Tien jaar geleden: Carlos Sastre rijdt zijn ploegmaat Fränk Schleck uit het geel

Tien jaar geleden: Carlos Sastre rijdt zijn ploegmaat Fränk Schleck uit het geel

Op 23 juli 2008 won Carlos Sastre de 17de etappe in de Tour, de koninginnenrit over drie Alpencols met aankomst op Alpe D’Huez, met twee minuten voorsprong. De Spanjaard nam de gele trui over van zijn ploegmaat Fränk Schleck en won later de Tour met 58 seconden voorsprong op Cadel Evans.
Lees verder “Tien jaar geleden: Carlos Sastre rijdt zijn ploegmaat Fränk Schleck uit het geel”

Ronde van Italië

Ronde van Italië

2018
1.Tom Dumoulin Sunweb-Giant Nederland
2.Domenico Pozzovivo Bahrein-Merida Italië
3.Miguel Angel Lopez Astana Colombië
4.Patrick Konrad Bora-Hansgrohe Oostenrijk
5.Chris Froome Sky-21st Century Fox Groot-Brittannië
6.Sam Oomen Sunweb-Giant Nederland
7.George Bennet Lotto.nl-Jumbo Nieuw-Zeeland
8.Peio Bilbao Astana Spanje
9.Davide Formolo Bora-Hansgrohe Italië
10.Richard Carapaz Movistar Ecuador
11.Sergio Henao Sky-21st Century Fox Colombië
12.Alexandre Geniez Ag2r-La Mondiale Frankrijk
13.Jose Goncalves Katusha-Alpecin Portugal
14.Wout Poels Sky-21st Century Fox Nederland
15.Carlos Alberto Betancur Movistar Colombië
16.Rohan Dennis BMC-Tag Heuer Australië
17.Michael Woods Education First-Drapac Canada
18.Robert Gesink Lotto.nl-Jumbo Nederland
19.Mikel Nieve Mitchelton-Scott Spanje
20.Gianluca Brambilla Trek-Segafredo Italië

2017
1.Tom Dumoulin Sunweb-Giant Nederland
2.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië
3.Thibaut Pinot FDJ-Lapierre Frankrijk
4.Ilnur Zakarin Katusha-Alpecin Rusland
5.Nairo Quintana Movistar Colombië
6.Bob Jungels Quick Step Floors Luxemburg
7.Vincenzo Nibali Bahrein-Merida Italië
8.Adam Yates Orica-Scott Groot-Brittannië
9.Bauke Mollema Trek-Segafredo Nederland
10.Davide Formolo Cannondale-Drapac Italië
11.Jan Polanc UAE-Fly Emirates Slovenië
12.Patrick Konrad Bora-Hansgrohe Oostenrijk
13.Maxime Monfort Lotto-Soudal België
14.Dario Cataldo Astana Italië
15.Sebastien Reichenbach FDJ-Lapierre Zwitserland
16.Andrey Amador Movistar Costa Rica
17.Mikel Landa Sky-21st Century Fox Spanje
18.Jan Hirt CCC-Sprandi Tsjechië
19.Tejay Van Garderen BMC-Tag Heuer U.S.A.
20.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
2016
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje
2.Vincenzo Nibali Astana Italië
3.Steven Kruijswijk Lotto.nl-Jumbo Nederland
4.Rafal Majka Tinkoff Polen
5.Bob Jungels Etixx-Quick Step Luxemburg
6.Esteban Chaves Orica-GreenEdge Colombië
7.Andrey Amador Movistar Costa Rica
8.Rigoberto Uran Cannondale Colombië
9.Jakob Fuglsang Astana Denemarken
10.Kanstantsin Siutsou Dimension Data Wit-Rusland
11.Darwin Atapuma BMC Racing Colombië
12.Giovanni Visconti Movistar Italië
13.Sebastian Henao Sky-21st Century Fox Colombië
14.Matteo Montaguti Ag2r-La Mondiale Italië
15.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
16.Maxime Monfort Lotto-Soudal België
17.Stefano Pirazzi Bardiani-CSF Italië
18.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië
19.Andre Fernando Cardoso Cannondale Portugal
20.Michele Scarponi Astana Italië

