De Rapport Toer is de oudste meerdaagse wielerwedstrijd in Zuid-Afrika. Ze werd voor het eerst betwist in 1973, maar alhoewel Cycling Archives vrij gedetailleerde informatie geeft, kom ik toch niet te weten op welke datum ze precies is aangekomen. De eerste winnaar was de onbekende Italiaan Pier-Luigi Tagliavini. In 2000 was het afgelopen met de Rapport Toer, maar toen was er al sedert 10 maart 1992 de Giro del Capo, a road cycling stage race held in the vicinity of Cape Town. De eerste winnaar (driemaal na elkaar) was thuisrenner Andrew McLean toen het nog een wedstrijd voor amateurs was. Vanaf 1996 (winnaar de Amerikaan Scott Mercier) is het een wedstrijd voor profs. The 2009 edition was held in the form of four challenges. The last edition, held in 2010, was ranked as 2.2 by the UCI and was part of the UCI Africa Tour.

2010
1.David George Team S.A.F. Zuid-Afrika
2.Kevin Evans Team M.T.N.-Energade Zuid-Afrika
3.Tiaan Kannemeyer House of Paints Zuid-Afrika
4.Björn Glasner Team Kuota Duitsland
5.Jacques Janse Van Rensburg Team D.C.M. Zuid-Afrika
6.Stefan Ganser Team Kuota Duitsland
7.Burry Stander Specialized Zuid-Afrika
8.Waylon Woolcock Medscheme Zuid-Afrika
9.Ian McLeod Team M.T.N.-Energade Zuid-Afrika
10.Johannes Kachelhoffer Medscheme Zuid-Afrika
11.Nicholas White Medscheme Zuid-Afrika
12.René Haselbacher Team S.A.F. Oostenrijk
13.Thomas Zahnd Team C.L.S. Zwitserland
14.Christopher Sauser Specialized Zwitserland
15.Shaun Ward Team C.L.S. Zuid-Afrika
16.David Garrett Team D.G.U. Zuid-Afrika
17.Stefan Ihlenfeldt Team C.T.M. Zuid-Afrika
18.Paul Van Zweel Team S.A.D. Zuid-Afrika
19.Dylan Girdlestone Team M.T.N.-Energade Zuid-Afrika
20.Travis Allen Team D.C.M. Zuid-Afrika

2009
1.Björn Glasner Team Kuota Duitsland
2.Johann Rabie Steg Computers-Team Neotel Zuid-Afrika
3.Felix Cardenas Barloworld Colombia
4.Dominique Cornu Quickstep België
5.Stefan Ganser Team Kuota Duitsland
6.David George Team M.T.N.-Energade Zuid-Afrika
7.Chris Froome Barloworld Groot-Brittannië
8.Dennis Van Niekerk Team M.T.N.-Energade Zuid-Afrika
9.Simon Richardson Rapha-Condor-Cyclingnews Groot-Brittannië
10.Henning Bommel L.K.T.-Brandenburg Duitsland
11.Roger Kluge L.K.T.-Brandenburg Duitsland
12.Dan Craven Rapha-Condor-Cyclingnews Namibië
13.Jacques Janse Van Rensburg Trek-Marco Polo Zuid-Afrika
14.Stephen Cummings Barloworld Groot-Brittannië
15.Travis Allen House of Paints Zuid-Afrika
16.Kevin Evans Team M.T.N.-Energade Zuid-Afrika
17.Tiaan Kannemeyer Steg Computers-Team Neotel Zuid-Afrika
18.Darren Lapthorne Rapha-Condor-Cyclingnews Australië
19.Chan Jae Jang Steg Computers-Team Neotel Korea
20.Luthando Kaka Glud-Horsens Zuid-Afrika

2008
1.David George Team M.T.N. Zuid-Afrika
2.Felix Cardenas Barloworld Colombia
3.Chris Froome Barloworld Kenia
4.Nicholas White Team M.T.N. Zuid-Afrika
5.Hugo Sabido Barloworld Portugal
6.Johannes Kachelhoffer House of Paints Zuid-Afrika
7.Christian Pfannberger Barloworld Oostenrijk
8.Michael Mörköv Team GLS Denemarken
9.Jacques Janse Van Rensburg Team Neotel Zuid-Afrika
10.Luke Roberts Team Kuota Australië
11.Dominique Cornu Chocolade Jacques België
12.Stien Remme Sparebanken Vest Noorwegen
13.Dan Craven Nat.selectie Namibië
14.Bart Brentjens Marco Polo Nederland
15.Mannie Heymans Nat.selectie Namibië
16.Burry Stander Mr.Price Zuid-Afrika
17.Daryl Impey Barloworld Zuid-Afrika
18.Ian McLeod Team M.T.N. Zuid-Afrika
19.Dennis Van Niekerk Konica-Minolta Zuid-Afrika
20.Björn Glasner Team Kuota Duitsland

2007
1.Ryan Cox Barloworld Zuid-Afrika
2.David George Team Marcello Zuid-Afrika
3.Felix Cardenas Barloworld Colombia
4.Peter Velits Wiesenhof Slovakije
5.Nicholas White Microsoft Zuid-Afrika
6.Alexander Efimkin Barloworld Rusland
7.Hugo Sabido Barloworld Portugal
8.Chris Froome Konica-Minolta Kenia
9.Kenny De Ketele Chocolade Jacques België
10.Rudy Van Houts Marco Polo Nederland
11.Alexander Dyachenko Capec Kazakstan
12.Michael Mörköv Team GLS Denemarken
13.Tiaan Kannemeyer Konica-Minolta Zuid-Afrika
14.Maint Berkenbosch Regioström Nederland
15.Stien Remme Sparebanken Vest Noorwegen
16.Johannes Kachelhoffer Harmony Schwinn Zuid-Afrika
17.Konstantin Schubert Regioström Duitsland
18.Tamas Lengyel Sparebanken Vest Hongarije
19.Rupert Rheeder Harmony Schwinn Zuid-Afrika
20.Jay Robert Thomson Konica-Minolta Zuid-Afrika

