrano Kelme-Costa Blanca Spanje
12.Dario Frigo Saeco-Estro Italië
13.Felix Garcia Casas Festina-Lotus Spanje
14.Jose Luis Rubiera Kelme-Costa Blanca Spanje
15.Jose Jaime Gonzalez Pico Kelme-Costa Blanca Colombië
16.Evgeni Berzin Batik-Del Monte Rusland
17.Axel Merckx Polti België
18.Alberto Volpi Batik-Del Monte Italië
19.Roberto Petito Saeco-Estro Italië
20.Massimiliano Gentili Cantina Tollo-Carrier Italië
1996
1.Abraham Olano Mapei-GB Spanje
2.Davide Rebellin Polti Italië
3.Enrico Zaina Carrera-Longoni Italië
4.Piotr Ugrumov Roslotto-ZG Mobili Letland
5.Stefano Faustini Aki-Gipiemme-Safi Italië
6.Beat Zberg Carrera-Longoni Zwitserland
7.Evgeni Berzin Gewiss-Playbus Rusland
8.Pavel Tonkov Panaria-Vinavil Rusland
9.Jean Cyrille Robin Festina-Lotus Frankrijk
10.Ivan Gotti Gewiss-Playbus Italië
11.Zenon Jaskula Brescialat-Verynet Polen
12.Bruno Cenghialta Gewiss-Playbus Italië
13.Felix Garcia Casas Festina-Lotus Spanje
14.Aleksander Shefer Scrigno-Blue Storm Kazakstan
15.Gianni Faresin Panaria-Vinavil Italië
16.Joona Laukka Festina-Lotus Finland
17.Alexander Gontchenkov Roslotto-ZG Mobili Ukraine
18.Gianni Bugno MG-Technogym Italië
19.Vladimir Poulnikov TVM-Farm Frites Ukraine
20.Giuseppe Guerini Polti Italië
1995
1.Evgeny Berzin Gewiss-Ballan Rusland
2.Claudio Chiappucci Carrera-Tassoni Italië
3.Tony Rominger Mapei-GB Zwitserland
4.Enrico Zaina Carrera-Tassoni Italië
5.Heinz Imboden Refin-Cantina Tollo Zwitserland
6.Francesco Casagrande Mercatone Uno-Saeco Italië
7.Piotr Ugrumov Gewiss-Ballan Letland
8.Pascal Richard MG-Technogym Zwitserland
9.Bruno Cenghialta Gewiss-Ballan Italië
10.Paolo Lanfranchi Brescialat-Fago Italië
11.Mariano Piccoli Brescialat-Fago Italië
12.Stefano Cattai ZG Mobili-Selle Italia Italië
13.Oliveiro Rincon ONCE Colombië
14.Davide Rebellin MG-Technogym Italië
15.Pavel Tonkov Lampre-Panaria Rusland
16.Georg Totschnig Polti-Granarolo Oostenrijk
17.Francesco Frattini Gewiss-Ballan Italië
18.Vladislav Bobrik Gewiss-Ballan Rusland
19.Alberto Elli MG-Technogym Italië
20.Jose Maria Jimenez Banesto Spanje
1994
1.Marco Pantani Carrera Italië
2.Evgeny Berzin Gewiss Rusland
3.Gianni Bugno Polti Italië
4.Pavel Tonkov Lampre Rusland
5.Pascal Richard GB-MG boys Zwitserland
6.Armand De Las Cuevas Castorama Frankrijk
7.Claudio Chiappucci Carrera Italië
8.Nelson Rodriguez ZG-Mobili Colombië
9.Vladimir Pulnikov Carrera Oekraïne
10.Miguel Indurain Banesto Spanje
11.Andy Hampsten Motorola V.S.A.
12.Maximilian Sciandri GB-MG boys Italië
13.Davide Rebellin GB-MG boys Italië
14.Franco Ballerini Mapei Italië
15.Roberto Conti Lampre Italië
16.Rolf Sörensen GB-MG boys Denemarken
17.Wladimir Belli Lampre Italië
18.Stefano Della Santa Mapei Italië
19.Michel Dernies Motorola België
20.Erwin Nijboer Banesto Nederland
1993
1.Miguel Indurain Banesto Spanje
2.Stephen Roche Carrera Ierland
3.Claudio Chiappucci Carrera Italië
4.Maurizio Fondriest Lampre Italië
5.Pjotr Ugrumov Mecair G.O.S.
6.Moreno Argentin Mecair Italië
7.Zenon Jaskula GB-MG Polen
8.Pavel Tonkov Lampre G.O.S.
9.Vladimir Pulnikov Carrera G.O.S.
10.Giorgio Furlan Ariostea Italië
11.Massimiliano Lelli Ariostea Italië
12.Dimitri Konyshev Jolly Club 88 G.O.S.
13.Gianni Bugno Gatorade Italië
14.Gérard Rué Banesto Frankrijk
15.Andy Hampsten Motorola V.S.A.
16.Heinz Imboden Mecair Zwitserland
17.Luc Leblanc Castorama Frankrijk
18.Andrei Tchmil GB-MG G.O.S.
19.Laurent Desbiens Castorama Frankrijk
20.Uwe Ampler Telekom Duitsland
1992
1.Marco Giovanetti Gatorade Italië
2.Roberto Conti Ariostea Italië
3.Franco Vona GB/MG Boys Italië
4.Andy Hampsten Motorola V.S.A.
5.Flavio Giupponi Mercatone Italië
6.Franco Chioccioli GB/MG Boys Italië
7.Thierry Claveyrolat “Z” Frankrijk
8.Laurent Fignon Gatorade Frankrijk
9.Luis Herrera Ryalcao Colombia
10.Miguel Indurain Banesto Spanje
11.Uwe Ampler Telekom Duitsland
12.Bruno Cornillet “Z” Frankrijk
13.Alvaro Mejia Ryalcao Colombia
14.Zenon Jaskula GB/MG Boys Polen
15.Flavio Vanzella GB/MG Boys Italië
16.Fabio Roscioli Carrera Italië
17.Pavel Tonkov Lampre G.O.S.
18.Greg Lemond “Z” V.S.A.
19.Moreno Argentin Ariostea Italië
20.Brian Walton Motorola Canada
1991
1.Marco Giovanetti Gatorade Italië
2.Silvio Martinello Gis Italië
3.Acacio Da Silva Festina Portugal
4.Greg Lemond “Z” V.S.A.
