Cel De Cauwer werd geboren in Sint-Niklaas op 30 december 1950. Hij werd voornamelijk bekend als drummer van The Pebbles.
Na het uiteenvallen van The Pebbles in 1971 vormden De Cauwer en zanger/toetsenist Luc Smets de band Shampoo, samen met andere muzikanten zoals saxofonisten Giorgio Chitschenko en François Maes, gitarist Yves De Vriendt en bassist Rudy Pincé. Ze repeteerden in de Sint-Martens-Latem-Club op Temse-Velle, soms samen met de gelijkaardige Waalse groep Placebo van Marc Moulin, wat deze laatste inspireerde tot het schrijven van het nummer “Temse”. In 1972 bracht Shampoo hun enige album “Volume One” uit. Dit album bevat een mix van harmoniepop en jazzrock, met nummers zoals “Brother” en “Keep The Day Cool”.
Na het uiteenvallen van Shampoo in 1974 werkten De Cauwer en Smets samen met de Nederlandse zusjes Maessen als begeleidingsgroep van Hearts of Soul. Zo brachten ze in 1974 het nummer “We Love The Policeman” uit. In 1974 keerde de groep Nederland de rug toe en ging in Vlaanderen verder als Dream Express.
In de loop der jaren heeft Cel De Cauwer bijgedragen aan verschillende muzikale projecten, zo b.v. The Dinkies, Rock’n’Roll Highschool en Stormy Monday. Voor een live-optreden van Cel De Cauwer met Stormy Monday in Café Mombasa, kunt u onderstaande video bekijken:
Cel De Cauwer zou ikzelf op 23/7/96 terugzien bij The Romantics op de traditionele sixties-avond tijdens de Gentse Feesten op de Kouter. Eigenlijk brachten ze meer rock’n’roll-klassiekers uit de fifties dan sixties-muziek, waarbij dan vooral de zanger die op Jimmy the Lips leek uit “The Commitments” goed uit de verf kwam. Alleszins waren ze stukken beter dan de “hoofdact”, zijnde Flashback, de groep van Felice Damiano, die helemaal door het ijs zakte. Maar de beste sixties-muziek had ik daarvoor bij het passeren van het Sint-Baafsplein gehoord, met name goede Stax-soul. Wie zouden dat zijn, vroeg ik me af. Bij het terugkeren wist ik het: de begeleidingsband van Bart Kaëll, die op dat moment net aan een vreselijke medley toe was: de Marie-Louise; Eins, zwei, zaufen; Daar bij die molen enz.
Daarna zag ik The Romantics tijdens de Kaaifeesten in Temse en toen maakte ook Luk Smets er deel van uit. De manager van de groep was Bob Lanoye (1945-2011), de oudere broer van Tom Lanoye, die in de jaren zestig zelf ook nog drummer was geweest (Bob dus, niet Tom) bij The Hollywood Twisters en The Magics. Luk Smets woonde tot zijn dood in Steendorp en was ook de dirigent van Strato-Vani.
In 2005 werd dan de groep MAMA JODY opgericht (zie bovenstaande foto, Cel is de tweede van links) verrezen uit een samensmelting van vier muzikanten die hun roots vooral hebben in de sixties. De band:
Cell De Cauwer: drums en vocals (ex-Pebbles, Vaya Con Dios, The Romantics e.a.)
Eddy Rooms: keyboards en vocals (ex-Dinkies, Little Jimmy, The Romantics e.a.)
Geert De Meyer: gitaar (ex-Aardvarks e.a.)
Jeff Boudry: bass en vocals (ex-Magenta, Sofia, The Raceers, Filet d’Anvers e.a.)
De groep beschikt over een zeer uitgebreid repertoire: rock-blues-pop en soms een tikkeltje jazzy gekleurd. Zij brengen een boeiende mix van herkenbare songs uit de sixties en seventies. Zij brengen nummers van o.a. The Beatles, The Rolling Stones, Elvis Presley, Cliff Richard, The Shadows, Chuck Berry, Van Morrison, The Searchers, J.J.Cale, James Taylor, Cat Stevens, The Kinks…
Bij hun optreden in Temse werden ze voorafgegaan door Who the Fab? een Gentse groep die een hommage bracht aan ‘Let It Be’, de laatste plaat van The Beatles (zie hieronder).
Ronny De Schepper