2006
1.Ryan Cox Barloworld Zuid-Afrika
2.Tiaan Kannemeyer Barloworld Zuid-Afrika
3.Björn Gläsner Lamonta Duitsland
4.Peter Velits Konica-Minolta Slovakije
5.David George Team Nedbank Zuid-Afrika
6.Darren Lill Team Nedbank Zuid-Afrika
7.Nicholas White Microsoft Zuid-Afrika
8.Felix Cardenas Barloworld Colombia
9.Martin Velits Konica-Minolta Slovakije
10.Marnus Potgieter Colorpress Zuid-Afrika
11.Leif Lampater Bianchi Duitsland
12.Gerhard Trampusch Wiesenhof Oostenrijk
13.Steffen Radochla Wiesenhof Duitsland
14.Erik Hoffmann Lamonta Namibië
15.Malcolm Lange Microsoft Zuid-Afrika
16.Eddy Serri Team Nedbank Italië
17.Arno Viljoen Nat.selectie Namibië
18.Francis De Greef Bodysol België
19.Rupert Rheeder Team Exel Zuid-Afrika
20.Torsten Schmidt Wiesenhof Duitsland

2005
1.Tiaan Kannemeyer Barloworld Zuid-Afrika
2.Ryan Cox Barloworld Zuid-Afrika
3.David Kopp Wiesenhof Duitsland
4.Björn Papstein Lamonta Duitsland
5.Björn Gläsner Lamonta Duitsland
6.Piotr Wadecki Intel-Action Polen
7.Cesary Zamana Intel-Action Polen
8.Nicholas White H.S.B.C. Zuid-Afrika
9.Enrico Poitschke Wiesenhof Duitsland
10.Bartosz Huzarski Intel-Action Polen
11.Ben Swanepoel City Cycles Zuid-Afrika
12.Ruohan Cronje HAV-Carpets Zuid-Afrika
13.Waylon Woolcock Omega Zuid-Afrika
14.Greg Minnaar Global Zuid-Afrika
15.James Perry Konica Zuid-Afrika
16.Julius Cobbet Queen’s Zuid-Afrika
17.Adriaan Maaske Omega Zuid-Afrika
18.Gabriel Rasch Sparebank Vest Noorwegen
19.Pieter De Vos Wadeville Zuid-Afrika
20.Izak Mare Queen’s Zuid-Afrika

2004
1.Ian McLeod H.S.B.C. Zuid-Afrika
2.David George Barloworld Zuid-Afrika
3.Nicholas White H.S.B.C. Zuid-Afrika
4.Tiaan Kannemeyer Barloworld Zuid-Afrika
5.Neil McDonald H.S.B.C. Zuid-Afrika
6.Ryan Cox Barloworld Zuid-Afrika
7.Daniel Spence H.S.B.C. Zuid-Afrika
8.Maarten Nijland Diodata Nederland
9.Jeremy Maartens Barloworld Zuid-Afrika
10.Lubor Tesar Z.V.V.Z. Tsjechië
11.Enrico Poitschke Wiesenhof Duitsland
12.David Kopp Lamonta Duitsland
13.Jens Heppner Wiesenhof Duitsland
14.Ralph Grabsch Wiesenhof Duitsland
15.Stefan Kupfernagel Lamonta Duitsland
16.Jaco Odendaal Microsoft Zuid-Afrika
17.Pascal Perrin Lorraine Frankrijk
18.Gregory Prince Microsoft Zuid-Afrika
19.Simon Kessler Sportsbook Zuid-Afrika
20.Karl Platt Brugelmann Duitsland

2003
1.Daniel Spence H.S.B.C. Zuid-Afrika
2.Ian McLeod H.S.B.C. Zuid-Afrika
3.Jaco Odendaal Minolta Zuid-Afrika
4.Simon Kessler Microsoft Zuid-Afrika
5.David George Omega Zuid-Afrika
6.Piotr Chmielewski Mroz Polen
7.Bjorn Glasner Team Cologne Duitsland
8.Artur Babaitsev Nurnberger Rusland
9.Nicholas White H.S.B.C. Zuid-Afrika
10.Tiaan Kannemeyer Minolta Zuid-Afrika
11.Timo Scholz Wiesenhof Duitsland
12.Enrico Poitschke Wiesenhof Duitsland
13.Johan Van Der Berg Microsoft Zuid-Afrika
14.Neil McDonald H.S.B.C. Zuid-Afrika
15.Ryan Cox Team Cologne Zuid-Afrika
16.Malcolm Lange H.S.B.C. Zuid-Afrika
17.Frantisek Trkal Wustenrot Tsj.Republiek
18.Mannie Heymans Nat.selectie Namibia
19.Zbigniew Piatek Mroz Polen
20.Wesley Cole C.S.C. Zuid-Afrika

