Derrick Lawrence (foto YouTube) viel me bij het slotconcert van ECOV 1991 een beetje tegen, omdat hij tijdens de lessen zelf een veel betere indruk maakte. Het bestand zijn tegen de zenuwen maakt natuurlijk integraal deel uit van de uitbouw van een zangcarrière.

En blijkbaar heeft hij die zenuwen overwonnen, want hij heeft een geweldige carrière uitgebouwd. Gastoptredens brachten hem naar Philadelphia, Santa Fe, Dallas, de Charlotte Opera, de Piemond Opera, de Opera van Zürich, de Opera Noord, de Staatsopera van Stuttgart, de Opera van Boedapest, Londen en Luzern, evenals naar tal van festivals zoals het Mainau Festival, het Cleveland Blossom Festival, het Aspen Music Festival en het Ludwigsburg Festival, het Miskolci Nemzetkozi Opera Festival en het Chaliaplin Festival in de Russische stad Kazan.
Of misschien had het ook hiermee te maken: in de beginfase van zijn carrière zong de Amerikaan voornamelijk basrollen, maar na verloop van tijd werd duidelijk dat zijn kracht lag in de vertolking van het dramatische baritonrepertoire.
Tijdens zijn tijd als lid van het ensemble van het Theater van Aken maakte de artiest indruk op het publiek in rollen als Figaro, Arcesius in d’Alberts ‘Die toten Augen’ en Eugen Onegin, om er maar een paar te noemen. In de seizoenen bij het Theater van Freiburg, waar hij van 2002 tot 2006 vast verbonden was, behaalde hij veel succes met zijn vertolkingen als Escamillo, Pizzaro in Fidelio, Macbeth, de Conte in Le nozze di Figaro, Alfio en Talbot in Maria Stuarda.
Bovendien was hij hier te zien als Village in de Duitse première van Michael Levinas’ ‘Les Nègres’ en in het seizoen 2006/2007 genoot de zanger bijzonder veel succes met zijn vertolking van Wotan in Wagners Rheingold.
Derrick Lawrence genoot zijn muzikale opleiding aan de North Carolina School of the Arts, de gerenommeerde Julliard School en het Curtis Institute of Music. De artiest won talloze prijzen in internationale zangwedstrijden, waaronder de Grace Bumbry Award, de Mario Lanza Award, de George London Award, de Sullivan Foundation Award, de Richard Tucker Jacobson studiebeurs en de Zelt Prize for Outstanding Classical Artists in 2006. Daarnaast won hij in 1991 de Metropolitan Opera National Council Auditions.
Derrick Lawrence is ook een veelgevraagd concertzanger op internationale podia. Hij heeft gezongen met de meest prestigieuze orkesten ter wereld, waaronder de symfonieorkesten van München, Neurenberg, Aken en Saint-Louis, het SWR- en het NDR-radioorkest, het New York Philharmonic Orchestra en het Warschau Philharmonic Orchestra, het American Symphony Orchestra en het Cleveland Orchestra.
In 2005 bracht het label Monsrecords de cd ‘Bernstein-Gershwin Gala’ uit met een concertversie van de opera ‘Porgy and Bess’, waarin Derrick Lawrence de titelrol zingt met het SWR-orkest onder leiding van David Stahl. Porgy is een van zijn meest gezongen rollen. Onlangs zong hij deze rol in Lyon, Wiesbaden en in Zwitserland met het Baden-Baden Symfonieorkest. In het voorjaar van 2014 behaalde hij groot succes als Porgy in de nieuwe productie van de Koninklijke Opera Kopenhagen. Eind 2014 was hij eveneens zeer succesvol als Porgy tijdens galaconcerten in de Staatsopera van Boedapest.

Ronny De Schepper

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.