2015
1.Alberto Contador Tinkoff-Saxo Spanje
2.Fabio Aru Astana Italië
3.Mikel Landa Astana Spanje
4.Damiano Caruso BMC Racing Italië
5.Steven Kruijswijk Lotto.nl-Jumbo Nederland
6.Yuri Trofimov Katusha Rusland
7.Andrey Amador Movistar Costa Rica
8.Leopold Konig Sky-21st Century Fox Tsjechië
9.Jurgen Van Den Broeck Lotto-Soudal België
10.Ryder Hesjedal Cannondale-Garmin Canada
11.Rigoberto Uran Etixx-Quick Step Colombië
12.Maxime Monfort Lotto-Soudal België
13.Darwin Atapuma BMC Racing Colombië
14.Amael Moinard BMC Racing Frankrijk
15.Giovanni Visconti Movistar Italië
16.Tanel Kangert Astana Estland
17.Alexander Geniez FDJ-Lapierre Frankrijk
18.Paolo Tiralongo Astana Italië
19.Mikel Nieve Sky-21st Century Fox Spanje
20.Carlos Alberto Betancur Ag2r-La Mondiale Colombië
2014
1.Nairo Quintana Movistar Colombië
2.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië
3.Rigoberto Uran Omega Pharma-Quick Step Colombië
4.Wilco Kelderman Belkin Nederland
5.Pierre Rolland Europcar Frankrijk
6.Cadel Evans BMC Racing Australië
7.Rafal Majka Tinkoff-Saxo Polen
8.Fabio Aru Astana Italië
9.Robert Kiserlovski Trek Factory Racing Croatië
10.Ryder Hesjedal Garmin-Sharp Canada
11.Franco Pellizotti Androni Giocattoli Italië
12.Maxime Monfort Lotto-Belisol België
13.Alexis Vuillermoz Ag2r-La Mondiale Frankrijk
14.Alexandre Geniez FDJ.fr Frankrijk
15.Ivan Basso Cannondale Italië
16.Andre Fernando Cardoso Garmin-Sharp Portugal
17.Matteo Rabottini Neri Sottoli-Yellow Fluo Italië
18.Damiano Cunego Lampre-Merida Italië
19.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
20.Wouter Poels Omega Pharma-Quick Step Nederland
2013
1.Vincenzo Nibali Astana Italië
2.Rigoberto Uran Sky-Rapha Colombië
3.Cadel Evans BMC Racing Australië
4.Michele Scarponi Lampre-Merida Italië
5.Carlos Alberto Betancur Ag2r-La Mondiale Colombië
6.Przemyslaw Niemec Lampre-Merida Polen
7.Mauro Santambrogio Vini Fantini-Selle Italia Italië
8.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje
9.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië
10.Benat Intxausti Movistar Spanje
11.Sergio Henao Sky-Rapha Colombië
12.Wilco Kelderman Blanco-Giant Nederland
13.Tanel Kangert Astana Estland
14.Yuri Trofimov Katusha Rusland
15.Robert Kiserlovski Radioshack-Leopard Croatië
16.Franco Pellizotti Androni Giocattoli Italië
17.Rafal Majka Saxo-Tinkoff Polen
18.Egoi Martinez Euskaltel-Euskadi Spanje
19.Damiano Caruso Cannondale Italië
20.Francis Mourey FDJ-La Pierre Frankrijk
2012
1.Joaquin Rodriguez Katusha Spanje
2.Ryder Hesjedal Garmin-Barracuda Canada
3.Damiano Cunego Lampre-ISD Italië
4.Michele Scarponi Lampre-ISD Italië
5.Domenico Pozzovivo Colnago-CSF Inox Italië
6.Sergio Henao Team Sky Colombië
7.Dario Cataldo Omega Pharma-Quick Step Italië
8.Rigoberto Uran Team Sky Colombië
9.Roman Kreuziger Astana Tsjechië
10.Gianluca Brambilla Colnago-CSF Inox Italië
11.Ivan Basso Liquigas-Cannondale Italië
12.Thomas De Gendt Vacansoleil-DCM België
13.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
14.John Gadret Ag2r-La Mondiale Frankrijk
15.Daniel Moreno Katusha Spanje
16.Mikel Nieve Euskaltel-Euskadi Spanje
17.Sergio Pardilla Movistar Spanje
18.Damiano Caruso Liquigas-Cannondale Italië
19.Sylvester Szmyd Liquigas-Cannondale Polen
20.Diego Ulissi Lampre-ISD Italië
2011
1.Alberto Contador Saxo Bank-Sungard Spanje
2.Michele Scarponi Lampre-ISD Italië
3.Joaquin Rodriguez Katusha Spanje
4.Vincenzo Nibali Liquigas-Cannondale Italië
5.Roman Kreuziger Astana Tsjechië
6.Kanstantsin Sivtsov HTC-Highroad Wit-Rusland
7.John Gadret Ag2r-La Mondiale Frankrijk
8.Jose Rujano Androni Giocattoli Venezuela
9.Denis Menchov Geox-TMC Rusland
10.Dario Cataldo Quick Step Italië
11.Christophe Le Mevel Garmin-Cervelo Frankrijk
12.David Arroyo Movistar Spanje
13.Steven Kruijswijk Rabobank Nederland
14.Mikel Nieve Euskaltel-Euskadi Spanje
15.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
16.Thomas Lovkvist Team Sky Zweden
17.Tiago Machado Radioshack Portugal
18.Igor Anton Euskaltel-Euskadi Spanje
19.Matteo Carrara Vacansoleil-DCM Italië
20.Paolo Tiralongo Astana Italië
2010
1.Cadel Evans BMC Racing Australië
2.Aleksander Vinokourov Astana Kazakstan
3.Vincenzo Nibali Liquigas-Doimo Italië
4.David Arroyo Caisse D`Epargne Spanje
5.Richie Porte Saxo Bank Australië
6.Michele Scarponi Androni Giocattoli Italië
7.Marco Pinotti HTC-Columbia Italië
8.Damiano Cunego Lampre-Farnese Vini Italië
9.Ivan Basso Liquigas-Doimo Italië
10.Robert Kiserlovski Liquigas-Doimo Croatië
11.Vladimir Karpets Katusha Rusland
12.Linus Gerdemann Milram Duitsland
13.John Gadret Ag2r-La Mondiale Frankrijk
14.Carlos Sastre Cervelo Spanje
15.Bauke Mollema Rabobank Nederland
16.Dario David Cioni Team Sky Italië
17.Francis De Greef Omega Pharma-Lotto België
18.Alexander Efimkin Ag2r-La Mondiale Rusland
19.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
20.Thomas Voeckler Bbox-Bouygues Telecom Frankrijk
2009
1.Danilo Di Luca LPR Brakes-Farnese Vini Italië
2.Franco Pellizotti Liquigas-Doimo Italië
3.Ivan Basso Liquigas-Doimo Italië
4.Denis Menchov Rabobank Rusland
5.Michael Rogers Columbia-High Road Australië
6.Carlos Sastre Cervelo Spanje
7.Levy Leipheimer Astana U.S.A.
8.Kanstantsin Sivtsov Columbia-High Road Wit-Rusland
9.Stefano Garzelli Acqua&Sapone-Mokambo Italië
10.Yaroslav Popovych Astana Oekraine
11.Tadej Valjavec Ag2r-La Mondiale Slovenië
12.David Arroyo Caisse D`Epargne Spanje
13.Marzio Bruseghin Lampre-NGC Italië
14.Kevin Seeldrayers Quick Step België
15.Damiano Cunego Lampre-NGC Italië
16.Jose Rodolfo Serpa PVC Diquigiovanni Colombië
17.Lars Ytting Bak Saxo Bank Denemarken
18.Lance Armstrong Astana U.S.A.
19.Thomas Lovkvist Columbia-High Road Zweden
20.Janez Brajkovic Astana Slovenië
2008
1.Franco Pellizotti Liquigas Italië
2.Alberto Contador Astana Spanje
3.Ricardo Ricco Saunier Duval-Scott Italië
4.Danilo Di Luca LPR Brakes Italië
5.Emanuele Sella CSF Group-Navigare Italië
6.Denis Menchov Rabobank Rusland
7.Vincenzo Nibali Liquigas Italië
8.Jurgen Van Den Broeck Silence-Lotto België
9.Joaquin Rodriguez Caisse D`Epargne Spanje
10.Marzio Bruseghin Lampre-NGC Italië
11.Gustav Erik Larsson Team CSC Zweden
12.Gilberto Simoni PVC Diquigiovanni Italië
13.Paolo Savoldelli LPR Brakes Italië
14.Levy Leipheimer Astana U.S.A.
15.Paolo Bettini Quickstep Italië
16.Fortunato Baliani CSF Group-Navigare Italië
17.Matthew Lloyd Silence-Lotto Australië
18.Domenico Pozzovivo CSF Group-Navigare Italië
19.Nicki Sorensen Team CSC Denemarken
20.Vladimir Miholjevic Liquigas Kroatië
2007
1.Danilo Di Luca Liquigas Italië
2.Damiano Cunego Lampre-Fondital Italië
3.Andy Schleck Team CSC Luxemburg
4.Ricardo Ricco Saunier Duval-Prodir Italië
5.Evgueny Petrov Tinkoff Credit System Rusland
6.Franco Pellizotti Liquigas Italië
7.Gilberto Simoni Saunier Duval-Prodir Italië
8.Paolo Savoldelli Astana Italië
9.David Arroyo Caisse D`Epargne Spanje
10.Stefano Garzelli Aqua&Sapone-Mokambo Italia
11.Francisco Vila Lampre-Fondital Spanje
12.Marzio Bruseghin Lampre-Fondital Italië
13.Emanuele Sella Panaria-Navigare Italia
14.Eddy Mazzoleni Astana Italia
15.Mario Aerts Predictor-Lotto België
16.Vincenzo Nibali Liquigas Italië
17.Leonardo Piepoli Saunier Duval-Prodir Italia
18.Marco Pinotti T-Mobile Italia
19.Ivan Parra Cofidis Colombië
20.Andrei Mizourov Astana Kazakstan
2006
1.Ivan Basso Team CSC Italië
2.Enrique Gutierrez Phonak Spanje
3.Paolo Savoldelli Discovery Channel Italië
4.Damiano Cunego Lampre-Fondital Italia
5.Gilberto Simoni Saunier Duval-Prodir Italië
6.Juan Manuel Garate Quickstep-Innergetic Spanje
7.Franco Pellizotti Liquigas-Bianchi Italië
8.Sandy Casar Francaise des Jeux Frankrijk
9.Francisco Vila Lampre-Fondital Spanje
10.Giampaolo Caruso Liberty Seguros-Wurth Italië
11.Jose Luis Rubiera Discovery Channel Spanje
12.Victor Hugo Pena Phonak Colombië
13.Francisco Perez Caisse D`Epargne-Balears Spanje
14.Ivan Gutierrez Palacios Caisse D`Epargne-Balears Spanje
15.Sylvester Szmyd Lampre-Fondital Italia
16.Leonardo Piepoli Saunier Duval-Prodir Italia
17.Wim Van Huffel Davitamon-Lotto België
18.Sergio Ghisalberti Team Milram Italië
19.Luca Mazzanti Panaria-Navigare Italië
20.Emanuele Sella Panaria-Navigare Italië
2005
1.Paolo Savoldelli Discovery Channel Italia
2.Danilo Di Luca Liquigas-Bianchi Italia
3.Emanuele Sella Panaria-Navigare Italia
4.Juan Manuel Garate Saunier Duval Spanje
5.Serhiy Honchar Domina Vacanze Ukraine
6.Jose Rujano Colombia-Selle Italia Venezuela
7.Gilberto Simoni Lampre-Caffita Italia
8.David Dario Cioni Liquigas-Bianchi Italia
9.Marzio Bruseghin Fassa Bortolo Italia
10.Wim Van Huffel Davitamon-Lotto Belgium
11.Damiano Cunego Lampre-Cafitta Italia
12.Tadej Valjavec Phonak Slovenia
13.Daniel Atienza Cofidis Spanje
14.Markus Fothen Gerolsteiner Duitsland
15.Ivan Basso Team CSC Italia
16.Pietro Caucchioli Credit Agricole Italia
17.Vladimir Karpets Illes Balears-Epargne Rusland
18.Samuel Sanchez Euskatel-Euskadi Spanje
19.Patrice Halgand Credit Agricole Frankrijk
20.Ivan Parra Colombia-Selle Italia Colombia
2004
1.Yaroslav Popovych Landbouwkrediet‑Colnago Oekraine
2.Serhiy Honchar De Nardi Oekraine
3.Damiano Cunego Saeco Italia
4.Stefano Garzelli Vini Caldirola‑Nobili Italia
5.Franco Pellizotti Alessio‑Bianchi Italia
6.Gilberto Simoni Saeco Italia
7.Bradley McGee Fdjeux.Com Australia
8.Juan Manuel Garate Lampre Spanje
9.David Dario Cioni Fassa Bortolo Italia
10.Wladimir Belli Lampre Italia
11.Tadej Valjavec Phonak Slovenia
12.Eddy Mazzoleni Saeco Italia
13.Christophe Brandt Lotto‑Domo Belgium
14.Andrea Noe Alessio‑Bianchi Italia
15.Francisco Vila Lampre Spanje
16.Vladimir Miholjevic Alessio‑Bianchi Croatia
17.Gerhard Trampusch Aqua&Sapone‑Mokambo Oostenrijk
18.Emanuele Sella Panaria‑Margres Italia
19.Ruben Lobato Saunier Duval‑Prodir Spanje
20.Cristian Moreni Alessio‑Bianchi Italia
2003
1.Gilberto Simoni Saeco Italia
2.Andrea Noe Alessio Italia
3.Raimundas Rumsas Lampre Litouwen
4.Yaroslav Popovych Landbouwkrediet‑Colnago Ukraine
5.Stefano Garzelli Vini Caldirola‑Sidermec Italia
6.Serhiy Honchar De Nardi‑Colpack Ukraine
7.Franco Pellizotti Alessio Italia
8.Eddy Mazzoleni Vini Caldirola‑Sidermec Italia
9.Dario Frigo Fassa Bortolo Italia
10.Michele Scarponi Domina Vacanze‑Elitron Italia
11.Gianni Faresin Gerolsteiner Italia
12.Wladimir Belli Lampre Italia
13.Georg Totschnig Gerolsteiner Oostenrijk
14.Marco Pantani Mercatone Uno‑Scanavino Italia
15.Freddy Gonzalez Colombia‑Selle Italia Colombia
16.Kim Kirchen Fassa Bortolo Luxemburg
17.Sandy Casar Fdjeux.Com Frankrijk
18.Constantino Zaballa Kelme‑Costa Blanca Spanje
19.Massimo Codol Mercatone Uno‑Scanavino Italia
20.Scott Sunderland Fakta‑Pata Chips Australia
2002
1.Aitor Gonzalez Jimenez Kelme‑Costa Blanca Spanje
2.Dario Frigo Tacconi Sport Italia
3.Paolo Savoldelli Index‑Alexia Italia
4.Rik Verbrugghe Lotto‑Adecco Belgium
5.Cadel Evans Mapei‑Quick Step Australia
6.Fernando Escartin Team Coast Spanje
7.Juan‑Manuel Garate Lampre‑Daikin Spanje
8.Georg Totschnig Gerolsteiner Oostenrijk
9.Tyler Hamilton CSC‑Tiscali V.S.A.
10.Oscar Pereiro Phonak Spanje
11.Franco Pellizotti Alessio Italia
12.Pavel Tonkov Lampre‑Daikin Rusland
13.Andrea Noe Mapei‑Quick Step Italia
14.Eddy Mazzoleni Tacconi Sport Italia
15.Michael Boogerd Rabobank Nederland
16.Ivan Gotti Alessio Italia
17.Pietro Caucchioli Alessio Italia
18.Serhiy Honchar Fassa Bortolo Oekraine
19.Julio‑Alberto Perez‑Cuapio Ceramiche Panaria Mexico
20.Michele Scarponi Aqua & Sapone Italia
2001
1.Abraham Olano Once‑Wurth Spanje
2.Gilberto Simoni Lampre‑Daikin Italia
3.Jose Azevedo Once‑Wurth Portugal
4.Unai Osa iBanesto.Com Spanje
5.Andrea Noe Mapei‑Quick Step Italia
6.Marco Velo Mercatone Uno‑Stream TV Italia
7.Serhiy Honchar Liquigas‑Pata Oekraine
8.Giuliano Figueras Panaria‑Fiordo Italia
9.Paolo Savoldelli Saeco Italia
10.Peter Luttenberger Tacconi‑Vini Caldirola Oostenrijk
11.Pietro Caucchioli Alessio Italia
12.Ivan Gotti Alessio Italia
13.Hernan Buenahora Selle Italia‑Pacific Colombia
14.Matthias Kessler Deutsche Telekom Duitsland
15.Carlos Alberto Contreras Selle Italia‑Pacific Colombia
16.Cesar Solaun iBanesto.Com Spanje
17.Marzio Bruseghin iBanesto.Com Italia
18.Gianni Faresin Liquigas‑Pata Italia
19.Massimiliano Gentili Cantina Tollo Italia
20.Aleksander Shefer Alessio Kazakstan
2000
1.Stefano Garzelli Mercatone Uno-Albacom Italië
2.Francesco Casagrande Vini Caldirola Italië
3.Jose Luis Rubiera Kelme-Costa Blanca Spanje
4.Wladimir Belli Fassa Bortolo Italië
5.Andrea Noe Mapei-Quickstep Italië
6.Pavel Tonkov Mapei-Quickstep Rusland
7.Gilberto Simoni Lampre-Daikin Italië
8.Jan Hruska Vitalicio Seguros Tsjech.Rep.
9.Dario Frigo Fassa Bortolo Italië
10.Victor Hugo Pena Vitalicio Seguros Colombië
11.Serhiy Gontchar Liquigas-Pata Oekraine
12.Axel Merckx Mapei-Quickstep België
13.Dariusz Baranowski Banesto Polen
14.Paolo Lanfranchi Mapei-Quickstep Italië
15.Francisco Mancebo Banesto Spanje
16.Leonardo Piepoli Banesto Italië
17.Hernan Buenahora Nectar-Selle Italia Colombië
18.Santiago Blanco Vitalicio Seguros Spanje
19.Paolo Savoldelli Saeco-Valli&Valli Italië
20.Chann McRae Mapei-Quickstep U.S.A.
1999
1.Paolo Savoldelli Saeco-Cannondale Italië
2.Laurent Jalabert ONCE-Deutsche Bank Frankrijk
3.Ivan Gotti Polti Italië
4.Daniel Clavero Vitalicio Seguros Spanje
5.Serhiy Gontchar Vini Caldirola-Sidermec Oekraine
6.Roberto Heras Kelme-Costa Blanca Spanje
7.Oscar Camenzind Lampre-Daikin Zwitserland
8.Oscar Sevilla Kelme-Costa Blanca Spanje
9.Gilberto Simoni Ballan-Alessio Italië
10.Niklas Axelsson Navigare-Gaerne Zweden
11.Andrei Zintchenko Vitalicio Seguros Rusland
12.Roberto Sgambelluri Cantina Tollo-Alexia Italië
13.Richard Virenque Polti Frankrijk
14.Peter Luttenberger ONCE-Deutsche Bank Oostenrijk
15.Pavel Padrnos Lampre-Daikin Tsjechië
16.Daniele De Paoli Amica Chips-Almeria Italië
17.Giuseppe Di Grande Mapei-Quick Step Italië
18.Andrea Noe Mapei-Quick Step Italië
19.Andrei Teteriuk Liquigas-Pata Kazakstan
20.Gabriele Missaglia Lampre-Daikin Italië
1998
1.Marco Pantani Mercatone Uno-Bianchi Italië
2.Pavel Tonkov Mapei-Bricobi Rusland
3.Oscar Camenzind Mapei-Bricobi Zwitserland
4.Paolo Savoldelli Saeco-Cannondale Italië
5.Gianni Faresin Mapei-Bricobi Italië
6.Giuseppe Guerini Polti Italië
7.Andrea Noe Asics-CGA Italië
8.Daniel Clavero Vitalicio Seguros Spanje
9.Alex Zulle Festina-Lotus Zwitserland
10.Paolo Bettini Asics-CGA Italië
11.Roberto Sgambelluri Brescialat-Liquigas Italië
12.Serhiy Gontchar Cantina Tollo-Alexia Ukraine
13.Marco Velo Mercatone Uno-Bianchi Italië
14.Jose Luis Rubiera Kelme-Costa Blanca Spanje
15.Stefano Garzelli Mercatone Uno-Bianchi Italië
16.Paolo Lanfranchi Mapei-Bricobi Italië
17.Vladislav Bobrik Riso Scotti-MG Rusland
18.Wladimir Belli Festina-Lotus Italië
19.Davide Rebellin Polti Italië
20.Jose Jaime Gonzalez Pico Kelme-Costa Blanca Colombië
1997
1.Pavel Tonkov Mapei-GB Rusland
2.Ivan Gotti Saeco-Estro Italië
3.Giuseppe Guerini Polti Italië
4.Giuseppe Di Grande Mapei-GB Italië
5.Paolo Savoldelli Roslotto-ZG Mobili Italië
6.Stefano Garzelli Mercatone Uno-Wega Italië
7.Andrea Noe Asics-CGA Italië
8.Wladimir Belli Brescialat-Oyster Italië
9.Nicola Miceli Aki-Safi Italië
10.Serhiy Gontchar Aki-Safi Ukraine
11.Marcos Serrano Kelme-Costa Blanca Spanje
12.Dario Frigo Saeco-Estro Italië
13.Felix Garcia Casas Festina-Lotus Spanje
14.Jose Luis Rubiera Kelme-Costa Blanca Spanje
15.Jose Jaime Gonzalez Pico Kelme-Costa Blanca Colombië
16.Evgeni Berzin Batik-Del Monte Rusland
17.Axel Merckx Polti België
18.Alberto Volpi Batik-Del Monte Italië
19.Roberto Petito Saeco-Estro Italië
20.Massimiliano Gentili Cantina Tollo-Carrier Italië
1996
1.Abraham Olano Mapei-GB Spanje
2.Davide Rebellin Polti Italië
3.Enrico Zaina Carrera-Longoni Italië
4.Piotr Ugrumov Roslotto-ZG Mobili Letland
5.Stefano Faustini Aki-Gipiemme-Safi Italië
6.Beat Zberg Carrera-Longoni Zwitserland
7.Evgeni Berzin Gewiss-Playbus Rusland
8.Pavel Tonkov Panaria-Vinavil Rusland
9.Jean Cyrille Robin Festina-Lotus Frankrijk
10.Ivan Gotti Gewiss-Playbus Italië
11.Zenon Jaskula Brescialat-Verynet Polen
12.Bruno Cenghialta Gewiss-Playbus Italië
13.Felix Garcia Casas Festina-Lotus Spanje
14.Aleksander Shefer Scrigno-Blue Storm Kazakstan
15.Gianni Faresin Panaria-Vinavil Italië
16.Joona Laukka Festina-Lotus Finland
17.Alexander Gontchenkov Roslotto-ZG Mobili Ukraine
18.Gianni Bugno MG-Technogym Italië
19.Vladimir Poulnikov TVM-Farm Frites Ukraine
20.Giuseppe Guerini Polti Italië
1995
1.Evgeny Berzin Gewiss-Ballan Rusland
2.Claudio Chiappucci Carrera-Tassoni Italië
3.Tony Rominger Mapei-GB Zwitserland
4.Enrico Zaina Carrera-Tassoni Italië
5.Heinz Imboden Refin-Cantina Tollo Zwitserland
6.Francesco Casagrande Mercatone Uno-Saeco Italië
7.Piotr Ugrumov Gewiss-Ballan Letland
8.Pascal Richard MG-Technogym Zwitserland
9.Bruno Cenghialta Gewiss-Ballan Italië
10.Paolo Lanfranchi Brescialat-Fago Italië
11.Mariano Piccoli Brescialat-Fago Italië
12.Stefano Cattai ZG Mobili-Selle Italia Italië
13.Oliveiro Rincon ONCE Colombië
14.Davide Rebellin MG-Technogym Italië
15.Pavel Tonkov Lampre-Panaria Rusland
16.Georg Totschnig Polti-Granarolo Oostenrijk
17.Francesco Frattini Gewiss-Ballan Italië
18.Vladislav Bobrik Gewiss-Ballan Rusland
19.Alberto Elli MG-Technogym Italië
20.Jose Maria Jimenez Banesto Spanje
1994
1.Marco Pantani Carrera Italië
2.Evgeny Berzin Gewiss Rusland
3.Gianni Bugno Polti Italië
4.Pavel Tonkov Lampre Rusland
5.Pascal Richard GB-MG boys Zwitserland
6.Armand De Las Cuevas Castorama Frankrijk
7.Claudio Chiappucci Carrera Italië
8.Nelson Rodriguez ZG-Mobili Colombië
9.Vladimir Pulnikov Carrera Oekraïne
10.Miguel Indurain Banesto Spanje
11.Andy Hampsten Motorola V.S.A.
12.Maximilian Sciandri GB-MG boys Italië
13.Davide Rebellin GB-MG boys Italië
14.Franco Ballerini Mapei Italië
15.Roberto Conti Lampre Italië
16.Rolf Sörensen GB-MG boys Denemarken
17.Wladimir Belli Lampre Italië
18.Stefano Della Santa Mapei Italië
19.Michel Dernies Motorola België
20.Erwin Nijboer Banesto Nederland
1993
1.Miguel Indurain Banesto Spanje
2.Stephen Roche Carrera Ierland
3.Claudio Chiappucci Carrera Italië
4.Maurizio Fondriest Lampre Italië
5.Pjotr Ugrumov Mecair G.O.S.
6.Moreno Argentin Mecair Italië
7.Zenon Jaskula GB-MG Polen
8.Pavel Tonkov Lampre G.O.S.
9.Vladimir Pulnikov Carrera G.O.S.
10.Giorgio Furlan Ariostea Italië
11.Massimiliano Lelli Ariostea Italië
12.Dimitri Konyshev Jolly Club 88 G.O.S.
13.Gianni Bugno Gatorade Italië
14.Gérard Rué Banesto Frankrijk
15.Andy Hampsten Motorola V.S.A.
16.Heinz Imboden Mecair Zwitserland
17.Luc Leblanc Castorama Frankrijk
18.Andrei Tchmil GB-MG G.O.S.
19.Laurent Desbiens Castorama Frankrijk
20.Uwe Ampler Telekom Duitsland
1992
1.Marco Giovanetti Gatorade Italië
2.Roberto Conti Ariostea Italië
3.Franco Vona GB/MG Boys Italië
4.Andy Hampsten Motorola V.S.A.
5.Flavio Giupponi Mercatone Italië
6.Franco Chioccioli GB/MG Boys Italië
7.Thierry Claveyrolat “Z” Frankrijk
8.Laurent Fignon Gatorade Frankrijk
9.Luis Herrera Ryalcao Colombia
10.Miguel Indurain Banesto Spanje
11.Uwe Ampler Telekom Duitsland
12.Bruno Cornillet “Z” Frankrijk
13.Alvaro Mejia Ryalcao Colombia
14.Zenon Jaskula GB/MG Boys Polen
15.Flavio Vanzella GB/MG Boys Italië
16.Fabio Roscioli Carrera Italië
17.Pavel Tonkov Lampre G.O.S.
18.Greg Lemond “Z” V.S.A.
19.Moreno Argentin Ariostea Italië
20.Brian Walton Motorola Canada
1991
1.Marco Giovanetti Gatorade Italië
2.Silvio Martinello Gis Italië
3.Acacio Da Silva Festina Portugal
4.Greg Lemond “Z” V.S.A.
5.Franco Chioccioli Del Tongo Italië
6.Fabio Bordonali Gis Italië
7.Claudio Chiappucci Carrera Italië
8.Gianni Bugno Gatorade Italië
9.Eric Boyer “Z” Frankrijk
10.Massimiliano Lelli Ariostea Italië
11.Zenon Jaskula Del Tongo Polen
12.Leonardo Sierra Selle Italia Venezuela
13.Vladimir Pulnikov Carrera Sovjet-Unie
14.Roberto Conti Ariostea Italië
15.Jean-François Bernard Banesto Frankrijk
16.Rolf Sörensen Ariostea Denemarken
17.Fabian Fuchs Banesto Zwitserland
18.Pedro Delgado Banesto Spanje
19.Franco Ballerini Del Tongo Italië
20.Raimondi Vairetti Selle Italia Italië
1990
1.Marco Giovanetti SEUR Italië
2.Maurizio Fondriest Del Tongo Italië
3.Charly Mottet R.M.O. Frankrijk
4.Zenon Jaskula Diana Polen
5.Gertjan Theunisse Panasonic Nederland
6.Franco Chioccioli Del Tongo Italië
7.Lech Piasecki Diana Polen
8.Joachim Halupczok Diana Polen
9.Alvaro Pino SEUR Spanje
10.Assiat Saitov Alfa Lum USSR
11.Pascal Lino R.M.O. Frankrijk
12.Armand De Las Cuevas Banesto Frankrijk
13.Giuseppe Saronni Diana Italië
14.Dominique Arnaud Banesto Frankrijk
15.Vassily Zhdanov Alfa Lum USSR
16.John Talen Panasonic Nederland
17.Claudio Chiappucci Carrera Italië
18.Christophe Manin R.M.O. Frankrijk
19.Flavio Giupponi Carrera Italië
20.Phil Anderson T.V.M. Australië
1989
1 Remig Stumpf Toshiba BRD
2 Stephan Joho Ariostea Zwitserland
3 Moreno Argentin Gewiss Italië
4 Alfred Achermann Domex Zwitserland
5 Gianni Bugno Chateau d’Ax Italië
6 Jesper Worre Cafe de Colombia Denemarken
7 Dirk De Wolf P.D.M. België
8 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken
9 Laurent Biondi Fagor Frankrijk
10 Antonio Agudelo Cafe de Colombia Colombia
11 Etienne De Wilde Histor België
12 Massimo Podenzana Atala Italië
13 Andrea Michelucci Polli Italië
14 Michel Cornelissen Panasonic Nederland
15 Jose Maria Palacin Puertas Mavisa Spanje
16 Massimiliano Lelli Atala Italië
17 Gilles Mas Puertas Mavisa Frankrijk
18 Jesper Skibby T.V.M. Denemarken
19 Davide Brotini Polli Italië
20 Jesus Montoya Teka Spanje
1988
1.Rolf Sörensen Ariostea Denemarken
2.Andy Hampsten 7-Eleven V.S.A.
3.Omar Hernandez Reynolds Colombia
4.Erik Breukink Panasonic Nederland
5.Lech Piasecki Del Tongo Polen
6.Stéphane Joho Ariostea Zwitserland
7.Guido Bontempi Carrera Italië
8.Urs Freuler Panasonic Zwitserland
9.Johan Vandervelde Gis Nederland
10.Urs Zimmermann Carrera Zwitserland
11.Roberto Pagnin Bianchi Italië
12.Daniel Gisiger Isotonic Zwitserland
13.Maurizio Fondriest Alfa Lum Italië
14.Pedro Delgado Reynolds Spanje
15.Roberto Visentini Carrera Italië
16.Erich Maechler Carrera Zwitserland
17.Moreno Argentin Bianchi Italië
18.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
19.Raul Alcala 7-Eleven Mexico
20.Palmiro Masciarelli Gis Italië
1987
1.Stephen Roche Carrera Ierland
2.Johan Vandervelde Gis Nederland
3.Stéphane Guay Reynolds Frankrijk
4.Erik Breukink Panasonic Nederland
5.Flavio Giupponi Del Tongo Italië
6.Lech Piasecki Del Tongo Polen
7.Maurizio Fondriest Ecoflam Italië
8.Christian Jourdan Toshiba Frankrijk
9.Marino Lejaretta Seat Spanje
10.Leo Schönenberger Fibok Zwitserland
11.Moreno Argentin Bianchi Italië
12.Roberto Ceruti Del Tongo Italië
13.Steve Bauer Toshiba Canada
14.Palmiro Masciarelli Gis Italië
15.Roberto Pagnin Bianchi Italië
16.Camillo Passera Ecoflam Italië
17.Paolo Rosola Bianchi Italië
18.Robert Millar Panasonic Gr.Brit.
19.Dominique Gaigne Toshiba Frankrijk
20.Tullio Cortinovis Bianchi Italië
1986
1.Jesper Worre Santini Denemarken
2.Marco Giovanetti Gis Italië
3.Silvano Contini Gis Italië
4.Alfio Vandi Ariostea Italië
5.Michael Wilson Ecoflam Australië
6.Mario Beccia Malvor Italië
7.Francesco Moser Supermercati Italië
8.Alessandro Paganessi Bianchi Italië
9.Alessandro Pozzi Gis Italië
10.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
11.Renato Piccolo Malvor Italië
12.Roberto Visentini Carrera Italië
13.Greg Lemond La Vie Claire V.S.A.
14.Dag Erik Pedersen Ariostea Noorwegen
15.Tommi Prim Bianchi Zweden
16.Marino Amadori Ecoflam Italië
17.Claudio Corti Supermercati Italië
18.Franco Chiocchioli Ecoflam Italië
19.Niki Rüttiman La Vie Claire Zwitserland
20.Acacio da Silva Malvor Portugal
1985
1.Francesco Moser Gis Italië
2.Johan van der Velde Vini Ricordi Nederland
3.Greg Lemond La Vie Claire V.S.A.
4.Bernard Hinault La Vie Claire Frankrijk
5.Franco Chioccioli Maggi Mobili Italië
6.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
7.Gibi Baronchelli Brianzoli Italië
8.Michael Wilson Alpilatte Australië
9.Marino Lejaretta Alpilatte Spanje
10.Silvano Contini Ariostea Italië
11.Tommi Prim Bianchi Zweden
12.Emmanuele Bombini Del Tongo Italië
13.Andy Hampsten 7-Eleven V.S.A.
14.Alberto Volpi Bianchi Italië
15.Marco Giovanetti Ariostea Italië
16.Frank Hoste Del Tongo België
17.Wladimiro Panizza Ariostea Italië
18.Christian Jourdan La Vie Claire Frankrijk
19.Luciano Loro Del Tongo Italië
20.Marino Amadori Alpilatte Italië
1984
1.Francesco Moser Gis Italië
2.Czeslaw Lang Carrera Polen
3.Rudy Matthijs Splendor België
4.Guy Gallopin Skil Frankrijk
5.Gregor Braun La Redoute B.R.D.
6.Wladimiro Panizza Atala Italië
7.Tommi Prim Bianchi Zweden
8.Carmelo Barone Ariostea Italië
9.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
10.Johan Vandervelde Metauromobili Nederland
11.Acacio da Silva Malvor Portugal
12.Graham Jones Système U G.B.
13.Jonathan Boyer Brianzoli V.S.A.
14.Stefan Mutter Cilo Zwitserland
15.Giovanni Battaglin Carrera Italië
16.Daniël Willems Murella België
17.Henk Lubberding Panasonic Nederland
18.Moreno Argentin Sammontana Italië
19.Alessandro Pozzi Bianchi Italië
20.Marc Gomez La Vie Claire Frankrijk
1983
1.Giambattista Baronchelli Sammontana Italië
2.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
3.Faustino Ruperez Zor Spanje
4.Wladimiro Panizza Atala Italië
5.Alberto Fernandez Zor Spanje
6.Marino Lejaretta Alfa Lum Spanje
7.Roberto Visentini Inoxpran Italië
8.Mario Beccia Malvor Italië
9.Jostein Wilmann Eorotex Noorwegen
10.Tommi Prim Bianchi Zweden
11.Dieter Thurau Del Tongo B.R.D.
12.Lucien Van Impe Metauro België
13.Fabrizio Verza Gis Italië
14.Eduardo Chozas Zor Spanje
15.Jean-René Bernaudeau Wolber Frankrijk
16.Giovanni Battaglin Inoxpran Italië
17.Stefan Mutter Eorotex Zwitserland
18.Francesco Moser Gis Italië
