The Second Best Exotic Marigold Hotel is een Britse film onder regie van John Madden, die het scenario schreef in samenwerking met Ol Parker. De film ging in première op 17 februari 2015 tijdens de Royal Film Performance en is de sequel van The Best Exotic Marigold Hotel uit 2012. De film stond drie weken bovenaan de Britse box office en zelfs in de Verenigde Staten opende de film sterk op de derde plaats in de box office. Peter Debruge van Variety schreef: “Het is niet zo gebruikelijk om een ensemble van dit kaliber te vinden dat zo enthousiast is om samen te werken, en die chemie is duidelijk voelbaar.”
Muriel Donnelly (Maggie Smith) en Sonny Kapoor (Dev Patel) reizen naar San Diego, Californië, om hotelmagnaat Ty Burley (David Strathairn) een plan voor te leggen voor de aankoop en opening van een tweede hotel in India, als aanvulling op het Best Exotic Marigold Hotel. Ze krijgen te horen dat een bedrijfsinspecteur anoniem naar India zal reizen om het project te beoordelen.
Terug in Jaipur krijgt Evelyn Greenslade (Judi Dench) een baan aangeboden als inkoper van stoffen. Ze vreest dat de baan, op 79-jarige leeftijd, veel verantwoordelijkheden en reizen met zich mee zal brengen. Douglas Ainslie (Bill Nighy), die verliefd is op Evelyn, maakt zich ook zorgen over het feit dat hij minder tijd met haar zal doorbrengen en wil haar graag voorstellen aan zijn dochter (Claire Price).
Sonny’s leven raakt gecompliceerd door de plannen voor zijn aanstaande huwelijk met Sunaina (Tina Desai), een mogelijke rivaal (Shazad Latif as Kushal) voor haar gunst en zijn zakelijke belangen. Hij wil ook wanhopig indruk maken op de Amerikaanse bezoeker Guy Chambers (Richard Gere), die hij meteen identificeert als de anonieme inspecteur van de Amerikaanse hotelketen (*). Omdat hij merkt dat Guy interesse heeft in Sonny’s moeder (Lillete Dubey), moedigt hij aanvankelijk een romantische relatie tussen hen aan, maar hij wordt woedend als hij tot de conclusie komt dat Guy helemaal niet de inspecteur is. In plaats daarvan verdenkt hij nu Lavinia Beech (Tamsin Greig), die eruit ziet als Paulien Cornelisse, de nieuwe juryvoorzitter van de Nederlandse versie van De Slimste Mens.
Madge Hardcastle (Celia Imrie) staat voor een dilemma: ze moet kiezen tussen twee aanbidders uit India en met wie ze moet trouwen. Norman Cousins (Ronald Pickup) raakt in paniek wanneer hij denkt dat een lokale taxichauffeur ten onrechte heeft aangenomen dat Norman een dodelijk ongeluk wilde veroorzaken met zijn huidige geliefde, Carol (Diana Hardcastle). Hij ontdekt echter dat zij vreemdgaat. En Douglas’ dochter komt op bezoek samen met zijn vervreemde vrouw Jean (Penelope Wilton), die aan het einde van de vorige film naar het Verenigd Koninkrijk is teruggekeerd, om te scheiden en opnieuw te kunnen trouwen.
Muriel, die slecht nieuws heeft gekregen na een doktersafspraak, doet er alles aan om te voorkomen dat Sonny zijn bruiloft, zijn bedrijf en zijn toekomst verpest, aangezien ze erg aan hem gehecht is geraakt. Tijdens de kleurrijke bruiloft van Sonny en Sunaina komen belangrijke beslissingen voor iedereen op een cruciaal moment.
Ronny De Schepper (op basis van Wikipedia)
(*) Als ik “Richard Gere” en “hotel” in één zin gebruik, dan moet ik altijd denken aan volgende anekdote. Een professor van de Gentse universiteit moest op een bepaald ogenblik naar Zuid-Frankrijk om een lezing te geven. In het kleine hotelletje was er naast hem nog slechts één andere gast: Richard Gere. Toen de man dit nadien vertelde op een lunch onder professoren, zaten de anderen hem aan te gapen: who the fuck is Richard Gere? Wereldvreemd, hé…