5.Franco Chioccioli Del Tongo Italië
6.Fabio Bordonali Gis Italië
7.Claudio Chiappucci Carrera Italië
8.Gianni Bugno Gatorade Italië
9.Eric Boyer “Z” Frankrijk
10.Massimiliano Lelli Ariostea Italië
11.Zenon Jaskula Del Tongo Polen
12.Leonardo Sierra Selle Italia Venezuela
13.Vladimir Pulnikov Carrera Sovjet-Unie
14.Roberto Conti Ariostea Italië
15.Jean-François Bernard Banesto Frankrijk
16.Rolf Sörensen Ariostea Denemarken
17.Fabian Fuchs Banesto Zwitserland
18.Pedro Delgado Banesto Spanje
19.Franco Ballerini Del Tongo Italië
20.Raimondi Vairetti Selle Italia Italië
1990
1.Marco Giovanetti SEUR Italië
2.Maurizio Fondriest Del Tongo Italië
3.Charly Mottet R.M.O. Frankrijk
4.Zenon Jaskula Diana Polen
5.Gertjan Theunisse Panasonic Nederland
6.Franco Chioccioli Del Tongo Italië
7.Lech Piasecki Diana Polen
8.Joachim Halupczok Diana Polen
9.Alvaro Pino SEUR Spanje
10.Assiat Saitov Alfa Lum USSR
11.Pascal Lino R.M.O. Frankrijk
12.Armand De Las Cuevas Banesto Frankrijk
13.Giuseppe Saronni Diana Italië
14.Dominique Arnaud Banesto Frankrijk
15.Vassily Zhdanov Alfa Lum USSR
16.John Talen Panasonic Nederland
17.Claudio Chiappucci Carrera Italië
18.Christophe Manin R.M.O. Frankrijk
19.Flavio Giupponi Carrera Italië
20.Phil Anderson T.V.M. Australië
1989
1 Remig Stumpf Toshiba BRD
2 Stephan Joho Ariostea Zwitserland
3 Moreno Argentin Gewiss Italië
4 Alfred Achermann Domex Zwitserland
5 Gianni Bugno Chateau d’Ax Italië
6 Jesper Worre Cafe de Colombia Denemarken
7 Dirk De Wolf P.D.M. België
8 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken
9 Laurent Biondi Fagor Frankrijk
10 Antonio Agudelo Cafe de Colombia Colombia
11 Etienne De Wilde Histor België
12 Massimo Podenzana Atala Italië
13 Andrea Michelucci Polli Italië
14 Michel Cornelissen Panasonic Nederland
15 Jose Maria Palacin Puertas Mavisa Spanje
16 Massimiliano Lelli Atala Italië
17 Gilles Mas Puertas Mavisa Frankrijk
18 Jesper Skibby T.V.M. Denemarken
19 Davide Brotini Polli Italië
20 Jesus Montoya Teka Spanje
1988
1.Rolf Sörensen Ariostea Denemarken
2.Andy Hampsten 7-Eleven V.S.A.
3.Omar Hernandez Reynolds Colombia
4.Erik Breukink Panasonic Nederland
5.Lech Piasecki Del Tongo Polen
6.Stéphane Joho Ariostea Zwitserland
7.Guido Bontempi Carrera Italië
8.Urs Freuler Panasonic Zwitserland
9.Johan Vandervelde Gis Nederland
10.Urs Zimmermann Carrera Zwitserland
11.Roberto Pagnin Bianchi Italië
12.Daniel Gisiger Isotonic Zwitserland
13.Maurizio Fondriest Alfa Lum Italië
14.Pedro Delgado Reynolds Spanje
15.Roberto Visentini Carrera Italië
16.Erich Maechler Carrera Zwitserland
17.Moreno Argentin Bianchi Italië
18.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
19.Raul Alcala 7-Eleven Mexico
20.Palmiro Masciarelli Gis Italië
1987
1.Stephen Roche Carrera Ierland
2.Johan Vandervelde Gis Nederland
3.Stéphane Guay Reynolds Frankrijk
4.Erik Breukink Panasonic Nederland
5.Flavio Giupponi Del Tongo Italië
6.Lech Piasecki Del Tongo Polen
7.Maurizio Fondriest Ecoflam Italië
8.Christian Jourdan Toshiba Frankrijk
9.Marino Lejaretta Seat Spanje
10.Leo Schönenberger Fibok Zwitserland
11.Moreno Argentin Bianchi Italië
12.Roberto Ceruti Del Tongo Italië
13.Steve Bauer Toshiba Canada
14.Palmiro Masciarelli Gis Italië
15.Roberto Pagnin Bianchi Italië
16.Camillo Passera Ecoflam Italië
17.Paolo Rosola Bianchi Italië
18.Robert Millar Panasonic Gr.Brit.
19.Dominique Gaigne Toshiba Frankrijk
20.Tullio Cortinovis Bianchi Italië
1986
1.Jesper Worre Santini Denemarken
2.Marco Giovanetti Gis Italië
3.Silvano Contini Gis Italië
4.Alfio Vandi Ariostea Italië
5.Michael Wilson Ecoflam Australië
6.Mario Beccia Malvor Italië
7.Francesco Moser Supermercati Italië
8.Alessandro Paganessi Bianchi Italië
9.Alessandro Pozzi Gis Italië
10.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
11.Renato Piccolo Malvor Italië
12.Roberto Visentini Carrera Italië
13.Greg Lemond La Vie Claire V.S.A.
14.Dag Erik Pedersen Ariostea Noorwegen
15.Tommi Prim Bianchi Zweden
16.Marino Amadori Ecoflam Italië
17.Claudio Corti Supermercati Italië
18.Franco Chiocchioli Ecoflam Italië
19.Niki Rüttiman La Vie Claire Zwitserland
20.Acacio da Silva Malvor Portugal
1985
1.Francesco Moser Gis Italië
2.Johan van der Velde Vini Ricordi Nederland
3.Greg Lemond La Vie Claire V.S.A.
4.Bernard Hinault La Vie Claire Frankrijk
5.Franco Chioccioli Maggi Mobili Italië
6.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
7.Gibi Baronchelli Brianzoli Italië
8.Michael Wilson Alpilatte Australië
9.Marino Lejaretta Alpilatte Spanje
10.Silvano Contini Ariostea Italië
11.Tommi Prim Bianchi Zweden
12.Emmanuele Bombini Del Tongo Italië
13.Andy Hampsten 7-Eleven V.S.A.