19.Fons De Wolf Bianchi België
20.Pierino Gavazzi Atala Italië
1982
1.Francesco Moser Famcucine Italië
2.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
3.Silvano Contini Bianchi Italië
4.Tommi Prim Bianchi Zweden
5.Giambattista Baronchelli Bianchi Italië
6.Bernard Hinault Renault Frankrijk
7.Urs Freuler Atala Zwitserland
8.Pierino Gavazzi Atala Italië
9.Giovanni Mantovani Famcucine Italië
10.Mario Beccia Hoonved Italië
11.Paolo Rosola Atala Italië
12.Bernard Becaas Renault Frankrijk
13.Wladimiro Panizza Atala Italië
14.Guido Bontempi Inoxpran Italië
15.Silvestro Milani Hoonved Italië
16.Michael Wilson Alfa Lum Australië
17.Eddy Schepers Dromedario België
18.Alfio Vandi Metauro Italië
19.Alain Vigneron Renault Frankrijk
20.Jean-Marie Grezet Cilo Zwitserland
1981
1.Francesco Moser Famcucine Italië
2.Knud Knudsen Bianchi Noorwegen
3.Serge Parsani Bianchi Italië
4.Gregor Braun Famcucine B.R.D.
5.Giovanni Battaglin Inoxpran Italië
6.Luciano Borgognoni Magniflex Italië
7.Salvatore Maccali Magniflex Italië
8.Pedro Munoz Zor Spanje
9.Jorgen Marcussen Inoxpran Denemarken
10.Pierino Gavazzi Magniflex Italië
11.Mario Beccia Hoonved Italië
12.Tommi Prim Bianchi Zweden
13.Roberto Visentini Sammontana Italië
14.Eduardo Chozas Zor Spanje
15.Giuseppe Saronni Gis Italië
16.Moreno Argentin Sammontana Italië
17.Wladimiro Panizza Atala Italië
18.Battista Baronchelli Bianchi Italië
19.Silvano Contini Bianchi Italië
20.Walter Passuello Gis Italië
1980
1.Bernard Hinault Renault Frankrijk
2.Alfio Vandi Famcucine Italië
3.Giuseppe Saronni Gis Italië
4.Piero Onesti Gis Italië
5.Dorino Vanzo Selle Royal Italië
6.Pierino Gavazzi Magniflex Italië
7.Gregor Braun Sanson B.R.D.
8.Roberto Calovi Gis Italië
9.Tommi Prim Bianchi Zweden
10.Gibi Baronchelli Bianchi Italië
11.Franco Foresti Selle Royal Italië
12.Wladimiro Panizza Gis Italië
13.Giovanni Battaglin Inoxpran Italië
14.Luciano Donati San Giacomo Italië
15.Alessandro Cardelli Selle Royal Italië
16.Mario Beccia Hoonved Italië
17.Attilio Rota Sanson Italië
18.Roberto Visentini San Giacomo Italië
19.Marcello Osler Sanson Italië
20.Francesco Moser Sanson Italië
1979
1.Giuseppe Saronni Scic Italië
2.Francesco Moser Sanson Italië
3.Mario Beccia Sanson Italië
4.Silvano Contini Bianchi Italië
5.Bernard Hinault Renault Frankrijk
6.Antonio Lualdi Gis Italië
7.Roger De Vlaeminck Gis België
8.Marino Amadori Hoonved Italië
9.Jean-Luc Vandenbroucke Peugeot België
10.Ronald De Witte Sanson België
11.Giovanni Battaglin Jollyceramica Italië
12.Alessandro Pozzi Bianchi Italië
13.Bruno Wolfer Bianchi Zwitserland
14.Hennie Kuiper Peugeot Nederland
15.Daniël Willems IJsboerke België
16.Ludo Peeters IJsboerke België
17.Bernt Johansson Fiorella Zweden
18.Palmiro Masciarelli Sanson Italië
19.Gabriele Landoni Gis Italië
20.Alfio Vandi Magniflex Italië
1978
1.Francesco Moser Sanson Italië
2.Bernard Hinault Renault Frankrijk
3.Joop Zoetemelk Miko Nederland
4.Gibi Baronchelli Scic Italië
5.Bernt Johansson Fiorella Italië
6.Wladimiro Panizza Scic Italië
7.Gerrie Knetemann Raleigh Nederland
8.Jan Raas Raleigh Nederland
9.Hennie Kuiper Raleigh Nederland
10.Roger De Vlaeminck Sanson België
11.Michel Pollentier Flandria België
12.Jos Bruyère C&A België
13.Freddy Maertens Flandria België
14.Paul Wellens Raleigh België
15.Johan De Muynck Bianchi België
16.Herman Van Springel Marc België
17.Yves Hézard Peugeot Frankrijk
18.Mariano Martinez Jobo Frankrijk
19.Jean-René Bernaudeau Renault Frankrijk
20.Jean-Pierre Danguillaume Peugeot Frankrijk
1977
1.Francesco Moser Sanson Italië
2.Wladimiro Panizza Scic Italië
3.Gibi Baronchelli Scic Italië
4.Alfio Vandi Magniflex Italië
5.Ronald Dewitte Brooklyn België
6.Claudio Bortolotto Sanson Italië
7.Felice Gimondi Bianchi Italië
8.Remo Rocchia Vibor Italië
9.Giancarlo Bellini Brooklyn Italië
10.Walter Riccomi Scic Italië
11.José Luis Viejo Kas Spanje
12.Miguel Maria Lasa Teka Spanje
13.Mario Beccia Sanson Italië
14.Wilmo Francioni Magniflex Italië
15.Simone Fraccaro Jollyceramica Italië
16.Vittorio Algeri G.B.C. Italië
17.Gonzalo Aja Teka Spanje
18.Amilcare Sgalbazzi Jollyceramica Italië
19.Giovanni Battaglin Jollyceramica Italië
20.Giuseppe Perletto Magniflex Italië
1976
1.Giancarlo Bellini Brooklyn Italië
2.Andres Oliva Kas Spanje
3.Francesco Moser Sanson Italië
4.Felice Gimondi Bianchi Italië
5.Johan De Muynck Brooklyn België
6.Fausto Bertoglio Jollyceramica Italië
7.Gibi Baronchelli Scic Italië
8.Wladimiro Panizza Scic Italië
9.Alfio Vandi Magniflex Italië
10.Eddy Merckx Molteni België
11.Walter Riccomi Scic Italië
12.Juan Pujol Kas Spanje
13.Roberto Poggiali Sanson Italië
14.Joseph Bruyère Molteni België
15.Fabrizio Fabbri Bianchi Italië
16.Julian Andiano Teka Spanje
17.Tony Houbrechts Bianchi België
18.Italo Zilioli Furzi Italië
19.Fernando Mendes Teka Portugal
20.Ronald De Witte Brooklyn België
1975
1.Fabrizio Fabbri Bianchi Italië
2.Fausto Bertoglio Jollyceramica Italië
3.Davide Boifava Furzi Italië
4.Marcello Bergamo Jollyceramica Italië
5.Wladimiro Panizza Brooklyn Italië
6.Valerio Lualdi Brooklyn Italië
7.Francisco Galdos Kas Spanje
8.Felice Gimondi Bianchi Italië
9.Gibi Baronchelli Scic Italië
10.Roger De Vlaeminck Brooklyn België
11.Giuseppe Perletto Magniflex Italië
12.Walter Riccomi Scic Italië
13.Constantino Conti Furzi Italië
14.Donato Giuliani Jollyceramica Italië
15.Miguel Maria Lasa Kas Spanje
16.Pasquale Pugliese Zonca Italië
17.Enrico Guadrini Zonca Italië
18.Roland Salm Zonca Zwitserland
19.Andres Oliva Kas Spanje
20.Giacinto Santambrogio Bianchi Italië
1974
1.Eddy Merckx Molteni België
2.Gibi Baronchelli Scic Italië
3.Felice Gimondi Bianchi Italië
4.Constantino Conti Scic Italië
5.José Manuel Fuente Kas Spanje
6.Giovanni Battaglin Jollyceramica Italië
7.Francesco Moser Filotex Italië
8.Vicente Lopez-Carril Kas Spanje
9.Franco Bitossi Filotex Italië
10.Gösta Petterson Ferretti Zweden
11.Marino Basso Bianchi Italië
12.Patrick Sercu Brooklyn België
13.Rik Van Linden Rokado België
14.Tullio Rossi Magniflex Italië
15.Enrico Paolini Scic Italië
16.Leif Mortensen Bic Denemarken
17.Arturo Pecchielan Dreher Italië
18.Martin Rodriguez Bianchi Colombia
19.Enrico Maggioni Jollyceramica Italië
20.Pierino Gavazzi Jollyceramica Italië
1973
1.Wladimiro Panizza G.B.C. Italië
2.Felice Gimondi Bianchi Italië
3.Giovanni Battaglin Jolly Italië
4.Gösta Petterson Scic Zweden
5.Franco Bitossi Sammontana Italië
6.Eddy Merckx Molteni België
7.Roberto Poggiali Sammontana Italië
8.José Pesarrodona Kas Spanje
9.Santiago Lazcano Kas Spanje
10.Maurizio Gambarotto Dreher Italië
11.Franco Ongarato Dreher Italië
12.Ole Ritter Bianchi Denemarken
13.Giovanni Cavalcanti Bianchi Italië
14.José Manuel Fuente Kas Spanje
15.Francesco Galdos Kas Spanje
16.Gianni Motta Zonca Italië
17.Roger De Vlaeminck Brooklyn België
18.Hennie Kuiper Rokado Nederland
19.Luis Zubero Kas Spanje
20.Gonzalo Aja Kas Spanje
1972
1.Roger De Vlaeminck Dreher België
2.Eddy Merckx Molteni België
3.Arnaldo Caverzasi Filotex Italië
4.Giuseppe Perletto Zonca Italië
5.Miguel Maria Lasa Kas Spanje
6.Joseph Fuchs Filotex Zwitserland
7.Felice Gimondi Salvarani Italië
8.Marcello Bergamo Filotex Italië
9.Wladimiro Panizza Zonca Italië
10.Franco Bitossi Filotex Italië
11.José Manuel Fuente Kas Spanje
12.Gianni Motta Ferretti Italië
13.Silvano Ravagli G.B.C. Italië
14.Michele Dancelli Scic Italië
15.Roger Swerts Molteni België
16.Ole Ritter Dreher Denemarken
17.Vicente Lopez Carril Kas Spanje
18.Francesco Galdos Kas Spanje
19.Gösta Petterson Ferretti Zweden
20.Enrico Paolini Scic Italië
1971
1.Felice Gimondi Bianchi Italië
2.Michel Pollentier Flandria België
3.Eddy Merckx Molteni België
4.Miguel Maria Lasa Kas Spanje
5.Roger De Vlaeminck Brooklyn België
6.Herman Van Springel Rokado België
7.Marcello Bergamo Filotex Italië
8.André Dierickx Flandria België
9.Francesco Moser Filotex Italië
10.Régis Ovion Peugeot Frankrijk
11.Frans Verbeeck Watney België
12.Martin Rodriguez Bianchi Colombia
13.Franco Bitossi Sammontana Italië
14.Italo Zilioli Dreher Italië
15.Gösta Petterson Scic Zweden
16.Enrico Paolini Scic Italië
17.Davide Boifava Magniflex Italië
18.Pietro Guerra Bianchi Italië
19.Phil Bayton Raleigh G.B.
20.Enrico Maggioni Jollyceramica Italië
1970
1 Eddy Merckx Faemino België
2 Felice Gimondi Salvarani Italië
3 Franco Bitossi Filotex Italië
4 Gosta Pettersson Ferretti Zweden
5 Martin Van Den Bossche Molteni België
6 Michele Dancelli Molteni Italië
7 Ole Ritter Germanvox Denemarken
8 Italo Zilioli Faemino Italië
9 Miguel Maria Lasa La Casera Spanje
10 Vittorio Adorni Scic Italië
11 Roberto Poggiali Salvarani Italië
12 Franco Balmamion Salvarani Italië
13 Enrico Maggioni Ferretti Italië
14 Silvano Schiavon Salvarani Italië
15 Vito Taccone Cosatto Italië
16 Attilio Rota Dreher Italië
17 Ugo Colombo Filotex Italië
18 Enrico Paolini Scic Italië
19 Giovanni Cavalcanti Salvarani Italië
20 Aldo Moser G.B.C. Italië
1969
1.Franco Bitossi Filotex Italië
2.Herman Van Springel Mann België
3.Eddy Merckx Faema België
4.Jan Janssen Pelforth Nederland
5.Michele Dancelli Pepsi Cola Italië
6.Martin Van Den Bossche Faema België
7.Italo Zilioli Filotex Italië
8.Gianni Motta Molteni Italië
9.Felice Gimondi Salvarani Italië
10.Edward Weckx Goldor België
11.Jean-Louis Bodin Frimatic Frankrijk
12.Wilfried David Flandria België
13.Rolf Maurer Zimba Zwitserland
14.Tony Houbrechts Flandria België
15.Jos Van Der Vleuten Peugeot Nederland
16.Jo De Roo Willem II Nederland
17.Ole Ritter Germanvox Denemarken
18.Marcel Maes Willem II België
19.André Bayssière Peugeot Frankrijk
20.Adriano Durante Max Meyer Italië
1968
1.Vittorio Adorni Faema Italië
2.Eddy Merckx Faema België
3.Felice Gimondi Salvarani Italië
4.Herman Van Springel Mann België
5.Gianni Motta Molteni Italië
6.Jacques Anquetil Bic Frankrijk
7.Franco Balmanion Molteni Italië
8.Franco Bitossi Filotex Italië
9.Ferdinand Bracke Peugeot België
10.Eddy Schutz Molteni Luxemburg
11.Rudi Altig Molteni B.R.D.
12.Marino Basso Molteni Italië
13.Italo Zilioli Filotex Italië
14.Roger Pingeon Peugeot Frankrijk
15.Charly Grosskost Bic Frankrijk
16.Ole Ritter Germanvox Denemarken
17.Walter Godefroot Flandria België
18.Daniël Van Rijckeghem Mann België
19.Hans Junkermann Batavus B.R.D.
20.Serge Bolley Bic Frankrijk
1967
1.Eddy Merckx Peugeot België
2.Felice Gimondi Salvarani Italië
3.Vittorio Adorni Salamini Italië
4.Rudi Altig Molteni B.R.D.
5.José Perez-Frances Kas Spanje
6.Jacques Anquetil Bic Frankrijk
7.Silvano Schiavon Vittadello Italië
8.Franco Balmanion Molteni Italië
9.Gianni Motta Molteni Italië
10.Dino Zandegu Salvarani Italië
11.Michele Dancelli Vittadello Italië
12.Italo Zilioli Salvarani Italië
13.Willy Planckaert Romeo België
14.Aurelio Gonzalez Kas Spanje
15.Claudio Michelotto Max Meyer Italië
16.Ferdinand Bracke Peugeot België
17.Francesco Gabica Kas Spanje
18.Eusebio Velez Kas Spanje
19.Marcello Mugnaini Filotex Italië
20.Wladimiro Panizza Vittadello Italië
1966
1.Marino Fontana Mainetti Italië
2.Arnaldo Pambianco Salvarani Italië
3.Franco Balmanion Sanson Italië
4.Imerio Massignan Bianchi Italië
5.Julio Jimenez Ford Spanje
6.Gianni Motta Molteni Italië
7.Jean Graczyk Ford Frankrijk
8.Italo Zilioli Sanson Italië
9.Jacques Anquetil Ford Frankrijk
10.Felice Gimondi Salvarani Italië
11.Vittorio Adorni Salvarani Italië
12.Franco Bitossi Filotex Italië
13.Vito Taccone Vittadello Italië
14.Rolf Maurer Filotex Zwitserland
15.Dino Zandegu Bianchi Italië
16.Jos Huysmans Mann België
17.Silvano Schiavon Legnano Italië
18.Rudi Altig Molteni Duitsland
19.Antonio Bailetti Bianchi Italië
20.Marcello Mugnaini Filotex Italië
1965
1 Vittorio Adorni Salvarani Italië
2 Italo Zilioli Sanson Italië
3 Felice Gimondi Salvarani Italië
4 Franco Balmamion Sanson Italië
5 Vito Taccone Salvarani Italië
6 Franco Bitossi Filotex Italië
7 Roberto Poggiali Ignis Italië
8 Imerio Massignan Ignis Italië
9 Guido De Rosso Molteni Italië
10 Marcello Mugnaini Maino Italië
11 Bruno Mealli Bianchi Italië
12 Renzo Fontona Ignis Italië
13 Michele Dancelli Molteni Italië
14 Silvano Schiavon Legnano Italië
15 Albano Negro Bianchi Italië
16 Luciano Sambi Legnano Italië
17 Frans Brandts Romeo België
18 Graziano Battistini Vittadello Italië
19 Giancarlo Ferretti Legnano Italië
20 Arnaldo Pambianco Salvarani Italië
1964
1.Guido De Rosso Molteni Italië
2.Jacques Anquetil St.Raphael Frankrijk
3.Franco Bitossi Springoil Italië
4.Italo Zilioli Carpano Italië
5.Antonio Gomez del Moral Kas Spanje
6.Vittorio Adorni Salvarani Italië
7.Gianni Motta Molteni Italië
8.Franco Balmanion Cynar Italië
9.Willi Altig St.Raphael B.R.D.
10.Cees Lute St.Raphael Nederland
11.Bruno Mealli Cynar Italië
12.Nino Defilippis I.B.A.C. Italië
13.Giorgio Zancanaro Philco Italië
14.Rolf Maurer Cynar Zwitserland
15.Walter Boucquet Romeo België
16.Rafaele Marcoli Legnano Italië
17.Pietro Zoppas C.I.T.E. Italië
18.Marcello Mugnaini Lygie Italië
19.Angelino Soler I.B.A.C. Spanje
20.Vendramino Bariviera Carpano Italië
1963
1 Vittorio Adorni Cynar Italië
2 Guido De Rosso Molteni Italië
3 Franco Balmamion Carpano Italië
4 Giorgio Zancanaro San Pellegrino Italië
5 Vito Taccone Lygie Italië
6 Diego Ronchini Salvarani Italië
7 Bruno Mealli Cynar Italië
8 Imerio Massignan Legnano Italië
9 Guido Carlesi Molteni Italië
10 Graziano Battistini I.B.A.C. Italië
11 Ernesto Bono San Pellegrino Italië
12 Carlo Brugnami Gazzola Italië
13 Renzo Fontona I.B.A.C. Italië
14 Franco Cribiori Gazzola Italië
15 Arnaldo Pambianco Salvarani Italië
16 Angelo Conterno Carpano Italië
17 Vittorio Casati Legnano Italië
18 Jaime Alomar C.I.T.E. Spanje
19 Italo Zilioli Carpano Italië
20 Luigi Maserati Gazzola Italië
1962
1 Nino Defilippis Carpano Italië
2 Guido Carlesi Philco Italië
3 Antonio Suarez Vasquez Ghigi Spanje
4 Vito Taccone Atala Italië
5 Imerio Massignan Legnano Italië
6 Franco Balmamion Carpano Italië
7 Graziano Battistini Legnano Italië
8 Carlo Brugnami Philco Italië
9 Vittorio Adorni Philco Italië
10 Jose Perez Frances Ferrys Spanje
11 Ercole Baldini Ignis Italië
12 Armand De Smet Faema België
13 Angelino Soler Ghigi Spanje
14 Gastone Nencini Ignis Italië
15 Huib Zilverberg Faema Nederland
16 Guido De Rosso Molteni Italië
17 Giuseppe Fallarini Molteni Italië
18 Aldo Moser San Pellegrino Italië
19 Bruno Martinato Gazzola Italië
20 Angelo Conterno Carpano Italië
1961
1.John Van Tongerloo Faema België
2.Rik Van Looy Faema België
3.Antonio Suarez Faema Spanje
4.Willy Schroeders Faema België
5.Arnaldo Pambianco Fides Italië
6.Guido Carlesi Philco Italië
7.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
8.Renato Giusti Philco Italië
9.Charly Gaul Gazzola Luxemburg
10.Nino Defilippis Carpano Italië
11.Hans Junkermann Condor Duitsland
12.Carlo Brugnami Philco Italië
13.Vito Taccone Atala Italië
14.Graziano Battistini Legnano Italië
15.Gabriel Mas Faema Spanje
16.Adriano Zamboni Philco Italië
17.Imerio Massignan Legnano Italië
18.Franco Balmamion Carpano Italië
19.Miguel Poblet Ignis Spanje
20.Angelo Conterno Carpano Italië
1960
1.Gastone Nencini Carpano Italië
2.Guido Carlesi Philco Italië
3.Charly Gaul E.M.I. Luxemburg
4.Rik Van Looy Faema België
5.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
6.Miguel Poblet Ignis Spanje
7.Giuseppe Sartore Carpano Italië
8.Irnerio Massignan Legnano Italië
9.Diego Ronchini Ghigi Italië
10.Jos Hoevenaers Ghigi België
11.Arnaldo Pambianco Legnano Italië
12.Edouard Delberghe Helyett Frankrijk
13.Rino Benedetti Ghigi Italië
14.Adriano Zamboni Torpado Italië
15.Hilaire Couvreur Helyett België
16.Agostino Coletto Carpano Italië
17.Hans Junkermann Torpado Duitsland
18.Jan Adriaenssens Carpano België
19.Graziano Battistini Legnano Italië
20.Carlo Brugnami Philco Italië
1959
1.Gastone Nencini Carpano Italië
2.Miguel Poblet Ignis Spanje
3.Charly Gaul E.M.I. Luxemburg
4.Rik Van Looy Faema België
5.Guido Carlesi Molteni Italië
6.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
7.Ercole Baldini Ignis Italië
8.Irnerio Massignan Legnano Italië
9.Graziano Battistini Legnano Italië
10.Nino Defilippis Carpano Italië
11.Diego Ronchini Ghigi Italië
12.Hans Junkermann Condor Duitsland
13.Adriano Zamboni Torpado Italië
14.Angelo Conterno Carpano Italië
15.Hilaire Couvreur Faema België
16.Ernesto Bono Legnano Italië
17.Alfredo Sabbadin Atala Italië
18.Alessandro Fantini Atala Italië
19.Rino Benedetti Ghigi Italië
20.Pasquale Fornara E.M.I. Italië
1958
1.Ercole Baldini Legnano Italië
2.Wim Van Est Locomotief Nederland
3.Fausto Coppi Coppi Italië
4.Aldo Moser Cali Broni Italië
5.Louison Bobet Mercier Frankrijk
6.Fred De Bruyne Carpano België
7.Rik Van Looy Faema België
8.Charly Gaul Faema Luxemburg
9.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
10.Rik Van Steenbergen Elvé België
11.Bernard Gauthier Mercier Frankrijk
12.Rolf Graf Allegro Zwitserland
13.Raymond Impanis Peugeot België
14.Leon Van Daele Faema België
15.Angelo Conterno Carpano Italië
16.André Darrigade Helyett Frankrijk
17.Jef Planckaert Carpano België
18.Raphaël Geminiani Geminiani Frankrijk
19.Jean Forestier Essor Frankrijk
20.Albert Bouvet Mercier Frankrijk
1957
1.Charly Gaul Faema Luxemburg
2.Fiorenzo Magni Leo Italië
3.Rolf Graf Condor Zwitserland
4.Rik Van Looy Faema België
5.Agostino Coletto Legnano Italië
6.Aldo Moser Leo Italië
7.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
8.Alessandro Fantini Atala Italië
9.Stan Ockers Peugeot België
10.Rik Luyten Faema België
11.André Darrigade Helyett Frankrijk
12.Jean Brankart Elvé België
13.Fausto Coppi Bianchi Italië
14.Gilbert De Smet Faema België
15.René Strehler Faema Zwitserland
16.Jan Adriaenssens Peugeot België
17.Seamus Elliot Helyett Ierland
18.Bruno Monti Atala Italië
19.Giorgio Albani Legnano Italië
20.Raymond Impanis Elvé België
1956
1.Cleto Maule Torpado Italië
2.Aldo Moser Leo Italië
3.Bruno Monti Atala Italië
4.Charly Gaul Faema Luxemburg
5.Fiorenzo Magni Nivea Italië
6.Giorgio Albani Legnano Italië
7.Alessandro Fantini Atala Italië
8.Arrigo Padovan Atala Italië
9.Agostino Coletto Legnano Italië
10.Guido De Santi Bianchi Italië
11.Mario Baroni Nivea Italië
12.Waldemaro Bartolozzi Legnano Italië
13.Pierino Baffi Leo Italië
14.Edgard Sorgeloos Mercier België
15.Miguel Poblet Faema Spanje
16.Jean Brankart Geminiani België
17.Hilaire Couvreur Carpano België
18.Pietro Giudici Fréjus Italië
19.Rino Benedetti Ignis Italië
20.Vito Favero Atala Italië
1955
1.Fausto Coppi Bianchi Italië
2.Pasquale Fornara Cilo Italië
3.Hugo Koblet La Perle Zwitserland
4.Gino Bartali Legnano Italië
5.Loretto Petrucci Bianchi Italië
6.Wim Van Est Garin Nederland
7.Fiorenzo Magni Ganna Italië
8.Stan Ockers Elvé België
9.Angelo Conterno Legnano Italië
10.Jacques Anquetil La Perle Frankrijk
11.Michele Gismondi Bianchi Italië
12.Gerrit Peters Garin Nederland
13.Nino De Filippis Legnano Italië
14.Bruno Landi Atala Italië
15.Donato Zampini Ganna Italië
16.Fernando Terruzzi Ganna Italië
17.Jean Gueguen Mercier Frankrijk
18.Ettore Milano Bianchi Italië
19.Henri Van Kerckhove Mercier België
20.Luciano Pezzi Bianchi Italië
1954
1.Gino Bartali Bartali Italië
2.Agostino Coletto Fréjus Italië
3.Fausto Coppi Bianchi Italië
4.Hugo Koblet Cilo Zwitserland
5.Carlo Clerici Cilo Zwitserland
6.Antonio Bevilacqua Doniselli Italië
7.Giuseppe Minardi Legnano Italië
8.Fiorenzo Magni Nivea Italië
9.Nino Assirelli Arbos Italië
10.Giancarlo Astrua Atala Italië
11.Wim Van Est Locomotief Nederland
12.Gerrit Voorting Locomotief Nederland
13.Pasquale Fornara Bottecchia Italië
14.Rik Van Steenbergen Girardengo België
15.Fritz Schär Cilo Zwitserland
16.Angelo Conterno Fréjus Italië
17.Loretto Petrucci Atala Italië
18.Giorgio Albani Legnano Italië
19.Bernardo Ruiz Faema Spanje
20.Wout Wagtmans Locomotief Nederland
1953
1.Fausto Coppi Bianchi Italië
2.Hugo Koblet La Perle Zwitserland
3.Wim Van Est Garin Nederland
4.Franco Franchi Ganna-Ursus Italië
5.Francesco Bianchi Carpano Italië
6.Pasquale Fornara Cilo Italië
7.Gino Bartali Bartali Italië
8.Fiorenzo Magni Ganna-Ursus Italië
9.Renato Moresco Carpano Italië
10.Angelo Conterno Carpano Italië
11.Gerrit Peters Garin Nederland
12.Loretto Petrucci Bianchi Italië
13.Michele Gismondi Carpano Italië
14.Donato Zampini Ganna-Ursus Italië
15.Bruno Landi Atala Italië
16.Jean Gueguen Mercier Frankrijk
17.Fernando Terruzzi Ganna-Ursus Italië
18.Jacques Anquetil La Perle Frankrijk
19.Ettore Milano Bianchi Italië
20.Luciano Pezzi Atala Italië
1952
1.Fiorenzo Magni Taurea Italië
2.Fausto Coppi Bianchi Italië
3.Gino Bartali Bartali-Benotto Italië
4.Rik Van Steenbergen Mercier België
5.Fritz Schär Allegro Zwitserland
6.Silvano Maggini Taurea Italië
7.Antonio Logli Bartali-Benotto Italië
8.Alfredo Martini Taurea Italië
9.Alfredo Pasotti Legnano Italië
10.Antonio Bevilacqua Bartali-Benotto Italië
11.Luciano Pezzi Bianchi Italië
12.Vincenzo Rossello Cilo Italië
13.Giancarlo Astrua Legnano Italië
14.Serafino Biagioni Taurea Italië
15.Guido De Santi Taurea Italië
16.Ferdi Kübler Allegro Zwitserland
17.Luigi Casola Bartali-Benotto Italië
18.Louison Bobet Stella Frankrijk
19.Andrea Carrea Bianchi Italië
20.Silvio Pedroni Legnano Italië
1951
1.Louison Bobet Stella Frankrijk
2.Fausto Coppi Bianchi Italië
3.Rik Van Steenbergen Mercier België
4.Ferdi Kübler Tebag Zwitserland
5.Giancarlo Astrua Legnano Italië
6.Antonio Bevilacqua Benotto Italië
7.Umberto Drei Fréjus Italië
8.Fiorenzo Magni Nivea Italië
9.Hugo Koblet La Perle Zwitserland
10.Luciano Frosini Taurea Italië
11.Adolfo Leoni Taurea Italië
12.Luciano Maggini Bottecchia Italië
13.Serafino Biagioni Ganna Italië
14.Giuseppe Minardi Legnano Italië
15.Giovanni Corrieri Nivea Italië
16.Luigi Casola Benotto Italië
17.Angelo Menon Taurea Italië
18.Pietro Giudici Taurea Italië
19.Guido De Santi Bottecchia Italië
20.Rodolfo Falzoni Taurea Italië
1950
1 Ferdi Kubler Frejus Zwitserland
2 Silvio Pedroni Frejus Italië
3 Hugo Koblet Guerra Zwitserland
4 Fiorenzo Magni Wilier Italië
5 Luciano Maggini Taurea Italië
6 Fritz Schaer Arbos Zwitserland
7 Gino Bartali Bartali Italië
8 Alfredo Martini Taurea Italië
9 Pietro Giudici Cimatti Italië
10 Luciano Pezzi Atala Italië
11 Giancarlo Astrua Taurea Italië
12 Giulio Bresci Bottecchia Italië
13 Pasquale Fornara Legnano Italië
14 Donato Zampini Ganna Italië
15 Antonio Bevilacqua Wilier Italië
16 Nello Lauredi Helyett Frankrijk
17 Armando Barducci Frejus Italië
18 Ezio Cecchi Cimatti Italië
19 Aldo Ronconi Benotto Italië
20 Mario Vicini Viscontea Italië 1949
1 Giancarlo Astrua Benotto Italië
2 Luciano Maggini Wilier Italië
3 Gino Bartali Bartali Italië
4 Silvio Pedroni Frejus Italië
5 Alfredo Martini Wilier Italië
6 Giulio Bresci Wilier Italië
7 Fritz Schaer Stucchi Zwitserland
8 Fausto Coppi Bianchi Italië
9 Luciano Pezzi Arbos Italië
10 Adolfo Leoni Legnano Italië
11 Antonio Bevilacqua Atala Italië
12 Pasquale Fornara Legnano Italië
13 Serafino Biagioni Viscontea Italië
14 Giordano Cottur Wilier Italië
15 Nedo Logli Arbos Italië
16 Mario Fazio Bottecchia Italië
17 Ezio Cecchi Cimatti Italië
18 Settimo Simonini Frejus Italië
19 Franco Franchi Frejus Italië
20 Jean Goldschmit Fiorelli Luxemburg
1948
1 Gino Bartali Legnano Italië
2 Giulio Bresci Wilier Italië
3 Alfredo Martini Wilier Italië
4 Giordano Cottur Wilier Italië
5 Ezio Cecchi Cimatti Italië
6 Fiorenzo Magni Wilier Italië
7 Serafino Biagioni Viani Cral Italië
8 Vito Ortelli Atala Italië
9 Nedo Logli Arbos Italië
10 Primo Volpi Arbos Italië
11 Angelo Brignole Arbos Italië
12 Angelo Menon Benotto Italië
13 Alfredo Pasotti Benotto Italië
14 Virgilio Salimbeni Legnano Italië
15 Aldo Ronconi Bianchi Italië
16 Settimo Simonini Viani Cral Italië
17 Egidio Feruglio Wilier Italië
18 Vittorio Magni Viani Cral Italië
19 Vincenzo Rossello Legnano Italië
20 Tino Ausenda Viani Cral Italië
1947
1 Gino Bartali Legnano Italië
2 Giulio Bresci Welter Italië
3 Ezio Cecchi Welter Italië
4 Alfredo Martini Welter Italië
5 Fiorenzo Magni Viscontea Italië
6 Vito Ortelli Benotto Italië
7 Fausto Coppi Bianchi Italië
8 Angelo Menon Lygie Italië
9 Serafino Biagioni Benotto Italië
10 Sylveer Maes Olmo België
11 Mario Vicini Bianchi Italië
12 Salvatore Crippa Lygie Italië
13 Giovanni Corrieri Viscontea Italië
14 Giovanni De Stefanis Viscontea Italië
15 Vittorio Magni Welter Italië
16 Bruno Pasquini Legnano Italië
17 Angelo Brignole Arbos Italië
18 Renzo Zanazzi Legnano Italië
19 Guido Lelli Wally Italië
20 Severino Canavesi Arbos Italië
1946
1 Gino Bartali Legnano Italië
2 Fausto Coppi Bianchi Italië
3 Giulio Bresci Welter Italië
4 Vito Ortelli Benotto Italië
5 Alfredo Martini Welter Italië
6 Salvatore Crippa Campari Italië
7 Serafino Biagioni Gioventu Italië
8 Aldo Ronconi Benotto Italië
9 Bruno Pasquini Milan Italië
10 Giordano Cottur Wilier Italië
11 Primo Volpi Bustese Italië
12 Aldo Baito Bustese Italië
13 Giovanni De Stefanis Bianchi Italië
14 Enzo Coppini Gioventu Italië
15 Diego Marabelli Campari Italië
16 Augusto Introzzi Azzini Italië
17 Antonio Bevilacqua Wilier Italië
18 Giannino Piccolroaz Wilier Italië
19 Secondo Barisone Bianchi Italië
20 Marcello Spadolini C.S.I. Italië
1945
1 Gino Bartali Legnano Italië
2 Salvatore Crippa Campari Italië
3 Fausto Coppi Bianchi Italië
4 Giulio Bresci Welter Italië
5 Vito Ortelli Benotto Italië
6 Secondo Barisone Bianchi Italië
7 Alfredo Martini Welter Italië
8 Jean Marchi Marseille Frankrijk
9 Primo Volpi Bustese Italië
10 Michele Motta Welter Italië
11 Mario Fazio Viscontea Italië
12 Adolfo Leoni Bianchi Italië
13 Giovanni Corrieri Viscontea Italië
14 Serafino Biagioni Dulux Italië
15 Aldo Ronconi Benotto Italië
16 Bruno Pasquini Milan Italië
17 Giordano Cottur Wilier Italië
18 Mario Ricco Legnano Italië
19 Gelsomino Locatelli Bergamasca Italië
20 Carlo Rebella Olmo Italië

