Alejandro Valverde wint in de Verenigde Emiraten

Alejandro Valverde wint in de Verenigde Emiraten

Alejandro Valverde (foto’s Erik Westerlinck) heeft de tweede rit in lijn gewonnen in de UAE Tour. De aankomstlijn was getrokken op Jebel Hafeet na een beklimming van net geen elf kilometer. Voor Valverde was het zijn eerste zege als wereldkampioen. Primoz Roglic behoudt zijn leiderstrui.
Lees verder “Alejandro Valverde wint in de Verenigde Emiraten”

Ronde van Spanje

Ronde van Spanje

2017
1.Chris Froome Sky-21st Century Fox Groot-Brittannië
2.Alberto Contador Trek-Segafredo Spanje
3.Vincenzo Nibali Bahrein-Merida Italië
4.Ilnur Zakarin Katusha-Alpecin Rusland
5.Wilco Kelderman Sunweb-Giant Nederland
6.Michael Woods Cannondale-Drapac Canada
7.Tejay Van Garderen BMC-Tag Heuer U.S.A.
8.Steven Kruijswijk Lotto.nl-Jumbo Nederland
9.Louis Meintjes UAE-Fly Emirates Zuid-Afrika
10.Nicolas Roche BMC-Tag Heuer Ierland
11.Miguel Angel Lopez Astana Colombië
12.Wout Poels Sky-21st Century Fox Nederland
13.Esteban Chaves Orica-Scott Colombië
14.Fabio Aru Astana Italië
15.Mikel Nieve Sky-21st Century Fox Spanje
16.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk
17.Sergio Pardilla Caja Rural-RGA Spanje
18.Dani Moreno Movistar Spanje
19.Jose Joaquin Rojas Movistar Spanje
20.Sander Armee Lotto-Soudal België
Lees verder “Ronde van Spanje”

Vijf jaar geleden: Alexander Vinokourov koopt Luik-Bastenaken-Luik

29 luik-bastenaken-luikHet is vandaag vijf jaar geleden dat de Kazak Alexander Vinokourov (op dit moment manager van ProTourploeg Astana) voor de tweede keer (vijf jaar na zijn eerste overwinning) de klassieker Luik-Bastenaken-Luik heeft gewonnen. Helaas bleek uit mailverkeer achteraf dat medevluchter, de Rus Alexander Kolobnev, voor 150.000 euro de benen zou hebben stilgehouden…
Lees verder “Vijf jaar geleden: Alexander Vinokourov koopt Luik-Bastenaken-Luik”

Ronde van Abu Dhabi

Ronde van Abu Dhabi

2018
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje
2.Miguel Angel Lopez Astana Colombië
3.Julian Alaphilippe Quick Step Floors Frankrijk
4.Diego Ulissi UAE-Emirates Italië
5.Rui Alberto Faria Da Costa UAE-Emirates Portugal
6.Rohan Dennis BMC-Tag Heuer Australië
7.Wilco Kelderman Sunweb-Giant Nederland
8.Rafal Majka Bora-Hansgrohe Polen
9.Davide Formolo Bora-Hansgrohe Italië
10.Domenico Pozzovivo Bahrein-Merida Italië
11.Jonathan Castroviejo Sky-21 Century Fox Spanje
12.Mathias Frank Ag2r-La Mondiale Zwitserland
13.Jon Izaguirre Bahrein-Merida Spanje
14.Alexandre Geniez Ag2r-La Mondiale Frankrijk
15.Emanuel Buchmann Bora-Hansgrohe Duitsland
16.Roman Kreuziger Mitchelton-Scott Tsjechië
17.Fabio Aru UAE-Emirates Italië
18.Antwan Tolhoek Lotto.nl-Jumbo Nederland
19.Daniel Moreno Education First-Drapac Spanje
20.Gianluca Brambilla Trek-Segafredo Italië
Lees verder “Ronde van Abu Dhabi”

Ronde van Italië

Ronde van Italië

2017
1.Tom Dumoulin Sunweb-Giant Nederland
2.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië
3.Thibaut Pinot FDJ-Lapierre Frankrijk
4.Ilnur Zakarin Katusha-Alpecin Rusland
5.Nairo Quintana Movistar Colombië
6.Bob Jungels Quick Step Floors Luxemburg
7.Vincenzo Nibali Bahrein-Merida Italië
8.Adam Yates Orica-Scott Groot-Brittannië
9.Bauke Mollema Trek-Segafredo Nederland
10.Davide Formolo Cannondale-Drapac Italië
11.Jan Polanc UAE-Fly Emirates Slovenië
12.Patrick Konrad Bora-Hansgrohe Oostenrijk
13.Maxime Monfort Lotto-Soudal België
14.Dario Cataldo Astana Italië
15.Sebastien Reichenbach FDJ-Lapierre Zwitserland
16.Andrey Amador Movistar Costa Rica
17.Mikel Landa Sky-21st Century Fox Spanje
18.Jan Hirt CCC-Sprandi Tsjechië
19.Tejay Van Garderen BMC-Tag Heuer U.S.A.
20.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk

2016
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje
2.Vincenzo Nibali Astana Italië
3.Steven Kruijswijk Lotto.nl-Jumbo Nederland
4.Rafal Majka Tinkoff Polen
5.Bob Jungels Etixx-Quick Step Luxemburg
6.Esteban Chaves Orica-GreenEdge Colombië
7.Andrey Amador Movistar Costa Rica
8.Rigoberto Uran Cannondale Colombië
9.Jakob Fuglsang Astana Denemarken
10.Kanstantsin Siutsou Dimension Data Wit-Rusland
11.Darwin Atapuma BMC Racing Colombië
12.Giovanni Visconti Movistar Italië
13.Sebastian Henao Sky-21st Century Fox Colombië
14.Matteo Montaguti Ag2r-La Mondiale Italië
15.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
16.Maxime Monfort Lotto-Soudal België
17.Stefano Pirazzi Bardiani-CSF Italië
18.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië
19.Andre Fernando Cardoso Cannondale Portugal
20.Michele Scarponi Astana Italië

