Het is vandaag 160 jaar geleden dat “Les fleurs du mal”, de belangrijkste dichtbundel van de Franse dichter Charles Baudelaire, is verschenen. Onder het Tweede Franse Keizerrijk (Second Empire) werden auteur en uitgever vervolgd wegens schending van de goede zeden. Als gevolg daarvan moest Baudelaire een boete van 300 frank betalen en zijn uitgever Auguste Poulet-Malassis 100 frank. Zes van de gedichten uit de bundel die te aanstootgevend bevonden werden mochten niet meer gepubliceerd worden: “Lesbos”, “Femmes damnées (À la pâle clarté)” (Verdoemde vrouwen), “Le Léthé”, “À celle qui est trop gaie” (Aan haar die te vrolijk is), “Les Bijoux” (De Juwelen) en “Les Métamorphoses du Vampire” (De metamorfosen van de vampier). Het zou tot 1949 duren voor dit verbod tot publicatie door het Franse Hof van Cassatie zou worden opgeheven. (Wikipedia)

1868 The moonstone (Wilkie Collins)
1869 Les fêtes galantes (Paul Verlaine)
Het jongerenverbond (Henrik Ibsen)
1870 An eye for an eye (Anthony Trollope)
1872 A Dog of Flanders (Louise De La Ramée alias Ouida)
1873 Keizer en Galileeër (Henrik Ibsen)
Middlemarch (George Eliot)
1874 La tentation de Saint Antoine (Gustave Flaubert)
1875 The way we live now (Anthony Trollope)
1876 De zachtmoedige (Fjodor Dostojevski)
1877 Anna Karenina (Lev Tolstoj)
Hérodias (Gustave Flaubert)
Steunpilaren van de maatschappij (Henrik Ibsen)
Les trois contes (Gustave Flaubert)
1878 The suicide club (Robert Louis Stevenson)
1879 Een poppenhuis (Henrik Ibsen)
Im fernen Westen (eerste Winnetou-boek van Karl May)
1880 Ben-Hur (Lewis Wallace)
Bouvard et Pécuchet (Gustave Flaubert)
Le roman expérimental (Emile Zola)
Nana (Emile Zola)
Washington square (Henry James)
1882 Een vijand van het volk (Henrik Ibsen)
Spoken (Henrik Ibsen)
1884 A rebours (Huysmans)
De wilde eend (Henrik Ibsen)
Sapho (Alphonse Daudet)
(Schetsen van) Jan Blokker (Flor Heuvelmans)
1885 Essai de psychologie contemporaine (Bourzet)
Germinal (Emile Zola)
King Solomon’s Mines (Rider Haggard)
1886 Rosmersholm (Henrik Ibsen)
The strange case of Dr.Jekyll and Mr.Hyde (Robert Louis Stevenson)
1887 She (Rider Haggard)
Thuis (Anton Tsjechov)
1888 De vrouw van de zee (Henrik Ibsen)
Le culte du moi (Barrès)
1889 Eline Vere (Louis Couperus)
1890 Hedda Gabler (Henrik Ibsen)
1891 Lettres de femmes (Proust)
The picture of Dorian Gray (Oscar Wilde)
1892 Bouwmeester Solness (Henrik Ibsen)
Lady Windermere’s fan (Oscar Wilde)
1893 A woman of no importance (Oscar Wilde)
Het recht van de sterkste (Cyriel Buysse)
La paix du ménage (Guy de Maupassant)
Les origines de la France contemporaine (Hyppolite Taine)
Madame Sans-Gêne (Victorien Sardou)
Salomé (Oscar Wilde)
Widowers’ houses (George Bernard Shaw)
Winnetou II (“Old Shatterhand”, Karl May)
1894 Arms and the man (George Bernard Shaw)
Kleine Eyolf (Henrik Ibsen)
1895 An ideal husband (Oscar Wilde)
Guy Domville (Henry James)
Les chansons de Bilitis (Pierre Louÿs)
The importance of being Earnest (Oscar Wilde)
The island of Dr.Moreau (Herbert George Wells)
1896 John Gabriel Borkmann (Henrik Ibsen)
Récits de la belle humeur (A.Sylvestre)
The invisible man (Herbert George Wells)
Ubu-Roi (Alfred Jarry, 1873-1907)
War of the worlds (Herbert George Wells)
1897 Als wij doden ontwaken (Henrik Ibsen)
Cyrano de Bergerac (Edmond Rostand)
Les nourritures terrestres (André Gide)
The man of destiny (George Bernard Shaw)
1898 La femme et le pantin (Pierre Louÿs)
Wrakken (Emmanuel De Bom – de eerste Vlaamse stadsroman, namelijk over Antwerpen)
1899 De dame met het hondje (Anton Tsjechov)
Hartje (Anton Tsjechov)
Lenteleven (Stijn Streuvels)
1900 Candida (George Bernard Shaw)
Journal d’une femme de chambre (Octave Mirbeau)
Reigen (Arthur Schnitzler)
School-idyllen (Top Naeff)
Die Traumdeutung (Sigmund Freud)
Van de koele meren des doods (Frederik van Eeden)
1901 Caesar and Cleopatra (George Bernard Shaw)
Drie Zusters (Anton Tsjechov)
Greutmoeder Renske (Cyriel Buysse)
Grueten Broos (Cyriel Buysse)
Het verhaal van Peter Konijn (Beatrix Potter)
Les aventures du roi Pausole (Pierre Louÿs)
Op het kleine gehucht (Cyriel Buysse)
1902 Langs de wegen (Stijn Streuvels)
Mrs.Craddock (Somerset Maugham)
Mrs.Warren’s profession (George Bernard Shaw)
1903 Het gezin Van Paemel (Cyriel Buysse)
La paix chez soi (Courteline)
Man and Superman (George Bernard Shaw)
1904 De steunpilaren der ‘Ope van vrede’ (Cyriel Buysse)
Peter Pan (James M.Barrie)
The sea wolf (Jack London)
1905 Het land van Rubens (Conrad Busken Huet)
Professor Unrat (Heinrich Mann)
The philanderer (George Bernard Shaw)
You never can tell (George Bernard Shaw)
1906 De wandelende jood (August Vermeylen)
Les propos (Alain)
Niels Holgersson’s wonderbare reis (Selma Lagerlöf)
Poil de carotte (Renard)
1907 De zoon van Dik Trom (J.C.Kieviet)
Lente (Cyriel Buysse)
Neue Gedichte (Rainer Maria Rilke)
1908 L’oiseau bleu (Maurice Maeterlinck)
The wind in the willows (Kenneth Grahame)
1909 Het ivoren aapje (Herman Teirlinck – wordt als de eerste Vlaamse stadsroman, weliswaar over Brussel, beschouwd, maar kijk eens in 1898!)