Lees verder “Ronde van Italië”

Dauphiné Libéré

Dauphiné Libéré

2018
1.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk
2.Damiano Caruso BMC-Tag Heuer Italië
3.Geraint Thomas Sky-21st Century Fox Groot-Brittannië
4.Pierre Roger Latour Ag2r-La Mondiale Frankrijk
5.Emanuel Buchmann Bora-Hansgrohe Duitsland
6.Daniel Martin UAE-Emirates Ierland
7.Ilnur Zakarin Katusha-Alpecin Rusland
8.Adam Yates Mitchelton-Scott Groot-Brittannië
9.Guillaume Martin Wanty-Groupe Gobert Frankrijk
10.Tiesj Benoot Lotto-Soudal België
11.Pierre Rolland Education First-Drapac Frankrijk
12.Valerio Conti UAE-Emirates Italië
13.Tsgabu Grmay Trek-Segafredo Ethiopië
14.Marc Soler Movistar Spanje
15.Warren Barguil Fortuneo-Samsic Frankrijk
16.Julian Alaphilippe Quick Step Floors Frankrijk
17.Michael Valgren Astana Denemarken
18.Vincenzo Nibali Bahrein-Merida Italië
19.Rudy Molard Groupama-FDJ Frankrijk
20.Peio Bilbao Astana Spanje
Lees verder “Dauphiné Libéré”

FICP-klassement

FICP-klassement

2017
1.Greg Van Avermaet BMC-Tag Heuer België 1338p.
2.Michael Matthews Sunweb-Giant Australië 1301p.
3.Diego Ulissi UAE-Fly Emirates Italië 1107p.
4.Tom Dumoulin Sunweb-Giant Nederland 1091p.
5.Christopher Froome Sky-21st Century Fox Gr-Brittannië 1029p.
Alexander Kristoff Katusha-Alpecin Noorwegen 1029p.
7.Peter Sagan Bora-Hansgrohe Slovakijë 1007p.
8.Ilnur Zakarin Katusha-Alpecin Rusland 1006p.
9.Vincenzo Nibali Bahrain-Merida Italië 979p.
10.Edvald Boasson Hagen Dimension Data Noorwegen 952p.
11.Rigoberto Uran Cannondale-Drapac Colombië 948p.
12.Philippe Gilbert Quick Step Floors België 940p.
13.Sonny Colbrelli Bahrain-Merida Italië 939p.
14.Rui Alb. Faria Da Costa UAE-Fly Emirates Portugal 923p.
15.Michal Kwiatkowski Sky-21st Century Fox Polen 909p.
16.Matteo Trentin Quick Step Floors Italië 886p.
17.Warren Barguil Sunweb-Giant Frankrijk 884p.
18.Oliver Naesen Ag2R-La Mondiale België 881p.
19.Bauke Mollema Trek Factory Racing Nederland 880p.
20.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië 871p.