2015
1.Alberto Contador Tinkoff-Saxo Spanje
2.Fabio Aru Astana Italië
3.Mikel Landa Astana Spanje
4.Damiano Caruso BMC Racing Italië
5.Steven Kruijswijk Lotto.nl-Jumbo Nederland
6.Yuri Trofimov Katusha Rusland
7.Andrey Amador Movistar Costa Rica
8.Leopold Konig Sky-21st Century Fox Tsjechië
9.Jurgen Van Den Broeck Lotto-Soudal België
10.Ryder Hesjedal Cannondale-Garmin Canada
11.Rigoberto Uran Etixx-Quick Step Colombië
12.Maxime Monfort Lotto-Soudal België
13.Darwin Atapuma BMC Racing Colombië
14.Amael Moinard BMC Racing Frankrijk
15.Giovanni Visconti Movistar Italië
16.Tanel Kangert Astana Estland
17.Alexander Geniez FDJ-Lapierre Frankrijk
18.Paolo Tiralongo Astana Italië
19.Mikel Nieve Sky-21st Century Fox Spanje
20.Carlos Alberto Betancur Ag2r-La Mondiale Colombië
2014
1.Nairo Quintana Movistar Colombië
2.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië
3.Rigoberto Uran Omega Pharma-Quick Step Colombië
4.Wilco Kelderman Belkin Nederland
5.Pierre Rolland Europcar Frankrijk
6.Cadel Evans BMC Racing Australië
7.Rafal Majka Tinkoff-Saxo Polen
8.Fabio Aru Astana Italië
9.Robert Kiserlovski Trek Factory Racing Croatië
10.Ryder Hesjedal Garmin-Sharp Canada
11.Franco Pellizotti Androni Giocattoli Italië
12.Maxime Monfort Lotto-Belisol België
13.Alexis Vuillermoz Ag2r-La Mondiale Frankrijk
14.Alexandre Geniez FDJ.fr Frankrijk
15.Ivan Basso Cannondale Italië
16.Andre Fernando Cardoso Garmin-Sharp Portugal
17.Matteo Rabottini Neri Sottoli-Yellow Fluo Italië
18.Damiano Cunego Lampre-Merida Italië
19.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
20.Wouter Poels Omega Pharma-Quick Step Nederland
2013
1.Vincenzo Nibali Astana Italië
2.Rigoberto Uran Sky-Rapha Colombië
3.Cadel Evans BMC Racing Australië
4.Michele Scarponi Lampre-Merida Italië
5.Carlos Alberto Betancur Ag2r-La Mondiale Colombië
6.Przemyslaw Niemec Lampre-Merida Polen
7.Mauro Santambrogio Vini Fantini-Selle Italia Italië
8.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje
9.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië
10.Benat Intxausti Movistar Spanje
11.Sergio Henao Sky-Rapha Colombië
12.Wilco Kelderman Blanco-Giant Nederland
13.Tanel Kangert Astana Estland
14.Yuri Trofimov Katusha Rusland
15.Robert Kiserlovski Radioshack-Leopard Croatië
16.Franco Pellizotti Androni Giocattoli Italië
17.Rafal Majka Saxo-Tinkoff Polen
18.Egoi Martinez Euskaltel-Euskadi Spanje
19.Damiano Caruso Cannondale Italië
20.Francis Mourey FDJ-La Pierre Frankrijk
2012
1.Joaquin Rodriguez Katusha Spanje
2.Ryder Hesjedal Garmin-Barracuda Canada
3.Damiano Cunego Lampre-ISD Italië
4.Michele Scarponi Lampre-ISD Italië
5.Domenico Pozzovivo Colnago-CSF Inox Italië
6.Sergio Henao Team Sky Colombië
7.Dario Cataldo Omega Pharma-Quick Step Italië
8.Rigoberto Uran Team Sky Colombië
9.Roman Kreuziger Astana Tsjechië
10.Gianluca Brambilla Colnago-CSF Inox Italië
11.Ivan Basso Liquigas-Cannondale Italië
12.Thomas De Gendt Vacansoleil-DCM België
13.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
14.John Gadret Ag2r-La Mondiale Frankrijk
15.Daniel Moreno Katusha Spanje
16.Mikel Nieve Euskaltel-Euskadi Spanje
17.Sergio Pardilla Movistar Spanje
18.Damiano Caruso Liquigas-Cannondale Italië
19.Sylvester Szmyd Liquigas-Cannondale Polen
20.Diego Ulissi Lampre-ISD Italië
2011
1.Alberto Contador Saxo Bank-Sungard Spanje
2.Michele Scarponi Lampre-ISD Italië
3.Joaquin Rodriguez Katusha Spanje
4.Vincenzo Nibali Liquigas-Cannondale Italië
5.Roman Kreuziger Astana Tsjechië
6.Kanstantsin Sivtsov HTC-Highroad Wit-Rusland
7.John Gadret Ag2r-La Mondiale Frankrijk
8.Jose Rujano Androni Giocattoli Venezuela
9.Denis Menchov Geox-TMC Rusland
10.Dario Cataldo Quick Step Italië
11.Christophe Le Mevel Garmin-Cervelo Frankrijk
12.David Arroyo Movistar Spanje
13.Steven Kruijswijk Rabobank Nederland
14.Mikel Nieve Euskaltel-Euskadi Spanje
15.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
16.Thomas Lovkvist Team Sky Zweden
17.Tiago Machado Radioshack Portugal
18.Igor Anton Euskaltel-Euskadi Spanje
19.Matteo Carrara Vacansoleil-DCM Italië
20.Paolo Tiralongo Astana Italië
2010
1.Cadel Evans BMC Racing Australië
2.Aleksander Vinokourov Astana Kazakstan
3.Vincenzo Nibali Liquigas-Doimo Italië
4.David Arroyo Caisse D`Epargne Spanje
5.Richie Porte Saxo Bank Australië
6.Michele Scarponi Androni Giocattoli Italië
7.Marco Pinotti HTC-Columbia Italië
8.Damiano Cunego Lampre-Farnese Vini Italië
9.Ivan Basso Liquigas-Doimo Italië
10.Robert Kiserlovski Liquigas-Doimo Croatië
11.Vladimir Karpets Katusha Rusland
12.Linus Gerdemann Milram Duitsland
13.John Gadret Ag2r-La Mondiale Frankrijk
14.Carlos Sastre Cervelo Spanje
15.Bauke Mollema Rabobank Nederland
16.Dario David Cioni Team Sky Italië
17.Francis De Greef Omega Pharma-Lotto België
18.Alexander Efimkin Ag2r-La Mondiale Rusland
19.Hubert Dupont Ag2r-La Mondiale Frankrijk
20.Thomas Voeckler Bbox-Bouygues Telecom Frankrijk
2009
1.Danilo Di Luca LPR Brakes-Farnese Vini Italië
2.Franco Pellizotti Liquigas-Doimo Italië
3.Ivan Basso Liquigas-Doimo Italië
4.Denis Menchov Rabobank Rusland
5.Michael Rogers Columbia-High Road Australië
6.Carlos Sastre Cervelo Spanje
7.Levy Leipheimer Astana U.S.A.
8.Kanstantsin Sivtsov Columbia-High Road Wit-Rusland
9.Stefano Garzelli Acqua&Sapone-Mokambo Italië
10.Yaroslav Popovych Astana Oekraine
11.Tadej Valjavec Ag2r-La Mondiale Slovenië
12.David Arroyo Caisse D`Epargne Spanje
13.Marzio Bruseghin Lampre-NGC Italië
14.Kevin Seeldrayers Quick Step België
15.Damiano Cunego Lampre-NGC Italië
16.Jose Rodolfo Serpa PVC Diquigiovanni Colombië
17.Lars Ytting Bak Saxo Bank Denemarken
18.Lance Armstrong Astana U.S.A.
19.Thomas Lovkvist Columbia-High Road Zweden
20.Janez Brajkovic Astana Slovenië
2008
1.Franco Pellizotti Liquigas Italië
2.Alberto Contador Astana Spanje
3.Ricardo Ricco Saunier Duval-Scott Italië
4.Danilo Di Luca LPR Brakes Italië
5.Emanuele Sella CSF Group-Navigare Italië
6.Denis Menchov Rabobank Rusland
7.Vincenzo Nibali Liquigas Italië
8.Jurgen Van Den Broeck Silence-Lotto België
9.Joaquin Rodriguez Caisse D`Epargne Spanje
10.Marzio Bruseghin Lampre-NGC Italië
11.Gustav Erik Larsson Team CSC Zweden
12.Gilberto Simoni PVC Diquigiovanni Italië
13.Paolo Savoldelli LPR Brakes Italië
14.Levy Leipheimer Astana U.S.A.
15.Paolo Bettini Quickstep Italië
16.Fortunato Baliani CSF Group-Navigare Italië
17.Matthew Lloyd Silence-Lotto Australië
18.Domenico Pozzovivo CSF Group-Navigare Italië
19.Nicki Sorensen Team CSC Denemarken
20.Vladimir Miholjevic Liquigas Kroatië
2007
1.Danilo Di Luca Liquigas Italië
2.Damiano Cunego Lampre-Fondital Italië
3.Andy Schleck Team CSC Luxemburg
4.Ricardo Ricco Saunier Duval-Prodir Italië
5.Evgueny Petrov Tinkoff Credit System Rusland
6.Franco Pellizotti Liquigas Italië
7.Gilberto Simoni Saunier Duval-Prodir Italië
8.Paolo Savoldelli Astana Italië
9.David Arroyo Caisse D`Epargne Spanje
10.Stefano Garzelli Aqua&Sapone-Mokambo Italia
11.Francisco Vila Lampre-Fondital Spanje
12.Marzio Bruseghin Lampre-Fondital Italië
13.Emanuele Sella Panaria-Navigare Italia
14.Eddy Mazzoleni Astana Italia
15.Mario Aerts Predictor-Lotto België
16.Vincenzo Nibali Liquigas Italië
17.Leonardo Piepoli Saunier Duval-Prodir Italia
18.Marco Pinotti T-Mobile Italia
19.Ivan Parra Cofidis Colombië
20.Andrei Mizourov Astana Kazakstan
2006
1.Ivan Basso Team CSC Italië
2.Enrique Gutierrez Phonak Spanje
3.Paolo Savoldelli Discovery Channel Italië
4.Damiano Cunego Lampre-Fondital Italia
5.Gilberto Simoni Saunier Duval-Prodir Italië
6.Juan Manuel Garate Quickstep-Innergetic Spanje
7.Franco Pellizotti Liquigas-Bianchi Italië
8.Sandy Casar Francaise des Jeux Frankrijk
9.Francisco Vila Lampre-Fondital Spanje
10.Giampaolo Caruso Liberty Seguros-Wurth Italië
11.Jose Luis Rubiera Discovery Channel Spanje
12.Victor Hugo Pena Phonak Colombië
13.Francisco Perez Caisse D`Epargne-Balears Spanje
14.Ivan Gutierrez Palacios Caisse D`Epargne-Balears Spanje
15.Sylvester Szmyd Lampre-Fondital Italia
16.Leonardo Piepoli Saunier Duval-Prodir Italia
17.Wim Van Huffel Davitamon-Lotto België
18.Sergio Ghisalberti Team Milram Italië
19.Luca Mazzanti Panaria-Navigare Italië
20.Emanuele Sella Panaria-Navigare Italië
2005
1.Paolo Savoldelli Discovery Channel Italia
2.Danilo Di Luca Liquigas-Bianchi Italia
3.Emanuele Sella Panaria-Navigare Italia
4.Juan Manuel Garate Saunier Duval Spanje
5.Serhiy Honchar Domina Vacanze Ukraine
6.Jose Rujano Colombia-Selle Italia Venezuela
7.Gilberto Simoni Lampre-Caffita Italia
8.David Dario Cioni Liquigas-Bianchi Italia
9.Marzio Bruseghin Fassa Bortolo Italia
10.Wim Van Huffel Davitamon-Lotto Belgium
11.Damiano Cunego Lampre-Cafitta Italia
12.Tadej Valjavec Phonak Slovenia
13.Daniel Atienza Cofidis Spanje
14.Markus Fothen Gerolsteiner Duitsland
15.Ivan Basso Team CSC Italia
16.Pietro Caucchioli Credit Agricole Italia
17.Vladimir Karpets Illes Balears-Epargne Rusland
18.Samuel Sanchez Euskatel-Euskadi Spanje
19.Patrice Halgand Credit Agricole Frankrijk
20.Ivan Parra Colombia-Selle Italia Colombia
2004
1.Yaroslav Popovych Landbouwkrediet‑Colnago Oekraine
2.Serhiy Honchar De Nardi Oekraine
3.Damiano Cunego Saeco Italia
4.Stefano Garzelli Vini Caldirola‑Nobili Italia
5.Franco Pellizotti Alessio‑Bianchi Italia
6.Gilberto Simoni Saeco Italia
7.Bradley McGee Fdjeux.Com Australia
8.Juan Manuel Garate Lampre Spanje
9.David Dario Cioni Fassa Bortolo Italia
10.Wladimir Belli Lampre Italia
11.Tadej Valjavec Phonak Slovenia
12.Eddy Mazzoleni Saeco Italia
13.Christophe Brandt Lotto‑Domo Belgium
14.Andrea Noe Alessio‑Bianchi Italia
15.Francisco Vila Lampre Spanje
16.Vladimir Miholjevic Alessio‑Bianchi Croatia
17.Gerhard Trampusch Aqua&Sapone‑Mokambo Oostenrijk
18.Emanuele Sella Panaria‑Margres Italia
19.Ruben Lobato Saunier Duval‑Prodir Spanje
20.Cristian Moreni Alessio‑Bianchi Italia
2003
1.Gilberto Simoni Saeco Italia
2.Andrea Noe Alessio Italia
3.Raimundas Rumsas Lampre Litouwen
4.Yaroslav Popovych Landbouwkrediet‑Colnago Ukraine
5.Stefano Garzelli Vini Caldirola‑Sidermec Italia
6.Serhiy Honchar De Nardi‑Colpack Ukraine
7.Franco Pellizotti Alessio Italia
8.Eddy Mazzoleni Vini Caldirola‑Sidermec Italia
9.Dario Frigo Fassa Bortolo Italia
10.Michele Scarponi Domina Vacanze‑Elitron Italia
11.Gianni Faresin Gerolsteiner Italia
12.Wladimir Belli Lampre Italia
13.Georg Totschnig Gerolsteiner Oostenrijk
14.Marco Pantani Mercatone Uno‑Scanavino Italia
15.Freddy Gonzalez Colombia‑Selle Italia Colombia
16.Kim Kirchen Fassa Bortolo Luxemburg
17.Sandy Casar Fdjeux.Com Frankrijk
18.Constantino Zaballa Kelme‑Costa Blanca Spanje
19.Massimo Codol Mercatone Uno‑Scanavino Italia
20.Scott Sunderland Fakta‑Pata Chips Australia
2002
1.Aitor Gonzalez Jimenez Kelme‑Costa Blanca Spanje
2.Dario Frigo Tacconi Sport Italia
3.Paolo Savoldelli Index‑Alexia Italia
4.Rik Verbrugghe Lotto‑Adecco Belgium
5.Cadel Evans Mapei‑Quick Step Australia
6.Fernando Escartin Team Coast Spanje
7.Juan‑Manuel Garate Lampre‑Daikin Spanje
8.Georg Totschnig Gerolsteiner Oostenrijk
9.Tyler Hamilton CSC‑Tiscali V.S.A.
10.Oscar Pereiro Phonak Spanje
11.Franco Pellizotti Alessio Italia
12.Pavel Tonkov Lampre‑Daikin Rusland
13.Andrea Noe Mapei‑Quick Step Italia
14.Eddy Mazzoleni Tacconi Sport Italia
15.Michael Boogerd Rabobank Nederland
16.Ivan Gotti Alessio Italia
17.Pietro Caucchioli Alessio Italia
18.Serhiy Honchar Fassa Bortolo Oekraine
19.Julio‑Alberto Perez‑Cuapio Ceramiche Panaria Mexico
20.Michele Scarponi Aqua & Sapone Italia
2001
1.Abraham Olano Once‑Wurth Spanje
2.Gilberto Simoni Lampre‑Daikin Italia
3.Jose Azevedo Once‑Wurth Portugal
4.Unai Osa iBanesto.Com Spanje
5.Andrea Noe Mapei‑Quick Step Italia
6.Marco Velo Mercatone Uno‑Stream TV Italia
7.Serhiy Honchar Liquigas‑Pata Oekraine
8.Giuliano Figueras Panaria‑Fiordo Italia
9.Paolo Savoldelli Saeco Italia
10.Peter Luttenberger Tacconi‑Vini Caldirola Oostenrijk
11.Pietro Caucchioli Alessio Italia
12.Ivan Gotti Alessio Italia
13.Hernan Buenahora Selle Italia‑Pacific Colombia
14.Matthias Kessler Deutsche Telekom Duitsland
15.Carlos Alberto Contreras Selle Italia‑Pacific Colombia
16.Cesar Solaun iBanesto.Com Spanje
17.Marzio Bruseghin iBanesto.Com Italia
18.Gianni Faresin Liquigas‑Pata Italia
19.Massimiliano Gentili Cantina Tollo Italia
20.Aleksander Shefer Alessio Kazakstan
2000
1.Stefano Garzelli Mercatone Uno-Albacom Italië
2.Francesco Casagrande Vini Caldirola Italië
3.Jose Luis Rubiera Kelme-Costa Blanca Spanje
4.Wladimir Belli Fassa Bortolo Italië
5.Andrea Noe Mapei-Quickstep Italië
6.Pavel Tonkov Mapei-Quickstep Rusland
7.Gilberto Simoni Lampre-Daikin Italië
8.Jan Hruska Vitalicio Seguros Tsjech.Rep.
9.Dario Frigo Fassa Bortolo Italië
10.Victor Hugo Pena Vitalicio Seguros Colombië
11.Serhiy Gontchar Liquigas-Pata Oekraine
12.Axel Merckx Mapei-Quickstep België
13.Dariusz Baranowski Banesto Polen
14.Paolo Lanfranchi Mapei-Quickstep Italië
