Philippe Gilbert wint nogmaals in de Vuelta…

Philippe Gilbert wint nogmaals in de Vuelta…

De Waalse wielrenner Philippe Gilbert, op bovenstaande foto van Erik Westerlinck op weg naar zijn schitterende zege in de Ronde van Vlaanderen van 2017, heeft nogmaals toegeslagen in de Vuelta. Hij heeft woensdag de zeventiende etappe in de Ronde van Spanje op zijn naam geschreven. Onze landgenoot haalde het na 219,6 kilometer tussen Aranda de Duero en Guadalajara in een sprint met een omvangrijke groep voor de Ierse spurtbom Sam Bennett (BORA-hansgrohe), zijn Franse ploegmakker Rémi Cavagna en Dylan Teuns (Bahrain-Merida). Ploegmaat Tim Declercq, die onderweg weer berenwerk had verricht, werd achtste. Op de vraag van Het Nieuwsblad waarom Gilbert dan toch Deceuninck-Quick Step verlaat aan het einde van het seizoen, antwoordde deze kort maar krachtig: “Heel simpel, omdat ik geen voorstel kreeg. Dan kan je niet blijven. Dan moet je op zoek naar een andere ploeg. Gelukkig vond ik heel snel een team dat me bevalt. Daarenboven is Lotto-Soudal ook nog een Belgisch project, en ik kon er meteen voor drie jaar tekenen.”

Lees verder “Philippe Gilbert wint nogmaals in de Vuelta…”

Kristof Goddaert (1986-2014)

Kristof Goddaert (1986-2014)

Vijf jaar geleden kreeg ik een uppercut van belang. In het nieuws keek ik naar het item over een dodelijk ongeval in Antwerpen (tot vóór enkele jaren zou het volstrekt ondenkbaar zijn geweest dat dit in het nieuws zat), waarbij een fietser onder een bus van de MIVB was terecht gekomen. Ik dacht nog terwijl ik die beelden zag: tiens, dat is een koersfiets. Maar goed, enkele minuten later kwam dan het sportnieuws als de journalist van dienst Stefaan Lammens plotseling zei: “We komen nog even terug op dat ongeluk in Antwerpen. Het slachtoffer blijkt profrenner Kristof Goddaert te zijn.” Baf! De klap kwam aan.

Toen ik enkele jaren geleden in herinnering bracht dat Frederiek Nolf vijf jaar geleden was overleden, reageerde Erik Westerlinck, die ook bovenstaande foto heeft gemaakt, daarop met: “Toch ook eventjes stilstaan bij Waaslander Kristof Goddaert die toen zijn kamergenoot was…” Inderdaad. Die jongen was dus echt niet voor het geluk geboren. Ook al zal hij dan de wielergeschiedenis ingaan door als jonge prof toch al tweede te worden in het Belgisch kampioenschap in Geel 2012 na Tom Boonen, nadat hij in 2009 reeds een derde plaats had behaald in datzelfde kampioenschap wielrennen, deze keer in Aywaille na opnieuw Tom Boonen en die andere topper Philippe Gilbert. Tussendoor won hij in 2010 ook nog de derde etappe van de Ronde van Wallonië.

Lees verder “Kristof Goddaert (1986-2014)”

Grote Prijs van Montreal

Grote Prijs van Montreal

2017
1.Diego Ulissi UAE-Fly Emirates Italië
2.Tony Gallopin Lotto-Soudal België
3.Bauke Mollema Trek-Segafredo Nederland
4.Greg Van Avermaet BMC-Tag Heuer België
5.Michael Matthews Sunweb-Giant Australië
6.Peter Sagan Bora-Hansgrohe Slovakijë
7.Tim Wellens Lotto-Soudal België
8.Jan Bakelants Ag2r-La Mondiale België
9.Alexis Vuillermoz Ag2r-La Mondiale Frankrijk
10.Jasper Stuyven Trek-Segafredo België
11.Tiesj Benoot Lotto-Soudal België
12.Jesus Herrada Movistar Spanje
13.Sonny Colbrelli Bahrain-Merida Italië
14.Oliver Naesen Ag2r-La Mondiale België
15.Tom Jelte Slagter Cannondale-Drapac Nederland
16.Rigoberto Uran Cannondale-Drapac Colombië
17.Sergio Henao Sky-21st Century Fox Colombië
18.Jens Keukeleire Orica-Scott België
19.Tom Dumoulin Sunweb-Giant Nederland
20.Nathan Haas Dimension Data Australië

