Omdat auto’s ondertussen al harder dan 100km/uur konden rijden, werden autowedstrijden op de openbare weg wat te gevaarlijk. Daarom besloot le Club de l’automobile de France, opgericht in 1895, om hun eigen wedstrijden op een afgesloten parcours te organiseren. De eerste wedstrijd kreeg al meteen de naam “Grand Prix” mee en werd verreden in de buurt van Le Mans.

Het parcours was 1250 kilometer lang en de race werd over twee dagen verreden. De bovenstaande foto toont een bandenwissel voor de Michelin-banden. Deze konden in twee of drie minuten worden verwisseld in plaats van de gebruikelijke 15 minuten.
32 auto’s gingen van start en 11 haalden de finish. De winnaar was Ferenc Szisz, een Hongaar in een Renault (zie foto hieronder). Ferenc Szisz legde de 1250 kilometer af met een gemiddelde snelheid van 101 km/u en finishte 32 minuten voor zijn naaste concurrent. FIAT-coureur Felice Nazzaro werd tweede en Albert Clément derde in een Clément-Bayard .

Ronny De Schepper (op basis van Alcide & Wikipedia)

50 ferenc szisz 1906

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.