15.Francisco Mancebo Banesto Spanje
16.Leonardo Piepoli Banesto Italië
17.Hernan Buenahora Nectar-Selle Italia Colombië
18.Santiago Blanco Vitalicio Seguros Spanje
19.Paolo Savoldelli Saeco-Valli&Valli Italië
20.Chann McRae Mapei-Quickstep U.S.A.
1999
1.Paolo Savoldelli Saeco-Cannondale Italië
2.Laurent Jalabert ONCE-Deutsche Bank Frankrijk
3.Ivan Gotti Polti Italië
4.Daniel Clavero Vitalicio Seguros Spanje
5.Serhiy Gontchar Vini Caldirola-Sidermec Oekraine
6.Roberto Heras Kelme-Costa Blanca Spanje
7.Oscar Camenzind Lampre-Daikin Zwitserland
8.Oscar Sevilla Kelme-Costa Blanca Spanje
9.Gilberto Simoni Ballan-Alessio Italië
10.Niklas Axelsson Navigare-Gaerne Zweden
11.Andrei Zintchenko Vitalicio Seguros Rusland
12.Roberto Sgambelluri Cantina Tollo-Alexia Italië
13.Richard Virenque Polti Frankrijk
14.Peter Luttenberger ONCE-Deutsche Bank Oostenrijk
15.Pavel Padrnos Lampre-Daikin Tsjechië
16.Daniele De Paoli Amica Chips-Almeria Italië
17.Giuseppe Di Grande Mapei-Quick Step Italië
18.Andrea Noe Mapei-Quick Step Italië
19.Andrei Teteriuk Liquigas-Pata Kazakstan
20.Gabriele Missaglia Lampre-Daikin Italië
1998
1.Marco Pantani Mercatone Uno-Bianchi Italië
2.Pavel Tonkov Mapei-Bricobi Rusland
3.Oscar Camenzind Mapei-Bricobi Zwitserland
4.Paolo Savoldelli Saeco-Cannondale Italië
5.Gianni Faresin Mapei-Bricobi Italië
6.Giuseppe Guerini Polti Italië
7.Andrea Noe Asics-CGA Italië
8.Daniel Clavero Vitalicio Seguros Spanje
9.Alex Zulle Festina-Lotus Zwitserland
10.Paolo Bettini Asics-CGA Italië
11.Roberto Sgambelluri Brescialat-Liquigas Italië
12.Serhiy Gontchar Cantina Tollo-Alexia Ukraine
13.Marco Velo Mercatone Uno-Bianchi Italië
14.Jose Luis Rubiera Kelme-Costa Blanca Spanje
15.Stefano Garzelli Mercatone Uno-Bianchi Italië
16.Paolo Lanfranchi Mapei-Bricobi Italië
17.Vladislav Bobrik Riso Scotti-MG Rusland
18.Wladimir Belli Festina-Lotus Italië
19.Davide Rebellin Polti Italië
20.Jose Jaime Gonzalez Pico Kelme-Costa Blanca Colombië
1997
1.Pavel Tonkov Mapei-GB Rusland
2.Ivan Gotti Saeco-Estro Italië
3.Giuseppe Guerini Polti Italië
4.Giuseppe Di Grande Mapei-GB Italië
5.Paolo Savoldelli Roslotto-ZG Mobili Italië
6.Stefano Garzelli Mercatone Uno-Wega Italië
7.Andrea Noe Asics-CGA Italië
8.Wladimir Belli Brescialat-Oyster Italië
9.Nicola Miceli Aki-Safi Italië
10.Serhiy Gontchar Aki-Safi Ukraine
11.Marcos Serrano Kelme-Costa Blanca Spanje
12.Dario Frigo Saeco-Estro Italië
13.Felix Garcia Casas Festina-Lotus Spanje
14.Jose Luis Rubiera Kelme-Costa Blanca Spanje
15.Jose Jaime Gonzalez Pico Kelme-Costa Blanca Colombië
16.Evgeni Berzin Batik-Del Monte Rusland
17.Axel Merckx Polti België
18.Alberto Volpi Batik-Del Monte Italië
19.Roberto Petito Saeco-Estro Italië
20.Massimiliano Gentili Cantina Tollo-Carrier Italië
1996
1.Abraham Olano Mapei-GB Spanje
2.Davide Rebellin Polti Italië
3.Enrico Zaina Carrera-Longoni Italië
4.Piotr Ugrumov Roslotto-ZG Mobili Letland
5.Stefano Faustini Aki-Gipiemme-Safi Italië
6.Beat Zberg Carrera-Longoni Zwitserland
7.Evgeni Berzin Gewiss-Playbus Rusland
8.Pavel Tonkov Panaria-Vinavil Rusland
9.Jean Cyrille Robin Festina-Lotus Frankrijk
10.Ivan Gotti Gewiss-Playbus Italië
11.Zenon Jaskula Brescialat-Verynet Polen
12.Bruno Cenghialta Gewiss-Playbus Italië
13.Felix Garcia Casas Festina-Lotus Spanje
14.Aleksander Shefer Scrigno-Blue Storm Kazakstan
15.Gianni Faresin Panaria-Vinavil Italië
16.Joona Laukka Festina-Lotus Finland
17.Alexander Gontchenkov Roslotto-ZG Mobili Ukraine
18.Gianni Bugno MG-Technogym Italië
19.Vladimir Poulnikov TVM-Farm Frites Ukraine
20.Giuseppe Guerini Polti Italië
1995
1.Evgeny Berzin Gewiss-Ballan Rusland
2.Claudio Chiappucci Carrera-Tassoni Italië
3.Tony Rominger Mapei-GB Zwitserland
4.Enrico Zaina Carrera-Tassoni Italië
5.Heinz Imboden Refin-Cantina Tollo Zwitserland
6.Francesco Casagrande Mercatone Uno-Saeco Italië
7.Piotr Ugrumov Gewiss-Ballan Letland
8.Pascal Richard MG-Technogym Zwitserland
9.Bruno Cenghialta Gewiss-Ballan Italië
10.Paolo Lanfranchi Brescialat-Fago Italië
11.Mariano Piccoli Brescialat-Fago Italië
12.Stefano Cattai ZG Mobili-Selle Italia Italië
13.Oliveiro Rincon ONCE Colombië
14.Davide Rebellin MG-Technogym Italië
15.Pavel Tonkov Lampre-Panaria Rusland
16.Georg Totschnig Polti-Granarolo Oostenrijk
17.Francesco Frattini Gewiss-Ballan Italië
18.Vladislav Bobrik Gewiss-Ballan Rusland
19.Alberto Elli MG-Technogym Italië
20.Jose Maria Jimenez Banesto Spanje
1994
1.Marco Pantani Carrera Italië
2.Evgeny Berzin Gewiss Rusland
3.Gianni Bugno Polti Italië
4.Pavel Tonkov Lampre Rusland
5.Pascal Richard GB-MG boys Zwitserland
6.Armand De Las Cuevas Castorama Frankrijk
7.Claudio Chiappucci Carrera Italië
8.Nelson Rodriguez ZG-Mobili Colombië
9.Vladimir Pulnikov Carrera Oekraïne
10.Miguel Indurain Banesto Spanje
11.Andy Hampsten Motorola V.S.A.
12.Maximilian Sciandri GB-MG boys Italië
13.Davide Rebellin GB-MG boys Italië
14.Franco Ballerini Mapei Italië
15.Roberto Conti Lampre Italië
16.Rolf Sörensen GB-MG boys Denemarken
17.Wladimir Belli Lampre Italië
18.Stefano Della Santa Mapei Italië
19.Michel Dernies Motorola België
20.Erwin Nijboer Banesto Nederland
1993
1.Miguel Indurain Banesto Spanje
2.Stephen Roche Carrera Ierland
3.Claudio Chiappucci Carrera Italië
4.Maurizio Fondriest Lampre Italië
5.Pjotr Ugrumov Mecair G.O.S.
6.Moreno Argentin Mecair Italië
7.Zenon Jaskula GB-MG Polen
8.Pavel Tonkov Lampre G.O.S.
9.Vladimir Pulnikov Carrera G.O.S.
10.Giorgio Furlan Ariostea Italië
11.Massimiliano Lelli Ariostea Italië
12.Dimitri Konyshev Jolly Club 88 G.O.S.
13.Gianni Bugno Gatorade Italië
14.Gérard Rué Banesto Frankrijk
15.Andy Hampsten Motorola V.S.A.
16.Heinz Imboden Mecair Zwitserland
17.Luc Leblanc Castorama Frankrijk
18.Andrei Tchmil GB-MG G.O.S.
19.Laurent Desbiens Castorama Frankrijk
20.Uwe Ampler Telekom Duitsland
1992
1.Marco Giovanetti Gatorade Italië
2.Roberto Conti Ariostea Italië
3.Franco Vona GB/MG Boys Italië
4.Andy Hampsten Motorola V.S.A.
5.Flavio Giupponi Mercatone Italië
6.Franco Chioccioli GB/MG Boys Italië
7.Thierry Claveyrolat “Z” Frankrijk
8.Laurent Fignon Gatorade Frankrijk
9.Luis Herrera Ryalcao Colombia
10.Miguel Indurain Banesto Spanje
11.Uwe Ampler Telekom Duitsland
12.Bruno Cornillet “Z” Frankrijk
13.Alvaro Mejia Ryalcao Colombia
14.Zenon Jaskula GB/MG Boys Polen
15.Flavio Vanzella GB/MG Boys Italië
16.Fabio Roscioli Carrera Italië
17.Pavel Tonkov Lampre G.O.S.
18.Greg Lemond “Z” V.S.A.
19.Moreno Argentin Ariostea Italië
20.Brian Walton Motorola Canada
1991
1.Marco Giovanetti Gatorade Italië
2.Silvio Martinello Gis Italië
3.Acacio Da Silva Festina Portugal
4.Greg Lemond “Z” V.S.A.
5.Franco Chioccioli Del Tongo Italië
6.Fabio Bordonali Gis Italië
7.Claudio Chiappucci Carrera Italië
8.Gianni Bugno Gatorade Italië
9.Eric Boyer “Z” Frankrijk
10.Massimiliano Lelli Ariostea Italië
11.Zenon Jaskula Del Tongo Polen
12.Leonardo Sierra Selle Italia Venezuela
13.Vladimir Pulnikov Carrera Sovjet-Unie
14.Roberto Conti Ariostea Italië
15.Jean-François Bernard Banesto Frankrijk
16.Rolf Sörensen Ariostea Denemarken
17.Fabian Fuchs Banesto Zwitserland
18.Pedro Delgado Banesto Spanje
19.Franco Ballerini Del Tongo Italië
20.Raimondi Vairetti Selle Italia Italië
1990
1.Marco Giovanetti SEUR Italië
2.Maurizio Fondriest Del Tongo Italië
3.Charly Mottet R.M.O. Frankrijk
4.Zenon Jaskula Diana Polen
5.Gertjan Theunisse Panasonic Nederland
6.Franco Chioccioli Del Tongo Italië
7.Lech Piasecki Diana Polen
8.Joachim Halupczok Diana Polen
9.Alvaro Pino SEUR Spanje
10.Assiat Saitov Alfa Lum USSR
11.Pascal Lino R.M.O. Frankrijk
12.Armand De Las Cuevas Banesto Frankrijk
13.Giuseppe Saronni Diana Italië
14.Dominique Arnaud Banesto Frankrijk
15.Vassily Zhdanov Alfa Lum USSR
16.John Talen Panasonic Nederland
17.Claudio Chiappucci Carrera Italië
18.Christophe Manin R.M.O. Frankrijk
19.Flavio Giupponi Carrera Italië
20.Phil Anderson T.V.M. Australië
1989
1 Remig Stumpf Toshiba BRD
2 Stephan Joho Ariostea Zwitserland
3 Moreno Argentin Gewiss Italië
4 Alfred Achermann Domex Zwitserland
5 Gianni Bugno Chateau d’Ax Italië
6 Jesper Worre Cafe de Colombia Denemarken
7 Dirk De Wolf P.D.M. België
8 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken
9 Laurent Biondi Fagor Frankrijk
10 Antonio Agudelo Cafe de Colombia Colombia
11 Etienne De Wilde Histor België
12 Massimo Podenzana Atala Italië
13 Andrea Michelucci Polli Italië
14 Michel Cornelissen Panasonic Nederland
15 Jose Maria Palacin Puertas Mavisa Spanje
16 Massimiliano Lelli Atala Italië
17 Gilles Mas Puertas Mavisa Frankrijk
18 Jesper Skibby T.V.M. Denemarken
19 Davide Brotini Polli Italië
20 Jesus Montoya Teka Spanje
1988
1.Rolf Sörensen Ariostea Denemarken
2.Andy Hampsten 7-Eleven V.S.A.
3.Omar Hernandez Reynolds Colombia
4.Erik Breukink Panasonic Nederland
5.Lech Piasecki Del Tongo Polen
6.Stéphane Joho Ariostea Zwitserland
7.Guido Bontempi Carrera Italië
8.Urs Freuler Panasonic Zwitserland
9.Johan Vandervelde Gis Nederland
10.Urs Zimmermann Carrera Zwitserland
11.Roberto Pagnin Bianchi Italië
12.Daniel Gisiger Isotonic Zwitserland
13.Maurizio Fondriest Alfa Lum Italië
14.Pedro Delgado Reynolds Spanje
15.Roberto Visentini Carrera Italië
16.Erich Maechler Carrera Zwitserland
17.Moreno Argentin Bianchi Italië
18.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
19.Raul Alcala 7-Eleven Mexico
20.Palmiro Masciarelli Gis Italië
1987
1.Stephen Roche Carrera Ierland
2.Johan Vandervelde Gis Nederland
3.Stéphane Guay Reynolds Frankrijk
4.Erik Breukink Panasonic Nederland
5.Flavio Giupponi Del Tongo Italië
6.Lech Piasecki Del Tongo Polen
7.Maurizio Fondriest Ecoflam Italië
8.Christian Jourdan Toshiba Frankrijk
9.Marino Lejaretta Seat Spanje
10.Leo Schönenberger Fibok Zwitserland
11.Moreno Argentin Bianchi Italië
12.Roberto Ceruti Del Tongo Italië
13.Steve Bauer Toshiba Canada
14.Palmiro Masciarelli Gis Italië
15.Roberto Pagnin Bianchi Italië
16.Camillo Passera Ecoflam Italië
17.Paolo Rosola Bianchi Italië
18.Robert Millar Panasonic Gr.Brit.
19.Dominique Gaigne Toshiba Frankrijk
20.Tullio Cortinovis Bianchi Italië
1986
1.Jesper Worre Santini Denemarken
2.Marco Giovanetti Gis Italië
3.Silvano Contini Gis Italië
4.Alfio Vandi Ariostea Italië
5.Michael Wilson Ecoflam Australië
6.Mario Beccia Malvor Italië
7.Francesco Moser Supermercati Italië
8.Alessandro Paganessi Bianchi Italië
9.Alessandro Pozzi Gis Italië
10.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
11.Renato Piccolo Malvor Italië
12.Roberto Visentini Carrera Italië
13.Greg Lemond La Vie Claire V.S.A.
14.Dag Erik Pedersen Ariostea Noorwegen
15.Tommi Prim Bianchi Zweden
16.Marino Amadori Ecoflam Italië
17.Claudio Corti Supermercati Italië
18.Franco Chiocchioli Ecoflam Italië
19.Niki Rüttiman La Vie Claire Zwitserland
20.Acacio da Silva Malvor Portugal
1985
1.Francesco Moser Gis Italië
2.Johan van der Velde Vini Ricordi Nederland
3.Greg Lemond La Vie Claire V.S.A.
4.Bernard Hinault La Vie Claire Frankrijk
5.Franco Chioccioli Maggi Mobili Italië
6.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
7.Gibi Baronchelli Brianzoli Italië
8.Michael Wilson Alpilatte Australië
9.Marino Lejaretta Alpilatte Spanje
10.Silvano Contini Ariostea Italië
11.Tommi Prim Bianchi Zweden
12.Emmanuele Bombini Del Tongo Italië
13.Andy Hampsten 7-Eleven V.S.A.
14.Alberto Volpi Bianchi Italië
15.Marco Giovanetti Ariostea Italië
16.Frank Hoste Del Tongo België
17.Wladimiro Panizza Ariostea Italië
18.Christian Jourdan La Vie Claire Frankrijk
19.Luciano Loro Del Tongo Italië
20.Marino Amadori Alpilatte Italië
1984
1.Francesco Moser Gis Italië
2.Czeslaw Lang Carrera Polen
3.Rudy Matthijs Splendor België
4.Guy Gallopin Skil Frankrijk
5.Gregor Braun La Redoute B.R.D.
6.Wladimiro Panizza Atala Italië
7.Tommi Prim Bianchi Zweden
8.Carmelo Barone Ariostea Italië
9.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
10.Johan Vandervelde Metauromobili Nederland
11.Acacio da Silva Malvor Portugal
12.Graham Jones Système U G.B.
13.Jonathan Boyer Brianzoli V.S.A.
14.Stefan Mutter Cilo Zwitserland
15.Giovanni Battaglin Carrera Italië
16.Daniël Willems Murella België
17.Henk Lubberding Panasonic Nederland
18.Moreno Argentin Sammontana Italië
19.Alessandro Pozzi Bianchi Italië
20.Marc Gomez La Vie Claire Frankrijk
1983
1.Giambattista Baronchelli Sammontana Italië
2.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
3.Faustino Ruperez Zor Spanje
4.Wladimiro Panizza Atala Italië
5.Alberto Fernandez Zor Spanje
6.Marino Lejaretta Alfa Lum Spanje
7.Roberto Visentini Inoxpran Italië
8.Mario Beccia Malvor Italië
9.Jostein Wilmann Eorotex Noorwegen
10.Tommi Prim Bianchi Zweden
11.Dieter Thurau Del Tongo B.R.D.
12.Lucien Van Impe Metauro België
13.Fabrizio Verza Gis Italië
14.Eduardo Chozas Zor Spanje
15.Jean-René Bernaudeau Wolber Frankrijk
16.Giovanni Battaglin Inoxpran Italië
17.Stefan Mutter Eorotex Zwitserland