Jongensdagen (Theo Thijssen)
La porte étroite (André Gide)
1910 Gitanjali (Rabindranath Tagore)
Jan zonder Vrees (Constant de Kinder)
La vagabonde (Colette)
1911 Die Hose (Carl Sternheim, 1878-1942)
Ethan Frome (Edith Wharton)
Ot en Sien (J.Ligthart & H.Scheepstra)
Psychologie der vrouwen (prof.G.Heymans)
The Lair of the White Worm (Bram Stoker)
1912 De nachtelijke aanranding (Cyriel Buysse)
Maria Chapdelaine (Louis Hémon)
1913 A la recherche du temps perdu (Marcel Proust)
1914 Dubliners (James Joyce)
Lente (Sigrid Undset)
Pygmalion (G.B.Shaw)
1915 Der Golem (Gustav Meyrink)
1916 Alice in Wonderland (Lewis Carroll)
Pallieter (Felix Timmermans)
1917 Dagon (Howard Phillips Lovecraft)
De Chinese muur (Franz Kafka)
Gone to earth (Mary Webb)
Hoe het groeide (Knut Hamsun)
The secret house (“Het meisje en het eenzame huis”, Edgar Wallace)
1919 Herfsttij der Middeleeuwen (Johan Huizinga)
Winesburg, Ohio (Sherwood Anderson)
1920 De bruidskrans (deel één van “Kristin Lavransdochter”, Sigrid Undset)
De witte (Ernest Claes)
Jack O’Judgment (« Steeds weer klaverboer », Edgar Wallace)
L’Atlantide (Pierre Benoit)
The age of innocence (Edith Wharton)
The great impersonation (« De treffende gelijkenis », E.Phillips Oppenheim)
Wij (Evgeny Zamyatin)
1921 Bezette stad (Paul van Ostayen)
The Law of the Four Just Men (“De vier rechtvaardige mannen”, Edgar Wallace)
Vrouw (deel twee van “Kristin Lavransdochter”, Sigrid Undset)
1922 Een hongerkunstenaar (Franz Kafka)
Het kruis (deel drie van “Kristin Lavransdochter”, Sigrid Undset)
The angel of terror (ook wel “The destroying angel”, Edgar Wallace)
Ulysses (James Joyce)
1923 Liederen van Leed (debuut van Gerard Walschap)
Mademoiselle de la Ferté (Pierre Benoit)
Saint Joan (George Bernard Shaw)
The inimitable Jeeves (P.G.Wodehouse)
Whose body? (“Het lijk met de pince-nez”, Dorothy Sayers)
1924 Arrowsmith (Sinclair Lewis)
Der Zauberberg (Thomas Mann)
De scheepsjongens van Bontekoe (Johan Fabricius)
Double Dan (“Het meisje en de onbekende”, Edgar Wallace)
Het snoer der ontferming (Louis Couperus)
Knock ou le triomphe de la médecine (Jules Romains)
Manifeste du surréalisme (André Breton)
1925 Der Prozess (Franz Kafka)
Kiki (Ernest Claes)
Le puits de Jacob (Pierre Benoit)
Merijntje Gijzen (A.M.De Jong)
Mrs.Dalloway (Virginia Woolf)
Olav Audunszoon op Hestviken (Sigrid Undset)
1926 Das Schloss (Franz Kafka)
The incredulity of Father Brown (“Father Brown laat zich niet foppen”, Gilbert Keith Chesterton)
The silver spoon (John Galsworthy)
The torrents of spring (Ernest Hemingway)
The yellow snake (Edgar Wallace)
Uleken (Cyriel Buysse)
Winnie the Pooh (Alan Alexander Milne)
1927 Amerika (Franz Kafka)
Der Steppenwolf (Hermann Hesse)
De Wonderdoktoor (Jos Janssen)
The forger (“De valsemunter”, Edgar Wallace)
The sun also rises (in 1949 heruitgegeven als “Fiesta”, Ernest Hemingway)
1928 A king by night (“De wurgende hand”, Edgar Wallace)
Die Dreigroschenoper (Bertolt Brecht)
Emil und die Detective (Erich Kästner)
Lady Chatterley’s Lover (D.H.Lawrence)
Lobbe en Sefa (Antoon Longerstaey)
Orlando (Virginia Woolf)
Twee helden (Maurice Roelants)
1929 A farewell to arms (Ernest Hemingway)
Berlin Alexanderplatz (Alfred Döblin)
Contes et légendes de Bretagne (François Cadic)
De onverschilligen (Alberto Moravia)
Erromango (Pierre Benoit)
Het geheim van De Drie Snoeken (Lode Baekelmans)
The green ribbon (“Renpaarden en nachtmerries”, Edgar Wallace)
The Roman hat mystery (debuut van Ellery Queen, een schrijversduo bestaande uit Frederic Dannay, 1905-1982, en Manfred B.Lee, 1905-1971, in het Nederlands uitgegeven als “Het mysterie van de hoge hoeden”)
1930 Cakes and ale (Somerset Maugham)
Der Mann ohne Eigenschaften (Robert Musil)
1066 and all that (W.C.Sellar & R.J.Yeatman)
The documents in the case (“Documenten in de zaak Harrison”, Dorothy Sayers)
Tintin au Pays des Soviets (Hergé)
1931 All passion spent (“Een gelaten leven”, Vita Sackville-West)
De koning drinkt (Jos Janssen)
Het verhaal van Babar, het olifantje (Jean de Brunhoff)
Judith (Jean Giraudoux, 1882-1944)
Rembrandt (debuut van Theun de Vries, 1907-2005)
The Waves (Virginia Woolf)
1932 Brave new world (Aldous Huxley)
Ida Elisabeth (Sigrid Undset)
The Egyptian Cross Mystery (“Het Egyptische teken”, Ellery Queen)
The tragedy of Y (“Een moordenaar pleegt plagiaat”, Ellery Queen)
1933 Ann Vickers (Sinclair Lewis)
De Paradijsvogels (Gaston Martens)
King Kong (Edgar Wallace)
La condition humaine (André Malraux)
Lost horizon (James Hilton)
The progress of Julius (Daphne Du Maurier)
The red pony (John Steinbeck)
Trouwen (Gerard Walschap)
1934 Celibaat (Gerard Walschap)
Drei Männer im Schnee (Erich Kästner)
Driestuiversroman (Bertolt Brecht)
Mary Poppins (Pamela Lyndon Travers)
The blind barber (“De moord met het scheermes”, John Dickson Carr)
The Chinese orange mystery (“Moord achterstevoren”, Ellery Queen)
The nine tailors (“De negen slagen”, Dorothy Sayers)
1935 England made me (in 1953 heruitgegeven als “The Shipwrecked”, in het Nederlands “Kind van Albion”, Graham Greene)
Enter a murderer (“De dood speelt geen toneel”, Ngaio Marsh)
Green hills of Africa (Ernest Hemingway)
Heaven’s my destination (“De hemel mijn beloning”, Thornton Wilder)
Spoken op de ruwe heide (John Flanders)
1936 Een mens van goede wil (Gerard Walschap)
Elias of het gevecht met de nachtegalen (Maurice Gilliams)
Eyeless in Gaza (Aldous Huxley)
Gone with the wind (Margaret Mitchell, 1900-1949)
Jamaica Inn (Daphne du Maurier)
La dame de l’ouest (Pierre Benoit)
1937 Bushman’s honeymoon (“Met de dood op huwelijksreis”, Dorothy Sayers)
(De klucht van) De brave moordenaar (Jos Janssen)
Dumb witness (Agatha Christie)
I have been here before (J.B.Priestley)
My name is Aram (William Saroyan)
L’espoir (André Malraux)
Of mice and men (John Steinbeck)
Out of Africa (Karen Blixen)
Pieter Bas (Godfried Bomans)
The hobbit (J.R.R.Tolkien)
Time and the Conways (J.B.Priestley)