2002
1.David George Omega Zuid-Afrika
2.Tiaan Kannemeyer Minolta Zuid-Afrika
3.Simon Kessler Microsoft Zuid-Afrika
4.Ryan Cox Team Cologne Zuid-Afrika
5.Daniel Spence H.S.B.C. Zuid-Afrika
6.Piotr Chmielewski Mroz Polen
7.Björn Gläsner Team Cologne Duitsland
8.Artur Babaitsev Nürnberger Rusland
9.Nicholas White H.S.B.C. Zuid-Afrika
10.Timo Scholz Wiesenhof Duitsland
11.Neil McDonald H.S.B.C. Zuid-Afrika
12.Ian McLeod H.S.B.C. Zuid-Afrika
13.Enrico Poitschke Wiesenhof Duitsland
14.Jaco Odendaal Minolta Zuid-Afrika
15.Aldon Baker Energade Zuid-Afrika
16.Johan Van den Berg Microsoft Zuid-Afrika
17.Frantisek Trkal Wüstenrot Tsjechië
18.Peter Simora Nat.selectie Slovakije
19.Morné Bester IBM-Lotus Zuid-Afrika
20.Branislav Stejskal Nat.selectie Slovakije

2001
1.Roberto Lezaun Orbea Spanje
2.Alistair Kay Chamalierois Gr.Brit.
3.Ludovic Dubau Orbea Frankrijk
4.Jens Zemke Nürnberger Duitsland
5.Lubor Tesar Wüstenrot Tsjechië
6.Ross Muir Chamalierois Gr.Brit.
7.Piotr Chmielewski Mroz Polen
8.Nicholas White H.S.B.C. Zuid-Afrika
9.Josu Silloniz Orbea Spanje
10.Eugen Wacker Mroz Kirgizië
11.Gorka Arrizabalaga Orbea Spanje
12.Morne Bester IBM-Lotus Zuid-Afrika
13.Jérôme Chevalier Orbea Frankrijk
14.Enrico Poitschke Wiesenhof Duitsland
15.Zbigniew Piatek Mroz Polen
16.Jeremy Maartins H.S.B.C. Zuid-Afrika
17.James Perry IBM-Lotus Zuid-Afrika
18.David George Ryder Zuid-Afrika
19.Kazimierz Stafiej Mroz Polen
20.Kosie Loubser IBM-Lotus Zuid-Afrika

2000
1.Nicholas White A.I.G. Zuid-Afrika
2.Ian McLeod Queen’s Zuid-Afrika
3.Rudolf Wentzel Minolta Zuid-Afrika
4.Kosie Loubser IBM-Lotus Zuid-Afrika
5.Jacques Fullard Queen’s Zuid-Afrika
6.Jac-Louis Van Wijk H.S.B.C. Zuid-Afrika
7.Jock Green Peaceforce Zuid-Afrika
8.Jacques Le Roux Minolta Zuid-Afrika
9.Danilo Klaar Bunte Berte Duitsland
10.Malcolm Lange H.S.B.C. Zuid-Afrika
11.Mannie Heymans Focus Namibië
12.Owen Hannie IBM-Lotus Zuid-Afrika
13.Robert Hunter Lampre Zuid-Afrika
14.Timo Scholz Bunte Berte Duitsland
15.Andrew Jackson Nat.selectie Groot-Brittannië
16.Robert Förster Bunte Berte Duitsland
17.David George US-Postal Zuid-Afrika
18.Simon Kessler Minolta Zuid-Afrika
19.Albin Kern Schartner Oostenrijk
20.Mika Oldrich Omega Zuid-Afrika

1999
1.Martin Cotar Post Swiss Kroatië
2.Michael Creed Saeco V.S.A.
3.Jörg Scherf Team Cologne Duitsland
4.Tobias Steinhauser Gerolsteiner Duitsland
5.Alberto Elli Telekom Italië
6.James Perry IBM-Lotus Zuid-Afrika
7.Malcolm Lange H.S.B.C. Zuid-Afrika
8.Jacques Fullard Nat.selectie Zuid-Afrika
9.Nicolas Fritsch Française des Jeux Frankrijk
10.Kosie Loubser IBM-Lotus Zuid-Afrika
11.Olaf Pollack Gerolsteiner Duitsland
12.Steffen Wesemann Telekom Duitsland
13.Dirk Müller Post Swiss Duitsland
14.Jac-Louis Van Wijk H.S.B.C. Zuid-Afrika
15.Florian Wiesinger Minolta Oostenrijk
16.Nicholas White H.S.B.C. Zuid-Afrika
17.Douglas Ryder IBM-Lotus Zuid-Afrika
18.Marco Van Dommelen Minolta Zuid-Afrika
19.Robert Hunter Nat.selectie Zuid-Afrika
20.Sören Petersen Team Cologne Denemarken

1998
1 Malcolm Lange Peaceforce Z.-Afrika
2 Kosie Loubser Peaceforce Z.-Afrika
3 Rudolf Wentzel Mouldex Z.-Afrika
4 Morne Bester Queen’s Z.-Afrika
5 Simon Kessler Refhold Z.-Afrika
6 Jacques Fullard Peaceforce Z.-Afrika
7 Johan Van Den Berg Nat.selectie Z.-Afrika
8 Jac-Louis Van Wijk Peaceforce Z.-Afrika
9 Damian Booth Minolta Z.-Afrika
10 Nicholas Sacco Nat.selectie Z.-Afrika
11 Woolman Welgemoed Subaru Z.-Afrika
12 William Roselt Vita Chem Z.-Afrika
13 Jean-Pierre Van Zijl City Cycles Z.-Afrika
14 Pierre-Henri Olivier Village Z.-Afrika
15 Rodney Green Peaceforce Z.-Afrika
16 Willem Liebenberg Nat.selectie Z.-Afrika
17 Timothy Jones Amore & Vita Zimbabwe
18 Salvatore Commesso Saeco Italië
19 Robert Blatch Refhold Z.-Afrika
20 Michael Rich Saeco Duitsland