2016
1.Peter Sagan Tinkoff Slovakije
2.Diego Ulissi Lampre-Merida Italië
3.Greg Van Avermaet BMC Racing België
4.Michael Matthews Orica-Bike Exchange Australië
5.Jon Izaguirre Movistar Spanje
6.Anthony Roux FDJ-Lapierre Frankrijk
7.Julian Alaphilippe Etixx-Quick Step Frankrijk
8.Jasper Stuyven Trek-Segafredo België
9.Simon Geschke Giant-Alpecin Duitsland
10.Oliver Naesen IAM Cycling België
11.Tiesj Benoot Lotto-Soudal België
12.Alberto Bettiol Cannondale-Drapac Italië
13.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk
14.Tom Jelte Slagter Cannondale-Garmin Nederland
15.Martin Elmiger IAM Cycling Zwitserland
16.Bauke Mollema Trek-Segafredo Nederland
17.Michael Valgren Tinkoff Denemarken
18.Tanel Kangert Astana Estland
19.Jakob Fuglsang Astana Denemarken
20.Rigoberto Uran Cannondale-Drapac Colombië
2015
1.Rui Alberto Faria Da Costa Lampre-Merida Portugal
2.Jan Bakelants Ag2r-La Mondiale België
3.Tiesj Benoot Lotto-Soudal België
4.Philippe Gilbert BMC Racing België
5.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk
6.Michal Kwiatkowski Etixx-Quick Step Polen
7.Jurgen Roelandts Lotto-Soudal België
8.Robert Gesink Lotto.nl-Jumbo Nederland
9.Wilco Kelderman Lotto.nl-Jumbo Nederland
10.Tom Jelte Slagter Cannondale-Garmin Nederland
11.Tim Wellens Lotto-Soudal België
12.Tony Gallopin Lotto-Soudal Frankrijk
13.Michael Matthews Orica-GreenEdge Australië
14.Simon Yates Orica-GreenEdge Groot-Brittannië
15.Rigoberto Uran Etixx-Quick Step Colombië
16.Bauke Mollema Trek Factory Racing Nederland
17.Jon Izaguirre Movistar Spanje
18.Adam Yates Orica-GreenEdge Groot-Brittannië
19.Alexander Kristoff Katusha Noorwegen
20.Roman Kreuziger Tinkoff-Saxo Tsjechië
2014
1.Tony Gallopin Lotto-Belisol Frankrijk
2.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk
3.Simon Gerrans Orica-GreenEdge Australië
4.Greg Van Avermaet BMC Racing België
5.Enrico Gasparotto Astana Italië
6.Bauke Mollema Belkin Nederland
7.Cyril Gautier Europcar Frankrijk
8.Tom Jelte Slagter Garmin-Sharp Nederland
9.Jelle Vanendert Lotto-Belisol België
10.Rui A.Faria Da Costa Lampre-Merida Portugal
11.Sep Vanmarcke Belkin België
12.Simon Geschke Giant-Shimano Duitsland
13.Tom Dumoulin Giant-Shimano Nederland
14.Jan Bakelants Omega Pharma-Quick Step België
15.Tim Wellens Lotto-Belisol België
16.Ramunas Navardauskas Garmin-Sharp Litouwen
17.Daryl Impey Orica-GreenEdge Zuid-Afrika
18.Francesco Gavazzi Astana Italië
19.Jesus Herrada Movistar Spanje
20.Michael Rogers Tinkoff-Saxo Australië
2013
1.Peter Sagan Cannondale Slovakijë
2.Greg Van Avermaet BMC Racing België
3.Rui Alb.Faria Da Costa Movistar Portugal
4.Filippo Pozzato Lampre-Merida Italië
5.Enrico Gasparotto Astana Italië
6.Robert Gesink Belkin Nederland
7.Arthur Vichot FDJ.fr Frankrijk
8.Matti Breschel Saxo-Tinkoff Denemarken
9.Jurgen Roelandts Lotto-Belisol België
10.Simone Ponzi Astana Italië
11.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk
12.Cadel Evans BMC Racing Australië
13.Jan Bakelants Radioshack-Leopard België
14.Paul Martens Belkin Duitsland
15.Simon Geschke Argos-Shimano Duitsland
16.Ryder Hesjedal Garmin-Sharp Canada
17.Chris Froome Sky-Rapha Groot-Brittannië
18.Bjorn Leukemans Vacansoleil-DCM België
19.Alexander Kolobnev Katusha Rusland
20.Tom Jelte Slagter Belkin Nederland
2012
1.Lars Petter Nordhaug Sky-IG Markets Noorwegen
2.Edvald Boasson Hagen Sky-IG Markets Noorwegen
3.Simon Gerrans Orica-GreenEdge Australië
4.Rui Alb.Faria Da Costa Movistar Portugal
5.Luca Paolini Katusha Italië
6.Peter Sagan Liquigas-Cannondale Slovakijë
7.Bjorn Leukemans Vacansoleil-DCM België
8.Greg Van Avermaet BMC Racing België
9.Fabian Wegmann Garmin-Sharp Duitsland
10.Tony Gallopin Radioshack-Nissan Frankrijk
11.Marco Marcato Vacansoleil-DCM Italië
12.Chris Anker Sorensen Saxo Bank-Tinkoff Duitsland
13.Paul Martens Rabobank Duitsland
14.Thomas Voeckler Europcar Frankrijk
16.Ryder Hesjedal Garmin-Sharp Canada
17.Alexander Kolobnev Katusha Rusland
18.Heinrich Haussler Garmin-Sharp Australië
19.Manuele Mori Lampre-ISD Italië
20.Moreno Moser Liquigas-Cannondale Italië
2011
1.Philippe Gilbert Omega Pharma-Lotto België
2.Jurgen Roelandts Omega Pharma-Lotto België
3.Rui Alb.Faria Da Costa Movistar Portugal
4.Marco Marcato Vacansoleil-DCM Italië
5.Rinaldo Nocentini Ag2r-La Mondiale Italië
6.Ryder Hesjedal Garmin-Cervelo Canada
7.Fabian Wegmann Leopard-Trek Duitsland
8.Bjorn Leukemans Vacansoleil-DCM België
9.Edvald Boasson Hagen Team Sky Noorwegen
10.Gerald Ciolek Quick Step Duitsland
11.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje
12.Tony Gallopin Cofidis Frankrijk
13.Ben Hermans Radioshack België
14.Simone Ponzi Liquigas-Cannondale Italië
15.Georg Hincapie BMC Racing U.S.A.
16.David Veilleux Europcar Canada
17.Johnny Hoogerland Vacansoleil-DCM Nederland
18.Luis Pasamontes Movistar Spanje
19.Niki Terpstra Quick Step Nederland
20.Pierrick Fedrigo Francaise des Jeux Frankrijk
2010
1.Ryder Hesjedal Garmin-Transitions Canada
2.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje
3.Robert Gesink Rabobank Nederland
4.Haimar Zubeldia Radioshack Spanje
5.Francesco Gavazzi Lampre-Farnese Vini Italië
6.Leonardo Duque Cofidis Colombië
7.Chris Anker Sorensen Saxo Bank Denemarken
8.Alessandro Ballan BMC Racing Italië
9.Peter Sagan Liquigas-Doimo Slovakijë
10.Maxime Monfort HTC-Columbia België
11.Sylvain Chavanel Quick Step Frankrijk
12.Jose Joaquin Rojas Caisse D`Epargne Spanje
13.Jakob Fuglsang Saxo Bank Denemarken
14.Pablo Lastras Movistar Spanje
15.Eduard Vorganov Katusha Rusland
16.Levy Leipheimer Radioshack U.S.A.
17.Damiano Cunego Lampre-Farnese Vini Italië
18.Janez Brajkovic Radioshack Slovenië
19.Simon Spilak Lampre-Farnese Vini Slovenië
20.Dries Devenyns Quick Step België
2009
1 Jean-Sebast. Perron Volkswagen Canada
2 Michael Joanisse Nativo Canada
3 Tim Abercroombie Garneau Canada
4 Derrick St.John Rendall Canada
5 Keir Plaice Energy Canada
6 Jean-Franc. Laroche Kuota Canada
7 Aaron Fillion Rendall Canada
8 Hugues Lapointe Bluberi Canada
9 Matthew Bell Volkswagen Canada
10 Thomas Devisscher Kuota Canada
11 Vincent Quirion Garneau Canada
12 Charly Vives Energy Canada
13 Eric Tremble Spooky VSA
14 Alexandre Cloutier Volkswagen Canada
15 Ugo Lapierre Novabrik Canada
16 Aroussen Laflamme Garneau Canada
17 Francois Chabot Volkswagen Canada
18 Jean-Michel Lachance Kuota Canada
19 Yannick Bedard Gaspesien Canada
20 Vincent Veilleux VeloSelect Canada
2008
1 Arnaud Papillon Volkswagen Canada
2 Dominique Perras Devinci Canada
3 Bruno Langlois Volkswagen Canada
4 Jake Hollenback C.C.B. VSA
5 Pierre-Oliv. Boily Sleeman Canada
6 Joel Dion-Poitras Race Pro Canada
7 Michael Joanisse Garneau Canada
8 Tim Hucker Garneau Australië
9 Colin Jaskiewicz C.C.B. VSA
10 Czeslaw Lukaszewicz 2 peer.com Canada
11 Ramos Kleber Da Silva Garneau Brazilië
12 James Larmer West-Quebec Canada
13 Guillaume Boivin Devinci Canada
14 Paul Migner Marinoni Canada
15 William Goodfellow Volkswagen Canada
16 Goji Kawanura Sleeman Japan
17 Philippe Leduc Wood-Gundy Canada
18 Torrey Pass Yeti Canada
19 Andrew Hunt Race Pro Canada
20 Georges-Ed. Duquette Devinci Canada
2007
1 Alexandre Nadeau Sleeman Canada
2 David Veilleux Jittery Joe Canada
3 Mathieu Toulouse Devinci Canada
4 Nicholas Rowe Volkswagen Canada
5 Greg Reain Calyon Canada
6 William Goodfellow Volkswagen Canada
7 Cody Stevenson Jittery Joe Australië
8 Jake Hollenback C.C.B. VSA
9 Tim Hucker Garneau Australië
10 Erik Lynan Calyon Canada
11 Peter Morse Jet Fuel Canada
12 Sebastien Moquin Sleeman Canada
13 Thorben Wieditz Jet Fuel Canada
14 Mathieu Roy Devinci Canada
15 Maxime Vives Calyon Canada
16 William Duggan C.C.B. VSA