To have and have not (Ernest Hemingway)
1938 Brighton rock (Graham Greene)
Death in a white tie (« Dood in rok », Ngaio Marsh)
Jody en het hertejong (Marjorie K.Rawlings)
La nausée (Jean-Paul Sartre)
Le théâtre et son double (Antonin Artaud)
Rebecca (Daphne du Maurier)
Too many cooks (Rex Stout)
1939 Gojim (Johan Daisne)
Het kind (Gerard Walschap)
Houtekiet (Gerard Walschap)
Overture to death (“Dodelijk akkoord”, Ngaio Marsh)
The fifth column and the first forty-nine stories (in 1977 heruitgegeven als “The snows of Kilimanjaro”, Ernest Hemingway)
The grapes of wrath (John Steinbeck)
1940 For whom the bell tolls (Ernest Hemingway)
Maria Speermalie (Herman Teirlinck)
Native son (Richard Wright)
The power and the glory (Graham Greene)
Tobacco road (Erskine Caldwell)
1941 Erik of het kleine insectenboek (Godfried Bomans)
Frenchman’s creek (“Lady Dona”, Daphne du Maurier)
Soo Moereman (Gerard Walschap)
The case of the constant suicides (« De moordenaar was een Schot », John Dickson Carr)
The little foxes (Lillian Hellman)
The man in grey (Eleanor Smith)
1942 A shortened history of England (G.M.Trevelyan)
De jeugd van Tijl Uilenspiegel (Raf Verhulst, postuum)
De trap van steen en wolken (Johan Daisne)
De voorstad groeit (Louis Paul Boon)
L’étranger (Albert Camus)
1943 Colour scheme (Ngaio Marsh)
Don Juan en de laatste nimf (Hubert Lampo)
Genezing door aspirine (Gerard Walschap)
Here is your war (Ernie Pyle)
Le petit prince (Antoine de Saint-Exupéry)
Les dossiers de l’Agence ‘0’ (Georges Simenon)
The fountainhead (Ayn Rand)
The four quartets (T.S.Eliot)
1944 Cluny Brown (Margery Sharp)
Forever Amber (Kathleen Winsor)
Gigi (Colette)
Het hart en de klok (Piet van Aken)
Notre-dame des fleurs (Jean Genet)
1945 Animal farm (George Orwell)
A tree of night (Truman Capote)
Cannery Row (John Steinbeck)
Pippi Langkous (Astrid Lindgren)
Sparkling cyanide (“Bruisende drank”, Agatha Christie)
The glass menagerie (Tennessee Williams)
The pearl (John Steinbeck)
1946 All the king’s men (Robert Penn Warren)
Convoy to West Africa (Graham Greene)
Het dwaallicht (Willem Elsschot)
Jeroom en Benzamien (Ernest Claes)
Paulus de boskabouter (Jean Dulieu, pseudoniem van Jan van Oort, 1921-2006)
Sprookjes (Godfried Bomans)
1947
An inspector calls (J.B.Priestley)
A streetcar named desire (Tennessee Williams)
De avonden (Gerard Reve)
Final curtain (“De laatste scène”, Ngaio Marsh)
Het achterhuis (Anne Frank, postuum)
Het geheim van Matsuoka (Marc Sleen)
Kopstukken (Godfried Bomans)
The Linden Tree (J.B.Priestley)
The wayward bus (John Steinbeck)
Under the volcano (Malcolm Lowry)
1948
Bill Clifford (Godfried Bomans)
Buitelingen (Godfried Bomans)
Camino Real (Tennessee Williams)
Christus wordt weer gekruisigd (Nikos Kazandzakis)
De trein der traagheid (Johan Daisne)
De weg naar Klockrike (Harry Martinson)
Eenzaam avontuur (Anna Blaman)
1984 (George Orwell)
Het B-gevaar (Marc Sleen)
Het zeespook (Marc Sleen)
Registreren (Hugo Claus)
The treasure of the Sierra Madre (B.Traven)
Zwart en wit (Gerard Walschap)
1949
Death of a salesman (Arthur Miller)
De blauwe toekan (Marc Sleen)
Farmer Giles of Ham (J.R.R.Tolkien)
Het Rattenkasteel (Marc Sleen)
Kuifje en de Zonnetempel (Hergé)
Le deuxième sexe (Simone de Beauvoir)
The skin (Curzio Malaparte)
The third man (Graham Greene)
The woman of Rome (Alberto Moravia)
1950
Canto General (Pablo Neruda)
De groene Chinees (Marc Sleen)
De hoed van Geraard de Duivel (Marc Sleen)
De metsiers (Hugo Claus)
In the best families (Rex Stout)
La cantatrice chauve (Eugène Ionesco)
Les Agriates (Pierre Benoit)
Les volets verts (Georges Simenon)
Moea-Papoea (Marc Sleen)
No tears for Hilda (Andrew Garve)
Pearls are a nuisance (Raymond Chandler)
The Roman spring of mrs.Stone (Tennessee Williams)
The rose tattoo (Tennessee Williams)
The second sickle (ook uitgegeven als “The Hollow House”, in het Nederlands: “De dode moordenaar”, Ursula Curtiss)
Under the skin (Phyllis Bottome)
1951
A gentle murderer (“Een moordenaar met moraal”, Dorothy Salisbury Davis)
Der Erwählte (Thomas Mann)
De Ringelingschat (Willy Vandersteen)
De zwarte voeten (Marc Sleen)
Fallen into the pit (Ellis Peters)
Het vredesoffensief van Nero (Marc Sleen)
Le rempart des béguines (Françoise Mallet-Joris)
Mackintosh (Somerset Maugham)
Mémoires d’Hadrien (Marguerite Yourcenar, anagram van haar eigenlijke naam Cleenewerck de Crayencour)
Miss Silver comes to stay (“De laatste rekening”, Patricia Wentworth)
My cousin Rachel (Daphne du Maurier)
Opening night (ook onder de titel “Night at the Vulcan”, Nederlandse titel: “De actrice”, Ngaio Marsh)
Return to paradise (James A.Michener)
Spartacus (Howard Fast)
The Caine mutiny (Herman Wouk)
The catcher in the rye (J.D.Salinger)
The day of the Triffids (John Wyndham)
The end of the affair (Graham Greene)
The grass harp (Truman Capote)
The naked and the dead (Norman Mailer)
Zuster Virgilia (Gerard Walschap)
1952
A many splendoured thing (Han Suyin)
Cedar of Lebanon (“Vitus Curtius”, John Cosgrove)
Christus wordt weer gekruisigd (Niko Kazantzakis)
East of Eden (John Steinbeck)
En attendant Godot (Samuel Beckett)
Het begeren (Piet van Aken)
Pa Pinkelman (Godfried Bomans)
Ruïnes en visioenen (Maurice Gilliams)
The judgment of Paris (Gore Vidal)
The old man and the sea (Ernest Hemingway)
The price of salt (“Carol”, Patricia Highsmith)
1953
Capriolen (Godfried Bomans)
De Kapellekensbaan (Louis Paul Boon)
Het kleine meisje en ik (Gerard Walschap)
Jip en Janneke (Annie M.G.Schmidt)
The living room (Graham Greene)
The long good-bye (Raymond Chandler)
The man who never was (Ewen Montagu)
Winter te Antwerpen (Maurice Gilliams)
1954
A kiss before dying (Ira Levin)
A spy in the house of love (Anaïs Nin)
A time to love and a time to die (Erich Maria Remarque)
Beat the devil (Truman Capote, 1925-1984)
Histoire d’O (Pauline Réage)
Kerstmis op Hellesta (Margit Söderholm)
Klinkaart (Piet van Aken)
La glace est rompue (debuut van Jacques Lanzmann, 1926-2006)
