De Ronde van Romandië (Frans: Tour de Romandie) is een meerdaagse wielerwedstrijd in Romandië, het Franstalige gedeelte van Zwitserland. De ronde wordt sinds 1947 jaarlijks georganiseerd, op 18 mei was de eerste winnaar onze landgenote Dis Keteleer. De Ronde van Romandië valt meestal kort voor de Ronde van Italië en geldt daarom als een van de voornaamste voorbereidingswedstrijden voor deze ronde. De wedstrijd kenmerkt zich door redelijk wat beklimmingen en vaak een proloog én een langere tijdrit in zes dagen. (Wikipedia)

2019

1.Rui Alberto Faria Da Costa UAE-Emirates Portugal
2.David Gaudu Groupama-FDJ Frankrijk
3.Primoz Roglic Jumbo-Visma Slovenië
4.Ilnur Zakarin Katusha-Alpecin Rusland
5.Emanuel Buchmann Bora-Hansgrohe Duitsland
6.Felix Grosschartner Bora-Hansgrohe Oostenrijk
7.Michael Woods Education First Canada
8.Carlos Betancur Movistar Colombië
9.Steven Kruijswijk Jumbo-Visma Nederland
10.James Knox Deceuninck-Quick Step Groot-Brittannië
11.Geraint Thomas Ineos Groot-Brittannië
12.Carl Frederik Hagen Lotto-Soudal Noorwegen
13.Guillaume Martin Wanty-Gobert Frankrijk
14.Tanel Kangert Education First Estland
15.Damien Howson Mitchelton-Scott Australië
16.Daniel Martinez Education First Colombia
17.Joey Rosskopf CCC-Reno U.S.A.
18.Winner Anacona Movistar Colombia
19.Gianluca Brambilla Trek-Segafredo Italië
20.Merhwawi Kudus Astana Eritrea

2018
1.Primoz Roglic Lotto.nl-Jumbo Slovenië
2.Rui Alberto Faria Da Costa UAE-Emirates Portugal
3.Jakob Fuglsang Astana Denemarken
4.Pierre Roger Latour Ag2r-La Mondiale Frankrijk
5.Emanuel Buchmann Bora-Hansgrohe Duitsland
6.Egan Bernal Sky-21st Century Fox Colombia
7.Jon Izaguirre Bahrein-Merida Spanje
8.Daniel Martin UAE-Emirates Ierland
9.Rohan Dennis BMC-Tag Heuer Australië
10.Daniel Martinez Education First-Drapac Colombia
11.Steven Kruijswijk Lotto.nl-Jumbo Nederland
12.Richie Porte BMC-Tag Heuer Australië
13.Jesper Hansen Astana Denemarken
14.Jonathan Castroviejo Sky-21st Century Fox Spanje
15.Jaime Roson Movistar Spanje
16.Gorka Izaguirre Bahrein-Merida Spanje
17.Tsgabu Grmay Trek-Segafredo Ethiopië
18.Mathias Frank Ag2r-La Mondiale Zwitserland
19.Rudy Molard Groupama-FDJ Frankrijk
20.Simon Spilak Katusha-Alpecin Slovenië

2017
1.Primoz Roglic Lotto.nl-Jumbo Slovenië
2.Fabio Felline Trek-Segafredo Italië
3.Jon Izaguirre Bahrein-Merida Spanje
4.Richie Porte BMC-Tag Heuer Australië
5.Simon Yates Orica-Scott Groot-Brittannië
6.Bob Jungels Quick Step Floors Luxemburg
7.Tejay Van Garderen BMC-Tag Heuer U.S.A.
8.Jesus Herrada Movistar Spanje
9.Emanuel Buchmann Bora-Hansgrohe Duitsland
10.Diego Ulissi UAE-Fly Emirates Italië
11.Ilnur Zakarin Katusha-Alpecin Rusland
12.Pierre Roger Latour Ag2r-La Mondiale Frankrijk
13.David De La Cruz Quick Step Floors Spanje
14.Lousi Meintjes UAE-Fly Emirates Zuid-Afrika
15.Jonathan Castroviejo Movistar Spanje
16.Rigoberto Uran Cannondale-Drapac Colombië
17.Ruben Fernandez Movistar Spanje
18.Andrei Amador Movistar Costa-Rica
19.Robert Gesink Lotto.nl-Jumbo Nederland
20.Jarlinson Pantano Trek-Segafredo Colombië