2016
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje 1513p.
2.Peter Sagan Tinkoff Slovakijë 1393p.
3.Diego Ulissi Lampre-Merida Italië 1192p.
4.Greg Van Avermaet BMC Racing België 1162p.
5.Alexander Kristoff Katusha Noorwegen 1144p.
6.Edvald Boasson Hagen Dimension Data Noorwegen 1097p.
7.Rui Alb. Faria Da Costa Lampre-Merida Portugal 1041p.
8.Michael Matthews Orica-Bike Exchange Australië 990p.
9.Christopher Froome Sky-21st Century Fox Gr-Brittannië 943p.
10.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk 934p.
11.Bauke Mollema Trek Factory Racing Nederland 906p.
12.Giacomo Nizzolo Trek Factory Racing Italië 856p.
13.Oliver Naesen IAM Cycling België 826p.
14.Matteo Trentin Etixx-Quick Step Italië 808p.
15.Andre Greipel Lotto-Soudal Duitsland 806p.
16.Julian Alaphilippe Etixx-Quick Step Frankrijk 792p.
17.Roman Kreuziger Tinkoff Tsjechië 765p.
18.Johan Esteban Chaves Orica-Bike Exchange Colombië 763p.
19.Wilco Kelderman Lotto.nl-Jumbo Nederland 762p.
20.Tom Boonen Etixx-Quick Step België 759p.
2015
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje 1539p.
2.Peter Sagan Tinkoff-Saxo Slovakije 1250p.
3.Alexander Kristoff Katusha Noorwegen 1169p.
4.Greg Van Avermaet BMC Racing België 1145p.
5.Tom Dumoulin Giant-Alpecin Nederland 1065p.
6.Philippe Gilbert BMC Racing België 1041p.
7.Tony Gallopin Lotto-Soudal Frankrijk 1030p.
8.John Degenkolb Giant-Alpecin Duitsland 953p.
9.Daniel Moreno Katusha Spanje 940p.
10.Joaquin Rodriguez Oliver Katusha Spanje 913p.
11.Rigoberto Uran Etixx-Quick Step Colombië 876p.
12.Vincenzo Nibali Astana Italië 869p.
13.Fabio Aru Astana Italië 832p.
14.Rui Alberto Faria Da Costa Lampre-Merida Portugal 831p.
15.Michal Kwiatkowski Etixx-Quick Step Polen 805p.
16.Michael Matthews Orica-GreenEdge Australië 797p.
17.Fabio Felline Trek Factory Racing Italië 796p.
18.Jan Bakelants Ag2r-La Mondiale België 783p.
19.Nairo Quintana Movistar Colombië 769p.
20.Rafal Majka Tinkoff-Saxo Polen 765p.
2014
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje 1239p.
2.Greg Van Avermaet BMC Racing België 1197p.
3.Philippe Gilbert BMC Racing België 1052p.
4.Tony Gallopin Lotto-Belisol Frankrijk 993p.
5.Bauke Mollema Belkin Nederland 985p.
6.Alexander Kristoff Katusha Noorwegen 975p.
7.Peter Sagan Cannondale Slovakije 966p.
8.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk 925p.
9.Joaquin Rodriguez Oliver Katusha Spanje 871p.
10.John Degenkolb Giant-Shimano Duitsland 866p.
11.Edvald Boasson Hagen Sky-21st Century Fox Noorwegen 853p.
12.Michal Kwiatkowski Omega Pharma-Quick Step Polen 849p.
13.Simon Gerrans Orica-GreenEdge Australië 820p.
14.Daniel Moreno Katusha Spanje 788p.
15.Tom Dumoulin Giant-Shimano Nederland 787p.
16.Fabio Aru Astana Italië 786p.
17.Rui Alb. Faria Da Costa Lampre-Merida Portugal 786p.
18.Vincenzo Nibali Astana Italië 763p.
19.Cyril Gautier Europcar Frankrijk 759p.
20.Sep Vanmarcke Belkin België 754p.
2013
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje 1337p.
2.Peter Sagan Cannondale Slovakije 1145p.
3.Joaquin Rodriguez Oliver Katusha Spanje 1097p.
4.Greg Van Avermaet BMC Racing België 1081p.
5.Vincenzo Nibali Astana Italië 950p.
6.Rui Alberto Faria Da Costa Movistar Portugal 937p.
7.Bauke Mollema Belkin Nederland 928p.
8.Daniel Moreno Katusha Spanje 915p.
9.Philippe Gilbert BMC Racing België 912p.
10.Sylvain Chavanel Omega Pharma-Quick Step Frankrijk 902p.
11.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk 893p.
12.John Degenkolb Argos-Shimano Duitsland 790p.
13.Sergio Henao Sky-Rapha Colombië 787p.
14.Jakob Fuglsang Astana Denemarken 784p.
15.Carlos Alberto Betancur Ag2r-La Mondiale Colombië 767p.
16.Fabian Cancellara Radioshack-Leopard Zwitserland 764p.
17.Michele Scarponi Lampre-Merida Italië 742p.
18.Christopher Froome Sky-Rapha Gr-Brittannië 732p.
19.Filippo Pozzato Lampre-Merida Italië 726p.
20.Edvald Boasson Hagen Sky-Rapha Noorwegen 724p.
2012
1.Joaquin Rodriguez Oliver Katusha Spanje 1417p.
2.Rui Alberto Faria Da Costa Movistar Portugal 1243p.
3.Alejandro Valverde Movistar Spanje 1243p.
4.Sergio Henao Sky-IG Markets Colombië 1234p.
5.Peter Sagan Liquigas-Cannondale Slovakijë 1217p.
6.Edvald Boasson Hagen Sky-IG Markets Noorwegen 1162p.
7.Greg Van Avermaet BMC Racing België 1118p.
8.Daniel Moreno Katusha Spanje 1098p.
9.Vincenzo Nibali Liquigas-Cannondale Italië 983p.
10.Thomas Voeckler Europcar Frankrijk 971p.
11.Tom Boonen Omega Pharma-Quick Step België 968p.
12.Marco Marcato Vacansoleil-DCM Italië 946p.
13.Rigoberto Uran Sky-IG Markets Colombië 914p.
14.Robert Gesink Rabobank Nederland 879p.
15.Ryder Hesjedal Garmin-Sharp Canada 877p.
16.Philippe Gilbert BMC Racing België 870p.
17.Daniel Martin Garmin-Sharp Ierland 860p.
18.Rinaldo Nocentini Ag2r-La Mondiale Italië 852p.
19.John Degenkolb Argos-Shimano Duitsland 850p.
20.Sylvain Chavanel Omega Pharma-Quick Step Frankrijk 845p.
2011
1.Philippe Gilbert Omega Pharma-Lotto België 1414p.
2.Joaquin Rodriguez Oliver Katusha Spanje 1216p.
3.Jose Joaquin Rojas Movistar Spanje 1101p.
4.Vincenzo Nibali Liquigas-Cannondale Italië 999p.
5.Marco Marcato Vacansoleil-DCM Italië 977p.
6.Greg Van Avermaet BMC Racing België 955p.
7.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje 935p.
8.Bjorn Leukemans Vacansoleil-DCM België 919p.
9.Jakob Fuglsang Leopard-Trek Denemarken 858p.
10.Daniel Moreno Katusha Spanje 839p.
11.Edvald Boasson Hagen Team Sky Noorwegen 833p.
12.Alberto Contador Saxo Bank-Sungard Spanje 816p.
13.Fabian Cancellara Leopard-Trek Zwitserland 809p.
14.Damiano Cunego Lampre-ISD Italië 796p.
15.Sylvain Chavanel Quick Step Frankrijk 786p.
16.Bauke Mollema Rabobank Nederland 759p.
17.Nicolas Roche Ag2r-La Mondiale Ierland 738p.
18.Jurgen Roelandts Omega Pharma-Lotto België 738p.
19.Frank Schleck Leopard-Trek Luxemburg 730p.
20.Michele Scarponi Lampre-ISD Italië 716p.
2010
1.Vincenzo Nibali Liquigas-Doimo Italië 1349p.
2.Philippe Gilbert Omega Pharma-Lotto België 1245p.
3.Cadel Evans BMC Racing Australië 1039p.
4.Joaquin Rodriguez Oliver Katusha Spanje 1018p.
5.Damiano Cunego Lampre-Farnese Vini Italië 974p.
6.Greg Van Avermaet Omega Pharma-Lotto België 944p.
7.Nicolas Roche Ag2r-La Mondiale Ierland 933p.
8.Luis Leon Sanchez Gil Caisse D`Epargne Spanje 900p.
9.Ryder Hesjedal Garmin-Transitions Canada 889p.
10.Tyler Farrar Garmin-Transitions U.S.A. 856p.
11.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje 832p.
12.Robert Gesink Rabobank Nederland 817p.
13.Frank Schleck Saxo Bank Luxemburg 796p.
14.Sylvain Chavanel Quick Step Frankrijk 781p.
15.Aleksander Vinokourov Astana Kazakstan 765p.
16.Filippo Pozzato Katusha Italië 763p.
17.Fabian Wegmann Milram Duitsland 749p.
18.Chris Horner Radioshack U.S.A. 743p.
19.Thor Hushovd Cervelo Noorwegen 725p.
20.Oscar Freire Rabobank Spanje 706p.
2009
1.Cadel Evans Silence-Lotto Australië 1235p.
2.Philippe Gilbert Silence-Lotto België 1181p.
3.Damiano Cunego Lampre-NGC Italië 1172p.
4.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne Spanje 1140p.
5.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje 1130p.
6.Ivan Basso Liquigas-Doimo Italië 1084p.
7.Sylvain Chavanel Quick Step Frankrijk 1059p.
8.Franco Pellizotti Liquigas-Doimo Italië 865p.
9.Filippo Pozzato Katusha Italië 856p.
10.Johnny Hoogerland Vacansoleil Nederland 854p.
11.Robert Gesink Rabobank Nederland 847p.
12.Tom Boonen Quick Step België 829p.
13.Sergei Ivanov Katusha Rusland 829p.
14.Joaquin Rodriguez Oliver Caisse D`Epargne Spanje 810p.
15.Alexander Kolobnev Saxo Bank Rusland 785p.
16.Tadej Valjavec Ag2r-La Mondiale Slovenië 769p.
17.Edvald Boasson Hagen Columbia-HTC Noorwegen 762p.
18.Vincenzo Nibali Liquigas-Doimo Italië 722p.
19.Francesco Gavazzi Lampre-NGC Italië 720p.
20.Matti Breschel Saxo Bank Denemarken 710p.
2008
1.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne Spanje 1324p.
2.Damiano Cunego Lampre-NGC Italië 1223p.
3.Davide Rebellin Gerolsteiner Italië 1190p.
4.Joaquin Rodriguez Oliver Caisse D`Epargne Spanje 1154p.
5.Alessandro Ballan Lampre-NGC Italië 1131p.
6.Robert Gesink Rabobank Nederland 1047p.
7.Oscar Freire Rabobank Spanje 942p.
8.Philippe Gilbert Francaise des Jeux Frankrijk 906p.
9.Erik Zabel Milram Duitsland 899p.
10.Alberto Contador Astana Spanje 882p.
11.Greg Van Avermaet Silence-Lotto België 858p.
12.Cadel Evans Silence-Lotto Australië 847p.
13.Fabian Wegmann Gerolsteiner Duitsland 840p.
14.Gustav Erik Larsson CSC-Saxo Bank Zweden 828p.
15.Frank Schleck CSC-Saxo Bank Luxemburg 827p.
16.Levi Leipheimer Astana U.S.A. 819p.
17.Sylvain Chavanel Cofidis Frankrijk 797p.
18.Matti Breschel CSC-Saxo Bank Denemarken 779p.
19.Kim Kirchen Columbia-High Road Luxemburg 778p.
20.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje 776p.
2007
1.Cadel Evans Predictor-Lotto Australië 1291p.
2.Frank Schleck Team CSC Luxemburg 1168p.
3.Davide Rebellin Gerolsteiner Italië 1082p.
4.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne Spanje 1027p.
5.Martin Elmiger Ag2r-Prevoyance Zwitserland 1023p.
6.Oscar Freire Rabobank Spanje 1011p.
7.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje 998p.
8.Paolo Bettini Quickstep-Innergetic Italië 976p.
9.Vladimir Gusev Discovery Channel Rusland 966p.
10.Erik Zabel Team Milram Duitsland 921p.
11.Damiano Cunego Lampre-Fondital Italië 898p.
12.Thor Hushovd Credit Agricole Noorwegen 878p.
13.Philippe Gilbert Francaise des Jeux Frankrijk 874p.
14.Kim Kirchen T-Mobile Luxemburg 872p.
15.Ricardo Ricco Saunier Duval-Prodir Italië 862p.
16.Filippo Pozzato Liquigas Italië 816p.
17.Danilo Di Luca Liquigas Italië 788p.
18.Fabian Wegmann Gerolsteiner Duitsland 768p.
19.Manuele Mori Saunier Duval-Prodir Italië 761p.
20.Thomas Dekker Rabobank Nederland 749p.
2006
1.Vladimir Goussev Discovery Channel Rusland 1285p.
2.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne-Balears Spanje 1270p.
3.Frank Schleck Team CSC Luxemburg 1159p.
4.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje 1153p.
5.Erik Zabel Team Milram Duitsland 1131p.
6.Paolo Bettini Quickstep-Innergetic Italië 1117p.
7.Andrey Kashechkin Astana Team Kazakstan 1035p.
8.Alessandro Ballan Lampre-Fondital Italië 1034p.
9.Tom Boonen Quickstep-Innergetic België 1012p.
10.Davide Rebellin Gerolsteiner Italië 1003p.
11.Filippo Pozzato Quickstep-Innergetic Italië 940p.
12.Kurt Asle Arvesen Team CSC Noorwegen 926p.
13.Michael Boogerd Rabobank Nederland 899p.
14.Luca Paolini Liquigas-Bianchi Italië 899p.
15.Danilo Di Luca Liquigas-Bianchi Italië 894p.
16.Karsten Kroon Team CSC Nederland 894p.
17.Fabian Wegmann Gerolsteiner Duitsland 886p.
18.Cristian Moreni Cofidis Italië 873p.
19.Thor Hushovd Credit Agricole Noorwegen 868p.
20.Cadel Evans Davitamon-Lotto Australië 854p.
2005
1.Oscar Pereiro Phonak Spanje 1159p.
2.Danilo Di Luca Liquigas Italia 1053p.
3.Alexander Vinokourov T-Mobile Kazakstan 1029p.
4.Laurent Brochard Bouygues Frankrijk 1006p.
5.Alejandro Valverde Illes Balears Spanje 1006p.
6.Erik Zabel T-Mobile Duitsland 992p.
7.Francisco Mancebo Illes Balears Spanje 956p.
8.Paolo Bettini Quick Step Italia 948p.
9.Miguel A. M.Perdiguero Phonak Spanje 938p.
10.Vladimir Goussev Team CSC Rusland 894p.
11.Davide Rebellin Gerolsteiner Italia 893p.
12.Constantino Zaballa Saunier Duval Spanje 876p.
13.Denis Menchov Rabobank Rusland 870p.
14.Tom Boonen Quick Step Belgium 860p.
15.Damiano Cunego Lampre-Caffita Italia 847p.
16.Thor Hushovd Credit Agricole Noorwegen 813p.
17.Mirko Celestino Domina Vacanze Italia 798p.
18.Alessandro Petacchi Fassa Bortolo Italia 760p.
19.Carlos Sastre Team CSC Spanje 760p.
20.Stuart O`Grady Cofidis Australia 752p.
2004
1.Oscar Freire Rabobank Spanje 1250p.
2.Erik Zabel T‑Mobile Duitsland 1248p.
3.Paolo Bettini Quick Step Italia 1215p.
4. Stuart O`Grady Cofidis Australia 1138p.
5.Damiano Cunego Saeco Italia 1095p.
6.Ivan Basso Team CSC Italia 1091p.
7.Danilo Hondo Gerolsteiner Duitsland 1028p.
8.Erik Dekker Rabobank Nederland 1019p.
9.Francisco Mancebo Illes Balears Spanje 1010p.
10.Davide Rebellin Gerolsteiner Italia 993p.
11.Alejandro Valverde Com. Valenciana Spanje 988p.
12.Marcos Serrano Liberty Seguros Spanje 886p.
13.Alexander Vinokourov T‑Mobile Kazakstan 860p.
14.Laurent Brochard Ag2r‑Prevoyance Frankrijk 843p.
15.Martin Elmiger Phonak Zwitserland 835p.
16.Markus Zberg Gerolsteiner Zwitserland 832p.
17.Juan Antonio Flecha Fassa Bortolo Spanje 826p.
18.Peter Van Petegem Lotto‑Domo Belgium 813p.
19.Cristian Moreni Alessio‑Bianchi Italia 811p.
20.Serhiy Honchar De Nardi Oekraine 800p.
2003
1.Erik Zabel Telekom Duitsland 1274p.
2.Paolo Bettini Quick Step Italia 1176p.
3.Michael Boogerd Rabobank Nederland 1099p.
4.Luca Paolini Quick Step Italia 1076p.
5.Francesco Casagrande Lampre Italia 1033p.
6.Davide Rebellin Gerolsteiner Italia 1003p.
7.Danilo Di Luca Saeco Italia 995p.
8.Alejandro Valverde Kelme Spanje 971p.
9.Oscar Freire Rabobank Spanje 946p.
10.Igor Astarloa Saeco Spanje 914p.
11.Laurent Dufaux Alessio Zwitserland 859p.
12.Mirko Celestino Saeco Italia 850p.
13.Jan Ullrich Team Bianchi Duitsland 846p.
14.Richard Virenque Quick Step Frankrijk 818p.
15.Andrea Noe Alessio Italia 798p.
16.Beat Zberg Rabobank Zwitserland 790p.
17.Kim Kirchen Fassa Bortolo Luxemburg 789p.
18.Ivan Basso Fassa Bortolo Italia 788p.
19.Tyler Hamilton Team CSC U.S.A. 783p.
20.Patrick Sinkewitz Quick Step Duitsland 780p.
2002
1.Erik Zabel Telekom Duitsland 1375p.
2.Paolo Bettini Mapei-QuickStep Italia 1320p.
3.Davide Rebellin Gerolsteiner Italia 1119p.
4.Michael Boogerd Rabobank Nederland 1103p.
5.Dario Frigo Tacconi Sport Italia 1046p.
6.Oscar Freire Mapei-QuickStep Spanje 1043p.
7.Franc.Casagrande Fassa Bortolo Italia 1034p.
8.Danilo Di Luca Saeco‑Longoni Italia 983p.
9.Lance Armstrong US‑Postal U.S.A. 977p.
10.Joseba Beloki ONCE‑Eroski Spanje 900p.
11.Peter Van Petegem Lotto‑Adecco Belgium 888p.
12.Robbie McEwen Lotto‑Adecco Australia 884p.
13.Laurent Brochard Jean Delatour Frankrijk 844p.
14.Juan Antonio Flecha iBanesto.Com Spanje 841p.
15.Aitor Gonzalez Kelme Spanje 838p.
16.Gianluca Bortolami Tacconi Sport Italia 825p.
17.Laurent Jalabert CSC‑Tiscali Frankrijk 822p.
18.Fabio Sacchi Saeco‑Longoni Italia 811p.
19.Ivan Basso Fassa Bortolo Italia 808p.
20.Jo Planckaert Cofidis Belgium 786p.
2001
1.Davide Rebellin Liquigas‑Pata Italia 1233p.
2.Erik Dekker Rabobank Nederland 1230p.
3.Paolo Bettini Mapei‑QuickStep Italia 1203p.
4.Michele Bartoli Fassa Bortolo Italia 1099p.
5.Jan Ullrich Telekom Duitsland 1060p.
6.Oscar Sevilla Kelme Spanje 1027p.
7.Francesco Casagrande Fassa Bortolo Italia 1018p.
8.Nico Mattan Cofidis Belgium 1016p.
9.Erik Zabel Telekom Duitsland 1009p.
10.Andrei Tchmil Lotto‑Adecco Belgium 995p.
11.Beat Zberg Rabobank Zwitserland 956p.
12.Michael Boogerd Rabobank Nederland 953p.
13.Romans Vainsteins Domo‑FarmFrites Letland 882p.
14.Joseba Beloki Once‑Eroski Spanje 842p.
15.Oscar Camenzind Lampre‑Daikin Zwitserland 798p.
16.Wladimir Belli Fassa Bortolo Italia 797p.
17.Eddy Mazzoleni Tacconi Sport Italia 792p.
18.Giuliano Figueras Panaria‑Fiordo Italia 788p.
19.Mario Aerts Lotto‑Adecco Belgium 786p.
20.Santiago Botero Kelme Colombia 778p.
2000
1.Francesco Casagrande Vini Caldirola Italië 1409p.
2.Romans Vainsteins Vini Caldirola Letland 1375p.
3.Davide Rebellin Liquigas-Pata Italië 1269p.
4.Erik Zabel Deutsche Telekom Duitsland 1231p.
5.Andrei Tchmil Lotto-Adecco België 1227p.
6.Paolo Bettini Mapei-Quickstep Italië 1216p.
7.Oscar Freire Mapei-Quickstep Spanje 1187p.
8.Oscar Camenzind Lampre-Daikin Zwitserland 1126p.
9.Richard Virenque Team Polti Frankrijk 1114p.
10.Zbigniew Spruch Lampre-Daikin Polen 1025p.
11.Nico Mattan Cofidis België 1010p.
12.Wladimir Belli Fassa Bortolo Italië 988p.
13.Marcus Zberg Rabobank Zwitserland 959p.
14.Peter Van Petegem Farm Frites België 932p.
15.Lance Armstrong US Postal Service U.S.A. 903p.
16.Michele Bartoli Mapei-Quickstep Italië 890p.
17.Michael Boogerd Rabobank Nederland 890p.
18.Jan Ullrich Deutsche Telekom Duitsland 888p.
19.Raimundas Rumsas Fassa Bortolo Litouwen 847p.
20.Peter Farazijn Cofidis België 845p.
1999
1.Frank Vandenbroucke Cofidis België 1329p.
2.Andrei Tchmil Lotto-Mobistar België 1298p.
3.Michael Boogerd Rabobank Nederland 1219p.
4.Marcus Zberg Rabobank Zwitserland 1166p.
5.Oscar Camenzind Lampre-Daikin Zwitserland 1147p.
6.Daniele Nardello Mapei-Quick Step Italië 1121p.
7.Paolo Bettini Mapei-Quick Step Italië 1076p.
8.Pavel Tonkov Mapei-Quick Step Rusland 1066p.
9.Davide Rebellin Team Polti Italië 1012p.
10.Johan Museeuw Mapei-Quick Step België 934p.
11.Richard Virenque Team Polti Frankrijk 930p.
12.Rolf Sorensen Rabobank Denemarken 926p.
13.Beat Zberg Rabobank Zwitserland 920p.
14.Roberto Heras Kelme-Costa Blanca Spanje 907p.
15.Marco Velo Mercatone Uno-Bianchi Italië 893p.
16.Laurent Jalabert ONCE-Deustche Bank Frankrijk 854p.
17.Romans Vainsteins Vini Caldirola-Sidermec Letland 853p.
18.Maarten Den Bakker Rabobank Nederland 844p.
19.Jan Ullrich Deutsche Telekom Duitsland 836p.
20.Peter Farazijn Cofidis België 833p.
1998
1.Michele Bartoli Asics-CGA Italië 1460p.
2.Michael Boogerd Rabobank Nederland 1230p.
3.Andrei Tchmil Lotto-Mobistar België 1229p.
4.Laurent Jalabert ONCE Frankrijk 1153p.
5.Emmanuel Magnien La Francaise des Jeux Frankrijk 1087p.
6.Davide Rebellin Polti Italië 1064p.
7.Andrea Tafi Mapei-Bricobi Italië 987p.
8.Peter Van Petegem TVM-Farm Frites België 951p.
9.Oscar Camenzind Mapei-Bricobi Zwitserland 947p.
10.Alberto Elli Casino Italië 934p.
11.Fernando Escartin Kelme-Costa Blanca Spanje 880p.
12.Rodolfo Massi Casino Italië 870p.
13.Maarten Den Bakker Rabobank Nederland 867p.
14.Alex Zulle Festina-Lotus Zwitserland 858p.
15.Leon Van Bon Rabobank Nederland 851p.
16.Abraham Olano ONCE Spanje 813p.
17.Udo Bolts Telekom-ARD Duitsland 812p.
18.Martin Hvastija Cantina Tollo-Alexia Slovenië 781p.
19.Rolf Sorensen Rabobank Denemarken 763p.
20.Mirko Celestino Polti Italië 753p.
1997
1.Laurent Jalabert ONCE Frankrijk 1812p.
2.Richard Virenque Festina-Lotus Frankrijk 1476p.
3.Michele Bartoli MG-Technogym Italië 1335p.
4.Francesco Casagrande Saeco-Estro Italië 1320p.
5.Andrei Tchmil Lotto-Mobistar Ukraïne 1316p.
6.Beat Zberg Mercatone Uno-Wega Zwitserland 1314p.
7.Laurent Dufaux Festina-Lotus Zwitserland 1271p.
8.Andrea Tafi Mapei-GB Italië 1265p.
9.Davide Rebellin La Francaise des Jeux Italië 1164p.
10.Mauro Gianetti La Francaise des Jeux Zwitserland 1106p.
11.Maximilian Sciandri La Francaise des Jeux Gr.Brittannië 1086p.
12.Udo Bölts Deutsche Telekom Duitsland 1041p.
13.Fernando Escartin Kelme-Costa Blanca Spanje 1015p.
14.Johan Museeuw Mapei-GB België 1011p.
15.Jan Ullrich Deutsche Telekom Duitsland 992p.
16.Cedric Vasseur Gan Frankrijk 981p.
17.Bo Hamburger TVM-Farm Frites Denemarken 968p.
18.Laurent Brochard Festina-Lotus Frankrijk 964p.
19.Laurent Roux TVM-Farm Frites Frankrijk 958p.
20.Peter Van Petegem TVM-Farm Frites België 947p.
1996
1.Miguel Indurain Banesto Spanje 2044p.
2.Toni Rominger Mapei-GB Zwitserland 2029p.
3.Johan Museeuw Mapei-GB België 1950p.
4.Claudio Chiappucci Carrera Italië 1905p.
5.Erik Breukink Rabobank Nederland 1889p.
6.Vjatsjeslav Ekimov Rabobank Rusland 1830p.
7.Maurizio Fondriest ZG-Roslotto Italië 1762p.
8.Gianni Bugno MG-Technogym Italië 1743p.
9.Adri Van Der Poel Rabobank Nederland 1615p.
10.Steve Bauer Saturn Canada 1609p.
11.Andy Hampsten US-Postal V.S.A. 1514p.
12.Pjotr Ugrumov ZG-Roslotto Letland 1485p.
13.Sean Yates Motorola G.B. 1444p.
14.Lance Armstrong Motorola V.S.A. 1410p.
15.Jesper Skibby T.V.M. Denemarken 1398p.
16.Bjarne Riis Telekom Denemarken 1373p.
17.Rolf Sörensen Rabobank Denemarken 1349p.
18.Johan Bruyneel Rabobank België 1331p.
19.Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk 1317p.
20.Olaf Ludwig Telekom Duitsland 1272p.
1995
1.Laurent Jalabert ONCE Frankrijk 1731p.
2.Claudio Chiappucci Carrera-Tassoni Italië 1513p.
3.Francesco Casagrande Mercatone Uno-Saeco Italië 1331p.
4.Johan Museeuw Mapei-GB België 1264p.
5.Maurizio Fondriest Lampre-Panaria Italië 1228p.
6.Andrei Tchmil Lotto-Isoglass Rusland 1161p.
7.Viatcheslav Ekimov Novell Rusland 1158p.
8.Miguel Indurain Banesto Spanje 1116p.
9.Mauro Gianetti Polti Zwitserland 1073p.
10.Richard Virenque Festina Frankrijk 1068p.
11.Rolf Sörensen MG-Technogym Denemarken 1066p.
12.Alex Zülle ONCE Zwitserland 1020p.
13.Paolo Lanfranchi Brescialat-Fago Italië 1013p.
14.Beat Zberg Carrera-Tassoni Zwitserland 1007p.
15.Michele Bartoli Mercatone Uno-Saeco Italië 962p.
16.Abraham Olano Mapei-GB Spanje 937p.
17.Maarten Den Bakker TVM-Gazelle Nederland 911p.
18.Maximilian Sciandri MG-Technogym Gr.Brittannië 879p.
19.Gianni Bugno MG-Technogym Italië 872p.
20.Oscar Pellicioli Polti Italië 833p.
1994
1 Maurizio Fondriest Lampre Italië 579p.
2 Adri Van Der Poel Collstrop Nederland 565p.
3 Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk 517p.
4 Andrei Tchmil Lotto Oekraïne 499p.
5 Etienne De Wilde Collstrop België 478p.
6 Thomas Frischknecht Ritchey Zwitserland 460p.
7 Rolf Sorensen GB-MG Denemarken 440p.
8 Gianni Bugno Polti Italië 430p.
9 Johan Museeuw GB-MG België 415p.
10 Richard Groenendaal Concorde Nederland 410p.
11 Mauro Gianetti Mapei-Clas Zwitserland 407p.
12 Phil Anderson Motorola Australië 406p.
13 Urs Freuler Wheeler Zwitserland 400p.
14 Olaf Ludwig Telekom BRD 394p.
15 Lance Armstrong Motorola VSA 392p.
16 Miguel Indurain Banesto Spanje 392p.
17 Vjatsjeslav Ekimov W.P. Rusland 364p.
18 Richard Virenque Festina Frankrijk 362p.
19 Erik Zabel Telekom BRD 353p.
20 Michele Bartoli Mercatone Uno Italië 350p.
1993
1 Adri Van Der Poel Mercatone Uno Nederland 565
2 Etienne De Wilde Telekom België 479
3 Andrei Tchmil GB-MG Moldavië 473
4 Thomas Frischknecht Ritchey Zwitserland 465
5 Phil Anderson Motorola Australië 454
6 Rolf Sorensen Carrera Denemarken 447
7 Gianni Bugno Gatorade Italië 438
8 Johan Museeuw GB-MG België 428
9 Richard Groenendaal Willemsen Nederland 413
10 Maurizio Fondriest Lampre Italië 410
11 Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk 408
12 Urs Freuler Wheeler Zwitserland 400
13 Toni Rominger Clas Zwitserland 398
14 Erik Breukink O.N.C.E. Nederland 370
15 Erik Zabel Telekom BRD 357
16 Michele Bartoli Mercatone Uno Italië 356
17 Beat Zberg Carrera Zwitserland 346
18 Andreas Kappes Mecair BRD 345
19 Claudio Chiappucci Carrera Italië 339
20 Pierangelo Bincoletto Lampre Italië 330
1992
1 Adri Van Der Poel Tulip Nederland
2 Richard Groenendaal Teleflex Nederland
3 Thomas Frischknecht Ritchey Zwitserland
4 Etienne De Wilde Telekom België
5 Andrei Tchmil GB-MG Moldavië
6 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken
7 Johan Museeuw Lotto België
8 Phil Anderson Motorola Australië
9 Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk
10 Sean Kelly Festina Ierland
11 Gianni Bugno Gatorade Italië
12 Erik Zabel Union BRD
13 Maurizio Fondriest Panasonic Italië
14 Urs Freuler Bleiker Zwitserland
15 Daniele Pontoni G.S.Zalf Italië
16 Beat Wabel Bleiker Zwitserland
17 Beat Zberg Helvetia Zwitserland
18 Marc Janssens Espace Card België
19 Toni Rominger Clas Zwitserland
20 Michele Bartoli Mercatone Uno Italië
1991
1 Adri Van Der Poel Tulip Nederland 678
2 Thomas Frischknecht Ritchey Zwitserland 597
3 Maurizio Fondriest Panasonic Italië 531
4 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken 524
5 Sean Kelly P.D.M. Ierland 520
6 Laurent Jalabert Toshiba Frankrijk 512
7 Johan Museeuw Lotto België 510
8 Etienne De Wilde Histor België 496
9 Phil Anderson Motorola Australië 491
10 Richard Groenendaal Teleflex Nederland 472
11 Gianni Bugno Gatorade Italië 458
12 Andrei Tchmil S.E.F.B. GOS 447
13 Toni Rominger Toshiba Zwitserland 427
14 Urs Freuler Telekom Zwitserland 409
15 Vjatsjeslav Ekimov Panasonic GOS 402
16 Erik Breukink P.D.M. Nederland 401
17 Claudio Chiappucci Carrera Italië 400
18 Claude Criquielion Lotto België 400
19 Steven Rooks Buckler Nederland 399
20 Beat Wabel Titan Zwitserland 399
1990
1 Adri Van Der Poel Weinmann Nederland 652
2 Johan Museeuw Lotto België 649
3 Sean Kelly P.D.M. Ierland 616
4 Etienne De Wilde Histor België 603
5 Thomas Frischknecht Mondia Zwitserland 595
6 Laurent Jalabert Toshiba Frankrijk 579
7 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken 535
8 Phil Anderson T.V.M. Australië 517
9 Andrei Tchmil Alfa Lum Sovjetunie 493
10 Frans Maassen Buckler Nederland 485
11 Erik Breukink P.D.M. Nederland 478
12 Gianni Bugno Chateau Italië 475
13 Steve Bauer 7-Eleven Canada 459
14 Olaf Ludwig Panasonic DDR 449
15 Claude Criquielion Lotto België 436
16 Richard Groenendaal Teleflex Nederland 432
17 Edwig Van Hooydonck Buckler België 423
18 Maurizio Fondriest Del Tongo Italië 418
19 Andreas Kappes Toshiba BRD 413
20 Steven Rooks Panasonic Nederland 404
1990
1 Adri Van Der Poel Domex Nederland 696
2 Sean Kelly P.D.M. Ierland 657
3 Johan Museeuw A.D.R. België 589
4 Etienne De Wilde Histor België 574
5 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken 499
6 Thomas Frischknecht Wetzikon Zwitserland 498
7 Richard Groenendaal Teleflex Nederland 493
8 Greg Lemond A.D.R. VSA 488
9 Phil Anderson T.V.M. Australië 483
10 Gianni Bugno Château d’Ax Italië 453
11 Erik Breukink Panasonic Nederland 450
12 Andrei Tchmil Alfa Lum Sovjetunie 450
13 Claude Criquielion Hitachi België 444
14 Maurizio Fondriest Del Tongo Italië 427
15 Laurent Jalabert Toshiba Frankrijk 403
16 Urs Freuler Panasonic Zwitserland 400
17 Olaf Ludwig Wismut Gera DDR 389
18 Udo Bolts Stuttgart BRD 386
19 Stephen Roche Fagor Ierland 386
20 Toni Rominger Château d’Ax Zwitserland 386
1989
1 Adri Van Der Poel Domex Nederland 696p.
2 Sean Kelly P.D.M. Ierland 657p.
3 Johan Museeuw A.D.R. België 589p.
4 Etienne De Wilde Histor België 574p.
5 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken 499p.
6 Thomas Frischknecht Wetzikon Zwitserland 498p.
7 Richard Groenendaal Teleflex Nederland 493p.
8 Greg Lemond A.D.R. VSA 488p.
9 Phil Anderson T.V.M. Australië 483p.
10 Gianni Bugno Château d’Ax Italië 453p.
11 Erik Breukink Panasonic Nederland 450p.
12 Andrei Tchmil Alfa Lum Sovjetunie 450p.
13 Claude Criquielion Hitachi België 444p.
14 Maurizio Fondriest Del Tongo Italië 427p.
15 Laurent Jalabert Toshiba Frankrijk 403p.
16 Urs Freuler Panasonic Zwitserland 400p.
17 Olaf Ludwig Wismut Gera DDR 389p.
18 Udo Bolts Stuttgart BRD 386p.
19 Stephen Roche Fagor Ierland 386p.
20 Toni Rominger Château d’Ax Zwitserland 386p.
1988
1 Adri Van Der Poel P.D.M. Nederland 661p.
2 Sean Kelly Kas Ierland 582p.
3 Etienne De Wilde Sigma België 553p.
4 Thomas Frischknecht Mondia Zwitserland 510p.
5 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken 494p.
6 Maurizio Fondriest Alfa Lum Italië 463p.
7 Laurent Jalabert Toshiba Frankrijk 456p.
8 Phil Anderson T.V.M. Australië 442p.
9 Greg Lemond P.D.M. VSA 439p.
10 Gianni Bugno Château d’Ax Italië 434p.
11 Claude Criquielion Hitachi België 433p.
12 Johan Museeuw Intral België 433p.
13 Urs Freuler Atala Zwitserland 400p.
14 Fons De Wolf A.D.R. België 394p.
15 Andreas Kappes Toshiba BRD 381p.
16 Frans Maassen Superconfex Nederland 380p.
17 Erik Breukink Panasonic Nederland 374p.
18 Anthony Doyle Ever Ready GBr 370p.
19 Robert Millar Fagor GBr 367p.
20 Hennie Stamsnijder P.D.M. Nederland 366p.