18.Francesco Moser Gis Italië
19.Fons De Wolf Bianchi België
20.Pierino Gavazzi Atala Italië
1982
1.Francesco Moser Famcucine Italië
2.Giuseppe Saronni Del Tongo Italië
3.Silvano Contini Bianchi Italië
4.Tommi Prim Bianchi Zweden
5.Giambattista Baronchelli Bianchi Italië
6.Bernard Hinault Renault Frankrijk
7.Urs Freuler Atala Zwitserland
8.Pierino Gavazzi Atala Italië
9.Giovanni Mantovani Famcucine Italië
10.Mario Beccia Hoonved Italië
11.Paolo Rosola Atala Italië
12.Bernard Becaas Renault Frankrijk
13.Wladimiro Panizza Atala Italië
14.Guido Bontempi Inoxpran Italië
15.Silvestro Milani Hoonved Italië
16.Michael Wilson Alfa Lum Australië
17.Eddy Schepers Dromedario België
18.Alfio Vandi Metauro Italië
19.Alain Vigneron Renault Frankrijk
20.Jean-Marie Grezet Cilo Zwitserland
1981
1.Francesco Moser Famcucine Italië
2.Knud Knudsen Bianchi Noorwegen
3.Serge Parsani Bianchi Italië
4.Gregor Braun Famcucine B.R.D.
5.Giovanni Battaglin Inoxpran Italië
6.Luciano Borgognoni Magniflex Italië
7.Salvatore Maccali Magniflex Italië
8.Pedro Munoz Zor Spanje
9.Jorgen Marcussen Inoxpran Denemarken
10.Pierino Gavazzi Magniflex Italië
11.Mario Beccia Hoonved Italië
12.Tommi Prim Bianchi Zweden
13.Roberto Visentini Sammontana Italië
14.Eduardo Chozas Zor Spanje
15.Giuseppe Saronni Gis Italië
16.Moreno Argentin Sammontana Italië
17.Wladimiro Panizza Atala Italië
18.Battista Baronchelli Bianchi Italië
19.Silvano Contini Bianchi Italië
20.Walter Passuello Gis Italië
1980
1.Bernard Hinault Renault Frankrijk
2.Alfio Vandi Famcucine Italië
3.Giuseppe Saronni Gis Italië
4.Piero Onesti Gis Italië
5.Dorino Vanzo Selle Royal Italië
6.Pierino Gavazzi Magniflex Italië
7.Gregor Braun Sanson B.R.D.
8.Roberto Calovi Gis Italië
9.Tommi Prim Bianchi Zweden
10.Gibi Baronchelli Bianchi Italië
11.Franco Foresti Selle Royal Italië
12.Wladimiro Panizza Gis Italië
13.Giovanni Battaglin Inoxpran Italië
14.Luciano Donati San Giacomo Italië
15.Alessandro Cardelli Selle Royal Italië
16.Mario Beccia Hoonved Italië
17.Attilio Rota Sanson Italië
18.Roberto Visentini San Giacomo Italië
19.Marcello Osler Sanson Italië
20.Francesco Moser Sanson Italië
1979
1.Giuseppe Saronni Scic Italië
2.Francesco Moser Sanson Italië
3.Mario Beccia Sanson Italië
4.Silvano Contini Bianchi Italië
5.Bernard Hinault Renault Frankrijk
6.Antonio Lualdi Gis Italië
7.Roger De Vlaeminck Gis België
8.Marino Amadori Hoonved Italië
9.Jean-Luc Vandenbroucke Peugeot België
10.Ronald De Witte Sanson België
11.Giovanni Battaglin Jollyceramica Italië
12.Alessandro Pozzi Bianchi Italië
13.Bruno Wolfer Bianchi Zwitserland
14.Hennie Kuiper Peugeot Nederland
15.Daniël Willems IJsboerke België
16.Ludo Peeters IJsboerke België
17.Bernt Johansson Fiorella Zweden
18.Palmiro Masciarelli Sanson Italië
19.Gabriele Landoni Gis Italië
20.Alfio Vandi Magniflex Italië
1978
1.Francesco Moser Sanson Italië
2.Bernard Hinault Renault Frankrijk
3.Joop Zoetemelk Miko Nederland
4.Gibi Baronchelli Scic Italië
5.Bernt Johansson Fiorella Italië
6.Wladimiro Panizza Scic Italië
7.Gerrie Knetemann Raleigh Nederland
8.Jan Raas Raleigh Nederland
9.Hennie Kuiper Raleigh Nederland
10.Roger De Vlaeminck Sanson België
11.Michel Pollentier Flandria België
12.Jos Bruyère C&A België
13.Freddy Maertens Flandria België
14.Paul Wellens Raleigh België
15.Johan De Muynck Bianchi België
16.Herman Van Springel Marc België
17.Yves Hézard Peugeot Frankrijk
18.Mariano Martinez Jobo Frankrijk
19.Jean-René Bernaudeau Renault Frankrijk
20.Jean-Pierre Danguillaume Peugeot Frankrijk
1977
1.Francesco Moser Sanson Italië
2.Wladimiro Panizza Scic Italië
3.Gibi Baronchelli Scic Italië
4.Alfio Vandi Magniflex Italië
5.Ronald Dewitte Brooklyn België
6.Claudio Bortolotto Sanson Italië
7.Felice Gimondi Bianchi Italië
8.Remo Rocchia Vibor Italië
9.Giancarlo Bellini Brooklyn Italië
10.Walter Riccomi Scic Italië
11.José Luis Viejo Kas Spanje
12.Miguel Maria Lasa Teka Spanje
13.Mario Beccia Sanson Italië
14.Wilmo Francioni Magniflex Italië
15.Simone Fraccaro Jollyceramica Italië
16.Vittorio Algeri G.B.C. Italië
17.Gonzalo Aja Teka Spanje
18.Amilcare Sgalbazzi Jollyceramica Italië
19.Giovanni Battaglin Jollyceramica Italië
20.Giuseppe Perletto Magniflex Italië
1976
1.Giancarlo Bellini Brooklyn Italië
2.Andres Oliva Kas Spanje
3.Francesco Moser Sanson Italië
4.Felice Gimondi Bianchi Italië
5.Johan De Muynck Brooklyn België
6.Fausto Bertoglio Jollyceramica Italië
7.Gibi Baronchelli Scic Italië
8.Wladimiro Panizza Scic Italië
9.Alfio Vandi Magniflex Italië
10.Eddy Merckx Molteni België
11.Walter Riccomi Scic Italië
12.Juan Pujol Kas Spanje
13.Roberto Poggiali Sanson Italië
14.Joseph Bruyère Molteni België
15.Fabrizio Fabbri Bianchi Italië
16.Julian Andiano Teka Spanje
17.Tony Houbrechts Bianchi België
18.Italo Zilioli Furzi Italië
19.Fernando Mendes Teka Portugal
20.Ronald De Witte Brooklyn België
1975
1.Fabrizio Fabbri Bianchi Italië
2.Fausto Bertoglio Jollyceramica Italië
3.Davide Boifava Furzi Italië
4.Marcello Bergamo Jollyceramica Italië
5.Wladimiro Panizza Brooklyn Italië
6.Valerio Lualdi Brooklyn Italië
7.Francisco Galdos Kas Spanje
8.Felice Gimondi Bianchi Italië
9.Gibi Baronchelli Scic Italië
10.Roger De Vlaeminck Brooklyn België
11.Giuseppe Perletto Magniflex Italië
12.Walter Riccomi Scic Italië
13.Constantino Conti Furzi Italië
14.Donato Giuliani Jollyceramica Italië
15.Miguel Maria Lasa Kas Spanje
16.Pasquale Pugliese Zonca Italië
17.Enrico Guadrini Zonca Italië
18.Roland Salm Zonca Zwitserland
19.Andres Oliva Kas Spanje
20.Giacinto Santambrogio Bianchi Italië
1974
1.Eddy Merckx Molteni België
2.Gibi Baronchelli Scic Italië
3.Felice Gimondi Bianchi Italië
4.Constantino Conti Scic Italië
5.José Manuel Fuente Kas Spanje
6.Giovanni Battaglin Jollyceramica Italië
7.Francesco Moser Filotex Italië
8.Vicente Lopez-Carril Kas Spanje
9.Franco Bitossi Filotex Italië
10.Gösta Petterson Ferretti Zweden
11.Marino Basso Bianchi Italië
12.Patrick Sercu Brooklyn België
13.Rik Van Linden Rokado België
14.Tullio Rossi Magniflex Italië
15.Enrico Paolini Scic Italië
16.Leif Mortensen Bic Denemarken
17.Arturo Pecchielan Dreher Italië
18.Martin Rodriguez Bianchi Colombia
19.Enrico Maggioni Jollyceramica Italië
20.Pierino Gavazzi Jollyceramica Italië
1973
1.Wladimiro Panizza G.B.C. Italië
2.Felice Gimondi Bianchi Italië
3.Giovanni Battaglin Jolly Italië
4.Gösta Petterson Scic Zweden
5.Franco Bitossi Sammontana Italië
6.Eddy Merckx Molteni België
7.Roberto Poggiali Sammontana Italië
8.José Pesarrodona Kas Spanje
9.Santiago Lazcano Kas Spanje
10.Maurizio Gambarotto Dreher Italië
11.Franco Ongarato Dreher Italië
12.Ole Ritter Bianchi Denemarken
13.Giovanni Cavalcanti Bianchi Italië
14.José Manuel Fuente Kas Spanje
15.Francesco Galdos Kas Spanje
16.Gianni Motta Zonca Italië
17.Roger De Vlaeminck Brooklyn België
18.Hennie Kuiper Rokado Nederland
19.Luis Zubero Kas Spanje
20.Gonzalo Aja Kas Spanje
1972
1.Roger De Vlaeminck Dreher België
2.Eddy Merckx Molteni België
3.Arnaldo Caverzasi Filotex Italië
4.Giuseppe Perletto Zonca Italië
5.Miguel Maria Lasa Kas Spanje
6.Joseph Fuchs Filotex Zwitserland
7.Felice Gimondi Salvarani Italië
8.Marcello Bergamo Filotex Italië
9.Wladimiro Panizza Zonca Italië
10.Franco Bitossi Filotex Italië
11.José Manuel Fuente Kas Spanje
12.Gianni Motta Ferretti Italië
13.Silvano Ravagli G.B.C. Italië
14.Michele Dancelli Scic Italië
15.Roger Swerts Molteni België
16.Ole Ritter Dreher Denemarken
17.Vicente Lopez Carril Kas Spanje
18.Francesco Galdos Kas Spanje
19.Gösta Petterson Ferretti Zweden
20.Enrico Paolini Scic Italië
1971
1.Felice Gimondi Bianchi Italië
2.Michel Pollentier Flandria België
3.Eddy Merckx Molteni België
4.Miguel Maria Lasa Kas Spanje
5.Roger De Vlaeminck Brooklyn België
6.Herman Van Springel Rokado België
7.Marcello Bergamo Filotex Italië
8.André Dierickx Flandria België
9.Francesco Moser Filotex Italië
10.Régis Ovion Peugeot Frankrijk
11.Frans Verbeeck Watney België
12.Martin Rodriguez Bianchi Colombia
13.Franco Bitossi Sammontana Italië
14.Italo Zilioli Dreher Italië
15.Gösta Petterson Scic Zweden
16.Enrico Paolini Scic Italië
17.Davide Boifava Magniflex Italië
18.Pietro Guerra Bianchi Italië
19.Phil Bayton Raleigh G.B.
20.Enrico Maggioni Jollyceramica Italië
1970
1 Eddy Merckx Faemino België
2 Felice Gimondi Salvarani Italië
3 Franco Bitossi Filotex Italië
4 Gosta Pettersson Ferretti Zweden
5 Martin Van Den Bossche Molteni België
6 Michele Dancelli Molteni Italië
7 Ole Ritter Germanvox Denemarken
8 Italo Zilioli Faemino Italië
9 Miguel Maria Lasa La Casera Spanje
10 Vittorio Adorni Scic Italië
11 Roberto Poggiali Salvarani Italië
12 Franco Balmamion Salvarani Italië
13 Enrico Maggioni Ferretti Italië
14 Silvano Schiavon Salvarani Italië
15 Vito Taccone Cosatto Italië
16 Attilio Rota Dreher Italië
17 Ugo Colombo Filotex Italië
18 Enrico Paolini Scic Italië
19 Giovanni Cavalcanti Salvarani Italië
20 Aldo Moser G.B.C. Italië
1969
1.Franco Bitossi Filotex Italië
2.Herman Van Springel Mann België
3.Eddy Merckx Faema België
4.Jan Janssen Pelforth Nederland
5.Michele Dancelli Pepsi Cola Italië
6.Martin Van Den Bossche Faema België
7.Italo Zilioli Filotex Italië
8.Gianni Motta Molteni Italië
9.Felice Gimondi Salvarani Italië
10.Edward Weckx Goldor België
11.Jean-Louis Bodin Frimatic Frankrijk
12.Wilfried David Flandria België
13.Rolf Maurer Zimba Zwitserland
14.Tony Houbrechts Flandria België
15.Jos Van Der Vleuten Peugeot Nederland
16.Jo De Roo Willem II Nederland
17.Ole Ritter Germanvox Denemarken
18.Marcel Maes Willem II België
19.André Bayssière Peugeot Frankrijk
20.Adriano Durante Max Meyer Italië
1968
1.Vittorio Adorni Faema Italië
2.Eddy Merckx Faema België
3.Felice Gimondi Salvarani Italië
4.Herman Van Springel Mann België
5.Gianni Motta Molteni Italië
6.Jacques Anquetil Bic Frankrijk
7.Franco Balmanion Molteni Italië
8.Franco Bitossi Filotex Italië
9.Ferdinand Bracke Peugeot België
10.Eddy Schutz Molteni Luxemburg
11.Rudi Altig Molteni B.R.D.
12.Marino Basso Molteni Italië
13.Italo Zilioli Filotex Italië
14.Roger Pingeon Peugeot Frankrijk
15.Charly Grosskost Bic Frankrijk
16.Ole Ritter Germanvox Denemarken
17.Walter Godefroot Flandria België
18.Daniël Van Rijckeghem Mann België
19.Hans Junkermann Batavus B.R.D.
20.Serge Bolley Bic Frankrijk
1967
1.Eddy Merckx Peugeot België
2.Felice Gimondi Salvarani Italië
3.Vittorio Adorni Salamini Italië
4.Rudi Altig Molteni B.R.D.
5.José Perez-Frances Kas Spanje
6.Jacques Anquetil Bic Frankrijk
7.Silvano Schiavon Vittadello Italië
8.Franco Balmanion Molteni Italië
9.Gianni Motta Molteni Italië
10.Dino Zandegu Salvarani Italië
11.Michele Dancelli Vittadello Italië
12.Italo Zilioli Salvarani Italië
13.Willy Planckaert Romeo België
14.Aurelio Gonzalez Kas Spanje
15.Claudio Michelotto Max Meyer Italië
16.Ferdinand Bracke Peugeot België
17.Francesco Gabica Kas Spanje
18.Eusebio Velez Kas Spanje
19.Marcello Mugnaini Filotex Italië
20.Wladimiro Panizza Vittadello Italië
1966
1.Marino Fontana Mainetti Italië
2.Arnaldo Pambianco Salvarani Italië
3.Franco Balmanion Sanson Italië
4.Imerio Massignan Bianchi Italië
5.Julio Jimenez Ford Spanje
6.Gianni Motta Molteni Italië
7.Jean Graczyk Ford Frankrijk
8.Italo Zilioli Sanson Italië
9.Jacques Anquetil Ford Frankrijk
10.Felice Gimondi Salvarani Italië
11.Vittorio Adorni Salvarani Italië
12.Franco Bitossi Filotex Italië
13.Vito Taccone Vittadello Italië
14.Rolf Maurer Filotex Zwitserland
15.Dino Zandegu Bianchi Italië
16.Jos Huysmans Mann België
17.Silvano Schiavon Legnano Italië
18.Rudi Altig Molteni Duitsland
19.Antonio Bailetti Bianchi Italië
20.Marcello Mugnaini Filotex Italië
1965
1 Vittorio Adorni Salvarani Italië
2 Italo Zilioli Sanson Italië
3 Felice Gimondi Salvarani Italië
4 Franco Balmamion Sanson Italië
5 Vito Taccone Salvarani Italië
6 Franco Bitossi Filotex Italië
7 Roberto Poggiali Ignis Italië
8 Imerio Massignan Ignis Italië
9 Guido De Rosso Molteni Italië
10 Marcello Mugnaini Maino Italië
11 Bruno Mealli Bianchi Italië
12 Renzo Fontona Ignis Italië
13 Michele Dancelli Molteni Italië
14 Silvano Schiavon Legnano Italië
15 Albano Negro Bianchi Italië
16 Luciano Sambi Legnano Italië
17 Frans Brandts Romeo België
18 Graziano Battistini Vittadello Italië
19 Giancarlo Ferretti Legnano Italië
20 Arnaldo Pambianco Salvarani Italië
1964
1.Guido De Rosso Molteni Italië
2.Jacques Anquetil St.Raphael Frankrijk
3.Franco Bitossi Springoil Italië
4.Italo Zilioli Carpano Italië
5.Antonio Gomez del Moral Kas Spanje
6.Vittorio Adorni Salvarani Italië
7.Gianni Motta Molteni Italië
8.Franco Balmanion Cynar Italië
9.Willi Altig St.Raphael B.R.D.
10.Cees Lute St.Raphael Nederland
11.Bruno Mealli Cynar Italië
12.Nino Defilippis I.B.A.C. Italië
13.Giorgio Zancanaro Philco Italië
14.Rolf Maurer Cynar Zwitserland
15.Walter Boucquet Romeo België
16.Rafaele Marcoli Legnano Italië
17.Pietro Zoppas C.I.T.E. Italië