14.Alberto Volpi Bianchi Italië
15.Marco Giovanetti Ariostea Italië
16.Frank Hoste Del Tongo België
17.Wladimiro Panizza Ariostea Italië
18.Christian Jourdan La Vie Claire Frankrijk
19.Luciano Loro Del Tongo Italië
20.Marino Amadori Alpilatte Italië
1984
1.Francesco Moser Gis Italië
2.Czeslaw Lang Carrera Polen
3.Rudy Matthijs Splendor België
4.Guy Gallopin Skil Frankrijk
5.Gregor Braun La Redoute B.R.D.
6.Wladimiro Panizza Atala Italië
7.Tommi Prim Bianchi Zweden
8.Carmelo Barone Ariostea Italië
9.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
10.Johan Vandervelde Metauromobili Nederland
11.Acacio da Silva Malvor Portugal
12.Graham Jones Système U G.B.
13.Jonathan Boyer Brianzoli V.S.A.
14.Stefan Mutter Cilo Zwitserland
15.Giovanni Battaglin Carrera Italië
16.Daniël Willems Murella België
17.Henk Lubberding Panasonic Nederland
18.Moreno Argentin Sammontana Italië
19.Alessandro Pozzi Bianchi Italië
20.Marc Gomez La Vie Claire Frankrijk
1983
1.Giambattista Baronchelli Sammontana Italië
2.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
3.Faustino Ruperez Zor Spanje
4.Wladimiro Panizza Atala Italië
5.Alberto Fernandez Zor Spanje
6.Marino Lejaretta Alfa Lum Spanje
7.Roberto Visentini Inoxpran Italië
8.Mario Beccia Malvor Italië
9.Jostein Wilmann Eorotex Noorwegen
10.Tommi Prim Bianchi Zweden
11.Dieter Thurau Del Tongo B.R.D.
12.Lucien Van Impe Metauro België
13.Fabrizio Verza Gis Italië
14.Eduardo Chozas Zor Spanje
15.Jean-René Bernaudeau Wolber Frankrijk
16.Giovanni Battaglin Inoxpran Italië
17.Stefan Mutter Eorotex Zwitserland
18.Francesco Moser Gis Italië
19.Fons De Wolf Bianchi België
20.Pierino Gavazzi Atala Italië
1982
1.Francesco Moser Famcucine Italië
2.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
3.Silvano Contini Bianchi Italië
4.Tommi Prim Bianchi Zweden
5.Giambattista Baronchelli Bianchi Italië
6.Bernard Hinault Renault Frankrijk
7.Urs Freuler Atala Zwitserland
8.Pierino Gavazzi Atala Italië
9.Giovanni Mantovani Famcucine Italië
10.Mario Beccia Hoonved Italië
11.Paolo Rosola Atala Italië
12.Bernard Becaas Renault Frankrijk
13.Wladimiro Panizza Atala Italië
14.Guido Bontempi Inoxpran Italië
15.Silvestro Milani Hoonved Italië
16.Michael Wilson Alfa Lum Australië
17.Eddy Schepers Dromedario België
18.Alfio Vandi Metauro Italië
19.Alain Vigneron Renault Frankrijk
20.Jean-Marie Grezet Cilo Zwitserland
1981
1.Francesco Moser Famcucine Italië
2.Knud Knudsen Bianchi Noorwegen
3.Serge Parsani Bianchi Italië
4.Gregor Braun Famcucine B.R.D.
5.Giovanni Battaglin Inoxpran Italië
6.Luciano Borgognoni Magniflex Italië
7.Salvatore Maccali Magniflex Italië
8.Pedro Munoz Zor Spanje
9.Jorgen Marcussen Inoxpran Denemarken
10.Pierino Gavazzi Magniflex Italië
11.Mario Beccia Hoonved Italië
12.Tommi Prim Bianchi Zweden
13.Roberto Visentini Sammontana Italië
14.Eduardo Chozas Zor Spanje
15.Giuseppe Saronni Gis Italië
16.Moreno Argentin Sammontana Italië
17.Wladimiro Panizza Atala Italië
18.Battista Baronchelli Bianchi Italië
19.Silvano Contini Bianchi Italië
20.Walter Passuello Gis Italië
1980
1.Bernard Hinault Renault Frankrijk
2.Alfio Vandi Famcucine Italië
3.Giuseppe Saronni Gis Italië
4.Piero Onesti Gis Italië
5.Dorino Vanzo Selle Royal Italië
6.Pierino Gavazzi Magniflex Italië
7.Gregor Braun Sanson B.R.D.
8.Roberto Calovi Gis Italië
9.Tommi Prim Bianchi Zweden
10.Gibi Baronchelli Bianchi Italië
11.Franco Foresti Selle Royal Italië
12.Wladimiro Panizza Gis Italië
13.Giovanni Battaglin Inoxpran Italië
14.Luciano Donati San Giacomo Italië
15.Alessandro Cardelli Selle Royal Italië
16.Mario Beccia Hoonved Italië
17.Attilio Rota Sanson Italië
18.Roberto Visentini San Giacomo Italië
19.Marcello Osler Sanson Italië
20.Francesco Moser Sanson Italië
1979
1.Giuseppe Saronni Scic Italië
2.Francesco Moser Sanson Italië
3.Mario Beccia Sanson Italië
4.Silvano Contini Bianchi Italië
5.Bernard Hinault Renault Frankrijk
6.Antonio Lualdi Gis Italië
7.Roger De Vlaeminck Gis België
8.Marino Amadori Hoonved Italië
9.Jean-Luc Vandenbroucke Peugeot België
10.Ronald De Witte Sanson België
11.Giovanni Battaglin Jollyceramica Italië
12.Alessandro Pozzi Bianchi Italië
13.Bruno Wolfer Bianchi Zwitserland
14.Hennie Kuiper Peugeot Nederland
15.Daniël Willems IJsboerke België
16.Ludo Peeters IJsboerke België
17.Bernt Johansson Fiorella Zweden
18.Palmiro Masciarelli Sanson Italië
19.Gabriele Landoni Gis Italië
20.Alfio Vandi Magniflex Italië
1978
1.Francesco Moser Sanson Italië
2.Bernard Hinault Renault Frankrijk
3.Joop Zoetemelk Miko Nederland
4.Gibi Baronchelli Scic Italië
5.Bernt Johansson Fiorella Italië
6.Wladimiro Panizza Scic Italië
7.Gerrie Knetemann Raleigh Nederland
8.Jan Raas Raleigh Nederland
9.Hennie Kuiper Raleigh Nederland
10.Roger De Vlaeminck Sanson België
11.Michel Pollentier Flandria België
12.Jos Bruyère C&A België
13.Freddy Maertens Flandria België
14.Paul Wellens Raleigh België