17 Ryan McKenzie Volkswagen Canada
18 Charly Vives Calyon Canada
19 Alex Hagman A.E.G. VSA
20 Ramos Kleber Da Silva Garneau Brazilië
2006
1 Ryan Roth Jet Fuel Canada
2 Hugh Moran A.E.G. VSA
3 Erik Lyman Calyon Canada
4 Pierre-Oliv. Boily Sleeman Canada
5 Trent Wilson Jittery Joe Australië
6 David Richter Italpasta VSA
7 Jason Baer Kenda VSA
8 Peter Hatton Jittery Joe Australië
9 David Veilleux Garneau Canada
10 Bruno Langlois A.E.G. Canada
11 Greg Reain Rendall Canada
12 Jean-Franc. Laroche Sleeman Canada
13 Peter Morse Jet Fuel Canada
14 Clovis Auger Volkswagen Canada
15 Maxime Vives Calyon Canada
16 Derrick St.John Rendall Canada
17 Eric Pearson Kenda VSA
18 Martin Picard Laval Canada
19 Alexandre Nadeau Sleeman Canada
20 Alex Lavallee Garneau Canada
2005
1 Dominique Rollin Gypco Canada
2 Alex Lavallee Volkswagen Canada
3 Eneas Fregre Targetraining Canada
4 Chris Frederick Aerospace VSA
5 Peter Morse Pavan C.T. Canada
6 Giuseppe Giuliano Jet Fuel Canada
7 Justin Spinelli Targetraining VSA
8 Martin St.Laurent Volkswagen Canada
9 Matthieu Ladagnous Nat.selectie Frankrijk
10 Moran Hugh Aerospace Canada
11 Aaron Filion Jet Fuel Canada
12 Sebastien Moquin Gypco Canada
13 Greg Reain Cyclelogik Canada
14 Josh Dillon L.G. VSA
15 Ariel De Cardenas Premier Canada
16 Mathieu Perget Nat.selectie Frankrijk
17 Nat Faulkner Italpasta Canada
18 Mathieu Roy Premier Canada
19 Jesse Anthony Jittery Joe VSA
20 Dominique Perras Nevada Canada
2004
1 Dominique Perras Ofoto Canada
2 Christophe Cheseaux Laval Canada
3 Mathieu Toulouse Ofoto Canada
4 Jean-Sebast. Maheu Opus Canada
5 Robbie King Garneau VSA
6 Maxime Vives Laval Canada
7 Darko Ficko Lindeberg Canada
8 Buck Miller Jet Fuel Canada
9 Giuseppe Giliano Italpasta Canada
10 Claude Samson Sainte-Foy Canada
11 Stig Somme Jet Fuel Noorwegen
12 Jean-Sebast. Beland Opus Canada
13 Jean-Sebast. Zarha Perigny Canada
14 Mathias Letendre Sainte-Foy Canada
15 Chris Isaac Italpasta Canada
16 Jason Valente Mississauga Canada
17 Mathieu Roy Perigny Canada
18 Jason Baer Garneau VSA
19 Bruno Lafontaine Perigny Canada
20 Adam Wade Pfaff R.T. Canada
2003
1.Alexandre Nadeau AD/OPT Canada
2.Tim Johnson Saturn V.S.A.
3.Ciaran Power Navigators Ierland
4.Phil Zajicek Saturn V.S.A.
5.Jeff Louder Navigators V.S.A.
6.Siro Camponogara Navigators Italia
7.Kevin Miller Jet Fuel Canada
8.Adam Garlapow Shickluna Canada
9.David Degrandpre AD/OPT Canada
10.Ariel De Cardenas Premier Tech Canada
11.Oleg Grichkine Navigators Rusland
12.Gordon Fraser Health Net Canada
13.Charles Dionne Saturn Canada
14.Mark McCormack Saturn V.S.A.
15.Richard Strasser Shickluna V.S.A.
16.Mathias Letendre Sainte-Foy Canada
17.Maxime Vives Espoirs de Laval Canada
18.Stig Somme Jet Fuel Noorwegen
19.Andrew Randell Jet Fuel Canada
20.Greg Boileau Velocity Racing Canada
2002
1 Tim Johnson Saturn VSA
2 Piotr Mazur Mapei Polen
3 Dominique Perras IteamNOVA Canada
4 Alex Lavallee Volkswagen Canada
5 Czeslaw Lukaszewicz AD/OPT Canada
6 Philippe Viau-Dupuis Sympatico Canada
7 Giuseppe Giuliano Sympatico Canada
8 Peter Horse Midweek CC Canada
9 Josh Hall Sympatico Canada
10 Martin St.Laurent Volkswagen Canada
11 Jean-Franc. Racine Laval Canada
12 Greg Boileau Levi’s Canada
13 Kevin Speacht Midweek CC Canada
14 Sebastien Moquin Colnago Canada
15 Julian Winn Pinarello GBr
16 Don Zuck Pavan C.T. Canada
17 Bruno Langlois Volkswagen Canada
18 Phil Zajicek Mercury VSA
19 Paul Migner G.Rioux Canada
20 Alexi Richer Hinault Canada
2001
1.John Lieswyn Seven Up V.S.A.
2.Roland Green Nat.selectie Canada
3.Ryder Hesjedal Nat.selectie Canada
4.Jonathan Wirsing Snow Valley V.S.A.
5.Clark Sheehan Seven Up V.S.A.
6.Geoff Kabush Nat.selectie Canada
7.Sean Nealy Kissena V.S.A.
8.Alex Gardner Boise V.S.A.
9.Scott Moninger Mercury V.S.A.
10.Heinrich Wiebe Boise V.S.A.
11.Dale Suttle Mercy V.S.A.
12.Trent Klasna Saturn V.S.A.
13.Adham Sbeih Navigators V.S.A.
14.Peter Van Petegem Mercury België
15.Doug Ziewacz Seven Up V.S.A.
16.Michael Barry Saturn Canada
17.Jon Retseck Mercury V.S.A.
18.Paul Collins Seven Up V.S.A.
19.John Kelly Kissena V.S.A.
20.Gareth Jones Ochsner V.S.A.
2000
1 Stefano Della Santa Alexia Italië
2 Andrew Randell Jet Fuel Canada
3 Charles Dionne Shaklee Canada
4 Peter Wedge Jet Fuel Canada
5 Geoff Kabush Mapei Kona Canada
6 Scott Moninger Mercury VSA
7 Dirk Friel Jet Fuel VSA
8 Joe Giuliano Jet Fuel Canada
9 Henk Vogels Mercury Australië
10 Jorgen-Bo Petersen New Systems Denemarken
11 Jason Crookham Jet Fuel Canada
12 Mathieu Darveau Volkswagen-Trek Canada
13 Floyd Landis Mercury VSA
14 Ricky Federau Rocky Mountain Canada
15 Steve Zampieri Mercury Zwitserland
16 Vassili Davidenko Navigators Rusland
17 Graeme Miller Shaklee Nieuw-Zeeland
18 Jaroslav Bilek Wustenrot Tsjechië
19 Jan Bratkowski Mercury BRD
20 Lars Michaelsen La Française des Jeux Denemarken
1999
1.Lars Michaelsen La Française Denemarken
2.Christophe Mengin La Française Frankrijk
3.Christophe Capelle Big Mat Frankrijk
4.Bart Bowen Saturn V.S.A.
5.Ruben Galvan Kelme Spanje
6.Axel Merckx Mapei Quickstep België
7.Moises Aldape Nat.selectie Mexico
8.Andrea Collinelli Pinarello Italië
9.Thierry Gouvenou Big Mat Frankrijk
10.Jimmy Casper La Française Frankrijk
11.Charly Wegelius Linda McCartney Gr.Brit.
12.Andreas Beikirch Die Continentale Duitsland
13.Thierry Bourguignon Big Mat Frankrijk
14.Simon Steiner Pinarello Zwitserland
15.Scott McGrory Gerolsteiner Australië
16.Fred Rodriguez Mapei Quickstep V.S.A.
17.Ludovic Capelle Home Market België
18.Julian Dean Mercury Nieuw-Zeeland
19.Matthew White Vini Caldirola Australië
20.David Clinger Mercury V.S.A.
1998
1 Czeslaw Lukaszewicz Mroz Canada
2 John Harris Italpasta Nieuw-Zeeland
3 Tim Lefebvre Italpasta Canada
4 Eric Wohlberg Shaklee Canada
5 Jeff Hansen Italpasta Canada
6 Adham Sbeih Saturn VSA
7 Chad Kozak Broadway Canada
8 Fernando Escartin Kelme Spanje
9 Dan Wood Broadway Canada
10 Jacob Erker Pharmacia Canada
11 Bruce Copeland Broadway Canada
12 Jonathan Wood Broadway Canada
13 Simon Sterling Broadway Canada
14 Alex Zulle Festina Zwitserland
15 Jason Grundahl Broadway Canada
16 Robin Baillie Broadway Canada
17 Don Gamble Kingsnorth Canada
18 Lloyd Kupchaulan Broadway Canada
19 Fabian Jeker Festina Zwitserland
20 Pat Kelly Broadway Canada
1997
1 Matthew Anand Peddler Canada
2 Trent Klasna Comptel VSA
3 Jonathan Vaughters Comptel VSA
4 Fabien Bergeron Volkswagen Canada
5 Mark Hibbard Peddler Canada Canada
6 Czeslaw Lukaszewicz Volkswagen Canada
7 Eric Wohlberg Shaklee Canada
8 Brian Walton Saturn Canada
9 Jacques Landry Ever Fresh Canada
10 Chris Walker Nutrafig GBr
11 Roger Hammond Vendée U GBr
12 Jean-François Anti Mutuelle Frankrijk
13 Craig Schommer Cheval VSA
14 Raf Van Hove Nat.sel. België
15 Christian Andersen Mendrisio Denemarken
16 Joost De Smeyter Nat.sel. België
17 Malcolm Elliott Comptel GBr
18 Steven D’Hondt Nat.sel. België
19 Gunther Stockx Nat.sel. België
20 Fabrice Blevin Mutuelle Frankrijk
1996
1 José Chacon Nat.selectie Venezuela
2 Igor Bonciukov Nat.selectie Moldavië
3 Matthew White Giant-AIS Australië
4 Steve Bauer Saturn Canada
5 Paul Kelly Broadway Canada
6 Pascal Choquette Laval Canada
7 Chris Walker Nutrafig GBr
8 Tom Van Noppen Nat.selectie België
9 Roger Hammond Maestro GBr
10 Julian Dean Shaklee NZl
11 Nigel Perry Maestro GBr
12 Renaud Boxus Nat.selectie België
13 Thierry Bricaud Nat.selectie Frankrijk
14 Trent Klasna Chevrolet VSA
15 Scott Sunderland Lotto Australië
16 Levi Leipheimer Nutrafig VSA
17 Raf Van Hove Nat.selectie België
18 Craig Schommer Nutrafig VSA
19 Dominique Le Bon Nat.selectie Frankrijk
20 Andrzej Sypytkowski Mroz Polen