1997
1.Robert Hunter Lampre Zuid-Afrika
2.David George US-Postal Zuid-Afrika
3.Dimitri Fofonov Collstrop Kazakstan
4.Gabriele Missaglia Lampre Italië
5.Gilberto Zattoni Amore & Vita Italië
6.Seth Pelusi Saturn V.S.A.
7.Nicholas White Nat.selectie Zuid-Afrika
8.George Hincapie US-Postal V.S.A.
9.Uwe Peschel Gerolsteiner Duitsland
10.Davy Dubbeldam P.S.V.Köln Nederland
11.Michael Rich Gerolsteiner Duitsland
12.Thomas Liese Nürnberger Duitsland
13.Uwe Ampler Agro-Adler Duitsland
14.Douglas Ryder Peaceforce Zuid-Afrika
15.Andreas Walzer Gerolsteiner Duitsland
16.Michael Andersson Accept Card Zweden
17.Stephan Gottschling Agro-Adler Duitsland
18.Neil McDonald Nat.selectie Zuid-Afrika
19.Jacques Fullard Nat.selectie Zuid-Afrika
20.Andrei Mizourov Collstrop Kazakstan


1996
1.Brett Aitkin Jayco Australië
2.Peter Verbeken Ipso België
3.Stuart O’Grady Gan Australië
4.Andreas Walzer Continentale B.R.D.
5.Roberto Gaggioli W.A.I.S. Italië
6.Andrei Kirilev Festina Kazakstan
7.Ludovic Auger Big Mat Frankrijk
8.Jay Sweet Big Mat Australië
9.Marc Lotz Rabobank Nederland
10.Patrick Jonker Rabobank Nederland
11.Johan Bruinsma Rabobank Nederland
12.Robbie McEwen Rabobank Australië
13.Eddie Hollands W.A.I.S. Australië
14.Jens Voigt Gan B.R.D.
15.Vjatsjeslav Djavanian Big Mat Rusland
16.Franky Van Haesebroucke Ipso België
17.Tristan Priem Jayco Australië
18.Brent McCaig W.A.I.S. Australië
19.Andreas Beikirch Continentale B.R.D.
20.Steve Williams Jayco Australië


1995
1.Christophe Moreau Festina Frankrijk
2.Fabian Jeker Festina Zwitserland
3.Jaime Hernandez Festina Spanje
4.Yvon Ledanois Gan Frankrijk
5.Felix Garcia Casas Festina Spanje
6.Fred Rodriguez Saturn V.S.A.
7.Chris Boardman Gan Gr.Brit.
8.Chris Walker Nutrafig Gr.Brit.
9.Cédric Vasseur Gan Frankrijk
10.Tristan Priem Jayco Australië
11.Dirk Schumann Continentale Duitsland
12.Stuart O’Grady Gan Australië
13.Rolf Huser Post Swiss Zwitserland
14.Gerd Audehm Nürnberger Duitsland
15.Raphael Schweda Continentale Duitsland
16.Neil Stephens Festina Australië
17.Sébastien Médan Festina Frankrijk
18.Jacques Jolidon Cologne Zwitserland
19.Zach Conrad Continentale V.S.A.
20.Chann McRae Saturn V.S.A.


1994
1.Sergei Ivanov Lada Rusland
2.Dirk Müller Bayer Duitsland
3.Nicola Minali Gewiss Italië
4.Scott Mercier Saturn V.S.A.
5.Andrew McLean Peaceforce Zuid-Afrika
6.Jens Voigt Öschelbronn Duitsland
7.Rudy Kemna Foreldorado Nederland
8.Michael Rich Leipzig Duitsland
9.Magnus Bäckstedt Collstrop Zweden
10.Stefano Zanini Gewiss Italië
11.Raymond Meys Foreldorado Nederland
12.Gabriele Colombo Gewiss Italië
13.Jeff Evanshine Saturn V.S.A.
14.Alan Wohlhuter Peaceforce Zimbabwe
15.Alberto Volpi Gewiss Italië
16.Vadim Kravtsjenko Nat.selectie Kazakstan
17.Artur Babaitsev Lada Rusland
18.Andrei Mizourov Nat.selectie Kazakstan
19.Alexander Vinokourov Nat.selectie Kazakstan
20.Jon Odriozola Gewiss Spanje


1993
1.Magnus Bäckstedt Wirsbo Zweden
2.David Etxebarria O.N.C.E. Spanje
3.Hendrik Van Dijck T.V.M. België
4.Peter Van Petegem T.V.M. België
5.Servais Knaven T.V.M. Nederland
6.Bo Hamburger T.V.M. Denemarken
7.Laurent Jalabert O.N.C.E. Frankrijk
8.Bart Voskamp T.V.M. Nederland
9.Pedro Silva Sicasal Portugal
10.Rolf Aldag Telekom Duitsland
11.Steven De Jongh T.V.M. Nederland
12.Michel Lafis Amore & Vita Zweden
13.Luis Maria Diaz De Otazu O.N.C.E. Spanje
14.Michael Andersson Sicasal Zweden
15.Erik Breukink O.N.C.E. Nederland
16.Douglas Ryder Peaceforce Zuid-Afrika
17.Kiko Garcia Armendaris O.N.C.E. Spanje
18.Vitor Gamito Sicasal Portugal
19.Allan Wohlhuter Peaceforce Zimbabwe
20.Robbie McEwen Nat.selectie Australië