15.Johan De Muynck Bianchi België
16.Herman Van Springel Marc België
17.Yves Hézard Peugeot Frankrijk
18.Mariano Martinez Jobo Frankrijk
19.Jean-René Bernaudeau Renault Frankrijk
20.Jean-Pierre Danguillaume Peugeot Frankrijk
1977
1.Francesco Moser Sanson Italië
2.Wladimiro Panizza Scic Italië
3.Gibi Baronchelli Scic Italië
4.Alfio Vandi Magniflex Italië
5.Ronald Dewitte Brooklyn België
6.Claudio Bortolotto Sanson Italië
7.Felice Gimondi Bianchi Italië
8.Remo Rocchia Vibor Italië
9.Giancarlo Bellini Brooklyn Italië
10.Walter Riccomi Scic Italië
11.José Luis Viejo Kas Spanje
12.Miguel Maria Lasa Teka Spanje
13.Mario Beccia Sanson Italië
14.Wilmo Francioni Magniflex Italië
15.Simone Fraccaro Jollyceramica Italië
16.Vittorio Algeri G.B.C. Italië
17.Gonzalo Aja Teka Spanje
18.Amilcare Sgalbazzi Jollyceramica Italië
19.Giovanni Battaglin Jollyceramica Italië
20.Giuseppe Perletto Magniflex Italië
1976
1.Giancarlo Bellini Brooklyn Italië
2.Andres Oliva Kas Spanje
3.Francesco Moser Sanson Italië
4.Felice Gimondi Bianchi Italië
5.Johan De Muynck Brooklyn België
6.Fausto Bertoglio Jollyceramica Italië
7.Gibi Baronchelli Scic Italië
8.Wladimiro Panizza Scic Italië
9.Alfio Vandi Magniflex Italië
10.Eddy Merckx Molteni België
11.Walter Riccomi Scic Italië
12.Juan Pujol Kas Spanje
13.Roberto Poggiali Sanson Italië
14.Joseph Bruyère Molteni België
15.Fabrizio Fabbri Bianchi Italië
16.Julian Andiano Teka Spanje
17.Tony Houbrechts Bianchi België
18.Italo Zilioli Furzi Italië
19.Fernando Mendes Teka Portugal
20.Ronald De Witte Brooklyn België
1975
1.Fabrizio Fabbri Bianchi Italië
2.Fausto Bertoglio Jollyceramica Italië
3.Davide Boifava Furzi Italië
4.Marcello Bergamo Jollyceramica Italië
5.Wladimiro Panizza Brooklyn Italië
6.Valerio Lualdi Brooklyn Italië
7.Francisco Galdos Kas Spanje
8.Felice Gimondi Bianchi Italië
9.Gibi Baronchelli Scic Italië
10.Roger De Vlaeminck Brooklyn België
11.Giuseppe Perletto Magniflex Italië
12.Walter Riccomi Scic Italië
13.Constantino Conti Furzi Italië
14.Donato Giuliani Jollyceramica Italië
15.Miguel Maria Lasa Kas Spanje
16.Pasquale Pugliese Zonca Italië
17.Enrico Guadrini Zonca Italië
18.Roland Salm Zonca Zwitserland
19.Andres Oliva Kas Spanje
20.Giacinto Santambrogio Bianchi Italië
1974
1.Eddy Merckx Molteni België
2.Gibi Baronchelli Scic Italië
3.Felice Gimondi Bianchi Italië
4.Constantino Conti Scic Italië
5.José Manuel Fuente Kas Spanje
6.Giovanni Battaglin Jollyceramica Italië
7.Francesco Moser Filotex Italië
8.Vicente Lopez-Carril Kas Spanje
9.Franco Bitossi Filotex Italië
10.Gösta Petterson Ferretti Zweden
11.Marino Basso Bianchi Italië
12.Patrick Sercu Brooklyn België
13.Rik Van Linden Rokado België
14.Tullio Rossi Magniflex Italië
15.Enrico Paolini Scic Italië
16.Leif Mortensen Bic Denemarken
17.Arturo Pecchielan Dreher Italië
18.Martin Rodriguez Bianchi Colombia
19.Enrico Maggioni Jollyceramica Italië
20.Pierino Gavazzi Jollyceramica Italië
1973
1.Wladimiro Panizza G.B.C. Italië
2.Felice Gimondi Bianchi Italië
3.Giovanni Battaglin Jolly Italië
4.Gösta Petterson Scic Zweden
5.Franco Bitossi Sammontana Italië
6.Eddy Merckx Molteni België
7.Roberto Poggiali Sammontana Italië
8.José Pesarrodona Kas Spanje
9.Santiago Lazcano Kas Spanje
10.Maurizio Gambarotto Dreher Italië
11.Franco Ongarato Dreher Italië
12.Ole Ritter Bianchi Denemarken
13.Giovanni Cavalcanti Bianchi Italië
14.José Manuel Fuente Kas Spanje
15.Francesco Galdos Kas Spanje
16.Gianni Motta Zonca Italië
17.Roger De Vlaeminck Brooklyn België
18.Hennie Kuiper Rokado Nederland
19.Luis Zubero Kas Spanje
20.Gonzalo Aja Kas Spanje
1972
1.Roger De Vlaeminck Dreher België
2.Eddy Merckx Molteni België
3.Arnaldo Caverzasi Filotex Italië
4.Giuseppe Perletto Zonca Italië
5.Miguel Maria Lasa Kas Spanje
6.Joseph Fuchs Filotex Zwitserland
7.Felice Gimondi Salvarani Italië
8.Marcello Bergamo Filotex Italië
9.Wladimiro Panizza Zonca Italië
10.Franco Bitossi Filotex Italië
11.José Manuel Fuente Kas Spanje
12.Gianni Motta Ferretti Italië
13.Silvano Ravagli G.B.C. Italië
14.Michele Dancelli Scic Italië
15.Roger Swerts Molteni België
16.Ole Ritter Dreher Denemarken
17.Vicente Lopez Carril Kas Spanje
18.Francesco Galdos Kas Spanje
19.Gösta Petterson Ferretti Zweden
20.Enrico Paolini Scic Italië
1971
1.Felice Gimondi Bianchi Italië
2.Michel Pollentier Flandria België
3.Eddy Merckx Molteni België
4.Miguel Maria Lasa Kas Spanje
5.Roger De Vlaeminck Brooklyn België
6.Herman Van Springel Rokado België
7.Marcello Bergamo Filotex Italië
8.André Dierickx Flandria België
9.Francesco Moser Filotex Italië
10.Régis Ovion Peugeot Frankrijk
11.Frans Verbeeck Watney België
12.Martin Rodriguez Bianchi Colombia
13.Franco Bitossi Sammontana Italië
14.Italo Zilioli Dreher Italië
15.Gösta Petterson Scic Zweden
16.Enrico Paolini Scic Italië
17.Davide Boifava Magniflex Italië
18.Pietro Guerra Bianchi Italië
19.Phil Bayton Raleigh G.B.