Lees verder “Grote Prijs van Montreal”

FICP-klassement

FICP-klassement

2017
1.Greg Van Avermaet BMC-Tag Heuer België 1338p.
2.Michael Matthews Sunweb-Giant Australië 1301p.
3.Diego Ulissi UAE-Fly Emirates Italië 1107p.
4.Tom Dumoulin Sunweb-Giant Nederland 1091p.
5.Christopher Froome Sky-21st Century Fox Gr-Brittannië 1029p.
Alexander Kristoff Katusha-Alpecin Noorwegen 1029p.
7.Peter Sagan Bora-Hansgrohe Slovakijë 1007p.
8.Ilnur Zakarin Katusha-Alpecin Rusland 1006p.
9.Vincenzo Nibali Bahrain-Merida Italië 979p.
10.Edvald Boasson Hagen Dimension Data Noorwegen 952p.
11.Rigoberto Uran Cannondale-Drapac Colombië 948p.
12.Philippe Gilbert Quick Step Floors België 940p.
13.Sonny Colbrelli Bahrain-Merida Italië 939p.
14.Rui Alb. Faria Da Costa UAE-Fly Emirates Portugal 923p.
15.Michal Kwiatkowski Sky-21st Century Fox Polen 909p.
16.Matteo Trentin Quick Step Floors Italië 886p.
17.Warren Barguil Sunweb-Giant Frankrijk 884p.
18.Oliver Naesen Ag2R-La Mondiale België 881p.
19.Bauke Mollema Trek Factory Racing Nederland 880p.
20.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië 871p.