18.Marcello Mugnaini Lygie Italië
19.Angelino Soler I.B.A.C. Spanje
20.Vendramino Bariviera Carpano Italië
1963
1 Vittorio Adorni Cynar Italië
2 Guido De Rosso Molteni Italië
3 Franco Balmamion Carpano Italië
4 Giorgio Zancanaro San Pellegrino Italië
5 Vito Taccone Lygie Italië
6 Diego Ronchini Salvarani Italië
7 Bruno Mealli Cynar Italië
8 Imerio Massignan Legnano Italië
9 Guido Carlesi Molteni Italië
10 Graziano Battistini I.B.A.C. Italië
11 Ernesto Bono San Pellegrino Italië
12 Carlo Brugnami Gazzola Italië
13 Renzo Fontona I.B.A.C. Italië
14 Franco Cribiori Gazzola Italië
15 Arnaldo Pambianco Salvarani Italië
16 Angelo Conterno Carpano Italië
17 Vittorio Casati Legnano Italië
18 Jaime Alomar C.I.T.E. Spanje
19 Italo Zilioli Carpano Italië
20 Luigi Maserati Gazzola Italië
1962
1 Nino Defilippis Carpano Italië
2 Guido Carlesi Philco Italië
3 Antonio Suarez Vasquez Ghigi Spanje
4 Vito Taccone Atala Italië
5 Imerio Massignan Legnano Italië
6 Franco Balmamion Carpano Italië
7 Graziano Battistini Legnano Italië
8 Carlo Brugnami Philco Italië
9 Vittorio Adorni Philco Italië
10 Jose Perez Frances Ferrys Spanje
11 Ercole Baldini Ignis Italië
12 Armand De Smet Faema België
13 Angelino Soler Ghigi Spanje
14 Gastone Nencini Ignis Italië
15 Huib Zilverberg Faema Nederland
16 Guido De Rosso Molteni Italië
17 Giuseppe Fallarini Molteni Italië
18 Aldo Moser San Pellegrino Italië
19 Bruno Martinato Gazzola Italië
20 Angelo Conterno Carpano Italië
1961
1.John Van Tongerloo Faema België
2.Rik Van Looy Faema België
3.Antonio Suarez Faema Spanje
4.Willy Schroeders Faema België
5.Arnaldo Pambianco Fides Italië
6.Guido Carlesi Philco Italië
7.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
8.Renato Giusti Philco Italië
9.Charly Gaul Gazzola Luxemburg
10.Nino Defilippis Carpano Italië
11.Hans Junkermann Condor Duitsland
12.Carlo Brugnami Philco Italië
13.Vito Taccone Atala Italië
14.Graziano Battistini Legnano Italië
15.Gabriel Mas Faema Spanje
16.Adriano Zamboni Philco Italië
17.Imerio Massignan Legnano Italië
18.Franco Balmamion Carpano Italië
19.Miguel Poblet Ignis Spanje
20.Angelo Conterno Carpano Italië
1960
1.Gastone Nencini Carpano Italië
2.Guido Carlesi Philco Italië
3.Charly Gaul E.M.I. Luxemburg
4.Rik Van Looy Faema België
5.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
6.Miguel Poblet Ignis Spanje
7.Giuseppe Sartore Carpano Italië
8.Irnerio Massignan Legnano Italië
9.Diego Ronchini Ghigi Italië
10.Jos Hoevenaers Ghigi België
11.Arnaldo Pambianco Legnano Italië
12.Edouard Delberghe Helyett Frankrijk
13.Rino Benedetti Ghigi Italië
14.Adriano Zamboni Torpado Italië
15.Hilaire Couvreur Helyett België
16.Agostino Coletto Carpano Italië
17.Hans Junkermann Torpado Duitsland
18.Jan Adriaenssens Carpano België
19.Graziano Battistini Legnano Italië
20.Carlo Brugnami Philco Italië
1959
1.Gastone Nencini Carpano Italië
2.Miguel Poblet Ignis Spanje
3.Charly Gaul E.M.I. Luxemburg
4.Rik Van Looy Faema België
5.Guido Carlesi Molteni Italië
6.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
7.Ercole Baldini Ignis Italië
8.Irnerio Massignan Legnano Italië
9.Graziano Battistini Legnano Italië
10.Nino Defilippis Carpano Italië
11.Diego Ronchini Ghigi Italië
12.Hans Junkermann Condor Duitsland
13.Adriano Zamboni Torpado Italië
14.Angelo Conterno Carpano Italië
15.Hilaire Couvreur Faema België
16.Ernesto Bono Legnano Italië
17.Alfredo Sabbadin Atala Italië
18.Alessandro Fantini Atala Italië
19.Rino Benedetti Ghigi Italië
20.Pasquale Fornara E.M.I. Italië
1958
1.Ercole Baldini Legnano Italië
2.Wim Van Est Locomotief Nederland
3.Fausto Coppi Coppi Italië
4.Aldo Moser Cali Broni Italië
5.Louison Bobet Mercier Frankrijk
6.Fred De Bruyne Carpano België
7.Rik Van Looy Faema België
8.Charly Gaul Faema Luxemburg
9.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
10.Rik Van Steenbergen Elvé België
11.Bernard Gauthier Mercier Frankrijk
12.Rolf Graf Allegro Zwitserland
13.Raymond Impanis Peugeot België
14.Leon Van Daele Faema België
15.Angelo Conterno Carpano Italië
16.André Darrigade Helyett Frankrijk
17.Jef Planckaert Carpano België
18.Raphaël Geminiani Geminiani Frankrijk
19.Jean Forestier Essor Frankrijk
20.Albert Bouvet Mercier Frankrijk
1957
1.Charly Gaul Faema Luxemburg
2.Fiorenzo Magni Leo Italië
3.Rolf Graf Condor Zwitserland
4.Rik Van Looy Faema België
5.Agostino Coletto Legnano Italië
6.Aldo Moser Leo Italië
7.Jacques Anquetil Helyett Frankrijk
8.Alessandro Fantini Atala Italië
9.Stan Ockers Peugeot België
10.Rik Luyten Faema België
11.André Darrigade Helyett Frankrijk
12.Jean Brankart Elvé België
13.Fausto Coppi Bianchi Italië
14.Gilbert De Smet Faema België
15.René Strehler Faema Zwitserland
16.Jan Adriaenssens Peugeot België
17.Seamus Elliot Helyett Ierland
18.Bruno Monti Atala Italië
19.Giorgio Albani Legnano Italië
20.Raymond Impanis Elvé België
1956
1.Cleto Maule Torpado Italië
2.Aldo Moser Leo Italië
3.Bruno Monti Atala Italië
4.Charly Gaul Faema Luxemburg
5.Fiorenzo Magni Nivea Italië
6.Giorgio Albani Legnano Italië
7.Alessandro Fantini Atala Italië
8.Arrigo Padovan Atala Italië
9.Agostino Coletto Legnano Italië
10.Guido De Santi Bianchi Italië
11.Mario Baroni Nivea Italië
12.Waldemaro Bartolozzi Legnano Italië
13.Pierino Baffi Leo Italië
14.Edgard Sorgeloos Mercier België
15.Miguel Poblet Faema Spanje
16.Jean Brankart Geminiani België
17.Hilaire Couvreur Carpano België
18.Pietro Giudici Fréjus Italië
19.Rino Benedetti Ignis Italië
20.Vito Favero Atala Italië
1955
1.Fausto Coppi Bianchi Italië
2.Pasquale Fornara Cilo Italië
3.Hugo Koblet La Perle Zwitserland
4.Gino Bartali Legnano Italië
5.Loretto Petrucci Bianchi Italië
6.Wim Van Est Garin Nederland
7.Fiorenzo Magni Ganna Italië
8.Stan Ockers Elvé België
9.Angelo Conterno Legnano Italië
10.Jacques Anquetil La Perle Frankrijk
11.Michele Gismondi Bianchi Italië
12.Gerrit Peters Garin Nederland
13.Nino De Filippis Legnano Italië
14.Bruno Landi Atala Italië
15.Donato Zampini Ganna Italië
16.Fernando Terruzzi Ganna Italië
17.Jean Gueguen Mercier Frankrijk
18.Ettore Milano Bianchi Italië
19.Henri Van Kerckhove Mercier België
20.Luciano Pezzi Bianchi Italië
1954
1.Gino Bartali Bartali Italië
2.Agostino Coletto Fréjus Italië
3.Fausto Coppi Bianchi Italië
4.Hugo Koblet Cilo Zwitserland
5.Carlo Clerici Cilo Zwitserland
6.Antonio Bevilacqua Doniselli Italië
7.Giuseppe Minardi Legnano Italië
8.Fiorenzo Magni Nivea Italië
9.Nino Assirelli Arbos Italië
10.Giancarlo Astrua Atala Italië
11.Wim Van Est Locomotief Nederland
12.Gerrit Voorting Locomotief Nederland
13.Pasquale Fornara Bottecchia Italië
14.Rik Van Steenbergen Girardengo België
15.Fritz Schär Cilo Zwitserland
16.Angelo Conterno Fréjus Italië
17.Loretto Petrucci Atala Italië
18.Giorgio Albani Legnano Italië
19.Bernardo Ruiz Faema Spanje
20.Wout Wagtmans Locomotief Nederland
1953
1.Fausto Coppi Bianchi Italië
2.Hugo Koblet La Perle Zwitserland
3.Wim Van Est Garin Nederland
4.Franco Franchi Ganna-Ursus Italië
5.Francesco Bianchi Carpano Italië
6.Pasquale Fornara Cilo Italië
7.Gino Bartali Bartali Italië
8.Fiorenzo Magni Ganna-Ursus Italië
9.Renato Moresco Carpano Italië
10.Angelo Conterno Carpano Italië
11.Gerrit Peters Garin Nederland
12.Loretto Petrucci Bianchi Italië
13.Michele Gismondi Carpano Italië
14.Donato Zampini Ganna-Ursus Italië
15.Bruno Landi Atala Italië
16.Jean Gueguen Mercier Frankrijk
17.Fernando Terruzzi Ganna-Ursus Italië
18.Jacques Anquetil La Perle Frankrijk
19.Ettore Milano Bianchi Italië
20.Luciano Pezzi Atala Italië
1952
1.Fiorenzo Magni Taurea Italië
2.Fausto Coppi Bianchi Italië
3.Gino Bartali Bartali-Benotto Italië
4.Rik Van Steenbergen Mercier België
5.Fritz Schär Allegro Zwitserland
6.Silvano Maggini Taurea Italië
7.Antonio Logli Bartali-Benotto Italië
8.Alfredo Martini Taurea Italië
9.Alfredo Pasotti Legnano Italië
10.Antonio Bevilacqua Bartali-Benotto Italië
11.Luciano Pezzi Bianchi Italië
12.Vincenzo Rossello Cilo Italië
13.Giancarlo Astrua Legnano Italië
14.Serafino Biagioni Taurea Italië
15.Guido De Santi Taurea Italië
16.Ferdi Kübler Allegro Zwitserland
17.Luigi Casola Bartali-Benotto Italië
18.Louison Bobet Stella Frankrijk
19.Andrea Carrea Bianchi Italië
20.Silvio Pedroni Legnano Italië
1951
1.Louison Bobet Stella Frankrijk
2.Fausto Coppi Bianchi Italië
3.Rik Van Steenbergen Mercier België
4.Ferdi Kübler Tebag Zwitserland
5.Giancarlo Astrua Legnano Italië
6.Antonio Bevilacqua Benotto Italië
7.Umberto Drei Fréjus Italië
8.Fiorenzo Magni Nivea Italië
9.Hugo Koblet La Perle Zwitserland
10.Luciano Frosini Taurea Italië
11.Adolfo Leoni Taurea Italië
12.Luciano Maggini Bottecchia Italië
13.Serafino Biagioni Ganna Italië
14.Giuseppe Minardi Legnano Italië
15.Giovanni Corrieri Nivea Italië
16.Luigi Casola Benotto Italië
17.Angelo Menon Taurea Italië
18.Pietro Giudici Taurea Italië
19.Guido De Santi Bottecchia Italië
20.Rodolfo Falzoni Taurea Italië
1950
1 Ferdi Kubler Frejus Zwitserland
2 Silvio Pedroni Frejus Italië
3 Hugo Koblet Guerra Zwitserland
4 Fiorenzo Magni Wilier Italië
5 Luciano Maggini Taurea Italië
6 Fritz Schaer Arbos Zwitserland
7 Gino Bartali Bartali Italië
8 Alfredo Martini Taurea Italië
9 Pietro Giudici Cimatti Italië
10 Luciano Pezzi Atala Italië
11 Giancarlo Astrua Taurea Italië
12 Giulio Bresci Bottecchia Italië
13 Pasquale Fornara Legnano Italië
14 Donato Zampini Ganna Italië
15 Antonio Bevilacqua Wilier Italië
16 Nello Lauredi Helyett Frankrijk
17 Armando Barducci Frejus Italië
18 Ezio Cecchi Cimatti Italië
19 Aldo Ronconi Benotto Italië
20 Mario Vicini Viscontea Italië 1949
1 Giancarlo Astrua Benotto Italië
2 Luciano Maggini Wilier Italië
3 Gino Bartali Bartali Italië
4 Silvio Pedroni Frejus Italië
5 Alfredo Martini Wilier Italië
6 Giulio Bresci Wilier Italië
7 Fritz Schaer Stucchi Zwitserland
8 Fausto Coppi Bianchi Italië
9 Luciano Pezzi Arbos Italië
10 Adolfo Leoni Legnano Italië
11 Antonio Bevilacqua Atala Italië
12 Pasquale Fornara Legnano Italië
13 Serafino Biagioni Viscontea Italië
14 Giordano Cottur Wilier Italië
15 Nedo Logli Arbos Italië
16 Mario Fazio Bottecchia Italië
17 Ezio Cecchi Cimatti Italië
18 Settimo Simonini Frejus Italië
19 Franco Franchi Frejus Italië
20 Jean Goldschmit Fiorelli Luxemburg
1948
1 Gino Bartali Legnano Italië
2 Giulio Bresci Wilier Italië
3 Alfredo Martini Wilier Italië
4 Giordano Cottur Wilier Italië
5 Ezio Cecchi Cimatti Italië
6 Fiorenzo Magni Wilier Italië
7 Serafino Biagioni Viani Cral Italië
8 Vito Ortelli Atala Italië
9 Nedo Logli Arbos Italië
10 Primo Volpi Arbos Italië
11 Angelo Brignole Arbos Italië
12 Angelo Menon Benotto Italië
13 Alfredo Pasotti Benotto Italië
14 Virgilio Salimbeni Legnano Italië
15 Aldo Ronconi Bianchi Italië
16 Settimo Simonini Viani Cral Italië
17 Egidio Feruglio Wilier Italië
18 Vittorio Magni Viani Cral Italië
19 Vincenzo Rossello Legnano Italië
20 Tino Ausenda Viani Cral Italië
1947
1 Gino Bartali Legnano Italië
2 Giulio Bresci Welter Italië
3 Ezio Cecchi Welter Italië
4 Alfredo Martini Welter Italië
5 Fiorenzo Magni Viscontea Italië
6 Vito Ortelli Benotto Italië
7 Fausto Coppi Bianchi Italië
8 Angelo Menon Lygie Italië
9 Serafino Biagioni Benotto Italië
10 Sylveer Maes Olmo België
11 Mario Vicini Bianchi Italië
12 Salvatore Crippa Lygie Italië
13 Giovanni Corrieri Viscontea Italië
14 Giovanni De Stefanis Viscontea Italië
15 Vittorio Magni Welter Italië
16 Bruno Pasquini Legnano Italië
17 Angelo Brignole Arbos Italië
18 Renzo Zanazzi Legnano Italië
19 Guido Lelli Wally Italië
20 Severino Canavesi Arbos Italië
1946
1 Gino Bartali Legnano Italië
2 Fausto Coppi Bianchi Italië
3 Giulio Bresci Welter Italië
4 Vito Ortelli Benotto Italië
5 Alfredo Martini Welter Italië
6 Salvatore Crippa Campari Italië
7 Serafino Biagioni Gioventu Italië
8 Aldo Ronconi Benotto Italië
9 Bruno Pasquini Milan Italië
10 Giordano Cottur Wilier Italië
11 Primo Volpi Bustese Italië
12 Aldo Baito Bustese Italië
13 Giovanni De Stefanis Bianchi Italië
14 Enzo Coppini Gioventu Italië
15 Diego Marabelli Campari Italië
16 Augusto Introzzi Azzini Italië
17 Antonio Bevilacqua Wilier Italië
18 Giannino Piccolroaz Wilier Italië
19 Secondo Barisone Bianchi Italië
20 Marcello Spadolini C.S.I. Italië
1945
1 Gino Bartali Legnano Italië
2 Salvatore Crippa Campari Italië
3 Fausto Coppi Bianchi Italië
4 Giulio Bresci Welter Italië
5 Vito Ortelli Benotto Italië
6 Secondo Barisone Bianchi Italië
7 Alfredo Martini Welter Italië
8 Jean Marchi Marseille Frankrijk
9 Primo Volpi Bustese Italië
10 Michele Motta Welter Italië
11 Mario Fazio Viscontea Italië
12 Adolfo Leoni Bianchi Italië
13 Giovanni Corrieri Viscontea Italië
14 Serafino Biagioni Dulux Italië
15 Aldo Ronconi Benotto Italië
16 Bruno Pasquini Milan Italië
17 Giordano Cottur Wilier Italië
18 Mario Ricco Legnano Italië
19 Gelsomino Locatelli Bergamasca Italië
20 Carlo Rebella Olmo Italië