20.Enrico Maggioni Jollyceramica Italië
1970
1 Eddy Merckx Faemino België
2 Felice Gimondi Salvarani Italië
3 Franco Bitossi Filotex Italië
4 Gosta Pettersson Ferretti Zweden
5 Martin Van Den Bossche Molteni België
6 Michele Dancelli Molteni Italië
7 Ole Ritter Germanvox Denemarken
8 Italo Zilioli Faemino Italië
9 Miguel Maria Lasa La Casera Spanje
10 Vittorio Adorni Scic Italië
11 Roberto Poggiali Salvarani Italië
12 Franco Balmamion Salvarani Italië
13 Enrico Maggioni Ferretti Italië
14 Silvano Schiavon Salvarani Italië
15 Vito Taccone Cosatto Italië
16 Attilio Rota Dreher Italië
17 Ugo Colombo Filotex Italië
18 Enrico Paolini Scic Italië
19 Giovanni Cavalcanti Salvarani Italië
20 Aldo Moser G.B.C. Italië
1969
1.Franco Bitossi Filotex Italië
2.Herman Van Springel Mann België
3.Eddy Merckx Faema België
4.Jan Janssen Pelforth Nederland
5.Michele Dancelli Pepsi Cola Italië
6.Martin Van Den Bossche Faema België
7.Italo Zilioli Filotex Italië
8.Gianni Motta Molteni Italië
9.Felice Gimondi Salvarani Italië
10.Edward Weckx Goldor België
11.Jean-Louis Bodin Frimatic Frankrijk
12.Wilfried David Flandria België
13.Rolf Maurer Zimba Zwitserland
14.Tony Houbrechts Flandria België
15.Jos Van Der Vleuten Peugeot Nederland
16.Jo De Roo Willem II Nederland
17.Ole Ritter Germanvox Denemarken
18.Marcel Maes Willem II België
19.André Bayssière Peugeot Frankrijk
20.Adriano Durante Max Meyer Italië
1968
1.Vittorio Adorni Faema Italië
2.Eddy Merckx Faema België
3.Felice Gimondi Salvarani Italië
4.Herman Van Springel Mann België
5.Gianni Motta Molteni Italië
6.Jacques Anquetil Bic Frankrijk
7.Franco Balmanion Molteni Italië
8.Franco Bitossi Filotex Italië
9.Ferdinand Bracke Peugeot België
10.Eddy Schutz Molteni Luxemburg
11.Rudi Altig Molteni B.R.D.
12.Marino Basso Molteni Italië
13.Italo Zilioli Filotex Italië
14.Roger Pingeon Peugeot Frankrijk
15.Charly Grosskost Bic Frankrijk
16.Ole Ritter Germanvox Denemarken
17.Walter Godefroot Flandria België
18.Daniël Van Rijckeghem Mann België
19.Hans Junkermann Batavus B.R.D.
20.Serge Bolley Bic Frankrijk
1967
1.Eddy Merckx Peugeot België
2.Felice Gimondi Salvarani Italië
3.Vittorio Adorni Salamini Italië
4.Rudi Altig Molteni B.R.D.
5.José Perez-Frances Kas Spanje
6.Jacques Anquetil Bic Frankrijk
7.Silvano Schiavon Vittadello Italië
8.Franco Balmanion Molteni Italië
9.Gianni Motta Molteni Italië
10.Dino Zandegu Salvarani Italië
11.Michele Dancelli Vittadello Italië
12.Italo Zilioli Salvarani Italië
13.Willy Planckaert Romeo België
14.Aurelio Gonzalez Kas Spanje
15.Claudio Michelotto Max Meyer Italië
16.Ferdinand Bracke Peugeot België
17.Francesco Gabica Kas Spanje
18.Eusebio Velez Kas Spanje
19.Marcello Mugnaini Filotex Italië
20.Wladimiro Panizza Vittadello Italië
1966
1.Marino Fontana Mainetti Italië
2.Arnaldo Pambianco Salvarani Italië
3.Franco Balmanion Sanson Italië
4.Imerio Massignan Bianchi Italië
5.Julio Jimenez Ford Spanje
6.Gianni Motta Molteni Italië
7.Jean Graczyk Ford Frankrijk
8.Italo Zilioli Sanson Italië
9.Jacques Anquetil Ford Frankrijk
10.Felice Gimondi Salvarani Italië
11.Vittorio Adorni Salvarani Italië
12.Franco Bitossi Filotex Italië
13.Vito Taccone Vittadello Italië
14.Rolf Maurer Filotex Zwitserland
15.Dino Zandegu Bianchi Italië
16.Jos Huysmans Mann België
17.Silvano Schiavon Legnano Italië
18.Rudi Altig Molteni Duitsland
19.Antonio Bailetti Bianchi Italië
20.Marcello Mugnaini Filotex Italië
1965
1 Vittorio Adorni Salvarani Italië
2 Italo Zilioli Sanson Italië
3 Felice Gimondi Salvarani Italië
4 Franco Balmamion Sanson Italië
5 Vito Taccone Salvarani Italië
6 Franco Bitossi Filotex Italië
7 Roberto Poggiali Ignis Italië
8 Imerio Massignan Ignis Italië
9 Guido De Rosso Molteni Italië
10 Marcello Mugnaini Maino Italië
11 Bruno Mealli Bianchi Italië
12 Renzo Fontona Ignis Italië
13 Michele Dancelli Molteni Italië
14 Silvano Schiavon Legnano Italië
15 Albano Negro Bianchi Italië
16 Luciano Sambi Legnano Italië
17 Frans Brandts Romeo België
18 Graziano Battistini Vittadello Italië
19 Giancarlo Ferretti Legnano Italië
20 Arnaldo Pambianco Salvarani Italië
1964
1.Guido De Rosso Molteni Italië
2.Jacques Anquetil St.Raphael Frankrijk
3.Franco Bitossi Springoil Italië
4.Italo Zilioli Carpano Italië
5.Antonio Gomez del Moral Kas Spanje
6.Vittorio Adorni Salvarani Italië
7.Gianni Motta Molteni Italië
8.Franco Balmanion Cynar Italië
9.Willi Altig St.Raphael B.R.D.
