Het is vandaag al 35 jaar geleden dat de Amerikaanse crooner Johnnie Ray is gestorven.
Wat hem onderscheidde van andere, zeg maar “normale”, crooners was zijn exuberante optreden. Vandaar dat ik deze live-versie heb gekozen, ook al wordt ze dan ontsierd door enorme teksten in een mij onbekende taal. Er bestaat een leukere versie (wat beelden betreft), maar helaas heeft men daar de live-muziek weggeknipt en er de studio-versie voor in de plaats gezet. Op die beelden ziet men ook heel goed het enorme hoorapparaat dat Ray in zijn rechteroor droeg. Hierdoor was hij vaak het voorwerp van spot (“hij kan gelukkig zichzelf niet horen zingen“) door mensen die aanstoot namen aan zijn hitsige act. Nochtans wordt hij precies daardoor (want niet door zijn muziek zelf die redelijk traditioneel is) als voorloper van de rock’n’roll beschouwd.
Ronny De Schepper
Volgens Raymond Thielens is onderstaande video van betere kwaliteit en hij heeft zeker gelijk, maar hier zien we een al oudere Johnnie Ray aan het werk, daarom heb ik ook het oudere filmpje laten staan:
En dan kreeg ik er van YouTube nog volgend “toemaatje” bij:
Johnnie Ray was wel bisexueel maar met een voorkeur voor de mannelijke sexe. Hij onderhield een jarenlange relatie met de journaliste Dorothy Kilgallen, die gehuwd was met theater-acteur Richard Kollmar. Hun derde kind Kerry was een buitenechtelijke zoon van Johnnie Ray die erkend werd door Richard Kollmar. Let ook op de gelijkenis tussen vader en zoon.
https://www.facebook.com/permalink.php/?story_fbid=192298469899695&id=104215808707962
LikeGeliked door 2 people