1992
1.Alan McCormack Higgins Ierland
2.Graeme Miller Scott Nieuw-Zeeland
3.Fred Rodriguez Saturn V.S.A.
4.Tyler Hamilton US-Postal V.S.A.
5.Bart Bowen Saturn V.S.A.
6.Asier Guenetxea Euskadi Spanje
7.Mark Southard Scott V.S.A.
8.Malcolm Elliot Chevrolet Groot-Brittannië
9.Gordon Fraser Motorola Canada
10.Darren Baker US-Postal V.S.A.
11.Jean-Pierre Heyndrickx Collstrop België
12.Nate Reiss US-Postal V.S.A.
13.Paul Brosnan Nat.selectie Australië
14.Remigius Lupeikis US-Postal Litouwen
15.Jeff Evanshine Nutrafig V.S.A.
16.Scott Fortner Saturn V.S.A.
17.Roberto Gaggioli Chevrolet Italië
18.Marty Jemison US-Postal V.S.A.
19.Harm Jansen Nutrafig Nederland
20.Dirk Friel Higgins V.S.A.


1991
1.Vladimir Abramov Lokosphinx Rusland
2.Georg Totschnig Scott Oostenrijk
3.Jens Voigt Schauff-Öschelbronn Duitsland
4.Jan Bogaert Imperial Truck Hire België
5.Christian Lademann Schauff-Öschelbronn Duitsland
6.Alexandre Botcharov Lokosphinx Rusland
7.Pjotr Kochelenko Lokosphinx Rusland
8.Anthony Malarczyk Nationale selectie Gr.Brit.
9.John Groom Jayco Australia
10.Dimitri Tsjerkasjin Lokosphinx Rusland
11.Andrei Zintsjenko Lokosphinx Rusland
12.Nico Emonds Imperial Truck Hire België
13.Andrew McLean Imperial Truck Hire Zuid-Afrika
14.Willy Engelbrecht Southern Sun Zuid-Afrika
15.Anton Duvenage V.C.Lincolnshire Zuid-Afrika
16.Steve Calland Nationale selectie Gr.Brit.
17.Jean-Pierre Van Zijl Nationale selectie Zuid-Afrika
18.Matthew Illingworth Nationale selectie Gr.Brit.
19.Stephan Gottschling Schauff-Öschelbronn Duitsland
20.Simon Bray Nationale selectie Gr.Brit.


1990
1.Robert Millar T.V.M. G.B.
2.Oliverio Rincon O.N.C.E. Colombia
3.Laurent Roux Castorama Frankrijk
4.Sean Kelly Catavana Ierland
5.Ronan Pensec Histor Frankrijk
6.Steve Bauer Motorola Canada
7.Marc Madiot Catavana Frankrijk
8.Janus Kuum Trident Noorwegen
9.Zenon Jaskula Jolly Polen
10.Bruno Cornillet Histor Frankrijk
11.Phil Anderson Motorola Australië
12.Olaf Ludwig Telekom Duitsland
13.Eric Caritoux Chazal Frankrijk
14.Andy Hampsten Motorola V.S.A.
15.Akira Asada Catavana Japan
16.Gilbert Duclos-Lassalle Gan Frankrijk
17.Jean-François Bernard Banesto Frankrijk
18.Johnny Weltz Artiach Denemarken
19.Uwe Raab Telekom Duitsland
20.Greg Lemond Gan V.S.A.


1989
1.Stephen Roche Carrera Ierland
2.Eric Caritoux Chazal Frankrijk
3.Philippe Bouvatier Castorama Frankrijk
4.Jens Veggerby Subaru Denemarken
5.Falk Boden Festina Duitsland
6.Robert Millar T.V.M. G.B.
7.Jean-Claude Bagot Castorama Frankrijk
8.Marc Madiot Subaru Frankrijk
9.Gert Jakobs Festina Nederland
10.Thierry Claveyrolat Gan Frankrijk
11.Gilb.Duclos-Lassalle Gan Frankrijk
12.Jeff Pierce Chevrolet V.S.A.
13.Adri van der Poel Mercatone Uno Nederland
14.Greg Lemond Gan V.S.A.
15.Laurent Biondi Chazal Frankrijk
16.Jérôme Simon Gan Frankrijk
17.Milan Jurco Varta Tsjechië
18.Erich Maechler Jolly Zwitserland
19.Andrzej Mierzejewski Chevrolet Polen
20.Marat Ganeev Varta Rusland


1988
1.Scott Moninger Coors V.S.A.
2.Franco Ballerini GB-MG Italië
3.Jan Goessens GB-MG België
4.Corné Van Rijen Varta Nederland
5.Davis Phinney Coors V.S.A.
6.Carlo Bomans GB-MG België
7.Marek Kulas La William Polen
8.Stephen Swart Coors Nieuw-Zeeland
9.Dick Dekker Varta Nederland
10.Benny Heylen La William België
11.Zenon Jaskula GB-MG Polen
12.Thierry Marie Castorama Frankrijk
13.Denis Roux Subaru Frankrijk
14.Mike Engleman Coors V.S.A.
15.Jan Siemons T.V.M. Nederland
16.Roberto Gaggioli Coors Italië
17.Bart Bowen Subaru V.S.A.
18.Dave Mann Coors Gr.Brit.
19.Thomas Barth T.V.M. Duitsland
20.Nigel Perry Varta Gr.Brit.


