In het oude Rome werden elk jaar, in de nacht van 16 op 17 maart, de Bacchanalen gehouden. (De jonge Bacchus, schilderij van William Bouguereau uit 1884)
Oorspronkelijk was dit een vrouwelijk religieus festival ter ere van de Bacchus, god van de wijnstok en wijn, waarbij men onbeperkt dronk. De priesteressen die deze ceremonies organiseerden, werden Bacchantes genoemd. De vieringen waren uitsluitend toegankelijk voor vrouwen en werden in het geheim gevierd in het bos van Simila, nabij de berg Aventijn. Later werd de deelname aan de riten ‘voor de gezelligheid’ uitgebreid tot mannen en kregen ze een erotisch karakter. Uiteindelijk werden er elke week dergelijke vieringen gehouden. Dat was teveel van het goede en leidde tot het einde van de Bacchanalen.
Luc Pauwels op doorbraak.be
Het moet wel heel erg uit de hand zijn gelopen dat zelfs de Romeinen er genoeg van kregen. Misschien gaven ze de voorkeur aan privé orgiën.
LikeLike