Les carnets du major Thompson (Pierre Daninos, 1913-2005)
L’oro di Napoli (Eduardo de Filippo)
Mary Anne (Daphne du Maurier)
The blackboard jungle (Evan Hunter)
The lord of the rings (J.R.R.Tolkien)
1955
Cat on a hot tin roof (Tennessee Williams)
Een bruid in de morgen (Hugo Claus)
Hickory Dickory Dock (“Moord in het studentenhuis”, Agatha Christie)
La chambre rouge (Françoise Mallet-Joris)
Lolita (Vladimir Nabokov)
Loser takes all (“De verliezer wint”, Graham Greene)
Nieuwe buitelingen (Godfried Bomans)
On the road (Jack Kerouac)
Salut en merci (Gerard Walschap)
Something of value (Robert Ruark)
Ten north Frederick (John O’Hara)
The quiet American (Graham Greene)
1956
A thirsty evil (Gore Vidal)
De ijzeren kolonel (Marc Sleen)
De koele minnaar (Hugo Claus)
En cas de malheur (Georges Simenon)
L’image (Jean de Berg)
Look back in anger (John Osborne)
Niet schreien, ouwe! (Carla Walschap)
Over alle grenzen heen (Frans Buyens)
Patrick Butler for the defence (“Moord zonder moordenaar”, John Dickson Carr)
The enemy below (D.A.Rayner)
Wandelingen door Rome (Godfried Bomans)
1957
De granaatslikker (Marc Sleen)
De 101 Dalmatiërs (Dodie Smith)
De ontaarde slapers (Ward Ruyslinck)
Dokter Zjivago (Boris Pasternak)
Franny and Zooey (J.D.Salinger)
Ik was een christen (Maria Rosseels)
Ik was student (Ernest Claes)
Rascals in paradise (James A.Michener)
The assistant (Bernard Malamud)
The stairway (“De vlek in het marmer”, Ursula Curtiss)
Twelve angry men (Reginald Rose)
1958
A game for the living (Patricia Highsmith)
A louse for the hangman (“Dood door schuld”, Leo Bruce)
Biedermann en de Brandstichters (Max Frisch)
De heer des huizes (Aster Berkhof)
De muur (Jos Vandeloo)
De paradijsvogel (Louis Paul Boon)
De verloren zoon (Gerard Walschap)
De zwarte keizer (Hugo Claus)
Eva onder de leeuwen (Jan Boschmans)
Hide my eyes (“Het mysterie van het Goff’s plein”, Margery Allingham)
I want to live (Tabor Rawson)
Le rhinocéros (Eugène Ionesco)
Maya en de blanke god (Cor Ria Leeman)
Our man in Havana (Graham Greene)
Pietje Puk (Henri Arnoldus)
Playback (“Proficiat, mr.Marlowe”, Raymond Chandler)
Smart-Aleck kill (Raymond Chandler)
Suiker (Hugo Claus)
Ter wille van Leentje (Marnix Gijsen)
The moon is down (John Steinbeck)
The second victory (Morris West)
Triangel (Lucebert)
Wierook en tranen (Ward Ruyslinck)
1959
Bonjour tristesse (Françoise Sagan)
Death mask (Ellis Peters)
De zoon van Nero (Marc Sleen)
Een heel klein scheepje (Chris Yperman)
Goodbye Columbus (Philip Roth)
Hawaii (James A.Michener)
Het opperhoofd (Per Wahlöö)
Mama, kijk, zonder handen! (Hugo Claus)
Memento Mori (Muriel Spark)
Set this house on fire (“Ontaard”, William Styron)
Sweet bird of youth (Tennessee Williams)
1960
De komst van Joachim Stiller (Hubert Lampo)
Elseviers operagids (Leo Riemens)
False scent (“Giftig parfum”, Ngaio Marsh)
Het gevaar (Jos Vandeloo)
Ik en de Witte (Ernest Claes)
La noia (Alberto Moravia)
Ripley’s Game (Patricia Highsmith)
The longest day (Cornelius Ryan)
The status civilization (“De statusplaneet”, Robert Sheckley)
This sporting life (David Storey)
Tilman Armenaas (Gerard Walschap)
Tristessa (Jack Kerouac)
1961
A house for mister Biswas (V.S.Naipaul)
B.C. strikes back (Johnny Hart)
Breakfast at Tiffany’s (Truman Capote)
Call for the dead (“Telefoon voor de dode”, John Le Carré)
Catch 22 (Joseph Heller)
Daughter of silence (Morris West)
De dood van een non (Maria Rosseels)
De reuzenperzik (Roald Dahl)
De vadsige koningen (Hugo Raes)
Homicide trinity (“De das van Nero Wolfe”, Rex Stout)
In search of a character (Graham Greene)
Nieuw Deps (Gerard Walschap)
Nobody knows my name (James Baldwin)
Noten kraken (Godfried Bomans)
Serpentina’s Petticoat (Jan Wolkers)
The adventures of Tom Bombadil (J.R.R.Tolkien)
The heart of the matter (Graham Greene)
The house of soldiers (“De doden stonden op”, Andrew Garve)
The innocents (Truman Capote)
The night of the iguana (Tennessee Williams)
The spice-box of earth (Leonard Cohen)
The Winslow boy (Terence Rattigan)
This sweet sickness (Patricia Highsmith)
1962
A clockwork orange (Anthony Burgess)
A thief in the night (Thomas Walsh)
Couchette 224 (Sébastien Japrisot)
Cover her face (“Geen prijs te hoog”, P.D.James)
Death on the agenda (“De conferentie van Genève”, Patricia Moyes)
De verwondering (Hugo Claus)
Hand in glove (“Moord met de handschoen”, Ngaoi Marsh)
Kort Amerikaans (Jan Wolkers)
Lastbilen (“De vrachtwagen”, Per Wahlöö)
Notes from a sea diary: Hemingway all the way (Nelson Algren)
The children’s hour (Lillian Hellman)
The lonely girl (in 1964 heruitgegeven als “The girl with green eyes”, Edna O’Brien)
The slave (Isaac Bashevis Singer)
The wild years (Ernest Hemingway)
1963
A mind to murder (P.D.James)
Another country (James Baldwin)
De bioscopiumschuiver (Johan Daisne)
Een roos van vlees (Jan Wolkers)
Mr.Justice Maxell (“Rechter Maxell”, Edgar Wallace)
Omtrent Deedee (Hugo Claus)
Planet of the apes (Pierre Boulle)
The collector (John Fowles)
The favourite game (Leonard Cohen)
The fire next time (James Baldwin)
The graduate (Charles Webb)
The milk train doesn’t stop here anymore (Tennessee Williams)
The shoes of the fisherman (Morris West)
The trouble-makers (“De man in de regenjas”, Celia Fremlin)
Year of the tiger (Jack Higgins, toen nog onder het pseudoniem Martin Fallon)
1964
After the fall (Arthur Miller)
Blow hot, blow cold (“Het gebeurde op een zomerdag”, Ellery Queen)
Blues for mister Charlie (James Baldwin)
De moord op de 31ste verdieping (Per Wahlöö)
Het reservaat (Ward Ruyslinck)
Het sadistische universum (W.F.Hermans)
Killer in the rain (Raymond Chandler)
1965
De Generaals (Per Wahlöö)
De Lowie-Treize Kast (Marc Sleen)
De vrouw in het Gothakanaal (Per Wahlöö & Maj Sjöwall)
Het nieuwe onkruid (Louis Paul Boon)
Julian (Gore Vidal)
Marijn bij de Lorredraaiers (Miep Diekmann)
Portrait of the artist as a young dog (Dylan Thomas)
Rebecca’s daughters (Dylan Thomas)