10.Cees Lute St.Raphael Nederland
11.Bruno Mealli Cynar Italië
12.Nino Defilippis I.B.A.C. Italië
13.Giorgio Zancanaro Philco Italië
14.Rolf Maurer Cynar Zwitserland
15.Walter Boucquet Romeo België
16.Rafaele Marcoli Legnano Italië
17.Pietro Zoppas C.I.T.E. Italië
18.Marcello Mugnaini Lygie Italië
19.Angelino Soler I.B.A.C. Spanje
20.Vendramino Bariviera Carpano Italië
1963
1 Vittorio Adorni Cynar Italië
2 Guido De Rosso Molteni Italië
3 Franco Balmamion Carpano Italië
4 Giorgio Zancanaro San Pellegrino Italië
5 Vito Taccone Lygie Italië
6 Diego Ronchini Salvarani Italië
7 Bruno Mealli Cynar Italië
8 Imerio Massignan Legnano Italië
9 Guido Carlesi Molteni Italië
10 Graziano Battistini I.B.A.C. Italië
11 Ernesto Bono San Pellegrino Italië
12 Carlo Brugnami Gazzola Italië
13 Renzo Fontona I.B.A.C. Italië
14 Franco Cribiori Gazzola Italië
15 Arnaldo Pambianco Salvarani Italië
16 Angelo Conterno Carpano Italië
17 Vittorio Casati Legnano Italië
18 Jaime Alomar C.I.T.E. Spanje
19 Italo Zilioli Carpano Italië
20 Luigi Maserati Gazzola Italië
1962
1 Nino Defilippis Carpano Italië
2 Guido Carlesi Philco Italië
3 Antonio Suarez Vasquez Ghigi Spanje
4 Vito Taccone Atala Italië
5 Imerio Massignan Legnano Italië
6 Franco Balmamion Carpano Italië
7 Graziano Battistini Legnano Italië
8 Carlo Brugnami Philco Italië
9 Vittorio Adorni Philco Italië
10 Jose Perez Frances Ferrys Spanje
11 Ercole Baldini Ignis Italië
12 Armand De Smet Faema België
13 Angelino Soler Ghigi Spanje
14 Gastone Nencini Ignis Italië
15 Huib Zilverberg Faema Nederland
16 Guido De Rosso Molteni Italië
17 Giuseppe Fallarini Molteni Italië
18 Aldo Moser San Pellegrino Italië
19 Bruno Martinato Gazzola Italië
20 Angelo Conterno Carpano Italië
1961
1.John Van Tongerloo Faema België
2.Rik Van Looy Faema België
3.Antonio Suarez Faema Spanje
4.Willy Schroeders Faema België
5.Arnaldo Pambianco Fides Italië
6.Guido Carlesi Philco Italië
7.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
8.Renato Giusti Philco Italië
9.Charly Gaul Gazzola Luxemburg
10.Nino Defilippis Carpano Italië
11.Hans Junkermann Condor Duitsland
12.Carlo Brugnami Philco Italië
13.Vito Taccone Atala Italië
14.Graziano Battistini Legnano Italië
15.Gabriel Mas Faema Spanje
16.Adriano Zamboni Philco Italië
17.Imerio Massignan Legnano Italië
18.Franco Balmamion Carpano Italië
19.Miguel Poblet Ignis Spanje
20.Angelo Conterno Carpano Italië
1960
1.Gastone Nencini Carpano Italië
2.Guido Carlesi Philco Italië
3.Charly Gaul E.M.I. Luxemburg
4.Rik Van Looy Faema België
5.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
6.Miguel Poblet Ignis Spanje
7.Giuseppe Sartore Carpano Italië
8.Irnerio Massignan Legnano Italië
9.Diego Ronchini Ghigi Italië
10.Jos Hoevenaers Ghigi België
11.Arnaldo Pambianco Legnano Italië
12.Edouard Delberghe Helyett Frankrijk
13.Rino Benedetti Ghigi Italië
14.Adriano Zamboni Torpado Italië
15.Hilaire Couvreur Helyett België
16.Agostino Coletto Carpano Italië
17.Hans Junkermann Torpado Duitsland
18.Jan Adriaenssens Carpano België
19.Graziano Battistini Legnano Italië
20.Carlo Brugnami Philco Italië
1959
1.Gastone Nencini Carpano Italië
2.Miguel Poblet Ignis Spanje
3.Charly Gaul E.M.I. Luxemburg
4.Rik Van Looy Faema België
5.Guido Carlesi Molteni Italië
6.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
7.Ercole Baldini Ignis Italië
8.Irnerio Massignan Legnano Italië
9.Graziano Battistini Legnano Italië
10.Nino Defilippis Carpano Italië
11.Diego Ronchini Ghigi Italië
12.Hans Junkermann Condor Duitsland
13.Adriano Zamboni Torpado Italië
14.Angelo Conterno Carpano Italië
15.Hilaire Couvreur Faema België
16.Ernesto Bono Legnano Italië
17.Alfredo Sabbadin Atala Italië
18.Alessandro Fantini Atala Italië
19.Rino Benedetti Ghigi Italië
20.Pasquale Fornara E.M.I. Italië
1958
1.Ercole Baldini Legnano Italië
2.Wim Van Est Locomotief Nederland
3.Fausto Coppi Coppi Italië
4.Aldo Moser Cali Broni Italië
5.Louison Bobet Mercier Frankrijk
6.Fred De Bruyne Carpano België
7.Rik Van Looy Faema België
8.Charly Gaul Faema Luxemburg
9.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
10.Rik Van Steenbergen Elvé België
11.Bernard Gauthier Mercier Frankrijk
12.Rolf Graf Allegro Zwitserland
13.Raymond Impanis Peugeot België
14.Leon Van Daele Faema België
15.Angelo Conterno Carpano Italië
16.André Darrigade Helyett Frankrijk
17.Jef Planckaert Carpano België
18.Raphaël Geminiani Geminiani Frankrijk
19.Jean Forestier Essor Frankrijk
20.Albert Bouvet Mercier Frankrijk
1957
1.Charly Gaul Faema Luxemburg
2.Fiorenzo Magni Leo Italië
3.Rolf Graf Condor Zwitserland
4.Rik Van Looy Faema België
5.Agostino Coletto Legnano Italië
6.Aldo Moser Leo Italië