2016
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje 1513p.
2.Peter Sagan Tinkoff Slovakijë 1393p.
3.Diego Ulissi Lampre-Merida Italië 1192p.
4.Greg Van Avermaet BMC Racing België 1162p.
5.Alexander Kristoff Katusha Noorwegen 1144p.
6.Edvald Boasson Hagen Dimension Data Noorwegen 1097p.
7.Rui Alb. Faria Da Costa Lampre-Merida Portugal 1041p.
8.Michael Matthews Orica-Bike Exchange Australië 990p.
9.Christopher Froome Sky-21st Century Fox Gr-Brittannië 943p.
10.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk 934p.
11.Bauke Mollema Trek Factory Racing Nederland 906p.
12.Giacomo Nizzolo Trek Factory Racing Italië 856p.
13.Oliver Naesen IAM Cycling België 826p.
14.Matteo Trentin Etixx-Quick Step Italië 808p.
15.Andre Greipel Lotto-Soudal Duitsland 806p.
16.Julian Alaphilippe Etixx-Quick Step Frankrijk 792p.
17.Roman Kreuziger Tinkoff Tsjechië 765p.
18.Johan Esteban Chaves Orica-Bike Exchange Colombië 763p.
19.Wilco Kelderman Lotto.nl-Jumbo Nederland 762p.
20.Tom Boonen Etixx-Quick Step België 759p.
2015
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje 1539p.
2.Peter Sagan Tinkoff-Saxo Slovakije 1250p.
3.Alexander Kristoff Katusha Noorwegen 1169p.
4.Greg Van Avermaet BMC Racing België 1145p.
5.Tom Dumoulin Giant-Alpecin Nederland 1065p.
6.Philippe Gilbert BMC Racing België 1041p.
7.Tony Gallopin Lotto-Soudal Frankrijk 1030p.
8.John Degenkolb Giant-Alpecin Duitsland 953p.
9.Daniel Moreno Katusha Spanje 940p.
10.Joaquin Rodriguez Oliver Katusha Spanje 913p.
11.Rigoberto Uran Etixx-Quick Step Colombië 876p.
12.Vincenzo Nibali Astana Italië 869p.
13.Fabio Aru Astana Italië 832p.
14.Rui Alberto Faria Da Costa Lampre-Merida Portugal 831p.
15.Michal Kwiatkowski Etixx-Quick Step Polen 805p.
16.Michael Matthews Orica-GreenEdge Australië 797p.
17.Fabio Felline Trek Factory Racing Italië 796p.
18.Jan Bakelants Ag2r-La Mondiale België 783p.
19.Nairo Quintana Movistar Colombië 769p.
20.Rafal Majka Tinkoff-Saxo Polen 765p.
2014
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje 1239p.
2.Greg Van Avermaet BMC Racing België 1197p.
3.Philippe Gilbert BMC Racing België 1052p.
4.Tony Gallopin Lotto-Belisol Frankrijk 993p.
5.Bauke Mollema Belkin Nederland 985p.
6.Alexander Kristoff Katusha Noorwegen 975p.
7.Peter Sagan Cannondale Slovakije 966p.
8.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk 925p.
9.Joaquin Rodriguez Oliver Katusha Spanje 871p.
10.John Degenkolb Giant-Shimano Duitsland 866p.
11.Edvald Boasson Hagen Sky-21st Century Fox Noorwegen 853p.
12.Michal Kwiatkowski Omega Pharma-Quick Step Polen 849p.
13.Simon Gerrans Orica-GreenEdge Australië 820p.
14.Daniel Moreno Katusha Spanje 788p.
15.Tom Dumoulin Giant-Shimano Nederland 787p.
16.Fabio Aru Astana Italië 786p.
17.Rui Alb. Faria Da Costa Lampre-Merida Portugal 786p.
18.Vincenzo Nibali Astana Italië 763p.
19.Cyril Gautier Europcar Frankrijk 759p.
20.Sep Vanmarcke Belkin België 754p.
2013
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje 1337p.
2.Peter Sagan Cannondale Slovakije 1145p.
3.Joaquin Rodriguez Oliver Katusha Spanje 1097p.
4.Greg Van Avermaet BMC Racing België 1081p.
5.Vincenzo Nibali Astana Italië 950p.
6.Rui Alberto Faria Da Costa Movistar Portugal 937p.
7.Bauke Mollema Belkin Nederland 928p.
8.Daniel Moreno Katusha Spanje 915p.
9.Philippe Gilbert BMC Racing België 912p.
10.Sylvain Chavanel Omega Pharma-Quick Step Frankrijk 902p.
11.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk 893p.
12.John Degenkolb Argos-Shimano Duitsland 790p.
13.Sergio Henao Sky-Rapha Colombië 787p.
14.Jakob Fuglsang Astana Denemarken 784p.
15.Carlos Alberto Betancur Ag2r-La Mondiale Colombië 767p.
16.Fabian Cancellara Radioshack-Leopard Zwitserland 764p.
17.Michele Scarponi Lampre-Merida Italië 742p.
18.Christopher Froome Sky-Rapha Gr-Brittannië 732p.
19.Filippo Pozzato Lampre-Merida Italië 726p.
20.Edvald Boasson Hagen Sky-Rapha Noorwegen 724p.
2012
1.Joaquin Rodriguez Oliver Katusha Spanje 1417p.
2.Rui Alberto Faria Da Costa Movistar Portugal 1243p.
3.Alejandro Valverde Movistar Spanje 1243p.
4.Sergio Henao Sky-IG Markets Colombië 1234p.
5.Peter Sagan Liquigas-Cannondale Slovakijë 1217p.
6.Edvald Boasson Hagen Sky-IG Markets Noorwegen 1162p.
7.Greg Van Avermaet BMC Racing België 1118p.
8.Daniel Moreno Katusha Spanje 1098p.
9.Vincenzo Nibali Liquigas-Cannondale Italië 983p.
10.Thomas Voeckler Europcar Frankrijk 971p.
11.Tom Boonen Omega Pharma-Quick Step België 968p.
12.Marco Marcato Vacansoleil-DCM Italië 946p.
13.Rigoberto Uran Sky-IG Markets Colombië 914p.
14.Robert Gesink Rabobank Nederland 879p.
15.Ryder Hesjedal Garmin-Sharp Canada 877p.
16.Philippe Gilbert BMC Racing België 870p.
17.Daniel Martin Garmin-Sharp Ierland 860p.
18.Rinaldo Nocentini Ag2r-La Mondiale Italië 852p.
19.John Degenkolb Argos-Shimano Duitsland 850p.
20.Sylvain Chavanel Omega Pharma-Quick Step Frankrijk 845p.
2011
1.Philippe Gilbert Omega Pharma-Lotto België 1414p.
2.Joaquin Rodriguez Oliver Katusha Spanje 1216p.
3.Jose Joaquin Rojas Movistar Spanje 1101p.
4.Vincenzo Nibali Liquigas-Cannondale Italië 999p.
5.Marco Marcato Vacansoleil-DCM Italië 977p.
6.Greg Van Avermaet BMC Racing België 955p.
7.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje 935p.
8.Bjorn Leukemans Vacansoleil-DCM België 919p.
9.Jakob Fuglsang Leopard-Trek Denemarken 858p.
10.Daniel Moreno Katusha Spanje 839p.
11.Edvald Boasson Hagen Team Sky Noorwegen 833p.
12.Alberto Contador Saxo Bank-Sungard Spanje 816p.
13.Fabian Cancellara Leopard-Trek Zwitserland 809p.
14.Damiano Cunego Lampre-ISD Italië 796p.
15.Sylvain Chavanel Quick Step Frankrijk 786p.
16.Bauke Mollema Rabobank Nederland 759p.
17.Nicolas Roche Ag2r-La Mondiale Ierland 738p.
18.Jurgen Roelandts Omega Pharma-Lotto België 738p.
19.Frank Schleck Leopard-Trek Luxemburg 730p.
20.Michele Scarponi Lampre-ISD Italië 716p.
2010
1.Vincenzo Nibali Liquigas-Doimo Italië 1349p.
2.Philippe Gilbert Omega Pharma-Lotto België 1245p.
3.Cadel Evans BMC Racing Australië 1039p.
4.Joaquin Rodriguez Oliver Katusha Spanje 1018p.
5.Damiano Cunego Lampre-Farnese Vini Italië 974p.
6.Greg Van Avermaet Omega Pharma-Lotto België 944p.
7.Nicolas Roche Ag2r-La Mondiale Ierland 933p.
8.Luis Leon Sanchez Gil Caisse D`Epargne Spanje 900p.
9.Ryder Hesjedal Garmin-Transitions Canada 889p.
10.Tyler Farrar Garmin-Transitions U.S.A. 856p.
11.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje 832p.
12.Robert Gesink Rabobank Nederland 817p.
13.Frank Schleck Saxo Bank Luxemburg 796p.
14.Sylvain Chavanel Quick Step Frankrijk 781p.
15.Aleksander Vinokourov Astana Kazakstan 765p.
16.Filippo Pozzato Katusha Italië 763p.
17.Fabian Wegmann Milram Duitsland 749p.
18.Chris Horner Radioshack U.S.A. 743p.
19.Thor Hushovd Cervelo Noorwegen 725p.
20.Oscar Freire Rabobank Spanje 706p.
2009
1.Cadel Evans Silence-Lotto Australië 1235p.
2.Philippe Gilbert Silence-Lotto België 1181p.
3.Damiano Cunego Lampre-NGC Italië 1172p.
4.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne Spanje 1140p.
5.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje 1130p.
6.Ivan Basso Liquigas-Doimo Italië 1084p.
7.Sylvain Chavanel Quick Step Frankrijk 1059p.
8.Franco Pellizotti Liquigas-Doimo Italië 865p.
9.Filippo Pozzato Katusha Italië 856p.
10.Johnny Hoogerland Vacansoleil Nederland 854p.
11.Robert Gesink Rabobank Nederland 847p.
12.Tom Boonen Quick Step België 829p.
13.Sergei Ivanov Katusha Rusland 829p.
14.Joaquin Rodriguez Oliver Caisse D`Epargne Spanje 810p.
15.Alexander Kolobnev Saxo Bank Rusland 785p.
16.Tadej Valjavec Ag2r-La Mondiale Slovenië 769p.
17.Edvald Boasson Hagen Columbia-HTC Noorwegen 762p.
18.Vincenzo Nibali Liquigas-Doimo Italië 722p.
19.Francesco Gavazzi Lampre-NGC Italië 720p.
20.Matti Breschel Saxo Bank Denemarken 710p.
2008
1.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne Spanje 1324p.
2.Damiano Cunego Lampre-NGC Italië 1223p.
3.Davide Rebellin Gerolsteiner Italië 1190p.
4.Joaquin Rodriguez Oliver Caisse D`Epargne Spanje 1154p.
5.Alessandro Ballan Lampre-NGC Italië 1131p.
6.Robert Gesink Rabobank Nederland 1047p.
7.Oscar Freire Rabobank Spanje 942p.
8.Philippe Gilbert Francaise des Jeux Frankrijk 906p.
9.Erik Zabel Milram Duitsland 899p.
10.Alberto Contador Astana Spanje 882p.
11.Greg Van Avermaet Silence-Lotto België 858p.
12.Cadel Evans Silence-Lotto Australië 847p.
13.Fabian Wegmann Gerolsteiner Duitsland 840p.
14.Gustav Erik Larsson CSC-Saxo Bank Zweden 828p.
15.Frank Schleck CSC-Saxo Bank Luxemburg 827p.
16.Levi Leipheimer Astana U.S.A. 819p.
17.Sylvain Chavanel Cofidis Frankrijk 797p.
18.Matti Breschel CSC-Saxo Bank Denemarken 779p.
19.Kim Kirchen Columbia-High Road Luxemburg 778p.
20.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje 776p.
2007
1.Cadel Evans Predictor-Lotto Australië 1291p.
2.Frank Schleck Team CSC Luxemburg 1168p.
3.Davide Rebellin Gerolsteiner Italië 1082p.
4.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne Spanje 1027p.
5.Martin Elmiger Ag2r-Prevoyance Zwitserland 1023p.
6.Oscar Freire Rabobank Spanje 1011p.