Lees verder “FICP-klassement”

Wereldkampioenschap op de weg voor eliterenners (voorheen: beroepsrenners)

Wereldkampioenschap op de weg voor eliterenners (voorheen: beroepsrenners)

2017
1.Michael Matthews Australië
2.Greg Van Avermaet België
3.Peter Sagan Slovakije
4.Alexander Kristoff Noorwegen
5.Matteo Trentin Italië
6.Michael Albasini Zwitserland
7.Michal Kwiatkowski Polen
8.Fernando Gaviria Colombië
9.Alexey Lutsenko Kazakstan
10.Tony Gallopin Frankrijk
11.Zdenek Stybar Tsjechië
12.Ben Swift Groot-Brittannië
13.Rui Alberto Faria Da Costa Portugal
14.Philippe Gilbert België
15.Julian Alaphilippe Frankrijk
16.Soren Kragh Andersen Denemarken
17.Vasili Kiryienka Wit-Rusland
18.Tom Dumoulin Nederland
19.Ilnur Zakarin Rusland
20.Michael Valgren Andersen Denemarken

2016
1.Peter Sagan Slovakije
2.Edvald Boasson Hagen Noorwegen
3.Michael Matthews Australië 
4.Alexander Kristoff Noorwegen
5.Giacomo Nizzolo Italië
6.Tom Boonen België
7.Greg Van Avermaet België
8.Mark Cavendisch Groot-Brittannië
9.Niki Terpstra Nederland
10.Jurgen Roelandts België
11.Jacopo Guarnieri Italië
12.Natnael Berhane Eritrea
13.Elia Viviani Italië
14.Tom Leezer Nederland
15.Adam Blythe Groot-Brittannië
16.Oliver Naesen België
17.Jasper Stuyven België
18.Daniele Bennati Italië
19.Matthew Hayman Australië
20.Ryan Roth Canada
2015
1.Peter Sagan Slovakije
2.Alejandro Valverde Spanje
3.Alexander Kristoff Noorwegen
4.Tony Gallopin Frankrijk
5.Michael Matthews Australië
6.Rui Alberto Faria Da Costa Portugal
7.Tom Dumoulin Nederland
8.Philippe Gilbert België
9.Michal Kwiatkowski Polen
10.Niki Terpstra Nederland
11.Ramunas Navardauskas Litouwen
12.Rein Taaramae Estland
13.Edvald Boasson Hagen Noorwegen
14.Nelson Oliveira Portugal
15.Giacomo Nizzolo Italië
16.Greg Van Avermaet België
17.Tanel Kangert Estland
18.Andrey Amador Costa Rica
19.Nacer Bouhanni Frankrijk
20.Brent Bookwalter U.S.A.
2014
1.Alejandro Valverde Spanje
2.Greg Van Avermaet België
3.Tony Gallopin Frankrijk
4.Alexander Kristoff Noorwegen
5.Philippe Gilbert België
6.Michal Kwiatkowski Polen
7.John Degenkolb Duitsland
8.Simon Gerrans Australië
9.Fabian Cancellara Zwitserland
10.Michael Matthews Australië
11.Bauke Mollema Nederland
12.Ramunas Navardauskas Litouwen
13.Warren Barguil Frankrijk
14.Tom Dumoulin Nederland
15.Rui Alberto Faria Da Costa Portugal
16.Daryl Impey Zuid-Afrika
17.Edvald Boasson Hagen Noorwegen
18.Rigoberto Uran Colombië
19.Nicolas Roche Ierland
20.Ben Swift Groot-Brittannië
2013
1.Alejandro Valverde Spanje
2.Peter Sagan Slovakije
3.Joaquin Rodriguez Spanje
4.Vincenzo Nibali Italië
5.Philippe Gilbert België
6.Rui Alberto Faria Da Costa Portugal
7.Bauke Mollema Nederland
8.Fabian Cancellara Zwitserland
9.Maxim Iglinskiy Kazakstan
10.Daniel Moreno Spanje
11.Sergio Henao Colombië
12.Andry Grivko Ukraine
13.Filippo Pozzato Italië
14.Edvald Boasson Hagen Noorwegen
15.Michele Scarponi Italië
16.Greg Van Avermaet België
17.Jakob Fuglsang Denemarken
18.Pieter Weening Nederland
19.Arthur Vichot Frankrijk
20.Simon Geschke Duitsland
2012
1.Alejandro Valverde Spanje
2.Edvald Boasson Hagen Noorwegen
3.Philippe Gilbert België
4.Sergio Henao Colombië
5.Thomas Voeckler Frankrijk
6.Rui Alberto Faria Da Costa Portugal
7.Tom Boonen België
8.Peter Sagan Slovakije
9.Oscar Freire Spanje
10.John Degenkolb Duitsland
11.Lars Boom Nederland
12.Frederik Kessiakoff Zweden
13.Lars Peter Nordhaug Noorwegen
14.Daniel Moreno Spanje
15.Greg Van Avermaet België
16.Simon Gerrans Australië
17.Vincenzo Nibali Italië
18.Rigoberto Uran Colombië
19.Bjorn Leukemans België
20.Fabian Wegmann Duitsland
2011
1.Andre Greipel Duitsland
2.Fabian Cancellara Zwitserland
3.Jurgen Roelandts België
4.Edvald Boasson Hagen Noorwegen
5.Borut Bozic Slovenië
6.Tyler Farrar U.S.A.
7.Peter Sagan Slovakije
8.Romain Feillu Frankrijk
9.Mark Cavendish Groot-Brittannië
10.Daniele Bennati Italië
11.Philippe Gilbert België
12.Oscar Freire Spanje
13.Grega Bole Slovenië
14.Rui Alberto Costa Portugal
15.Matthew Goss Australië
16.Manuel Antonio Cardoso Portugal
17.Jakob Fuglsang Denemarken
18.Lars Boom Nederland
19.Denis Galimzyanov Rusland
20.Yauheni Hutarovich Wit-Rusland
2010
1.Thor Hushovd Noorwegen
2.Greg Van Avermaet België
3.Filippo Pozzato Italië
4.Oscar Freire Spanje
5.Alexander Kolobnev Rusland
6.Matti Breschel Denemarken
7.Grega Bole Slovenië
8.Fabian Wegmann Duitsland
9.Allan Davis Australië
10.Koos Moerenhout Nederland
11.Philippe Gilbert België
12.Cadel Evans Australië
13.Frank Schleck Luxemburg
14.Bjorn Leukemans België
15.Paul Martens Duitsland
16.Niki Terpstra Nederland
17.Christian Knees Duitsland
18.Yoann Offredo Frankrijk
19.Janez Brajkovic Slovenië
20.Chris Anker Sorensen Denemarken
2009
1.Cadel Evans Australië
2.Samuel Sanchez Spanje
3.Philippe Gilbert België
4.Alejandro Valverde Spanje
5.Damiano Cunego Italië
6.Joaquin Rodriguez Spanje
7.Matti Breschel Denemarken
8.Johnny Hoogerland Nederland
9.Alexander Kolobnev Rusland
10.Fabian Cancellara Zwitserland
11.Ivan Basso Italië
12.Sergei Ivanov Rusland
13.Simon Gerrans Australië
14.Filippo Pozzato Italië
15.Karsten Kroon Nederland
16.Fabian Wegmann Duitsland
17.Sylvain Chavanel Frankrijk
18.Leonardo Duque Colombië
19.Oscar Freire Spanje
20.Chris Anker Sorensen Denemarken
2008
1.Damiano Cunego Italië
2.Davide Rebellin Italië
3.Joaquin Rodriguez Spanje
4.Alessandro Ballan Italië
5.Fabian Wegmann Duitsland
6.Robert Gesink Nederland
7.Matti Breschel Denemarken
8.Philippe Gilbert België
9.Nick Nuyens België
10.Greg Van Avermaet België
11.Jerome Pineau Frankrijk
12.Chris Anker Sorensen Denemarken
13.Samuel Sanchez Spanje
14.Vladimir Karpets Rusland
15.Christian Pfannberger Oostenrijk
16.Thomas Lovkvist Zweden
17.Erik Zabel Duitsland
18.Paolo Bettini Italië
19.Rubens Bertogliati Zwitserland
20.Vladimir Miholjevic Kroatië
2007
1.Paolo Bettini Italië
2.Cadel Evans Australië
3.Frank Schleck Luxemburg
4.Davide Rebellin Italië
5.Martin Elmiger Zwitserland
6.Samuel Sanchez Spanje
7.Oscar Freire Spanje
8.Philippe Gilbert Belgium
9.Michael Boogerd Nederland
10.Erik Zabel Duitsland
11.Thor Hushovd Noorwegen
12.Stefan Schumacher Duitsland
13.Fabian Wegmann Duitsland
14.Thomas Dekker Nederland
15.Bjorn Leukemans België
16.Alexander Usov Wit-Rusland
17.Gustav Erik LarssonZweden
18.Pierrick Fedrigo Frankrijk
19.Rene Mandri Estland
20.Leonardo Duque Colombië
2006
1.Alejandro Valverde Spanje
2.Erik Zabel Duitsland
3.Paolo Bettini Italië
4.Tom Boonen België
5.Vladimir Goussev Rusland
6.Samuel Sanchez Spanje
7.Bernhard Eisel Oostenrijk
8.Robbie McEwen Australia
9.Kurt Asle Arvesen Noorwegen
10.Karsten Kroon Nederland
11.Stuart O`Grady Australië
12.Aleksander Botcharov Rusland
13.Andrey Kashechkin Kazakstan
14.Stefan Schumacher Duitsland
15.Martin Elmiger Zwitserland
16.Anthony Geslin Frankrijk
17.Frank Schleck Luxemburg
18.Michael Boogerd Nederland
19.Uros Murn Slovenië
20.Alexandr Kolobnev Rusland
2005
1.Tom Boonen Belgium
2.Alejandro Valverde Spanje
3.Marcus Ljunqvist Zweden
4.Anthony Geslin Frankrijk
5.Steffen Wesemann Duitsland
6.Andreas Klier Duitsland
7.Paolo Bettini Italia
8.Thomas Dekker Nederland
9.Martin Elmiger Zwitserland
10.Laurent Brochard Frankrijk
11.Constantino Zaballa Spanje
12.Michael Boogerd Nederland
13.Alexander Vinokourov Kazakstan
14.Denis Menchov Rusland
15.Marcos Serrano Spanje
16.Mario Aerts Belgium
17.Erik Zabel Duitsland
18.Nick Nuyens Belgium
19.Robbie McEwen Australia
20.Bjorn Leukemans Belgium
2004
1.Erik Zabel Duitsland
2.Oscar Freire Spanje
3.Stuart O`Grady Australia
4.Alejandro Valverde Spanje
5.Francisco Mancebo Spanje
6.Ivan Basso Italia
7.Damiano Cunego Italia
8.Danilo Hondo Duitsland
9.Marcos Serrano Spanje
10.Alexander Vinokourov Kazakstan
11.Luca Paolini Italia
12.Steffen Wesemann Duitsland
13.Michael Boogerd Nederland
14.Frank Schleck Luxemburg
15.Luis Perez Spanje
16.Allan Davis Australia
17.Martin Elmiger Zwitserland
18.Peter Van Petegem Belgium
19.Michael Rasmussen Denemarken
20.Matthias Kessler Duitsland
2003
1.Igor Astarloa Spanje
2.Paolo Bettini Italia
3.Luca Paolini Italia
4.Michael Boogerd Nederland
5.Erik Zabel Duitsland
6.Alejandro Valverde Spanje
7.Oscar Freire Spanje
8.Martin Elmiger Zwitserland
9.Peter Van Petegem Belgium
10.Patrick Sinkewitz Duitsland
11.Tom Boonen Belgium
12.Giovanni Lombardi Italia
13.Laurent Brochard Frankrijk
14.Beat Zberg Zwitserland
15.Bernhard Eisel Oostenrijk
16.Fred Rodriguez U.S.A.
17.Kim Kirchen Luxemburg
18.Cedric Vasseur Frankrijk
19.Gerrit Glomser Oostenrijk
20.Guido Trenti U.S.A.
2002
1.Kurt‑Asle Arvesen Noorwegen
2.Fred Rodriguez U.S.A.
3.Bart Voskamp Nederland
4.Gianluca Bortolami Italia
5.Jans Koerts Nederland
6.Paolo Bettini Italia
7.Uros Murn Slovenia
8.Tom Steels Belgium
9.Allan Johansen Denemarken
10.Baden Cooke Australia
11.Robbie McEwen Australia
12.Yaroslav Popovych Oekraïne
13.Rubens Bertogliati Zwitserland
14.Marcus Ljunqvist Zweden
15.Luca Scinto Italia
16.Vladimir Karpets Rusland
17.Michael Skelde Denemarken
18.Sven Teutenberg Duitsland
19.Zbigniew Piatek Polen
20.Mario Cipollini Italia
2001
1.Paolo Bettini Italia
2.Erik Dekker Nederland
3.Erik Zabel Duitsland
4.Andrej Hauptman Slovenia
5.Michele Bartoli Italia
6.Beat Zberg Zwitserland
7.Jan Ullrich Duitsland
8.Giuliano Figueras Italia
9.Paolo Lanfranchi Italia
10.Dave Bruylandts Belgium
11.Aleksander Botcharov Rusland
12.Guennadi Mikhailov Rusland
13.Mario Aerts Belgium
14.Niki Aebersold Zwitserland
15.Piotr Wadecki Polen
16.Oscar Freire Spanje
17.Andrei Tchmil Belgium
18.Santiago Botero Colombia
19.Levy Leipheimer U.S.A.
20.Tomas Konecny Tsjechië
2000
1.Raimundas Vainsteins Letland
2.Oscar Freire Spanje
3.Paolo Bettini Italië
4.Zbigniew Spruch Polen
5.Francesco Casagrande Italië
6.Michael Boogerd Nederland
7.Oscar Camenzind Zwitserland
8.Michele Bartoli Italië
9.Axel Merckx België
10.Andrei Tchmil België
11.Nico Mattan België
12.Gorazd Stangelj Slovenia
13.Davide Rebellin Italië
14.Raimundas Rumsas Litouwen
15.Bo Hamburger Denemarken
16.Mauro Gianetti Zwitserland
17.Jose Luis Rubiera Spanje
18.Manuel Beltran Spanje
19.Chris Peers België
20.Gianni Faresin Italië
1999
1.Marcus Zberg Zwitserland
2.Oscar Camenzind Zwitserland
3.Jean Cyrille Robin Frankrijk
4.Frank Vandenbroucke België
5.Jan Ullrich Duitsland
6.Daniele Nardello Italië
7.Johan Museeuw België
8.Michael Boogerd Nederland
9.Rolf Sorensen Denemarken
10.Andrea Tafi Italië
11.Pavel Tonkov Rusland
12.Maarten Den Bakker Nederland
13.Beat Zberg Zwitserland
14.Marco Velo Italië
15.Dimitri Konyshev Rusland
16.Francesco Casagrande Italië
17.Raimundas Vainsteins Letland
18.Gianni Faresin Italië
19.Marco Serpellini Italië
20.Oscar Freire Spanje
1998
1.Michele Bartoli Italië
2.Michael Boogerd Nederland
3.Peter Van Petegem België
4.Andrea Tafi Italië
5.Oscar Camenzind Zwitserland
6.Emmanuel Magnien Frankrijk
7.Udo Bolts Duitsland
8.Lance Armstrong U.S.A.
9.Lauri Aus Estland
10.Andrei Zintchenko Rusland
11.Martin Hvastija Slovenië
12.Jaan Kirsipuu Estland
13.Jacky Durand Frankrijk
14.Maarten Den Bakker Nederland
15.Mario Aerts België
16.Sergei Ivanov Rusland
17.Serhiy Gontchar Oekraine
18.Rolf Aldag Duitsland
19.Marc Wauters België
20.Niki Aebersold Zwitserland
1997
1.Bo Hamburger Denemarken
2.Laurent Dufaux Zwitserland
3.Udo Bolts Duitsland
4.Johan Museeuw België
5.Laurent Brochard Frankrijk
6.Laurent Jalabert Frankrijk
7.Michele Bartoli Italië
8.Francesco Casagrande Italië
9.Davide Rebellin Italië
10.Mauro Gianetti Zwitserland
11.Andrei Tchmil Ukraine
12.Andrea Tafi Italië
13.Henk Vogels Australië
14.Cedric Vasseur Frankrijk
15.Leon Van Bon Nederland
16.Jo Planckaert België
17.Aart Vierhouten Nederland
18.Lars Michaelsen Denemarken
19.Wilfried Peeters België
20.Oscar Camenzind Zwitserland
1996
1.Michele Bartoli Italië
2.Richard Virenque Frankrijk
3.Johan Museeuw België
4.Laurent Jalabert Frankrijk
5.Toni Rominger Zwitserland
6.Davide Rebellin Italië
7.Bjarne Riis Denemarken
8.Mauro Gianetti Zwitserland
9.Andrea Tafi Italië
10.Axel Merckx België
11.Laurent Dufaux Zwitserland
12.Andrea Ferrigato Italië
13.Fernando Escartin Spanje
14.Luc Leblanc Frankrijk
15.Gianni Faresin Italië
16.Pascal Herve Frankrijk
17.Laurent Brochard Frankrijk
18.Francesco Casagrande Italië
19.Gianni Bugno Italië
20.Claudio Chiappucci Italië
1995
1.Miguel Indurain Spanje
2.Richard Virenque Frankrijk
3.Mauro Gianetti Zwitserland
4.Rolf Sorensen Denemarken
5.Abraham Olano Spanje
6.Marco Pantani Italië
7.Francesco Casagrande Italië
8.Dimitri Konyshev Rusland
9.Felice Puttini Zwitserland
10.Fernando Escartin Spanje
11.Pascal Richard Zwitserland
12.Jose Maria Jimenez Spanje
13.Paolo Lanfranchi Italië
14.Oscar Pellicioli Italië
15.Zenon Jaskula Polen
16.Oliveiro Rincon Colombië
17.Miguel Arroyo Mexico
18.Andy Hampsten U.S.A.
19.Jose Jaime Gonzalez Pico Colombië
20.Israel Ochoa Colombië
1994
1.Richard Virenque Frankrijk
2.Dimitri Konyshev Rusland
3.Erik Dekker Nederland
4.Massimo Ghirotto Italië
5.Luc Leblanc Frankrijk
6.Laudelino Cubino Spanje
7.Rolf Sörensen Denemarken
8.Claudio Chiappucci Italië
9.Bjarne Riis Denemarken
10.Lance Armstrong V.S.A.
11.Felice Puttini Zwitserland
12.Laurent Dufaux Zwitserland
13.Erik Breukink Nederland
14.Giorgio Furlan Italië
15.Davide Cassani Italië
16.Armand De Las Cuevas Frankrijk
17.Laurent Madouas Frankrijk
18.Udo Bölts Duitsland
19.Maurizio Fondriest Italië
20.Bruno Cenghialta Italië
1993
1 Johan Bruyneel O.N.C.E. België
2 Rolf Sorensen Carrera Denemarken
3 Andreas Kappes Mecair BRD
4 Philippe Louviot O.N.C.E. Frankrijk
5 Silvio Martinello Mercatone Italië
6 Bjarne Riis Ariostea Denemarken
7 Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk
8 Beat Zberg Carrera Zwitserland
9 Etienne De Wilde Telekom België
10 Pascal Richard Ariostea Zwitserland
11 Jesper Skibby T.V.M. Denemarken
12 Lance Armstrong Motorola VSA
13 Maurizio Fondriest Lampre Italië
14 Vjatsjeslav Ekimov Histor Rusland
15 Dimitri Konyshev Jolly Rusland
16 Johan Museeuw GB-MG België
17 Felice Puttini Naessens Zwitserland
18 Gerard Rue Banesto Frankrijk
19 Pascal Lino Festina Frankrijk
20 Olaf Ludwig Telekom BRD
1992
1 Charly Mottet R.M.O. Frankrijk
2 Laurent Fignon Gatorade Frankrijk
3 Claudio Chiappucci Carrera Italië
4 Steven Rooks Buckler Nederland
5 Luc Leblanc Castorama Frankrijk
6 Stephen Roche Carrera Ierland
7 Miguel Indurain Banesto Spanje
8 Gianni Bugno Gatorade Italië
9 Johan Bruyneel O.N.C.E. België
10 Zbigniew Spruch Lampre Polen
11 Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk
12 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken
13 Toni Rominger Clas Zwitserland
14 Luc Roosen Tulip België
15 Gerard Rue Castorama Frankrijk
16 Dimitri Konyshev T.V.M. Rusland
17 Pedro Delgado Banesto Spanje
18 Beat Zberg Helvetia Zwitserland
19 Jan Nevens Lotto België
20 Federico Echave Clas Spanje
1991
1.Gianni Bugno Italië
2.Maurizio Fondriest Italië
3.Miguel Indurain Spanje
4.Laurent Fignon Frankrijk
5.Kai Hundertmark Duitsland
6.Steven Rooks Nederland
7.Rudy Dhaenens België
8.Franco Ballerini Italië
9.Dirk De Wolf België
10.Bjarne Riis Denemarken
11.Gérard Rué Frankrijk
12.Pjotr Ugrumov U.S.S.R.
13.Stephen Hodge Australië
14.Alvaro Mejia Colombia
15.Federico Echave Spanje
16.Claudio Chiappucci Italië
17.Marc Madiot Frankrijk
18.Charly Mottet Frankrijk
19.Luc Leblanc Frankrijk
20.Brian Holm Denemarken
1990
1.Maurizio Fondriest Italië
2.Johnny Weltz Denemarken
3.Claude Criquielion België
4.Dirk De Wolf België
5.Rudy Dhaenens België
6.Gianni Bugno Italië
7.Greg Lemond Verenigde Staten
8.Sean Kelly Ierland
9.Pjotr Ugrumov U.S.S.R.
10.Marino Lejaretta Spanje
11.Laurent Jalabert Frankrijk
12.Dimitri Konyshev U.S.S.R.
13.Andrei Tchmil U.S.S.R.
14.Steve Bauer Canada
15.Martial Gayant Frankrijk
16.Joachim Halupczok Polen
17.Pello Ruiz Cabestany Spanje
18.Sylwester Szturnoga Polen
19.Marek Kulas Polen
20.Marco Vitali Italië
1989
1.Maurizio Fondriest Italië
2.Steve Bauer Canada
3.Toni Rominger Zwitserland
4.Dimitri Konyshev U.S.S.R.
5.Claude Criquielion België
6.Greg Lemond Verenigde Staten
7.Luc Suykerbuyck Nederland
8.Sean Kelly Ierland
9.Marino Lejaretta Spanje
10.Gianni Bugno Italië
11.Oleg Jarotsjenko U.S.S.R.
12.Federico Echave Spanje
13.Hartmut Bölts Duitse Bondsrepubliek
14.Pedro Delgado Spanje
15.Andrew Hampsten Verenigde Staten
16.Steven Rooks Nederland
17.Andreas Kappes Duitse Bondsrepubliek
18.Alvaro Pino Spanje
19.Pjotr Ugrumov U.S.S.R.
20.Martin Earley Ierland
1988
1.Maurizio Fondriest Italië
2.Martial Gayant Frankrijk
3.Januusz Kuum Noorwegen
4.Thomas Wegmüller Zwitserland
5.Adri Van Der Poel Nederland
6.Eddy Planckaert België
7.Sean Kelly Ierland
8.Claude Criquielion België
9.Rolf Sörensen Denemarken
10.Acacio Da Silva Portugal
11.Steven Rooks Nederland
12.Ronan Pensec Frankrijk
13.Fernando Carvalho Portugal
14.Phil Anderson Australië
15.Dag‑Otto Lauritzen Noorwegen
16.Gianni Bugno Italië
17.Hartmut Bölts B.R.D.
18.Andreas Kappes B.R.D.
19.Eric Maechler Zwitserland
20.Gert‑Jan Theunisse Nederland
1987
1.Raul Alcala Mexico
2.Gerhard Zadrobilek Oostenrijk
3.Jean-François Bernard Frankrijk
4.Claude Criquielion België
5.Stephen Roche Ierland
6.Andy Hampsten Verenigde Staten
7.Luciano Loro Italië
8.Steven Rooks Nederland
9.Steve Bauer Canada
10.Marino Lejaretta Spanje
11.Erik Breukink Nederland
12.Marc Sergeant België
13.Ron Kiefel Verenigde Staten
14.Eric Vanderaerden België
15.Peter Stevenhaagen Nederland
16.Moreno Argentin Italië
17.Alfonso Gutierrez Spanje
18.Juan Fernandez Spanje
19.Sean Kelly Ierland
20.Teun Van Vliet Nederland
1986
1.Moreno Argentin Sammontana Italië
2 Sean Kelly Kas Ierland
3 Phil Anderson Panasonic Australië
4 Greg Lemond La Vie Claire VSA
5 Claude Criquielion Hitachi België
6 Charly Mottet Systeme U Frankrijk
7 Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
8 Juan Fernandez Martin Zor Spanje
9 Marc Sergeant Lotto België
10 Alfonso Gutierrez Teka Spanje
11 Jesper Worre Santini Denemarken
12 Ludo Peeters Kwantum België
13 Michael Wilson Ecoflam Australië
14 Federico Echave Teka Spanje
15 Pello Ruiz Cabestany Seat Spanje
16 Jesus Blanco Vilar Teka Spanje
17 Nico Verhoeven Skala Nederland
18 Guido Bontempi Carrera Italië
19 Joop Zoetemelk Kwantum Nederland
20 Philippe Van Den Branden Hitachi België
1985
1.Francisco Rodriguez Colombia
2.Marc Madiot Frankrijk
3.Alvaro Pino Spanje
4.Charly Mottet Frankrijk
5.Celestino Prieto Spanje
6.Greg Lemond Verenigde Staten
7.Moreno Argentin Italië
8.Jorg Müller Zwitserland
9.Acacio da Silva Portugal
10.Rolf Gölz B.R.D.
11.Claude Criquielion België
12.Steve Bauer Canada
13.Pedro Delgado Spanje
14.Juan Fernandez Spanje
15.Eduardo Chozas Spanje
16.Francesco Moser Italië
17.José Luis Navarro Spanje
18.Urs Zimmermann Zwitserland
19.Claudio Corti Italië
20.Charly Bérard Frankrijk
1984
1.Claude Criquielion België
2.Robert Millar Groot-Brittannië
3.Joop Zoetemelk Nederland
4.Claudio Corti Italië
5.Moreno Argentin Italië
6.Niki Rüttiman Zwitserland
7.Steve Bauer Canada
8.Francisco Rodriguez Colombia
9.Greg Lemond Verenigde Staten
10.Hubert Seiz Zwitserland
11.Bernard Bourreau Frankrijk
12.Eric Caritoux Frankrijk
13.Silvano Contini Italië
14.Raimund Dietzen Duitse Bondsrepubliek
15.Acacio da Silva Portugal
16.Palmiro Masciarelli Italië
17.Harald Maier Oostenrijk
18.Federico Echave Spanje
19.Bernardo Alfonsel Spanje
20.Marino Lejaretta Spanje
1983
1.Stephen Roche Ierland
2.Pierre Le Bigaut Frankrijk
3.Jonathan Boyer V.S.A.
4.Laurent Fignon Frankrijk
5.Claude Criquielion Belgium
6.Sean Kelly Ierland
7.Adri van der Poel Nederland
8.Giuseppe Saronni Italia
9.Fons De Wolf Belgium
10.Luciano Loro Italia
11.Greg Lemond V.S.A.
12.Robert Millar Gr.Brit.
13.Clyde Sefton Australia
14.Bernard Vallet Frankrijk
15.Stefan Mutter Zwitserland
16.Phil Anderson Australia
17.Klaus Peter Thaler B.R.D.
18.Marcel Tinazzi Frankrijk
19.Sven Ake Nilsson Zweden
20.Siegfried Hekimi Zwitserland
1982
1 Raimund Dietzen Teka BRD
2 Dieter Thurau Hoonved BRD
3 Pascal Simon Peugeot Frankrijk
4 Jonathan Boyer Sem VSA
5 Wayne Hildred Clemenso Australië
6 Marc Madiot Renault Frankrijk
7 Sean Kelly Sem Ierland
8 Joop Zoetemelk Coop Nederland
9 Laurent Fignon Renault Frankrijk
10 Marino Lejaretta Teka Spanje
11 Mario Beccia Hoonved Italië
12 Uli Muller Bonanza Zwitserland
13 Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
14 Greg Lemond Renault VSA
15 Johan Van Der Velde Raleigh Nederland
16 Willi Lienhard Almobau Zwitserland
17 Pascal Poisson Renault Frankrijk
18 Uwe Bolten Clemenso BRD
19 Michel Pollentier Marc België
20 Juan Fernandez Martin Kelme Spanje
1981
1 Giuseppe Saronni Gis Italië
2 Bernard Hinault Renault Frankrijk
3 Gilbert Duclos-Lassalle Peugeot Frankrijk
4 Francesco Moser Famcucine Italië
5 Bruno Wolfer Bianchi Zwitserland
6 Joop Zoetemelk Raleigh Nederland
7 Fons De Wolf Vermeer-Thijs België
8 Marino Lejaretta Teka Spanje
9 Freddy Maertens Boule d’Or België
10 Gianbattista Baronchelli Bianchi Italië
11 Palmiro Masciarelli Famcucine Italië
12 Robert Millar Peugeot GBr
13 Johan Van Der Velde Raleigh Nederland
14 Stefan Mutter Cilo Zwitserland
15 Ismael Lejaretta Teka Spanje
16 Serge Beucherie Sem Frankrijk
17 Gregor Braun Famcucine BRD
18 Daniel Gisiger Cilo Zwitserland
19 Sean Kelly Splendor Ierland
20 Roger De Vlaeminck Daf Trucks België
1980
1 Bernard Hinault Renault Frankrijk
2 Patrick Perret Peugeot Frankrijk
3 Pierre Raym. Villemiane Renault Frankrijk
4 Gianbattista Baronchelli Bianchi Italië
5 Roger De Vlaeminck Boule d’Or België
6 Robert Alban La Redoute Frankrijk
7 Juan Fernandez Martin Zor Spanje
8 Wladimiro Panizza Gis Italië
9 Hennie Kuiper Peugeot Nederland
10 Silvano Contini Bianchi Italië
11 Lucien Van Impe Marc België
12 Sven Ake Nilsson Miko Zweden
13 Bernard Becaas Renault Frankrijk
14 Jonathan Boyer Puch VSA
15 Jacques Osmont Boston Frankrijk
16 Bert Pronk Raleigh Nederland
17 Marino Lejaretta Teka Spanje
18 Giovanni Battaglin Inoxpran Italië
19 Paul Wellens Raleigh België
20 Jean-Rene Bernaudeau Renault Frankrijk
1979
1 Giovanni Battaglin Inoxpran Italië
2 Jean-Rene Bernaudeau Renault Frankrijk
3 Roger De Vlaeminck Gis België
4 Jose Luis Viejo Teka Spanje
5 Andre Chalmel Renault Frankrijk
6 Knud Knudsen Bianchi Noorwegen
7 Giuseppe Saronni Scic Italië
8 Jan Raas Raleigh Nederland
9 Dieter Thurau IJsboerke BRD
10 Henk Lubberding Raleigh Nederland
11 Sean Kelly Splendor Ierland
12 Bruno Wolfer Zonca Zwitserland
13 Klaus Peter Thaler Raleigh BRD
14 Gregor Braun Peugeot BRD
15 Gerrie Knetemann Raleigh Nederland
16 Bernard Vallet Miko Frankrijk
17 Joop Zoetemelk Miko Nederland
18 Jean Chassang Renault Frankrijk
19 Michel Pollentier Splendor België
20 Hennie Kuiper Peugeot Nederland
1978
1.Hennie Kuiper Nederland
2.Bernard Hinault Frankrijk
3.Gerhard Schönbacher Oostenrijk
4.Gerrie Knetemann Nederland
5.Francesco Moser Italië
6.Jorgen Marcussen Denemarken
7.Herman Van Springel België
8.Giuseppe Saronni Italië
9.Joop Zoetemelk Nederland
10.Valerio Lualdi Italië
11.André Dierickx België
12.Dieter Thurau B.R.D.
13.Freddy Maertens België
14.Roger De Vlaeminck België
15.Fedor den Hertog Nederland
16.Ferdi Van den Haute België
17.Klaus-Peter Thaler B.R.D.
18.Jan Raas Nederland
19.Sid Barras G.B.
20.Bernard Thevenet Frankrijk
1977
1.Hennie Kuiper Nederland
2.Joseph Fuchs Zwitserland
3.Francesco Moser Italië
4.Bernard Hinault Frankrijk
5.Dieter Thurau B.R.D.
6.Franco Bitossi Italië
7.Domingo Perurena Spanje
8.André Chalmel Frankrijk
9.Jacques Esclassan Frankrijk
10.Giuseppe Saronni Italië
11.Walter Godefroot België
12.Felice Gimondi Italië
13.Julian Andiano Spanje
14.Bert Pronk Nederland
15.Sven Ake Nilsson Zweden
16.Bernt Johansson Zweden
17.Miguel Maria Lasa Spanje
18.Sean Kelly Ierland
19.Jesus Esperanza Spanje
20.Francesco Galdos Spanje
1976
1.Freddy Maertens België
2.Francesco Moser Italië
3.Constantino Conti Italië
4.Joop Zoetemelk Nederland
5.Eddy Merckx België
6.Bernard Hinault Frankrijk
7.Felice Gimondi Italië
8.Jan Raas Nederland
9.Donald Allan Australië
10.Hennie Kuiper Nederland
11.Mike Neel V.S.A.
12.Miguel Maria Lasa Spanje
13.Guy Sibille Frankrijk
14.Domingo Perurena Spanje
15.Frans Verbeeck België
16.Patrick Béon Frankrijk
17.Bruno Wolfer Zwitserland
18.Jorgen Marcussen Denemarken
19.Javier Elorriaga Spanje
20.Walter Godefroot België
1975
1.Bernard Thevenet Frankrijk
2.Maurice Le Guilloux Frankrijk
3.Raymond Poulidor Frankrijk
4.Hennie Kuiper Nederland
5.Roger De Vlaeminck België
6.Jean-Pierre Danguillaume Frankrijk
7.Pedro Torres Spanje
8.Eddy Merckx België
9.Joop Zoetemelk Nederland
10.Giacinto Santambrogio Italië
11.Régis Ovion Frankrijk
12.Lucien Van Impe België
13.Gerrie Knetemann Nederland
14.Francesco Moser Italië
15.Andres Oliva Spanje
16.Frans Verbeeck België
17.Roland Salm Zwitserland
18.Bernard Bourreau Frankrijk
19.Felice Gimondi Italië
20.Roberto Poggiali Italië
1974
1.Giacinto Santambrogio Italië
2.Raymond Poulidor Frankrijk
3.Bernard Thevenet Frankrijk
4.Eddy Merckx België
5.Mariano Martinez Frankrijk
6.Herman Van Springel België
7.Joop Zoetemelk Nederland
8.Francesco Moser Italië
9.Domingo Perurena Spanje
10.Andres Oliva Spanje
11.Giovanni Battaglin Italië
12.Martin Rodriguez Colombia
13.Joseph Fuchs Zwitserland
14.Fabrizio Fabbri Italië
15.Tino Tabak Nederland
16.Gerben Karstens Nederland
17.Roland Salm Zwitserland
18.Gösta Pettersson Zweden
19.Jürgen Tschan Duitsland
20.Franco Bitossi Italië
1973
1.Roger De Vlaeminck België
2.Eddy Merckx België
3.Felice Gimondi Italië
4.Raymond Poulidor Frankrijk
5.Charly Grosskost Frankrijk
6.Frans Verbeeck België
7.Andres Gandarias Spanje
8.Jan Janssen Nederland
9.Herman Van Springel België
10.Joop Zoetemelk Nederland
11.Antonio Martos Spanje
12.Ole Ritter Denemarken
13.Walter Godefroot België
14.Freddy Maertens België
15.Lucien Aimar Frankrijk
16.Luis Ocana Spanje
17.Georges Pintens België