1987
1.Lourens Smith National TV Zuid-Afrika
2.Stefano Della Santa Pepsi Cola Italië
3.Gary Clively Bike Power Australië
4.Brian Miller Pinarello Verenigde Staten
5.Dimitri Konyshev Alfa Lum Sovjetunie
6.Stefano Giraldi Pepsi Cola Italië
7.Roberto Pelliconi Polli Italië
8.Brian Petersen Nat.selectie Denemarken
9.Michael Hübner Nat.selectie D.D.R.
10.Karsten Wolf Nat.selectie D.D.R.
11.Eddie Salas Polli Australië
12.Gary Neiwand Bike Power Australië
13.Alain Van Den Bossche Nat.selectie België
14.Mike Engleman Schwinn Verenigde Staten
15.Erwin Nijboer Caja Rural Nederland
16.John Talen Panasonic Nederland
17.Antonio Oliveira Sicasal Portugal
18.Jörg Müller P.D.M. Zwitserland
19.Udo Bölts Stuttgart B.R.D.
20.Chris Lillywhite Raleigh Gr.Brit.


1986
1.Shane Sutton Banana Australië
2.Dag Erik Pedersen T.V.M. Noorwegen
3.Greg Lemond “Z” V.S.A.
4.Guido Bontempi Carrera Italië
5.Denis Roux Toshiba Frankrijk
6.Ludo Peeters Stuttgart België
7.Paolo Rosola Gis Italië
8.Gilb.Duclos-Lassalle “Z” Frankrijk
9.Dominique Arnaud Banesto Frankrijk
10.Frédéric Brun R.M.O. Frankrijk
11.Giuseppe Saronni Diana Italië
12.Fons De Wolf Tulip België
13.Johan van der Velde Tulip Nederland
14.Kim Andersen “Z” Denemarken
15.Philippe Chevalier Histor Frankrijk
16.René Martens Tulip België
17.Niki Rüttiman Helvetia Zwitserland
18.Stéphane Guay Tulip Frankrijk
19.Eric Heiden 7-Eleven V.S.A.
20.Pascal Poisson “Z” Frankrijk


1985
1.Daniel Castro Polli Argentinië
2.John Mullan Percy Bilton Nieuw-Zeeland
3.Rob Holden Percy Bilton G.B.
4.Scott Stewart Polli Australië
5.Eddie Salas Polli Australië
6.Marcello Alexandre Polli Argentinië
7.Tim Jamieson Polli Australië
8.Abadi Kazem Khatoum Nat.selectie Iran
9.Vagn Scharling Nat.selectie Denemarken
10.Mark Matthews Nat.selectie Australië
11.Stefano Tomasini Pepsi Cola Italië
12.Christian Thary Pepsi Cola Frankrijk
13.Steve Sefton Percy Bilton G.B.
14.Robert Dowdell Topsport V.S.A.
15.Scott Berryman Schwinn V.S.A.
16.Mike Engleman Schwinn V.S.A.
17.Robert Burns Nat.selectie Australië
18.Enrico Galleschi Pepsi Cola Italië
19.Jan Jörgensen Nat.selectie Denemarken
20.Alessio di Basco Pepsi Cola Italië


1984
1.Frédéric Vichot R.M.O. Frankrijk
2.Gilb.Duclos-Lassalle “Z” Frankrijk
3.Thomas Barth T.V.M. D.D.R.
4.Jérôme Simon “Z” Frankrijk
5.Andrei Vedernikov Petrosport Rusland
6.Luis Herrera Ryalcao Colombia
7.Kim Andersen “Z” Denemarken
8.Guido Bontempi Carrera Italië
9.Falk Boden P.D.M. D.D.R.
10.Stephen Roche Carrera Ierland
11.Manuel Cunha Sicasal Portugal
12.Jean-François Bernard Banesto Frankrijk
13.Edgar Corredor Sicasal Colombia
14.Greg Lemond “Z” V.S.A.
15.Marino Lejaretta O.N.C.E. Spanje
16.Adri van der Poel Tulip Nederland
17.Robert Millar T.V.M. G.B.
18.Jeff Pierce Chevrolet V.S.A.
19.Milan Jurco Varta Tsjechoslovakije
20.Marat Ganeev Petrosport Rusland


1983
1 Gary Beneke Hillex Zuid-Afrika
2 Luc Leblanc Limousin Frankrijk
3 Mikos Rnjankovic Nat.selectie Joegoslavië
4 Arvi Tammesalu Nat.selectie U.S.S.R.
5 Michael Lynch Repco Australië
6 Peter Hofland Nat.selectie Nederland
7 Renato Ferraro Malvor Brazilië
8 Thijs De Vries Nat.selectie Nederland
9 Martin Schalkers Nat.selectie Nederland
10 Slawomir Krawzyck Nat.selectie Polen
11 Peter Stevenhaagen Nat.selectie Nederland
12 Russell Chafe Nat.selectie Canada
13 Piet Kleine Nat.selectie Nederland
14 Ragnar Martens Nat.selectie Nederland
15 Jac Van Der Poel Nat.selectie Nederland
16 Joslyn Chavarria Nat.selectie Ivoorkust
17 Marnix Lameire Nat.selectie België
18 Koen Van Rooy Nat.selectie België
19 Dave Nie Twickenham GBr
20 Silvano Rinco Nat.selectie Italië


