De Amerikaanse zanger Joey Dee (foto James Knegsman via Wikipedia) viert vandaag zijn 85ste verjaardag. Hij is bij ons vooral bekend van “The Peppermint Twist” en de “Ya Ya Twist”.

Joey Dee, geboren als Joseph DiNicola in New Jersey, richtte de band The Starliters op in 1958 met o.a. Sam Taylor op gitaar en Willy Davis op drums. Met op orgel Carlton Lattimore brachten ze o.a. een versie van “Honky Tonk” van Bill Doggett. Vanaf 1960 trad de formatie geregeld op in het New Yorkse danslokaal Peppermint Lounge, dat zich tot een toevluchtsoord voor twistfans ontwikkelde. Joey maakte daar gebruik van en schreef samen met Henry Glover het nummer Peppermint Twist, een nummer 1-hit en miljoenen-bestseller. Het daarbij behorende live-album Doin’ the Twist at the Peppermint Lounge bezette 6 weken lang de 2e plaats van de albumcharts.

Door dit succes trad de band (die nu The Peppermints heette) ook op in diverse muziekfilms zoals Hey Let’s Twist en Vive le Twist. Bovendien ontdekte Dee vroegtijdig ambitieuze muzikanten. In 1963 nam hij de pianist Little Willie Littlefield, de gitarist Gene Cornish en de organist Felix Cavaliere in dienst bij de groep. De beide laatsten richtten later The Young Rascals op. In het voorjaar van 1966, voordat Chas Chandler hem ontdekte en contracteerde, speelde ook Jimi Hendrix korttijdig bij de Starliters.

In 2021 kwam de langverwachte autobiografie van Joey Dee uit (opgetekend door J.Kevin Morris) onder de merkwaardige titel: “Peppermint Twist Chronicles: my true story of sex, rock’n’roll, Jimi Hendrix, fighting racism and the mob”.

Ronny De Schepper (op basis van Wikipedia en met dank aan Raymond Thielens)

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.