Het is vandaag 85 jaar geleden dat de Oostenrijkse componist Alban Berg is overleden. Samen met zijn leermeester Arnold Schönberg en Anton Webern wordt hij gerekend tot de Tweede Weense School.

Berg maakte eerst gebruik van vrije atonaliteit en later van strikte twaalftoonstechnieken, maar combineerde dit met laatromantische muziek, die aan Gustav Mahler doet denken.
Hij is vooral gekend voor zijn opera’s Wozzeck, op tekst van Georg Büchner (eerste uitvoering op 14 december 1925 te Berlijn o.l.v. Erich Kleiber) en Lulu naar de tragedies Erdgeist en Die Büchse der Pandora van Frank Wedekind (eerste uitvoering op 2 juni 1937 te Zürich o.l.v. R.F. Denzler).
Berg was getrouwd met de zangeres Helene Nahowski (1885-1976), een dochter van Anna Nahowski en, naar algemeen wordt aangenomen, keizer Frans Jozef I van Oostenrijk.

Ronny De Schepper

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.