José De Cauwer wordt 75 vandaag. In de tijd met Michel Wuyts zou hem dit wel op enkele flessen wijn komen te staan hebben, want een dergelijke gelegenheid liet Michel Wuyts niet aan zich voorbijgaan. Renaat Schotte maakte er (als opvolger van Wuyts) ook al allusies op.

José ken ik al sinds ik kind was en hij als nieuweling soms enkele rondjes meedraaide met ons, als wij wedstrijdjes hielden rond de Tuinwijk of rond ’t Lassoek (Lauwershoek). Maar uiteraard heb ik hem vooral leren kennen, eerst als wielrenner, later als sportdirecteur, toen ik hem wel een tiental keren heb geïnterviewd over het reilen en het zeilen in de wielerwereld, want iedereen zal het er wel over eens zijn dat José daar als geen ander een mening kan over geven!

Wat voorafging
Dood van een sandwichman
Een knecht van vele meesters
Tour ’77
Tour ’78
José De Cauwer in De Vlam
DAF Trucks
Tour ’88
Tour ’89 en ’90: de kingmaker
Wielerseizoen 1990: het jaar van de Italianen
Als sportdirecteur, bondscoach en televisiecommentator

Ronny De Schepper

2 gedachtes over “José De Cauwer wordt 75…

  1. José De Cauwer is voor mij een welgekomen co-presentator naast Michel Wuyts. Hij vertelt zinnige dingen waar de sportliefhebber iets aan heeft. Je voelt dat het wielrennen en de kennis ervan er bij hem diep ingebakken zit en bovendien wil hij de kijker niet overtuigen van zijn kennis. Iets wat bij de Heer Wuyts zeker niet het geval is. De Cauwer zal niet zeggen dat een renner drinkt terwijl iedereen dat ziet en niemand er ook maar enig belang bij heeft om dat te weten. Schoolse Wuyts ziet zich blijkbaar verplicht om onzinnige zaken te verkondigen. Alleen al om dit feit is het een genoegen deskundige uitleg van José te mogen aanhoren.

    Geliked door 1 persoon

  2. Blij dat het duo Wuyts-De Cauwer eindelijk gesplitst is. En dubbel blij dat José nu eindelijk zijn ding kan doen zonder iedere keer onderbroken te worden door betweter Wuyts.

    Geliked door 1 persoon

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.