Lees verder “Ronde van Italië”

Dauphiné Libéré

Dauphiné Libéré

2017
1.Daniel Martin Quick Step Floors Ierland
2.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk
3.Jakob Fuglsang Astana Denemarken
4.Alejandro Valverde Movistar Spanje
5.Richie Porte BMC-Tag Heuer Australië
6.Louis Meintjes UAE-Fly Emirates Zuid-Afrika
7.Tiesj Benoot Lotto-Soudal België
8.Alberto Contador Trek-Segafredo Spanje
9.Emanuel Buchmann Bora-Hansgrohe Duitsland
10.Sam Oomen Sunweb-Giant Nederland
11.Simon Yates Orica-Scott Groot-Brittannië
12.Pierre Roger Latour Ag2r-La Mondiale Frankrijk
13.Rafael Valls Lotto-Soudal Spanje
14.Chris Froome Sky-21st Century Fox Groot-Brittannië
15.Fabio Aru Astana Italië
16.Diego Ulissi UAE-Fly Emirates Italië
17.Alexis Vuillermoz Ag2r-La Mondiale Frankrijk
18.Simon Clarke Cannondale-Drapac Australië
19.Oliver Naesen Ag2r-La Mondiale België
20.Warren Barguil Sunweb-Giant Frankrijk
Lees verder “Dauphiné Libéré”

FICP-klassement

FICP-klassement

2017
1.Greg Van Avermaet BMC-Tag Heuer België 1338p.
2.Michael Matthews Sunweb-Giant Australië 1301p.
3.Diego Ulissi UAE-Fly Emirates Italië 1107p.
4.Tom Dumoulin Sunweb-Giant Nederland 1091p.
5.Christopher Froome Sky-21st Century Fox Gr-Brittannië 1029p.
Alexander Kristoff Katusha-Alpecin Noorwegen 1029p.
7.Peter Sagan Bora-Hansgrohe Slovakijë 1007p.
8.Ilnur Zakarin Katusha-Alpecin Rusland 1006p.
9.Vincenzo Nibali Bahrain-Merida Italië 979p.
10.Edvald Boasson Hagen Dimension Data Noorwegen 952p.
11.Rigoberto Uran Cannondale-Drapac Colombië 948p.
12.Philippe Gilbert Quick Step Floors België 940p.
13.Sonny Colbrelli Bahrain-Merida Italië 939p.
14.Rui Alb. Faria Da Costa UAE-Fly Emirates Portugal 923p.
15.Michal Kwiatkowski Sky-21st Century Fox Polen 909p.
16.Matteo Trentin Quick Step Floors Italië 886p.
17.Warren Barguil Sunweb-Giant Frankrijk 884p.
18.Oliver Naesen Ag2R-La Mondiale België 881p.
19.Bauke Mollema Trek Factory Racing Nederland 880p.
20.Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale Italië 871p.