7.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje 998p.
8.Paolo Bettini Quickstep-Innergetic Italië 976p.
9.Vladimir Gusev Discovery Channel Rusland 966p.
10.Erik Zabel Team Milram Duitsland 921p.
11.Damiano Cunego Lampre-Fondital Italië 898p.
12.Thor Hushovd Credit Agricole Noorwegen 878p.
13.Philippe Gilbert Francaise des Jeux Frankrijk 874p.
14.Kim Kirchen T-Mobile Luxemburg 872p.
15.Ricardo Ricco Saunier Duval-Prodir Italië 862p.
16.Filippo Pozzato Liquigas Italië 816p.
17.Danilo Di Luca Liquigas Italië 788p.
18.Fabian Wegmann Gerolsteiner Duitsland 768p.
19.Manuele Mori Saunier Duval-Prodir Italië 761p.
20.Thomas Dekker Rabobank Nederland 749p.
2006
1.Vladimir Goussev Discovery Channel Rusland 1285p.
2.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne-Balears Spanje 1270p.
3.Frank Schleck Team CSC Luxemburg 1159p.
4.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje 1153p.
5.Erik Zabel Team Milram Duitsland 1131p.
6.Paolo Bettini Quickstep-Innergetic Italië 1117p.
7.Andrey Kashechkin Astana Team Kazakstan 1035p.
8.Alessandro Ballan Lampre-Fondital Italië 1034p.
9.Tom Boonen Quickstep-Innergetic België 1012p.
10.Davide Rebellin Gerolsteiner Italië 1003p.
11.Filippo Pozzato Quickstep-Innergetic Italië 940p.
12.Kurt Asle Arvesen Team CSC Noorwegen 926p.
13.Michael Boogerd Rabobank Nederland 899p.
14.Luca Paolini Liquigas-Bianchi Italië 899p.
15.Danilo Di Luca Liquigas-Bianchi Italië 894p.
16.Karsten Kroon Team CSC Nederland 894p.
17.Fabian Wegmann Gerolsteiner Duitsland 886p.
18.Cristian Moreni Cofidis Italië 873p.
19.Thor Hushovd Credit Agricole Noorwegen 868p.
20.Cadel Evans Davitamon-Lotto Australië 854p.
2005
1.Oscar Pereiro Phonak Spanje 1159p.
2.Danilo Di Luca Liquigas Italia 1053p.
3.Alexander Vinokourov T-Mobile Kazakstan 1029p.
4.Laurent Brochard Bouygues Frankrijk 1006p.
5.Alejandro Valverde Illes Balears Spanje 1006p.
6.Erik Zabel T-Mobile Duitsland 992p.
7.Francisco Mancebo Illes Balears Spanje 956p.
8.Paolo Bettini Quick Step Italia 948p.
9.Miguel A. M.Perdiguero Phonak Spanje 938p.
10.Vladimir Goussev Team CSC Rusland 894p.
11.Davide Rebellin Gerolsteiner Italia 893p.
12.Constantino Zaballa Saunier Duval Spanje 876p.
13.Denis Menchov Rabobank Rusland 870p.
14.Tom Boonen Quick Step Belgium 860p.
15.Damiano Cunego Lampre-Caffita Italia 847p.
16.Thor Hushovd Credit Agricole Noorwegen 813p.
17.Mirko Celestino Domina Vacanze Italia 798p.
18.Alessandro Petacchi Fassa Bortolo Italia 760p.
19.Carlos Sastre Team CSC Spanje 760p.
20.Stuart O`Grady Cofidis Australia 752p.
2004
1.Oscar Freire Rabobank Spanje 1250p.
2.Erik Zabel T‑Mobile Duitsland 1248p.
3.Paolo Bettini Quick Step Italia 1215p.
4. Stuart O`Grady Cofidis Australia 1138p.
5.Damiano Cunego Saeco Italia 1095p.
6.Ivan Basso Team CSC Italia 1091p.
7.Danilo Hondo Gerolsteiner Duitsland 1028p.
8.Erik Dekker Rabobank Nederland 1019p.
9.Francisco Mancebo Illes Balears Spanje 1010p.
10.Davide Rebellin Gerolsteiner Italia 993p.
11.Alejandro Valverde Com. Valenciana Spanje 988p.
12.Marcos Serrano Liberty Seguros Spanje 886p.
13.Alexander Vinokourov T‑Mobile Kazakstan 860p.
14.Laurent Brochard Ag2r‑Prevoyance Frankrijk 843p.
15.Martin Elmiger Phonak Zwitserland 835p.
16.Markus Zberg Gerolsteiner Zwitserland 832p.
17.Juan Antonio Flecha Fassa Bortolo Spanje 826p.
18.Peter Van Petegem Lotto‑Domo Belgium 813p.
19.Cristian Moreni Alessio‑Bianchi Italia 811p.
20.Serhiy Honchar De Nardi Oekraine 800p.
2003
1.Erik Zabel Telekom Duitsland 1274p.
2.Paolo Bettini Quick Step Italia 1176p.
3.Michael Boogerd Rabobank Nederland 1099p.
4.Luca Paolini Quick Step Italia 1076p.
5.Francesco Casagrande Lampre Italia 1033p.
6.Davide Rebellin Gerolsteiner Italia 1003p.
7.Danilo Di Luca Saeco Italia 995p.
8.Alejandro Valverde Kelme Spanje 971p.
9.Oscar Freire Rabobank Spanje 946p.
10.Igor Astarloa Saeco Spanje 914p.
11.Laurent Dufaux Alessio Zwitserland 859p.
12.Mirko Celestino Saeco Italia 850p.
13.Jan Ullrich Team Bianchi Duitsland 846p.
14.Richard Virenque Quick Step Frankrijk 818p.
15.Andrea Noe Alessio Italia 798p.
16.Beat Zberg Rabobank Zwitserland 790p.
17.Kim Kirchen Fassa Bortolo Luxemburg 789p.
18.Ivan Basso Fassa Bortolo Italia 788p.
19.Tyler Hamilton Team CSC U.S.A. 783p.
20.Patrick Sinkewitz Quick Step Duitsland 780p.
2002
1.Erik Zabel Telekom Duitsland 1375p.
2.Paolo Bettini Mapei-QuickStep Italia 1320p.
3.Davide Rebellin Gerolsteiner Italia 1119p.
4.Michael Boogerd Rabobank Nederland 1103p.
5.Dario Frigo Tacconi Sport Italia 1046p.
6.Oscar Freire Mapei-QuickStep Spanje 1043p.
7.Franc.Casagrande Fassa Bortolo Italia 1034p.
8.Danilo Di Luca Saeco‑Longoni Italia 983p.
9.Lance Armstrong US‑Postal U.S.A. 977p.
10.Joseba Beloki ONCE‑Eroski Spanje 900p.
11.Peter Van Petegem Lotto‑Adecco Belgium 888p.
12.Robbie McEwen Lotto‑Adecco Australia 884p.
13.Laurent Brochard Jean Delatour Frankrijk 844p.
14.Juan Antonio Flecha iBanesto.Com Spanje 841p.
15.Aitor Gonzalez Kelme Spanje 838p.
16.Gianluca Bortolami Tacconi Sport Italia 825p.
17.Laurent Jalabert CSC‑Tiscali Frankrijk 822p.
18.Fabio Sacchi Saeco‑Longoni Italia 811p.
19.Ivan Basso Fassa Bortolo Italia 808p.
20.Jo Planckaert Cofidis Belgium 786p.
2001
1.Davide Rebellin Liquigas‑Pata Italia 1233p.
2.Erik Dekker Rabobank Nederland 1230p.
3.Paolo Bettini Mapei‑QuickStep Italia 1203p.
4.Michele Bartoli Fassa Bortolo Italia 1099p.
5.Jan Ullrich Telekom Duitsland 1060p.
6.Oscar Sevilla Kelme Spanje 1027p.
7.Francesco Casagrande Fassa Bortolo Italia 1018p.
8.Nico Mattan Cofidis Belgium 1016p.
9.Erik Zabel Telekom Duitsland 1009p.
10.Andrei Tchmil Lotto‑Adecco Belgium 995p.
11.Beat Zberg Rabobank Zwitserland 956p.
12.Michael Boogerd Rabobank Nederland 953p.
13.Romans Vainsteins Domo‑FarmFrites Letland 882p.
14.Joseba Beloki Once‑Eroski Spanje 842p.
15.Oscar Camenzind Lampre‑Daikin Zwitserland 798p.
16.Wladimir Belli Fassa Bortolo Italia 797p.
17.Eddy Mazzoleni Tacconi Sport Italia 792p.
18.Giuliano Figueras Panaria‑Fiordo Italia 788p.
19.Mario Aerts Lotto‑Adecco Belgium 786p.
20.Santiago Botero Kelme Colombia 778p.
2000
1.Francesco Casagrande Vini Caldirola Italië 1409p.
2.Romans Vainsteins Vini Caldirola Letland 1375p.
3.Davide Rebellin Liquigas-Pata Italië 1269p.
4.Erik Zabel Deutsche Telekom Duitsland 1231p.
5.Andrei Tchmil Lotto-Adecco België 1227p.
6.Paolo Bettini Mapei-Quickstep Italië 1216p.
7.Oscar Freire Mapei-Quickstep Spanje 1187p.
8.Oscar Camenzind Lampre-Daikin Zwitserland 1126p.
9.Richard Virenque Team Polti Frankrijk 1114p.
10.Zbigniew Spruch Lampre-Daikin Polen 1025p.
11.Nico Mattan Cofidis België 1010p.
12.Wladimir Belli Fassa Bortolo Italië 988p.
13.Marcus Zberg Rabobank Zwitserland 959p.
14.Peter Van Petegem Farm Frites België 932p.
15.Lance Armstrong US Postal Service U.S.A. 903p.
16.Michele Bartoli Mapei-Quickstep Italië 890p.
17.Michael Boogerd Rabobank Nederland 890p.
18.Jan Ullrich Deutsche Telekom Duitsland 888p.
19.Raimundas Rumsas Fassa Bortolo Litouwen 847p.
20.Peter Farazijn Cofidis België 845p.
1999
1.Frank Vandenbroucke Cofidis België 1329p.
2.Andrei Tchmil Lotto-Mobistar België 1298p.
3.Michael Boogerd Rabobank Nederland 1219p.
4.Marcus Zberg Rabobank Zwitserland 1166p.
5.Oscar Camenzind Lampre-Daikin Zwitserland 1147p.
6.Daniele Nardello Mapei-Quick Step Italië 1121p.
7.Paolo Bettini Mapei-Quick Step Italië 1076p.
8.Pavel Tonkov Mapei-Quick Step Rusland 1066p.
9.Davide Rebellin Team Polti Italië 1012p.
10.Johan Museeuw Mapei-Quick Step België 934p.
11.Richard Virenque Team Polti Frankrijk 930p.
12.Rolf Sorensen Rabobank Denemarken 926p.
13.Beat Zberg Rabobank Zwitserland 920p.
14.Roberto Heras Kelme-Costa Blanca Spanje 907p.
15.Marco Velo Mercatone Uno-Bianchi Italië 893p.
16.Laurent Jalabert ONCE-Deustche Bank Frankrijk 854p.
17.Romans Vainsteins Vini Caldirola-Sidermec Letland 853p.
18.Maarten Den Bakker Rabobank Nederland 844p.
19.Jan Ullrich Deutsche Telekom Duitsland 836p.
20.Peter Farazijn Cofidis België 833p.
1998
1.Michele Bartoli Asics-CGA Italië 1460p.
2.Michael Boogerd Rabobank Nederland 1230p.
3.Andrei Tchmil Lotto-Mobistar België 1229p.
4.Laurent Jalabert ONCE Frankrijk 1153p.
5.Emmanuel Magnien La Francaise des Jeux Frankrijk 1087p.
6.Davide Rebellin Polti Italië 1064p.
7.Andrea Tafi Mapei-Bricobi Italië 987p.
8.Peter Van Petegem TVM-Farm Frites België 951p.
9.Oscar Camenzind Mapei-Bricobi Zwitserland 947p.
10.Alberto Elli Casino Italië 934p.
11.Fernando Escartin Kelme-Costa Blanca Spanje 880p.
12.Rodolfo Massi Casino Italië 870p.
13.Maarten Den Bakker Rabobank Nederland 867p.
14.Alex Zulle Festina-Lotus Zwitserland 858p.
15.Leon Van Bon Rabobank Nederland 851p.
16.Abraham Olano ONCE Spanje 813p.
17.Udo Bolts Telekom-ARD Duitsland 812p.
18.Martin Hvastija Cantina Tollo-Alexia Slovenië 781p.
19.Rolf Sorensen Rabobank Denemarken 763p.
20.Mirko Celestino Polti Italië 753p.
1997
1.Laurent Jalabert ONCE Frankrijk 1812p.
2.Richard Virenque Festina-Lotus Frankrijk 1476p.
3.Michele Bartoli MG-Technogym Italië 1335p.
4.Francesco Casagrande Saeco-Estro Italië 1320p.
5.Andrei Tchmil Lotto-Mobistar Ukraïne 1316p.