Terug naar Oegstgeest (Jan Wolkers)
The cross and the switchblade (David Wilkerson)
The Egyptologists (Kingsley Amis & Robert Conquest)
The flight of the falcon (Daphne du Maurier)
The killing of sister George (Frank Marcus)
The Mandelbaum Gate (Muriel Spark)
The man with the golden gun (Ian Fleming)
The millstone (Margaret Drabble)
The ravagers (Donald Hamilton)
1966
An American dream (Norman Mailer)
Billion-dollar brain (Len Deighton)
De man die in rook opging (Maj Sjöwall & Per Wahlöö)
De ontploffing (Prosper De Smet)
De pornografen (Akiyuki Nozaka)
Dona Flor e seus dois maridos (Jorge Amado)
Een faun met kille horentjes (Hugo Raes)
Game in heaven with Tussy Marx (Piers Paul Read)
Gordon (Edith Templeton)
Grut/De mooie zomer van 40 (Piet van Aken)
Het verhaal van Matsombo (Jef Geeraerts)
The adventurers (Harold Robbins)
The canceled Czech (“Er liep bij haar een streepje door”, Lawrence Block)
The comedians (Graham Greene)
The confessions of Nat Turner (William Styron)
The devil’s cook (“Uitgekookt alibi”, Ellery Queen)
The sound of thunder (Wilbur Smith)
Très sage Héloïse (Jeanne Bourin)
Vanity dies hard (Ruth Rendell)
Whose body? (Dorothy L.Sayers)
Wide Sargasso Sea (Jean Rhys)
1967
Arthur de Vetvogel (Marc Sleen over de hippies)
Black is the colour of my true love’s heart (“Dominic Felse en het zwarte hart”, Ellis Peters)
By-line: Ernest Hemingway (William White)
Cien anos de soledad (Gabriel Garcia Marquez)
Command, and I will obey you (Alberto Moravia)
De man op het balkon (Maj Sjöwall & Per Wahlöö)
Histoire (Claude Simon, 1913-2005, Nobelprijs 1985)
In cold blood (Truman Capote)
La marge (André Pieyre de Mandiargues)
May we borrow your husband? (“and other comedies of the sexual life”, Graham Greene)
Privilege (Norman Bogner)
Remember the golden rule (Brant Parker & Johnny Hart)
Rosemary’s baby (Ira Levin)
The ambassador (André Brink)
The captain (Jan de Hartog)
When she was good (Philip Roth)
1968
2001, a space odyssey (Arthur C.Clarke)
Black Venus (Jef Geeraerts)
Couples (John Updike)
De lachende politieman (Per Wahlöö & Maj Sjöwall)
De liefde van Bob en Daphne (Han B.Aalberse)
Emilienne (Claude des Olbes)
Magic afternoon (Wolfgang Bauer, 1941-2005)
Myra Breckinridge (Gore Vidal)
Setting free the bears (John Irving)
Tell me how long the train’s been gone (James Baldwin)
The teachings of Don Juan (Carlos Castaneda)
Zuster Sharon (Johan Daisne)
1969
B.C. is alive and well! (Johnny Hart)
De brandweerauto die verdween (Per Wahlöö & Maj Sjöwall)
Eeuwige zomer (Mireille Cottenjé)
Indian summer (Jef Geeraerts)
Portnoy’s complaint (Philip Roth)
Seventeen lost stories (Somerset Maugham, postume uitgave van verhalen uit zijn jeugd die hijzelf – terecht – in verzamelbundels weigerde op te nemen)
Slaughterhouse five (Kurt Vonnegut)
The best man to die (“Geknipt voor lijk”, Ruth Rendell)
The godfather (Mario Puzo)
The house on the strand (Daphne du Maurier)
Turks Fruit (Jan Wolkers)
1970
A guilty thing surprised (“De nachtegaaltjes”, Ruth Rendell)
De Dolle Dina’s (Marc Sleen)
De man die even wilde afrekenen (Maj Sjöwall & Per Wahlöö)
Home (David Storey)
Lachwekkende liefdes (Milan Kundera)
Ripley under ground («Ripley ondergronds», Patricia Highsmith)
1971
Bury my heart at Wounded Knee (Dee Brown)
De verschrikkelijke man uit Säffle (Maj Sjöwall & Per Wahlöö)
Koning van Katoren (Jan Terlouw)
One across, two down (“Moorddadige oplossing”, Ruth Rendell)
Pieter Daens (Louis Paul Boon)
Shroud for a nightingale (“Lijkwade voor een nachtegaal”, P.D.James)
The book of Daniel (E.L.Doctorow)
The contractor (David Storey)
1972
An unsuitable job for a woman (P.D.James)
De gesloten kamer (Maj Sjöwall & Per Wahlöö)
Hoe heette de hoedenmaker (Loekie Zvonik)
Iwan de Verschrikkelijke (Marc Sleen over milieuverontreiniging)
Mieke Maaikes obscene jeugd (Louis Paul Boon)
Murder being once done (“Huiswerk voor een speurder”, Ruth Rendell)
The changing room (David Storey)
The Nick Adams stories (Ernest Hemingway)
The Odessa file (Frederick Forsyth)
The Stepford wives (Ira Levin)
Watership Down (Richard Adams)
Zwarte November (Marc Sleen met Octave Landuyt als terrorist)
1973
B.C. right on (Johnny Hart)
Breakfast of champions (Kurt Vonnegut)
Burr (Gore Vidal)
De goede moordenaar (Jef Geeraerts)
De Goelag Archipel (Alexander Solzjenitsyn)
De mosterd van Abraham (Marc Sleen over zijn lievelingsauteur T.S.Eliot)
Fear of flying (Erica Jong)
Hemel en hel op een stukje leer (Jean Nelissen)
Kruistocht in spijkerbroek (Thea Beckman)
Lava (Mireille Cottenjé)
The honorary consul (Graham Greene)
1974
Alive and dead (“Levend of dood”, Elisabeth Ferrars)
A month of Sundays (John Updike)
De politiemoordenaar (Maj Sjöwall & Per Wahlöö)
Carrie (Stephen King)
Interior space (John Irving)
Overzicht van de wijsgerige stromingen in de wereldliteratuur (Alex Bolckmans)
Shardik (Richard Adams)
The face of the trespass (“De valstrik”, Ruth Rendell)
The man who loved zoos (Malcolm Bosse)
The 158-pound marriage (John Irving)
Tinker, tailor, soldier, spy (John Le Carré)
1975
A show of violence (“Geen kinderspel”, Sara Woods)
De spookpaarden en andere nagelaten vertellingen (Karen Blixen, postuum)
De terroristen (Maj Sjöwall & Per Wahlöö)
Equus (Peter Shaffer)
Het teken van de hond (Jef Geeraerts)
Met de poppen gooien (Guus Kuijer)
Ragtime (E.L.Doctorow)
The black tower (“Tehuis met vele vrienden”, P.D.James)
The eye of the tiger (Wilbur Smith)
The great railway bazaar (“De grote spoorweg-carrousel”, Paul Theroux)
Twee vrouwen (Harry Mulisch)
1976
De schaamte voorbij (Anja Meulenbelt)
Dunkirk (Robert Jackson)
Raise the Titanic! (Clive Cussler)
Storm warning (Jack Higgins)
The boys from Brazil (Ira Levin)
The world according to Garp (John Irving)
Wilt (Tom Sharpe)
1977
Death of an expert witness (“Dood onder deskundigen”, P.D.James)
De hemelvaart van Solomon (Toni Morrison)
De ijstijd (Margaret Drabble)
De kus (Jan Wolkers)
Delta of Venus (Anaïs Nin, postuum)