2016
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje 1513p.
2.Peter Sagan Tinkoff Slovakijë 1393p.
3.Diego Ulissi Lampre-Merida Italië 1192p.
4.Greg Van Avermaet BMC Racing België 1162p.
5.Alexander Kristoff Katusha Noorwegen 1144p.
6.Edvald Boasson Hagen Dimension Data Noorwegen 1097p.
7.Rui Alb. Faria Da Costa Lampre-Merida Portugal 1041p.
8.Michael Matthews Orica-Bike Exchange Australië 990p.
9.Christopher Froome Sky-21st Century Fox Gr-Brittannië 943p.
10.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk 934p.
11.Bauke Mollema Trek Factory Racing Nederland 906p.
12.Giacomo Nizzolo Trek Factory Racing Italië 856p.
13.Oliver Naesen IAM Cycling België 826p.
14.Matteo Trentin Etixx-Quick Step Italië 808p.
15.Andre Greipel Lotto-Soudal Duitsland 806p.
16.Julian Alaphilippe Etixx-Quick Step Frankrijk 792p.
17.Roman Kreuziger Tinkoff Tsjechië 765p.
18.Johan Esteban Chaves Orica-Bike Exchange Colombië 763p.
19.Wilco Kelderman Lotto.nl-Jumbo Nederland 762p.
20.Tom Boonen Etixx-Quick Step België 759p.
2015
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje 1539p.
2.Peter Sagan Tinkoff-Saxo Slovakije 1250p.
3.Alexander Kristoff Katusha Noorwegen 1169p.
4.Greg Van Avermaet BMC Racing België 1145p.
5.Tom Dumoulin Giant-Alpecin Nederland 1065p.
6.Philippe Gilbert BMC Racing België 1041p.
7.Tony Gallopin Lotto-Soudal Frankrijk 1030p.
8.John Degenkolb Giant-Alpecin Duitsland 953p.
9.Daniel Moreno Katusha Spanje 940p.
10.Joaquin Rodriguez Oliver Katusha Spanje 913p.
11.Rigoberto Uran Etixx-Quick Step Colombië 876p.
12.Vincenzo Nibali Astana Italië 869p.
13.Fabio Aru Astana Italië 832p.
14.Rui Alberto Faria Da Costa Lampre-Merida Portugal 831p.
15.Michal Kwiatkowski Etixx-Quick Step Polen 805p.
16.Michael Matthews Orica-GreenEdge Australië 797p.
17.Fabio Felline Trek Factory Racing Italië 796p.
18.Jan Bakelants Ag2r-La Mondiale België 783p.
19.Nairo Quintana Movistar Colombië 769p.
20.Rafal Majka Tinkoff-Saxo Polen 765p.
2014
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje 1239p.
2.Greg Van Avermaet BMC Racing België 1197p.
3.Philippe Gilbert BMC Racing België 1052p.
4.Tony Gallopin Lotto-Belisol Frankrijk 993p.
5.Bauke Mollema Belkin Nederland 985p.
6.Alexander Kristoff Katusha Noorwegen 975p.
7.Peter Sagan Cannondale Slovakije 966p.
8.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk 925p.
9.Joaquin Rodriguez Oliver Katusha Spanje 871p.
10.John Degenkolb Giant-Shimano Duitsland 866p.
11.Edvald Boasson Hagen Sky-21st Century Fox Noorwegen 853p.
12.Michal Kwiatkowski Omega Pharma-Quick Step Polen 849p.
13.Simon Gerrans Orica-GreenEdge Australië 820p.
14.Daniel Moreno Katusha Spanje 788p.
15.Tom Dumoulin Giant-Shimano Nederland 787p.
16.Fabio Aru Astana Italië 786p.
17.Rui Alb. Faria Da Costa Lampre-Merida Portugal 786p.
18.Vincenzo Nibali Astana Italië 763p.
19.Cyril Gautier Europcar Frankrijk 759p.
20.Sep Vanmarcke Belkin België 754p.
2013
1.Alejandro Valverde Movistar Spanje 1337p.
2.Peter Sagan Cannondale Slovakije 1145p.
3.Joaquin Rodriguez Oliver Katusha Spanje 1097p.
4.Greg Van Avermaet BMC Racing België 1081p.
5.Vincenzo Nibali Astana Italië 950p.
6.Rui Alberto Faria Da Costa Movistar Portugal 937p.
7.Bauke Mollema Belkin Nederland 928p.
8.Daniel Moreno Katusha Spanje 915p.
9.Philippe Gilbert BMC Racing België 912p.
10.Sylvain Chavanel Omega Pharma-Quick Step Frankrijk 902p.
11.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk 893p.
12.John Degenkolb Argos-Shimano Duitsland 790p.
13.Sergio Henao Sky-Rapha Colombië 787p.
14.Jakob Fuglsang Astana Denemarken 784p.
15.Carlos Alberto Betancur Ag2r-La Mondiale Colombië 767p.
16.Fabian Cancellara Radioshack-Leopard Zwitserland 764p.
17.Michele Scarponi Lampre-Merida Italië 742p.
18.Christopher Froome Sky-Rapha Gr-Brittannië 732p.
19.Filippo Pozzato Lampre-Merida Italië 726p.
20.Edvald Boasson Hagen Sky-Rapha Noorwegen 724p.
2012
1.Joaquin Rodriguez Oliver Katusha Spanje 1417p.
2.Rui Alberto Faria Da Costa Movistar Portugal 1243p.
3.Alejandro Valverde Movistar Spanje 1243p.
4.Sergio Henao Sky-IG Markets Colombië 1234p.
5.Peter Sagan Liquigas-Cannondale Slovakijë 1217p.
6.Edvald Boasson Hagen Sky-IG Markets Noorwegen 1162p.
7.Greg Van Avermaet BMC Racing België 1118p.
8.Daniel Moreno Katusha Spanje 1098p.
9.Vincenzo Nibali Liquigas-Cannondale Italië 983p.
10.Thomas Voeckler Europcar Frankrijk 971p.
11.Tom Boonen Omega Pharma-Quick Step België 968p.
12.Marco Marcato Vacansoleil-DCM Italië 946p.
13.Rigoberto Uran Sky-IG Markets Colombië 914p.
14.Robert Gesink Rabobank Nederland 879p.
15.Ryder Hesjedal Garmin-Sharp Canada 877p.
16.Philippe Gilbert BMC Racing België 870p.
17.Daniel Martin Garmin-Sharp Ierland 860p.
18.Rinaldo Nocentini Ag2r-La Mondiale Italië 852p.
19.John Degenkolb Argos-Shimano Duitsland 850p.
20.Sylvain Chavanel Omega Pharma-Quick Step Frankrijk 845p.
2011
1.Philippe Gilbert Omega Pharma-Lotto België 1414p.
2.Joaquin Rodriguez Oliver Katusha Spanje 1216p.
3.Jose Joaquin Rojas Movistar Spanje 1101p.
4.Vincenzo Nibali Liquigas-Cannondale Italië 999p.
5.Marco Marcato Vacansoleil-DCM Italië 977p.
6.Greg Van Avermaet BMC Racing België 955p.
7.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje 935p.
8.Bjorn Leukemans Vacansoleil-DCM België 919p.
9.Jakob Fuglsang Leopard-Trek Denemarken 858p.
10.Daniel Moreno Katusha Spanje 839p.
11.Edvald Boasson Hagen Team Sky Noorwegen 833p.
12.Alberto Contador Saxo Bank-Sungard Spanje 816p.
13.Fabian Cancellara Leopard-Trek Zwitserland 809p.
14.Damiano Cunego Lampre-ISD Italië 796p.
15.Sylvain Chavanel Quick Step Frankrijk 786p.
16.Bauke Mollema Rabobank Nederland 759p.
17.Nicolas Roche Ag2r-La Mondiale Ierland 738p.
18.Jurgen Roelandts Omega Pharma-Lotto België 738p.
19.Frank Schleck Leopard-Trek Luxemburg 730p.
20.Michele Scarponi Lampre-ISD Italië 716p.
2010
1.Vincenzo Nibali Liquigas-Doimo Italië 1349p.
2.Philippe Gilbert Omega Pharma-Lotto België 1245p.
3.Cadel Evans BMC Racing Australië 1039p.
4.Joaquin Rodriguez Oliver Katusha Spanje 1018p.
5.Damiano Cunego Lampre-Farnese Vini Italië 974p.
6.Greg Van Avermaet Omega Pharma-Lotto België 944p.
7.Nicolas Roche Ag2r-La Mondiale Ierland 933p.
8.Luis Leon Sanchez Gil Caisse D`Epargne Spanje 900p.
9.Ryder Hesjedal Garmin-Transitions Canada 889p.
10.Tyler Farrar Garmin-Transitions U.S.A. 856p.
11.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje 832p.
12.Robert Gesink Rabobank Nederland 817p.
13.Frank Schleck Saxo Bank Luxemburg 796p.
14.Sylvain Chavanel Quick Step Frankrijk 781p.
15.Aleksander Vinokourov Astana Kazakstan 765p.
16.Filippo Pozzato Katusha Italië 763p.
17.Fabian Wegmann Milram Duitsland 749p.
18.Chris Horner Radioshack U.S.A. 743p.
19.Thor Hushovd Cervelo Noorwegen 725p.
20.Oscar Freire Rabobank Spanje 706p.
2009
1.Cadel Evans Silence-Lotto Australië 1235p.
2.Philippe Gilbert Silence-Lotto België 1181p.
3.Damiano Cunego Lampre-NGC Italië 1172p.
4.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne Spanje 1140p.
5.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje 1130p.
6.Ivan Basso Liquigas-Doimo Italië 1084p.
7.Sylvain Chavanel Quick Step Frankrijk 1059p.
8.Franco Pellizotti Liquigas-Doimo Italië 865p.
9.Filippo Pozzato Katusha Italië 856p.
10.Johnny Hoogerland Vacansoleil Nederland 854p.
11.Robert Gesink Rabobank Nederland 847p.
12.Tom Boonen Quick Step België 829p.
13.Sergei Ivanov Katusha Rusland 829p.
14.Joaquin Rodriguez Oliver Caisse D`Epargne Spanje 810p.
15.Alexander Kolobnev Saxo Bank Rusland 785p.
16.Tadej Valjavec Ag2r-La Mondiale Slovenië 769p.
17.Edvald Boasson Hagen Columbia-HTC Noorwegen 762p.
18.Vincenzo Nibali Liquigas-Doimo Italië 722p.
19.Francesco Gavazzi Lampre-NGC Italië 720p.
20.Matti Breschel Saxo Bank Denemarken 710p.
2008
1.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne Spanje 1324p.
2.Damiano Cunego Lampre-NGC Italië 1223p.
3.Davide Rebellin Gerolsteiner Italië 1190p.
4.Joaquin Rodriguez Oliver Caisse D`Epargne Spanje 1154p.
5.Alessandro Ballan Lampre-NGC Italië 1131p.
6.Robert Gesink Rabobank Nederland 1047p.
7.Oscar Freire Rabobank Spanje 942p.
8.Philippe Gilbert Francaise des Jeux Frankrijk 906p.
9.Erik Zabel Milram Duitsland 899p.
10.Alberto Contador Astana Spanje 882p.
11.Greg Van Avermaet Silence-Lotto België 858p.
12.Cadel Evans Silence-Lotto Australië 847p.
13.Fabian Wegmann Gerolsteiner Duitsland 840p.
14.Gustav Erik Larsson CSC-Saxo Bank Zweden 828p.
15.Frank Schleck CSC-Saxo Bank Luxemburg 827p.
16.Levi Leipheimer Astana U.S.A. 819p.
17.Sylvain Chavanel Cofidis Frankrijk 797p.
18.Matti Breschel CSC-Saxo Bank Denemarken 779p.
19.Kim Kirchen Columbia-High Road Luxemburg 778p.
20.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje 776p.
2007
1.Cadel Evans Predictor-Lotto Australië 1291p.
2.Frank Schleck Team CSC Luxemburg 1168p.
3.Davide Rebellin Gerolsteiner Italië 1082p.
4.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne Spanje 1027p.
5.Martin Elmiger Ag2r-Prevoyance Zwitserland 1023p.
6.Oscar Freire Rabobank Spanje 1011p.
7.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje 998p.
8.Paolo Bettini Quickstep-Innergetic Italië 976p.
9.Vladimir Gusev Discovery Channel Rusland 966p.
10.Erik Zabel Team Milram Duitsland 921p.
11.Damiano Cunego Lampre-Fondital Italië 898p.
12.Thor Hushovd Credit Agricole Noorwegen 878p.
13.Philippe Gilbert Francaise des Jeux Frankrijk 874p.
14.Kim Kirchen T-Mobile Luxemburg 872p.
15.Ricardo Ricco Saunier Duval-Prodir Italië 862p.
16.Filippo Pozzato Liquigas Italië 816p.
17.Danilo Di Luca Liquigas Italië 788p.
18.Fabian Wegmann Gerolsteiner Duitsland 768p.
19.Manuele Mori Saunier Duval-Prodir Italië 761p.
20.Thomas Dekker Rabobank Nederland 749p.
2006
1.Vladimir Goussev Discovery Channel Rusland 1285p.
2.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne-Balears Spanje 1270p.
3.Frank Schleck Team CSC Luxemburg 1159p.
4.Samuel Sanchez Euskaltel-Euskadi Spanje 1153p.
5.Erik Zabel Team Milram Duitsland 1131p.
6.Paolo Bettini Quickstep-Innergetic Italië 1117p.
7.Andrey Kashechkin Astana Team Kazakstan 1035p.
8.Alessandro Ballan Lampre-Fondital Italië 1034p.
9.Tom Boonen Quickstep-Innergetic België 1012p.
10.Davide Rebellin Gerolsteiner Italië 1003p.
11.Filippo Pozzato Quickstep-Innergetic Italië 940p.
12.Kurt Asle Arvesen Team CSC Noorwegen 926p.
13.Michael Boogerd Rabobank Nederland 899p.
14.Luca Paolini Liquigas-Bianchi Italië 899p.
15.Danilo Di Luca Liquigas-Bianchi Italië 894p.
16.Karsten Kroon Team CSC Nederland 894p.
17.Fabian Wegmann Gerolsteiner Duitsland 886p.
18.Cristian Moreni Cofidis Italië 873p.
19.Thor Hushovd Credit Agricole Noorwegen 868p.
20.Cadel Evans Davitamon-Lotto Australië 854p.
2005
1.Oscar Pereiro Phonak Spanje 1159p.
2.Danilo Di Luca Liquigas Italia 1053p.
3.Alexander Vinokourov T-Mobile Kazakstan 1029p.
4.Laurent Brochard Bouygues Frankrijk 1006p.
5.Alejandro Valverde Illes Balears Spanje 1006p.
6.Erik Zabel T-Mobile Duitsland 992p.
7.Francisco Mancebo Illes Balears Spanje 956p.
8.Paolo Bettini Quick Step Italia 948p.
9.Miguel A. M.Perdiguero Phonak Spanje 938p.
10.Vladimir Goussev Team CSC Rusland 894p.
11.Davide Rebellin Gerolsteiner Italia 893p.
12.Constantino Zaballa Saunier Duval Spanje 876p.
13.Denis Menchov Rabobank Rusland 870p.
14.Tom Boonen Quick Step Belgium 860p.
15.Damiano Cunego Lampre-Caffita Italia 847p.
16.Thor Hushovd Credit Agricole Noorwegen 813p.
17.Mirko Celestino Domina Vacanze Italia 798p.
18.Alessandro Petacchi Fassa Bortolo Italia 760p.
19.Carlos Sastre Team CSC Spanje 760p.
20.Stuart O`Grady Cofidis Australia 752p.
2004
1.Oscar Freire Rabobank Spanje 1250p.
2.Erik Zabel T‑Mobile Duitsland 1248p.
3.Paolo Bettini Quick Step Italia 1215p.
4. Stuart O`Grady Cofidis Australia 1138p.
5.Damiano Cunego Saeco Italia 1095p.
6.Ivan Basso Team CSC Italia 1091p.
7.Danilo Hondo Gerolsteiner Duitsland 1028p.
8.Erik Dekker Rabobank Nederland 1019p.
9.Francisco Mancebo Illes Balears Spanje 1010p.
10.Davide Rebellin Gerolsteiner Italia 993p.
11.Alejandro Valverde Com. Valenciana Spanje 988p.
12.Marcos Serrano Liberty Seguros Spanje 886p.
13.Alexander Vinokourov T‑Mobile Kazakstan 860p.
14.Laurent Brochard Ag2r‑Prevoyance Frankrijk 843p.
15.Martin Elmiger Phonak Zwitserland 835p.
16.Markus Zberg Gerolsteiner Zwitserland 832p.
17.Juan Antonio Flecha Fassa Bortolo Spanje 826p.
18.Peter Van Petegem Lotto‑Domo Belgium 813p.
19.Cristian Moreni Alessio‑Bianchi Italia 811p.
20.Serhiy Honchar De Nardi Oekraine 800p.
2003
1.Erik Zabel Telekom Duitsland 1274p.
2.Paolo Bettini Quick Step Italia 1176p.
3.Michael Boogerd Rabobank Nederland 1099p.
4.Luca Paolini Quick Step Italia 1076p.
5.Francesco Casagrande Lampre Italia 1033p.
6.Davide Rebellin Gerolsteiner Italia 1003p.
7.Danilo Di Luca Saeco Italia 995p.
8.Alejandro Valverde Kelme Spanje 971p.
9.Oscar Freire Rabobank Spanje 946p.
10.Igor Astarloa Saeco Spanje 914p.
11.Laurent Dufaux Alessio Zwitserland 859p.
12.Mirko Celestino Saeco Italia 850p.
13.Jan Ullrich Team Bianchi Duitsland 846p.
14.Richard Virenque Quick Step Frankrijk 818p.
15.Andrea Noe Alessio Italia 798p.
16.Beat Zberg Rabobank Zwitserland 790p.
17.Kim Kirchen Fassa Bortolo Luxemburg 789p.