2016
1.Jon Izaguirre Movistar Spanje
2.Rui Alberto Faria Costa Lampre-Merida Portugal
3.Ilnur Zakarin Katusha Rusland
4.Bauke Mollema Trek-Segafredo Nederland
5.Thibaut Pinot FDJ-Lapierre Frankrijk
6.Nairo Quintana Movistar Colombië
7.Tom Dumoulin Giant-Alpecin Nederland
8.Pierre Roger Latour Ag2r-La Mondiale Frankrijk
9.Simon Spilak Katusha Slovenië
10.Damiano Caruso BMC Racing Italië
11.Tejay Van Garderen BMC Racing U.S.A.
12.Sebastien Reichenbach FDJ-Lapierre Zwitserland
13.Merhawi Kudus Dimension Data Eritrea
14.Gorka Izaguirre Movistar Spanje
15.Carlos Verona Etixx-Quick Step Spanje
16.Enrico Gasparotto Wanty-Groupe Gobert Italië
17.Jan Polanc Lampre-Merida Slovenië
18.Rafael Valls Lotto-Soudal Spanje
19.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk
20.Steve Morabito FDJ-Lapierre Zwitserland


2015
1.Simon Spilak Katusha Slovenië
2.Simon Yates Orica-GreenEdge Groot-Brittannië
3.Rigoberto Uran Etixx-Quick Step Colombië
4.Romain Bardet Ag2r-La Mondiale Frankrijk
5.Nairo Quintana Movistar Colombië
6.Vincenzo Nibali Astana Italië
7.Michele Scarponi Astana Italië
8.Rafal Majka Tinkoff-Saxo Polen
9.Thibaut Pinot FDJ-Lapierre Frankrijk
10.Ilnur Zakarin Katusha Rusland
11.Jakob Fuglsang Astana Denemarken
12.Darwin Atapuma BMC Racing Colombië
13.Jurgen Van Den Broeck Lotto-Soudal België
14.Rui Alberto Faria Da Costa Lampre-Merida Portugal
15.Robert Kiserlovski Tinkoff-Saxo Croatië
16.Mathias Frank IAM Cycling Zwitserland
17.Chris Froome Sky-21st Century Fox Groot-Brittannië
18.Jarlinson Pantano IAM Cycling Colombië
19.Tony Martin Etixx-Quick Step Duitsland
20.Damiano Caruso BMC Racing Italië


2014
1.Rui Alberto Faria Da Costa Lampre-Merida Portugal
2.Vincenzo Nibali Astana Italië
3.Mathias Frank IAM Cycling Zwitserland
4.Jakob Fuglsang Astana Denemarken
5.Simon Spilak Katusha Slovenië
6.Chris Froome Sky-21st Century Fox Groot-Brittannië
7.Andrew Talansky Garmin-Sharp U.S.A.
8.Sebastien Reichenback IAM Cycling Zwitserland
9.Thibaut Pinot FDJ.fr Frankrijk
10.Rigoberto Uran Omega Pharma-Quick Step Colombië
11.Jan Bakelants Omega Pharma-Quick Step België
12.Jon Izaguirre Movistar Spanje
13.Andre Fernando Cardoso Garmin-Sharp Portugal
14.Thomas Voeckler Europcar Frankrijk
15.Yuri Trofimov Katusha Rusland
16.Laurens Ten Dam Belkin Nederland
17.Rafal Majka Tinkoff-Saxo Polen
18.Maxime Monfort Lotto-Belisol België
19.Benat Intxausti Movistar Spanje
20.Darwin Atapuma BMC Racing Colombië