De Opdracht (Per Wahlöö)
Het zevende zegel (Jef Geeraerts)
How to save your own live (Erica Jong)
Jessica! (Hugo Claus)
Julia (Lillian Hellman)
Louisiane (Maurice Denuzière)
The plague dogs (Richard Adams)
1978
Airport international (Brian Moynahan)
A sleeping life (“Verborgen leven”, Ruth Rendell)
De kop van de hydra (Carlos Fuentes)
De planeet Egmont (Marc Sleen)
De renner (Tim Krabbé)
De (ver)wording van de jongere Dürer (Leon de Winter)
De zaak Jespers (Jef Geeraerts)
Grave mistake (“Een kuil voor een ander”, Ngaio Marsh)
Hungry as the sea (Wilbur Smith)
Making love, the Picador book of erotic verse (edited by Alan Bold)
Nieuwe maan (Anton Koolhaas)
Sacajawea (Anne Lee Waldo)
The black house (Patricia Highsmith)
The human factor (Graham Greene)
1979 Amadeus (Peter Shaffer)
De zweefbonbons (Marc Sleen over de wapenhandel)
Dood getij (Piet van Aken)
Dubin’s lives (Bernard Malamud)
Het oneindige verhaal (Michel Ende)
Het werkbezoek (Janwillem van de Wetering)
Ni tout à fait la même, ni tout à fait une autre (“Liefde blijft”, Flora Groult)
The executioner’s song (Norman Mailer)
The menace within (“De man in de kelder”, Ursula Curtiss)
Wild justice (Wilbur Smith)
1980 Brief aan Boudewijn (Walter Van den Broeck)
De naam van de roos (Umberto Eco)
De droomkoningin (Maarten ’t Hart)
Doctor Fischer of Geneva or the bomb party (Graham Greene)
Evas bok (deel één van “De kinderen van het paradijs”, Marianne Fredriksson)
Fanny (Erica Jong)
Loon Lake (E.L.Doctorow)
Metroland (Julian Barnes)
The bleeding heart (Marilyn French, 1929)
The boy who follow Ripley (“Ripley achterna”, Patricia Highsmith)
The clan of the cave bear (Jean M.Auel)
The girl in a swing (Richard Adams)
Waiting for the barbarians (J.M.Coetzee)
1981 At the edge of the body (Erica Jong)
Brandende liefde (Jan Wolkers)
De blinde spiegel (Piet van Aken)
Gorki Park (Martin Cruz Smith)
Kains bok (deel twee van “De kinderen van het paradijs”, Marianne Fredriksson)
Men of men (Wilbur Smith)
Onder de blote hemel (Cynthia Voigt)
Rose verhalen (red.Martin Ros)
Shuttlecock (Graham Swift)
The Hotel New Hampshire (John Irving)
The mosquito coast (Paul Theroux)
Zoeken naar Eileen W. (Leon de Winter)
1982 “A” is for alibi (Sue Grafton)
De aanslag (Harry Mulisch)
In tegenstroom (Bert Van Hoorick)
Je moet dansen op mijn graf (Aidan Chambers)
La bicyclette bleue (Régine Deforges)
On the black hill (« De zwarte heuvel », Bruce Chatwin)
Op zoek naar het geluk (Theo Kars)
The color purple (Alice Walker)
The skull beneath the skin (“Treurspel voor een moordenaar”, P.D.James)
The valley of the horses (Jean M.Auel)
1983 Die Klavierspielerin (Elfriede Jelinek)
Geen gewoon Indisch meisje (Marion Bloem)
Het verdriet van België (Hugo Claus)
Nattdykk (“Nachtduik”, Kim Smage)
Noreas saga (deel drie van “De kinderen van het paradijs”, Marianne Fredriksson)
Rozegeur en maneschijn (Tom Lanoye)
Sudden death (“Zwaar verlies”, Rita Mae Brown)
The steps of the sun (“Het ritme van de zon”, Joanna Trollope als Caroline Harvey)
Willem van Oranje (Albert Groendijk)
1984 De ondraaglijke lichtheid van het bestaan (Milan Kundera)
43 wielerverhalen (Tim Krabbé)
First among equals (Jeffrey Archer)
L’amant (Marguerite Duras)
The wall of the plague (André Brink)
Three of a kind (James M.Cain)
Tough guys don’t dance (Norman Mailer)
1985 Amusing ourselves to death (Neil Postman, 1931-2003).
“B” is for burglar (“B van Bedrog”, Sue Grafton)
Buiten regent het (Gerda Van Erkel)
Cérémonies de femmes (Jeanne de Berg)
Das Parfum (Patrick Süskind)
De man die werk vond (Herman Brusselmans)
Dunn’s conundrum (“Het dilemma van Harry Dunn”, Stan Lee)
Ganz unten” (Günther Wallraff)
Glitz (Elmore Leonard)
Het beleg van Laken (Walter Van den Broeck)
Hoogste tijd (Harry Mulisch)
If tomorrow comes (Sidney Sheldon)
La goutte d’or (“De gouden druppel”, Michel Tournier)
L’uomo che guarda (Alberto Moravia)
Oproer in het weeshuis (Prosper De Smet)
Simon och ekarna (Marianne Fredriksson)
The burning shore (Wilbur Smith)
The secret diary of Adrian Mole (Sue Townsend)
The mammoth hunters (Jean M.Auel)
World’s Fair (E.L.Doctorow)
1986 A dark-adapted eye (“Terugzien in duisternis”, Ruth Rendell)
A matter of honour (Jeffrey Archer)
A taste for death (“Dodenmis”, P.D.James)
“C” is for corpse (“C van crimineel”, Sue Grafton)
De macht van een sultane (Barbara Chase-Riboud)
Heden ben ik nuchter (Herman Brusselmans)
Henry and June (Anaïs Nin, postuum)
Het scheermes van Ockham (debuut van Willy van Poucke)
Kainan («De witte handschoenen», Kim Smage)
Kaplan (Leon de Winter)
La passion des femmes (Sébastien Japrisot)
Links! (Boudewijn Büch)
Over water (Lieven Tavernier)
Past caring (“Verjaard bedrog”, Robert Goddard)
The singing detective (Dennis Potter)
Ticket to ride (Dennis Potter)
1987
A fatal inversion (“Ongewenst weerzien”, Ruth Rendell)
“D” is for deadbeat (“D van doodslag”, Sue Grafton)
De Koninginnewedstrijd (Fred Brouwers)
Het ei van Oom Trotter (Marc De Bel)
Lange reizen korte liefdes (Marion Bloem)
Misery (Stephen King)
Romeinse suite (Jef Geeraerts)
Talking to strange men (“Praten met vreemde mannen”, Ruth Rendell)
The black dahlia (James Ellroy)
The book and the brotherhood (Iris Murdoch)
The radiant way (“De lichtende weg”, Margaret Drabble)
The songlines (“De gezongen aarde”, Bruce Chatwin)
Vrouwelijk enkelvoud (Pol Hoste)
Zijn er kanalen in Aalst? (Herman Brusselmans)
Zonde van Nini (debuut van Stef Vancaeneghem)
1988
A great deliverance (“Totdat de dood ons scheidt”, Elizabeth George)
Aids and its metaphors (Susan Sontag, 1933-2004)
Dagboek van een vermoeide egoïst (Herman Brusselmans)
De elementen (Harry Mulisch)
“E” is for evidence (“E van explosief”, Sue Grafton)
For the sake of Elena (“Zand over Elena”, Elizabeth George)
Freaky Deaky (Elmore Leonard)
Het hoofd van Haydn (Theun de Vries)
In pale battalions (Robert Goddard)
Le coeur en poche (Christine Aventin)
L’ironie du sport (« Tour de France », Antoine Blondin, postuum)