7.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
8.Alessandro Fantini Atala Italië
9.Stan Ockers Peugeot België
10.Rik Luyten Faema België
11.André Darrigade Helyett Frankrijk
12.Jean Brankart Elvé België
13.Fausto Coppi Bianchi Italië
14.Gilbert De Smet Faema België
15.René Strehler Faema Zwitserland
16.Jan Adriaenssens Peugeot België
17.Seamus Elliot Helyett Ierland
18.Bruno Monti Atala Italië
19.Giorgio Albani Legnano Italië
20.Raymond Impanis Elvé België
1956
1.Cleto Maule Torpado Italië
2.Aldo Moser Leo Italië
3.Bruno Monti Atala Italië
4.Charly Gaul Faema Luxemburg
5.Fiorenzo Magni Nivea Italië
6.Giorgio Albani Legnano Italië
7.Alessandro Fantini Atala Italië
8.Arrigo Padovan Atala Italië
9.Agostino Coletto Legnano Italië
10.Guido De Santi Bianchi Italië
11.Mario Baroni Nivea Italië
12.Waldemaro Bartolozzi Legnano Italië
13.Pierino Baffi Leo Italië
14.Edgard Sorgeloos Mercier België
15.Miguel Poblet Faema Spanje
16.Jean Brankart Geminiani België
17.Hilaire Couvreur Carpano België
18.Pietro Giudici Fréjus Italië
19.Rino Benedetti Ignis Italië
20.Vito Favero Atala Italië
1955
1.Fausto Coppi Bianchi Italië
2.Pasquale Fornara Cilo Italië
3.Hugo Koblet La Perle Zwitserland
4.Gino Bartali Legnano Italië
5.Loretto Petrucci Bianchi Italië
6.Wim Van Est Garin Nederland
7.Fiorenzo Magni Ganna Italië
8.Stan Ockers Elvé België
9.Angelo Conterno Legnano Italië
10.Jacques Anquetil La Perle Frankrijk
11.Michele Gismondi Bianchi Italië
12.Gerrit Peters Garin Nederland
13.Nino De Filippis Legnano Italië
14.Bruno Landi Atala Italië
15.Donato Zampini Ganna Italië
16.Fernando Terruzzi Ganna Italië
17.Jean Gueguen Mercier Frankrijk
18.Ettore Milano Bianchi Italië
19.Henri Van Kerckhove Mercier België
20.Luciano Pezzi Bianchi Italië
1954
1.Gino Bartali Bartali Italië
2.Agostino Coletto Fréjus Italië
3.Fausto Coppi Bianchi Italië
4.Hugo Koblet Cilo Zwitserland
5.Carlo Clerici Cilo Zwitserland
6.Antonio Bevilacqua Doniselli Italië
7.Giuseppe Minardi Legnano Italië
8.Fiorenzo Magni Nivea Italië
9.Nino Assirelli Arbos Italië
10.Giancarlo Astrua Atala Italië
11.Wim Van Est Locomotief Nederland
12.Gerrit Voorting Locomotief Nederland
13.Pasquale Fornara Bottecchia Italië
14.Rik Van Steenbergen Girardengo België
15.Fritz Schär Cilo Zwitserland
16.Angelo Conterno Fréjus Italië
17.Loretto Petrucci Atala Italië
18.Giorgio Albani Legnano Italië
19.Bernardo Ruiz Faema Spanje
20.Wout Wagtmans Locomotief Nederland
1953
1.Fausto Coppi Bianchi Italië
2.Hugo Koblet La Perle Zwitserland
3.Wim Van Est Garin Nederland
4.Franco Franchi Ganna-Ursus Italië
5.Francesco Bianchi Carpano Italië
6.Pasquale Fornara Cilo Italië
7.Gino Bartali Bartali Italië
8.Fiorenzo Magni Ganna-Ursus Italië
9.Renato Moresco Carpano Italië
10.Angelo Conterno Carpano Italië
11.Gerrit Peters Garin Nederland
12.Loretto Petrucci Bianchi Italië
13.Michele Gismondi Carpano Italië
14.Donato Zampini Ganna-Ursus Italië
15.Bruno Landi Atala Italië
16.Jean Gueguen Mercier Frankrijk
17.Fernando Terruzzi Ganna-Ursus Italië
18.Jacques Anquetil La Perle Frankrijk
19.Ettore Milano Bianchi Italië
20.Luciano Pezzi Atala Italië
1952
1.Fiorenzo Magni Taurea Italië
2.Fausto Coppi Bianchi Italië
3.Gino Bartali Bartali-Benotto Italië
4.Rik Van Steenbergen Mercier België
5.Fritz Schär Allegro Zwitserland
6.Silvano Maggini Taurea Italië
7.Antonio Logli Bartali-Benotto Italië
8.Alfredo Martini Taurea Italië
9.Alfredo Pasotti Legnano Italië
10.Antonio Bevilacqua Bartali-Benotto Italië
11.Luciano Pezzi Bianchi Italië
12.Vincenzo Rossello Cilo Italië
13.Giancarlo Astrua Legnano Italië
14.Serafino Biagioni Taurea Italië
15.Guido De Santi Taurea Italië
16.Ferdi Kübler Allegro Zwitserland
17.Luigi Casola Bartali-Benotto Italië
18.Louison Bobet Stella Frankrijk
19.Andrea Carrea Bianchi Italië
20.Silvio Pedroni Legnano Italië
1951
1.Louison Bobet Stella Frankrijk
2.Fausto Coppi Bianchi Italië
3.Rik Van Steenbergen Mercier België
4.Ferdi Kübler Tebag Zwitserland
5.Giancarlo Astrua Legnano Italië
6.Antonio Bevilacqua Benotto Italië
7.Umberto Drei Fréjus Italië
8.Fiorenzo Magni Nivea Italië
9.Hugo Koblet La Perle Zwitserland
10.Luciano Frosini Taurea Italië
11.Adolfo Leoni Taurea Italië
12.Luciano Maggini Bottecchia Italië
13.Serafino Biagioni Ganna Italië
14.Giuseppe Minardi Legnano Italië
15.Giovanni Corrieri Nivea Italië
16.Luigi Casola Benotto Italië
17.Angelo Menon Taurea Italië
18.Pietro Giudici Taurea Italië
19.Guido De Santi Bottecchia Italië
20.Rodolfo Falzoni Taurea Italië
1950
1 Ferdi Kubler Frejus Zwitserland
2 Silvio Pedroni Frejus Italië
3 Hugo Koblet Guerra Zwitserland
4 Fiorenzo Magni Wilier Italië
5 Luciano Maggini Taurea Italië
6 Fritz Schaer Arbos Zwitserland