2013
1.Chris Froome Sky-Rapha Groot-Brittannië
2.Rui Alberto Faria Da Costa Movistar Portugal
3.Simon Spilak Katusha Slovenië
4.Alejandro Valverde Movistar Spanje
5.Richie Porte Sky-Rapha Australië
6.Jean Christophe Peraud Ag2r-La Mondiale Frankrijk
7.Marcel Wyss IAM Cycling Zwitserland
8.Carlos Betancur Ag2r-La Mondiale Colombië
9.Lieuwe Westra Vacansoleil-DCM Nederland
10.Tom Danielson Garmin-Sharp U.S.A.
11.Igor Anton Euskaltel-Euskadi Spanje
12.Andrew Talansky Garmin-Sharp U.S.A.
13.Pierre Rolland Europcar Frankrijk
14.Alessandro De Marchi Cannondale Italië
15.Tiago Machado Radioshack-Leopard Portugal
16.David Lopez Sky-Rapha Spanje
17.Damiano Cunego Lampre-Merida Italië
18.Roman Kreuziger Saxo-Tinkoff Tsjechië
19.Michael Albasini Orica-GreenEdge Zwitserland
20.Tony Martin Omega Pharma-Quick Step Duitsland


2012
1.Rui Alberto Faria Da Costa Movistar Portugal
2.Michael Rogers Team Sky Australië
3.Roman Kreuziger Astana Tsjechië
4.Bradley Wiggins Team Sky Groot-Brittannië
5.Simon Spilak Katusha Slovenië
6.Luis Leon Sanchez Rabobank Spanje
7.Sylvester Szmyd Liquigas-Cannondale Polen
8.Daniel Martin Garmin-Barracuda Ierland
9.Tiago Machado Radioshack-Nissan Portugal
10.Jerome Coppel Saur-Sojasun Frankrijk
11.Bauke Mollema Rabobank Nederland
12.Paolo Tiralongo Astana Italië
13.Fabrice Jeandebosz Saur-Sojasun Frankrijk
14.Rinaldo Nocentini Ag2r-La Mondiale Italië
15.Daniel Navarro Saxo Bank Spanje
16.Andrew Talansky Garmin-Barracuda U.S.A.
17.Gorka Verdugo Euskaltel-Euskadi Spanje
18.Cadel Evans BMC Racing Australië
19.Richie Porte Team Sky Australië
20.Andreas Kloden Radioshack-Nissan Duitsland


2011
1.Aleksander Vinokourov Astana Kazakstan
2.Tony Martin HTC-High Road Duitsland
3.Benat Intxausti Movistar Spanje
4.Janez Brajkovic Radioshack Slovenië
5.Cadel Evans BMC Racing Australië
6.David Lopez Garcia Movistar Spanje
7.Linus Gerdemann Leopard-Trek Duitsland
8.Marco Pinotti HTC-High Road Italië
9.Pieter Weening Rabobank Nederland
10.Pavel Brutt Katusha Rusland
11.Damiano Cunego Lampre-ISD Italië
12.Gorka Verdugo Euskaltel-Euskadi Spanje
13.Andrew Talansky Garmin-Cervelo U.S.A.
14.Simon Spilak Lampre-ISD Slovenië
15.Lieuwe Westra Vacansoleil-DCM Nederland
16.Steve Morabito BMC Racing Zwitserland
17.Peter Stetina Garmin-Cervelo U.S.A.
18.Oliver Zaugg Leopard-Trek Zwitserland
19.David Millar Garmin-Cervelo Groot-Brittannië
20.John Gadret Ag2r-La Mondiale Frankrijk