Ratking (Michael Dibdin)
Rebuilding Coventry (Sue Townsend)
The Commitments (Roddy Doyle)
The jade stalk (“De zuil van jade”, Jonathan Fast)
The satanic verses (Salman Rushdie)
Weerberichten (Kristien Hemmerechts)
Zand (Jef Geeraerts)
1989 Ambition (Julie Burchill)
A prayer for Owen Meany (John Irving)
A time to kill (“De jury”, John Grisham)
Bal masqué (Stef Vancaeneghem)
Billy Bathgate (E.L.Doctorow)
Como agua para chocolate (“Rode rozen en tortilla’s”, Laura Esquivel)
De Brabantse Decamerone (Dirk van Babylon)
Devices and desires (P.D.James)
Donor (Tomas Ross)
Een schoon bestaan (Pol Hoste)
Gek leven na het bal (Walter Van den Broeck)
“G” is for gumshoe (“G van genadeloos”, Sue Grafton)
Het Teplitz-kwartet (debuut van Jan L.Broeckx)
Le jardinier de la solitude (debuut van Michèle Morhange)
Lust (Elfriede Jelinek)
Painting the darkness (“Onaangenaam bezoek”, Robert Goddard)
Payment in blood (“Afrekening in bloed”, Elizabeth George)
Polar star (“Poolster”, Martin Cruz Smith)
Sanpaku (Jef Geeraerts)
Sous le ciel de Novgorod (Régine Deforges)
1990 Alf, Ich will Alles! (Rainer Büttner)
A passionate man (Joanna Trollope)
Chicago Loop (Paul Theroux)
De andere kant (Marga Minco)
De melancholieke revolutie (Lieve Joris)
De secretaresse (Willy Van Poucke)
De vrouw die op Greta Garbo leek (Tomas Ross en Maj Sjöwall)
Een hond genaamd Sibelius (debuut van Geert Stadeus)
Een schoonheid uit Moscou (Viktor Jerofejev)
Feestelijk vermoord (Weduwe Oppermans)
Going wrong (“Obsessie”, Ruth Rendell)
Golden fox (Wilbur Smith)
Hoffman’s honger (Leon de Winter)
Into the blue (“In het niets”, Robert Goddard)
Le piège (Michèle Morhange)
People of the Wolf (W.Michael Gear & Kathleen O’Neal Gear)
Sexing the Cherry (Jeanette Winterson)
The devil’s advocate (Andrew Neiderman)
The plains of passage (Jean M.Auel)
The Quincunx (Charles Palliser)
The sensationist (Charles Palliser)
The snapper (Roddy Doyle)
Vlucht voor mij (Herman Brusselmans)
Well-schooled in murder (“Klassemoord”, Elizabeth George)
1991 American Psycho (Bret Easton Ellis)
Avenue Claus (Guido Lauwaert)
Eilanden (Boudewijn Büch)
Elephant song (Wilbur Smith)
Ex-schrijver (Herman Brusselmans)
Het gevallen baken (Walter Van den Broeck)
“H” is for homicide (“H van hartstocht”, Sue Grafton)
King Solomon’s Carpet (Ruth Rendell)
Madame Valentine of de tederheid (Stef Vancaeneghem)
Noir tango (Régine Deforges)
Ripley under water (Patricia Highsmith)
SuperTex (Leon de Winter)
Take no farewell (“Afscheid van Clouds Frome”, Robert Goddard)
The copper peacock (Ruth Rendell)
The firm (John Grisham)
The rector’s wife (Joanna Trollope)
The van (Roddy Doyle)
Un long dimanche de fiançailles (Sébastien Japrisot)
Wild swans : three daughters of China (Jung Chang)
1992 Barbaarse vijgen (Dirk Stallaert voor het eerst als Marc Sleen)
De ontdekking van de hemel (Harry Mulisch)
Doce cuentos peregrinos (“Strange pilgrims”, Gabriel Garcia Marquez)
For the sake of Elena (« Zand over Elena », Elizabeth George)
Hand in glove (“De Catalaanse brief”, Robert Goddard)
Het zesde zintuig (Marianne Fredriksson)
Honden van Riga (Henning Mankell)
Het leven na beklag (Walter Van den Broeck)
“J” is for judgement (“J van jaloezie”, Sue Grafton)
Postcards (Annie Proulx)
Rosé de Provence (Axel Bouts)
The Ice House (debuut van Minette Walters, °1949)
The men and the girls (« Mannen, minnaars & meiden », Joanna Trollope)
The secret history (Donna Tartt)
The vanished child (“Het verloren kind”, Sarah Smith)
The volcano lover (Susan Sontag, 1933-2004)
1993 Border music (Robert James Waller)
Closed circle (“Gesloten cirkel”, Robert Goddard)
De Kolbak van How (Dirk Stallaert als Marc Sleen)
De virtuoos (Margriet de Moor)
De witte leeuwin (Henning Mankell)
Eén en al begeerte (Stef Vancaeneghem)
Eric Clapton (Fred Weiler)
Ik heet Kasper (debuut van Willy Van Doorselaer)
Missing Joseph (“De verdwenen Jozef”, Elizabeth George)
Nude men (“Mannelijk naakt”, Amanda Filipacchi)
Olivetti 82 (Eriek Verpale)
Paddy Clarke ha ha ha (Roddy Doyle)
Sub rosa (Kim Smage)
The Penguin Book of Lesbian Short Stories (Margaret Reynolds)
The sculptress (“Het motief”, Minette Walters)
1994 An absence of light (David Lindsey)
A son of the circus (John Irving)
Del amor y otros demonios (Gabriel Garcia Marquez)
De man die glimlachte (Henning Mankell)
De overtocht (Roel Richelieu Van Londersele)
Derrière la porte (Alina Reyes)
Dit is het bos, verdwaal hier maar (Willy Van Doorselaer)
Ex-drummer (Herman Brusselmans)
Extension du domaine de la lutte (Michel Houellebecq)
Eyes of a child (« Het Alibi », Richard North Patterson)
Hanna’s daughters (Marianne Fredriksson)
Het meesterstuk (Anna Enquist)
Het oude nieuws van deze tijden (Herman Brusselmans)
K is for Killer (Sue Grafton)
L’isola del giorno prima (Umberto Eco)
Magie van woord & woud (Willy Van Poucke)
No night is too long (Ruth Rendell)
Playing for the ashes (“Waar rook is…”, Elizabeth George)
Rue de la Soie (“De verre einder”, Régine Deforges)
School nummer 1 (Pierre Platteau)
Simisola (Ruth Rendell)
The chamber (John Grisham)
The Judas testament (Daniel Easterman)
The scold’s bridle (Minette Walters)
Tox (debuut van Paul Mennes)
Vertraging (Tim Krabbé)
1995 Borrowed time (Robert Goddard)
De held van het vaderland (Stef Vancaeneghem)
De wraak van de marmerkweker (Willy Van Doorselaer)
Het vierkant van de wraak (debuut van Pieter Aspe)
Goud (Jef Geeraerts)
Our game (“vrij spel”, John Le Carré)
Small g: a summer idyll (Patricia Highsmith)
The best of friends (Joanna Trollope)
The Brimstone wedding (“Het dertiende jaar”, Ruth Rendell)
The dark room (Minette Walters)
The rainmaker (John Grisham)
The seventh scroll (Wilbur Smith)
1000 Nudes (Uwe Scheid)
Tomasino (Fred Brouwers)
Total eclipse (“Geheel verduisterd” of “Dodelijke obsessie”, Liz Rigbey)
Une paix royale (Pierre Mertens)
1996
Angela’s ashes (Frank McCourt)
Anything considered (Peter Mayle)
Autobiografie van iemand anders (Herman Brusselmans)