18.Gösta Petterson Zweden
19.José Manuel Fuente Spanje
20.Bernard Thevenet Frankrijk
1972
1.Joop Zoetemelk Nederland
2.Franco Bitossi Italië
3.Marino Basso Italië
4.Cyrille Guimard Frankrijk
5.Winfried Peffgen Duitsland
6.Eddy Merckx België
7.Michele Dancelli Italië
8.Leif Mortensen Denemarken
9.Frans Verbeeck België
10.Jean-Pierre Danguillaume Frankrijk
11.Felice Gimondi Italië
12.Wladimiro Panizza Italië
13.Roger De Vlaeminck België
14.Karl-Heinz Muddemann Duitsland
15.Domingo Perurena Spanje
16.Santiago Lazcano Spanje
17.Raymond Riotte Frankrijk
18.Barry Hoban Engeland
19.Michel Périn Frankrijk
20.Roland Berland Frankrijk
1971
1.Eddy Merckx België
2.Roger De Vlaeminck België
3.Danny Horton G.B.
4.Reg Barnett G.B.
5.Harry Jansen Nederland
6.Felice Gimondi Italië
7.Cyrille Guimard Frankrijk
8.Giancarlo Polidori Italië
9.Georges Pintens België
10.Leif Mortensen Denemarken
11.Michele Dancelli Italië
12.Frans Verbeeck België
13.Ole Ritter Denemarken
14.Roger Swerts België
15.Augustin Tamames Spanje
16.Tomas Petterson Zweden
17.Bernard Thevenet Frankrijk
18.William Bilsland G.B.
19.Jean-Pierre Genet Frankrijk
20.Franco Bitossi Italië
1970
1.Franco Bitossi Italië
2.Jean-Pierre Monseré België
3.Leif Mortensen Denemarken
4.Felice Gimondi Italië
5.Leslie West Gr.Brit.
6.Charly Rouxel Frankrijk
7.Rini Wagtmans Nederland
8.Alain Vasseur Frankrijk
9.Walter Godefroot België
10.Frans Verbeeck België
11.Gerard Vianen Nederland
12.Roger De Vlaeminck België
13.Rolf Wolfshol B.R.D.
14.Jan Krekels Nederland
15.Cyrille Guimard Frankrijk
16.Harm Ottenbros Nederland
17.Rudi Altig B.R.D.
18.Jan Janssen Nederland
19.Marino Basso Italië
20.Michele Dancelli Italië
1969
1 Michele Dancelli Pepsi Cola Italië
2 Rik Van Looy Willem II België
3 Joaquim Agostinho Frimatic Portugal
4 Jaak Frijters Mann Nederland
5 Harm Ottenbros Willem II Nederland
6 Julien Stevens Smiths België
7 Guido Reybroeck Faema België
8 Roger Swerts Faema België
9 Davide Boifava Molteni Italië
10 Jan Harings Caballero Nederland
11 Winfried Boelke Peugeot BRD
12 Jose Catieau Sonolor Frankrijk
13 Enrico Paolini Scic Italië
14 Gerben Karstens Peugeot Nederland
15 Gianni Motta Molteni Italië
16 Rolf Wolfshol Bic BRD
17 Evert Dolman Willem II Nederland
18 Bernard Guyot Sonolor Frankrijk
19 Roger De Vlaeminck Flandria België
20 Gregorio San Miguel Kas Spanje
1968
1 Gianni Motta Molteni Italië
2 Herman Van Springel Mann België
3 Raymond Poulidor Mercier Frankrijk
4 Vittorio Adorni Faema Italië
5 Franco Bitossi Filotex Italië
6 Eddy Merckx Faema België
7 Michele Dancelli Vittadello Italië
8 Felice Gimondi Salvarani Italië
9 Lucien Aimar Bic Frankrijk
10 Vito Taccone Germanvox Italië
11 Jean Jourden Frimatic Frankrijk
12 Jacques Anquetil Bic Frankrijk
13 Rik Van Looy Willem II België
14 Rudi Altig Salvarani BRD
15 Karl-Heinz Kunde Batavus BRD
16 Joaquim Agostinho Sporting Lisboa Portugal
17 Johnny Schleck Pelforth Luxemburg
18 Harry Steevens Willem II Nederland
19 Louis Pfenniger Tigra Zwitserland
20 Robert Hagmann Frimatic Zwitserland
1967
1.Gianni Motta Italië
2.Eddy Merckx België
3.Jan Janssen Nederland
4.Ramon Saez Spanje
5.André Foucher Frankrijk
6.Manuel José Lasa Spanje
7.Daniël Van Rijckeghem België
8.Michele Dancelli Italië
9.Jos Boons België
10.Robert Hagmann Zwitserland
11.Peter Post Nederland
12.Rolf Wolfshol B.R.D.
13.Marino Basso Italië
14.Rudi Altig B.R.D.
15.Gerben Karstens Nederland
16.Harry Steevens Nederland
17.Raymond Riotte Frankrijk
18.Paul Lemeteyer Frankrijk
19.Jan Harings Nederland
20.José Lopez-Rodriguez Spanje
1966
1.Gianni Motta Italië
2.Guido Reybrouck België
3.Rudi Altig B.R.D.
4.Jacques Anquetil Frankrijk
5.Raymond Poulidor Frankrijk
6.Jean-Claude Theillière Frankrijk
7.Jean Stablinski Frankrijk
8.Italo Zilioli Italië
9.Jo De Roo Nederland
10.Lucien Aimar Frankrijk
11.Martin Vandenbossche België
12.Felice Gimondi Italië
13.Eddy Merckx België
14.Flaviano Vicentini Italië
15.Michele Dancelli Italië
16.Seamus Elliott Ierland
17.Winfried Bölke B.R.D.
18.Jos Huysmans België
19.Georges Groussard Frankrijk
20.Cees Haast Nederland
1965
1.Tom Simpson Gr.Brit.
2.Rudi Altig B.R.D.
3.Roger Swerts België
4.Arie Den Hartog Nederland
5.Peter Post Nederland
6.Karl-Heinz Kunde B.R.D.
7.Luis Otano Spanje
8.André Zimmermann Frankrijk
9.René Bingelli Zwitserland
10.Franco Balmanion Italië
11.Francesco Gabica Spanje
12.Jean Stablinski Frankrijk
13.Antonio Gomez del Moral Spanje
14.Bruno Mealli Italië
15.Sebastian Elorza Spanje
16.Ward Sels België
17.Valentin Uriona Spanje
18.Italo Zilioli Italië
19.Fernando Manzaneque Spanje
20.Bernard Vandekerkhove België
1964
1.Luis Otano Spanje
2.Adriano Durante Italië
3.Jan Janssen Nederland
4.Vittorio Adorni Italië
5.Raymond Poulidor Frankrijk
6.Tom Simpson Gr.Brit.
7.Italo Zilioli Italië
8.Jo De Haan Nederland
9.Jacques Anquetil Frankrijk
10.Fernando Manzaneque Spanje
11.Jean Stablinski Frankrijk
12.Franco Cribiori Italië
13.Benoni Beheyt België
14.Ward Sels België
15.Horst Oldenburg B.R.D.
16.Michael Wright Gr.Brit.
17.Hans Junkermann B.R.D.
18.Peter Post Nederland
19.Rudi Altig B.R.D.
20.Seamus Elliot Ierland
1963
1.Raymond Poulidor Frankrijk
2.Benoni Beheyt België
3.Rik Van Looy België
4.Jan Janssen Nederland
5.Jacques Anquetil Frankrijk
6.Jo De Haan Nederland
7.Rolf Maurer Zwitserland
8.André Darrigade Frankrijk
9.Jean Stablinski Frankrijk
10.Jef Planckaert België
11.Hans Junkermann B.R.D.
12.Louis Proost België
13.Armand Desmet België
14.Angelino Soler Spanje
15.Franco Cribiori Italië
16.Mino Bariviera Italië
17.Seamus Elliot Ierland
18.Klaus Bugdahl B.R.D.
19.Gilbert Desmet België
20.Sigi Renz B.R.D.
1962
1.Luis Otano Spanje
2.Arnaldo Pambianco Italië
3.Jean Stablinski Frankrijk
4.Jos Hoevenaers België
6.Guido Carlesi Italië
7.Rolf Wolfshol Duitsland
8.Huib Zilverberg Nederland
9.Sigi Renz Duitsland
10.Henri Anglade Frankrijk
11.Horst Oldenburg Duitsland
12.Franco Cibriori Italië
13.Piet Rentmeester Nederland
14.Antonio Suarez Spanje
15.Bas Maliepaard Nederland
16.Jacques Anquetil Frankrijk
17.Raymond Poulidor Frankrijk
18.André Darrigade Frankrijk
19.Hans Junkermann Duitsland
20.Kurt Gimmi Zwitserland
1961
1.Raymond Poulidor Frankrijk
2.Ercole Baldini Italië
3.Rik Van Looy België
4.Nino Defilippis Italië
5.José Bernardez Spanje
6.Jo De Roo Nederland
7.Jean Stablinski Frankrijk
8.Jef Planckaert België
9.Gastone Nencini Italië
10.Tom Simpson Gr.Brit.
11.Hans Junkermann Duitsland
12.Irnerio Massignan Italië
13.Piet Rentmeester Nederland
14.Palle Lykke Denemarken
15.Angelo Conterno Italië
16.Jacques Anquetil Frankrijk
17.Mies Stolker Nederland
18.Federico Bahamontes Spanje
19.Diego Ronchini Italië
20.Frans De Mulder België
1960
1.Raymond Poulidor Frankrijk
2.Irnerio Massignan Italië
3.Pino Cerami België
4.Rik Van Looy België
5.André Darrigade Frankrijk
6.Antonio Suarez Spanje
7.Hans Junkermann B.R.D.
8.Charly Gaul Luxemburg
9.Piet Damen Nederland
10.Jacques Anquetil Frankrijk
11.Brian Robinson Gr.Brit.
12.Jef Planckaert België
13.Nino Defilippis Italië
14.Raymond Mastrotto Frankrijk
15.Graziano Battistini Italië
16.Jean Stablinski Frankrijk
17.Frans De Mulder België
18.Jan Adriaenssens België
19.Piet Rentmeester Nederland
20.Henri Anglade Frankrijk
1959
1.Antonio Suarez Spanje
2.Diego Ronchini Italië
3.André Darrigade Frankrijk
4.Friedhelm Fischerkeller Duitsland
5.Michele Gismondi Italië
6.Noël Foré België
7.Tom Simpson Gr.Brit.
8.Albert Geldermans Nederland
9.Coen Niesten Nederland
10.Jacques Anquetil Frankrijk
11.Angelo Conterno Italië
12.Frans Schoubben België
13.Hans Junkermann Duitsland
14.Tadeusz Wierucki Polen
15.Roger Hassenforder Frankrijk
16.Ronald Murray Australië
17.Michel Dejouhannet Frankrijk
18.Jo De Haan Nederland
19.Gilbert De Smet België
20.Piet Damen Nederland
1958
1.Miel Van Cauter België
2.Rik Van Looy België
3.Louison Bobet Frankrijk
4.Seamus Elliott Ierland
5.Jef Planckaert België
6.Wim Van Est Nederland
7.Max Schellenberg Zwitserland
8.Jacques Anquetil Frankrijk
9.Jos Hoevenaers België
10.Leopold Rosseel België
11.Guido Carlesi Italië
12.Federico Bahamontes Spanje
13.Karel Clerckx België
14.Rik Van Steenbergen België
15.Heinz Traxel Zwitserland
16.Brian Haskell G.B.
17.Erwin Schweizer Zwitserland
18.Gastone Nencini Italië
19.Willy Schroeders België
20.Jean-Claude Skerl Frankrijk
1957
1.Rik Van Looy België
2.Rik Van Steenbergen België
3.Louison Bobet Frankrijk
4.André Darrigade Frankrijk
5.Wim Van Est Nederland
6.Ercole Baldini Italië
7.Fred De Bruyne België
8.Jacques Anquetil Frankrijk
9.Leon Van Daele België
10.Wout Wagtmans Nederland
11.Henrik Andresen Denemarken
12.Julien Schepens België
13.Marcel Ernzer Luxemburg
14.Marcel Janssens België
15.Leo Van Der Pluym Nederland
16.Gastone Nencini Italië
17.Charly Gaul Luxemburg
18.Antonio Ferraz Spanje
19.Germain De Rijcke België
20.Franz Reitz B.R.D.
1956
1.Louison Bobet Frankrijk
2.Rik Van Looy België
3.Stan Ockers België
4.Germain De Rijcke België
5.Rik Van Steenbergen België
6.Gerrit Schulte Nederland
7.Fred De Bruyne België
8.Gerrit Voorting Nederland
9.Jacques Dupont Frankrijk
10.Gastone Nencini Italië
11.André Darrigade Frankrijk
12.Daan De Groot Nederland
13.André Vlayen België
14.Fiorenzo Magni Italië
15.Seamus Elliot Ierland
16.Fausto Coppi Italië
17.Bernard Gauthier Frankrijk
18.Pierino Baffi Italië
19.Miguel Poblet Spanje
20.Dave Bedwell Gr.Brit.
1955
1.Louison Bobet Frankrijk
2.Gastone Nencini Italië
3.Miguel Poblet Spanje
4.Stan Ockers België
5.Jean Brankart België
6.Germain De Rijcke België
7.Raphael Geminiani Frankrijk
8.Jean-Pierre Schmitz Luxemburg
9.Ferdi Kübler Zwitserland
10.André Darrigade Frankrijk
11.Jean Robic Frankrijk
12.Ludwig Hörmann Duitsland
13.Marcel Janssens België
14.Hugo Koblet Zwitserland
15.Jacques Anquetil Frankrijk
16.Pasquale Fornara Italië
17.Fausto Coppi Italië
18.Bruno Monti Italië
19.Ribeiro Da Silva Portugal
20.Antonin Rolland Frankrijk
1954
1.Louison Bobet Frankrijk
2.André Darrigade Frankrijk
3.Jean Robic Frankrijk
4.Ferdi Kübler Zwitserland
5.Ludwig Hörmann Duitsland
6.Gerrit Voorting Nederland
7.Stan Ockers België
8.Wout Wagtmans Nederland
9.Fritz Schär Zwitserland
10.Charly Gaul Luxemburg
11.Michele Gismondi Italië
12.Fausto Coppi Italië
13.Jacques Anquetil Frankrijk
14.Robert Varnajo Frankrijk
15.Jean Forestier Frankrijk
16.Fred De Bruyne België
17.Pasquale Fornara Italië
18.Andrea Carrea Italië
19.Valentin Petry Duitsland
20.Briek Schotte België
1953
1.Louison Bobet Frankrijk
2.André Darrigade Frankrijk
3.Ferdi Kübler Zwitserland
4.Ludwig Hörmann Duitsland
5.Gerrit Voorting Nederland
6.Stan Ockers België
7.Wout Wagtmans Nederland
8.Adolphe Deledda Frankrijk
9.Valentin Petry Duitsland
10.Briek Schotte België
11.Germain Derijcke België
12.Raphael Geminiani Frankrijk
13.Fausto Coppi Italië
14.Michele Gismondi Italië
15.Nino Defilippis Italië
16.Charly Gaul Luxemburg
17.Fiorenzo Magni Italië
18.Marcel Ernzer Luxemburg
19.Jesus Lorono Spanje
20.Martin Van Geneugden België
1952
1.Gino Bartali Italië
2.Fausto Coppi Italië
3.Fiorenzo Magni Italië
4.Godfried Weilenmann Zwitserland
5.Hugo Koblet Zwitserland
6.Louison Bobet Frankrijk
7.Serafino Biagioni Italië
8.Raphael Geminiani Frankrijk
9.Stan Ockers België
10.Jean Robic Frankrijk
11.Ferdi Kübler Zwitserland
12.Ward Van Ende België
13.Rik Van Steenbergen België
14.Wim Van Est Nederland
15.Gerrit Voorting Nederland
16.Jean Dotto Frankrijk
17.Antonin Rolland Frankrijk
18.André Darrigade Frankrijk
19.Jan Adriaenssens België
20.Gilbert Bauvin Frankrijk
1951
1.Gino Bartali Italië
2.Fausto Coppi Italië
3.Fiorenzo Magni Italië
4.Ferdi Kübler Zwitserland
5.Louison Bobet Frankrijk
6.Hugo Koblet Zwitserland
7.Antonio Bevilacqua Italië
8.Serafino Biagioni Italië
9.Pierre Cogan Frankrijk
10.Franco Franchi Italië
11.Pasquale Fornara Italië
12.Stan Ockers België
13.Umberto Drei Italië
14.Jean Robic Frankrijk
15.Georges Aeschlimann Zwitserland
16.Vincenzo Rossello Italië
17.Giancarlo Astrua Italië
18.Godfried Weilenmann Zwitserland
19.Alfredo Martini Italië
20.Giuseppe Minardi Italië
1950
1.François Mahé Frankrijk
2.René Desmet België
3.Fiorenzo Magni Italië
4.Livio Isotti Italië
5.Isidoor Derijcke België
6.Joseph Pagotto Frankrijk
7.Norbert Esnault Frankrijk
8.Gino Bartali Italië
9.André Labeylie Frankrijk
10.Briek Schotte België
11.Theo Middelkamp Nederland
12.Ferdi Kübler Zwitserland
13.Maurice Neyt België
14.Gerrit Schulte Nederland
15.Charles Gregorini Frankrijk
16.Louison Bobet Frankrijk
17.Albert Ramon België
18.Stan Ockers België
19.Jean-Marie Cieleska Frankrijk
20.Joseph Mirando Frankrijk
1949
1.Fiorenzo Magni Italië
2.Gino Bartali Italië
3.Gaston Dupuy Frankrijk
4.Fritz Schär Zwitserland
5.Andrea Carrea Italië
6.Gerrit Voorting Nederland
7.Roger Walkowiak Frankrijk
8.Roger Creton Frankrijk
9.Camille Cleramboscq Frankrijk
10.Roger Dequesne Frankrijk
11.Joseph Morvan Frankrijk
12.Karel Van Dormael België
13.Jean Erussard Frankrijk
14.Rik Van Steenbergen België
15.Ferdi Kübler Zwitserland
16.Alexandre Sowa Polen
17.Jacques Renaud Frankrijk
18.Fausto Coppi Italië
19.Briek Schotte België
20.Gerrit Schulte Nederland
1948
1.Fiorenzo Magni Italië
2.Gino Bartali Italië
3.Gaston Dupuy Frankrijk
4.Fritz Schär Zwitserland
5.Jean Erussard Frankrijk
6.Marcel Dussault Frankrijk
7.Luciano Pezzi Italië
8.Giancarlo Astrua Italië
9.Abdelkader Zaaf Algerije
10.Günther Pankoke Duitsland
11.Bernardo Capo Spanje
12.Angelo Collinelli Frankrijk
13.Marcel Hendrickx België
14.Manolo Rodriguez Spanje
15.Vincenzo Rossello Italië
16.Dominique Torelli Frankrijk
17.Senen Mesa Spanje
18.Marius Bonnet Frankrijk
19.Briek Schotte België
20.Apo Lazarides Frankrijk
1947
1.Fiorenzo Magni Italië
2.Gino Bartali Italië
3.Vincenzo Rossello Italië
4.Marius Bonnet Frankrijk
5.Ernest Allemeersch België
6.Roger De Cock België
7.Henri Bonnet Frankrijk
8.Alphonse Antoine Frankrijk
9.Roland Chappuis Frankrijk
10.Maurice Quentin Frankrijk
11.Jean Breuer België
12.Theo Middelkamp Nederland
13.Briek Schotte België
14.Albert Sercu België
15.Sjef Jansen Nederland
16.Tino Ausenda Italië
17.Lucien Matthijs België
18.René Barrère Frankrijk
19.Edouard Fachleitner Frankrijk
20.Gaston Grimbert Frankrijk
1946
1.Fiorenzo Magni Italië
2.Gino Bartali Italië
3.Vincenzo Rossello Italië
4.Roger De Cock België
5.Maurice Quentin Frankrijk
6.Briek Schotte België
7.Lucien Matthijs België
8.Albert Dolhats Frankrijk
9.Philippe Martineau Frankrijk
10.Georges Aeschlimann Zwitserland
11.Gottfried Weilenmann Zwitserland
12.Georges Meunier Frankrijk
13.Antonin Rolland Frankrijk
14.Ferdi Kübler Zwitserland
15.Edouard Muller Frankrijk
16.Charles Joly Frankrijk
17.Louison Bobet Frankrijk
18.Robert Lang Zwitserland
19.Manuel Huguet Frankrijk
20.Angelo Menon Italië
1945
1 Gino Bartali Italië
2 Bernardo Capo Blomer Spanje
3 Vincenzo Rossello Italië
4 Fiorenzo Magni Italië
5 Fritz Schaer Zwitserland
6 Roger De Cock België
7 Maurice Quentin Frankrijk
8 Jean Kirchen Luxemburg
9 Gerrit Voorting Nederland
10 Briek Schotte België
11 Emile Idee Frankrijk
12 Lucien Matthijs België
13 Albert Dolhats Frankrijk
14 Gottfried Weilenmann Zwitserland
15 Vittorio Rossello Italië
16 Philippe Martineau Frankrijk
17 Ferdi Kubler Zwitserland
18 Georges Aeschlimann Zwitserland
19 Bob Maitland Gr.Brit.
20 Georges Meunier Frankrijk
1944
1 Henri Aubry Frankrijk
2 Ernst Stettler Zwitserland
3 Gerard Van Beek Nederland
4 Willy Hutmacher Zwitserland
5 Umberto Drei Italië
6 Nils Johansson Zweden
7 Oscar Plattner Zwitserland
8 Luciano Maggini Italië
9 Jean Baldassari Frankrijk
10 Alfio Ferrari Italië
11 Louis Caput Frankrijk
12 Silvio Pedroni Italië
13 Fausto Coppi Italië
14 Fritz Schaer Zwitserland
15 Olle Wanlund Zweden
16 Gerrit Schulte Nederland
17 Urbain Caffi Frankrijk
18 Karl Kittsteiner Duitsland
19 Severino Canavesi Italië
20 Archibald Clark Gr.Brit.
1943
1 Svend Emborg Denemarken
2 Hans Knecht Zwitserland
3 Josef Wagner Zwitserland
4 Henri Aubry Frankrijk
5 Ernst Stettler Zwitserland
6 Gerard Van Beek Nederland
7 Willy Hutmacher Zwitserland
8 Umberto Drei Italië
9 Sven Johansson Zweden
10 Oscar Plattner Zwitserland
11 Aldo Ronconi Italië
12 Luciano Maggini Italië
13 Vito Ortelli Italië
14 Jean Baldassari Frankrijk
15 Hans Sommer Zwitserland
16 Alfio Ferrari Italië
17 Julian Berrendero Spanje
18 Theo Middelkamp Nederland
19 Mario Ricci Italië
20 Joseph Bintner Luxemburg
1942
1 Hans Knecht Zwitserland
2 Svend Emborg Denemarken
3 Adolfo Leoni Italië
4 Frederyk Sorensen Denemarken
5 Joop Demmenie Nederland
6 Josef Wagner Zwitserland
7 Henri Aubry Frankrijk
8 Ernst Stettler Zwitserland
9 Gerard Van Beek Nederland
10 Willy Hutmacher Zwitserland
11 Fausto Coppi Italië
12 Silvio Pedroni Italië
13 Ernest Naf Zwitserland
14 Severino Canavesi Italië
15 Ferdi Kubler Zwitserland
16 Nils Johansson Zweden
17 Emile Idee Frankrijk
18 Julian Berrendero Spanje
19 Karl Kittsteiner Duitsland
20 Joseph Bintener Luxemburg
1941
1 Edgar Buchwalder Zwitserland
2 Gottlieb Weber Zwitserland
3 Fritz Scheller Duitsland
4 Robert Charpentier Frankrijk
5 Hans Knecht Zwitserland
6 Guy Lapebie Frankrijk
7 Erich Nievergelt Zweden
8 Adolfo Leoni Italië
9 Robert Dorgebray Frankrijk
10 Auguste Garrebeek België
11 Armand Putzeys België
12 Frans Van Der Motten België
13 Juul Lowagie België
14 Georg Stach Duitsland
15 Frederyk Sorensen Denemarken
16 Joop Demmenie Nederland
17 Rene Vietto Frankrijk
18 Antonio Sancho Spanje
19 Louis Motke Nederland
20 Erich Bautz Duitsland
1940
1 Edgar Buchwalder Zwitserland
2 Ivo Mancini Italië
3 Robert Charpentier Frankrijk
4 Pierino Favalli Italië
5 Gottlieb Weber Zwitserland
6 Fritz Scheller Duitsland
7 Guy Lapebie Frankrijk
8 Erich Nievergelt Zweden
9 Robert Dorgebray Frankrijk
10 Auguste Garrebeek België
11 Armand Putzeys België
12 Marcel Kint België
13 Frans Van Der Motten België
14 Juul Lowagie België
15 Rene Le Greves Frankrijk
16 Adolfo Leoni Italië
17 Petrus Van Theemsche België
18 Frederyk Sorensen Denemarken
19 Louis Motke Nederland
20 Gino Bartali Italië
1939
1 Edgar Buchwalder Zwitserland
2 Andre Deforge Frankrijk
3 Kees Pellenaars Nederland
4 Willi Grundahl Denemarken
5 Ivo Mancini Italië
6 Robert Charpentier Frankrijk
7 Pierino Favalli Italië
8 Gottlieb Weber Zwitserland
9 Fritz Scheller Duitsland
10 Guy Lapebie Frankrijk
11 Erich Nievergelt Zwitserland
12 Robert Dorgebray Frankrijk
13 Karel Kaers België
14 Raymond Louviot Frankrijk
15 Auguste Garrebeek België
16 Armand Putzeys België
17 Hans Gilgen Zwitserland
18 Marcel Kint België
19 Walter Loeber Duitsland
20 Frans Van Der Motten België
1938
1.Paul Egli Zwitserland
2.Kurt Stettler Zwitserland
3.Paul-Emile André België
4.Kees Pellenaars Nederland
5.André Deforge Frankrijk
6.Werner Grundahl Denemarken
7.Ivo Mancini Italië
8.Robert Charpentier Frankrijk
9.Pierino Favalli Italië
10.Edgar Buchwalder Zwitserland
11.Gottlieb Weber Zwitserland
12.Fritz Scheller Duitsland
13.Guy Lapébie Frankrijk
14.Ernest Nievergelt Zwitserland
15.Roger Dorgebray Frankrijk
16.André Garrebeek België
17.André Putzeys België
18.Frans Van der Motten België
19.Jef Lowagie België
20.Adolfo Leoni Italië
1937
1 Edgar Buchwalder Olympia Zwitserland
2 Guy Lapebie Mercier Frankrijk
3 Paul Egli Colin Zwitserland
4 Robert Charpentier Alcyon Frankrijk
5 Gottlieb Weber Colin Zwitserland
6 Werner Grundahl Hansen France Sport Denemarken
7 Ernest Nievergelt Express Zwitserland
8 Antonin Magne France Sport Frankrijk
9 Aldo Bini Bianchi Italië
10 Georges Speicher Alcyon Frankrijk
11 Gustaaf Danneels Alcyon België
12 Aad Van Amsterdam O.K. Nederland
13 Giuseppe Olmo Bianchi Italië
14 Eloi Meulenberg Alcyon België
15 Emil Kijewski Wanderer Duitsland
16 Kees Pellenaars Magneet Nederland
17 Giulio Rossi Alcyon Italië
18 Jean Majerus Ruche Luxemburg
19 Andre Deforge Mercier Frankrijk
20 Michel D’Hooghe Van Hauwaert België
1936
1 Werner Grundahl Hansen Denemarken
2 Paul Egli Zwitserland
3 Kees Pellenaars Nederland
4 Giuseppe Olmo Italië
5 Andre Deforge Frankrijk
6 Arsene Mersch Luxemburg
7 Antonin Magne Frankrijk
8 Aldo Bini Italië
9 Theo Middelkamp Nederland
10 Ward Vissers België
11 Ivo Mancini Italië
12 Gino Bartali Italië
13 Anton Van Schendel Nederland
14 Pierino Favalli Italië
15 Kurt Stettler Zwitserland
16 Georg Umbenhauer Duitsland
17 Luciano Montero Hernandez Spanje
18 Paul-Emile Andre België
19 Gustaaf Danneels België
20 Georges Speicher Frankrijk
1935
1.Henry Hansen Denemarken
2.G.Olmo Italië
3.P.Chocque Frankrijk
4.G.Martano Italië
5.Paul Egli Zwitserland
6.J.Lowagie België
7.Attilio Pavesi Italië
8.Guglielmo Segato Italië
9.Bernard Britz Zwitserland
10.K.Stettler Zwitserland
11.P.André België
12.Kees Pellenaars Nederland
13.A.Deforge Frankrijk
14.W.Grundahl Denemarken
15.Ivo Mancini Italië
16.Robert Charpentier Frankrijk
17.P.Favalli Italië
18.Edgar Buchwalder Zwitserland
19.Gottlieb Weber Zwitserland
20.Fritz Scheller Duitsland
1934
1.G.Martano Italië
2.Eugenio Gestri Italië
3.Leo Nielsen Denemarken
4.Henry Hansen Denemarken
5.G.Olmo Italië
6.P.Chocque Frankrijk
7.Paul Egli Zwitserland
8.J.Lowagie België
9.Attilio Pavesi Italië
10.Guglielmo Segato Italië
11.Bernard Britz Zwitserland
12.K.Stettler Zwitserland
13.P.André België
14.Kees Pellenaars Nederland
15.A.Deforge Frankrijk
16.W.Grundahl Denemarken
17.Ivo Mancini Italië
18.Robert Charpentier Frankrijk
19.Joe Buckley Australië
20.Edgar Buchwalder Zwitserland
1933
1.P.Bertolazzo Italië
2.R.Bertoni Italië
3.Rudolf Risch Duitsland
4.G.Martano Italië
5.Eugenio Gestri Italië
6.Leo Nielsen Denemarken
7.Henry Hansen Denemarken
8.G.Olmo Italië
9.P.Chocque Frankrijk
10.Paul Egli Zwitserland
11.J.Lowagie België
12.Attilio Pavesi Italië
13.Guglielmo Segato Italië
14.Bernard Britz Zwitserland
15.K.Stettler Zwitserland
16.P.André België
17.Kees Pellenaars Nederland
18.A.Deforge Frankrijk
19.W.Grundahl Denemarken
20.Ivo Mancini Italië
1932
1.Allegro Grandi Italië
2.Michele Mara Italië
3.Jean Aerts België
4.Henry Hansen Denemarken
5.Frank Southall Gr.Brit.
6.Gösta Carlsson Zweden
7.Leo Nielsen Denemarken
8.O.Jörgensen Denemarken
9.P.Bertolazzo Italië
10.R.Bertoni Italië
11.Rudolf Risch Duitsland
12.G.Martano Italië
13.Eugenio Gestri Italië
14.G.Olmo Italië
15.P.Chocque Frankrijk
16.Paul Egli Zwitserland
17.J.Lowagie België
18.Attilio Pavesi Italië
19.Guglielmo Segato Italië
20.Bernard Britz Zwitserland
1931
1 Max Bulla Oscar Egg Oostenrijk
2 Eugenio Gestri Legnano Italië
3 Erich Metze Opel Duitsland
4 Learco Guerra Maino Italië
5 Ferdinand Le Drogo Dilecta Frankrijk
6 Alfredo Binda Legnano Italië
7 Cesar Bogaert De Mol Nederland
8 Albert Buchi Oscar Egg Zwitserland
9 Giuseppe Martano Frejus Italië
10 Fabio Battesini Maino Italië
11 Jean-Pierre Muller Alcyon Luxemburg
12 Gaston Rebry Alcyon België
13 Pietro Bertolazzo Alcyon Italië
14 Jules Van Hevel Ravat België
15 Maurice De Waele M.Dewaele België
16 Ludwig Geyer Opel Duitsland
17 Albert Blattmann Diamant Zwitserland
18 Oskar Thierbach Opel Duitsland
19 Armand Blanchonnet L.Clement Frankrijk
20 Osvald Falck Hermansen Phaenomen Denemarken
1930
1 Roger Bisseron La Française Frankrijk
2 Fred Hamerlinck La Nordiste België
3 Kurt Stoepel Diamant Duitsland
4 Allegro Grandi Bianchi Italië
5 Jean-Pierre Muller Alcyon Luxemburg
6 Hermann Buse Opel Duitsland
7 Alfredo Binda Legnano Italië
8 Octave Dayen Oscar Egg Frankrijk
9 Learco Guerra Maino Italië
10 Oskar Thierbach Brennabor Duitsland
11 Georges Ronsse La Française België
12 Auguste Garrebeek La Nordiste België
13 Ricardo Montero Hernandez Real Union Spanje
14 Jan Van Der Heiden R.I.H. Nederland
15 Mariano Canardo Orbea Spanje
16 Charles Pelissier Dilecta Frankrijk
17 Max Bulla Durkopp Oostenrijk
18 Jef Lowagie La Nordiste België
19 Andre Leducq Alcyon Frankrijk
20 Georges Antenen Oscar Egg Zwitserland
1929
1 Jean Aerts Elvish België
2 Domenico Piemontesi Bianchi Italië
3 Nicolas Frantz Alcyon Luxemburg
4 Georges Ronsse Automoto België
5 Ferdinand Le Drogo Dilecta Frankrijk
6 Alfredo Binda Legnano Italië
7 Jos Dervaes Genial België
8 Leonido Frascarelli Ideor Italië
9 Heiri Suter Genial Zwitserland
10 Marcel Bidot La Française Frankrijk
11 Max Bulla Opel Oostenrijk
12 Andre Leducq Alcyon Frankrijk
13 Jean Bidot La Française Frankrijk
14 Jef Wauters La Nordiste België
15 Rudolf Wolke Mifa Duitsland
16 Ernst Hofer La Perle Zwitserland
17 Ernest Meier Genial Zwitserland
18 Joep Franssen R.I.H. Nederland
19 Bram Polak Opel Nederland
20 Rik Hoevenaers Van Hauwaert België
1928
1 Andre Leducq Alcyon Frankrijk
2 Bruno Wolke Mifa Duitsland
3 Georges Wambst Wolber Frankrijk
4 Ferdinand Le Drogo Dilecta Frankrijk
5 Heiri Suter Dilecta Zwitserland
6 Gaetano Belloni Wolsit Italië
7 Georges Ronsse Automoto België
8 Georges Antenen Aliprandi Zwitserland
9 Jules Van Hevel Ravat België
10 Albert Blattmann Diamant Zwitserland
11 Paul Wuillemin Aliprandi Zwitserland
12 August Brandes Mifa Duitsland
13 Costante Girardengo Maino Italië
14 Alfredo Binda Legnano Italië
15 Herbert Nebe Diamant Duitsland
16 Jos Dervaes Labor België
17 Walter Cap Opel Oostenrijk
18 Max Bulla Opel Oostenrijk
19 Otto Cap Opel Oostenrijk
20 Armand Blanchonnet L.Clement Frankrijk
1927
1 Gerard De Baets Opel België
2 Alfredo Binda Legnano Italië
3 Costante Girardengo Wolsit Italië
4 Domenico Piemontesi Bianchi Italië
5 Gaetano Belloni Opel Italië
6 Albert Blattmann Diamant Zwitserland
7 Herbert Nebe Diamant Duitsland
8 Felix Manthey Mifa Duitsland
9 Georges Ronsse Automoto België
10 Walter Cap Opel Oostenrijk
11 Otto Cap Opel Oostenrijk
12 Joep Franssen R.I.H. Nederland
13 Georges Wambst Automoto Frankrijk
14 Georges Antenen Mifa Zwitserland
15 Achille Souchard Automoto Frankrijk
16 Rene Vermandel Opel België
17 Felix Sellier César Sellier België
18 Max Bulla Opel Oostenrijk
19 Kastor Notter Mifa Zwitserland
20 Josef Remold Opel Duitsland