7 Gino Bartali Bartali Italië
8 Alfredo Martini Taurea Italië
9 Pietro Giudici Cimatti Italië
10 Luciano Pezzi Atala Italië
11 Giancarlo Astrua Taurea Italië
12 Giulio Bresci Bottecchia Italië
13 Pasquale Fornara Legnano Italië
14 Donato Zampini Ganna Italië
15 Antonio Bevilacqua Wilier Italië
16 Nello Lauredi Helyett Frankrijk
17 Armando Barducci Frejus Italië
18 Ezio Cecchi Cimatti Italië
19 Aldo Ronconi Benotto Italië
20 Mario Vicini Viscontea Italië 1949
1 Giancarlo Astrua Benotto Italië
2 Luciano Maggini Wilier Italië
3 Gino Bartali Bartali Italië
4 Silvio Pedroni Frejus Italië
5 Alfredo Martini Wilier Italië
6 Giulio Bresci Wilier Italië
7 Fritz Schaer Stucchi Zwitserland
8 Fausto Coppi Bianchi Italië
9 Luciano Pezzi Arbos Italië
10 Adolfo Leoni Legnano Italië
11 Antonio Bevilacqua Atala Italië
12 Pasquale Fornara Legnano Italië
13 Serafino Biagioni Viscontea Italië
14 Giordano Cottur Wilier Italië
15 Nedo Logli Arbos Italië
16 Mario Fazio Bottecchia Italië
17 Ezio Cecchi Cimatti Italië
18 Settimo Simonini Frejus Italië
19 Franco Franchi Frejus Italië
20 Jean Goldschmit Fiorelli Luxemburg
1948
1 Gino Bartali Legnano Italië
2 Giulio Bresci Wilier Italië
3 Alfredo Martini Wilier Italië
4 Giordano Cottur Wilier Italië
5 Ezio Cecchi Cimatti Italië
6 Fiorenzo Magni Wilier Italië
7 Serafino Biagioni Viani Cral Italië
8 Vito Ortelli Atala Italië
9 Nedo Logli Arbos Italië
10 Primo Volpi Arbos Italië
11 Angelo Brignole Arbos Italië
12 Angelo Menon Benotto Italië
13 Alfredo Pasotti Benotto Italië
14 Virgilio Salimbeni Legnano Italië
15 Aldo Ronconi Bianchi Italië
16 Settimo Simonini Viani Cral Italië
17 Egidio Feruglio Wilier Italië
18 Vittorio Magni Viani Cral Italië
19 Vincenzo Rossello Legnano Italië
20 Tino Ausenda Viani Cral Italië
1947
1 Gino Bartali Legnano Italië
2 Giulio Bresci Welter Italië
3 Ezio Cecchi Welter Italië
4 Alfredo Martini Welter Italië
5 Fiorenzo Magni Viscontea Italië
6 Vito Ortelli Benotto Italië
7 Fausto Coppi Bianchi Italië
8 Angelo Menon Lygie Italië
9 Serafino Biagioni Benotto Italië
10 Sylveer Maes Olmo België
11 Mario Vicini Bianchi Italië
12 Salvatore Crippa Lygie Italië
13 Giovanni Corrieri Viscontea Italië
14 Giovanni De Stefanis Viscontea Italië
15 Vittorio Magni Welter Italië
16 Bruno Pasquini Legnano Italië
17 Angelo Brignole Arbos Italië
18 Renzo Zanazzi Legnano Italië
19 Guido Lelli Wally Italië
20 Severino Canavesi Arbos Italië
1946
1 Gino Bartali Legnano Italië
2 Fausto Coppi Bianchi Italië
3 Giulio Bresci Welter Italië
4 Vito Ortelli Benotto Italië
5 Alfredo Martini Welter Italië
6 Salvatore Crippa Campari Italië
7 Serafino Biagioni Gioventu Italië
8 Aldo Ronconi Benotto Italië
9 Bruno Pasquini Milan Italië
10 Giordano Cottur Wilier Italië
11 Primo Volpi Bustese Italië
12 Aldo Baito Bustese Italië
13 Giovanni De Stefanis Bianchi Italië
14 Enzo Coppini Gioventu Italië
15 Diego Marabelli Campari Italië
16 Augusto Introzzi Azzini Italië
17 Antonio Bevilacqua Wilier Italië
18 Giannino Piccolroaz Wilier Italië
19 Secondo Barisone Bianchi Italië
20 Marcello Spadolini C.S.I. Italië
1945
1 Gino Bartali Legnano Italië
2 Salvatore Crippa Campari Italië
3 Fausto Coppi Bianchi Italië
4 Giulio Bresci Welter Italië
5 Vito Ortelli Benotto Italië
6 Secondo Barisone Bianchi Italië
7 Alfredo Martini Welter Italië
8 Jean Marchi Marseille Frankrijk
9 Primo Volpi Bustese Italië
10 Michele Motta Welter Italië
11 Mario Fazio Viscontea Italië
12 Adolfo Leoni Bianchi Italië
13 Giovanni Corrieri Viscontea Italië
14 Serafino Biagioni Dulux Italië
15 Aldo Ronconi Benotto Italië
16 Bruno Pasquini Milan Italië
17 Giordano Cottur Wilier Italië
18 Mario Ricco Legnano Italië
19 Gelsomino Locatelli Bergamasca Italië
20 Carlo Rebella Olmo Italië

Lees verder “Ronde van Italië”

Waalse Pijl

Waalse Pijl

2019

1.Julian Alaphilippe Deceuninck-Quick Step Frankrijk
2.Maximilian Schachmann Bora-Hansgrohe Duitsland
3.Jakob Fuglsang Astana Denemarken
4.Michael Matthews Sunweb-Cervelo Australië
5.Diego Ulissi UAE-Emirates Italië
6.Bjorg Lambrecht Lotto-Soudal België
7.Alejandro Valverde Movistar Spanje
8.Bauke Mollema Trek-Segafredo Nederland
9.Patrick Konrad Bora-Hansgrohe Oostenrijk
10.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk
11.Dylan Teuns Bahrain-Merida België
12.Enrico Gasparotto Dimension Data Italië
13.Michal Kwiatkowski Sky-21st Century Fox Polen
14.Tim Wellens Lotto-Soudal België
15.Rudy Molard Groupama-FDJ Frankrijk
16.Simon Clarke Education First Australië
17.Alessandro De Marchi CCC-Reno Italië
18.Wout Poels Sky-21st Century Fox Nederland
19.Rui Alberto Faria Da Costa UAE-Emirates Portugal
20.Sergio Henao UAE-Emirates Colombië

Lees verder “Waalse Pijl”