Bridget Jones’s diary (Helen Fielding)
De bocht van Berkhey (Boudewijn Büch)
De Midasmoorden (Pieter Aspe)
De vertwijfeling (Jos Fertig)
Drink with the devil (Jack Higgins)
Grasland (Eriek Verpale)
Het Qumran mysterie (Eliette Abécassis)
In the presence of the enemy (« In handen van de vijand », Elizabeth George)
M is for Malice (Sue Grafton)
Next of kin (Joanna Trollope)
Out of the sun (Robert Goddard)
The tailor of Panama (John Le Carré)
The woman who walked into doors (Paddy Doyle)
1997
A certain justice (P.D.James)
Birds of prey (Wilbur Smith)
Containerkvinnen (“Containervrouwen”, Kim Smage)
Deception on his mind (“In de ban van bedrog”, Elizabeth George)
De grot (Tim Krabbé)
De hemel van Hollywood (Leon De Winter)
De kinderen van Chronos (Pieter Aspe)
De vampierenmoord (Sam Van Rooy)
Formosa (Willy van Poucke)
Ghost children (“Spookkinderen”, Sue Townsend)
Harry Potter and the Philosopher’s Stone (J.K.Rowling)
Logica voor idioten (Herman Brusselmans)
Los cuadernos de don Rigoberto (Mario Vargas Llosa)
Operatie Ratsjenko (Marc Sleen & Dirk Stallaert)
Secrecy (Belva Plain)
The brass dolphin (Joanna Trollope als Caroline Harvey)
The echo (Minette Walters)
The partner (John Grisham)
Wizard and glass (Stephen King)
1998 A sight for sore eyes (“Streling voor het oog”, Ruth Rendell)
A widow for one year (John Irving)
Caught in the light (“Dodelijk negatief”, Robert Goddard)
De PG (Jef Geeraerts)
De vierde gestalte (Pieter Aspe)
Digital fortress (Dan Brown)
Filosofia y Letras (“Het labyrint”, Pablo de Santis)
Flight of eagles (Jack Higgins)
Garnethill (“De kwetsbare getuige”, Denise Mina)
Grof wild (Pieter Aspe)
Harry Potter and the Chamber of Secrets (J.K.Rowling)
Les particules élémentaires (Michel Houellebecq)
Lord of the Barnyard (debuut van Tristan Egolf, 1972-2005)
Losing my virginity (Richard Branson)
Other people’s children (Joanna Trollope)
1999
Cuba libre! (Régine Deforges)
Death of a baritone (Karen Sturges)
Encore Provence (Peter Mayle)
Flyttfaglar (“Inge en Mira”, Marianne Fredriksson)
Harm done (« Vermoorde schuld », Ruth Rendell)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (J.K.Rowling)
In pursuit of the proper sinner (“Wie zonder zonde is…”, Elizabeth George)
K (Hong Ying)
Marcel (Erwin Mortier)
O is for Outlaw (Sue Grafton)
Set in stone (“Een schuldig huis”, Robert Goddard)
The remorseful day (Colin Dexter)
Uitgeverij Guggenheimer (Herman Brusselmans)
Verloren tijd (Jef Rademakers)
2000 A conspiracy of paper (“De windhandel”, David Liss)
Angels and demons (“Het Bernini mysterie”, Dan Brown)
Baudelino (Umberto Eco)
Geheime kamers (Jeroen Brouwers)
Harry Potter and the Goblet of Fire (J.K.Rowling)
Sea change (Robert Goddard)
The Prometheus deception (Robert Ludlum)
Vindens son (“Daniël, zoon van de wind”, Henning Mankell)
Vuur (Bart Koubaa)
2001 Crime from the mind of a woman (Elizabeth George, ed.)
De man uit Sheffield (Isaac West & Tim Waterman)
Elisabeths dochter (Marianne Fredriksson)
Karoshi (Piet Teigeler)
Lanzarote (Michel Houellebecq)
La vie sexuelle de Catherine M. (Catherine Millet)
Mijn heerlijke nieuwe wereld, leven en liefdes van Maria Nys Huxley (Stan Lauryssens)
P is for Peril (Sue Grafton)
Plateforme (Michel Houellebecq)
Tea-Bag (Henning Mankell)
2002 City of the beasts (Isabel Allende)
Deception point (Dan Brown)
De tekstmaniak (Alain Grootaers)
De vijfde macht (Pieter Aspe)
Fox evil (“Vossenhuid”, Minette Walters)
Het stille midden van de wereld (postume kortverhalen, deel 1, Patricia Highsmith)
Imprimatur (Rita Monaldi & Francesco Sorti)
Kathy’s dochter (Tim Krabbé)
Menteuse (“Het geluk van de leugen”, Sophie Marceau)
Resolution (“De onwillige getuige”, Denise Mina)
Rue Bonnevie (Pierre Platteau)
Steeds verder weg (Boudewijn Büch)
The little friend (Donna Tartt)
The shelters of stone (Jean M.Auel)
The summons (John Grisham)
Tishomingo blues (Elmore Leonard)
Zonsondergang (Kim Smage)
2003
Antichrista (Amélie Nothomb)
Days without number (Robert Goddard)
De kat in het aquarium (John Vermeulen)
13 (Pieter Aspe)
De schaduw van de wind (Carlos Ruiz Zafon)
Het Literair Salon in Bosvoorde (Lut Van Wichelen)
Harry Potter and the Order of the Phoenix (J.K.Rowling)
Pandora (Pieter Aspe)
The Da Vinci Code (Dan Brown)
The king of torts (John Grisham)
The murder room (“Het moordkabinet”, P.D.James)
Ties that bind (Phillip Margolin)
Tour de France 100 jaar (Gérard Ejnès, red.)
2004
De rest is geschiedenis (Luc De Vos)
Grunberg rond de wereld (Arnon Grunberg)
Händelse om hösten (“Het graf”, Henning Mankell)
La misteriosa fiamma della regina Loana (Umberto Eco)
Landverloren (Bart Plouvier)
Onvoltooid verleden (Pieter Aspe)
R is for Ricochet (Sue Grafton)
Run for home (Sheila Quigley)
Secretum (Rita Monaldi & Francesco Sorti)
Tango (Pieter Aspe)
The killing joke (Anthony Horowitz)
The plot against America (Philip Roth)
The tolls of death (Michael Jecks)
Two of us (Peter Smith)
2005
Arthur & George (Julian Barnes)
A short history of the tractors in Ukrainia (Marina Lewycka)
De kracht van het bloed (Bob Mendes)
Doodslag (Geerten Meijsing)
Een kleine geschiedenis van België (Marc Reynebeau)
Harry Potter and the half-blood prince (J.K.Rowling)
Labyrinth (Kate Mosse)
La possibilité d’une île (Michel Houellebecq)
Moord (Doeschka Meijsing)
O dierbaar België (Tom Naegels)
Sight unseen (Robert Goddard)
The devil’s feather (Minette Walters)
The field of blood (Denise Mina)
Until I find you (John Irving)
2006 Dodelijk patroon (Jo Nesbo)
Veritas (Rita Monaldi & Francesco Sorti)
Opgejaagd (Liz Rigbey)
2007 De heks van Heultje (Louis de Lafortune)
Harry Potter and the Deathly Hallows (J.K.Rowling)

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit / Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit / Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit / Bijwerken )

Google+ photo

Je reageert onder je Google+ account. Log uit / Bijwerken )

Verbinden met %s