6.Beat Zberg Mercatone Uno-Wega Zwitserland 1314p.
7.Laurent Dufaux Festina-Lotus Zwitserland 1271p.
8.Andrea Tafi Mapei-GB Italië 1265p.
9.Davide Rebellin La Francaise des Jeux Italië 1164p.
10.Mauro Gianetti La Francaise des Jeux Zwitserland 1106p.
11.Maximilian Sciandri La Francaise des Jeux Gr.Brittannië 1086p.
12.Udo Bölts Deutsche Telekom Duitsland 1041p.
13.Fernando Escartin Kelme-Costa Blanca Spanje 1015p.
14.Johan Museeuw Mapei-GB België 1011p.
15.Jan Ullrich Deutsche Telekom Duitsland 992p.
16.Cedric Vasseur Gan Frankrijk 981p.
17.Bo Hamburger TVM-Farm Frites Denemarken 968p.
18.Laurent Brochard Festina-Lotus Frankrijk 964p.
19.Laurent Roux TVM-Farm Frites Frankrijk 958p.
20.Peter Van Petegem TVM-Farm Frites België 947p.
1996
1.Miguel Indurain Banesto Spanje 2044p.
2.Toni Rominger Mapei-GB Zwitserland 2029p.
3.Johan Museeuw Mapei-GB België 1950p.
4.Claudio Chiappucci Carrera Italië 1905p.
5.Erik Breukink Rabobank Nederland 1889p.
6.Vjatsjeslav Ekimov Rabobank Rusland 1830p.
7.Maurizio Fondriest ZG-Roslotto Italië 1762p.
8.Gianni Bugno MG-Technogym Italië 1743p.
9.Adri Van Der Poel Rabobank Nederland 1615p.
10.Steve Bauer Saturn Canada 1609p.
11.Andy Hampsten US-Postal V.S.A. 1514p.
12.Pjotr Ugrumov ZG-Roslotto Letland 1485p.
13.Sean Yates Motorola G.B. 1444p.
14.Lance Armstrong Motorola V.S.A. 1410p.
15.Jesper Skibby T.V.M. Denemarken 1398p.
16.Bjarne Riis Telekom Denemarken 1373p.
17.Rolf Sörensen Rabobank Denemarken 1349p.
18.Johan Bruyneel Rabobank België 1331p.
19.Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk 1317p.
20.Olaf Ludwig Telekom Duitsland 1272p.
1995
1.Laurent Jalabert ONCE Frankrijk 1731p.
2.Claudio Chiappucci Carrera-Tassoni Italië 1513p.
3.Francesco Casagrande Mercatone Uno-Saeco Italië 1331p.
4.Johan Museeuw Mapei-GB België 1264p.
5.Maurizio Fondriest Lampre-Panaria Italië 1228p.
6.Andrei Tchmil Lotto-Isoglass Rusland 1161p.
7.Viatcheslav Ekimov Novell Rusland 1158p.
8.Miguel Indurain Banesto Spanje 1116p.
9.Mauro Gianetti Polti Zwitserland 1073p.
10.Richard Virenque Festina Frankrijk 1068p.
11.Rolf Sörensen MG-Technogym Denemarken 1066p.
12.Alex Zülle ONCE Zwitserland 1020p.
13.Paolo Lanfranchi Brescialat-Fago Italië 1013p.
14.Beat Zberg Carrera-Tassoni Zwitserland 1007p.
15.Michele Bartoli Mercatone Uno-Saeco Italië 962p.
16.Abraham Olano Mapei-GB Spanje 937p.
17.Maarten Den Bakker TVM-Gazelle Nederland 911p.
18.Maximilian Sciandri MG-Technogym Gr.Brittannië 879p.
19.Gianni Bugno MG-Technogym Italië 872p.
20.Oscar Pellicioli Polti Italië 833p.
1994
1 Maurizio Fondriest Lampre Italië 579p.
2 Adri Van Der Poel Collstrop Nederland 565p.
3 Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk 517p.
4 Andrei Tchmil Lotto Oekraïne 499p.
5 Etienne De Wilde Collstrop België 478p.
6 Thomas Frischknecht Ritchey Zwitserland 460p.
7 Rolf Sorensen GB-MG Denemarken 440p.
8 Gianni Bugno Polti Italië 430p.
9 Johan Museeuw GB-MG België 415p.
10 Richard Groenendaal Concorde Nederland 410p.
11 Mauro Gianetti Mapei-Clas Zwitserland 407p.
12 Phil Anderson Motorola Australië 406p.
13 Urs Freuler Wheeler Zwitserland 400p.
14 Olaf Ludwig Telekom BRD 394p.
15 Lance Armstrong Motorola VSA 392p.
16 Miguel Indurain Banesto Spanje 392p.
17 Vjatsjeslav Ekimov W.P. Rusland 364p.
18 Richard Virenque Festina Frankrijk 362p.
19 Erik Zabel Telekom BRD 353p.
20 Michele Bartoli Mercatone Uno Italië 350p.
1993
1 Adri Van Der Poel Mercatone Uno Nederland 565
2 Etienne De Wilde Telekom België 479
3 Andrei Tchmil GB-MG Moldavië 473
4 Thomas Frischknecht Ritchey Zwitserland 465
5 Phil Anderson Motorola Australië 454
6 Rolf Sorensen Carrera Denemarken 447
7 Gianni Bugno Gatorade Italië 438
8 Johan Museeuw GB-MG België 428
9 Richard Groenendaal Willemsen Nederland 413
10 Maurizio Fondriest Lampre Italië 410
11 Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk 408
12 Urs Freuler Wheeler Zwitserland 400
13 Toni Rominger Clas Zwitserland 398
14 Erik Breukink O.N.C.E. Nederland 370
15 Erik Zabel Telekom BRD 357
16 Michele Bartoli Mercatone Uno Italië 356
17 Beat Zberg Carrera Zwitserland 346
18 Andreas Kappes Mecair BRD 345
19 Claudio Chiappucci Carrera Italië 339
20 Pierangelo Bincoletto Lampre Italië 330
1992
1 Adri Van Der Poel Tulip Nederland
2 Richard Groenendaal Teleflex Nederland
3 Thomas Frischknecht Ritchey Zwitserland
4 Etienne De Wilde Telekom België
5 Andrei Tchmil GB-MG Moldavië
6 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken
7 Johan Museeuw Lotto België
8 Phil Anderson Motorola Australië
9 Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk
10 Sean Kelly Festina Ierland
11 Gianni Bugno Gatorade Italië
12 Erik Zabel Union BRD
13 Maurizio Fondriest Panasonic Italië
14 Urs Freuler Bleiker Zwitserland
15 Daniele Pontoni G.S.Zalf Italië
16 Beat Wabel Bleiker Zwitserland
17 Beat Zberg Helvetia Zwitserland
18 Marc Janssens Espace Card België
19 Toni Rominger Clas Zwitserland
20 Michele Bartoli Mercatone Uno Italië
1991
1 Adri Van Der Poel Tulip Nederland 678
2 Thomas Frischknecht Ritchey Zwitserland 597
3 Maurizio Fondriest Panasonic Italië 531
4 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken 524
5 Sean Kelly P.D.M. Ierland 520
6 Laurent Jalabert Toshiba Frankrijk 512
7 Johan Museeuw Lotto België 510
8 Etienne De Wilde Histor België 496
9 Phil Anderson Motorola Australië 491
10 Richard Groenendaal Teleflex Nederland 472
11 Gianni Bugno Gatorade Italië 458
12 Andrei Tchmil S.E.F.B. GOS 447
13 Toni Rominger Toshiba Zwitserland 427
14 Urs Freuler Telekom Zwitserland 409
15 Vjatsjeslav Ekimov Panasonic GOS 402
16 Erik Breukink P.D.M. Nederland 401
17 Claudio Chiappucci Carrera Italië 400
18 Claude Criquielion Lotto België 400
19 Steven Rooks Buckler Nederland 399
20 Beat Wabel Titan Zwitserland 399
1990
1 Adri Van Der Poel Weinmann Nederland 652
2 Johan Museeuw Lotto België 649
3 Sean Kelly P.D.M. Ierland 616
4 Etienne De Wilde Histor België 603
5 Thomas Frischknecht Mondia Zwitserland 595
6 Laurent Jalabert Toshiba Frankrijk 579
7 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken 535
8 Phil Anderson T.V.M. Australië 517
9 Andrei Tchmil Alfa Lum Sovjetunie 493
10 Frans Maassen Buckler Nederland 485
11 Erik Breukink P.D.M. Nederland 478
12 Gianni Bugno Chateau Italië 475
13 Steve Bauer 7-Eleven Canada 459
14 Olaf Ludwig Panasonic DDR 449
15 Claude Criquielion Lotto België 436
16 Richard Groenendaal Teleflex Nederland 432
17 Edwig Van Hooydonck Buckler België 423
18 Maurizio Fondriest Del Tongo Italië 418
19 Andreas Kappes Toshiba BRD 413
20 Steven Rooks Panasonic Nederland 404
1990
1 Adri Van Der Poel Domex Nederland 696
2 Sean Kelly P.D.M. Ierland 657
3 Johan Museeuw A.D.R. België 589
4 Etienne De Wilde Histor België 574
5 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken 499
6 Thomas Frischknecht Wetzikon Zwitserland 498
7 Richard Groenendaal Teleflex Nederland 493
8 Greg Lemond A.D.R. VSA 488
9 Phil Anderson T.V.M. Australië 483
10 Gianni Bugno Château d’Ax Italië 453
11 Erik Breukink Panasonic Nederland 450
12 Andrei Tchmil Alfa Lum Sovjetunie 450
13 Claude Criquielion Hitachi België 444
14 Maurizio Fondriest Del Tongo Italië 427
15 Laurent Jalabert Toshiba Frankrijk 403
16 Urs Freuler Panasonic Zwitserland 400
17 Olaf Ludwig Wismut Gera DDR 389
18 Udo Bolts Stuttgart BRD 386
19 Stephen Roche Fagor Ierland 386
20 Toni Rominger Château d’Ax Zwitserland 386
1989
1 Adri Van Der Poel Domex Nederland 696p.
2 Sean Kelly P.D.M. Ierland 657p.
3 Johan Museeuw A.D.R. België 589p.
4 Etienne De Wilde Histor België 574p.
5 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken 499p.
6 Thomas Frischknecht Wetzikon Zwitserland 498p.
7 Richard Groenendaal Teleflex Nederland 493p.
8 Greg Lemond A.D.R. VSA 488p.
9 Phil Anderson T.V.M. Australië 483p.
10 Gianni Bugno Château d’Ax Italië 453p.
11 Erik Breukink Panasonic Nederland 450p.
12 Andrei Tchmil Alfa Lum Sovjetunie 450p.
13 Claude Criquielion Hitachi België 444p.
14 Maurizio Fondriest Del Tongo Italië 427p.
15 Laurent Jalabert Toshiba Frankrijk 403p.
16 Urs Freuler Panasonic Zwitserland 400p.
17 Olaf Ludwig Wismut Gera DDR 389p.
18 Udo Bolts Stuttgart BRD 386p.
19 Stephen Roche Fagor Ierland 386p.
20 Toni Rominger Château d’Ax Zwitserland 386p.
1988
1 Adri Van Der Poel P.D.M. Nederland 661p.
2 Sean Kelly Kas Ierland 582p.
3 Etienne De Wilde Sigma België 553p.
4 Thomas Frischknecht Mondia Zwitserland 510p.
5 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken 494p.
6 Maurizio Fondriest Alfa Lum Italië 463p.
7 Laurent Jalabert Toshiba Frankrijk 456p.
8 Phil Anderson T.V.M. Australië 442p.
9 Greg Lemond P.D.M. VSA 439p.
10 Gianni Bugno Château d’Ax Italië 434p.
11 Claude Criquielion Hitachi België 433p.
12 Johan Museeuw Intral België 433p.
13 Urs Freuler Atala Zwitserland 400p.
14 Fons De Wolf A.D.R. België 394p.
15 Andreas Kappes Toshiba BRD 381p.
16 Frans Maassen Superconfex Nederland 380p.
17 Erik Breukink Panasonic Nederland 374p.
18 Anthony Doyle Ever Ready GBr 370p.
19 Robert Millar Fagor GBr 367p.
20 Hennie Stamsnijder P.D.M. Nederland 366p.