Lees verder “Wereldkampioenschap op de weg voor eliterenners (voorheen: beroepsrenners)”

Pro Tour

2017
1.Alberto Contador Trek-Segafredo 148p.
2.Daniel Martin Quick Step Floors 108p.
3.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale 105p.
4.Ilnur Zakarin Katusha-Alpecin 96p.
5.Richie Porte BMC-Tag Heuer 94p.
6.Tom Dumoulin Sunweb-Giant 88p.
7.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale 83p.
8.Rafal Majka Bora-Hansgrohe 81p.
9.Alejandro Valverde Movistar 78p.
10.Primoz Roglic Lotto.nl-Jumbo 76p.
11.Diego Ulissi UAE-Fly Emirates 76p.
12.Jon Izaguirre Bahrain-Merida 74p.
13.Rigoberto Uran Cannondale-Drapac 73p.
14.Bauke Mollema Trek-Segafredo 72p.
15.Louis Meintjes UAE-Fly Emirates 68p.
16.Vincenzo Nibali Bahrain-Merida 68p.
17.George Bennet Lotto.nl-Jumbo 64p.
18.Sergio Henao Sky-21st Century Fox 64p.
19.Adam Yates Orica-Scott 64p.
20.Chris Froome Sky-21st Century Fox 61p.
Lees verder “Pro Tour”