1982
1 Eugene Urbany Gianni Motta Luxemburg
2 Uli Rottler Schauff BRD
3 Rein Valkenburg Realtime Nederland
4 Matt Czarnecki Alpine Stars VSA
5 Ertjies Bezuidenhout Realtime ZAf
6 Roger Honegger Nat.selectie Zwitserland
7 Mike Kloser Alpine Stars VSA
8 Gerhard Zadrobilek Atala Oostenrijk
9 Bruno Lebras Bic Frankrijk
10 Ned Overend Alpine Stars VSA
11 Petr Hric Nat.selectie Tsjechoslovakije
12 Bernt Johansson Nat.selectie Zweden
13 Dave Barnett Brothers NZl
14 Jan Erik Ostergaard Nat.selectie Denemarken
15 Mike Kluge Schauff BRD
16 David Juarez Alpine Stars VSA
17 Claudio Vandelli Atala Italië
18 Jose Alfonso Lopez Linares Varta Colombia
19 Gilles Sanders Bic Frankrijk
20 Manfred Hahn Nat.selectie Oostenrijk


1981
1 Matt Czarnecki Alpine Stars VSA
2 Tommi Prim Bianchi Zweden
3 Roger De Vlaeminck Gios België
4 Jorg Hohler Nat.selectie DDR
5 Rudy Van Der Haeghen Perlav België
6 Bernt Johansson Crescent Zweden
7 Roger Honegger Bleiker Zwitserland
8 Mike Kluge Schauff BRD
9 Eugene Urbany Boule d’Or Luxemburg
10 Albert Zweifel Bleiker Zwitserland
11 Robert McIntosh Turbo ZAf
12 Eddy Schepers Perlav België
13 Franco Vagneur Guerciotti Italië
14 Bruno D’Arsié Bleiker Zwitserland
15 Uli Rottler Schauff BRD
16 Peter Frischknecht Bleiker Zwitserland
17 Rocco Cattaneo Bleiker Zwitserland
18 David Wiens Alpine Stars VSA
19 David Juarez Alpine Stars VSA
20 Mike Kloser Alpine Stars VSA

1980
1 Robert McIntosh Hour After Zuid-Afrika
2 Alan Van Heerden Peugeot Zuid-Afrika
3 Mark Beneke Deale & Huth Zuid-Afrika
4 Jannie Van Den Berg Highway Zuid-Afrika
5 Alan Dipple Transvaal Zuid-Afrika
6 Marco Chagas Puch Portugal
7 Ertjies Bezuidenhout Turbo Zuid-Afrika
8 Venceslau Fernandes Puch Portugal
9 Fernando Mendes Puch Portugal
10 Pierluigi Tagliavini Guerciotti Italië
11 Matt Czarnecki Guerciotti VSA
12 Tommi Prim Bianchi Zweden
13 Roger De Vlaeminck Boule d’Or België
14 Bernt Johansson Magniflex Zweden
15 Jocelyn Lovell Highway Canada
16 Eugène Urbany Boule d’Or Luxemburg
17 Albert Zweifel Bleiker Zwitserland
18 Eddy Schepers Perlav België
19 Franco Vagneur Guerciotti Italië
20 Bruno D’Arsié Bleiker Zwitserland

1979
1 Robert McIntosh Hour After Zuid-Afrika
2 Mark Beneke Deale & Huth Zuid-Afrika
3 Alan Van Heerden Peugeot Zuid-Afrika
4 Alan Dipple Transvaal Zuid-Afrika
5 Jannie Van Den Berg Highway Zuid-Afrika
6 Marco Chagas Nat.selectie Portugal
7 Venceslau Fernandes Nat.selectie Portugal
8 Fernando Mendes Nat.selectie Portugal
9 Ertjies Bezuidenhout Turbo Zuid-Afrika
10 Pierluigi Tagliavini Nat.selectie Italië
11 Albert Zweifel Nat.selectie Zwitserland
12 Matt Czarnecki Nat.selectie VSA
13 Tommi Prim Nat.selecite Zweden
14 Roger De Vlaeminck Gis België
15 Bernt Johansson Magniflex Zweden
16 Max De Vries Nat.selectie Nederland
17 Jocelyn Lovell Nat.selectie Canada
18 Eugène Urbany Nat.selectie Luxemburg
19 Jos Schipper Nat.selectie Nederland
20 Raymond Delisle Miko Frankrijk

1978
1 Robert McIntosh Hour After Zuid-Afrika
2 Ertjies Bezuidenhout Turbo Zuid-Afrika
3 Alan Van Heerden Peugeot Zuid-Afrika
4 Marco Chagas Nat.selectie Portugal
5 Alan Dipple Transvaal Zuid-Afrika
6 Jannie Van Den Berg Highway Zuid-Afrika
7 Venceslau Fernandes Nat.selectie Portugal
8 Mark Beneke Deale & Huth Zuid-Afrika
9 Fernando Mendes Nat.selectie Portugal
10 Pierluigi Tagliavini Nat.selectie Italië
11 Gert Wildeboer Nat.selectie Nederland
12 Albert Zweifel Nat.selectie Zwitserland
13 Matt Czarnecki Nat.selectie VSA
14 Tommi Prim Nat.selecite Zweden
15 Roger De Vlaeminck Sanson België
16 Bernt Johansson Fiorella Zweden
17 Max De Vries Nat.selectie Nederland
18 Jocelyn Lovell Nat.selectie Canada
19 Eugène Urbany Nat.selectie Luxemburg
20 Karl-Heinz Helbling Nat.selectie Zwitserland