18.Ivan Basso Fassa Bortolo Italia 788p.
19.Tyler Hamilton Team CSC U.S.A. 783p.
20.Patrick Sinkewitz Quick Step Duitsland 780p.
2002
1.Erik Zabel Telekom Duitsland 1375p.
2.Paolo Bettini Mapei-QuickStep Italia 1320p.
3.Davide Rebellin Gerolsteiner Italia 1119p.
4.Michael Boogerd Rabobank Nederland 1103p.
5.Dario Frigo Tacconi Sport Italia 1046p.
6.Oscar Freire Mapei-QuickStep Spanje 1043p.
7.Franc.Casagrande Fassa Bortolo Italia 1034p.
8.Danilo Di Luca Saeco‑Longoni Italia 983p.
9.Lance Armstrong US‑Postal U.S.A. 977p.
10.Joseba Beloki ONCE‑Eroski Spanje 900p.
11.Peter Van Petegem Lotto‑Adecco Belgium 888p.
12.Robbie McEwen Lotto‑Adecco Australia 884p.
13.Laurent Brochard Jean Delatour Frankrijk 844p.
14.Juan Antonio Flecha iBanesto.Com Spanje 841p.
15.Aitor Gonzalez Kelme Spanje 838p.
16.Gianluca Bortolami Tacconi Sport Italia 825p.
17.Laurent Jalabert CSC‑Tiscali Frankrijk 822p.
18.Fabio Sacchi Saeco‑Longoni Italia 811p.
19.Ivan Basso Fassa Bortolo Italia 808p.
20.Jo Planckaert Cofidis Belgium 786p.
2001
1.Davide Rebellin Liquigas‑Pata Italia 1233p.
2.Erik Dekker Rabobank Nederland 1230p.
3.Paolo Bettini Mapei‑QuickStep Italia 1203p.
4.Michele Bartoli Fassa Bortolo Italia 1099p.
5.Jan Ullrich Telekom Duitsland 1060p.
6.Oscar Sevilla Kelme Spanje 1027p.
7.Francesco Casagrande Fassa Bortolo Italia 1018p.
8.Nico Mattan Cofidis Belgium 1016p.
9.Erik Zabel Telekom Duitsland 1009p.
10.Andrei Tchmil Lotto‑Adecco Belgium 995p.
11.Beat Zberg Rabobank Zwitserland 956p.
12.Michael Boogerd Rabobank Nederland 953p.
13.Romans Vainsteins Domo‑FarmFrites Letland 882p.
14.Joseba Beloki Once‑Eroski Spanje 842p.
15.Oscar Camenzind Lampre‑Daikin Zwitserland 798p.
16.Wladimir Belli Fassa Bortolo Italia 797p.
17.Eddy Mazzoleni Tacconi Sport Italia 792p.
18.Giuliano Figueras Panaria‑Fiordo Italia 788p.
19.Mario Aerts Lotto‑Adecco Belgium 786p.
20.Santiago Botero Kelme Colombia 778p.
2000
1.Francesco Casagrande Vini Caldirola Italië 1409p.
2.Romans Vainsteins Vini Caldirola Letland 1375p.
3.Davide Rebellin Liquigas-Pata Italië 1269p.
4.Erik Zabel Deutsche Telekom Duitsland 1231p.
5.Andrei Tchmil Lotto-Adecco België 1227p.
6.Paolo Bettini Mapei-Quickstep Italië 1216p.
7.Oscar Freire Mapei-Quickstep Spanje 1187p.
8.Oscar Camenzind Lampre-Daikin Zwitserland 1126p.
9.Richard Virenque Team Polti Frankrijk 1114p.
10.Zbigniew Spruch Lampre-Daikin Polen 1025p.
11.Nico Mattan Cofidis België 1010p.
12.Wladimir Belli Fassa Bortolo Italië 988p.
13.Marcus Zberg Rabobank Zwitserland 959p.
14.Peter Van Petegem Farm Frites België 932p.
15.Lance Armstrong US Postal Service U.S.A. 903p.
16.Michele Bartoli Mapei-Quickstep Italië 890p.
17.Michael Boogerd Rabobank Nederland 890p.
18.Jan Ullrich Deutsche Telekom Duitsland 888p.
19.Raimundas Rumsas Fassa Bortolo Litouwen 847p.
20.Peter Farazijn Cofidis België 845p.
1999
1.Frank Vandenbroucke Cofidis België 1329p.
2.Andrei Tchmil Lotto-Mobistar België 1298p.
3.Michael Boogerd Rabobank Nederland 1219p.
4.Marcus Zberg Rabobank Zwitserland 1166p.
5.Oscar Camenzind Lampre-Daikin Zwitserland 1147p.
6.Daniele Nardello Mapei-Quick Step Italië 1121p.
7.Paolo Bettini Mapei-Quick Step Italië 1076p.
8.Pavel Tonkov Mapei-Quick Step Rusland 1066p.
9.Davide Rebellin Team Polti Italië 1012p.
10.Johan Museeuw Mapei-Quick Step België 934p.
11.Richard Virenque Team Polti Frankrijk 930p.
12.Rolf Sorensen Rabobank Denemarken 926p.
13.Beat Zberg Rabobank Zwitserland 920p.
14.Roberto Heras Kelme-Costa Blanca Spanje 907p.
15.Marco Velo Mercatone Uno-Bianchi Italië 893p.
16.Laurent Jalabert ONCE-Deustche Bank Frankrijk 854p.
17.Romans Vainsteins Vini Caldirola-Sidermec Letland 853p.
18.Maarten Den Bakker Rabobank Nederland 844p.
19.Jan Ullrich Deutsche Telekom Duitsland 836p.
20.Peter Farazijn Cofidis België 833p.
1998
1.Michele Bartoli Asics-CGA Italië 1460p.
2.Michael Boogerd Rabobank Nederland 1230p.
3.Andrei Tchmil Lotto-Mobistar België 1229p.
4.Laurent Jalabert ONCE Frankrijk 1153p.
5.Emmanuel Magnien La Francaise des Jeux Frankrijk 1087p.
6.Davide Rebellin Polti Italië 1064p.
7.Andrea Tafi Mapei-Bricobi Italië 987p.
8.Peter Van Petegem TVM-Farm Frites België 951p.
9.Oscar Camenzind Mapei-Bricobi Zwitserland 947p.
10.Alberto Elli Casino Italië 934p.
11.Fernando Escartin Kelme-Costa Blanca Spanje 880p.
12.Rodolfo Massi Casino Italië 870p.
13.Maarten Den Bakker Rabobank Nederland 867p.
14.Alex Zulle Festina-Lotus Zwitserland 858p.
15.Leon Van Bon Rabobank Nederland 851p.
16.Abraham Olano ONCE Spanje 813p.
17.Udo Bolts Telekom-ARD Duitsland 812p.
18.Martin Hvastija Cantina Tollo-Alexia Slovenië 781p.
19.Rolf Sorensen Rabobank Denemarken 763p.
20.Mirko Celestino Polti Italië 753p.
1997
1.Laurent Jalabert ONCE Frankrijk 1812p.
2.Richard Virenque Festina-Lotus Frankrijk 1476p.
3.Michele Bartoli MG-Technogym Italië 1335p.
4.Francesco Casagrande Saeco-Estro Italië 1320p.
5.Andrei Tchmil Lotto-Mobistar Ukraïne 1316p.
6.Beat Zberg Mercatone Uno-Wega Zwitserland 1314p.
7.Laurent Dufaux Festina-Lotus Zwitserland 1271p.
8.Andrea Tafi Mapei-GB Italië 1265p.
9.Davide Rebellin La Francaise des Jeux Italië 1164p.
10.Mauro Gianetti La Francaise des Jeux Zwitserland 1106p.
11.Maximilian Sciandri La Francaise des Jeux Gr.Brittannië 1086p.
12.Udo Bölts Deutsche Telekom Duitsland 1041p.
13.Fernando Escartin Kelme-Costa Blanca Spanje 1015p.
14.Johan Museeuw Mapei-GB België 1011p.
15.Jan Ullrich Deutsche Telekom Duitsland 992p.
16.Cedric Vasseur Gan Frankrijk 981p.
17.Bo Hamburger TVM-Farm Frites Denemarken 968p.
18.Laurent Brochard Festina-Lotus Frankrijk 964p.
19.Laurent Roux TVM-Farm Frites Frankrijk 958p.
20.Peter Van Petegem TVM-Farm Frites België 947p.
1996
1.Miguel Indurain Banesto Spanje 2044p.
2.Toni Rominger Mapei-GB Zwitserland 2029p.
3.Johan Museeuw Mapei-GB België 1950p.
4.Claudio Chiappucci Carrera Italië 1905p.
5.Erik Breukink Rabobank Nederland 1889p.
6.Vjatsjeslav Ekimov Rabobank Rusland 1830p.
7.Maurizio Fondriest ZG-Roslotto Italië 1762p.
8.Gianni Bugno MG-Technogym Italië 1743p.
9.Adri Van Der Poel Rabobank Nederland 1615p.
10.Steve Bauer Saturn Canada 1609p.
11.Andy Hampsten US-Postal V.S.A. 1514p.
12.Pjotr Ugrumov ZG-Roslotto Letland 1485p.
13.Sean Yates Motorola G.B. 1444p.
14.Lance Armstrong Motorola V.S.A. 1410p.
15.Jesper Skibby T.V.M. Denemarken 1398p.
16.Bjarne Riis Telekom Denemarken 1373p.
17.Rolf Sörensen Rabobank Denemarken 1349p.
18.Johan Bruyneel Rabobank België 1331p.
19.Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk 1317p.
20.Olaf Ludwig Telekom Duitsland 1272p.
1995
1.Laurent Jalabert ONCE Frankrijk 1731p.
2.Claudio Chiappucci Carrera-Tassoni Italië 1513p.
3.Francesco Casagrande Mercatone Uno-Saeco Italië 1331p.
4.Johan Museeuw Mapei-GB België 1264p.
5.Maurizio Fondriest Lampre-Panaria Italië 1228p.
6.Andrei Tchmil Lotto-Isoglass Rusland 1161p.
7.Viatcheslav Ekimov Novell Rusland 1158p.
8.Miguel Indurain Banesto Spanje 1116p.
9.Mauro Gianetti Polti Zwitserland 1073p.
10.Richard Virenque Festina Frankrijk 1068p.
11.Rolf Sörensen MG-Technogym Denemarken 1066p.
12.Alex Zülle ONCE Zwitserland 1020p.
13.Paolo Lanfranchi Brescialat-Fago Italië 1013p.
14.Beat Zberg Carrera-Tassoni Zwitserland 1007p.
15.Michele Bartoli Mercatone Uno-Saeco Italië 962p.
16.Abraham Olano Mapei-GB Spanje 937p.
17.Maarten Den Bakker TVM-Gazelle Nederland 911p.
18.Maximilian Sciandri MG-Technogym Gr.Brittannië 879p.
19.Gianni Bugno MG-Technogym Italië 872p.
20.Oscar Pellicioli Polti Italië 833p.
1994
1 Maurizio Fondriest Lampre Italië 579p.
2 Adri Van Der Poel Collstrop Nederland 565p.
3 Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk 517p.
4 Andrei Tchmil Lotto Oekraïne 499p.
5 Etienne De Wilde Collstrop België 478p.
6 Thomas Frischknecht Ritchey Zwitserland 460p.
7 Rolf Sorensen GB-MG Denemarken 440p.
8 Gianni Bugno Polti Italië 430p.
9 Johan Museeuw GB-MG België 415p.
10 Richard Groenendaal Concorde Nederland 410p.
11 Mauro Gianetti Mapei-Clas Zwitserland 407p.
12 Phil Anderson Motorola Australië 406p.
13 Urs Freuler Wheeler Zwitserland 400p.
14 Olaf Ludwig Telekom BRD 394p.
15 Lance Armstrong Motorola VSA 392p.
16 Miguel Indurain Banesto Spanje 392p.
17 Vjatsjeslav Ekimov W.P. Rusland 364p.
18 Richard Virenque Festina Frankrijk 362p.
19 Erik Zabel Telekom BRD 353p.
20 Michele Bartoli Mercatone Uno Italië 350p.
1993
1 Adri Van Der Poel Mercatone Uno Nederland 565
2 Etienne De Wilde Telekom België 479
3 Andrei Tchmil GB-MG Moldavië 473
4 Thomas Frischknecht Ritchey Zwitserland 465
5 Phil Anderson Motorola Australië 454
6 Rolf Sorensen Carrera Denemarken 447
7 Gianni Bugno Gatorade Italië 438
8 Johan Museeuw GB-MG België 428
9 Richard Groenendaal Willemsen Nederland 413
10 Maurizio Fondriest Lampre Italië 410
11 Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk 408
12 Urs Freuler Wheeler Zwitserland 400
13 Toni Rominger Clas Zwitserland 398
14 Erik Breukink O.N.C.E. Nederland 370
15 Erik Zabel Telekom BRD 357
16 Michele Bartoli Mercatone Uno Italië 356
17 Beat Zberg Carrera Zwitserland 346
18 Andreas Kappes Mecair BRD 345
19 Claudio Chiappucci Carrera Italië 339
20 Pierangelo Bincoletto Lampre Italië 330
1992
1 Adri Van Der Poel Tulip Nederland
2 Richard Groenendaal Teleflex Nederland
3 Thomas Frischknecht Ritchey Zwitserland
4 Etienne De Wilde Telekom België
5 Andrei Tchmil GB-MG Moldavië
6 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken
7 Johan Museeuw Lotto België
8 Phil Anderson Motorola Australië
9 Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk
10 Sean Kelly Festina Ierland
11 Gianni Bugno Gatorade Italië
12 Erik Zabel Union BRD
13 Maurizio Fondriest Panasonic Italië
14 Urs Freuler Bleiker Zwitserland
15 Daniele Pontoni G.S.Zalf Italië
16 Beat Wabel Bleiker Zwitserland
17 Beat Zberg Helvetia Zwitserland
18 Marc Janssens Espace Card België
19 Toni Rominger Clas Zwitserland
20 Michele Bartoli Mercatone Uno Italië
1991
1 Adri Van Der Poel Tulip Nederland 678
2 Thomas Frischknecht Ritchey Zwitserland 597
3 Maurizio Fondriest Panasonic Italië 531
4 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken 524
5 Sean Kelly P.D.M. Ierland 520
6 Laurent Jalabert Toshiba Frankrijk 512
7 Johan Museeuw Lotto België 510
8 Etienne De Wilde Histor België 496
9 Phil Anderson Motorola Australië 491
10 Richard Groenendaal Teleflex Nederland 472
11 Gianni Bugno Gatorade Italië 458
12 Andrei Tchmil S.E.F.B. GOS 447
13 Toni Rominger Toshiba Zwitserland 427
14 Urs Freuler Telekom Zwitserland 409
15 Vjatsjeslav Ekimov Panasonic GOS 402
16 Erik Breukink P.D.M. Nederland 401
17 Claudio Chiappucci Carrera Italië 400
18 Claude Criquielion Lotto België 400
19 Steven Rooks Buckler Nederland 399
20 Beat Wabel Titan Zwitserland 399
1990
1 Adri Van Der Poel Weinmann Nederland 652
2 Johan Museeuw Lotto België 649
3 Sean Kelly P.D.M. Ierland 616
4 Etienne De Wilde Histor België 603
5 Thomas Frischknecht Mondia Zwitserland 595
6 Laurent Jalabert Toshiba Frankrijk 579
7 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken 535
8 Phil Anderson T.V.M. Australië 517
9 Andrei Tchmil Alfa Lum Sovjetunie 493
10 Frans Maassen Buckler Nederland 485
11 Erik Breukink P.D.M. Nederland 478
12 Gianni Bugno Chateau Italië 475
13 Steve Bauer 7-Eleven Canada 459
14 Olaf Ludwig Panasonic DDR 449
15 Claude Criquielion Lotto België 436
16 Richard Groenendaal Teleflex Nederland 432
17 Edwig Van Hooydonck Buckler België 423
18 Maurizio Fondriest Del Tongo Italië 418
19 Andreas Kappes Toshiba BRD 413
20 Steven Rooks Panasonic Nederland 404
1990
1 Adri Van Der Poel Domex Nederland 696
2 Sean Kelly P.D.M. Ierland 657
3 Johan Museeuw A.D.R. België 589
4 Etienne De Wilde Histor België 574
5 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken 499
6 Thomas Frischknecht Wetzikon Zwitserland 498
7 Richard Groenendaal Teleflex Nederland 493
8 Greg Lemond A.D.R. VSA 488
9 Phil Anderson T.V.M. Australië 483
10 Gianni Bugno Château d’Ax Italië 453
11 Erik Breukink Panasonic Nederland 450
12 Andrei Tchmil Alfa Lum Sovjetunie 450
13 Claude Criquielion Hitachi België 444
14 Maurizio Fondriest Del Tongo Italië 427
15 Laurent Jalabert Toshiba Frankrijk 403
16 Urs Freuler Panasonic Zwitserland 400
17 Olaf Ludwig Wismut Gera DDR 389
18 Udo Bolts Stuttgart BRD 386
19 Stephen Roche Fagor Ierland 386
20 Toni Rominger Château d’Ax Zwitserland 386
1989
1 Adri Van Der Poel Domex Nederland 696p.
2 Sean Kelly P.D.M. Ierland 657p.
3 Johan Museeuw A.D.R. België 589p.
4 Etienne De Wilde Histor België 574p.
5 Rolf Sorensen Ariostea Denemarken 499p.
6 Thomas Frischknecht Wetzikon Zwitserland 498p.
7 Richard Groenendaal Teleflex Nederland 493p.
8 Greg Lemond A.D.R. VSA 488p.
9 Phil Anderson T.V.M. Australië 483p.
10 Gianni Bugno Château d’Ax Italië 453p.
11 Erik Breukink Panasonic Nederland 450p.
12 Andrei Tchmil Alfa Lum Sovjetunie 450p.
13 Claude Criquielion Hitachi België 444p.
14 Maurizio Fondriest Del Tongo Italië 427p.
15 Laurent Jalabert Toshiba Frankrijk 403p.
16 Urs Freuler Panasonic Zwitserland 400p.
17 Olaf Ludwig Wismut Gera DDR 389p.
18 Udo Bolts Stuttgart BRD 386p.
19 Stephen Roche Fagor Ierland 386p.
20 Toni Rominger Château d’Ax Zwitserland 386p.

Lees verder “FICP-klassement”