2010
1.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne Spanje
2.Michael Rogers HTC-Columbia Australië
3.Simon Spilak Lampre-Farnese Vini Slovenië
4.Marco Pinotti HTC-Columbia Italië
5.Janez Brajkovic Radioshack Slovenië
6.Igor Anton Euskaltel-Euskadi Spanje
7.Denis Menchov Rabobank Rusland
8.Peter Sagan Liquigas-Doimo Slovakijë
9.Tiago Machado Radioshack Portugal
10.Jeremy Roy Francaise des Jeux Frankrijk
11.Haimar Zubeldia Radioshack Spanje
12.Sandy Casar Francaise des Jeux Frankrijk
13.Christophe Moreau Caisse D`Epargne Frankrijk
14.Vladimir Karpets Katusha Rusland
15.Christian Vandevelde Garmin-Transitions V.S.A.
16.Marcel Wyss Cervelo Zwitserland
17.Fabio Felline Footon-Servetto Italië
18.Remy Di Gregorio Francaise des Jeux Frankrijk
19.John Gadret Ag2r-La Mondiale Frankrijk
20.Markus Eibegger Footon-Servetto Oostenrijk


2009
1.Roman Kreuziger Liquigas Tsjechië
2.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne Spanje
3.Lars Ytting Bak Saxo Bank Denemarken
4.Cadel Evans Silence-Lotto Australië
5.Frederik Kessiakoff Fuji-Servetto Zweden
6.Kanstantsin Sivtsov Columbia-High Road Wit-Rusland
7.Tony Martin Columbia-High Road Duitsland
8.Philippe Gilbert Silence-Lotto België
9.Remy Di Gregorio Francaise des Jeux Frankrijk
10.Vladimir Karpets Katusha Rusland
11.Chris Anker Sorensen Saxo Bank Denemarken
12.Sandy Casar Francaise des Jeux Frankrijk
13.Rein Taaramae Cofidis Estland
14.Maxim Iglinskiy Astana Kazakstan
15.Dario Cataldo Quick Step Italië
16.Haimar Zubeldia Astana Spanje
17.Thomas Rohregger Milram Oostenrijk
18.Denis Menchov Rabobank Rusland
19.Evgueni Petrov Katusha Rusland
20.Marcel Wyss Cervelo Zwitserland


2008
1.Roman Kreuziger Liquigas Tsjechië
2.Mikel Astarloza Euskaltel-Euskadi Spanje
3.Sandy Casar Francaise des Jeux Frankrijk
4.John Gadret Ag2r-Prevoyance Frankrijk
5.Angel Gomez Marchante Saunier Duval-Scott Spanje
6.Maxim Iglinskiy Astana Kazakstan
7.Marco Pinotti High Road Italië
8.Andreas Kloden Astana Duitsland
9.Juan Manuel Garate Quickstep Spanje
10.Steve Morabito Astana Zwitserland
11.Eros Capecchi Saunier Duval-Scott Italië
12.Jens Voigt Team CSC Duitsland
13.Aleksander Botcharov Credit Agricole Rusland
14.Oliver Zaugg Gerolsteiner Zwitserland
15.Oscar Pereiro Caisse D`Epargne Spanje
16.Denis Menchov Rabobank Rusland
17.Chris Anker Sorensen Team CSC Denemarken
18.Jussi Veikkanen Francaise des Jeux Finland
19.Alexander Moos BMC Racing Zwitserland
20.Haimar Zubeldia Euskaltel-Euskadi Spanje


2007
1.Thomas Dekker Rabobank Nederland
2.Cadel Evans Predictor-Lotto Australië
3.Roman Kreuziger Liquigas Tsjechië
4.Andy Schleck Team CSC Luxemburg
5.John Gadret Ag2r-Prevoyance Frankrijk
6.Janez Brajkovic Discovery Channel Slovenië
7.Joaquin Rodriguez Caisse D`Epargne Spanje
8.Chris Horner Predictor-Lotto U.S.A.
9.Angel Gomez Gomez Saunier Duval-Prodir Spanje
10.Josep Jufre Predictor-Lotto Spanje
11.Andrey Kashechkin Astana Kazakstan
12.Robert Gesink Rabobank Nederland
13.Mikel Astarloza Euskaltel-Euskadi Spanje
14.Christophe Moreau Ag2r-Prevoyance Frankrijk
15.Igor Anton Euskaltel-Euskadi Spanje
16.Francisco Perez Caisse D`Epargne Spanje
17.Laurens Ten Dam Unibet.Com Nederland
18.Sandy Casar La Française des Jeux Frankrijk
19.Paolo Savoldelli Astana Italië
20.Sylvester Szmyd Lampre-Fondital Polen