1977
1 Alan Van Heerden Rand Roads Zuid-Afrika
2 Robert McIntosh Hour After Zuid-Afrika
3 Ertjies Bezuidenhout Turbo Zuid-Afrika
4 Marco Chagas Nat.selectie Portugal
5 Alan Dipple Transvaal Zuid-Afrika
6 Jannie Van Den Berg Highway Zuid-Afrika
7 Venceslau Fernandes Nat.selectie Portugal
8 Mark Beneke Deale & Huth Zuid-Afrika
9 Fernando Mendes Nat.selectie Portugal
10 Pierluigi Tagliavini Nat.selectie Italië
11 Gerrit Scheffer Nat.selectie Nederland
12 Gert Wildeboer Nat.selectie Nederland
13 Albert Zweifel Nat.selectie Zwitserland
14 Karl Sinzinger Nat.selectie Oostenrijk
15 Matt Czarnecki Nat.selectie VSA
16 Tommi Prim Nat.selecite Zweden
17 Roger De Vlaeminck Brooklyn België
18 Bernt Johansson Fiorella Zweden
19 Max De Vries Nat.selectie Nederland
20 Jocelyn Lovell Nat.selectie Canada

1976
1 Arthur Metcalfe Nat.selectie Groot-Brittannië
2 Alan Van Heerden Rand Roads Zuid-Afrika
3 Robert McIntosh Hour After Zuid-Afrika
4 Venceslau Fernandes Nat.selectie Portugal
5 Ertjies Bezuidenhout Turbo Zuid-Afrika
6 Alan Dipple Transvaal Zuid-Afrika
7 Marco Chagas Nat.selectie Portugal
8 Wilfried David IJsboerke België
9 Jan Van Katwijk Nat.selectie Nederland
10 Fernando Mendes Nat.selectie Portugal
11 Pierluigi Tagliavini Nat.selectie Italië
12 Gerrit Scheffer Nat.selectie Nederland
13 Gert Wildeboer Nat.selectie Nederland
14 Albert Zweifel Nat.selectie Zwitserland
15 Karl Sinzinger Nat.selectie Oostenrijk
16 Matt Czarnecki Nat.selectie VSA
17 Tommi Prim Nat.selectie Zweden
18 Roger De Vlaeminck Brooklyn België
19 Andries Vermeulen Nat.selectie Zuid-Afrika
20 Bernt Johansson Nat.selectie Zweden

1975
1 Alan Van Heerden Rand Roads Zuid-Afrika
2 Arthur Metcalfe Nat.selectie Groot-Brittannië
3 Venceslau Fernandes Nat.selectie Portugal
4 Robert McIntosh Hour After Zuid-Afrika
5 Fernando Mendes Nat.selectie Portugal
6 Ertjies Bezuidenhout Turbo Zuid-Afrika
7 Daan Holst Nat.selectie Nederland
8 Alan Dipple Transvaal Zuid-Afrika
9 Marco Chagas Nat.selectie Portugal
10 Wilfried David Flandria België
11 Jan Van Katwijk Nat.selectie Nederland
12 Theo Van der Leeuw Nat.selectie Nederland
13 Pierluigi Tagliavini Nat.selectie Italië
14 Gerrit Scheffer Nat.selectie Nederland
15 Gert Wildeboer Nat.selectie Nederland
16 Albert Zweifel Nat.selectie Zwitserland
17 Karl Sinzinger Nat.selectie Oostenrijk
18 Matt Czarnecki Nat.selectie VSA
19 Tommi Prim Nat.selectie Zweden
20 Roger De Vlaeminck Brooklyn België

1974
1 Arthur Metcalfe Nat.selectie Groot-Brittannië
2 Alan Van Heerden Rand Roads Zuid-Afrika
3 Venceslau Fernandes Nat.selectie Portugal
4 Robert McIntosh Hour After Zuid-Afrika
5 Fernando Mendes Nat.selectie Portugal
6 Ertjies Bezuidenhout Turbo Zuid-Afrika
7 Pierluigi Tagliavini Sustagen Italië
8 Daan Holst Nat.selectie Nederland
9 Alan Dipple Transvaal Zuid-Afrika
10 Marco Chagas Nat.selectie Portugal
11 Wilfried David Flandria België
12 Jan Van Katwijk Nat.selectie Nederland
13 Theo Van der Leeuw Nat.selectie Nederland
14 Giovanni Betuzzi Sustagen Italië
15 Luigi Maestri Sustagen Italië
16 Sandy Gilchrist Nat.selectie Groot-Brittannië
17 Gerrit Scheffer Nat.selectie Nederland
18 Gert Wildeboer Nat.selectie Nederland
19 John Curran Nat.selectie Groot-Brittannië
20 Gerhard Klopper Datsun Zuid-Afrika

1973
1 Alan Van Heerden Rand Roads Zuid-Afrika
2 Arthur Metcalfe Nat.selectie Groot-Brittannië
3 Nanno Bakker Nat.selectie Nederland
4 Venceslau Fernandes Nat.selectie Portugal
5 Pierluigi Tagliavini Sustagen Italië
6 Robert McIntosh Transvaal Zuid-Afrika
7 Fernando Mendes Nat.selectie Portugal
8 Ertjies Bezuidenhout Quagga Zuid-Afrika
9 Daan Holst Nat.selectie Nederland
10 Rini Wagtmans Nat.selectie Nederland
11 Wilfried David Flandria België
12 Jan Van Katwijk Nat.selectie Nederland
13 Theo Van der Leeuw Nat.selectie Nederland
14 Tony Daelemans Nat.selectie België
15 Giovanni Betuzzi Sustagen Italië
16 Luigi Maestri Sustagen Italië
17 Sandy Gilchrist Nat.selectie Groot-Brittannië
18 Gerrit Scheffer Nat.selectie Nederland
19 Gert Wildeboer Nat.selectie Nederland
20 Barry Trivess Datsun Zuid-Afrika

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.