Lees verder “FICP-klassement”

Wereldbeker op de weg (voorheen: superprestige)

Wereldbeker op de weg (voorheen: superprestige)

2017
1.Greg Van Avermaet BMC-Tag Heuer 121p.
2.Michal Kwiatkowski Sky-21st Century Fox 77p.
3.Michael Matthews Sunweb-Giant 75p.
4.Alexander Kristoff Katusha-Alpecin 69p.
5.Sonny Colbrelli Bahrain-Merida 67p.
6.Arnaud Demare FDJ-Lapierre 56p.
7.John Degenkolb Trek-Segafredo 47p.
8.Jasper Stuyven Trek-Segafredo 46p.
9.Philippe Gilbert Quick Step Floors 42p.
10.Elia Viviani Sky-21st Century Fox 42p.
11.Tony Gallopin Lotto-Soudal 41p.
12.Gianni Moscon Sky-21st Century Fox 41p.
13.Sergio Henao Sky-21st Century Fox 40p.
14.Nacer Bouhanni Cofidis 38p.
15.Peter Sagan Bora-Hansgrohe 37p.
16.Alexis Vuillermoz Ag2r-La Mondiale 37p.
17.Tiesj Benoot Lotto-Soudal 36p.
18.Bauke Mollema Trek-Segafredo 35p.
19.Julian Alaphilippe Quick Step Floors 32p.
20.Jon Izaguirre Bahrain-Merida 32p.
Lees verder “Wereldbeker op de weg (voorheen: superprestige)”

Ronde van Lombardije

Ronde van Lombardije

2017
1.Vincenzo Nibali Bahrain-Merida Italië
2.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië
3.Thibaut Pinot FDJ-Lapierre Frankrijk
4.Fabio Aru Astana Italië
5.Nairo Quintana Movistar Colombië
6.Gianni Moscon Sky-21st Century Fox Italië
7.Nicolas Roche BMC-Tag Heuer Ierland
8.Julian Alaphilippe Quick Step Floors Frankrijk
9.Alexis Vuillermoz Ag2r-La Mondiale Frankrijk
10.Sam Oomen Sunweb-Giant Nederland
11.Mikel Nieve Sky-21st Century Fox Spanje
12.Sergey Chernetskiy Astana Rusland
13.Wilco Kelderman Sunweb-Giant Nederland
14.Mathias Frank Ag2r-La Mondiale Zwitserland
15.Davide Villella Cannondale-Drapac Italië
16.Diego Ulissi UAE-Fly Emirates Italië
17.Rigoberto Uran Cannondale-Drapac Colombië
18.Bauke Mollema Trek-Segafredo Nederland
19.Philippe Gilbert Quick Step Floors België
20.Tim Wellens Lotto-Soudal België
Lees verder “Ronde van Lombardije”