2006
1.Alejandro Valverde Caisse D`Epargne-Balears Spanje
2.Andrey Kashechkin Liberty Seguros-Wurth Kazakstan
3.Chris Horner Davitamon-Lotto U.S.A.
4.Alberto Contador Liberty Seguros-Wurth Spanje
5.Cadel Evans Davitamon-Lotto Australië
6.Alexander Moos Phonak Zwitserland
7.Jorg Jaksche Liberty Seguros-Wurth Duitsland
8.Joaquin Rodriguez Caisse D`Epargne-Balears Spanje
9.Francisco Mancebo Ag2r-Prevoyance Spanje
10.Jurgen Van Den Broeck Discovery Channel België
11.Bernhard Kohl T-Mobile Oostenrijk
12.Haimar Zubeldia Euskatel-Euskadi Spanje
13.Thomas Voeckler Bouygues Telecom Frankrijk
14.Maxim Iglinskiy Team Milram Kazakstan
15.Juan Manuel Garate Quickstep-Innergetic Spanje
16.Sergio Ghisalberti Team Milram Italië
17.Iker Camano Euskatel-Euskadi Spanje
18.Angel Gomez Marchante Saunier Duval-Prodir Spanje
19.Steve Zampieri Phonak Zwitserland
20.Sylvester Szmyd Lampre-Fondital Polen


2005
1.Damiano Cunego Lampre-Fondital Italië
2.Alberto Contador Liberty Seguros Spanje
3.Oscar Pereiro Phonak Spanje
4.Alexander Moos Phonak Zwitserland
5.Aitor Osa Illes Balears-Epargne Spanje
6.Santiago Botero Phonak Colombië
7.Jorg Jaksche Liberty Seguros Duitsland
8.Manuel Beltran Discovery Channel Spanje
9.Denis Menchov Rabobank Rusland
10.Laurent Brochard Bouygues Telecom Frankrijk
11.Miguel Angel Martin Perdiguero Phonak Spanje
12.Tadej Valjavec Phonak Slovenië
13.Nicki Sorensen Team CSC Denemarken
14.Wim Van Huffel Davitamon-Lotto België
15.Leonardo Piepoli Saunier Duval Italië
16.Marco Fertonani Domina Vacanze Italië
17.Patrick Sinkewitz Quickstep Duitsland
18.Dario Frigo Fassa Bortolo Italië
19.Aleksander Botcharov Crédit Agricole Rusland
20.Paolo Savoldelli Discovery Channel Italië

2004
1.Alexander Moos Phonak Zwitserland
2.Tadej Valjavec Phonak Slovenië
3.Leonardo Piepoli Saunier Duval Italië
4.Jorg Jaksche Team CSC Duitsland
5.Tyler Hamilton Phonak Verenigde Staten
6.Fabian Jeker Saunier Duval Zwitserland
7.Dario Cioni Fassa Bortolo Italië

8.Ivan Basso Team CSC Italië
9.Francisco Mancebo Illes Balears-Epargne Spanje
10.Nicki Sorensen Team CSC Denemarken
11.Bradley McGee La Française des Jeux Australië
12.Steve Zampieri Vini Caldirola Zwitserland
13.Georg Totschnig Gerolsteiner Oostenrijk
14.Marco Pinotti Lampre Italië
15.Sylwester Szmyd Saeco Polen
16.Bert De Waele Landbouwkrediet België
17.Nicolas Fritsch La Française des Jeux Frankrijk
18.Thomas Danielson Fassa Bortolo Verenigde Staten

19.Iker Camano Euskaltel Spanje
20.David Loosli Saeco Zwitserland

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Google photo

Je reageert onder je Google account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.